Odwiedzin: 352840
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 49

Piąta Niedziela Wielkanocy - 02.05.2021 r.

 

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy dla rodziców i chrzestnych, przez  cztery niedziele po Mszy św. po godz. 18.00,

Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.30. Śpiewajmy też litanię przy krzyżach, kapliczkach i w domach.  3 maja w naszej parafii porządek Mszy św. niedzielny.
Miejskie uroczystości związane z 230 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się uroczystą Mszą św. odprawianą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w kościele św. Antoniego.

W sobotę, 8 maja przeżyjemy uroczystość I Komunii św.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30. Spowiedź dzieci i rodzin w czwartek o godz. 16.30. Będą  zaproszeni kapłani dlatego nie odkładamy spowiedzi na późniejszą godzinę.

Rocznicę I Komunii św. będziemy przeżywać  w sobotę 15 maja o godz. 9.00  i 10.30.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlitwy w intencji kapłanów i o powołania podczas nabożeństwa majowego.
W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.45.

Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu wigilii Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na spotkanie w piątek, 6 maja na godz. 19.00 do sali katechetycznej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji ks. Stanisława, sobotniego solenizanta.

W przyszłą niedzielę w Parczewie odbędzie się Diec. Dzień Rodziny. Szczegóły w gablocie.

W niedzielę, 9 maja odbędą się miejskie obchody Święta 34 Pułku Piechoty – 100 rocznicy zakończenia wojny polsko-bolszewickiej. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego. (program uroczystości w gabl.)

Prosimy czytać prasę katolicką, leży na stoliku za ławkami.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Tadeusz Różnowicz i Edward Kukawski……...

Dodano: 03 Maj 2021
Czwarta Niedziela Wielkanocy 25.04.2021 r.

 

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołanie do służby w Kościele.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Jeżeli ktoś z różnych powodów nie przyjął jeszcze tego sakramentu niech zgłosi się do ks. Roberta.

Duszpasterze Bialscy zapraszają mężczyzn do uczestnictwa w Męskim Różańcu. Odbędzie się on w sobotę 1 maja w parafii św. Anny. Rozpocznie się Mszą św. godz. 7.00 a na Placu Wolności będzie odmówiony różaniec w intencji naszych rodzin, ojczyzny i całego świata.

W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po Mszy św. wieczorowej.

Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Adorację poprowadzą kółka różańcowe.

Za tydzień I niedziela miesiąca po Mszy św. po godz. 10.00 procesja eucharystyczna, zapraszamy dzieci w bieli. K Ż R zmieniają tajemnice różańcowe.

Rozpoczynamy próby dzieci klas III przed I Komunią św. Dzieci podzielone są na cztery grupy, prosimy aby przestrzegały godziny spotkania i swojej grupy.
       grupa    I    w poniedziałek na  18.30
       grupa   II   we wtorek         na  18.30
       grupa   III  we wtorek         na  16.50
       grupa   IV w poniedziałek  na  16.50
Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie w sobotę:  8 maja: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30. Spowiedź dzieci i rodzin w czwartek 6 maja  godz. 16.30.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Barbara Czyrak i Józef Pańczuk …….

Dodano: 25 Kwiecień 2021
Trzecia Niedziela Wielkanocy - 18.04.2021 r.

 

W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym, prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgnąć po Biblię.

W piątek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Centralne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał święty Wojciech. W tym dniu nie  obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W piątek przypadnie też kolejna Diecezjalna Nowenna do Męczenników z Pratulina. Będzie odprawiona po Mszy św. wieczorowej.

W sobotę o godz. 10.00 odbiór stroi I komunijnych w sali Matki Teresy.

I Komunia św. w naszej parafii będzie w sobotę 8 maja w czterech grupach: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. po godz. 13.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

Na stoliku za ławkami jest wyłożona prasa katolicka i maseczki.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Muchla Krzysztof i Kempka Waldemar….

Dodano: 18 Kwiecień 2021
Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego - 11.04.2021 r4.

