Odwiedzin: 368805
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 54

V Niedziela Wielkanocna - 15 maja 2022 r.

 

 

Ogłoszenia –V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022 r.

1.     Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas IV w naszej parafii przeżywają rocznicę I Komunii Świętej

 

2.     Jutro święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze św. jak w dniu zwykłym.

 

3.      We wtorek 17 maja o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych „Sliczna jak Lilija”

Wykonawcy: Joachim Mencel, uznany profesor krakowskiej Akademii Muzycznej, współtwórca zespołu New Life M, stojącego u początków muzyki chrześcijańskiej w Polsce, kompozytor legendarnego przeboju muzyki uwielbienia „Twoja miłość jak ciepły deszcz”; oraz Basia Pospieszalska, wokalistka, najmłodsza przedstawicielka drugiej generacji rodziny Pospieszalskich.

Łączy ich wyjątkowy kunszt wykonawczy, ogromna wrażliwość muzyczna, a przede wszystkim nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Skromnymi środkami – tylko głosem i dźwiękiem liry korbowej, muzycy wykonując stare – tradycyjne i współczesne pieśni maryjne, zapraszają słuchaczy (a może raczej uczestników), nie tylko do przeżycia wydarzenia artystycznego, ale też duchowego. Prof. Joachim Mencel potrafi bowiem z archaicznego instrumentu wydobywać brzmienia niezwykłe, sprawiając, że kilkudziesięciominutowy recital zaskakuje wielością barw i nastrojów. Basia natomiast, autentyzmem interpretacji eksponuje piękno tekstów i pomaga zanurzyć się w ducha modlitwy.  Zapraszamy bardzo serdecznie. Wtorek godz. 19.00

 

4.     W niedzielę 22 maja na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów.

 

5.     W naszej parafii są głoszone w maju katechezy chrzcielne. W niedziele, o godz. 19.00 do w nowym budynku zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka i rodziców chrzestnych.

 

6.     Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Na kandydatów czekamy w każdy piątek o godz. 19.00 w Sali pod plebanią. Można zgłaszać się też w kancelarii do pana organisty.

 

7.     Ks. Marek Żuk, marianin pochodzący z naszej diecezji, a pracujący w Odessie na Ukrainie, zwrócił się z prośbą o pomoc dla jego parafii w formie zbiórki darów: trwałych produktów żywnościowych, leków i materiałów opatrunkowych. Dary można składać w kaplicy w tym tygodniu. Za tydzień ks. Marek będzie głosił Słowo Boże i zbierał po Mszach Św. ofiary na rzecz swojej parafii.                            

8.     W przyszłą niedzielę 22 maja 2022 r. o godz. 19.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbędzie się wykonanie Akatystu ku czci Męczenników Unickich, kompozycji powstałej z racji uczczenia 25 rocz. beatyfikacji Męczenników w Pratulinie.

 

9.     Bialskie Centrum Kultury przy współpracy z naszą parafią oraz Kościołem pw. Św. Antoniego zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w dniach 29 maja, 12 czerwca i 26 czerwca

 

Podczas koncertów wystąpią wybitni artyści z Polski i zagranicy.

·        29 maja o godz. 19.00 w naszym kościele podczas pierwszego koncertu zaprezentuje się kwartet smyczkowy The Time Quartet oraz organiści Piotr Arseniuk i Mateusz Rzewuski.

·        12 czerwca o godz. 19.00 także w naszym kościele usłyszymy  koncert z udziałem wybitnego organisty Alessandro Bianchi z Włoch oraz Duo Kulig & Zimka.

·        Finał odbędzie się 26 czerwca w kościele św. Antoniego, wieczór uświetni występ Trio Stroikowego Reed Conncection oraz organisty Zbigniewa Gacha. 

 

10.                      Zarządcy cmentarzy bialskich zwracają się z prośbą o dokładniejsze, zgodne z wytycznymi, segregowanie śmieci wyrzucanych przy porządkowaniu grobów. Wzrosła cena za wywóz śmieci i zaostrzane są normy dotyczące segregowania. Aby nie trzeba było zatrudniać dodatkowych osób do sortowania na cmentarzach i aby nie podnosić cen za usługi cmentarne, zarządcy proszą o dokładniejsze przestrzeganie zasad sortowania.

 

11.                      Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka.

12.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Janusz Pańkowski. Wieczny  odpoczynek.......

