Odwiedzin: 360963
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 52

28 listopada 2021 -I niedziela Adwentu

Pierwsza Niedziela Adwentu

 

1.      Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. Wzorem tego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Roraty w środy i soboty o godz. 6.20. Dwadzieścia minut wcześniej odśpiewamy Godzinki. Weźmy ze sobą lampiony lub świece. Msza św. roratnia będzie też sprawowana we środę o godz. 18.00 i poprzedzona będzie Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

      Na Mszy św. o godz. 10.00 pobłogosławimy wieńce adwentowe. Wczoraj grupa naszych ministrantów przygotowała małe wieńce adwentowe, które dziś w sali Matki Teresy będzie można nabyć. (Kwota dowolna, ale jak sami artyści mówili, aby ogłosić że nie mniej jak 20 zł) Serdecznie zapraszamy do wsparcia młodzieży. Za tydzień będą przygotowywali kartki świąteczne.

 

2.      We środę o godz. 19.00 wspólnota Neokatechumentu zaprasza na Katechezę Adwentową, która będzie wygłoszona w kościele.

 

3.      W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po 18.00 modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie

 

4.      We czwartek, po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie synodalne. Materiały do przemyśleń zostały rozdane w ubiegłą niedzielę. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby się włączyć w spotkanie i podzielić przemyśleniami to można jeszcze wziąć materiały. Są wyłożone na stoliku z gazetami.

 

5.      W I piątek dodatkowa Msza św. o 16.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, spowiedź kwadrans wcześniej.

W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 - poprowadzi Legion Maryi .

 

6.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7.      W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, w niedzielę rozkład niedzielny a w poniedziałek i wtorek – 6 i 7 grudnia – Msze św. o godz.: 6.30, 10.00, 15.30, 17.00,18.30.

 

8.      Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 

9.      W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez cały Adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki postawionej obok skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

 

10. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy czy braku miłości. Świeca jest znakiem, że dzielimy się z tymi, którzy tej naszej pomocy potrzebują. Chodzi nie o samą świecę ale o złożony dar dla biednych i potrzebujących. Świece są w cenie 10 zł, 15 zł i 20 zł.

 

11. W tych ostatnich dniach listopada podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy Mszę św.

 

28 listopada

Niedziela

ul. Anny Jagiellonki

29 listopada

Poniedziałek

ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, Honorata, Grunwaldzka, Sitnicka i os. Sitnickie

30 listopada

Wtorek

ul. Wł. Jagiełły, kartki spoza parafii i bez adresów

            

           12. W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego   porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:

 

Poniedziałek

ul. Janowska 74a, 78, 80

Wtorek

ul. Janowska 68, 76, 82

Środa:

ul. Księcia Witolda 2, 4, 6, 8

ul. Jagiellończyka 6, 8, 10, 12

Czwartek

ul. Księcia Witolda 1, 3, 5, 10, 12, 14

Piątek

ul. Księcia Witolda 21, Grunwaldzka 1

Sobota (od godz.10.00)

Domki jednorodzinne ul. Jagiellończyka, Królowej Jadwigi, Różana i Radziwiłłowska

           

W tym tygodniu pan Kościelny rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 15.30:

 

13. Co roku w okresie po świętach Bożego Narodzenia przeżywaliśmy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. W ubiegłym roku z powodu pandemii miała ona inną formę. Nie wiemy jeszcze co przyniesie nam ten nowy rok, ale chcielibyśmy już planować odwiedziny duszpasterskie. Wiemy, że są osoby, które obawiają się odwiedzin, w związku z mogącym zaistnieć zagrożeniem zdrowia z racji pandemii. Dlatego planujemy odwiedzić rodziny, które wyraźnie zaproszą nas do swoich domów. Z tyłu kościoła są wyłożone deklaracje dotyczące kolędy oraz informacją o rodzinach należących do parafii. Przynależność do parafii nabywana jest przez faktyczne zamieszkanie na terenie parafii, a nie przez fakt zameldowania stałego czy tymczasowego. Chcemy poznać jaki jest stan osobowy naszej parafii. Prosimy o zabranie tych deklaracji, wypełnienie i zwrot do księży, czy do zakrystii. Prosimy, aby wypełniły je wszystkie rodziny należące do naszej parafii. Zarówno te, które zechcą przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, jak i te, które z różnych względów nie będą mogły tego uczynić.

