Odwiedzin: 323137
Ogłoszenia parafialne

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 33

Czternasta Niedziela Zwykła 08.07.2018 r

 

Przypominamy o wakacyjnej zmianie sprawowania niedzielnych Mszy św:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Pamiętajmy, że każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. , która jest źródłem łaski, przynosi pokój i zbawienie.  Przed wyjazdem na letni wypoczynek skorzystajmy z internetu i poszukajmy kościoła, w którym będziemy mogli uczestniczyć we Mszy św.

Dzisiaj w naszej parafii po Mszy  św. sprawowanej o godz. 18.00 kolejna(druga) katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

11 lipca, w środę o godz. 13.00 na parkingu parafialnym będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD (pralki, lodówki, odkurzacze, telewizory, komputery, magnetofony, mikrofalówki, akumulatory….). Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki. Prosimy po 13.00 z niczym już nie przychodzić.
Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

W piątek, 13 dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej różaniec i procesja fatimska.

W sierpniu wyruszy po raz kolejny Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę pod hasłem: OBDAROWANI  DUCHEM  ŚWIĘTYM. Dla pielgrzymów jest przygotowany folder „Mały poradnik pielgrzyma”.( wyłożony na stoliku za ławkami).

Pielgrzymi duchowi mogą już dzisiaj pobrać z zakrystii „Karty duchowego uczestnika pielgrzymki” i kartki z wpisaniem osobistej intencji pielgrzymki duchowej.

W gablocie znajdziemy informacje dotyczącą pielgrzymki do Sankt Petersburga.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Jak głosić dziś Ewangelię, żeby ludzie ją przyjęli
 • Co o tatuażach mówi nasza wiara
 • O objawieniach Matki Bożej w jednej z włoskich  miejscowości
 • O przygodzie na Darze Młodzieży
Dodano: 09 Lipiec 2018
Trzynasta Niedziela Zwykła 01.07.2018r.

 

Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Michała Chromińskiego, misjonarza pracującego w Boliwii, który wygłosi Słowo Boże i zbierze po Mszy św. ofiary na misje święte.

Wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. niedzielnych jest następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Dzisiaj o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

W poniedziałek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej – Diecezjalny Dzień Chorego. Wyjazd do Kodnia o godz. 9.00 z parkingu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17.30. W wakacje nie ma Mszy św. o 16.00.

W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwa różańcowa i medytacja nad tajemnicami różańcowymi. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

•    O historii Diecezjalnego Dnia Chorych i łaskach uproszonych za wstawiennictwem Maryi

•    Czy Bóg mnie słyszy? O egzaminie wiary, kiedy niebo wydaje się być głuche na nasze prośby

•    Co zrobić z wytartym różańcem, poświęconym medalikiem czy obrazami z wizerunkami świętych?

•    Jakie znaczenie ma obecność religii w szkole?

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Witold Figurski, + Barbara Gurynowicz, + Jerzy Antoniuk

Dodano: 02 Lipiec 2018
Narodzenie św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r

 

Od dzisiaj wchodzi wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.
Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że obowiązuje nas uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i codzienna modlitwa. Zadbajmy też o właściwy ubiór idąc do kościoła. Świątynia jest przestrzenią sakralną i nie powinno się przychodzić w strojach weekendowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu w ramach „niedzieli chleba” wspomogli swoimi ofiarami najbardziej potrzebujących. Rozdaliśmy prawie 1500 chlebów.

Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 kolejny wykład z cyklu „Mocne …. Tematy”, pt. „Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie”. Wykład, który odbędzie się w kościele, poprowadzi prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Po przerwie wakacyjnej we wrześniu zaprosimy na kolejne spotkania.

W poniedziałek, 25 czerwca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączymy z modlitwami w intencji obrony życia dzieci poczętych. Adoracja w ciszy do  godz. 21.00.

W środę przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej.
W modlitwie osobistej pamiętajmy o osobie ks. biskupa Piotra Sawczuka. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu; po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice różańcowe.
Również za tydzień, w niedzielę, będziemy gościli w naszej parafii ks. Michała Chromińskiego, misjonarza pracującego w Boliwii. Ks. Michał wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary do puszki na misje święte.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, przez cztery niedziele po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.

