Odwiedzin: 274820
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 19

Ogłoszenia - Siedemnasta Niedziela Zwykła 24.07.2016r

 

Od środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach, gościmy u nas 41 osób z Białorusi i 7 z Nigerii. Jutro pożegnamy ich, pojadą do Krakowa, by we wtorek uczestniczyć w oficjalnym otwarciu ŚDM.   Od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Życzymy, aby te przeżycia,  które nas czekają umocniły naszych gości i nas wszystkich  w wierze.

Jutro na Mszy św. wieczorowej z racji święta Krzysztofa i Jakuba będziemy się modlić w intencji kierowców,  podróżujących i pobłogosławimy pojazdy.

We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, św. Anny i Joachima będziemy polecać w modlitwach nasze babcie i dziadków.

Zachęcamy rodziny do wspólnego oglądania transmisji ze ŚDM i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi całego świata.

W czwartek o 19.00  w naszej parafii spotkanie z jadącymi na czuwanie do Krakowa.

Zbliża się czas pielgrzymowania na Jasną Górę,  w roku wdzięczności Panu Bogu za 1050 lecie chrztu naszej Ojczyzny i roku miłosierdzia. Są to wystarczające powody, aby poszło nas dużo więcej. Informujemy, że zapisy w naszej parafii będą w dniach 29 – 30 lipca w godz. 17.00 – 19.00, oraz 31 lipca od 15.00 – 17.00. Ostatniego dnia zapisów zdanie bagaży. Koszt 120 zł.

Ogłoszenie prezydenta miasta: Będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego powrotu z przystanku pielgrzymów w Drelowie w dniu 1 sierpnia. Chętni mają zapisać się w zakrystii na jeden z dwóch odjazdów: o godz. 18.00 lub po Apelu Jasnogórskim. Z możliwości powrotu będą mogły skorzystać tylko osoby zapisane na liście. Zapisy do czwartku do godz. 14.00.

Przypominamy o akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Polega ona na pobraniu z zakrystii pustego tornistra, wypełnieniu przyborami szkolnymi i przyniesieniu. Diakonia Miłosierdzia dostarczy je dzieciom z rodzin ubogich.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej, tzw. bialski Ekonomik, w 2016 roku obchodzić będzie jubileusz 75-lecia istnienia szkoły. Do obchodów związanych z jubileuszem szkoła pragnie zaprosić swoich absolwentów i wraz z nimi uczcić tę ważną chwilę podczas II Zjazdu Absolwentów ZSZ nr 1, który odbędzie się 15 października 2016 r. Organizatorzy serdecznie zapraszają byłych uczniów Ekonomika. Wszelkie informacje dotyczące zjazdu dostępne są na stronie internetowej szkoły.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • ŚDM, czas niezwykłych historii, nierzadko cudów
 • Relacje z Ewangelizacji nad Jeziorem Białym
 • Jaka tajemnica tkwi w niezawinionym cierpieniu
 • Kim był    i czego dokonał bł. Ignacy Kłopotowski.


W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Emilia Solarska ……..

 

Dodano: 27 Lipiec 2016
Ogłoszenia - Szesnasta Niedziela Zwykła 17.07.2016r

 
W odczytanym przed chwilą liście księdza biskupa usłyszeliśmy zachętę do zaangażowania się w w wielkie przeżycia jakie nas wkrótce czekają.
W środę, 20 lipca ok. godz. 17.00 przyjedzie  młodzież na ŚDM, będą u nas do 25 lipca. Razem  z naszą młodzieżą będą uczestniczyli w katechezach od 8.30, w spotkaniach w grupach, wyjadą do Siedlec i na wycieczkę krajoznawczą po naszym regionie. Wezmą udział w Misterium Męki Pańskiej. Niedziela będzie dniem spędzonym z rodziną. Wspólna Msza św. z gośćmi  z naszą młodzieżą i rodzinami,    u których będą mieszkać o godz. 11.30. Po południu zapraszamy wszystkich do Parku Radziwiłła. W poniedziałek, 25 lipca młodzież wyjedzie do Krakowa. Cały program znajdziemy na plakacie w gablocie.

Drugie wydarzenie to 36 Pielgrzymka na Jasną Górę, zapraszamy do licznego udziału. Zapisy w dniach 29 – 31 lipca. Kto nie może uczestniczyć osobiście zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Karty dla duchowych pielgrzymów  znajdują się w zakrystii.

Spotkanie jadących pociągiem do Krakowa na ŚDM dzisiaj o godz. 19.00 w kościele w parafii Narodzenia NMP na Brzeskiej.