 

14. Na stoliku do nabycia Echo Katolickie, a w zakrystii Kalendarz Rolników w formie książkowej.  

 

15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Stanisława Jankowska, Edward Pieńkowski i Eugenia Miłosz, Wieczny odpoczynek…

Dodano: 27 Listopada 2021
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata -22.11.2021 r.

 

1.    Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas. Natomiast do puszek będzie można złożyć ofiarę jako pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w Libanie.

2.    W tym tygodniu listopada codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy Mszę św.

21 listopada    Niedziela    ul. Księcia Witolda
22 listopada    Poniedziałek    ul. Kazimierza Jagiellończyka, Radziwiłłowska
23 listopada    Wtorek     ul. Zygmunta Augusta
24 listopada    Środa    ul. Zygmunta Starego (numery nieparzyste)
25 listopada    czwartek    ul. Zygmunta Starego (numery parzyste)
26 listopada    Piątek    ul. Św. Królowej Jadwigi (numery nieparzyste)
27 listopada    Sobota    ul. Św. Królowej Jadwigi (numery parzyste)
28 listopada    Niedziela    ul. Anny Jagielonki

3.    We czwartek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na Krąg Biblijny.

4.    Diakonia Życia zaprasza w czwartek 25 listopada po Mszy św. wieczorowej do wspólnego udania się na cmentarz, aby tam pomodlić się w intencji dzieci, którym nie dane było się narodzić.

5.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu i nowy rok liturgiczny. Przygotujmy się przez wyciszenie i większą modlitwę do przeżycia tajemnicy przyjścia Chrystusa. W tym roku nasze rekolekcje adwentowe będziemy mieli od II niedzieli adwentu – czyli 5-6-7 grudnia. Już dzisiaj módlmy się o dobre owoce czasu rekolekcji i światło Ducha Św. dla ks. Rekolekcjonisty.

Na Mszy św. o godz. 10.00 pobłogosławimy wieńce adwentowe. Zachęcamy rodziny do przygotowania takich wieńców, które towarzyszyć będą w modlitwie adwentowej w naszych rodzinach. Można będzie też nabyć wieniec przygotowany przez ministrantów.

6.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla dzieci z klas I i II i ich rodziców w ramach dalszego przygotowania do I Komunii św.

7.    Od przyszłej niedzieli będzie wystawione w kościele skrzynia miłosierdzia. Można składać dary, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

8.    W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:
Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:
Poniedziałek   ul. Zygmunta Augusta 1,3,5,7,9 i 13
Wtorek            ul. Królowej Jadwigi 3,5,7 i 9
Środa:             ul. Terebelska 70,72,74,76 i 80
Czwartek        ul. Królowej Jadwigi 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20
Piątek             ul. Janowska 66a, 66b, 70a
Sobota (od godz.10.00)    ul. Unitów Podlaskich, Kwiatowa, Poprzeczna, Okrzei i Osiedle Sitnickie
    
W tym tygodniu pan Kościelny rozniesie opłatek wg następującego porządku:
Od poniedziałku do piątku od godz. 15.30:

Poniedziałek    ul. Sobieskiego 1 i Terebelska 49
Wtorek            ul. Sobieskiego 3 i Terebelska 49 e
Środa:             ul. Sobieskiego 2 i Terebelska 49 b
Czwartek        ul. Sobieskiego 4 i Terebelska 49 d
Piątek             ul. Sobieskiego 6 i Terebelska 47 a
Sobota od godz. 10.30    ul. Terebelska – domki jednorodzinne,
                                        ul. Okopowa bloki 3 i 3a  
                                        ul. Okopowa – domki jednorodzinne

9.    Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego i innych czasopism religijnych.

