Odwiedzin: 282606
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 21

Pierwsza Niedziela Adwentu 27.11.2016r

 

Dzisiejszą  pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana.
Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Msze św Roratnie w środy i soboty o godz. 6.00. Dwadzieścia minut wcześniej, w środy Nowenna, a w soboty Godzinki. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudzimy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
Dobiega końca różaniec wypominkowy:
                       dzisiaj            -      Rakowiska
                       poniedziałek   -  ul. Grunwaldzka, Honorata, Jana Pawła II, Kwiatowa, Okrzei, Poprzeczna, Różana, Unitów, Żytnia
                       wtorek           -  Ul. Sitnicka, Osiedle Sitnickie
                       środa             - Wszystkich wiernych zmarłych spoza parafii i kartki bez adresu                                                                
     
Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy  jest zebranie do 10 grudnia jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie rodziny. Można też składać podpisy przez stronę www.mamatatai dzieci.pl.

W tym tygodniu w I czwartek będziemy wspominać ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu. W I piątek dodatkowa Msza św. i 16.00 spowiedź od 15.30. W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja N.S. do 21.00.

W I niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 11.30 będziemy dziękować Bogu za osobę naszego patrona bł. o. Honorata i modlić się o jego kanonizację. Błogosławiony o. Honorat przez Sejm Rzeczpospolitej został ogłoszony Patronem  Roku 2017. Dlatego ogłaszamy już dwa tygodnie o pielgrzymce do Nowego Miasta nad Pilicą, że wypada w dniu 16 grudnia tam być, ale chętnych brakuje.

Za tydzień będzie niedziela pomocy  Kościołowi na Wschodzie, zbiórka ofiar do puszek.

Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, przeprowadzi je o. kapucyn Grzegorz Filipiuk pochodzący z Białej podlaskiej. Program Rekolekcji………

Od dzisiaj możemy nabywać świece wigilijne. Uzyskane pieniądze przekażemy diecezjalnej Caritas.


Pan organista rozniesie opłatki:
- poniedziałek od 17.00     ul. Janowska    66A, 66B, 68, 70A
- wtorek       od 16.30     ul. Janowska    74A,     od 19.00   76
- środa        
od 16.30     ul. Janowska     80       od 19.00    78
- czwartek    od 16.30     ul. Janowska     82
- piątek        od 16.30     ul.  Okopowa    18 – 28
- sobota       od 12.00     ul.  Radziwłłowska, bł. Honorata, Grunwaldzka.

Przez czas Adwentu i Bożego Narodzenia dekoracje w naszym kościele stanowi obraz Świętej Rodziny chcemy przez to dać wyraz naszej trosce o rodziny i wdzięczność wobec tych rodziców, którzy prawdziwie z miłością i zaangażowaniem dbają o wychowanie swych dzieci. Prosimy chętne rodziny, o wykonanie swego zdjęcia rodzinnego umieszczenie w ramce, przyniesienie do kościoła i umieszczenie obok ikony Świętej Rodziny. 

Dziękujemy członkom Domowego Kościoła za przygotowanie wieńców adwentowych.

Za tydzień do busa przy kościele będzie można przynieść dary, które podzielimy na paczki i dostarczymy najbardziej ubogim rodzinom. W ten sposób przyłączymy się do przedświątecznej akcji Rodzina – Rodzinie.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Adwentowe okruchy
  • Co wypada, a co nie
  • O cichym zabójcy, czyli o czadzie
  • O bulimii, czyli chorobliwym obżarstwie.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Zdzisław PykaczDodano: 27 Listopada 2016
Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2016

 

Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił kościołowi i każdemu z nas.

Dodano: 20 Listopada 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 13.11.2016r

 

Sejm Rzeczpospolitej ogłosił rok 2017 Rokiem o. Honorata w naszej Ojczyźnie. Główne uroczystości odbędą się 16 grudnia w Nowym Mieście nad Pilicą w 100 rocznicę jego śmierci. Powinniśmy reprezentować Białą Podlaską i naszą parafię na tych uroczystościach. Wyjazd autokarem 16 grudnia o godz. 6.00. Koszt ok. 70 zł.(program w gabl.)

Dodano: 13 Listopada 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 06.11.2016r

 W I niedzielę grudnia zapraszamy, do sali katechetycznej, na spotkanie wszystkie KŻR naszej parafii i całego miasta – po Mszy św. o godz 10.00.

Dodano: 08 Listopada 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 30.10.2016r

 

Przez cały listopad o godz. 17.15 będziemy odmawiali różaniec wypominkowy i Mszę św. wieczorową odprawiali za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. W niedziele różaniec o 9.30. Do 08 listopada, w dni powszednie, Msza św. połączona będzie z Nieszporami za zmarłych.

Dodano: 02 Listopada 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Trzydziesta Niedziela Zwykła 23.10.2016r

 

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Taca z dnia dzisiejszego będzie przeznaczona na misje.

Dodano: 24 Październik 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Dziewiata Niedziela Zwykła 16.10.2016

 

Dzisiaj w  parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci bł ojca Honorata naszego patrona. Suma odpustowa o godz. 13.00.

Dzisiaj powracamy do wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża.

Dodano: 17 Październik 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 09.10.2016

 

Dzisiaj w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Możemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

Dodano: 09 Październik 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Siodma Niedziela Zwykła 02.10.2016

 

Na dzisiejszą niedzielę ks. biskup zaprasza do Pratulina mężczyzn. Na 6 października zaprasza wszystkich, a szczególnie delegacje z parafii, w których znajdują się  relikwie Błogosławionych Męczenników.  Wyjazd busem, 6 października o godz. 9.00 zapisy w zakrystii. 8 października młodzież,  15 października pojadą wszyscy kapłani, a 16 X przybędą do Pratulina Osoby Życia Konsekrowanego. W ten sposób uczcimy 20 rocznicę beatyfikacji naszych Męczenników. Dołóżmy starań, aby jak najliczniej zgromadzić się  w pratulińskim sanktuarium.

Dodano: 02 Październik 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 25.09.2016

 Dzisiaj o godz. 19.00 od kościoła św. Anny wyruszy procesja do parafii św. Michała Archanioła rozpoczynająca Dni Patrona Miasta i Parafii. W czwartek uroczystości odpustowe o 10.00 i 18.00. Program obchodów znajdziemy w gablocie.

Dodano: 23 Wrzesień 2016
Czytaj więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 21

Projekt i wykonanie Orange Computers