Odwiedzin: 327098
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 36

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej -14.04.2019 r.


 

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa.  Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i ubranie głównego ołtarza.

Dzisiaj przejdzie4my Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta z par. św. Michała Archanioła do par. bł. Honorata Koźmińskiego, początek o godz. 19.00.

Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą św. koncelebrowaną zwaną Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Komunii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza czuwania. Adoracja do 22.00 – poprowadzi Kościół Domowy.

W Wielki Piątek, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 a szczytowym jej momentem będzie adoracja Krzyża Świętego. Składane ofiary będą  przekazane do Jerozolimy  Po  Komunii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, adoracja do 22.00. Od 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.

Na adorację w Wielki Piątek zapraszamy klasy III – VI Szkoły Podstawowej nr 9. Od godz. 8.00 – 16.00. O godz. 15.00 wspólny śpiew Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź w Wielki  Czwartek i Wielki Piątek 16.00 – 17.45, w Wielką Sobotę 18.30 – 19.30.

W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynieśmy świece.  Adoracja przy Grobie Pańskim od 8.00 przez całą noc do Rezurekcji. W tym dniu adorują  klasy VII i VIII ze Szkoły Podstawowej i III z gimnazjum.   Adoracja poszczególnych klas trwa pół godziny.  Od 9.00 – 15.30. O 15.00 Koronka.

Zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Cicibora Dużego do warty przy Grobie Pana Jezusa i do procesji

Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę  8.00 – 14.00 co pół godziny na wioskach o 10.00. Prosimy o samochody.

Przed kościołem są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystą procesją o godz. 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf.

25 kwietnia w czwartek o godz. 17.00 będzie udzielony naszej młodzieży sakrament bierzmowania przez ks. biskupa Kazimierza Gurdę.

Próby dzieci przed Pierwszą Komunią św. w piątek 26 kwietnia  i w poniedziałek 29 kwietnia o 16.45.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Brat Elia, wpółczesny mistyk i stygmatyk
 • Dokąd zmierza Francja
 • Wielkiego Tygodnia nie można zmarnować.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  +  Jerzy Maksymiuk, Jerzy Lewandowski, Helena Jarmoszewicz…...

Dodano: 14 Kwiecień 2019
Piąta Niedziela Wielkiego Postu - 08.04.2019r.

 

Dzisiaj przy kościele są rozprowadzane palmy wielkanocne wykonane  przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych. Zebrane fundusze będą przeznaczone  na pielgrzymkę autokarową uczniów na Jasną Górę.

Przy tym stoisku będzie też można nabyć  baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas naszej diecezji.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:  Drogi Krzyżowe w piątki, a Gorzkie Żale w  niedziele.

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach z okazji  IX rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, które rozpoczną się w środę, 10 kwietnia o godz. 10.00 Mszą św. w kościele św. Antoniego.

W sobotę, 13 kwietnia, w par. Narodzenia NMP odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zapisy w zakrystii.

Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 13.00 zgromadzimy się przed kościołem, przejdziemy w procesji wokół świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

W Niedzielę Palmową przejdziemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszymy z parafii św. Michala Archanioła o godz. 19.00 do parafii naszej. Weźmy liczny udział.

W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty i urządzenie grobu Pana Jezusa.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Grzech wciąga jak bagno
 • Atak na byłego prezydenta z Siedlec
 • Dla tych, którzy szukają zatrudnienia
 • Krzyż, dowód Bożej miłości
 • Przebaczenie jest łaską.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Chudycz Franciszek i Osypiuk Irena ……...

Dodano: 07 Kwiecień 2019
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - 32.03.2019 r.

 


W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy Misje Parafialne, zewnętrzna ocena tego świętego czasu  wypadła  dobrze, a wewnętrzną  poznamy po owocach.  Należy się podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przebieg, głównie za modlitwę w intencji misji, za posty o chlebie i wodzie, za sztafetę modlitewną KŻR, chorym za ofiarowanie cierpień, wspólnotom parafialnym za roznoszenie zaproszeń i programów, za sprzątnięcie świątyni. Pojedyncze osoby nie chcą imiennych podziękowań dlatego wszystkim składamy wielkie Bóg zapłać. Pamiętajmy, że krzyż odnowiony i pobłogosławiony na zakończenie misji jest teraz krzyżem misyjnym i ma nałożone odpusty.

Dzisiaj o 15.30 w naszym kościele wystąpi grupa wokalna p. Leona „Awe” z refleksjami wielkopostnymi – zapraszamy.

