Odwiedzin: 328373
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 37

Jedenasta Niedziela – Uroczystość Świętej Trójcy 16.06.2019 r.


Przed jutrzejszym wspomnieniem św. Brata Alberta, przeżywamy dzisiaj „Niedzielę chleba”.  Diakonia Miłosierdzia po każdej Mszy św. będzie rozdawać chlebki, zachęcając do dzielenia się tym co mamy z innymi. Składane z tej okazji ofiary będą przeznaczone na paczki dla biednych z naszej parafii.

W środę, 19 czerwca zakończenie roku szkolnego. W naszej świątyni o godz. 8.00 a w Ciciborze o godz. 9.00 będą odprawione Msze św. w których podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie otrzymane dary i poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów z naszych szkół.
Pamiętajmy, że nie ma wakacji względem Boga, niedzielna Msza święta, codzienna modlitwa i dawanie świadectwa swojej przynależności do Jezusa obowiązuje nas zawsze i wszędzie. Rodzice posyłający swoje dzieci na obozy, kolonie, niech dadzą  oświadczenie, że, ich wolą jest, aby dziecko miało możliwość bycia na Mszy św. w niedzielę.

W czwartek, 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawione: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 10.00 wyruszymy w procesji ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów i udekorowanie domów. Dziewczynki w bieli  zapraszamy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Próba bielanek w środę po nabożeństwie czerwcowym. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii kwiatków do sypania.

W uroczystość Bożego Ciała o godz.19.00 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się  Koncert Uwielbienia;  „Biała dla Jezusa”. Wstęp wolny dla wszystkich. Koncert poprowadzi Wspólnota GUADALUPE. Spotkanie zostanie ubogacone obecnością obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. KULMINACYJNYM PUNKTEM SPOTKANIA POZOSTAJE  Adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

24 czerwca o godz. 18.00 w Parafii Narodzenia NMP spotkanie dla kobiet przy kawie pod hasłem:  „Być kobietą urzekającą”. (zob. gabl.)

Instytut Teologiczny w Siedlcach prowadzi nabór na studia pedagogiczno – katechetyczne – magisterskie i podyplomowe.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O owocach adoracji Najswiętyszego Sakramentu
 • Skąd tyle nienawiści wobec tego, co związane z naszą historią i tradycją chrześcijańską
 • Dobry wypoczynek, czyli jaki .
Dodano: 16 Czerwiec 2019
Niedziela Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019 r

 

Dzisiaj kończy się okres Wielkanocy i czas Komunii św. wielkanocnej. Można zyskać w dniu dzisiejszym odpust zupełny za udział w śpiewie publicznym hymnu:           „ O  Stworzycielu  Duchu  przyjdź”.

Dzisiaj po Mszy św.  sprawowanej o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie uczniów klas VIII i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O obecność na spotkaniu prosimy również rodziców.

W dniu dzisiejszym przypada 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Siedlcach.       O godz. 12.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem Kardynała Dziwisza.

Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

W czwartek, 13 czerwca, przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w kościele o. kapucynów odpust ku czci św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 11.00.

W czwartek, racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na różaniec i procesję fatimską.

Zbliża się liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb”. W związku z tym najbliższą niedzielę przeżyjemy jako „niedzielę chleba”. Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. będzie rozdawała chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

Słowo Biskupa Siedleckiego K. Gurdy w związku z zamiarem utworzenia nowej parafii w Rakowiskach…….

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O 20 rocznicy wizyty Ojca św. w Siedlcach
 • W jaki sposób pomnażać owoce Ducha Świętego
 • 100 lecie istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Dominik Litwiniuk, Tadeusz Misiura, Jan Gryciuk…....


Dodano: 10 Czerwiec 2019
VII Niedziela Wielkanocy 02.06.2019 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Od piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego jako przygotowanie do Zielonych Świąt. Odmawiamy ją codziennie podczas nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

W I czwartek miesiąca podczas nabożeństwa będą odmówione modlitwy w intencji kapłanów i o powołania.

