Odwiedzin: 330156
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 38

Dwudziesta Niedziela Zwykła - 18.08.2019 r.

 

W sobotę, 31 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół  Żywego Różańca z całej naszej Diecezji, na którą Ks. Biskup serdecznie zaprasza. Jest wynajęty autokar, zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 9.00, powrót o 15.30.

W niedzielę, 1 września, o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do licznego w niej udziału. Może wybiorą się ci, którzy pragnęli, a nie mogli pójść do Częstochowy.

 W dniach 20 – 22 września w par. Narodzenia jest organizowana pielgrzymka śladami św. Jozafata na Kresy przez Grodno, Nowogródek, Witebsk i Połock. Koszt 600 zł.

Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja bialskiej firmy o zatrudnieniu pracowników jak również dofinansowaniu kształcenia uczniów i studentów.  Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się zamieszczonym ogłoszeniem na tablicy.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Nie obawiajmy się, że Maryja przysłoni nam Jezusa
 • O zagrożeniach płynących z mediów
 • Czym jest moralność ekonomiczna
 • O posłudze naszych misjonarzy na Wschodzie.


Podajemy do wiadomości, że ks. biskup z dniem 21 sierpnia 2019 r. przenosi ks. Marka Strzeżysza do parafii Trójcy Świętej w Borowiu k/Garwolina. Zmiana ta jest podyktowana brakiem kapłanów do duszpasterstwa w innych parafiach. Od 1 września będzie nam pomagał ks. Wojciech Majewski przyszły proboszcz w par. Rakowiska.
Dziękujemy księdzu Markowi za cztery lata gorliwej posługi kapłańskiej i życzymy owocnej służby Bożej na nowej parafii.                   

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  +  Teresa Huk, Irena Lubańska, Jan Ulewicz……..

 

Dodano: 19 Sierpień 2019
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019

 

Do 14 sierpnia włącznie (do środy) Msza  św. wieczorowa o godz.. 20.00 połączona z apelem pielgrzymkowym.

We wtorek z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy o 19.30, o 20.00 Msza św. i apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

W środę, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i  męczennika.

W czwartek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny(wakacyjny). Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

W Ciciborze Msza św. 15 sierpnia  będzie odprawiona o godz. 10.00.

15 sierpnia uroczystości odpustowe  będziemy przeżywali w Leśnej, Kodniu i w par. Wniebowzięcia na Woli. Suma odpustowa o 12.30.

W przyszłą niedzielę przyjadą do nas o. Oblaci z Kodnia, będą głosić Słowo Boże i rozprowadzą kalendarze misyjne na 2020 rok.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O roli i posłudze księży kapelanów w powstaniu warszawskim
 • Ten kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga
 • O nowej i niebezpiecznej „pijackiej tradycji”
 • Jak rozpoznać czerniaka.


Posłuchajmy dwóch komunikatów:

1)  Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego     ws. LGBT+.

Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.
Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. „Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).
Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. „małżeństw homoseksualnych” oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.
Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.
Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 8 sierpnia 2019 r.

2) Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy - w sprawie akcji propagandowej środowiska LGBT+ w Białej Podlaskiej

Duże zaniepokojenie wśród wielu mieszkańców Białej Podlaskiej wzbudziło zorganizowanie w dniu 8 sierpnia br. na Placu Wolności akcji propagandowej grupy Stonewall (wym: stołnłoł) oraz marki Sprite, która w ramach Letniej Akademii Równości promowała postulaty społeczności LGBT+ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych). Ich obecność była związana z zaplanowaną szerszą akcją agitacyjną skierowaną do mieszkańców tych miejscowości, gdzie do tej pory nie ma tzw. marszów równości. Ma to zapewne - jak zauważa Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki w swoim oświadczeniu ws. LGBT+ - „związek z ofensywą środowisk LGBT+, […] a także   zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach                   do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej”. Wydaje się, iż zaplanowanie tego typu spotkania w Białej Podlaskiej może być reakcją na uchwalenie przez Radę Miasta Karty Praw Rodziny, która zobowiązuje władze lokalne do ochrony praw, jakie przyznaje rodzinom Konstytucja RP. Szczególne znaczenie w tym kontekście ma prawo rodziców              do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a nie jak postuluje ruch LGBT+, na standardach WHO i tzw. edukacji seksualnej promującej środowiska homoseksualne oraz domaganie się przez nie prawa do „małżeństw homoseksualnych”, jak też adopcji dzieci.
Dziękuję tym wszystkim, którzy podejmują działania na rzecz rodziny   i jej praw oraz obrony prawdy o człowieku, jego naturze, naturalnej różnicy płci oraz Bożym powołaniu do szczęścia i zbawienia. Apeluję o szacunek w stosunku do osób tzw. mniejszości seksualnych, ale nie do akceptacji ideologii, która godzi w dobro człowieka.
Polecam Was Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Kodeńskiej, Pani Jedności, oraz Błogosławionych Męczenników z Pratulina i proszę o łaskę wytrwania  w wierze i prawdzie.
Z pasterskim błogosławieństwem
                         
BISKUP SIEDLECKI
L.dz. 903/2019
Siedlce, dnia 9 sierpnia 2019 r.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Bronisława Szucka ……..            