W poniedziałek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej – Diecezjalny Dzień Chorego. Organizujemy wyjazd do Kodnia. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.

W bieżącym numerze „Echa Katolickiego”:

 • Zmiany personalne wśród duchowieństwa naszej diecezji
 • O Bożej Opatrzności i umiejętności czytania znaków
 • Jestem żołnierzem Chrystusa, mówi wojskowy, który zamienił karabin na Biblię
 • O sztuce budowania kompromisów.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Janusz Piasecki, Krystyna Osińska….

Dodano: 24 Czerwiec 2018
Jedenasta Niedziela Zwykła 17.06.2018 r

 


“Powinno  się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny” – to najbardziej znane słowa św. Brata Alberta, którego dzisiaj wspominamy w liturgii Kościoła. W nawiązaniu do tych słów, każda rodzina dzisiaj po Mszy św., otrzyma symboliczny chlebek. Ma on być symbolem naszej gotowości dzielenia się z najbardziej potrzebującymi i ubogimi w różnym wymiarze. „Głodnych” duchowo i materialnie nie brakuje pośród nas. Chleb prosimy zanieść tym, którzy są przede wszystkim spragnieni miłości i obecności drugiego człowieka. Być może w geście pojednania, pomocy potrzeba podzielić się najpierw z najbliższymi, a może pójść z tym chlebem do samotnych czy chorych sąsiadów. Dodatkowo możemy dzisiaj wspomóc najbiedniejszych z naszej parafii składając dary do „skrzyni miłosierdzia” (która znajduje się w bocznej kaplicy) lub wesprzeć ich materialnie (puszki będą przy rozdawanych chlebkach lub przy relikwiach św. Brata Alberta).

Zachęcamy do codziennej wspólnej  modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas   nabożeństwa. W dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.40.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na KUL.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej odbędzie się wykład z cyklu „Mocne...tematy” p.t. Wpływ alkoholizmu rodziców na dorosłe życie ich dziecka. Wykład poprowadzi psychoterapeuta od uzależnień. Za tydzień,  24 czerwca, kolejny wykład z tego samego cyklu p.t.  Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie. Ten wykład poprowadzi prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Wykłady będą w kościele bezpośrednio po Mszy św. Po przerwie wakacyjnej we wrześniu zaprosimy na kolejne spotkania.

W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli, uczniów i studentów na adorację i dziękczynienie za kończący się rok szkolny.

W piątek, 22 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Na Mszy św. o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie otrzymane dary i poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów z naszych szkół.
W Ciciborze Dużym, Msza św. kończąca rok szkolny również o godz. 8.00.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszać obfite Boże  błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

Od  przyszłej niedzieli wakacyjny porządek  Mszy  św: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.

W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” w ramach narodowej pielgrzymki mężczyzn na Jasną Górą. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Mężczyzn chętnych na ten wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

W Echu Katolickim:

 • O czterech młodych kapłanach wczoraj wyświęconych
 • O obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • Supernowoczesne narkotyki mogące uzależnić po jednokrotnym zażyciu
 • Z Bożym dopingiem wszystko jest możliwe.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Anna Makarewicz, Teresa Łozak, Halina Wisowata, Andrzej Szyc……..

Dodano: 19 Czerwiec 2018
Dziesiąta Niedziela Zwykła 10.06.2018 r

 

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej, a w niedziele o 17.40.

