Odwiedzin: 270224
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 18

Niedziela Najświętszej Trójcy 22.05.2016r

 

Kiedy czynimy znak krzyża świętego wyznajemy wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach, wykonujmy ten znak zawsze odważnie i czytelnie.

 W dalszym ciągu przypominamy o nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.30. Zapraszamy na majowe dzieci i pytamy dlaczego nie chcecie Matce Najświętszej przynieść trochę radości swoją obecnością. Prosimy rodziców o przysyłanie dzieci na nabożeństwa majowe.

 We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i druga rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry.

 25 maja, w środę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji obrony życia i adoracja w ciszy. Będzie też możliwość spowiedzi.

 W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. zostaną odprawione: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów, udekorowanie  domów. Dziewczynki w bieli prosimy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Zwracamy się do dziewcząt i chłopców z klas III, aby wszyscy przyszli w strojach komunijnych jak na rocznicę i zastąpili kl. II, które w tym roku nie miały  Pierwszej Komunii św. Dziewczynki, które będą sypać kwiatki niech przyjdą w środę po majowym na próbę. Prosimy też o przyniesienie dzieciom kwiatków do sypania na procesję. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

 W ramach dawnej oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wieczorowych procesja eucharystyczna. Zapraszamy.

 W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam, będziemy o nich pamiętać w modlitwie w tym uroczystym dniu.

 W uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 w bialskim amfiteatrze odbędzie się Koncert uwielbienia Boga pod hasłem: „Biała dla Jezusa”.                            

 W Echu Kat. przeczytamy: 

  • Jaką Matką była Maryja
  • Kim są matki kapłanów
  • O św. Ricie
  • Co znaczą słowa „ Totus Tuus”
  • O liczącej sobie 350 lat i kulcie św. Antoniego w Huszlewie.

Dodano: 22 Maj 2016
Koncert Uwielbienia - Boże Ciało 26.05.2016r

 

26 maja 2016 r., w uroczystość Bożego Ciała, w bialskim amfiteatrze odbędzie się Koncert Uwielbienia Boga pod hasłem „BIAŁA DLA JEZUSA”.
To wyjątkowy koncert energetycznej muzyki chrześcijańskiej na wysokim poziomie artystycznym, który jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich parafii miasta Biała Podlaska.
Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku. Zarówno tych, którzy odnaleźli już swoje miejsce w Kościele, jak i tych, którzy go wciąż poszukują. Wszystkich zaangażowanych w to dzieło łączy pragnienie służby Panu Bogu oraz wspólnego budowania wiary.

Wstęp wolny!!!

Niezależnie od tego, czy jesteś jeszcze dzieckiem, czy masz już za sobą jakiś złoty jubileusz, na Koncert Uwielbienia każdy jest zaproszony! Mało tego, zaproszeni jesteśmy, aby tworzyć ten koncert, a nie tylko na nim być, ale również włączyć się w śpiew.
Podczas tego koncertu chcemy z wielką radością, w tym szczególnym dla wierzących dniu, uwielbiać Pana Boga za Jego obecność wśród nas i dziękować mu za wszelkie otrzymywane łaski oraz wołać o pomoc Ducha Świętego. Swoją radość z obecności Boga będziemy wyrażać śpiewem i tańcem, momentami wyciszenia i zadumą. Spotkanie to ma również na celu ukazanie prawdy, że każdy jest ważny i potrzebny. Będąc częścią Bożego planu jest niezastąpiony w swej odrębności i człowieczeństwie.
Pod koniec spotkania nastąpi uroczyste wprowadzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczór Chwały zakończy się błogosławieństwem.

To wspólne uwielbianie Jezusa o charakterze muzyczno-modlitewnym potrwa około trzech godzin i będzie prowadzone przez zespół muzyczno-wokalny o nazwie: „Godzina Uwielbienia”. To 16-sto osobowy zespół muzyczny i grupa przyjaciół, których pragnieniem jest Uwielbianie Boga w Trójcy Świętej.
Przyjdź! Spotkaj się z żywym Jezusem! Oddaj Mu swoje życie! Uwielbijmy Go razem! Boże Ciało to dobry dzień na przypomnienie sobie, Kto jest Panem mojego i Twojego życia. Koniecznie powiedz o tym koncercie znajomym!
Inspiracją Koncertu Uwielbienia był koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który już kilkanaście lat odbywa się w Rzeszowie. To stamtąd poszedł impuls, który sprawił, że w wielu miastach, właśnie wieczorem w Uroczystość Bożego Ciała, spotykają się muzycy i ci, którzy kochają Boga i wspólnie uwielbiają Go. Do tych miast dołączy w tym roku Biała Podlaska.
Organizatorzy Koncertu Uwielbienia „BIAŁA DLA JEZUSA”:

