Odwiedzin: 375342
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 55

Ogłoszenia 02 października 2022 r. -XXVII Niedziela zwykła

 

 

 

Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 02 października 2022 r.

 

 

 

1.     Dziś przypada pierwsza niedziela października, w sobotę rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a kończymy Mszą św. sprawowaną bezpośrednio po różańcu.

2.     Zachęcamy dzieci do codziennego udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele. Po Różańcu dzieci otrzymują kolejne naklejki do kolekcji z których układają obraz Matki Bożej na planszy które będą rozdawane już w poniedziałek.

3.     Po Mszy św. o godz. 9.00, adoracja Najśw. Sakramentu, procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

4.     Zapraszamy osoby chętne do zgłębiania Słowa Bożego na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy czwartek o 18.45 w sali Matki Teresy.

5.     W I czwartek miesiąca w czasie modlitwy różańcowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

6.     W I piątek miesiąca Msza św. z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20, po południu spowiedź w czasie różańca od 17.30.

7.     Uroczystość odpustową będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 16 października.

8.     W październiku chcemy wraz z dziećmi uczcić Matkę Bożą naszym śpiewem. Zapraszamy uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 30 października 2022 r. W zakrystii możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 16 października. Szczegółowych informacji udziela ks. Mariusz N.

9.     Trwają zapisy dzieci klas III do I Komunii św. Prosimy by osoby nieobecne na ostatnim spotkaniu zgłosiły bezpośrednio po Mszy św. do zakrystii do Ks. Mariusza.

 10.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·        „Odmawiajcie codziennie Różaniec" - prosiła Matka Boża w Fatimie. O wielkiej skuteczno­ści tej modlitwy opowiadają członkowie Ży­wego Różańca.

·        W miejsce chrześcijaństwa wyrzuconego z przestrzeni publicznej natychmiast wchodzi pogaństwo - i to w najbardziej prymitywnej formule.

·        Jak skontaktować się ze swoim Aniołem Stró­żem? Dlaczego warto wzywać go jak najczę­ściej i co dzieje się z nim po naszej śmierci?

·        Co daje przynależność do bractwa Strażnicy Kościoła? I do czego inspirują mężczyzn bł. Męczennicy Podlascy?

 

11.                      W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: 

śp. Maria Sarnacka, Stanisław Mazur, Zbigniew Woźniak, Marzena Malesa.  Wieczny odpoczynek...

 

 

Dodano: 04 Październik 2022
Czytaj więcej
Ogłoszenia Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła - 25.09.2022 r.

 

Biała Podlaska, 25 września 2022

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

 

1.     Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się procesja z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

2.     We wtorek 27 września o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

3.     W czwartek 29 .09. w parafii św. Michała Archanioła o godz.11.00 Suma Odpustowa - Msza Św. w intencji mieszkańców miasta.

 

4.     W sobotę l października, rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30, po różańcu Msza św. wieczorowa i adoracja do 21.00 z racji I soboty miesiąca. Adorację poprowadzi Domowy Kościół. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dzieciom obecnym na różańcu będą rozdawane obrazki związane z tajemnicami różańca. Postarajmy się, aby odmawiać różaniec w domach.

 

5.     W I niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

6.      

7.     W niedzielę 2 października w Pratulinie odbędzie się 12 Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Ks. Biskup kieruje zaproszenie:

Drodzy Diecezjanie! W niedzielę 2 października br. już po raz dwunasty w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło: „Ojciec - strażnik rodziny”. Ufam, że spotkanie to pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom odkryć wartość ich powołania i misji, tak potrzebną w dzisiejszym świecie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Martyrium Pratulińskim. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Zapraszam członków Bractwa „Strażnicy Kościoła” i wszystkich Was Mężczyźni zrzeszonych i niezrzeszonych w ruchach i stowarzyszeniach. Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię: Bp. Kazimierz Gurda

8.     Duszpasterze akademiccy ogłaszają, że po wakacyjnej przerwie od 2 października rozpoczyna się sprawowanie w każdą niedzielę akademickich Mszy św. o godz. 20.00 w par. św. Anny.

