Odwiedzin: 292264
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 24

Szósta Niedziela Wielkanocna 21.05.2017 r

 

Księdzu kanonikowi, proboszczowi Henrykowi życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i św. Michała Archanioła w tak wielkim dziele jakim jest wznoszenie świątyni.
Podajemy do wiadomości, że dk. Michał Pniewski s. Marka w Katedrze Siedleckiej w dniu 10 czerwca 2017 r. przyjmie ŚWIĘCENIA Kapłańskie.

 W środę,  24 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i trzecia rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry.

W czwartek, 25 maja, modlitwy w intencji obrony życia, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 21.00 adoracja w ciszy. Możliwość spowiedzi

W piątek, 26 maja,  obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał do siebie.

Zapraszamy młodzież na kolejne BIALSKIE CZUWANIE MŁODYCH, które odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 19.00 w par. Narodzenia NMP.

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W przyszłą niedzielę 28 maja II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Początek o godz.10.00. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii.
28 maja o 9.30 z par. Narodzenia wyruszy do Pratulina I  Motocyklowa Pielgrzymka Kobiet.
Po Polsce odbywa się Peregrynacja relikwii  bł. Honorata po miejscach szczególnie związanych z Jego osobą. W dniach od 13 – 15 czerwca relikwiarz z doczesnymi szczątkami naszego patrona przybędzie do Białej Podlaskiej do kościoła św. Antoniego, następnie do  św. Anny a 14 czerwca o 17.15 powitamy w naszej parafii. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. przy licznym udziale kapłanów i modlitwy do późnych godzin wieczornych. 15 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała odprawimy dwie Msze św. o 7.00 i 8.30 i wyruszymy w procesji z relikwiami na Plac Wolności. Tam połączymy się z innymi parafiami i z Najświętszym Sakramentem przejdziemy do czterech ołtarzy. Już dzisiaj zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do wzięcia udziału tej procesji. Więcej na ten temat za tydzień.


W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Relacja z obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich
 • Świadectwo chrześcijan z Nigerii
 • O kasacie naszej diecezji i postawie biskupów podlaskich wobec carskich prześladowań.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Sawczuk Mariusz, Paluch Stefania, Sarna Stanisław……...

Dodano: 21 Maj 2017
Piąta Niedziela Wielkanocna 14.05.2017 r

 

Dzisiaj 228 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii św. Życzymy im, aby przez bliski kontakt z Panem Jezusem wzrastały w latach i mądrości u Boga i u ludzi.

We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które sprawujemy w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.30.  Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa, bo  któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 W parafii św. Michała Archanioła rozpoczęła się budowa nowej świątyni, są to nasi sąsiedzi i trzeba im pomóc. W przyszłą niedzielę ks. kanonik  Henryk Jakubowicz, proboszcz parafii,  będzie głosił Słowo Boże, a ofiary złożone na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Terebeli i Rakowiskach o godz. 14.00.

Od 12 i 19 maja w kinie Merkury będą wyświetlane filmy  PRZYRZECZENIE i TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI.  W gablocie znajdziemy szczegóły.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Tracimy wyczucie świętości
 • Co wiemy o kapłanie, który rozpropagował fatimskie orędzie
 • Dziecko nie chce chodzić do szkoły
 • jak odróżnić lenistwo od fobii.
Dodano: 14 Maj 2017
Czwarta Niedziela Wielkanocna 07.05.2017 r

 
Dzisiejszą niedzielę DOBREGO  PASTERZA przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

Jutro, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Stanisława – seniora.
Obchody Bialskiego Dnia Przyjaźni Polsko-Włoskiej 8 maja. Program w gablocie.

Codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o 17.30.

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską, oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II – 13 maja 1981 r.  Na wzór NASZEGO WIELKIEGO RODAKA  zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
Uroczysta procesja fatimska dla całego miasta wyruszy z parafii św. Michała  Archanioła do bł. Honorata o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału, będzie to setna rocznica objawień maryjnych w Fatimie.(weźmy lampiony)
Z racji 100 lecia objawień fatimskich organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do sanktuarium MB Fatimskiej w Górkach koło Garwolina. Wyjazd autokarem z parafii na Brzeskiej 13 maja o godz.7.00. Koszt 30zł. Zapisy do środy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali piękną uroczystość - 228 - dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Będzie to na Mszach św. o 10.00 i 11.30. Osoby nie związane bezpośrednio zapraszamy do kościoła na inne godziny. Spowiedź dzieci i ich  rodzin w sobotę, od 9.00 pierwsza grupa, od 10.00 II grupa. Nie odkładamy spowiedzi na inne godziny.