 

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu obchodzimy patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

Dziękujemy darczyńcom za jałmużnę złożoną w okresie Wielkiego Postu do „skrzyni miłosierdzia”. Diakonia Miłosierdzia przekazała 35 paczek rodzinom potrzebującym i 7 rodzin otrzymało wsparcie finansowe.(na wykup leków, zakup opału…). Dziękujemy Bialskiemu Kołu Caritas za współpracę na rzecz potrzebujących i Diakonii Miłosierdzia za organizowanie i rozprowadzanie paczek. Bóg zapłać.

17 kwietnia w Pratulinie odbędzie się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorzy zapraszają.

Dzisiaj po Mszy św. o godz.13.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; a o godz.15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania przez wszystkich ust i nosa w świątyni oraz zachowania odpowiedniego dystansu i dezynfekcji rąk. W naszym kościele można przystąpić do Komunii św. na rękę przy chrzcielnicy. Najpierw podchodząc osoby pragnące przyjąć Komunię na rękę.

Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka oraz maseczki.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : + Janina Kłopotek i + Adam Trochimiuk. Wieczny odpoczynek…….

Dodano: 11 Kwiecień 2021
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy - 05.04.2021 r.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości Świętego Triduum Paschalnego.

W Niedzielę Miłosierdzia w parafii św.Anny Spotkanie Młodych. Rozpocznie się Mszą św. o godz.12.30, szczegóły na plakacie. Całość zakończy się o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę odpust w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o 12.30.
Taca w tym dniu na Caritas diecezjalną.

W naszej świątyni codziennie odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz.15.00.

Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę 10 kwietnia przypada 11 rocznica katastrofy smoleńskiej – miejskie obchody rozpoczną się o godz.10 Mszą św. w kościele pw. św. Antoniego.

W tym tygodniu odeszli do Pana; +Eugeniusz Chomiuk  i    +Ryszard Osypiuk

Dodano: 06 Kwiecień 2021
Chrystus Zmartwychwstał -życzenia 04.04.2021 r.

 

Dodano: 04 Kwiecień 2021
NIEDZIELA PALMOWA - Ogłoszenia (28.03.2021)

NIEDZIELA PALMOWA -  Ogłoszenia (28.03.2021)

 1. 25 marca odbyło się przyjęcie do duchowej adopcji, jeśli ktoś chce dołączyć do tej 9miesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją prosimy by wpisał się do księgi wyłożonej na stoliku za ławkami (będzie ona wyłożona do Wielkiego Czwartku)

 2. Wielki Czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18. Po Mszy Świętej rozpocznie się adoracji Najświętszego Sakramentu poprowadzi ją Domowy Kościół (możliwość adoracji do godz 22.00; w piątek adoracja od 8.00)
   
 3. Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz 18.00 (możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do 22.00 w sobotę adoracja od 8.00)
   
 4. Wielka Sobota błogosławieństwo pokarmów i wody (wodę przynosimy ze sobą w pojemniku) od 8.00 do 14.00 co pół godziny; jeśli ktoś ze względu na obawy związane z pandemią nie przyniesie święconki do Kościoła może użyć modlitwy zamieszczonej na naszej stronie parafialnej by pobłogosławić pokarmy

 5. Wigilia Paschalna godz 20.00 (po liturgii adoracja do 6.00)

 6. Możliwość spowiedzi czwartek i piątek 16.00 – 17.45, sobota 18.30 – 19.30

 7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta W II dzień świąt Msze Święte według porządku niedzielnego. 
   
 8. Transmisje Liturgie Wielkiego Tygodnia będzie dostępne na żywo na stronie parafii.

 9. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszach Świętych w dni świąteczne jednocześnie przypominamy, by osoby, które korzystają z dyspensy nabożnie uczestniczyły w transmisjach przez media. Pamiętajmy żeby zaznaczyć ten świąteczny charakter przez rodzinną modlitwę, czy rozmowy o Bogu w gronie rodziny.

 10. W ostatnim tygodniu zmarli Paweł Pokora i Janina Nosal  

 


Dodano: 28 Marzec 2021
Ważna informacja na wielki Tydzień 2021 r.


Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy transmisje Mszy Świętej przez facebooka. Związane jest to z nowymi obostrzeniami.