W tym tygodniu I piątek miesiąca, przypominamy dzieciom I komunijnym o rozpoczęciu obchodzenia I piątków. W książeczkach  mają specjalne miejsce na wpisy spowiednika dlatego oddzielne blankiety nie są potrzebne. Dodatków  Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30.
W piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji dzieci z nauczycieli ze szkoły podstawowej …….

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie uczniów klas VIII i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O obecność na spotkaniu prosimy również rodziców.

W sobotę, 8 czerwca w wigilię Zesłania Ducha św. po nabożeństwie wieczorowym młodzież oazowa przygotowuje adorację Najświętszego Sakramentu. W par. św. Michała Archanioła odbędzie się  modlitewne czuwanie prowadzone przez zespół ewangelizacyjny z Lublina. Początek o godz. 18.40.

Dzisiaj rozpoczynają się katechezy chrzcielne w par. Chrystusa Miłosiernego. - godz. 18.00.

Dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, rozpocznie się Mszą św. o 11.30 w kościele św. Michała Archanioła a zakończy na Placu Wolności.

W dniach 14 – 15 czerwca w Pratulinie odbędzie się kolejne spotkanie młodych katolików diecezji siedleckiej – JERYCHO   MŁODYCH. Wyjazd w piątek o godz. 17.30  spod parafii Narodzenia NMP. Koszt uczestnictwa 32 zł. Zapisy u ks. Marka.

Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach ogłasza nabór dla kandydatów na kantora, organistę, dyrygenta chóru i psałterzystę. (więcej informacji w gablocie)

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Kiedy gubimy drogę, Pan Bóg wyznacza nową trasę
 • Na czym polega katechumenat
 • Młody muzyk opowiada o swoim nawróceniu
 • Czym jest cholesterol.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Włoszek Daniel i Lewczuk Krzysztof…….


Dodano: 03 Czerwiec 2019
Dodano: 03 Czerwiec 2019
Piata Niedziela Wielkanocy 19.05.2019 r.

 

Dzisiaj o godz. 14.00 poświęcenie pól w Rakowiskach i Terebeli  a w przyszłą niedzielę w Ciciborze Dużym i Ciciborze Małym też o godz. 14.00.

W przyszłą niedzielę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina.  Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.00. Miejsc już nie ma.

Do Pratulina wybiera się też III Motocyklowa Pielgrzymka Kobiet. Wyjazd  o 9.30 z parkingu przy kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Brzeska.

W związku z renowacją muru z epitafiami, który znajduje się przy kościele św. Antoniego,  23 maja o godz. 17.00 w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych tą sprawą.

W tym roku obchodzimy 450 rocznicę śmierci Świętego Stanisława Kostki – patrona dcieci i młodzieży. Za tydzień do parafii Narodzenia NMP przybędą relikwie św. Stanisława. Nabożeństwo dla młodzieży będzie sprawowane o godz. 15.30 z możliwością ucałowania relikwii.
 
24 maja mija V rocznica ingresu Bp Kazimierza Gurdy do katedry; a 26 maja 50- lecie kapłaństwa będzie obchodził Bp. Henryk Tomasik. Pamiętajmy w modlitwach o Dostojnych Jubilatach.

1 czerwca (w sobotę) w WSD diecezji siedleckiej odbędą się dwa szkolenia dotyczące tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. Szkolenie porządkowych do kierowania ruchem i szkolenie muzycznych. Te osoby niech zgłoszą się do ks. Marka lub ks. Jacka do 26 maja.

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do włączenia się w ten projekt.

W Leśnej Podlaskiej, 15 czerwca będzie obchodzony Jubileusz 50–lecia Zespołu Szkół Rolniczych, oraz 100–lecia Polskiej Szkoły Państwowej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o 10.30. (zob. gabl.)

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Co wyznajemy, gdy mówimy „ Wierzę w jeden, święty, powszechny[…] Kościół
 • O miłości, która była siłą napędową św. Rity
 • Świadectwo ks. Sopyły, więźnia z Dachau
 • Dlaczego kobiety sięgają po alkohol.
Dodano: 19 Maj 2019
Czwarta Niedziela Wielkanocy 12.05.2019 r.