  

9.     9. Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Chętni zgłaszają się do Ks. Tomasza.

 10.                      W piątek o godz. 19.00 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów z klas od V do VIII szkoły podstawowej oraz szkoły średniej.

 11.                      1 Bialska Drużyna Harcerek „Ruczaj” i 2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia” organizują nabór do drużyny. Zapraszają dziewczęta z klas 5-7 na zbiórkę, która odbędzie się 01 października o godz. 12.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II na ul. Narutowicza (przy kościele św. Antoniego). Telefon kontaktowy: 530819455, 515 767852.

 

12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       Bóg nie jest wrogiem człowieka, ale tego co nas niszczy i zniewala

·       W Europie liberalizowane są przepisy aborcyjne.Czy Polska powtórzy drogę Zachodu?

·       To nie jest tylko obrona Ukrainy, ale walka dobra ze ziem" - wojna oczami pochodzącej z naszej diecezji siostry albertynki.

·        Rodzice mają dziś w procesie wychowawczym ogromną konkurencję konkurencje. Jak nie stracić więzi z dzieckiem?

·       Relacja ze zjazdu apostolatu Margaretka i materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca

 

 

Dodano: 26 Wrzesień 2022
Czytaj więcej
Ogłoszenia 18 września 2022 r.

   

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

 

 1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

2.     Rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży, która ma przyjąć 27 września br. sakrament Bierzmowania. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00, a w dni zwykłe na Mszę św. o godz. 18.00.

 3.     W piątek 23 września, po Mszy Św. wieczorowej Nowenna do bł. Męczenników z Pratulina. Zapraszamy członków bractwa Strażnicy Kościoła.

     4.     W piątek o godz. 19.00 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów ze szkoły podstawowej i średniej.

5.     W piątek o godz. 19.00 w naszej parafii w Sali Matki Teresy odbywają się katechezy dla narzeczonych.

     6.     W przyszłą niedzielę, 25 września, o godz. 8.40 przed Mszą św. będziemy modlić się w obronie życia.

7.     O godz. 19.00 za tydzień odbędzie się procesja z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

8.     W sobotę 24 września w Leśnej Podlaskiej odbędzie się ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zapraszamy nie tylko członków Krucjaty ale także wszystkich, którzy mają na sercu sprawę trzeźwości.

9.     2 października w Pratulinie odbędzie się 12 Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Zapraszamy do udziału. Organizowany jest wyjazd autokarowy. Można też pojechać indywidualnie. Prosimy o zgłaszanie wyjazdu w zakrystii.

10.                      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·        Komu w Polsce zależy na podsycaniu złych emocji? I czy uzasadniona jest oba­wa, że zostaną one znowu wymierzone w Kościół?

·        Obiecał, że po swojej śmierci zrobi jesz­cze więcej niż za życia. Dlaczego warto stać się duchowym dzieckiem o. Pio?

·        Michał Archanioł nie tylko broni nas przed zasadzkami złego ducha. W jakich sytuacjach warto wzywać jego wstawien­nictwa?

·        Czy ewangelizacja przez Internet to przy­szłość Kościoła? I jakie plany zaistnienia w wirtualnym świecie ma Diecezja Sie­dlecka?

 

Dodano: 19 Wrzesień 2022
Czytaj więcej
Ogłoszenia 11 września 2022 r.

 

Ogłoszenia parafialne - XXIV Niedziela Zwykła

 

1.     We wtorek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej czyli o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

 

2.     We środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

3.     W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4.     W piątek o godz. 19.00 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów ze szkoły podstawowej i średniej.