Dodano: 21 Listopada 2021
Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 14.11.2021 r

 

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jako że przeżywamy dzisiaj niedzielę seminaryjną, ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na działalność Caritas. Natomiast do puszek będzie można złożyć ofiarę jako pomoc Kościołowi Prześladowanemu W tym roku przeżywamy pod hasłem „Solidarni z Libanem”. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju.

2. W piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Uczniowie szkoły podstawowej przedstawią montaż słowno muzyczny o bł. Kardynale Wyszyńskim. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby posłuchać.

3. Papież Franciszek zwołuje Kościół Boży na Synod. Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby zebrać bogactwo doświadczeń, by każdy ochrzczony mógł wypowiedzieć się i podzielić swoim doświadczeniem Kościoła. Zasadnicze pytanie, które kierowane jest do konsultacji brzmi: Jak „podążanie razem” Kościoła realizuje się dzisiaj w naszych wspólnotach lokalnych? Dla papieża każdy głos jest ważny, dlatego również my jako wspólnota parafialna chcemy podjąć ten dialog. Zapraszamy zatem wszystkich członków Rady Parafialnej, osoby należące do grup religijnych i modlitewnych oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby wsłuchując się w głos Ducha Świętego wnieść swój wkład w prace Synodu Biskupów w przyszłą niedzielę w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszę św. o godz. 10.00 Po Mszy św. podamy harmonogram dalszych prac i spotkań i materiały do pracy i przemyśleń.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

5. W listopadzie tradycyjnie polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:

14 listopada Niedziela Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, Honorata, Grunwaldzka Sitnicka i os. Sitnickie
15 listopada Poniedziałek ul. Terebelska (numery od początku do nr 47, kartki bez numeru)
16 listopada Wtorek ul. Terebelska (numery od 49 do nr 58)
17 listopada Środa ul. Terebelska (numery od 60 do końca)
18 listopada czwartek ul. Okopowa
19 listopada Piątek ul. Janowska,
20 listopada Sobota ul. Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Sapieżyńska, Stefana Batorego
21 listopada Niedziela ul. Księcia Witolda

6. Panowie organista i kościelny rozpoczną w tym tygodniu roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Poświęcony opłatek, którym się połamiemy w gronie rodziny jest znakiem jedności i miłości, przyniesionej przez Chrystusa.

W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:
Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:
Poniedziałek ul. Anny Jagielonki
Wtorek ul. Zygmunta Starego 1,2,3,5,7,8
Środa: ul. Zygmunta Starego 9,10,11,13,15,16
Czwartek ul. Zygmunta Starego 12,14
ul. Zygmunta Augusta 15,17
ul. Radziwiłłowska 7,9
Piątek ul. Terebelska 66,68
Sobota (od godz.11.00) ul. Sitnicka
W tym tygodniu pan Kościelny rozniesie opłatek wg następującego porządku:
Od poniedziałku do piątku od godz. 15.30:

Poniedziałek ul. Sapieżyńska 10 i Terebelska 47
Wtorek ul. Sapieżyńska 12 i Terebelska 47 b
Środa: ul. Sapieżyńska 1 i 2 i Terebelska 47 c
Czwartek ul. Sapieżyńska 3 i 8 i Terebelska 49 a
Piątek ul. Sapieżyńska 4 i 6 i Terebelska 49 c

7. Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego i innych czasopism religijnych.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Stanisław Koczkodaj, Józefa Borkowska i Jerzy Głowacki. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 13 Listopada 2021
Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła - 7.11.2021 r.

 

1. We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego, który jest Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata.