 

Dzisiaj w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.00 uroczystość I Komunii św. -  pięćdziesiąt pięć dzieci po raz pierwszy przyjmie (przyjęło) Pana Jezusa.

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dzisiaj o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert organowy, wystąpią wykonawcy z Polski i Słowacji.

W sali Matki Teresy też o 19.00 druga katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Jutro,   13 maja o 19.00 Nabożeństwo Fatimskie dla całego miasta, wyjdziemy z par. Narodzenia N.M. Panny do par. Chrystusa Miłosiernego. Prosimy wziąć ze sobą lampiony.

Rocznicę I Komunii św. z ubiegłego roku dzieci obejdą za tydzień – 19 maja o godz. 10.00. W poniedziałek (jutro) o 16.45  próba - obecność obowiązkowa. Spowiedź dzieci od wtorku na Mszach św. wieczorowych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na sobotę.

Poświęcenie pól 19 maja w Rakowiskach i Terebeli, 26 maja w Ciciborze Dużym i Małym – godz. 14.00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:  dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o 17.30.

W sobotę, 18 maja jest organizowany dla ojców wyjazd do Górek k/Garwolina na 3 Ojcowski Poligon Duchowy. Telefon i inne szczegóły na plakatach.    
26 maja Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Zapisy w zakrystii. Przyjmujemy też zapisy do Częstochowy na zjazd Kół Żywego Różańca(31maj-1 czerwiec)            


W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Tydzień modlitw o powołania
 • Antyklerykalizm
 • O Bogu, dla którego wszystko jest możliwe
 • Niebezpieczne uzależnienie małych dzieci od gier w sieci i gdzie szukać pomocy.


W minionym tygodniu odeszli do Pana :  +  Kazimierz Artyszuk i Paweł Kowalewski…...


Dodano: 13 Maj 2019
Trzecia Niedziela Wielkanocy 05.05.2019 r.

 

Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Przez cztery niedziele o godz. 19.00.

Od dzisiaj do października w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 będą się odbywały procesje eucharystyczne.

Dzisiaj i przez cały tydzień pochylamy się nad Pismem św. W ramach Tygodnia Biblijnego we wtorek zapraszamy na krąg biblijny połączony z nabożeństwem majowym.

W środę przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Stanisława.

We wtorek i środę o godz. 18.40 spotkania dzieci przygotowujące do I Komunii św. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00  przyjmą one po raz pierwszy Pana Jezusa do serca. W związku z tym w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy dzieci i rodziny do spowiedzi. Prosimy przychodzić na 9.00 a nie do południa. 

Rocznicę I Komunii św. z ubiegłego roku  dzieci obejdą w  niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 10.00.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Siedleckiej Diecezji.

W ramach I Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej w przyszłą niedzielę w naszej świątyni odbędzie się koncert organowy o godz. 19.00.

Za tydzień w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie po raz kolejny odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny.

W przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości z okazji święta 34 Pułku Piechoty. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem uczestnicy przemaszrują do kościoła św. Antoniego gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.30.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Skąd wziął się kult Matki Bożej Dobrej Rady
 • O prześladowaniach chrześcijan na świecie i przemilczaniu tego w mediach
 • O bezpłatnych warsztatach dla osób, które opiekują się chorymi po udarach.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Danuta Biełuszko …...

Dodano: 06 Maj 2019
Druga Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego 28.04.2019r.

 


Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno nas skłaniać do okazywania miłosierdzia innym. Dzisiaj po Mszach św. do puszek są zbierane ofiary na rzecz pogorzelców – rodziny Bojarczuków z Dąbrowicy Dużej, parafii św. Anny  w Tucznej. Pani Jadwiga jest wdową wychowującą samotnie czworo dzieci.

Z racji niedzieli miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00 koronka i ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny.

Spotkanie dzieci przed I Komunią jutro o godz. 16.45.

W środę rozpoczynamy  maj, miesiąc szczególnej modlitwy z Maryją. W dni powszednie będziemy śpiewać litanię po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę o 17.30. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do licznego uczestnictwa. Śpiewajmy też litanię przy krzyżach, kapliczkach i w domach.