Poświęcenie pól w Terebeli i Rakowiskach 21 maja o godz. 14.00 a w Ciciborze Dużym i Ciciborze Małym  28 maja też o godz. 14.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Treść orędzia fatimskiego to dar, którego nie możemy zmarnować 
 • Jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencji powołań
 • Świadectwo ludzi, którzy doświadczyli śmierci klinicznej
 • O poradni leczenia niepłodności, która zaczęła funkcjonować w naszej diecezji
 • Czym jest skolioza i jakie ryzyko niesie operacja.W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Toczyńska Krystyna ….


 

Dodano: 07 Maj 2017
Trzecia Niedziela Wielkanocna 30.04.2017 r

 
Niedziela Biblijna, którą dzisiaj przeżywamy, rozpoczyna Tydzień Biblijny, w ramach którego we czwartek na godz. 19.30, do sali św. Matki Teresy z Kalkuty, zapraszamy na Celebrację Słowa Bożego. Jej temat będzie dotyczył Jezusa Dobrego Pasterza. Natomiast w piątek po Mszy Świętej wieczorowej zapraszam na Drogę Światła, podczas której posługiwać będzie zespół uwielbienia. Jest to nabożeństwo na wzór Drogi Krzyżowej, podczas którego rozważanych jest czternaście wydarzeń, które nastąpiły po zmartwychwstaniu Jezusa.

Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa.

W poniedziałek  rozpoczynamy maj.  W naszej polskiej tradycji jest to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją.  Każdego dnia będziemy śpiewać po Mszy św. wieczorowej litanię loretańską, a w niedziele o 17.30.  Prosimy rodziców i młodzież, aby licznie przychodzili z dziećmi na majowe. Zadbajmy też o obrazy i figurki Matki Bożej w naszych domach i przydrożnych kapliczkach.

We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też i wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

We wtorek, 2 maja, na skwerze przy pl. Wojska Polskiego zostanie odsłonięty pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Uroczystość rozpocznie się o 11.00 Mszą św. w kościele Narodzenia N. M. Panny przy ul. Brzeskiej.

W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. wg porządku niedzielnego.

W I czwartek miesiąca modlitwy w intencji kapłanów połączymy z nab.  majowym.

W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00 – spowiedź od 15.30.

W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.      K Ż R    zmieniają tajemniczki.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Taca na potrzeby WSD naszej diecezji.

Za tydzień zaczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne, przez cztery niedziele po Mszy św. wieczorowej. Do wystawienia świadectwa na świadka do chrztu jest konieczne ukończenie tych katechez.

W przyszłą niedzielę w par. Chrystusa Miłosiernego o godz. 18.00 odbędzie się spektakl p. t. Siostra Faustyna.

Za tydzień w Parczewie Diecezjalny Dzień Rodziny, o godz. 10.00 powitanie pielgrzymów, o 12.45 Eucharystia w intencji rodzin pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Jak być dziś patriotą
 • Z czego wynika sceptycyzm Kościoła wobec ruchu charyzmatycznego
 • Jaka jest historia Litanii Loretańskiej
 • Czego uczy nas lektura i rozważanie Pisma św
Dodano: 30 Kwiecień 2017
Druga Niedziela Wielkanocna 23.04.2017 r

 

W  rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć sobie słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry. Bądźcie światkami miłosierdzia!”

Dokonamy (dokonaliśmy) dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 uroczystej intronizacji relikwii św. Siostry Faustyny. Niech jej obecność w doczesnych szczątkach dopomoże nam wykonywać zadanie zlecone nam przez św. Jana Pawła II – Bądźcie światkami miłosierdzia.
Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest w przededniu otwarcia Domowego Szpitala zlokalizowanego przy ul. Spółdzielczej 5. W jego strukturze funkcjonować będą: Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, Dzienny Dom Opieki Medycznej, Hospicja dla dorosłych i dzieci, oraz pielęgniarska opieka długoterminowa. W związku
z tym jeszcze dzisiaj i jutro w godz. 13.00 – 17.00 trwają Dni Otwarte Domowego Szpitala, do udziału, w których serdecznie zapraszam mieszkańców naszego miasta.

W poniedziałek, na godz. 19.00 zapraszamy na kolejny pokaz filmowy do sali św. Matki Teresy z Kalkuty. Tym razem pokażemy film „Odważni”, opowiadający historię 4 amerykańskich policjantów którzy w poczuciu miłości i odpowiedzialności za swoich najbliższych podejmują wyzwanie które na zawsze odmieni ich rodziny. Film, bawi, wzrusza i zaskakuje a przede wszystkim pokazuje jak każdy rodzic może stać się bohaterem dla własnych dzieci.

We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji  naszego ks. Marka.

