Odwiedzin: 340423
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 43

Zesłanie Ducha Świętego - 31.05.2020 r.

 

 

Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; dodatkowa Msza św. o godz. 9,00.

 Jutro o godz. 11.00 w Katedrze Siedleckiej odbędą się święcenia biskupie Ks. Kanonika Grzegorza Suchodolskiego. Msza Święta z obrzędem święceń będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i Katolickie Radio Podlasie.

 W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Głównie na Mszy św. wieczorowe  będziemy się modlić o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i  bezpieczeństwo w trudnych czasach. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe .  Zapraszamy.

 Jutro o 16.30 spotkanie  z dziećmi I komunijnymi z grupy pierwszej czyli z 27 czerwca.

 Jutro rozpoczynamy  nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.45.

 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek będziemy się modlić do Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana w intencji kapłanów i o powołania, w I piątek dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.30. W I sobotę adorację po Mszy św. wieczorowej poprowadzi Legion Maryi.

 Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. po godz. 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych.

 Na godz. 13.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania i rodziców. Sakrament bierzmowania będzie udzielony 7 września.

 W niedzielę 7 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się w sali Matki Teresy spotkanie z pielgrzymami jadącymi do Ziemi Świętej.

 Za tydzień w par. św. Michała Archanioła rozpoczynają się katechezy chrzcielne. 

 Z racji wspomnienia św. Jadwigi patronki szkoły nr 9 w dniu 8 czerwca zapraszamy na godz. 9.00 całą społeczność szkolną na Mszę św.  Będzie też transmitowana na profilu facebooka.

 W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  +  Zaradziński  Zygmunt …

 

 

Zarządzenie Biskupa Siedleckiego
KAZIMIERZA GURDY
w związku ze złagodzeniem obostrzeń epidemicznych
       

W związku z wydaniem i opublikowaniem w dniu 29 maja br. w Dzienniku Ustaw RP pod pozycją 964 nowego Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, którego postanowienia wchodzą w życie z dniem 30 maja br., niniejszym zarządzam co następuje:

1. W związku ze zniesieniem limitu osób w kościołach i konieczności zachowania dystansu między wiernymi, w łączności z biskupami diecezjalnymi, z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną 12 marca br. dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Zachęcam więc do powrotu do kościołów parafialnych.

2. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. zostaje utrzymana jedynie dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz dla tych, które czują nasilony lęk i obawę przed możliwością zarażenia się. Jednocześnie zobowiązuję osoby korzystające z tej dyspensy do trwania na osobistej modlitwie oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, poprzez transmisje Mszy św. w radiu, telewizji lub Internecie.

3.    Zostaje w pełni przywrócona możliwość sprawowania Mszy św. z udziałem wiernych w kaplicach parafialnych i zakonnych.

4.    Zgodnie z wytycznymi zawartymi w nowym Rozporządzeniu (§ 15 ust. 8) podczas zgromadzeń w budynkach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. W przypadku gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie lub mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.

5. Zachęcam wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze w okresie paschalnym z sakramentu pokuty i nie przyjęli Komunii św. wielkanocnej, aby uczynili to do uroczystości Trójcy Świętej tj. do 7 czerwca br. Proszę duszpasterzy, aby zatroszczyli się w najbliższych dniach o zorganizowanie dodatkowych dyżurów spowiedniczych.

 6. Nowe przepisy pozwalają – przy zachowaniu przepisów sanitarnych - na przywrócenie w parafiach spotkań formacyjno-duszpasterskich wspólnot, ruchów, stowarzyszeń i grup modlitewnych, a także organizowania katechez chrzcielnych i przedmałżeńskich.

7. Przywrócona możliwość organizowania zgromadzeń publicznych (do 150 osób) pozwala na zorganizowanie procesji Bożego Ciała, chociaż w zredukowanej formie. W związku z tym proszę Księży Proboszczów, aby kierując się roztropnością zorganizowali na terenie przykościelnym procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy, z zachowaniem aktualnie obowiązujących przepisów.