W I czwartek majowe połączymy z modlitwami za kapłanów i o powołania.
W I piątek (3 maj, Uroczystość NMP Królowej Polski) porządek Mszy św: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00, 18.00. Majowe o 17.30. W tym dniu będzie można spożywać pokarmy mięsne.
W I sobotę po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo majowe i adoracja.
W I niedzielę maja po Mszy św. po godz. 10.00 procesja Eucharystyczna, KŻR zmieniają tajemnice.

Miejskie uroczystości związane z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się Mszą św. sprawowaną w kościele św. Antoniego w intencji Ojczyzny o godz. 11.30.

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na Diecezjalny Dzień Rodziny do Parczewa . Zapisy w zakrystii.

Za tydzień Niedzielą Biblijną rozpocznie się Tydzień Biblijny, kwadrans przed każdą Mszą św. będzie czytane Pismo św.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O misji spowiednika św. Faustyny w szerzeniu Bożego miłosierdzia
 • Bóg uzdrowił mnie jak paralityka (mówi Anna)
 • Jak radzić sobie z krzyżem choroby.

  Odeszli do Pana:  + Jerzy Matyjasik , Jan Tyszewski……...
Dodano: 28 Kwiecień 2019
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy - 22.04.2019 r

 

Codziennie odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia o 17.40.

W środę na  Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Marka z racji zbliżających się imienin.

W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 ks. biskup Kazimierz Gurda udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy po Mszy św. o godz. 7.00.

W piątek, 26 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Oktawa Wielkanocy ma charakter liturgicznej uroczystości.

Za tydzień, Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Caritas diecezjalną.

W parafii Chrystusa Miłosiernego suma odpustowa o 12.30.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Zmartwychwstanie nie unieważnia krzyża
 • Całun Turyński potwierdza tortury, jakim został poddany Jezus
 • Co dzieje się w Libanie, ojczyźnie św. Charbela.
Dodano: 23 Kwiecień 2019
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej -14.04.2019 r.


 

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa.  Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i ubranie głównego ołtarza.

Dzisiaj przejdzie4my Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta z par. św. Michała Archanioła do par. bł. Honorata Koźmińskiego, początek o godz. 19.00.

Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą św. koncelebrowaną zwaną Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Komunii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza czuwania. Adoracja do 22.00 – poprowadzi Kościół Domowy.

W Wielki Piątek, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 a szczytowym jej momentem będzie adoracja Krzyża Świętego. Składane ofiary będą  przekazane do Jerozolimy  Po  Komunii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, adoracja do 22.00. Od 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.

Na adorację w Wielki Piątek zapraszamy klasy III – VI Szkoły Podstawowej nr 9. Od godz. 8.00 – 16.00. O godz. 15.00 wspólny śpiew Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź w Wielki  Czwartek i Wielki Piątek 16.00 – 17.45, w Wielką Sobotę 18.30 – 19.30.

W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynieśmy świece.  Adoracja przy Grobie Pańskim od 8.00 przez całą noc do Rezurekcji. W tym dniu adorują  klasy VII i VIII ze Szkoły Podstawowej i III z gimnazjum.   Adoracja poszczególnych klas trwa pół godziny.  Od 9.00 – 15.30. O 15.00 Koronka.

Zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Cicibora Dużego do warty przy Grobie Pana Jezusa i do procesji

Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę  8.00 – 14.00 co pół godziny na wioskach o 10.00. Prosimy o samochody.

Przed kościołem są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystą procesją o godz. 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf.

25 kwietnia w czwartek o godz. 17.00 będzie udzielony naszej młodzieży sakrament bierzmowania przez ks. biskupa Kazimierza Gurdę.

Próby dzieci przed Pierwszą Komunią św. w piątek 26 kwietnia  i w poniedziałek 29 kwietnia o 16.45.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Brat Elia, wpółczesny mistyk i stygmatyk
 • Dokąd zmierza Francja
 • Wielkiego Tygodnia nie można zmarnować.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  +  Jerzy Maksymiuk, Jerzy Lewandowski, Helena Jarmoszewicz…...

Dodano: 14 Kwiecień 2019

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 37

Projekt i wykonanie Orange Computers