W środę, 13 czerwca, ojcowie kapucyni zapraszają na uroczystości ku czci św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 11.00.  U nas 13 czerwca po Mszy św. wieczorowej różaniec fatimski i procesja. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę z par. Wniebowzięcia N M Panny po Mszy Świętej o 12.30 wyruszy na Plac Wolności  Marsz dla Życia i Rodziny. W programie gry, zabawy sportowe i ognisko.W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i młodzież z drugich klas gimnazjum i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Za tydzień przypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „Trzeba być dobrym jak chleb”. W związku z tym, najbliższą niedzielę przeżyjemy jako „niedzielę chleba”. Diakonia Miłosierdzia naszej parafii po każdej Mszy św. będzie rozdawała chlebki, zachęcając do dzielenia się tym co mamy z najbardziej potrzebującymi. Konkretnym gestem naszej gotowości dzielenia się może być przygotowanie „torby miłosierdzia”, którą należy przynieść w przyszłą niedzielę i złożyć w skrzyni miłosierdzia(tak jak czyniliśmy to w Wielkim Poście). Puste torby miłosierdzia wyłożone są w bocznej kaplicy.

W przyszłą niedzielę, 17 czerwca po Mszy św. wieczorowej, kolejny wykład z cyklu „Mocne…. Tematy” p. t. Wpływ alkoholizmu rodzica/rodziców na dorosłe życie jego dziecka. Wykład poprowadzi Sylwia Kuszneruk-Winiewska – psycholog, terapeuta uzależnień.
24 czerwca, też po Mszy św. wieczorowej wykład p.t. Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie. Wykład poprowadzi – Prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Wykłady odbędą się w kościele bezpośrednio po Mszy św.

Ojciec duchowny naszego seminarium zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w rekolekcjach od 22 – 24 czerwca. Trzeba wziąć skierowanie od księdza Proboszcza lub Prefekta.

W Echu Katolickim:

 • O kulcie Serca Jezusa i Maryi
 • Czy można dostąpić odpustu przez internet, radio lub telewizję
 • Świadectwo Dobromira Makowskiego
 • Ojcostwo to wyzwanie
 • Przygotowania do kolejnej Pielgrzymki na Jasną Górę.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Korniluk Mariusz…...

Dodano: 11 Czerwiec 2018
Dziewiąta Niedziela Zwykła 03.06.2018r

 

Dzisiaj jest niedziela miesięcznej adoracji po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. K Ż R zmieniają tajemnice różańcowe.

Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Procesją zakończymy obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rozpoczynają się centralne uroczystości 200 – lecia istnienia Diecezji Siedleckiej. W czwartek 7 czerwca w Janowie
o godz. 17.00, Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, podczas której kolegiata Janowska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Wyjazd autokarem o 15.30. Mamy jeszcze sporo wolnych miejsc. Wyjazd darmowy.

Katolickie Radio Podlasie będzie transmitowało 7 czerwca, o godz. 17.00 Msze św.
z Kolegiaty Janowskiej z udziałem Episkopatu Polski, 8 czerwca o godz. 7.30 Mszę św.
z Bazyliki Mniejszej w Janowie Podlaskim, a 9 czerwca od godz. 10.00 centralne uroczystości jubileuszowe z Katedry siedleckiej. Transmisja z uroczystości w Siedlcach będzie także on – line na stronie internetowej Podlaskie24.pl. Również Telewizja TRWAM, od godz. 10.30, będzie prowadziła transmisję sobotniej Mszy św. dziękczynnej za 200 lat istnienia Diecezji z siedleckiej Katedry. 

W sobotę o 10.30 w katedrze siedleckiej Msza św. dziękczynna za 200 lat naszej diecezji. Wyjazd autokarem o 8.30. Zapisy w zakrystii. Przejazd też darmowy.

W piątek, 8 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 9 przeżyje uroczystość 30 – lecia swego powstania. O 9.00 w kościele bł. Honorata Msza św. a o 10.30 akademia.

W sobotę 10.00 – 14.00 festyn rodzinny współorganizowany z parafią. Zapraszamy.

10 czerwca w par. Chrystusa Miłosiernego KONCERT JUBILEUSZOWY.(zob. Gabl.)

W Echu Katolickim:

 • Rozmowa z bp. Gurdą
 • Najważniejsze osoby i wydarzenia z dziejów diecezji
 • Jakie skarby kryje Muzeum Diecezjalne
 • Wspomnienie wizyty Jana Pawła II w Siedlcach
 • Dla dzieci quiz wiedzy o naszej diecezji.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Maciejko Jarosław, Dąbrowska Halina…….