2. W czwartek, 11 listopada odbędą się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej o godz. 10.00.
Msze św. w naszej parafii będą odprawione: 7.00, 8.30,10.00( za Ojczyznę ) i 18.00. Zachęcamy do wywieszenia biało - czerwonej flagi na naszych domach.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali niedzielę seminaryjną, taca przeznaczona na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium.

4. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci za zmarłych, polecamy ich Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:

7 listopada Niedziela ul. Kazimierza Jagiellończyka, Radziwiłłowska, Wł. Jagiełły
8 listopada  Poniedziałek  ul. Zygmunta Augusta
9 listopada  Wtorek  ul. Zygmunta Starego (numery nieparzyste)
10 listopada  Środa  ul. Zygmunta Starego (numery parzyste)
11 listopada czwartek ul. Św. Królowej Jadwigi (numery nieparzyste)
12 listopada Piątek  ul. Św. Królowej Jadwigi (numery parzyste)
13 listopada Sobota ul. Anny Jagielonki
14 listopada Niedziela ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, Honorata, Grunwaldzka, Sitnicka i os. Sitnickie

5. W Echu Katolickim przeczytamy: o spotkaniach o. Pio z duszami czyścowymi i opróżnianiu czyśćca przez modlitwę; o odpustach, na czym polegają i czym się różnią; jak Kościół podchodzi do osób żyjących w związkach niesakramentalnych i na jakie wsparcie mogą liczyć. Zachęcamy do lektury.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Irena Piotrowska, Zbigniew Stankiewicz, Stanisław Wołowik, Henryk Tokarski… Wieczny odpoczynek…

Dodano: 07 Listopada 2021
Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła - 31.10.2021

 

1. Jutro l listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu parafialnym: 12.00. Na cmentarzu komunalnym: 11.00.

2. We wtorek, 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. w naszej świątyni: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

3. 1 i 2 listopada 15 minut przed każdą Mszą św. przedpołudniową będziemy modlić się za zmarłych, wyczytując ich imiona z kartek wypominkowych.

4. Od l listopada codziennie o 17.20 będziemy odmawiać różaniec wypominkowy i sprawować wieczorową Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Oprócz listopada za tych zmarłych będziemy modlić się w każdy I piątek miesiąca. W tym tygodniu różaniec wypominkowy według następującego porządku:
1 listopada (poniedziałek) za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach
2 listopada (wtorek) ul. Terebelska (numery nieparzyste)
3 listopada (środa) ul. Terebelska (numery parzyste)
4 listopada (czwartek) ul. Okopowa
5 listopada (piątek) ul. Janowska, Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Sapieżyńska, Stefana Batorego
6 listopada (sobota) ul. Księcia Witolda
7 listopada (niedziela) ul. Kazimierza Jagiellończyka, Radziwiłłowska, Wł. Jagiełły

5. Przez cały listopad możemy uzyskać przez osiem dni odpust zupełny i ofiarować za zmarłych wypełniając warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i pobożne nawiedzenie cmentarza. Osoby chore mogą nawiedzać w sposób duchowy.

6. W I piątek listopada – 5 listopada po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na projekcję filmu pt. „Czyściec”.
Bohaterka Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie i zmusza do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie KŻR i zmiana tajemnic.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę z Katolickim Radiem Podlasie. Ksiądz z KRP będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na utrzymanie radia.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Czesław Kuniszyk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 31 Październik 2021
Trzydziesta Niedziela Zwykła - 24.10.2021 r.

 

1. Przypominamy, że w październiku gromadzimy się codziennie na modlitwie różańcowej o 17.30.

2. Jutro 25 dzień miesiąca, różaniec odmówimy w intencji obrony życia

3. We czwartek uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na próbę scholi.

5. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie oazowe.