Dodano: 16 Maj 2022
Czytaj więcej
IV Niedziela Wielkanocna 08 maja 2022 r.

 

1.    Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2.    Dzieci klas III w naszej parafii przeżywają uroczystość I Komunii Świętej, od jutra dzieci rozpoczną obchody białego tygodnia.

3.    Jutro liturgiczna Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze św. jak w dniu zwykłym.

4.    W piątek 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 18.45 - po nabożeństwie majowym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Procesja Fatimska przejdzie też ulicami miasta o godz. 19.00 z kościoła Chrystusa Miłosiernego do kościoła Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    Od 13 maja rozpocznie się przed Mszą św. wieczorową nowenna przed beatyfikacją Pauliny Jaricot- założycielki Żywego Różańca.

6.    W niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie klas czwartych obejdą rocznicę I Komunii Świętej. Próba przed uroczystością w piątek o godz. 16.50.
Spowiedź w tygodniu w czasie Mszy św. wieczorowych.

7.    W naszej parafii są głoszone w maju katechezy chrzcielne. W niedziele, o godz. 19.00 zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka i rodziców chrzestnych.

8.    Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Na kandydatów czekamy w każdy piątek o godz. 19.00 w Sali pod plebanią. Można zgłaszać się tez w kancelarii do pana organisty.

9.    Ks. Marek Żuk, marianin pochodzący z naszej diecezji, a pracujący w Odessie na Ukrainie, zwrócił się z prośbą o pomoc dla jego parafii w formie zbiórki darów: trwałych produktów żywnościowych, leków i materiałów opatrunkowych. Dary można składać w kaplicy w tym tygodniu.

10.    Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka.

11.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Jan Kuraś. Wieczny  odpoczynek.......

Dodano: 08 Maj 2022
Ogłoszenia – III Niedziela Wielkanocna 01 maja 2022 r.

 

 

1.    Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po wieczorowej Mszy Św.

2.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna też Tydzień Biblijny. Poświęćmy czas na lekturę Pisma św., na poznawanie i rozważanie Bożego Słowa do nas.

3.    W maju w naszej parafii będą głoszone katechezy chrzcielne. Od dzisiaj przez cztery kolejne niedziele, o godz. 19.00 zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka, rodziców chrzestnych, a także tych, którzy spodziewają się, że mogą zostać poproszeni aby taką funkcję pełnić.

4.    Jutro Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wywieśmy flagi narodowe jutro i we wtorek.

5.    We wtorek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00. O godz. 13.00 Msza Św. za śp. Ks. prałata Janusza Onufryjuka (7dz.)

6.    Miejskie obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30 w kościele św. Antoniego. Następnie uroczystości przy tablicy upamiętniającej fakt podpisania Konstytucji 3 Maja.

7.    W tym tygodniu w I czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczorowej i nabożeństwie majowym, modlimy się o liczne, dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

8.    W I piątek spowiedź od godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.

9.    W sobotę od godz. 9.00 do 11.00 spowiedź dzieci przed I Komunią św.

10.    Adorację z racji I soboty miesiąca poprowadzi Legion Maryi. Ze  względu na potrzebę przygotowania kościoła do uroczystości I Komunii św. adoracja wyjątkowo od godz. 17.00 do 18.00.

11.    W niedzielę  8 maja dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Uroczystość odbędzie się w dwu grupach o godz. 10.00 i 11.30.

12.    Także w przyszłą niedzielę miejskie uroczystości Święta 34 Pułku Piechoty. Rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem przy ul. Warszawskiej a następnie Msza ŚW. i intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego o godz. 11.30.

13.    Zaproszenie Biskupa Siedleckiego  KAZIMIERZA GURDY
na Dzień Rodziny w Parczewie 8 maja 2022 r.

Drodzy Diecezjanie!
Zapraszam Was serdecznie na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę, 8 maja br., w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, pod hasłem: „Oto Matka Twoja”. Rozpocznie się on o godz. 10.00 w Bazylice Parczewskiej.  
Zapraszam na to spotkanie zarówno małżonków, rodziny z dziećmi jak i osoby przygotowujące się do zawarcia małżeństwa. Niech Maryja Królowa Rodzin otacza Was swoją opieką i wstawiennictwem. Z pasterskim błogosławieństwem                       
 
14.    Dzieci klas IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św. w niedzielę 15 maja 2022r. Próba przed uroczystością będzie w piątek 13 maja 2022 r. o godz. 16.30.