 

5.     W piątek o godz. 19.00 w naszej parafii w Sali Matki Teresy odbywają się katechezy dla narzeczonych.

 

6.     Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Kandydatów i obecną służbę liturgiczną zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.30

 

7.     W przyszłą niedzielę 18 września:

·        Na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci. Pod koniec Mszy św. będzie losowanie misia Tobiasza.

·        po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III. Jest to spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

·        rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży, która ma przyjąć 27 września br. sakrament Bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.00. Po Mszy św. odbędzie się jeszcze spotkanie z rodzicami tej młodzieży.

 

·        Następną niedzielę będziemy przeżywali jako niedzielę seminaryjną, taca będzie przeznaczona na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium. Będą też rozprowadzane na ten cel kalendarze seminaryjne.

 

 

8.     1 Bialska Drużyna Harcerek „Ruczaj” i 2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia” oraz 1 Bialska Gromada Zuchenek „Opiekunki Górskiego Strumienia” organizują nabór do drużyny. Zapraszają dziewczęta z klas 1-7 na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się 17 września o godz. 10.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II na ul. Narutowicza (przy kościele św. Antoniego). Szczegóły i telefony kontaktowe znajduję się na plakacie.

 

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·       Przestrzeń wyznaczona przez cień krzyża jest najpewniejsza. Tam zło nie ma przy­stępu - w tekście „Logika krzyża".

·       Lekcja religii nie ogranicza się do składa­nia rąk do modlitwy, ale daje też konkret­ną wiedzę. O roli katechety, katechezy i rodziców w procesie wychowania.

·       Co Duch Święty mówi Kościołowi? Ko­mentarz do diecezjalnego etapu synodu biskupów.

·       Przez 40 lat trwała heroicznie pod krzy­żem, z miłością przyjmując każde cierpie­nie. Kim była pochodząca z naszej diece­zji s. Róża Niewęgłowska?

 

Dodano: 12 Wrzesień 2022
Czytaj więcej
Ogłoszenia 04 września 2022 r. -XXIII Niedziela zwykła

 

Ogłoszenia 04 września 2022 r  - XXIII Niedziela Zwykła

    

1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych w Sali Matki Teresy.  

2.     Na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławimy uczniów klas I oraz ich tornistry z przyborami szkolnymi.

3.     Po Mszy św. o godz. 16:00 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4.     We czwartek przeżywamy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.20, 7.00 i 18.00. Jest to uroczystość odpustowa w Kodniu. Ojcowie Oblaci zapraszają na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. biskup Ordynariusz. Informacje na plakacie w gablocie.

5.     W piątek o godz.  19.00 w naszej  parafii odbywają się katechezy dla narzeczonych.

6.     Także w piątek o godz. 19.00 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów ze szkoły podstawowej i średniej. 

7.     W sobotę  10 września w Kodniu zjazd Apostolatu modlitwy i postu za kapłanów „Złota Róża”. Rozpocznie się o godz. 11.15. Plan szczegółowy na plakacie w gablocie przed kościołem.

8.     W przyszłą niedzielę na na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie z klas II i III szkoły podstawowej.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.    W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: śp. Józef Paluch i Jadwiga Olesiejuk  Wieczny odpoczynek...

 

Dodano: 04 Wrzesień 2022
Czytaj więcej
Ogłoszenia 28 sierpnia 2022 r. -XXII Niedziela zwykła

 

Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela zwykła

 

 

1.     We czwartek l września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 będziemy modlić się wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkół w naszej parafii.

 

2.     W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

3.     W I piątek Msza z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20 i 18.00, spowiedź dodatkowo od godz. 17.30.

4.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do godz. 21.00, którą poprowadzą Koła Żywego Różańca.

 

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja i zmiana tajemnic różańcowych a na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławimy uczniów klas I oraz ich tornistry z przyborami szkolnymi.