8. Zachęcam do trwania na modlitwie w intencji osób chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych. Proszę, aby te intencje przez cały najbliższy miesiąc polecać Najświętszemu Sercu Panu Jezusa podczas nabożeństw czerwcowych oraz poprzez śpiew Suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…” na zakończenie każdej Mszy św.

 Dziękując Panu Bogu za dotychczasową opiekę, wzbudzajmy w sobie postawę jeszcze większego zaufania Bożej Opatrzności, a także ducha pokuty i nawrócenia. Niech ten czas trudnego doświadczenia, jaki przeżywamy, zbliży nas jeszcze bardziej do Boga, umacniając wiarę i pogłębiając relacje międzyludzkie.
Z pasterskim błogosławieństwem
     
BISKUP SIEDLECKI

Siedlce, dnia 30 maja 2020 r.

Dodano: 31 Maj 2020
Pielgrzymka kobiet do Pratulina 31.05.2020 r. - zaproszenie

 

 

Dodano: 24 Maj 2020
Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020 r.

 

Dzisiaj przypada szósta rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy do   katedry, pamiętajmy o nim w modlitwach.

Jutro z racji dnia obrony życia Mszę św. wieczorową i nabożeństwo majowe ofiarujemy w tej intencji.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 30 maja w zamian corocznego Koncertu Uwielbienia „Biała dla Jezusa” we wszystkich kościołach Białej Podlaskiej zbierzemy się o godz. 20.00 by wziąć udział w odśpiewaniu Akatystu do Ducha Świętego.
    Chętnych do pomocy w śpiewie akatystu zapraszamy na próbę w poniedziałek na 19 do sali Matki Teresy.

Na dzień 31 maja są zaproszone do Pratulina na godz. 10.00 Kobiety w ramach V Diecezjalnej Pielgrzymki. Jednak w tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zachęca ks. biskup do uczestnictwa przez transmisję na żywo na You Tube Podlasie 24.pl i radiową za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie.

W święto NMP Matki Kościoła, 1 czerwca br. o godz. 11.00, w Katedrze Siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. Kanonika Grzegorza Suchodolskiego. Już teraz zachęcamy wszystkich do modlitewnego towarzyszenia w czasie Jego przygotowań do przyjęcia święceń biskupich. 
         Do Katedry będą mogły wejść tylko osoby z imiennymi zaproszeniami. Dla nas przygotowywane są transmisje przez Telewizję Trwam i Katolickie Radio Podlasie.

Za tydzień kończy się okres wielkanocny i czas Komunii św. wielkanocnej.

Dodano: 24 Maj 2020
Szósta Niedziela Wielkanocy - 17.05.2020 r.

 

Od dzisiaj w naszym kościele na Mszach św. i nabożeństwach może jednocześnie być 100 osób, a na zewnątrz liczba nieograniczona, serdecznie zapraszamy.

Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej (31 maja). Dyżur spowiedniczy w tym tygodniu  codziennie pół godziny przed Mszą św. od 17.30.

Dzisiaj  w  100  rocznicę  urodzin   Świętego  Jana  Pawła   II   dziękujemy  Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

Jutro, 18 maja, I Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio o godz. 18.00 wyemitują widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i szósta rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

Od tego tygodnia rozpoczynamy spotkania wspólnot i grup parafialnych. W poniedziałek Legion Maryi, we wtorek o 16.00 spotkanie ministrantów, a po Mszy św. wieczorowej Kręgu Biblijnego.