W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się IX Tydzień Biblijny, który w szczególny sposób ma zwrócić naszą uwagę na wartość Słowa Bożego. Jest to również dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, dlatego też dziesięć minut przed każdą Mszą Świętą będzie możliwość wysłuchania fragmentu Listu do Galatów. Podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 do każdego czytania przygotowane będzie krótkie wprowadzenie przygotowane przez uczestników wspólnoty Kręgu Biblijnego naszej parafii.

Dzisiaj po Mszach świętych możemy złożyć do puszek ofiary jako pomoc dla mieszkańców Syrii w Aleppo.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Świat ma ogromny problem z wiarą Boże Miłosierdzie
 • Bł. ks. Michał Sopoćko spowiednik s. Faustyny i orędownik kultu Bożego Miłosierdzia
 • Czym jest i jak przeżywać transmisję Mszy św.
 • Czy istnieje dieta cud.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Alicja Kuzko i Józef Mitura...

 

Dodano: 24 Kwiecień 2017
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 17.04.2017r

 

Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt  w oktawie Wielkanocy. Oktawa Wielkanocy ma charakter liturgicznej uroczystości dlatego w piątek nie  obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dzisiaj porządek Mszy św. niedzielny.

Składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

Przyszła niedziela z ustanowienia Kościoła jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii będzie to dzień szczególny, albowiem na Mszy św. o godz. 10.00 dokonamy intronizacji relikwii św. Siostry Faustyny, które przywieziemy z Krakowa. Od dzisiaj jako przygotowanie do przyjęcia relikwii codziennie o godz. 15.00 będziemy odmawiać Koronkę i Nowennę do Bożego Miłosierdzia – zapraszamy.

Taca z przyszłej Niedzieli Miłosierdzia będzie przeznaczona na potrzeby Caritas Diecezji Siedleckiej a do puszek będą zbierane ofiary jako pomoc dla mieszkańców Syrii w Aleppo.
/przeczytać  komunikat ks. biskupa/

W niedzielę 23 kwietnia na godz. 16.00 ks. Jacek zaprasza wszystkich uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na Mszę św. i spotkanie podsumowujące do sali św. Matki Teresy z Kalkuty.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Z pustego grobu płynie nadzieja
 • Jak podróżnik stał się pielgrzymem
 • Historia o tym jak demon próbuje omotać człowieka
 • Co tak naprawdę dzieje się na Białorusi
 • O depresji, chorobie XXI w, jak ją rozpoznać.


W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Anna Stawecka …….

Dodano: 18 Kwiecień 2017
Niedziela Palmowa - 09.04.2017r

 

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

Dzisiaj przejdziemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, początek o godz. 19.00 w par. Wniebowzięcia N.M.Panny na Woli,  zakończenie w parafii św. Anny.

Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada 7 rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W naszym mieście zgromadzimy się dzisiaj w kościele św. Antoniego gdzie o godz. 11.00 złożymy kwiaty pod pamiątkową tablicą, a o 11.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji ofiar katastrofy.

W środę o godz. 9.00 rozpoczniemy nawiedzanie chorych.

Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą św. koncelebrowaną zwaną Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Komunii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do ciemnicy. Adoracja do 22.00. Poprowadzi ją Kościół Domowy.

W Wielki Piątek, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 a szczytowym jej momentem będzie adoracja krzyża świętego. Składane ofiary będą przeznaczone do Jerozolimy. Po  Komunii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. Od 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.

Na adorację w Wielki Piątek prosimy uczniów szkoły podstawowej od  8.00 -  17.00 co pół godziny o 15.00 odśpiewamy wspólnie Koronkę. Przypominamy, że W. Piątek obowiązuje post ścisły. W W. Czwartek i W. Piątek spowiedź od 16.00 – 17.45.

W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynieśmy świece. Adoracja przy Grobie Pańskim od 8.00 przez całą noc do Rezurekcji.

Błogosławieństwo pokarmów w W. Sobotę 8.00 – 15.00 co pół godz. na wioskach o 10.00 ( prosimy o pojazdy). Młodzież gimnazjalna adoruje w W. Sobotę 8.00 – 17.00.

Zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Cicibora Dużego do warty przy Grobie Pana Jezusa i do procesji, zapraszamy też innych ochotników.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystą procesją o godz. 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Następna Msza św. o 8.30.

Brakuje nam w świątyni relikwii św. Siostry Faustyny. Na złożoną prośbę do Krakowa-Łagiewnik otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i w niedługim czasie będziemy poinformowani o terminie odbioru.

W Rakowiskach została nabyta działka i przepisana notarialnie pod przyszłą budowę kościoła. Trzeba ją powoli przygotowywać przez częściowe zasypanie. Bardzo prosimy nie przywozić gruzu, kamieni czy innych odpadów budowlanych. Można  zasypywać tylko ziemią.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Od właściwego zrozumienia Triduum Paschalnego zależy jakość naszej wiary
 • Maryja w Fatimie zapowiedziała, że Jej Niepokalane Serce  zatriumfuje
 • O biskupie Ignacym Świrskim
 • Post to sposób na uzdrowienie ciała i duszy.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Guz Krzysztof i Matusewicz Grzegorz…..                           