 

Dodano: 04 Czerwiec 2018
Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r

 

Dzisiaj o godz. 14.00 Poświęcenie Pól w Terebeli i Rakowiskach, a za tydzień w Ciciborze Dużym i Małym.

W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawione: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów, udekorowanie domów. Dziewczynki w bieli zapraszamy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Zwracamy się do klas  III, aby przyszły w strojach komunijnych. Dziewczynki, które będą sypać kwiatki niech przyjdą w środę po majowym na próbę. Prosimy też o przyniesienie do zakrystii dzieciom kwiatków

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas idąc w procesji wokół kościoła.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16.00 spowiedź od 15.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z racji ich święta.

W pierwszą sobotę po Mszy św.  wieczorowej, nabożeństwie i po procesji adoracja do 21.00.

W niedzielę, I miesiąca, procesja będzie po Mszy św. o godz. 10.00, wieczorem już nie będzie procesji.

W uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 w bialskim amfiteatrze odbędzie się Koncert Uwielbienia Boga pod hasłem „BIAŁA  DLA JEZUSA”. Zapraszamy.

Od  1 – 3 czerwca  do par. Św. Michała Archanioła przybywa figura św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech. W niedzielę, 3 czerwca będzie zawierzenie naszego miasta św. Michałowi Archaniołowi na Mszy św. o 11.30 i procesja na Plac Wolności. (szczegóły na plakatach)

Zostało tylko 10 dni do centralnych uroczystości  200- lecia naszej diecezji. W czwartek 7 czerwca w Janowie o godz. 17.00 Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, podczas której Kolegiata  Janowska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Wyjazd autokarem o godz. 15.30. Zapisy w zakrystii.
W sobotę o 10.30 w katedrze siedleckiej Msza św. dziękczynna za 200 lat naszej diecezji. Wyjazd autokarem  8.30.  Zapisy w zakrystii. Jeden i drugi wyjazd na koszt parafii.

Osoby, które chcą przejść szkolenie kierowania ruchem na szlakach pielgrzymkowych niech zgłoszą się do ks. Marka do 31 maja. Dotyczy tych, którzy wybierają się na pielgrzymkę.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy o duchowym prezencie dla dziecka, czyli o modlitwie
 • Świadectwo o s. Róży,  przez której wstawiennictwo Bóg udziela wielu łask
 • Relacja z pogrzebu ks. prałata Konstantego Kusyka.
Dodano: 28 Maj 2018
Pielgrzymka Kobiet do Pratulina 27.05.2018 r

 

Dodano: 21 Maj 2018
Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2018r

 

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie nie wypełnili obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, aby do niedzieli to uczynili. Dzisiaj za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”można zyskać odpust zupełny.

Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, święto Maryi Matki Kościoła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszamy do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W przyszłą niedzielę dzieci klas czwartych na Mszy św. o 11.30 obejdą Rocznicę I Komunii świętej.  We wtorek po nabożeństwie majowym, spotkanie przygotowujące.

Ksiądz biskup Kazimierz Gurda zaprasza na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Posłuchajmy / przeczytać zaproszenie/. Zapisy od dzisiaj w zakrystii. Wyjazd za tydzień o godz. 8.30.

Już coraz bliżej uroczystości związane z 200 rocznicą powstanie naszej diecezji.7 czerwca w Janowie Podlaskim, 9 czerwca w Siedlcach a 10 w parafiach. Do Janowa i Siedlec jest wynajęty autokar. Od dzisiaj zapisy w zakrystii.                     

Poświęcenie pól w Rakowiskach i Terebeli 27 maja o godz. 14.00 a w Ciciborze Dużym i Małym 3 czerwca też o godz. 14.00. 


 

Dodano: 21 Maj 2018
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 27.05.2018r

 

Ze względu na wyjazd kilku klas IV na wycieczkę szkolną, rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie obchodzona 27 maja o godz. 11.30

Dodano: 14 Maj 2018

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 33

Projekt i wykonanie Orange Computers