Dodano: 13 Sierpień 2019
Osiemnasta Niedziela Zwykła - 04.08.2019 r.

 

We wtorek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Do 14 sierpnia Msze św. wieczorowe odprawiamy o godz. 20.00 wraz z apelem pielgrzymkowym. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

Przypominamy jeszcze raz o odpowiednim ubiorze idąc do kościoła na Mszę św. Mężczyźni w długich spodniach a kobiety w bluzkach z rękawkiem.

Przy kapliczce Matki Bożej nie stawiajmy kwiatów na obrzeżach studzienki, spadające płatki zatykają pompkę i przestaje działać. Stawiajmy kwiaty na ziemi.

Prośba do narzeczonych, aby na swoim ślubie nie pozwolili strzelać i zaśmiecać teren przy kościele. Jest to czyn   wymagający publicznego potępienia. Będziemy zmuszeni ogłaszać, z której godziny goście weselni zaśmiecili plac przy kościele i zapraszać do sprzątnięcia.


W par. Narodzenia NMP, w każdy 2-gi czwartek miesiąca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. dla kobiet z konferencją i adoracją.

W „Echu Katolickim” przeczytamy:

 • Czy Kościół w Polsce zostanie zepchnięty na margines  
 • Co współczesnemu człowiekowi ma do zaoferowania bł. Edmund Bojanowski  
 • Niezwykłe świadectwo nawróconego Pawła  


W tym tygodniu odeszli do Pana: + Janina Semeniuk  i Marian Koszołko……….

Dodano: 04 Sierpień 2019
Siedemnasta Niedziela Zwykła - 28.07.2019 r.

 

W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych i religijnych. Od lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy przez nasze wyrzeczenia przyczynili się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

W czwartek, 1 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 wyruszy  z par. św. Michała Archanioła 39 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do grupy 10A odbędą się w par. bł. Honorata 30 i 31 lipca br. w godzinach od 18.30 do 20.00. Zdanie bagaży 31 lipca w czasie zapisów. Koszt pielgrzymki 130 zł.
Osoby odprowadzające pielgrzymów do Drelowa będą mogły powrócić do Białej Podlaskiej autobusami miejskimi o godz. 18.30 i 21.30. Zapisy w zakrystii do 30 lipca do godz. 9.00.       
Pielgrzymom duchowym przypominamy o pobraniu z zakrystii Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

 Dzisiaj możemy pomóc misjonarzom włączając się do akcji MIVA Polska „ 1 grosz za 1 kilometr”. Jest to podziękowanie za szczęśliwe podróże. Za ofiary złożone dzisiaj do puszek będą nabywane środki transportu dla misjonarzy konieczne do pracy ewangelizacyjnej.

1 sierpnia,  o godz. 17.00 pod Miejscem Straceń na Placu Wolności odbędą się uroczystości z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – zaprasza Pan Prezydent.

Od 1 – 14 sierpnia Msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 20.00 wraz z Apelem Pielgrzymkowym.
2 sierpnia, w piątek, przypada odpust Porciunkuli. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową  na godz. 11.00.

Nabożeństwa w I czwartek, piątek i sobotę będą odprawiane o 19.30 o 20.00 Msza św. i apel pielgrzymkowy. Spowiedź w czasie nabożeństw od 19.30.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 procesja eucharystyczna a KŻR zmieniają tajemniczki różańcowe.

Dzisiaj u nas kończą się katechezy dla rodziców i chrzestnych,  a w przyszłą niedzielę zaczynają się w par. św. Michała Archanioła.

Przy kościele św. Antoniego w każdą niedzielę o godz. 17.00 odbywają się spotkania grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików i Dorosłych Dzieci Dysfunkcji.(zob. gablota).

Co przeczytamy w Echu Kat: 

 • Relacja z ingresu ks. bpa Piotra do katedry drohiczyńskiej
 • Obecność antychrysta jest śmiertelnym zagrożeniem
 • Wspomnienia bialczanki z czasów powstania warszawskiego.


Zmarli: + Koczkodaj Maria, Niczyporuk Krystyna, Wójtowicz Aniela ……...

Dodano: 28 Lipiec 2019
Szesnasta Niedziela Zwykła - 21.07.2019 r.

