Odwiedzin: 350712
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 47

Druga Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021 r.

 

Druga Niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883  polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dzisiaj można wesprzeć ich dzieło ofiarą złożoną do puszek wychodząc z kościoła.

 Jutro 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazwani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość Polski po zakończeniu II wojny światowej zasługuje na naszą wdzięczną pamięć, a przede wszystkim na modlitwę.

W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji kapłanów i o powołania. W tym dniu będziemy obchodzić imieniny Pasterza naszej diecezji bpa Kazimierza. Pamiętajmy o   Dostojnym Solenizancie w modlitwie.

W pierwszy piątek spowiedź kwadrans przed godz. 16.00, a w I sobotę po Mszy  św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą KŻR.

W pierwszą niedzielę KŻR zmieniają tajemnice, adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Gorzkich Żali.

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne  na 13.00 na Mszę św. i konferencję.

Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 12 marca przed IV niedzielą W. Postu.

Przypominamy ogłoszenie o skrzyni miłosierdzia postawionej w kaplicy M. Bożej, do której składamy dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących.

Rozpoczęła się rekrutacja elektroniczna do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 9.

Zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową a w niedziele na Gorzkie Żale. W piątki przed Drogą Krzyżową o 9.00 pół godziny wcześniej czyli o 8.30. będzie odprawiona Msza św.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Teresa Zminczuk, Mirosława Chutna, Alina Jankowska, Jan Łukaszuk ……...

Dodano: 28 Luty 2021
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.

 

Słyszeliśmy w Liście Pasterskim ks. Biskupa zachętę do powstawania grup modlitewnych i formacyjnych. W diecezji powstało Bractwo Strażnicy Kościoła. Zachęcamy mężczyzn  do przyłączenia się do tej inicjatywy. Chcemy by na wzór męczenników z Pratulina kształtowali oni swoje serca i rodziny.
We wtorek 23 lutego będzie drugi dzień diecezjalnej nowenny do Męczenników Pratulińskich.  Zapraszamy chętnych mężczyzn na Mszę św.  wieczorową i spotkanie.
Na stoliku za ławkami wyłożone są deklaracje, kto z mężczyzn chce wstąpić do Bractwa Strażników Kościoła niech ją wypełni i we wtorek na 18.00 przyjdzie. W przyszłą niedzielę na 11.30 i 13.00 przyjedzie do nas pan Krzysztof, by złożyć świadectwo swojego powrotu do Boga i Kościoła.

W kaplicy jest „skrzynia miłosierdzia”, do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych.  Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów.
Dziękujemy darczyńcom za dary przekazane w okresie adwentu, w tym również bialskiemu Kołu PCK za przekazanie 9 paczek żywnościowych.
Diakonia Miłosierdzia przekazała potrzebującym 45 paczek oraz 6 rodzinom udzieliła wsparcia w formie: wykupienia leków, zakupu opału, opłacenia rachunków.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w piątki i niedziele.

W przyszłą niedzielę pomoc Kościołowi w świecie, zbiórka do puszek – Ad Gentes.

Rozpoczyna się kolejna tura rekolekcji „Oddanie33”, szczegóły na naszej stronie internetowej.

Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się Mszą św sprawowaną 28 lutego o godz.10.00 w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej.

Od 22 lutego rozpoczyna się rekrutacja elektroniczna do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 do Szkoły Podstawowej nr 9. Bliższe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.[

Czytajmy prasę katolicką.

W minionym tygodniu odeszła do Pana;  + Bożena Bandzerewicz.

Dodano: 21 Luty 2021
Szósta Niedziela Zwykła - 14.02.2021 r.

 

  Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwością pokonywać kryzys. Wiemy jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie. Niech modlitwa i pochylenie się obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji od alkoholu na Wielki Post.

17 lutego Środa Popielcowa otwiera czas Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem: 6.20, 7.00, 9.00, 16.00, 18.00.   W tym dniu obowiązuje post ścisły, polega on na wstrzemięźliwości  od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości.  Post ścisły obowiązuje wszystkich między 18, a 60 rokiem życia.

W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa. W piątki Droga Krzyżowa:  9.00,  16.00   (dzieci),  17.15.  Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.00 i 17.40.

Pod chórem jest zamontowany dozownik z wodą święconą, pobieramy wodę zbliżając rękę nie dotykając urządzenia.

Dzisiaj na Mszę św. na godz. 16.00  i na spotkanie zaprosiliśmy uczniów pierwszych klas licealnych z rodzicami a w przyszłą niedzielę uczniów klas ósmych też z rodzicami. W obu przypadkach spotkania dotyczą sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę ofiary  na tacę przeznaczone będą na remont  kurii.

Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego”

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  +  Helena Iwańczuk

 

Dodano: 16 Luty 2021
Piąta Niedziela Zwykła - 07.02.2021 r.

 

W czwartek , 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.
W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Prosimy pomóc chorym i niepełnosprawnym w dostaniu się do kościoła.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. na godz. 16.00 i na spotkanie uczniów z rodzicami z klas pierwszych szkoły średniej w związku z sakramentem bierzmowania.   

Serdecznie dziękujemy wszystkim, z którymi spotkaliśmy się w czasie tegorocznej kolędy w kościele. Bóg zapłać za ofiary składane osobiście i na konto parafialne, za wspólną modlitwę, kolędowanie i możliwość wspólnego uwielbienia Pana Boga.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  +  Kaliński Wiesław

Dodano: 07 Luty 2021
Czwarta Niedziela Zwykła - 31.01.2021 r.

 

W wtorek, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie ( święto Matki Bożej Gromnicznej ). Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, poprzedzi ją procesja ze świecami. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

2 lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele. Osoby konsekrowane w tym dniu odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

Taca z 2 lutego przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

W środę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona pomagającego w chorobach gardła. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa chleba.
       
W tym tygodniu I czwartek miesiąca  o godz. 17.30 modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.45.
5 lutego rocznica sakry biskupiej Pasterza Kościoła siedleckiego. Pamiętajmy w modlitwie .

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Legion Maryi.

W pierwszą niedzielę po Mszy św. po godz. 10.00 adoracja N. S. i zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy na spotkanie kolędowe do kościoła rodziny z następujących ulic:

 1 luty (poniedziałek)  Radziwiłłowska, Jana Kazimierza, os. Sitnickie
 2 luty (wtorek)  Władysława Jagiełły
 3 luty (środa)     Batorego, Różana, Unitów, Żytnia, Grunwaldzka, Honorata, Jana                           
                            Pawła, Kwiatowa, Okrzei, Poprzeczna                           
 4 luty (czwartek)  Księcia Witolda.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  +  Wiesław Jarocki  

Dodano: 31 Styczeń 2021
Trzecia Niedziela Zwykła - 23.1.2021 r.

 

Trwa tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy, Ja w nich, a Ty we Mnie!

Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na pomoc dla Chorwacji.

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym jak ukazał się mu zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii.

W przyszłą niedziele przyjedzie do nas alumn z  WSD i przeprowadzi zbiórkę ofiar na funkcjonowanie naszego seminarium.

W dniach 5-7 luty 2021r w WSD w Nowym Opolu k/Siedlec organizowane są rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Zapisy u księży.

W naszej diecezji powstaje Bractwo Strażników Kościoła. Zachęcamy mężczyzn do przyłączenia się do tej inicjatywy. Chętnych zapraszamy w środę po Mszy św. wieczorowej.

 W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. na godz.13.00 rodziców i dzieci klas trzecich na spotkanie przygotowujące do pierwszej Komunii św.

 W tym tygodniu zapraszamy na modlitwę rodziny z następujących ulic:

- poniedziałek 25.01. -   ul. Jana III Sobieskiego, Kazimierza Jagiellończyka
- we wtorek    26.01.  -  ul. Sapieżyńska i Sitnicka
- w środę        27.01.  -  ul. Królowej Jadwigi,
- w czwartek  28.01.   - ul. Anny Jagiellonki
- w piątek      29.01.   - ul. Zygmunta Augusta
- w sobotę     30.01.   - ul. Zygmunta Starego

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego”.

W tym tygodniu odeszli do wieczności : + Matejuk Mieczysław i Pieńkowska Małgorzata ……...

Dodano: 24 Styczeń 2021
Wizyta Duszpasterska w roku 2021 - 18.01-23.01.2021 r

 