15.    Parafia Świętej Anny zaprasza wszystkich Zawierzonych Maryi oraz tych, którzy chcą pogłębiać relację z Matką Bożą w najbliższą środę (04.05.2022) na kolejny wieczór z Maryją. Od. godz. 17.30 rozpoczną się godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00 Msza Święta, a następnie Różaniec i Konferencja.

16.    Natomiast wszystkich Mężczyzn wraz z rodzinami zapraszają na kolejny Męski Różaniec. W I sobotę miesiąca (07.05.2022) w Parafii Świętej Anny o godz. 7.00 będzie sprawowana Msza Św. w intencji wynagradzającej, następnie Adoracja i Różaniec na Placu Wolności.

17.    Jest już książka intencji na przyszły rok. Msze św. można wpisywać w tygodniu w kancelarii (w godzinach pracy) od wtorku do piątku od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 8.00 do 9.00.

18.    Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Na kandydatów czekamy w każdy piątek o godz. 19.00 w Sali pod plebanią. Można zgłaszać się tez w kancelarii do pana organisty.

19.    Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka.

20.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + ks. Prałat Janusz Onufryjuk i Czesława Arasymowicz Wieczny  odpoczynek.......

Dodano: 01 Maj 2022
II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego 24.04.2022

 

1.    Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzimy patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary dzisiaj składane zostaną przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Dziękujemy też wszystkim darczyńcom za jałmużnę złożoną w okresie Wielkiego Postu do „skrzyni miłosierdzia". Bóg zapłać.

2.    W poniedziałek 25 kwietnia - święto św. Marka Ewangelisty, po Mszy św. wieczorowej modlimy się w intencji obrony życia.

3.    We wtorek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.

4.    W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na film pt. „Dobry Łotr”.
Kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: „Dziś będziesz ze Mną w raju”? Zwykłym nieszczęśnikiem, który zmarnował swoje życie? Wybrańcem, który miał... szczęście, że został ukrzyżowany obok Zbawiciela? Dobry Łotr, któremu tradycja przypisała imię Dyzma, nie znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przypadkowo. Jaki jednak cel miał Bóg, umieszczając finał jego ziemskiego życia dokładnie w tym samym miejscu, w którym umarł na krzyżu Jezus.

5.    W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po wieczorowej Mszy Św.

6.    Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

7.    W maju w naszej parafii będą głoszone katechezy chrzcielne. Od przyszłej niedzieli przez cztery kolejne niedziele, o godz. 19.00 zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka, rodziców chrzestnych, a także tych, którzy spodziewają się, że mogą zostać poproszeni aby taką funkcję pełnić.

8.    Jest już książka intencji na przyszły rok. Msze św. można wpisywać w tygodniu w kancelarii (w godzinach pracy) od wtorku do piątku od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 8.00 do 9.00.

9.    Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka.

10.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Żaneta Dymidiuk i Mariusz Iwańczuk. Wieczny  odpoczynek.......

Dodano: 24 Kwiecień 2022
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 18.04.2022 r.

 

 

1.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy. Wszystkim, którzy z ks. Tomaszem przygotowali dekoracje, całej Służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, czytającym i śpiewającym - za przygotowanie i udział w liturgii. Dzięki temu zaangażowaniu mogliśmy uroczyście przeżyć święta.
Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na kwiaty do Grobu pańskiego, zarówno w czasie Drogi Krzyżowej jak i od poszczególnych osób.

2.    Codziennie po Mszy św. wieczorowej trwa nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

3.    Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. odbędzie się we środę:
•    Grupa I klasy 3 a, b, c, f - godz. 16.45
•    Grupa II klasa 3 d, e i spoza szkoły nr 9 – godz. 18.40

4.    W piątek ponieważ trwa Oktawa Wielkanocy i ma ona charakter liturgicznej uroczystości - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.    W sobotę 23 kwietnia zapraszamy na Mszę św. wieczorową do wspólnej modlitwy członków bractwa Strażnicy Kościoła, a także nowych mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się do tego bractwa.

6.    Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia – rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.  Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na działalność diecezjalnej Caritas.

7.    W parafii Chrystusa Miłosiernego uroczystość odpustowa. Główna Msza św. o godz. 12.30.

8.    2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia" organizuje nabór i zaprasza wszystkie dziewczęta z minimum 5 klasy szkoły podstawowej. W niedzielę 24 kwietnia po mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się krótkie spotkanie przed kościołem na którym będzie można uzyskać więcej szczegółów.