Za tydzień  zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do          I Komunii św. na godz.13.00, a po Mszy św. o 16.00 spotkanie z komitetem rodziców dzieci, które były u I Komunii św. w ubiegłym roku, celem ustalenia terminu rocznicy.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać!
Zarządzenie Biskupa Siedleckiego
KAZIMIERZA GURDY
w związku ze zmianami przepisów państwowych
w trwającym stanie epidemicznym

W związku z zapowiedzią łagodzenia obostrzeń, obowiązujących w naszym kraju w czasie trwania epidemii koronawirusa, które wejdą w życie z dniem 18 maja br. zarządzam co następuje:

1.    Od 17 maja br. liczba osób uczestniczących we Mszy Św. lub innym obrzędzie religijnym uzależniona jest od powierzchni świątyni (jedna osoba na 10 m2). Proszę Księży Proboszczów o przeprowadzenie odpowiednich wyliczeń i zakomunikowanie wiernym nowych danych. Należy umieścić je na drzwiach wejściowych kościoła, na stronach internetowych, podać je w ogłoszeniach parafialnych i wywiesić w gablotach.

2.    Proszę Księży Proboszczów o poinformowanie swoich wiernych o obowiązku wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Równocześnie przypominam, że należy w tym celu zorganizować dodatkowe dyżury spowiednicze i poinformować wiernych o podjętych środkach ostrożności, zgodnych z obowiązującymi przepisami.

3.    Informuję, że nadal można korzystać ze specjalnych odpustów na podstawie Dekretu Penitencjarii Apostolskiej o specjalnym odpuście z dnia 20.03.2020 roku. Jednocześnie przypominam, że do odwołania obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej i w uroczystościach, udzielona przeze mnie dn. 14.03.2020 roku.

4.    Uwzględniając zmiany w rozporządzeniu władz państwowych dotyczące częściowego przywrócenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach i placówkach oświatowych, informuję o możliwości przeprowadzenia Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej przed wakacjami. Polecam Księżom Proboszczom podjęcie rozmów z rodzicami, w celu zaproponowania terminów przedwakacyjnych oraz powakacyjnych (dla rodziców, którzy zdecydują się na zorganizowanie tej Uroczystości w późniejszym czasie). Ze względu na obowiązujące obostrzenia należy Uroczystość tę przeprowadzić w grupach – zgodnie z przepisami państwowymi i liturgicznymi. Według ustalonych grup dzieci winne przeżyć Biały Tydzień. Bardzo proszę, aby rodzice i katecheci dołożyli wszelkich starań w przygotowaniu dzieci do godnego przeżycia Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Białego Tygodnia.

5.    Informuję Księży Proboszczów, że na tych samych zasadach należy przywrócić przygotowanie i przystąpienie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Decyzję o dopuszczeniu kandydata do Sakramentu Wtajemniczenia Chrześcijańskiego podejmuje Ksiądz Proboszcz. Na dwa tygodnie przed Bierzmowaniem należy przesłać (drogą mailową) wypełniony nowy formularz Protokołu wizytacji oceniającej katechezę parafialną przygotowującą do sakramentu bierzmowania do Wydziału Nauczania Katechetycznego.

6.    W związku ze zmianami przypisów państwowych (co do ilości i wieku gromadzących się osób) zalecam, aby w parafiach przywrócić spotkania formacyjno-duszpasterskie prowadzone w grupach, ruchach i stowarzyszeniach. W tym celu należy wykorzystać powierzchnię sakralną kościoła.

7.    Coroczne Diecezjalne Czuwanie Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Siedleckiej odbędzie się w parafii Ducha Świętego w Siedlcach dn. 30.05.2020 roku. Podkreślając wagę Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, bardzo proszę Księży Proboszczów o zorganizowanie czuwania także na poziomie parafialnym.

8.    Oznajmiam o wznowieniu nauk przedmałżeńskich w domu rekolekcyjnym w Siedlanowie. Ponadto informuję, że dn. 31.05.2020 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami państwowymi. Będzie ona transmitowana online za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie.

9.    Przypominam, że od dnia 1.06.2020 r. obowiązuje nowy formularz protokołu rozmów kanonicznych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Jest on do nabycia w Księgarni Diecezjalnej.

