Odwiedzin: 232650
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 9

Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła - 19.10.2014 r.

Dzisiaj, niedzielą misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na misje.

Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na Mszę św. i na spotkanie.

Dzisiaj na godz. 17.30 zapraszamy na różaniec i na Mszę św. Będziemy się modlić w intencji Pracowników Służby Zdrowia z racji święta Łukasza Ewangelisty.

Dla potrzeb statystycznych Kościoła, dzisiaj odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przystępujących do komunii św.

W środę, 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii św.Jana Pawła II.

W czwartek 23 października III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na godz.17.30 na wspólną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę, 25 dnia miesiąca różaniec odmówimy w intencji obrony życia.

W  dniach 27-28 października organizacja kościelna Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę rzeczy elektrycznych które są zepsute lub stare (tzw. elektrośmieci). Przedmioty te w tych dniach możemy przynosić na parking przykościelny na wyznaczone miejsce. Środki uzyskane z tej zbiórki przeznaczone będą na dzieła misyjne.


Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych, przez cały miesiąc będziemy modlić się na różańcu i sprawować Msze św. w intencjach naszych zmarłych wymienionych na kartkach wspominkowych. Są one wyłożone na stoliku za ławkami i pod oknami. Prosimy o czytelne wypełnianie z podaniem adresu. Adres jest nam potrzebny do podziału na poszczególne dni.

W Echu Katolickim przeczytamy: Rozpoczął się proces kanonizacyjny ks. Jerzego Popiełuszki  - Uroczysty Apel poległych w Maciejowicach – Różaniec jest najpiękniejszym bukietem wonnych kwiatów (powiedział P. Jezus do Małgorzaty Alacoque) – Każde małżeństwo może zmartwychwstać – O Stowarzyszeniu Siedleckich Amazonek.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności  + Skic Tomasz, wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dodano: 18 Październik 2014
Ogłoszenia - XXVIII Niedziela Zwykła - 12.10.2014 r.

 Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. Ojca Honorata Koźmińskiego, my uprzedzając, dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową ku Jego czci. Suma odpustowa o godz. 13.00.

Dzisiejsza niedziela jest XIV Dniem Papieskim. W ramach obchodów tego dnia odbywa się pod kościołem zbiórka funduszy do skarbonek na stypendia dla zdolnej, polskiej młodzieży z ubogich rodzin.

Przypominamy o modlitwie różańcowej w miesiącu październiku, w naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

Jutro z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie, po różańcu i Mszy św. przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej.

We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmiemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. W ich intencji odmówimy we wtorek różaniec.

14 października po Mszy św. wieczorowej będzie wyświetlony film p.t. „Ziemia Maryi”. – zapraszamy.

Bialskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy spektakl: „Brat naszego Boga” – 15 października godz. 18.00 w sali przy ul. Brzeskiej 41.

W sobotę, 18 października przypada święto Łukasza Ewangelisty. Jest to  Dzień modlitw za pracowników służby zdrowie. Zapraszamy w niedzielę na godz. 17.30, na różaniec i Mszę św. będziemy się modlić za tych, którzy troszczą się o nasze życie i zdrowie.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 16.00 na Mszę św. i na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę w par. Wniebowzięcia NMP o godz. 18.00 Msza św. ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i film: Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

W Echu Katolickim przeczytamy: O mocy błogosławieństwa – Relacja z IV Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn – O roli nauczycieli i wychowawców w odkrywaniu przez młodych ludzi sensu życia – Cudowne garnki, materace, pościel, uwaga, nie dać się naciągnąć – co zrobić gdy mamy problem z bezsennością.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: + Jarocka Krystyna i Siwek Urszula, wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


Dodano: 15 Październik 2014
Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 05.10.2014 r.

Dzisiaj na Mszy św. o 13.00 pobłogosławimy dzieciom kl. II różańce.

We wtorek wspomnienie N. M. Panny Różańcowej.

Od czwartku rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo. Przez trzy dni o 10.00 Msza św. z kazaniem, wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17.30 różaniec i Msza św. wieczorowa. Prosimy nawiedzać Najświętszy Sakrament wg. następującego porządku:


Czwartek – 9 października
11.00 – 12.00 Terebela, Cicibór Duży, Cicibór Mały
12.00 – 13.00  domki jednorodzinne
13.00 -  14.00  ul. Anny Jagiellonki
14.00 -  15.00  ul. Zygmunta Augusta, ul. Zygmunta Starego
15.00 -  Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30 -  16.30  ul. Św. Królowej Jadwigi, ul. Władysława Jagiełły
16.30 -  17.30  ul. Terebelska


Piątek – 10 października
11.00 -  12.00  Rakowiska
12.00 -  13.00  ul. Księcia Witolda
13.00 -  14.00  ul. Kazimierza Jagiellończyka
14.00 -  15.00  ul. Okopowa
15.00 -  Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30 -  16.30  ul. Janowska
16.30 -  17.30  ul. Sapieżyńska, ul. Jana III Sobieskiego


Sobota – 11 października
11.00 -  12.00  K.Ż.R z naszych wiosek
12.00 -  13.00  K.Ż.R z Białej Podl.
13.00 -  14.00  Apostolstwo Dobrej Śmierci, Legion Maryi
14.00 -  15.00  Kościół Domowy, Oaza
15.00 -  Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30 -  Zakończenie 40 – godzinnego nabożeństwa


W czasie adoracji ostatnie 15 minut pozostawiamy na modlitwą w ciszy.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali doroczny odpust ku czci bł. Ojca Honorata Koźmińskiego, patrona naszej parafii – uroczysta Suma o godz. 13.00, następnie procesja eucharystyczna, ucałowanie relikwii i błogosławieństwo dzieci. Prosimy dzieci klas III o przyjście w strojach komunijnych.

