Odwiedzin: 268377
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 18

Piata Niedziela Wielkanocy 24.04.2016 rok

 
Wysłuchaliśmy przed chwilą Listu pasterskiego Episkopatu Polski o posłudze czynnej w Roku Miłosierdzia. Mamy dzisiaj okazję ją poczynić, albowiem Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z prośbą o pomoc humanitarną dla Ukrainy. W związku z tym ks. Biskup Kazimierz Gurda zarządza w dniu dzisiejszym zbiórkę do puszek pod kościołami dla naszych sąsiadów.

Dzisiaj co godz. 14.00 spotkanie z młodzieżą udającą się do Krakowa na ŚDM.

Jutro dzień św. Marka Ewangelisty i imieniny naszego ks. Marka, na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w jego intencji.

Jutro racji 25 dnia miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji obrony życia i do godz. 21.00 adoracja w ciszy, oraz możliwość spowiedzi.

W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki naszego kontynentu, zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy.

W przyszłą niedzielę w naszym mieście odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem 1050 rocznicy Chrztu Polski. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP na Woli, a o 19.00  wystąpi zespół w koncercie „Z Orłem i pieśnią”. Zachęcamy do włączenia się w te wydarzenia, by upamiętnić przełomowe chwile w dziejach naszej Ojczyzny.

W przyszła niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryja. Każdego dnia będziemy po Mszy św. wieczorowej śpiewać litanię loretańska, a w niedziele o 17.30.
Za tydzień będzie  pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja  Eucharystyczna. Zapraszamy dzieci w bieli.

Za tydzień rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, przez cztery niedziele o godz. 19.00.

26 IV o godz. 15.00 w Głównej Bibliotece Lekarskiej przy ul. Brzeskiej 1 otwarcie wystawy pt. „Pielęgniarki w habitach”.(gabl.)

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w projekcie: „Obudź swój potencjał”.(gabl.)

W Echu Kat. przeczytamy:

  • Ile razy trzeba się żegnać podczas Mszy św.
  • Jak przyjmujemy Komunię św.
  • Jakie popełniamy błędy podczas Mszy św.
  • Co Pan Jezus mówi nam przez cuda eucharystyczne.


W  minionym tygodniu odeszli do Pana: + Naumiuk Tadeusz i Szulak Zygmunt…...  

Dodano: 24 Kwiecień 2016
Czwarta Niedziela Wielkanocy 17.04.2016 rok

 Porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę, niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dodano: 17 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Trzecia Niedziela Wielkanocy - 10.04.2016r

 

Trzecia niedziela wielkanocna jest przeżywana w Polsce jako Niedziela Biblijna. Tegorocznym hasłem całego VIII Tygodnia Biblijnego są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich; „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. Celem Tygodnia Biblijnego jest przypomnienie wiernym o konieczności częstego czytania i rozważania Pisma św. które jest źródłem prawdy i łaski Bożej.

Dodano: 10 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Niedziela Miłosierdzia Bożego 03.04.2016r

 

Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem św. Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 r. św. Jan Paweł II. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

Dodano: 03 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Ks. Sławomir Szypulski nowym Egzorcystą

 

  Decyzją Ordynariusza Diecezji Siedleckiej –ks. Biskupa Kazimierza Gurdy – ks. mgr. Sławomir Szypulski duszpasterz akademicki posługujący przy parafii bł. Honorata Koźmińskiego zgodnie z kan. 1172 Kodeksu Prawa Kanonicznego został upoważniony do dokonywania egzorcyzmów

Dodano: 03 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 28.03.2016r

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci, spowiedź od 15.30. W pierwszą sobotę adoracja do godz. 21.00.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
Dodano: 01 Kwiecień 2016
Czytaj więcej
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 20.03.2016r

 

Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą św. koncelebrowaną zwaną Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować  Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Komunii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do ciemnicy. Adoracja do 22.00. Poprowadzi ją Kościół Domowy.

Dodano: 21 Marzec 2016
Czytaj więcej
Piąta Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016r

 

Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

Dziś przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka. 13 marca 2013 r nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Uczyńmy zatem dzisiaj zadość tej prośbie i powierzmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika. Pod Twoją obronę… . Matko Kościoła, módl się za nami.

W czwartek o godz. 17.00 ks. biskup Piotr Sawczuk udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Mszy św. o 18.00 nie będzie.

W piątek KSM zaprasza na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, na którą wyruszymy po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00. W tym dniu będą trzy Drogi Krzyżowe: 9.00, 16.00 (dla dzieci) i po 18.00. Prosimy wziąć ze sobą świece.

W sobotę od godz. 8.00 pojedziemy do chorych, czekamy na zgłoszenie 4 pojazdów.
W tym dniu będziemy czcić św. Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła.

Za tydzień Niedziela Palmowa, błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Procesja z palmami o godz. 13,00. Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom palm.

Bialscy duszpasterze oraz organizatorzy Światowych Dni Młodzieży zapraszają 20 marca (niedziela) na Misterium Męki Pańskiej, które po raz pierwszy w ramach Drogi Krzyżowej przejdzie ulicami Białej Podlaskiej.  Rozpocznie się o godz. 19.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a zakończy w par. Wniebowzięcia NMP.

Dzisiaj są pod kościołem rozprowadzane palmy wielkanocne przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Specjalnej, a w przyszłą niedzielę Warsztat Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Caritas rozprowadzi stroiki i ozdoby wielkanocne.

Dziękujemy osobom, które złożyły ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa do skarbonki za ławkami.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • O sile modlitwy różańcowej
  • O krzyżu, który stał się symbolem największej Miłości.


 

Dodano: 13 Marzec 2016
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - 06.03.2016r

 

Dziękujemy ks. Janowi za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych, niech głoszone Słowo Boże przyczyni się do pogłębienia i umocnienia naszej wiary, a księdzu życzymy wielu łask Bożych na zbliżające się święta i pełnienie odpowiedzialnej posługi  kanclerza kurii siedleckiej.
Dodano: 06 Marzec 2016
Czytaj więcej
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2016r

 

Dzisiejsza niedziela wzywa nas po raz kolejny do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce.

Dodano: 01 Marzec 2016
Czytaj więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 18

Projekt i wykonanie Orange Computers