 

6.     W piątek o godz. 19.00 w naszej parafii rozpoczną się katechezy dla narzeczonych.

 

7.     3 września jest wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, to również dzień imienin ks. bp Grzegorza Suchodolskiego, o którym będziemy pamiętać w naszych modlitwach.

 

8.     Także 3 września od godz. 10.00 w Parczewie odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Osób Zawierzonych Jezusowi w Niewolę Miłości przez Ręce Maryi. Ks. Biskup zaprasza na to spotkanie wszystkich czcicieli matki Bożej a szczególnie uczestników 33-dmowych rekolekcji.

 

9.     Domowy Kościół zaprasza na „Randkę Małżeńską” w dniu 10 września. O godz. 18.00 Msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej w Parafii Narodzenia NMP przy ul Brzeskiej, następnie o 19.30 w Sali Widowiskowej przy Starostwie w Białej Podlaskiej romantyczny wieczór uświetniony występem Orkiestry akordeonowej ARTI SENMENTO.

 

10.                      Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.

11.                      Prosimy osoby, które zarezerwowały intencje na niedziele od września aż do końca roku o kontakt i sprawdzenie godziny odprawiania Mszy św.

 

 

12.                      Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza 1 września wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny o godz. 13.00. Następnie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerują na płac Wolności, gdzie przy Miejscu Straceń, oddadzą hołd poległym.

 

13.                      Prezydent Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniach od 26 sierpnia do 10 września br. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej inicjatywie, która daje Państwu możliwość współdecydowania o kształtowaniu przestrzeni naszego miasta.

 

 

14.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

Dodano: 27 Sierpień 2022
Czytaj więcej
Ogłoszeni 21 sierpnia 2022 r.

 

 

Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

 

  1. We wtorek 23 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej nowenna do bł. Męczenników z Pratulina, Zapraszamy członków bractwa Strażnicy Kościoła i kolejnych mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się do tego bractwa.

 

  1. W piątek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 6.20, 7.00, dodatkowa o godz. 9.00 oraz o godz. 18.00.

 

3.     W sobotę 27 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

 

4.     W niedzielę 28 sierpnia o godz. 8.00 wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka z Białej Podlaskiej do Leśnej Podlaskiej.

 

5.     Domowy Kościół zaprasza na „Randkę Małżeńską”  w dniu 10 września do Sali Widowiskowej przy Starostwie w Białej Podlaskiej. Wydarzenie oprawione koncertem Orkiestry akordeonowej, pianisty zostanie poprzedzone Mszą św. wraz z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.  Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej.

 

  1. Na stoliku pod chórem do nabycia Echo Katolickie.

 

  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Feliksa Chwalczyk, Tadeusz Kopczyński, Zofia Kozik. Wieczny odpoczynek...

 

Dodano: 24 Sierpień 2022
Czytaj więcej
Ogłoszenia XX Niedziela zwykła - 14 sierpnia 2022 r.

 

 


1.  Dzisiaj o godz. 20.15, w plenerze, na placu przy kościele można będzie obejrzeć film pt. „Cud Guadalupe”. Jeśli pogoda nie dopisze zostanie wyświetlony w kościele.

Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Film to historia Johna Martineza młodego i ambitnego reportera z Los Angeles. Razem ze swoją żoną Mary spodziewają się właśnie pierwszego dziecka, a on dostaje do napisania artykuł o kulturze latynoamerykańskiej. Siłą rzeczy musi się zmierzyć z legendą objawień Matki Bożej w Guadalupe. Sceptycznego początkowo Johna coraz bardziej pochłania śledztwo – do momentu, gdy dostaje tragiczną wiadomość… Czy wystarczy mu wiary, aby wymodlić cud?

  1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Jest to uroczystość odpustowa w Leśnej Podlaskiej i Kodniu, oraz w Białej Podlaskiej w parafii Wniebowzięcia NMP. Programy uroczystości w Leśnej i w Kodniu znajdziemy na plakatach w gablocie.