Przyszła niedziela będzie Dniem Papieskim, do skarbonek będą zbierane ofiary na wsparcie fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, której celem jest pomoc stypendiami, uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Przypominamy  o modlitwie różańcowej w październiku, codziennie o godz. 17.30.

14 października po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wyświetlony w naszej świątyni film pt. „Ziemia Maryi”.

Na stoliku przy gazetach są wyłożone Kalendarze Rolnika. Znajdziemy w nich wiele ciekawych tematów i porad. Koszt 10 zł.

W Echu Katolickim przeczytamy: Na czym polega fenomen modlitwy różańcowej – Ocalił mnie Jezus Miłosierny(niezwykłe świadectwo nawróconego muzułmanina) – Gdzie leży przyczyna agresji – O nadziejach związanych z synodem biskupów.

W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Henryk Kuzko, Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dodano: 05 Październik 2014
Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 28.09.2014 r.

 Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. II.

Dodano: 30 Wrzesień 2014
Czytaj więcej
Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła - 21.09.2014 r.

Księdzu Łukaszowi, prefektowi naszego seminarium życzymy wiele satysfakcji z pełnienia jakże trudnej posługi jaką jest kształtowanie młodych powołań, a złożone przez nas ofiary niech choć w małym stopniu ulżą kłopotom.

24 września, w środę, przypada IV rocznica śmierci ks. Bernarda Waszczuka, zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00.

25 września, w czwartek dzień modlitw w obronie życia, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 17.00.

Ojciec Jan,  Przeor z Leśnej Podlaskiej zaprasza, na 26 września na godz. 11.30 na Odpust Zjawienia się Cudownego Obrazu Maryi na gruszy na „Okopach leśniańskich”. Sumę odpustową odprawi Ks. Biskup Piotr Sawczuk.

27 września, w sobotę VI Bialskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego św. „Krzyś”. Zlot rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Wolności, a o 11.40 będzie odprawiona w naszej parafii Msza św. w  int. kierowców i ich rodzin.(zob. gablota)

28 września o godz. 12.00 na stadionie AWF zostanie rozegrany mecz charytatywny m. in, dla naszego parafianina Łukasza Obuchowskiego, który kilka lat temu uległ wypadkowi i do dzisiaj jest przykuty do łóżka.(więcej w gablocie).

27 i 28 września w kinie Merkury o godz. 11.15 będzie wyświetlany film „Marry s Land, Ziemia Maryi”.(więcej informacji www.MarysLand.pl)

W przyszłą niedzielę, za zgodą Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Aleksandry Wasiluk walczącej z nawrotem choroby nowotworowej.

Prośba Księdza Proboszcza: Na wznoszonym budynku widzimy, że pojawiły się krokwie, ale potrzebuję waszej pomocy, by mógł pojawić się dach. Prosimy o ofiary na zakup blachy i osprzętu.

W Echu Katolickim przeczytamy: Relacje z uroczystości w Parczewie – Cała Prawda o sowieckiej napaści na Polskę – Powstaje film o historii obrazu M.B. Kodeńskiej –  6 lat temu nasza diecezja żegnała bpa Jana Mazura – Jak ratować dziecko, gdy się zakrztusi.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Wacław Skoczeń, wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dodano: 22 Wrzesień 2014
Ogłoszenia - Podwyższenie Krzyża Św. - 14.09.2014 r.
  1. W sąsiedztwie dzisiejszego święta Podwyższenia Krzyża Świętego jutro wspominamy Matkę Bożeą Bolesną. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
  2. W poniedziałek rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, w związku z przypadającym 18 września świętem św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Do czwartku włącznie będziemy polecać w modlitwach dzieci i młodzież.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczorowej, adoracja dzieci i młodzieży przed Najświętszym Sakramentem.
  4. W środę, 17 września, rocznica napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939r. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych na Wschodzie.
  5. W przyszłą niedzielę  przyjedzie alumn naszego Seminarium Duchownego zebrać ofiary, które złożymy na tacę. Będą one przeznaczone na konieczne remonty i na codzienne funkcjonowanie Seminarium.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:
    + Henryk Bukowiecki, wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Dodano: 13 Wrzesień 2014
Ogłoszenia - XXIII Niedziela Zwykła - 07.09.2014 r.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dożynki parafialne,
o godz. 13.00 uczniom kl. I pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne,
po 16.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Dodano: 08 Wrzesień 2014
Czytaj więcej
Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła - 31.08.2014 r.

Dzisiaj odprawiamy Msze św. jeszcze w porządku wakacyjnym.
Jutro rozpoczęcie  roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży,
oraz ich wychowawców i nauczycieli będzie celebrowana o godz. 8.00.

Dodano: 30 Sierpień 2014
Czytaj więcej
Ogłoszenia - XXI Niedziela Zwykła - 24.08.2014

   Jutro po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego
   Sakramentu
i modlitwy w intencji obrony życia. We wtorek,
   26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Dodano: 26 Sierpień 2014
Czytaj więcej
Ogłoszenia - XIX Niedziela Zwykła - 10.08.2014

   Do środy włącznie gromadzimy się na Mszy św. wieczorowej
   o godz. 20.00 i ostatni apel pielgrzymkowy
   połączymy z nabożeństwem fatimskim.

Dodano: 10 Sierpień 2014
Czytaj więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 9

Projekt i wykonanie Orange Computers