6. Zbliża się listopad miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Na stoliku za ławkami i pod oknami wyłożone są kartki wypominkowe, na których wypiszemy naszych zmarłych, polecając ich Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki wyraźnie wypełnione (z podaną ulicą) przynosimy do zakrystii. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana za naszych zmarłych Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. Oprócz listopada za zmarłych polecanych w wypominkach, będziemy modlić się w każdy I piątek miesiąca.

7. W I piątek listopada – 5 listopada po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na projekcję filmu pt. „Czyściec”.
W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

8. W Echu Katolickim przeczytamy:
• Misyjna posługa, choć piękna, jest też bardzo trudna - mówią misjonarze z na¬szej diecezji. Jak możemy im pomóc? - w tekście „Smak Ewangelii";
• O dziwnej modzie sprzedawania swojej prywatności i intymności w Internecie.
• Nigdy nie wątpmy w siłę Różańca. Jest to modlitwa, którą możemy odmawiać zaw¬sze i wszędzie.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Halina Miciura, Olga Krupska i Stanisław Zamyłka. Wieczny odpoczynek….

Dodano: 23 Październik 2021
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła - 17.10.2021 r.

 

1. W kalendarzu liturgicznym jutro 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Dzisiaj o godz. 18.00 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św., a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

2. Jutro 18 października ks. Biskup dokona poświęcenia nowego budynku Katolickiego Przedszkola im. Bł. Honorata Koźmińskiego. O godz. 10.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Ordynariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Przypominamy i zachęcamy do uczestnictwa w codziennej modlitwie różańcowej.

4. Już wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Czynimy to wierni naszej chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Pamiętajmy jednak, że najlepszym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w wypominkach. Zmarli nie są anonimowi, każde imię to historia i niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. W poszczególne dni listopada będziemy zapraszać rodziny z poszczególnych ulic do modlitwy za zmarłych, dlatego prosimy, aby na kartkach wpisywać adresy rodzin modlących się za swoich zmarłych. Oprócz listopada za zmarłych polecanych w wypominkach, będziemy modlić się w każdy I piątek miesiąca.

5. Za tydzień niedziela misyjna, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

6. W dniach 24 i 25 października o godz. 18.00 w kościele Narodzenia Najśw. Maryi Panny ks. Dominik Chmielewski będzie miał konferencje dla rodzin: „Jak Budować miłość w małżeństwie i rodzinie na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu”

7. Ks. Henryk Szustek z Tucznej zaprasza na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 10-13 listopada. Informacje w gablocie

8. Zachęcamy do czytania naszego Echa.

9. W minionym tygodniu zmarł + Stanisław Jankowski. Wieczny odpoczynek

Dodano: 16 Październik 2021
Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła - 10.10.2021 r.

 

1. We środę 13 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata naszego patrona, uroczystości odpustowe w naszej parafii obchodzimy dzisiaj - suma odpustowa o godz. 13.00.

2. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy też Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

3. We wtorek 12 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o 14.00 w naszym kościele. Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.

4. We środę13 października w kolejnym Dniu Fatimskim o godz. 17.30 odmówimy różaniec i potem odprawimy Mszę św.

5. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec odmówimy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie oazy. Zapraszamy dzieci i młodzież, która chciałaby poznać ducha oazy.

7. Także w sobotę w naszej parafii dzień skupienia Kół Żywego Różańca z rejonu bialskiego. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Informacje i program na plakacie.

8. Z okazji święta Patrona Służby Zdrowia św. Łukasza, Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej zaprasza na uroczystą Mszę św. sprawowaną w naszej parafii 17 października 2021 roku (przyszła niedziela)o godz. 18.00. Msza św. poprzedzona będzie różańcem w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia, który rozpocznie się o godz. 17.30.

9. „W niedzielę, 17 października, ulicami wielu polskich miejscowości przejdzie Procesja Różańcowa za Polskę. Będzie ona miała charakter wynagradzający i pokutny za grzechy oraz błagalny o ducha wiary w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w Białej Podlaskiej, w niedzielę 17 października o godz. 17.00 na Placu Wolności."