Dodano: 09 Kwiecień 2017
Piąta Niedziela Wielkiego Postu 02.04.2017r

 

Dzisiaj przypada 12 rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się we wtorek o godz. 19.30 i potrwają do czwartku. W pierwszym dniu rekolekcji Muzyczna Droga Krzyżowa w wykonaniu zespołu El camino.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek od 15.30 spowiedź dzieci.

W piątek Mszą św. o godz. 20.00 rozpocznie się w naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy jeszcze trwają.

Za tydzień Niedziela Palmowa, błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami o 13.00. Prosimy rodziców o wspólne wraz z dziećmi przygotowanie palm.

W przyszłą niedzielę z racji VII rocznicy katastrofy smoleńskiej w kościele św. Antoniego odbędą się uroczystości: 11.00 – złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą, 11.30 – Msza św. w intencji ofiar katastrofy i koncert muzyki poważnej.

Za tydzień ulicami naszego miasta przejdziemy Drogę Krzyżową, rozpoczęcie o godz. 19.00 w par. Wniebowzięcia, zakończenie w par. św. Anny.

Dzisiaj przed kościołem można nabyć palmy wielkanocne przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Specjalnej.

Do skarbonki za ławkami można złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

Do chorych pojedziemy w Wielką Środę 12 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o cztery pojazdy. Zapisy chorych w zakrystii.         .

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Co jest istotą nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca
 • Kim była kobieta, która zachwyciła przyszłego papieża
 • Co oznaczają ostatnie słowa Chrystusa na ziemi
 • Historia bramkarza Pawła Matłacza.


W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Grażyna Kiryluk …             

Dodano: 02 Kwiecień 2017
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017r

 

Dziękujemy ks. prałatowi Zbigniewowi Sobolewskiemu za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych, niech głoszone Słowo Boże umocni nas w wierze. Życzymy księdzu wielu łask Bożych na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego jak i w pełnieniu urzędu Krajowego Dyrektora Dzieła Misyjnego „Ad Gentes”.

Dzisiaj do samochodu przed kościołem możemy składać produkty żywnościowe w ramach akcji parafialnej Rodzina – Rodzinie. Zebrane produkty Diakonia Miłosierdzia podzieli na paczki i zostaną dostarczone najbardziej potrzebującym.

Przy samochodzie są też rozprowadzane baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką i na stół świąteczny. Ofiary zostaną przekazane do Caritas w Siedlcach.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy  młodzież, która pragnie zaangażować się w formację oazową a w sali św. Matki Teresy spotkanie dla zainteresowanych Ekstremalną Drogą Krzyżową, która 7 kwietnia wyruszy z naszej  świątyni.

W tym tygodniu I sobota miesiąca po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, KŻR zmieniają tajemniczki.

W przyszłą niedzielę przed kościołem będą rozprowadzane palmy wielkanocne wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych.

Od dzisiaj w zakrystii zapisujemy na wyjazd do chorych w dniu 12 kwietnia.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaprasza młodzież z całej diecezji na obchody Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się 8 kwietnia 2017 r.  w kościele św. Józefa w Siedlcach. Wyjazd z Dekanatu Biała Podlaska – Północ z par Narodzenia NMP o godz. 9.00. Zapisy u ks. Mariusza Barana, tel. 511019111. Program w gablocie.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. św. Jadwigi Królowej zaprasza rodziców i dzieci 5, 6 i 7 – letnie na DZIEŃ OTWARTY,  29 marca 17.00 – 19.00. Nabór do oddziałów i do kl. I rozpocznie się 3 kwietnia 2017 r.(szczegóły na plakacie)

W gablocie znajdziemy ogłoszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podl.  dotyczące rodzin zastępczych -  jako nadziei dla opuszczonych dzieci

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O trzeciej tajemnicy fatimskiej
 • Jak do Polski trafiła idea duchowej adopcji dziecka poczętego
 • O śmiertelnie niebezpiecznej grze internetowej dla dzieci
 • Kim są świeccy szafarze Eucharystii
 • Co to są Ekstremalne Drogi Krzyżowe.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Tadeusz Nitychoruk …….

Dodano: 27 Marzec 2017
Rekolekcje wielkopostne 24-26.03.2017r

 

Wielki Post trwa!
Dzisiaj 24 marca rozpoczeły się rekolekcje parafialne!
Prowadzi ks. dr Zbigniew Sobolewski.
Zapraszamy!

 

Dodano: 24 Marzec 2017

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 24

Projekt i wykonanie Orange Computers