9.    Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

10.    W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Walerian Osypiuk. Wieczny odpoczynek….

Dodano: 18 Kwiecień 2022
Niedziela Palmowa 10 kwietnia 2022 r.

 

 

1.    Rozpoczynamy ostatni okres Wielkiego Postu - Wielki Tydzień. Wchodzimy w bezpośrednie rozważanie tajemnic męki Pana Jezusa.
 
2.    Dzisiaj Mszy św. o godz. 18.00 z parafii Narodzenia NMP przy ulicy Brzeskiej wyruszy Miejska Droga Krzyżowa i przejdzie do parafii Chrystusa Miłosiernego. Zapraszamy do udziału.

3.    Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych do salki przy Kościele. Można nabyć ozdoby świąteczne wykonywane podczas zajęć terapeutycznych przez osoby z niepełnosprawnościami

4.    W Wielki Czwartek 14 kwietnia -od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Można zgłaszać te osoby w zakrystii i kancelarii

5.    We czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Od 20.30 do godz. 21.30 adoracje poprowadzi Domowy Kościół

6.    W piątek adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa cały dzień do godz. 18.00, gdy rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża na pamiątkę męki i śmierci Zbawiciela. Po Liturgii wystawienie Najśw. Sakramentu i przeniesienie do grobu i adoracja do godz. 22.00. 

7.    W sobotę adorację wznowimy o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów i wody będzie odbywać się od godz. 8.00 do 14.00 co pół godziny. Wodę do poświęcenia można przynieść już we własnych naczynkach,  będzie też możliwość nabrania już poświęconej wody przed kościołem.

8.    Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem od liturgii poświęcenia ognia. Po liturgii adoracja potrwa do godz. 6.00 w niedzielę.

9.    W niedzielę o godz. 6.00 zostanie odprawiona Msza św. z procesją Rezurekcyjną. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.

10.    Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – czyli jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych także dla osób stołujących się we wszelkich stołówkach. Podobnie wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje w sobotę do Liturgii Wigilii Paschalnej.  Pod żadnym pozorem w tych dwóch dniach nie spożywajmy alkoholu.

11.    Znajdźmy czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w ciągu dnia.

12.    Spowiedź poniedziałek – środa w czasie Mszy św. porannych i od 17.30 po południu, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek możliwość spowiedzi od godz. 16.00 do 17.30, w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30

13.    „Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukują kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Kolejowej 21 w Białej Podlaskiej.
Osoby zainteresowane prowadzeniem Rodzinnego Domu Dziecka dokumenty aplikacyjne mogą składać osobiście w siedzibie MOPS lub, za pośrednictwem poczty do 20 kwietnia 2022 roku do godziny 15:00.
Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonego naboru dostępne są na stronie internetowej Ośrodka www.mops-bialapodlaska.pl

14.    2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia" organizuje nabór i zaprasza wszystkie dziewczęta z minimum 5 klasy szkoły podstawowej. W niedzielę 24 kwietnia po mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się krótkie spotkanie przed kościołem na którym będzie można uzyskać więcej szczegółów
15.    Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

16.    W minionym tygodniu odeszły do Pana: + Sabina Artyszuk, Sabina Panasiuk, Krystyna Chromiec. Wieczny odpoczynek….

 

NIEDZIELA PALMOWA - FOTORELACJA

Dodano: 10 Kwiecień 2022
Piąta Niedziela Wielkiego Postu- 03 kwietnia 2022 r.

 

1.    Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2.    Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

3.    Jutro o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych „Ogrodzie Oliwny”  w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, znanego nam już z koncertu kolęd.

4.    Duszpasterstwo akademickie zaprasza studentów, absolwentów i wszystkich chętnych na rekolekcje prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym. Odbędą się one we wtorek, środę i czwartek o godz. 19.30 w par. Bł. Honorata. Szczegóły rekolekcji w gablocie i na Facebooku.

5.    We czwartek po Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa z racji I czwartku miesiąca.

6.    W tym tygodniu w piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 dla dzieci - i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.00 i o godz. 17.40.