10. Za tydzień niedziela misyjna, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Czesław Miłosz, Elżbieta Siluk i Leokadia Oniszczuk

Dodano: 09 Październik 2021
Ogłoszenia parafialne XXVII niedziela zwykła - 03.10.2021 r.

 

Biała Podlaska, 03 października 2021 r.
Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła
 
1. Dziś przypada pierwsza niedziela października, w piątek rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a kończymy Mszą św. sprawowaną bezpośrednio po różańcu.
2. Po Mszy św. o godz. 10.00, adoracja Najśw. Sakramentu, procesja Eu-charystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 13.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne przygotowujące do I Komunii św.
 
3. W środę, 6 października w naszej parafii rozpocznie się 40 - godzinne na-bożeństwo, które przygotuje nas do parafialnego odpustu ku czci naszego patrona bł. Ojca Honorata. Przez trzy dni o godz. 9.00 Msza św. z kaza-niem, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 17.30, którą kończyć będzie nabożeństwo różańcowe. Postarajmy się nawiedzać świątynię. Przez trzy dni trwania nabożeństwa o godz. 15.00 odśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 
4. W piątek na Nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy młodzież klas VIII, która chce rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie.
5. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie oazowe.
 
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Na Su-mę odpustową o godz. 13.00 zapraszamy całą służbę liturgiczną, bielanki do szarf, poduszeczek i sypania kwiatków, chór, lektorów i ministrantów. Po procesji będzie błogosławieństwo dzieci.
 
7. Za tydzień przypada kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Będziemy mogli dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną lecz ubogą młodzież, fun-dując stypendia umożliwiające kontynuację studiów. Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas będą pod kościołem zbierać na ten cel ofiary.
 
8. We wtorek 12 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o 14.00 w naszym kościele. Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.
 
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: 
śp. Zofia Gensina Wieczny odpoczynek...
Dodano: 03 Październik 2021
Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła - 26.09.2021 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się procesja z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

2. Jutro o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

3. We środę 29 .09. w parafii św. Michała Archanioła o godz.11.00 Msza Św. w intencji mieszkańców miasta, o godz. 18.00 Suma Odpustowa.

4. W piątek l października, rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30, po różańcu Msza św. wieczorowa. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej pięknej maryjnej modlitwie. Postarajmy się, aby odmawiać różaniec w domach.

5. W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.45. W I sobotę adoracja do 21.00.

6. W I niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 13.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne przygotowujące do I Komunii św.

7. Duszpasterze akademiccy ogłaszają, że po wakacyjnej przerwie od 3 października rozpoczyna się sprawowanie w każdą niedzielę akademickich Mszy św. o godz. 20.00 w par. św. Anny.

8. 3 października miała się odbyć pielgrzymka mężczyzn do Pratulina i uroczystości związane z rocznicą beatyfikacji męczenników podlaskich. Ze względu na stan wyjątkowy i związane z nim obostrzenia będziemy tę uroczystość przeżywać w naszych parafiach.

9. Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Kandydatów zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.20, a w czwartek o godz. 19.00 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów z klas od V do VIII szkoły podstawowej oraz szkoły średniej.

10. Akademia Rozwoju Talentów działająca w ramach Fundacji SMS z Nieba serdecznie zaprasza na zajęcia formacyjne, np. Szkoła modlitwy, Formacja kobiet, Biblijny kurs finansowy. Zajęcia są dla dorosłych. Odbywać się będą. raz w miesiącu w bibliotece przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Szczegóły na plakacie. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 04 października po wieczorowej Mszy św. (około 18:30) w bibliotece przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Zaprasza ks. Rafał Jarosiewicz oraz inni prowadzący.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Artur Dmoch, Wiesław Gołębiak. Wieczny odpoczynek...

Dodano: 25 Wrzesień 2021

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 52

Projekt i wykonanie Orange Computers