Ograniczenia związane z epidemią koronowirusa zmuszają nas do innej formy kolędowania.  Kierując się bezpieczeństwem parafian i nas  w tym roku podjęliśmy decyzję o odwołaniu tradycyjnej formy kolędy. Dlatego przedstawiamy inną propozycję.
Zapraszamy do kościoła przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic, którzy zaniosą do domów błogosławieństwo, modlitwę i wodę poświęconą w kościele.
W wyznaczonym dniu przedstawiciele rodzin przychodzą do kościoła na godz.18.00 na Mszę św., przynosząc ze sobą naczynia z wodą, która w odpowiednim momencie liturgii będzie poświęcona.
Będą oni upoważnieni do zaniesienia Bożego błogosławieństwa dla swoich najbliższych.
Przy wyjściu ze świątyni otrzymają foldery kolędowe, obrazki z modlitwami o błogosławieństwo i ustanie pandemii.
Osoby, które pozostaną w domu zapraszamy do łączenia się z nami przez internet. Prosimy o przygotowanie mieszkania, tak jakby kapłan miał przyjść z Wizytą Duszpasterską. Przygotujmy stolik nakryty białym obrusem, krzyżyk, świece, Pismo św. kropidło.
Po powrocie z kościoła i odmówieniu modlitwy błogosławieństwa gospodarz domu lub inna osoba kropi mieszkanie i domowników wodą święconą.
Często przy okazji kolędy parafianie składają ofiary na rzecz parafii. Będzie można uczynić to w kościele, bądź przesłać na konto parafii. Za wszelkie datki, życzliwość i zrozumienie serdeczne „Bóg zapłać”.

Podajemy program Wizyty Duszpasterskiej w kościele, na bieżący tydzień:

18. 01. poniedziałek  -  ul. Terebelska (nr nieparzyste) 45, 45a, 47, 47b, 47c
19. 01. wtorek           -  ul.  Terebelska (nr nieparzyste)49, 49a, 49b, 49c,49d, 49e
20. 01. środa             -   ul.  Terebelska( nr parzyste), domy jednorodzinne
21.01. czwartek         - ul. Okopowa
22.01. piątek              - ul. Janowska 66a,66b,68,70a, 74a, 76
23.01. sobota             - ul. Janowska 78,80,82, domy jednorodzinne

Rodziny, którym nie pasuje wskazany termin, zapraszamy w dowolnie wybranym przez siebie czasie.

Dodano: 17 Styczeń 2021
Druga Niedziela w Ciągu Roku - 17.01.2021 r.

 

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości,  a przyniesiecie obfity owoc”.

W czwartek, 14 stycznia rozpoczęliśmy nowennę przed wspomnieniem bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męczenników z Pratulina. W tym tygodniu będzie odprawiana 10 min. przed 18.00.

W czwartek, 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Pomódlmy się za nich i zajdźmy z życzeniami a jeżeli są daleko to zadzwońmy.

Ksiądz biskup przysyła apel z prośbą o pomoc dla Chorwacji, którą nawiedziło silne trzęsienie ziemi. We wszystkich kościołach w Polsce w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek. Zostaną one za pośrednictwem Caritas Polska przekazane na rzecz poszkodowanych.
Ksiądz Biskup prosi, aby w powyższą inicjatywę włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, ogarniając modlitwę za mieszkańców Chorwacji i powyższą zbiórkę.

Wizyta duszpasterska w roku 2021………...

Na stoliku za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego”.

W tym tygodniu odeszli do wieczności : + Aleksandra Brzezińska_Wac, + Robert Dźwinel za nich i zmarłych z naszych rodzin - „wieczny…….”

Dodano: 17 Styczeń 2021
Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021 r.

 

Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem  chrześcijańskiego życia. Podziękujmy Zbawicielowi Świata Jezusowi Chrystusowi za wielki Dar Chrztu Świętego.
Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia.

Od czwartku po Mszy św. wieczorowej rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem bł. Męczenników z Pratulina. W ten sposób przygotujemy się do obchodów rocznicy ich męczeńskiej śmierci w dniu 23 stycznia.

W Echu Katolickim przeczytamy: Jak będzie wyglądał Sąd Ostateczny – Siostra Noeli w ogromnym cierpieniu potrafiła odczytać wolę Bożą – Jak pandemia wpłynęła na nasza psychikę.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Jolanta Myć, Bolesław Ślusarski, Tadeusz Lewkowicz ………..

Dodano: 10 Styczeń 2021
Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2021 r.

 

W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwane świętem Trzech Króli. Porządek sprawowania Mszy św. - niedzielny. Na wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych mieszkań nakreślimy pierwsze litery imion mędrców świadcząc, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Kadzidłem napełniamy woń naszych mieszkań  na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

7 stycznia w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

W Echu Katolickim przeczytamy:  Czego możemy nauczyć się od św. Józefa – Jakie było macierzyństwo Maryi – Co się dzieje z człowiekiem, który porzuca modlitwę.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Zowsik Teresa, Olszewski Witold, Osypiuk Halina, Kapłan Robert, Nestoruk Bogdan……..

Dodano: 03 Styczeń 2021

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 47

Projekt i wykonanie Orange Computers