We wtorek o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.                             

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania przed Najświętszym Sakramentem.

W pierwszy piątek o 9.00, 16.00(dla dzieci), 17.15 i 18.40(dla młodzieży)  Drogi Krzyżowe, a pół godziny przed 16.00 spowiedź dzieci.

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i adoracja  do 21.00. W tym dniu przypadnie 6 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Piotra Sawczuka, pamiętajmy o nim w modlitwach.

W przyszłą niedziele KŻR zmieniają tajemniczki, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie połączona ze śpiewem Gorzkich Żali.

Od dzisiaj po Mszach św. można w zakrystii nabyć baranki wielkanocne. Jeszcze w tym tygodniu można składać do „skrzyni miłosierdzia” dary na paczki dla najbardziej potrzebujących.         

W przyszłą niedzielę przy kościele będą rozprowadzane palmy wielkanocne wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych. Celem tegorocznej akcji jest zbieranie funduszy na pielgrzymkę autokarową uczniów na Jasną Górę.
Szkoła specjalna zaprasza również zainteresowane osoby do swojej siedziby na Dzień Otwarty – 2 kwietnia.(zob. plakat).

W sobotę, 13 kwietnia, w par. Narodzenia NMP odbędą się Światowe Dni Młodzieży, zapisy u ks. Łukasza.(zob. Gabl.)

W Echu Kat: Od czego zależy skuteczność Nowej Ewangelizacji – Co to znaczy, dobrze przeżyta spowiedź – Co wiemy o historii nabożeństwa Gorzkie Żale – Autyzm, epidemia XXI w.
Zmarli: + Lewartowski Zbigniew, Walczak Halina, Tarkowski Wiesław, Gawda Feliksa….       

Dodano: 31 Marzec 2019
Trzeci Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019r.

 

Kończymy dzisiaj misje jubileuszowe dziękujemy  księdzu Wojtkowi Hackiewiczowi  i księdzu Jerzemu Dudzie ze poprowadzenie nas drogami  misyjnymi ku Chrystusowi Panu. Ostatnia Msza św. o godz. 13.00 późniejszych Mszy św. już nie będzie.

Misje parafialne zastąpiły rekolekcje wielkopostne. Informujemy rodziny, które w ty czasie rekolekcji zamówiły Msze św. ,aby zapoznały się ze zmianą godzin odprawiania.

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Jutro Dzień Świętości Życia na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego ( należy wziąć świecę ).

W poniedziałek w sali Matki Teresy z Kalkuty od godz. 17.00 odbiór alb dzieci do pierwszej Komunii Świętej.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Matka przyszłego wówczas księdza, przyznała, że chciała zabić swoje dziecko
 • Krew świętych to jedne z najważniejszych relikwii
 • Czym objawia się brak miłości w życiu człowieka.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Pawłowicz Mariusz i Derkacz Antoni …..

Dodano: 25 Marzec 2019
Druga Niedziela Wielkiego Postu Misje Ewangelizacyjne 17.03.2019 r.

 

Dzisiaj jest niedziela pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes” - po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek.

We wtorek uroczystość św. Józefa, oblubieńca N. M. Panny

Do chorych pojedziemy w piątek, prosimy w zakrystii zgłaszać chorych.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach rannych.

W przyszłą  niedzielę Mszą św. o godz. 13.00 zakończymy Misje.  Mszy św. o 16.00 i 18.00  nie będzie. Nie będzie też Mszy św. w Ciciborze.

Dodano: 18 Marzec 2019
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu-10.03.2019 r.

 

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu


Ksiądz Wojciech Hackiewicz jeden z naszych misjonarzy jest zwiastunem wielkich wydarzeń jakie czekają naszą wspólnotę.  Za tydzień rozpoczynamy PARAFIALNE MISJE JUBILEUSZOWE. Zaproszenie i program otrzymały wszystkie rodziny, gdyby jednak ktoś nie miał prosimy wziąć ze stolika za ławkami. Gorąco wszystkich zapraszamy.

W tym tygodniu nabożeństwa wielkopostne w.g. stałego porządku: w piątki Droga Krzyżowa  9.00 i 17.15 – dla dorosłych, 16.00 - dla dzieci, 18.40 – dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 i o 17.40.

W ramach jałmużny wielkopostnej w bocznej kaplicy została przygotowana „skrzynia miłosierdzia”, do której można składać artykuły spożywcze i  chemiczne jako forma pomocy najbardziej potrzebującym. Wcześniej prosimy o zabranie toreb miłosierdzia i po napełnieniu złożyć do skrzyni.