10.    Dziękuje wszystkim kapłanom za odważne towarzyszenie wiernym w czasie epidemii, w ramach nałożonych na Kościół ograniczeń.
Ze względu na bezpieczeństwo i dobro wspólne zobowiązuje wszystkich Duszpasterzy do sumiennego przestrzegania przepisów sanitarnych oraz zaleceń dotyczących ilości wiernych w kościołach i kaplicach.
Z pasterskim błogosławieństwem


BISKUP SIEDLECKI

L. dz. 319/2020
Siedlce, dnia 15 maja 2020 r. 


Zarządzenie należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Siedleckiej w niedzielę dn. 17.05.2020 r.

Dodano: 17 Maj 2020
Piąta Niedziela Wielkanocy - 10.05.2020 r.

 

W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Nabożeństwo majowe połączymy z różańcem fatimskim i procesją wokół świątyni. Różaniec poprowadzi Domowy Kościół.

Ojciec święty prosi, aby  czwartek 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii korona                                                                                                                                 wirusa. Prosimy o podjęcie tych dzieł pokutnych.     

W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Dnia 16 maja 1657 został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa.

W przyszłą niedzielę będzie obchodzony dzień dziękczynienia za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Za Jego przyczyną prośmy Boga o potrzebne łaski. Niech wstawia się za Kościołem, naszą Ojczyzną i diecezją. Módlmy się za Jego pośrednictwem o ustanie pandemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, za służbę zdrowia oraz za wszystkich, którzy narażają swoje życie dla naszego bezpieczeństwa.

Bóg zapłać za ofiary indywidualne i te, które wpłynęły na konto parafialne na utrzymanie parafii.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:   +  Zdzisław Chwedoruk…...

Dodano: 10 Maj 2020
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY - 03.05.2020 r.

 

Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię.

Dzisiaj również 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, szczególnie teraz w tym trudnym czasie.

Przypominamy, że do świątyni może wejść 1 osoba na 15m2, maksymalnie 65 osób; wszystkich obowiązują maseczki.
Miejsca w ławkach zajmujemy na przemian, nie siadamy razem.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczorowej na nabożeństwie majowym modlitwy w intencji kapłanów i o powołania.

W piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
Na Mszy św.  o godz.18.00   będziemy modlili się w intencji ks. Stanisława.

W przyszłą niedzielę w Parczewie Diecezjalny Dzień Rodziny. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję internetową.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ostatnim czasie na utrzymanie parafii, indywidualnie bądź wpłacane na konto. Bóg zapłać.

Dodano: 03 Maj 2020
Trzecia Niedziela Wielkanocy - 26.04.2020 r.

 

W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona  jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj ale często rozważajmy słowo Boże, bo jest to głos mówiącego do nas Boga. W tym tygodniu zorganizujmy w domach rodzinne czytanie Pisma św.

Dzisiaj jest też obchodzona Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

W środę będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 r.

W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Maryi. Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii do Matki Bożej.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o 17.30.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00  z możliwością spowiedzi; o 16.00  Msza św.

Na sobotę, 2 maja, została przeniesiona Uroczystość NMP Królowej Polski. Dodatkowa Msza św. o godz.9.00

W I niedzielę miesiąca po Mszy św. po godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. KŻR zmieniają tajemniczki prywatnie bez spotkania.

Przed świętami zakończyliśmy malowanie wnętrza naszej świątyni i wymianę grzejników. Uporządkowano teren wokół nowego budynku.  Całość prac przekroczyła 130 tysięcy złotych. Dziękujemy kilkunastu rodzinom, które wpłaciły n ofiary na konto lub indywidualnie na utrzymanie  parafii i prosimy o  pomoc innych. 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  +  Teresa Skrodziuk i Jan Olesiejuk...