 

 

Tegoroczna 39 Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się Mszą św. sprawowaną 1 sierpnia 2019 r. w kościele św. Michała Archanioła o godz. 6.00. Zapisy na pielgrzymkę do grupy 10A odbędą się przy par. bł. Honorata 30 i 31 lipca br. w godzinach 18.30 – 20.00. Zdanie bagaży 31 lipca w trakcie zapisów. Koszt pielgrzymki 130 zł.


W czwartek z racji święta św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych po Mszy św. wieczorowej pobłogosławimy pojazdy. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie docierają do celu podroży i wracają do domów.


Każdego 25 dnia miesiąca modlimy się w intencji obrony życia, dzieci poczętych, w czwartek te modlitwy odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem pół godziny przed 18.00.


W piątek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego w tym dniu ogarniemy serdeczną modlitwą naszych dziadków:  Żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.


Za tydzień w par. św. Anny uroczystości odpustowe, suma o 12.30.


W przyszłą niedzielę w par. św. Michała Archanioła będzie terenowa akcja poboru krwi, prowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Lublinie. Rejestracja w godzinach 9.00  -  13.00.


W Echu Kat. przeczytamy:

 • Czy budujemy cywilizację eliminowania osób, których życie nie wydaje się nam dość godne
 • Kapłan w kryzysie i co dalej (rozmowa z ks. Markiem Dziewieckim)
 • Bóg czuwa nad swymi dziećmi
 • Czego mogą nas nauczyć rodzice Maryi, św. Anna i Joachim
 • Dlaczego doszło do krwawych wydarzeń na Wołyniu.

 

Dodano: 22 Lipiec 2019
Piętnasta niedziela zwykła - 14.07.2019 r.

 

 Dzisiaj o 19.00 kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Będziemy prosić Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Jezus Chrystus.

W sobotę o 18.00 Msza św. i dalszy ciąg nowenny „Otrzyj Matce Łzy-uratuj Ojcu syna”. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 sptkanie pielgrzymkowe  osób związanych z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Na te spotkanie zapraszamy wszystkie służby, pielgrzymów i pielgrzymów  duchowych. Tych ostatnich prosimy o pobranie Karty Duchowego Pielgrzyma i z wpisaną intencją przyniesienie do zakrystii.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O inicjatywie wprowadzania Samorządowej Karty Praw Rodziny
 • Jaki jest sens przyjmowania szkaplerza
 • Dzieci uświęcają rodziców i przyczyniają się do ich wzrostu duchowego
 • O Matce Bożej płaczącej krwawymi łzami tzw. cud lubelski
 • Gdzie mogą szukać pomocy osoby podejrzewające u siebie boreliozę.

 

 

Dodano: 17 Lipiec 2019
Czternasta Niedziela Zwykła - 07.07.2019 r.

 

Z dniem 1 lipca 2019 r. ks. biskup Kazimierz Gurda skierował do naszej parafii dwóch nowych kapłanów: Tomasza Sałacińskiego pochodzącego z Siedlec  i Roberta Jędrycha z Żelechowa. Witamy ich serdecznie i życzymy owocnej służby Bożej w naszej parafii.

Od dzisiaj wchodzi wakacyjny porządek sprawowania niedzielnych Mszy św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Zapraszamy młodzież po III klasie gimnazjum i starszych do udziału w OAZIE NOWEGO ŻYCIA  I stopnia w Okunince  k.  Włodawy w  dniach    3  -   19 sierpnia. (zob. plakat)

13 dzień lipca wypada w sobotę, ze względu na śluby, różaniec fatimski i procesję odprawimy w piątek po Mszy  św. wieczorowej.

W przyszłą niedzielę ks. proboszcz Henryk Jakubowicz z par. św. Michała Archanioła będzie zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła.

Komunikat Biskupa Siedleckiego


W Echu Katolickim przeczytamy: 

 

 • Wakacje to czas, kiedy można dać szczególne świadectwo wiary
 • Przebaczenie nie jest kwestią uczuć
 • Kilka zasad ułatwiających codzienną komunikację
 • Dlaczego warto przeżyć rekolekcje w drodze.
Dodano: 09 Lipiec 2019
Trzynasta Niedziela Zwykła - 30.06.2019 r.

 

Z dniem 1 lipca 2019 r. ks. biskup Kazimierz Gurda przenosi ks. Jacka Sawczuka do parafii  św. Zygmunta w Łosicach, a ks. Adama Całusa do parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kornicy.  Dziękujemy ks. Jackowi za 4 letnią, a ks. Adamowi za 2 letnią posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy spokojnej i owocnej pracy na nowych placówkach.

Dzisiaj odbędzie się w naszej świątyni kolejny Koncert Muzyki Organowej , zapraszamy na godz. 19.00.