 

3.     W sobotę 27 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do udziału. Zapisy na wyjazd autokarowy w zakrystii albo u zelatorki parafialnej.

 

4.     W niedzielę 28 sierpnia wyruszy tradycyjnie piesza pielgrzymka z Białej Podlaskiej do Leśnej Podlaskiej. Bliższe informacje za tydzień.

 

  1. Na stoliku pod chórem do nabycia Echo Katolickie.

 

  1. W minionym odeszli do Pana: +Stefan Buraczyński i Marianna Domańska. Wieczny odpoczynek...

 

Dodano: 15 Sierpień 2022
Czytaj więcej
Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela Zwykła – 07 sierpnia 2022 r.

 

1.    Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych.

2.    W sierpniu Msze św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 18.00 i w czasie trwania pielgrzymki połączone będą z modlitwą w ramach DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA – odmawianą po Mszy Św.

3.    W sobotę po wieczorowej Mszy św. czyli o 18.45, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

4.    Za tydzień o godz. 20.15, w plenerze, na placu przy kościele można będzie obejrzeć film pt. „Cud Guadalupe”
Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Czy to Jej dar i argument dla nas na współczesny kryzys wiary? Zupełnie przypadkowo odpowiedź na te pytania poznaje główny bohater filmu. John Martinez jest młodym i ambitnym reporterem z Los Angeles. Razem ze swoją żoną Mary spodziewają się właśnie pierwszego dziecka, a on dostaje do napisania artykuł o kulturze latynoamerykańskiej. Siłą rzeczy musi się zmierzyć z legendą objawień Matki Bożej w Guadalupe. Sceptycznego początkowo Johna coraz bardziej pochłania śledztwo – do momentu, gdy dostaje tragiczną wiadomość… Czy wystarczy mu wiary, aby wymodlić cud?

5.    Na stoliku pod chórem nowe Echo Katolickie.
•    Po co Jezus przemienił się na oczach uczniów i dlaczego do dziś wspominamy to wydarzenie?
•    Pielgrzymowanie jest lustrem naszej pobożności, wiary i sposobu jej wyrażania.
•    Czy potrzebne jest zaostrzenie kar za obrazę uczuć religijnych? O akcji „W obro¬nie chrześcijan".
•    Koronka do krwawych łez Matki Bożej to modlitwa, która kruszy nawet najzatwardzialsze serca. Jak się ją odmawia?
•    Mamy do czynienia z plagą wyłudzeń już nie tylko na wnuczka, ale także na policjanta czy urzędnika. Jak nie dać się oszukać?

6.     W minionym odeszli do Pana: + Marek Tkaczyk, Romuald Stefaniuk, Teresa Pikulska. Wieczny odpoczynek...

Dodano: 08 Sierpień 2022
Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

 

 

1.    Jutro rozpoczniemy sierpień, który jest miesiącem szczególnym zarówno pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym czasie zechciejmy włączyć się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Warto ofiarować Panu Bogu naszą czasową lub całkowitą abstynencje w intencji ludzi pogrążonych w nałogu pijaństwa czy narkomanii.

2.    Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach 77. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się jutro o godz. 17.00 przed Miejscem Straceń na Placu Wolności w Białej Podlaskiej - program uroczystości jest wywieszony w gablocie parafialnej.

3.    W sierpniu w czasie trwania pielgrzymki Msze św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 18.00 i połączone będą z modlitwą w ramach DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA – odmawianą po Mszy Św.

4.    We wtorek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski Bożej i modlitewne nawiedzenie kościoła.

5.    W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya i I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie po Mszy św. wieczorowej.

6.    W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30

7.    W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. wieczorowej adoracja z racji I soboty miesiąca do godz. 21.00.

8.    Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych.

9.    Za ławkami na stoliku jest do nabycia „Echo Katolickie", Zachęcamy do lektury.

Dodano: 31 Lipiec 2022

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 55

Projekt i wykonanie Orange Computers