Odwiedzin: 280240
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 20

Ogłoszenia - Dwudziesta Dziewiata Niedziela Zwykła 16.10.2016

 
Dzisiaj w  parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci bł ojca Honorata naszego patrona. Suma odpustowa o godz. 13.00.

Dzisiaj powracamy do wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża.

Jutro o godz. 9.00 Msza św. z okazji święta patrona naszego gimnazjum św. Jana Pawła II. Zapraszamy na wspólną modlitwę

Jutro o godz. 15.00 w naszej  świątyni odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych w wyniku naturalnego poronienia. Bezpośrednio po Eucharystii  sprawowanej w intencji ich rodziców, doczesne szczątki dzieci utraconych zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.               

We wtorek, 18 października, liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Łukasza.                          

Z Dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej zapraszamy na uroczystą Mszę św. sprawowaną z okazji Patrona Służby Zdrowia w niedzielę 23 października 2016 r o godz. 18.00. Msza św. będzie poprzedzona różańcem w intencji pracowników Służby Zdrowia, żyjących i zmarłych.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podl. zaprasza kobiety na bezpłatne badanie mammograficzne oraz cytologiczne. (szczegóły w gablocie)

W środę po Nowennie dzieci ze szkoły podstawowej nr 9 przygotowane przez panią katechetkę wystąpią z montażem słowno-muzycznym o św. Janie Pawle II.

Za tydzień, 23 października przypada niedziela misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Taca będzie przeznaczona na misje.

 W naszym „Echu Katolickim” przeczytamy: 

  • Relacja z diecezjalnych obchodów 20 – lecia beatyfikacji Unitów Podlaskich
  • W czym tkwi piękno różańca
  • Jak polscy oficerowie i żołnierze trafili do niewoli radzieckiej w Katyniu Aborcja niszczy kobiecą psychikę
  • Dlaczego tak późno wykrywamy osteoporozę.
    W tym tygodniu odeszli do wieczności: +Naumiuk Grażyna, +Sęk Jerzy, +Beń Janusz, +Dąbrowska Maria

                                     
Dodano: 17 Październik 2016
Ogłoszenia - Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 09.10.2016

 

Dzisiaj w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Możemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

Dodano: 09 Październik 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Siodma Niedziela Zwykła 02.10.2016

 

Na dzisiejszą niedzielę ks. biskup zaprasza do Pratulina mężczyzn. Na 6 października zaprasza wszystkich, a szczególnie delegacje z parafii, w których znajdują się  relikwie Błogosławionych Męczenników.  Wyjazd busem, 6 października o godz. 9.00 zapisy w zakrystii. 8 października młodzież,  15 października pojadą wszyscy kapłani, a 16 X przybędą do Pratulina Osoby Życia Konsekrowanego. W ten sposób uczcimy 20 rocznicę beatyfikacji naszych Męczenników. Dołóżmy starań, aby jak najliczniej zgromadzić się  w pratulińskim sanktuarium.

Dodano: 02 Październik 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 25.09.2016

 Dzisiaj o godz. 19.00 od kościoła św. Anny wyruszy procesja do parafii św. Michała Archanioła rozpoczynająca Dni Patrona Miasta i Parafii. W czwartek uroczystości odpustowe o 10.00 i 18.00. Program obchodów znajdziemy w gablocie.

Dodano: 23 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 18.09.2016

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej  Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniemy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców, oraz VI Tydzień Wychowania.

Dodano: 18 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 11.09.2016

 

Ks. Marek zaprasza wszystkich pątników grupy 10A na spotkanie popielgrzymkowe
18 września 2016r. (tj. niedziela) na godzinę 18.00. W programie: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspomnienia.

Dodano: 11 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 04.09.2016

 

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna,  a na Mszy św. o godz. 13.00 uczniom kl. I pobłogosławimy przybory szkolne i tornistry.

Na pamiątkę trwającego Jubileuszu Miłosierdzia i dzisiejszej kanonizacji nowa sala katechetyczna będzie nazwana „salą św. Matki Teresy z Kalkuty”. Tam również na stałe będzie wisiał jej wizerunek.

Dodano: 04 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 28.08.2016

 Z dniem 22 sierpnia przybył do naszej parafii ks. Łukasz Iwaniec witamy serdecznie i życzymy wiele radości z owocnej posługi kapłańskiej.

Dodano: 28 Sierpień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 21.08.2016

 Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Pomoże nam w tym udział we Mszach św. nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym Słowem i Ciałem Pańskim.

Dodano: 21 Sierpień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Niedziela Zwykła 14.08.2016

 a zgodą Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy dzisiaj po Mszach św. odbędzie się diecezjalna zbiórka ofiar do puszek na leczenie 23 letniej Katarzyny Janiszek. Zdiagnozowano u chorej guza mózgu i jedyną nadzieją na wyleczenie pozostała terapia w klinice w Niemczech, ale to przekracza możliwości finansowe rodziny.

Dodano: 14 Sierpień 2016
Czytaj więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 20

Projekt i wykonanie Orange Computers