7.    W piątek 08 kwietnia z  naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończy się także w naszej parafii. Osoby, które zechcą się włączyć duchowo będą mogły uczestniczyć w tym czasie w całonocnej adoracji do 6.20 (godz. pierwszej Mszy św.).

8.    Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Wyszyńskiego zaprasza na całonocną adorację Najśw. Sakramentu w dniu 08 kwietnia, w piątek, od godz. 21.00 do 6.00, w intencji ojczyzny i o pokój na świecie.

9.    Za tydzień Niedziela Palmowa; podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm.
Wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 z parafii Narodzenia NMP przy ulicy Brzeskiej wyruszy Miejska Droga Krzyżowa i przejdzie do parafii Chrystusa Miłosiernego. Zapraszamy do udziału.

10.    Przed świętami w Wielki Czwartek 14 kwietnia -od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Można zgłaszać te osoby w zakrystii i kancelarii

11.    W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 7 zł i świece - paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

12.    We czwartek od 15.00 do 17.00 na parkingu przy kościele Nadleśnictwo z Białej Podlaskiej wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną ze Sławacinka organizują  zbiórkę elektrośmieci – stare telewizory , sprzęt AGD, komputerowy i elektryczny.

13.    Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych w dniu 10 kwietnia 2022 r. do salki przy Kościele. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych. Dodatkowo sprzedawane będą palmy wielkanocne w dniu 9 kwietnia 2022 r. pod Kościołem  po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

14.    Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"
•    Czy to, co dzieje się na Ukrainie, jest wy¬pełnieniem proroctwa z Fatimy? - w rozmowie z ks. Krzysztofem Czaplą z Sekretariatu Fatimskiego.
•    Modlitwa św. Ignacego pokazuje, o co w pierwszej kolejności warto prosić, tłumaczy, gdzie szukać ratunku. Dlaczego jesz¬cze warto ją praktykować?
•    O tym, jak ważne jest wsłuchiwanie się w swoje potrzeby - w cyklu „Dialog małżeński".
•    Czeka nas długa walka - o konflikcie Za¬chodu z Rosją mówi były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
•    Jaki jest najskuteczniejszy sposób na zdegradowanie człowieka? Przestać od niego wymagać - o stawianiu zasad i przestrzeganiu norm w tekście „Granice".

15.    W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Teresa Wadowska. Wieczny odpoczynek….

Dodano: 03 Kwiecień 2022
27 marca 2022 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

 

1.    Kończymy nasze parafialne rekolekcje . Serdecznie dziękujemy Księdzu Jackowi za przewodniczenie naszym zamyśleniom, wszystkim kapłanom, którzy nam posługiwali w tych dniach i oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i przez sakrament pokuty i słuchanie Słowa Bożego przygotowali się już do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2.    W tym tygodniu w I piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 dla dzieci - i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich.
Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.00 i o 17.40.

3.    W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Domowy Kościół.

4.    W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

5.    W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 7 zł i świece- paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

6.    W piątek 1 kwietnia wyruszy nocna Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP i po przejściu trasy ok. 10 km zakończy w kościele św. Antoniego.

7.    W najbliższą niedzielę  - 3 kwietnia  na terenie naszej parafii będzie można nabyć PALMY WIELKANOCNE wykonane  przez uczniów, nauczycieli  i  rodziców Zespołu  Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej.  (Palmy będą rozprowadzane po Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00.) Zachęcamy do ich nabywania. 

8.    Za tydzień w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, znanego nam już z koncertu kolęd.

9.    Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

10.    W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Roman Parchomiuk i Krzysztof Starosielec. Wiesława Sawczuk Wieczny odpoczynek….

Dodano: 28 Marzec 2022
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

 

1.    Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego wszystkich parafian zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek.

Program rekolekcji:

Piątek - 25 marca     
6.30 Msza św. z nauką ogólną
10.00   Droga Krzyżowa
10.30   Msza św. z nauką ogólną,
15.30   Msza św. z nauką dla dzieci
17.00   Droga Krzyżowa
17.30   Msza św. z nauką ogólną
19.00   Msza św. z nauką ogólną,

Sobota - 26 marca     
6.30    Msza św. z nauką ogólną
10.30   Msza św. z nauką ogólną,
15.30   Msza św. z nauką dla dzieci
17.30   Msza św. z nauką ogólną
19.00   Msza św. z nauką ogólną

Niedziela - 27 marca, zakończenie rekolekcji.
Spowiedź w piątek i sobotę –pół godz. przed Mszą św.
Do spowiedzi przygotowujemy się przez zrobienie rachunku sumienia z książeczki. Rekolekcje poprowadzi Ks. Jacek Świątek, dyrektor KLO z Siedlec..