W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowało się wiele organizacji społecznych, parafie oraz firmy prywatne. Główny ciężar organizacji podjęła się ponieść Fundacja Dziesięć Talentów.


Dodano: 16 Maj 2016
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 15.05.2016r


Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na I Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina.

Dzisiaj o godz 14.00 poświęcenie pól w Ciciborze dużym i w Ciciborze Małym, a po Mszy św. wieczorowej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką na nabożeństwa majowe. W niedziela o 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej.

Dzisiaj zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Trzeba ich zebrać minimum 100 tys, aby projekt mógł być rozpatrywany przez Sejm. Trzeba znać pesel, albo mieć ze sobą dowód.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, dodatkowa Msza św. o 9.00.

W czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi , Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.

Kolejny „Przystanek Biała” odbędzie się w piątek 20 maja o godz. 19.00 w par. św. Michała Archanioła. W programie konferencja „Odnajdź swoje powołanie”, przedstawienie „Tajemnica Eucharystii”, modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz agapa. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału.
                                                
W sobotę ma przyjechać do nas transport jabłek, wydawanie ok. godz. 9.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Relacja z Diecezjalnego Dnia Rodziny
  • Jak świętować uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  • O młodzieży, która ma przyjechać na Światowe Dni z Czadu
  • O proponowanych zmianach w sprzedaży leków.


W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Roman Ołdachowski…….

Dodano: 16 Maj 2016
Siódma Niedziela Wielkanocy 08.05.2016r

 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dzisiaj poświęcenie pól o godz. 14.00 w Rakowiskach i Terebeli, za tydzień w Ciciborze Dużym i Małym, też o godz. 14.00.
Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwie majowym. W niedziele o 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej.

Dodano: 09 Maj 2016
Czytaj więcej
Szósta Niedziela Wielkanocy 01.05.2016r

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 17.30. W dni powszednie po Mszy św. wieczorowej.

Dodano: 01 Maj 2016
Czytaj więcej
Piąta Niedziela Wielkanocy 24.04.2016 rok

 

Wysłuchaliśmy przed chwilą Listu pasterskiego Episkopatu Polski o posłudze czynnej w Roku Miłosierdzia. Mamy dzisiaj okazję ją poczynić, albowiem Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z prośbą o pomoc humanitarną dla Ukrainy. W związku z tym ks. Biskup Kazimierz Gurda zarządza w dniu dzisiejszym zbiórkę do puszek pod kościołami dla naszych sąsiadów.

Dodano: 24 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Czwarta Niedziela Wielkanocy 17.04.2016 rok

 Porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę, niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dodano: 17 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Trzecia Niedziela Wielkanocy - 10.04.2016r

 

Trzecia niedziela wielkanocna jest przeżywana w Polsce jako Niedziela Biblijna. Tegorocznym hasłem całego VIII Tygodnia Biblijnego są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich; „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. Celem Tygodnia Biblijnego jest przypomnienie wiernym o konieczności częstego czytania i rozważania Pisma św. które jest źródłem prawdy i łaski Bożej.

Dodano: 10 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Niedziela Miłosierdzia Bożego 03.04.2016r

 

Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem św. Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 r. św. Jan Paweł II. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

Dodano: 03 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Ks. Sławomir Szypulski nowym Egzorcystą

 

  Decyzją Ordynariusza Diecezji Siedleckiej –ks. Biskupa Kazimierza Gurdy – ks. mgr. Sławomir Szypulski duszpasterz akademicki posługujący przy parafii bł. Honorata Koźmińskiego zgodnie z kan. 1172 Kodeksu Prawa Kanonicznego został upoważniony do dokonywania egzorcyzmów

Dodano: 03 Kwiecień 2016
Czytaj więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 18

Projekt i wykonanie Orange Computers