W naszym kościele od dzisiaj (sobota) może przebywać 50 osób.
1 osoba na 20 metrów kwadratowych w odstępach minimum 1.5 metra.

Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczkami jak i o korzystaniu z automatów ze środkiem dezynfekującym i z automatycznej kropielnicy z wodą święconą.

Na prośbę aby podać jak uczestniczyć we Mszy Świętej z naszej parafii, podajemy jak to zrobić

https://www.facebook.com/parafiahonoratabp
link dla tych, którzy mają fb.


Dla tych którzy nie posiadają facebooka mogą też uczestniczyć we Mszy Świętej z naszej parafii.
Trzeba wejść na stronę naszej parafii
http://parafia-honorata.pl/
z prawej strony jest napis facebook, należy myszką na niego najechać i otworzy się zakładka na której będzie pisało Parafia bł. Honorata. Klikamy na napis Parafia bł. Honorata i wtedy otworzy się dostęp do strony facebooka dla tych którzy go nie mają.

 

Dodano: 27 Marzec 2021
BRACTWO STRAŻNICY KOŚCIOŁA - nowenna 23.03.2021 r.

 


BRACTWO STRAŻNICY KOŚCIOŁA

Bractwo powstało dla mężczyzn pragnących kształtować swoją wiarę, przywiązanie do kościoła oraz jego obronę a także obronę wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie na wzór bł. Wincentego Lewoniuka i Dwunastu jego Towarzyszy, Męczenników Pratulińskich.

„Bractwo jest wspólnotą apostolsko-modlitewną, mającą charakter stowarzyszenia publicznego, zrzeszającą mężczyzn troszczących się o własne zbawienie oraz zbawienie członków swoich rodzin.”

„Członkiem Bractwa może zostać każdy ochrzczony, pełnoletni mężczyzna wyznania katolickiego dla którego wiara w Boga potwierdzana życiem jest wartością nadrzędną”

Zapraszamy mężczyzn z naszej Parafii do zapoznania się z założeniami Bractwa, rozważenia przystąpienia do bractwa i po przemodleniu decyzji o poinformowanie naszego Ks. Proboszcza o swojej pozytywnej decyzji.

 

Dodano: 22 Marzec 2021
Piąta Niedziela Wielkiego Postu -21.03.2021 r.

 

Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do  ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka zagrożonego zagładą te osoby, które już uczestniczyły w tym zbożnym dziele jak i nowych chętnych.

Od 22 marca rozpocznie się TRIDUUM przed Dniem Świętości Życia o godz. 17.40 a 25 marca o godz. 18.00 uroczysta Msza św.(adoptujący dziecko nich przyniosą świecę). Od dzisiaj jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący adopcję).
Z racji uroczystości Zwiastowania  dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

We wtorek,23 marca po Mszy św. wieczorowej Nowenna przed 25 rocznicą beatyfikacji Męczenników Podlaskich.

Przypominamy o uczestniczeniu w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. W dalszym ciągu obowiązują nas maseczki i odległości.

Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne.

26 marca z Międzyrzeca Podlaskiego z Parafii św. Mikołaja o godz. 20 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończy się w Białej Podlaskiej w naszej parafii. Osoby, które zechcą się  włączyć duchowo będą mogły uczestniczyć w tym czasie w całonocnej adoracji do 6.20 (godz. pierwszej Mszy św.).

Za tydzień Niedziela Palmowa; podczas każdej Mszy  św. obrzęd poświęcenia palm.

Szkoła Specjalna przy ul. Orzechowej  oferuje PALMY WIELKANOCNE wykonane przez uczniów i nauczycieli. Można je nabywać od 22 marca w siedzibie szkoły. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów specjalnej troski. tel (83 3436667)

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Czy założyciel ruchu oazowego ks. Blachnicki okaże się  męczennikiem otrutym przez tajne władze służby PRL?
 • Jak każdy z nas może włączyć się w obronę życia i dlaczego to takie ważne ?
 • Z pobożnym rozważaniem 24 godz. Męki Pańskiej Pan Jezus związał wiele obietnic.

W minionym tygodniu zmarła:  +  Marta Hautt……..

Dodano: 21 Marzec 2021

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 49

Projekt i wykonanie Orange Computers