2.    Od 22 marca rozpocznie się TRIDUUM przed Dniem Świętości Życia o godz. 17.40, a 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Dzień Świętości Życia w czasie Mszy św. o godz. 17.30 podejmiemy dzieło Duchowej adopcji. (adoptujący dziecko nich przyniosą świecę). Od dzisiaj jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący duchową adopcję. Zachęcamy do ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka zagrożonego zagładą te osoby, które już uczestniczyły w tym zbożnym dziele jak i nowych chętnych. Z racji uroczystości  w piątek 25 marca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.    W tym dniu także Ojciec św. Franciszek dokona zawierzenia Rosji i Ukrainy Matce Bożej. W jedności z Ojcem świętym i polskimi biskupami, dokonamy tego aktu po Mszy św. o godz. 19.00. Następnie do godz. 21.00 potrwa adoracja Najśw. Sakramentu.

4.    W środę, 23 marca po Mszy św. wieczorowej nowenna do bł. Męczenników Podlaskich. Zapraszamy bractwo Strażnicy Kościoła, zarówno dotychczasowych członków jak i nowych mężczyzn, chętnych do włączenia się do tego bractwa.

5.    Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki droga krzyżowa w niedziele gorzkie żale.

6.    W kaplicy Matki Bożej stoi skrzynia miłosierdzia, do której możemy składać dary dla najbardziej potrzebujących.

7.    W zakrystii do nabycia paschaliki, które są symbolem Chrystusa zmartwychwstałego i światłości świata. Oprócz wspomnianych świec można w zakrystii nabyć baranki wielkanocne Nabywając świece i baranki wspieramy wielkopostne dzieła Caritas Diecezji Sieleckiej..

8.    Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego"

9.    W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Danuta Naumczyk Wieczny odpoczynek…

Dodano: 21 Marzec 2022
II Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2022 r.

 

1.    Druga Niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1800 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dzisiaj można wesprzeć ich dzieło ofiarą złożoną do puszek wychodząc z kościoła.

2.    W kaplicy M. Bożej wystawiona jest skrzynia miłosierdzia, do której składamy dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących.

3.    Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w piątki i niedziele. W piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o 17.15. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.00 oraz o 17.40.

4.    W sobotę wypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najśw. Maryi Panny

5.    Także w sobotę o godz. 18.45 zapraszamy na film pt. „Fatima” To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan. Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata.

6.    Za tydzień 20 marca 2022 r. odbędzie się wizytacja kanoniczna księdza Biskupa w naszej parafii. Przeprowadzi ją ks. Bp pomocniczy Grzegorz Suchodolski. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

W programie wizytacji:
•    8.30 – Ingres ks. Biskupa do świątyni i Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa
•    10.00 – spotkanie w Sali Matki Teresy z grupami formacyjnymi i wspólnotami naszej parafii. Zapraszamy na to spotkanie wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii.
•    11.30 – kolejna Msza św. po przewodnictwem Ks. Biskupa
•    12.30 – spotkanie z Radą Parafialną


7.    W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 7 zł i świece- paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

8.    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

9.    Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej przypomina o naborze do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Stosowne dokumenty można składać w sekretariacie szkoły.

10.    Na plakatach w gablocie jest już umieszczony program rekolekcji parafialnych w dniach 25-27 marca 2022 r.

11.    Ks. Henryk Szustek, proboszcz z Tucznej organizuje w dniach 19-30 kwietnia pielgrzymkę autokarową do Włoch. Program pielgrzymki i informacje są wywieszone na plakacie w gablocie przed kościołem.

12.    Na stoliku za ławkami nowy numer Echa Katolickiego:
•    Wybuchają bomby, giną ludzie … - gdzie w tym wszystkim jest Bóg?
•    Jak Kościół Siedlecki zdaje egzamin z miłosierdzia?
•    Czy istnieje ryzyko, że Rosja zaatakuje Polskę?
•    Wojna oczami ukraińskiego księdza- korespondencja z Charkowa.

13.    W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Janusz Pirogowicz. Wieczny odpoczynek…

 

Dodano: 13 Marzec 2022

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 54

Projekt i wykonanie Orange Computers