W sobotę; 16 marca w Radzyniu Podlaskim odbędzie się IV Kongres Różańcowy diecezji siedleckiej.  Jeżeli dzisiaj zapisze się 15 osób z KŻR, pojedziemy busem.

Przyszła niedziela II wielkiego postu jest niedzielą pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes” - na ten cel będą zbierane ofiary do puszek.

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej informuje, że trwa rekrutacja dla uczniów do klasy I, IV i VII na rok szkolny 2019/2020. Zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu przy ul. Wyszyńskiego 53/55. Wnioski o przyjęcie kandydata do szkoły i wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.kspbp.pl

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • „Bóg – tak, Kościół – nie”, z czego wynika takie myślenie
 • O 40 dniach, które nam zostały dane, ale i zadane
 • Co dzieje się za granicą z ludźmi zwabionymi podstępem do pracy
 • Hartowanie to jeden z najtańszych sposobów wzmacniania odporności.


Modlitwa w intencji misji…   

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Jakuszko Leokadia, Sucharzewska Teresa, Baczyński Jarosław……...

Dodano: 12 Marzec 2019
Ósma Niedziela Zwykła - 03.03.2019 r

 

Dzisiaj w parafii Narodzenia NMP o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji  żołnierzy wyklętych zwanych też żołnioerzami niezłomnyumi, byli oni wierni ojczyźnie do końca. Opierali się zbrojnie sowietyzacji Polski dla nich wojna nie skończyła się w 1945 r. Wyklęci przez komunistyczny system walczyli i ginęli za „Niepodległą”. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Dzisiaj rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Młodzi trzeźwi i wolni”.

W poniedziałek, 4 marca święto św. Kazimierza, Królewicza, dzień imienin Pasterza diecezji, pamiętajmy o nim w modlitwie. W par. wojskowej na Dokudowskiej uroczystości odpustowe, suma o 17.00.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem o godz. 6.20, 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 w Ciciborze o 17.00.
Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18, a 60 rokiem życia.

W głębokim przeżywaniu W. Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa 9.00 i 17.15 – dla dorosłych, 16.00 – dzieci, 18.40 – dla młodzieży. Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy św. o 10.00 i 17.40.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

7 marca, w Szk.Podstawowej nr 9 w godz. 17.00 – 19.00 odbędzie się Dzień Otwarty, zaproszeni są rodzice  oraz ich 6 i 7 letnie dzieci.(szczegóły na plakacie)

10 marca rozpoczyna się w Szpakach Nowenna ku czci św. Józefa. (szczegóły na plakacie)

W Echu Kat:

 • O żołnierzach wyklętych zwanych niezłomnymi
 • Jak wychowywać młode pokolenie do życia w trzeźwości
 • O objawach uzależnienia
 • O czym powinni wiedzieć rodzice dwulatka bawiącego się telefonem
 • Z racji nadchodzącego Dnia Kobiet, odpowiedź: Czy kobieta, to slaba płeć?


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Mariusz Pietruk i Marianna Kuszewska……

Dodano: 04 Marzec 2019
Siódma Niedziela Zwykła - 24.02.2019 r

 

W naszym nowym domu katechetycznym oddajemy do użytku cztery salki.
Jedna z nich będzie przeznaczona na parafialną świetlicę dla dzieci i młodzieży.   Chcemy zapewnić przychodzącym opiekę i pomoc przy odrabianiu lekcji. Proponujemy twórcze spędzanie czasu wolnego, w atmosferze życzliwości , przy herbatce.
Oczekujemy na zgłoszenie się wolontariuszy do pomocy w prowadzeniu świetlicy. Mile będą widziane osoby z wykształceniem pedagogicznym i tu czynimy ukłon w stronę nauczycieli czynnych i emerytów. Kontakt z ks. proboszczem.

Jutro po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji obrony życia z racji 25 dnia miesiąca.

W tym tygodniu I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.30.

W I sobotę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji, po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświetszego Sakramentu, KŻR zmieniają tajemniczki.

Państwowa Szkoła Wyższa i. Jana Pawła II w Bialej Podl.  zaprasza uczniów szkół średnich na bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego  2019 r. w budynku głównym uczelni p. 315.

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczną się  3 marca o godz. 10.00 Mszą św. w kościele Narodzenia NMP, następnie uczestnicy udadzą się pod budynek Zakładu Karnego na Apel Pamięci.

Od 8 marca można w polskich kinach ogladać film „Największy dar.” Jest to hiszpańsko-polskiej produkcji film, w którym zobaczymy najbardziej nieprawdopodobne historie pojadnania i przebaczenia.