Dodano: 27 Kwiecień 2020
Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

 

KOMUNIKAT

 Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy


W związku z zapowiedzią wejścia w życie – z dniem 20 kwietnia br. -
zmian w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych
ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które
przewidują, że liczba osób uczestniczących we Mszy św. lub innym obrzędzie
religijnym będzie zależała od powierzchni świątyni (na jedną osobę musi
przypadać co najmniej 15m2 powierzchni) zalecam, aby:
1. Księża Proboszczowie wyliczyli powierzchnię kościoła lub kaplicy, które
są przeznaczone do kultu religijnego.
2. Biorąc pod uwagę 15m2 powierzchni na jedną osobę należy wyliczyć,
ile osób maksymalnie może uczestniczyć w liturgii w danym obiekcie sakralnym.
3. W najbliższą niedzielę poinformować parafian w ogłoszeniach
o powierzchni kościoła lub kaplicy oraz maksymalnej liczbie osób mogących
uczestniczyć w liturgii od dnia 20 kwietnia br. Taka informacja powinna zostać
też umieszczona przy wejściu do kościoła lub kaplicy.
4. Księża Proboszczowie przekazali Księżom Dziekanom, najpóźniej do 20
kwietnia br. informacje o powierzchni kościoła lub kaplicy, gdzie sprawowane są
Msze św. i maksymalnej liczbie wiernych.
5. Księża Dziekani niezwłocznie przekazali te informacje zebrane w swoim
dekanacie do Wydziału Duszpasterstwa naszej Kurii Diecezjalnej drogą
e-mailową: kuriainfo@radiopodlasie.pl
Ze względu na bezpieczeństwo naszych wiernych i dobro wspólne
zobowiązuję wszystkich Duszpasterzy do sumiennego przestrzegania przepisów
sanitarnych oraz zaleceń dotyczących ilości wiernych w kościołach i kaplicach.
Z pasterskim błogosławieństwem
BISKUP SIEDLECKI
L. dz. 256/2020
Siedlce, dnia 18 kwietnia 2020 r.   Duszpasterze i wierni parafii bł. Honorata z wielką radością przyjęli wiadomość o nominacji ks. Grzegorza Suchodolskiego na biskupa pomocniczego naszej diecezji. Nominatowi życzymy błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o modlitwie.

Od jutra w naszej świątyni na Mszach św. i na nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć jednorazowo - 43 osoby. Udzielając tej informacji przepraszamy wszystkich, którzy odchodzili od  zamkniętych drzwi kościoła, było to przykre i dla nas, ale tak być musiało. Miejmy nadzieję, że ta nienormalna sytuacja wkrótce się skończy.  W kościele obowiązują wiernych maseczki. W ławce zajmuje miejsce tylko jedna osoba. Siadamy na krańcowych stronach ławki.

Zarządzenie Biskupa Siedleckiego dotyczące Pierwszej Komunii św.: ze względu na bezpieczeństwo dzieci i ich najbliższych oraz aktualne rozporządzenia władz państwowych, do czasu przywrócenia przez kompetentne organy państwowe zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkołach i placówkach oświatowych nie można przeprowadzać spotkań formacyjnych z dziećmi i rodzicami oraz organizować uroczystości pierwszokomunijnych i rocznice Pierwszej Komunii św.
W obecnej sytuacji trwającej epidemii i obowiązującego rozporządzenia o zamknięciu szkół do 26 kwietnia br. należy odwołać wszystkie zaplanowane terminy Pierwszej Komunii św., jakie miały odbyć się w pierwszej połowie maja br. Zgodnie z propozycją rodziców ustalono, że w naszej parafii I Komunia św. odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia.

Rozpoczęliśmy Tydzień Miłosierdzia, do soboty włącznie od godz.15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka. Adoracja będzie do godz.18.00. Z tego względu, że dzisiaj może być tylko 5 osób zapraszamy od jutra, a dzisiaj możemy uczestniczyć za pośrednictwem internetu.

W związku z pytaniami o numer konta parafialnego poniżej podajemy:
66 1240 2177 1111 0000 3572 1233

W czwartek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Marian Panasiuk i Mieczysław Kuzawiński ………..

 

Dodano: 19 Kwiecień 2020
Dodano: 19 Kwiecień 2020
Transmisja na żywo z obrzędów Triduum Paschalnego

 

Dodano: 05 Kwiecień 2020

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 43

Projekt i wykonanie Orange Computers