We wtorek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej -  Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu, wyjeżdżamy autobusem z parkingu przy kościele o godz. 9.00.( nie o ósmej lecz o 9.00)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania  do kapłaństwa.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od 17.30. W wakacje nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej , modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.00 i procesja eucharystyczna. KŻR  zmieniają tajemnice różańcowe.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych – po Mszy św.  sprawowanej o godz. 18.00.                                                   

Uwaga: Od przyszłej niedzieli wchodzi wakacyjny porządek sprawowania Mszy św.: 7.00,  8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

 W soboty wakacyjne kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach rannych.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Zmiany wśród duchowieństwa
 • O sześcioletniej posłudze biskupa Piotra przed objęciem diecezji drohiczyńskiej
 • Rozwód ma w sobie coś zabójstwa, pisze znany teolog o. Jacek Salij
 • O naturalnych sposobach wzmacniania organizmu dziecka.


W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Lucyna Figurska…...

 

Dodano: 30 Czerwiec 2019
Dwunasta Niedziela Zwykła - 23.06.2019 r.

 

Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że obowiązuje nas uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i codzienna modlitwa. Zadbajmy też o właściwy ubiór idąc do kościoła. Świątynia jest przestrzenią sakralną i nie powinno się przychodzić w strojach weekendowych.(mężczyźni długie spodnie, kobiety dłuższe rękawki).

Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach i módlmy się za nich, dla żyjących wypraszajmy obfite łaski, a dla zmarłych wieczny pokój.

Dzisiaj ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na KUL.

Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. proboszcza.

We wtorek, 25 czerwca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączymy z modlitwami w intencji obrony życia dzieci poczętych.

W czwartek po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu, obrzęd błogosławieństwa wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, będzie można spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej.

W przyszłą niedzielę, 30 czerwca o godz.19.00  II Koncert w ramach Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej – zapraszamy.

Instytut Teologiczny w Siedlcach ogłasza nabór na I rok: Magisterskich niestacjonarnych studiów teologiczno – katechetycznych, kończą się uzyskaniem dyplomu magistra.

Wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. wg porządku niedzielnego rozpocznie się od pierwszej niedzieli lipca – 7 lipca.

W Echu katolickim przeczytamy: Sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji – Nie lubimy, gdy wmawia się nam nieprawdę – Dlaczego warto być wolontariuszem – Jakie orędzie przekazuje nam Pana Jezus za pośrednictwem Luizy.

Po błogosławieństwie odśpiewamy Suplikacje jako zadośćuczynienie za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

Dodano: 24 Czerwiec 2019
Jedenasta Niedziela – Uroczystość Świętej Trójcy 16.06.2019 r.


Przed jutrzejszym wspomnieniem św. Brata Alberta, przeżywamy dzisiaj „Niedzielę chleba”.  Diakonia Miłosierdzia po każdej Mszy św. będzie rozdawać chlebki, zachęcając do dzielenia się tym co mamy z innymi. Składane z tej okazji ofiary będą przeznaczone na paczki dla biednych z naszej parafii.

W środę, 19 czerwca zakończenie roku szkolnego. W naszej świątyni o godz. 8.00 a w Ciciborze o godz. 9.00 będą odprawione Msze św. w których podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie otrzymane dary i poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów z naszych szkół.
Pamiętajmy, że nie ma wakacji względem Boga, niedzielna Msza święta, codzienna modlitwa i dawanie świadectwa swojej przynależności do Jezusa obowiązuje nas zawsze i wszędzie. Rodzice posyłający swoje dzieci na obozy, kolonie, niech dadzą  oświadczenie, że, ich wolą jest, aby dziecko miało możliwość bycia na Mszy św. w niedzielę.

W czwartek, 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawione: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 10.00 wyruszymy w procesji ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów i udekorowanie domów. Dziewczynki w bieli  zapraszamy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Próba bielanek w środę po nabożeństwie czerwcowym. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii kwiatków do sypania.

W uroczystość Bożego Ciała o godz.19.00 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się  Koncert Uwielbienia;  „Biała dla Jezusa”. Wstęp wolny dla wszystkich. Koncert poprowadzi Wspólnota GUADALUPE. Spotkanie zostanie ubogacone obecnością obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. KULMINACYJNYM PUNKTEM SPOTKANIA POZOSTAJE  Adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

24 czerwca o godz. 18.00 w Parafii Narodzenia NMP spotkanie dla kobiet przy kawie pod hasłem:  „Być kobietą urzekającą”. (zob. gabl.)

Instytut Teologiczny w Siedlcach prowadzi nabór na studia pedagogiczno – katechetyczne – magisterskie i podyplomowe.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O owocach adoracji Najswiętyszego Sakramentu
 • Skąd tyle nienawiści wobec tego, co związane z naszą historią i tradycją chrześcijańską
 • Dobry wypoczynek, czyli jaki .
Dodano: 16 Czerwiec 2019

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 38

Projekt i wykonanie Orange Computers