Szkoła podstawowa nr 9 prowadzi nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020.Szczególy na stronie internetowej szkoły.

W Echu Kat. przeczytamy: Objawienia prywatne budzą zainteresowanie i emocje- Zakonnicy bez habitów(o tercjarzach)- Dlaczego powinniśmy dbać o nasz język ojczysty.

Odczytać komunikat ks. biskupa Kazimierza Gurdy o śmierci ś.p. biskupa Alojzego Orszulika…… i za naszych zmarłych: + Irenę Knyszyńską i Irenę Sobkiewicz…...

Dodano: 24 Luty 2019
Szósta Niedziela Zwykła - 17.02.2019 r

 

Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia naszych misji parafialnych. Przypominamy i zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Postu i do codziennej modlitwy w intencji misji. Prosimy też chorych i cierpiących by ofiarowali swój krzyż choroby i cierpienia za misje. Od dzisiaj każdego dnia będziemy w naszej świątyni odmaiali modlitwę za misje, w domach też to czyńcie.
Zaproszenie i program misji dotarł już do wielu rodzin do innych jeszcze będzie dostarczony. Przypominaliśmy o zadbaniu o krzyże i kapliczki. Po wizji lokalnej można powiedzieć, że ich stan jest dobry ale w kilku przypadkach wymagają poprawy.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Jak mamy żyć, by obietnica Jezusa z Kazania na Górze stała się naszym udziałem
 • Pod koniec 2019 r. możliwa jest beatyfikacja sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego
 • Czym rodzice się kierują przy wyborze imienia dla swojego dziecka
 • Jak nie zmarnować samotności.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Zygmunt Kosowicz, Zbigniew Nikoniuk, Jan Dadacz…………

Dodano: 21 Luty 2019
Piąta Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.

 

Jutro, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębiania postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.
W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Prosimy pomóc chorym i niepełnosprawnym w dostaniu się do kościoła.
W przyszłą niedzielę przyjadą  przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie i zbiorą ofiary na potrzeby naszej diecezjalnej rozgłośni.

Trwają katechezy neokatechumenalne, są głoszone: niedziela godz. 19.00, czwartek godz. 18.45.  Dzisiaj będzie głoszona katecheza 7 – Kerygmat.

Tylko miesiąc dzieli nas od Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych.  Na pierwszej niedzieli misyjnej ks. proboszcz w homiliach podkreślał potrzebę misji i konieczność modlitwy za misje.  Dzisiaj w II niedzielę misyjną przybliżamy temat czym są misje i kogo dotyczą. Powołany został parafialny zespół misyjny podejmujący inicjatywy, pozwalające na dotarcie z Ewangelią do całej parafii. Przez cały czas trwają przygotowania niezbędne, aby misje były głębokie i owocne: założyliśmy Księgę postu i dobrych uczynków podejmowanych w intencji misji, oraz Sztafetę Różańcową, w której każdego dnia jest odmawiany różaniec. Od jutra przedstawiciele wspólnot, sołtysi będą roznosić do rodzin ZAPROSZENIA I PROGRAMY PARAFIALNYCH MISJI. Mamy wielką prośbę do osób dysponujących wolnym czasem, aby pomogli nam w roznoszeniu zaproszeń i programów misyjnych. Kto zechce pomóc niech zgłosi się na początku tygodnia do kancelarii w godzinach urzędowania. Za kilka dni pojawią się też banery i plakaty informujące o misjach.
Prosimy zatroszczyć się o krzyże i kapliczki. Na ile nam pozwoli pogoda postarajmy się odnowić, pomalować i uporządkować. Jest jeszcze miesiąc ale już pomyślmy i przygotujmy dekoracje na domach, balkonach czy w oknach, nie tylko przy kościele ale wszędzie. To też będzie świadczyć o naszym przeżywaniu misji.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Jak reagować na ludzi, którzy wnoszą złe emocje
 • Czego współczesne małżeństwa mogą uczyć się od Maryi i Józefa
 • Czyń dobro cierpieniem i czyń dobro cierpiącym
 • Jak żyć, by zostać świętą
 • O konsekwencjach traktowania zwolnienia lekarskiego jako dodatkowego urlopy.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Bazylczuk Stanisław, Kade Beata, Wróblewska Barbara, Magier Marianna.

Modlitwa w intencji misji parafialnych.

 

Dodano: 10 Luty 2019

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 36

Projekt i wykonanie Orange Computers