W czasie wakacji Diakonia Miłosierdzia przy naszej parafii włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Wyposażając plecki w przybory szkolne możemy wspomóc dzieci z biedniejszych rodzin w celu wyrównania szans edukacyjnych.
Akcja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą i mogą wyposażyć przynajmniej jedno dziecko z naszej parafii. Wszystkich darczyńców zapraszamy po odbiór plecaków do końca lipca, a przyniesienie wyposażonych do zakrystii do 14 sierpnia. Informujemy również, że możemy zgłaszać potrzebujące dzieci.
Szczegóły akcji w gablocie, na stronie parafialnej, oraz w zakrystii.

W poniedziałek, 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.  Po Mszy św. wieczorowej pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Jak miasta naszego regionu przygotowują się do ŚDM
 • O odpoczynku, niedzielnej Mszy św. i o tym co wolno w niedzielę
 • Wszystko o barszczu Sosnowskiego, jak rozpoznać tę groźną roślinę
 • Czy trzeba bać się raka.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Mieczysław Jakubowski, Bogumiła Kaliszuk, Stanisława Szeszko, Bogumiła Andrzejczuk, Teresa Kasak…..
 

Dodano: 17 Lipiec 2016
Ogłoszenia - Piętnasta Niedziela Zwykła 10.07.2016rDzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzinami, które przyjmą do siebie młodzież na ŚDM, a po Mszy  św. po godz. 18.00 druga katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, oraz spotkanie pielgrzymkowe grupy 10A. Zaproszeni są pątnicy i służby porządkowe. Zachęcamy do podejmowania decyzji wzięcia udziału w tych pięknych ćwiczeniach duchowych jakimi jest pielgrzymka.

Jutro przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Będziemy się modlić za kontynent europejski, aby Europejczycy nie odwracali się  od swoich korzeni i chcieli budować przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

W środę 13 dzień miesiąca po nowennie nabożeństwo fatimskie.

W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel jest nam znana ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. Z tym dniem wiąże się tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. po godz. 18.00 spotkanie z jadącymi pociągiem do Krakowa na ŚDM.

Za tydzień w Leśnej Podlaskiej Ogólnopolski Festyn św. Krzysztofa, rozpoczęcie Mszą św. - 11.30. Cały program festynu w gablocie.

Bursa św. Stanisława w Siedlcach informuje młodzież męską Szkół Ponadpodstawowych o możliwości zamieszkania w tej placówce.(więcej inf. w gabl.)

Muzeum Południowego Podlasia zaprasza na otwarcie wystawy Wierni w Wierze   w dniu 15 lipca o godz. 17.00.  Wystawa związana jest z 420 rocznicą Unii Brzeskiej i 20 rocznicą Beatyfikacji Męczenników z Pratulina.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Obszerna relacja z Diecezjalnego Dnia Chorych    w Kodniu
 • O propozycji ograniczenia handlu w niedzielę
 • Co wydarzyło się w lipcu 1943  roku na Wołyniu
 • O niezwykłej sile modlitwy.


W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Regina Trochimiuk ……….

Dodano: 10 Lipiec 2016
Czternasta Niedziela Zwykła 03.07.2016r

 Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu . Obowiązuje nas niedzielna Msza św,  codzienna modlitwa i wszystkie przykazania. Idąc do kościoła pamiętajmy o godnym stroju.

Dodano: 04 Lipiec 2016
Czytaj więcej
Trzynasta Niedziela Zwykła 26.06.2016r

 W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza wspólnota kościelna. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Piotrze Sawczuku i ks.Piotrze.

Dodano: 26 Czerwiec 2016
Czytaj więcej
Dwunasta Niedziela Zwykła 19.06.2016 rok

 Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży skierowane przez biskupów do polskiej młodzieży.

Dodano: 20 Czerwiec 2016
Czytaj więcej
Jedenasta Niedziela Zwykła 12.06.2016 rok

 Za tydzień alumni będą zbierać ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego, a ks. Marek z kolegami o godz. 18.00 będzie sprawował Najświętszą ofiarę w 4 rocznicę święceń kapłańskich.

Dodano: 13 Czerwiec 2016
Czytaj więcej
Dziesiąta Niedziela Zwykła 05.06.2016r

 Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujemy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia.   W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

Dzisiaj ks. Proboszcz obchodzi 40 rocznicę święceń kapłańskich. Na Mszę św. na godz. 18.00 przybędzie ks. biskup Piotr Sawczuk, by sprawować koncelebrę razem z jubilatami.

Dodano: 05 Czerwiec 2016
Czytaj więcej
29.05.2016r - Dziewiąta Niedziela Zwykła

 

Od środy rozpoczniemy odprawianie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele o 17.40 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczorowej.

Dodano: 29 Maj 2016
Czytaj więcej
Niedziela Najświętszej Trójcy 22.05.2016r

 

Kiedy czynimy znak krzyża świętego wyznajemy wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach, wykonujmy ten znak zawsze odważnie i czytelnie.

Dodano: 22 Maj 2016
Czytaj więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 19

Projekt i wykonanie Orange Computers