Odwiedzin: 278861
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 20

Ogłoszenia - Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 25.09.2016

 
Dzisiaj o godz. 19.00 od kościoła św. Anny wyruszy procesja do parafii św. Michała Archanioła rozpoczynająca Dni Patrona Miasta i Parafii. W czwartek uroczystości odpustowe o 10.00 i 18.00. Program obchodów znajdziemy w gablocie.

Z racji 25 dnia miesiąca dzisiaj po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji obrony życia oraz możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi.

W poniedziałek wspomnienie N.M.Panny Leśnieńskiej i 333 rocznica Zjawienia się Maryi na gruszy na „Okopach Leśniańskich”. Suma odpustowa o godz. 11.30.

W czwartek, po Mszy Św. wieczorowej, Ks. Marek zaprasza, do nowej sali, na spotkanie rodziców lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Będziemy codziennie spotykać się  na nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30. Wyjątkowo
1 października różaniec połączymy z adoracją z racji pierwszej soboty miesiąca i odmówimy po Mszy św. wieczorowej.

Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice różańcowe.

W przyszłą niedzielę taca na Caritas diecezjalną a dzisiaj zbiórka do puszek na dotkniętych trzęsieniem ziemi we Włoszech. 

W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie członków Kół Żywego Różańca, po Mszy Św. o godz. 10.00.    

Czas zgłaszania się do grona kandydatów do bierzmowania upływa 2 października. Prosimy przekazać karty zgłoszeniowe ks. Łukaszowi do najbliższej niedzieli.

Ogłaszamy nabór do chóru dzieci i młodzieży, spotkanie z chętnymi do wielbienia Boga śpiewem w czwartek o godz. 18.45.

W sobotę 08 października w Pratulinie odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży  połączone z dziękczynieniem za czas, zakończonych niedawno, Światowych Dni Młodzieży. Na to wydarzenie organizowany jest wspólny wyjazd autokarem. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do księży.

Natomiast, 09 października, do Pratulina zaproszeni są wszyscy diecezjanie, aby we wspólnocie dziękować Bogu za dar beatyfikacji Męczenników Podlaskich.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich zaprasza na Mszę Św. 02 października, na godz. 10.00, do Parafii Święta Michała Archanioła.

W gablocie znajduje się informacja dotycząca pielgrzymki do Lwowa.

W Echu Kat. przeczytamy: Jak uniknąć zgorzknienia i cynizmu – Jak stworzyć rodzinne archiwum – O zmianie nawyków żywieniowych – Jak pomagamy misjom – Historia człowieka, którego ocaliła miłość dwóch ojców.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Daniel Zieliński…

Z okazji XX rocznicy beatyfikacji Męczenników Podlaskich, w naszej parafii organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina, której hasłem są słowa z Księgi Jozuego: „Bądź mężny
i mocny…” (Joz 1, 6). Rozpoczyna się ona, w sobotę 01 października 2016 r., Mszą Świętą sprawowaną o godz. 5.00 rano w naszym kościele (na którą zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza rodziny pielgrzymów). Trasa wiedzie przez Grabanów, Rokitno, Olszyn, Zaczopki i kończy się w Pratulinie; w sumie 32 km. Każdy z uczestników pokonuje ją samotnie, a w czasie jej trwania obowiązuje zupełne milczenie. Pątnik idzie własnym tempem, modląc się i rozważając Słowo Boże. Po drodze, w kościele parafialnym w Rokitnie będzie możliwość krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu. W Pratulinie o godz. 13.00 rozpocznie się Koronka przez przyczynę bł. Męczenników Podlaskich i ucałowanie relikwii. Wcześniej na godz. 12.30 zapraszamy do kościoła w Pratulinie, rodziny i bliskich, mężczyzn, którzy będą pielgrzymowali, na modlitwę i wspólne oczekiwanie.
Szczególnie zachęcamy ojców, aby wraz z synami podjęli trud wspólnego pielgrzymowania (bez względu na wiek). Zapisy będą trwały codziennie do piątku w godz. 18.00 do 19.00. Zapisując się należy wpłacić 10 zł, co stanowi koszt drukowanie materiałów, które na trasę pielgrzymki otrzyma każdy uczestnik. Dzisiaj również możemy się już zapisywać w zakrystii. Zapraszamy również do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej i naszego profilu na facebooku, gdzie znajdują się szczegółowe informacje. W środę o godz. 19.00 będzie spotkanie na którym szczegółowo będę przekazane informacje dotyczące sposobu jej przeżycia i przygotowania. Na stoliku wyłożone są ulotki, które proszę brać i zachęcać innych do podjęcia tego trudu. Wszelkich informacji udziela ks. Jacek.

Dodano: 23 Wrzesień 2016
Ogłoszenia - Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 18.09.2016


W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej  Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniemy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców, oraz VI Tydzień Wychowania.

Dzisiaj na Mszę św. na godz. 13.00 zapraszamy uczniów kl. III wraz z rodzicami; a po jej zakończeniu spotkanie.

Na godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania i rodziców, po Mszy św. spotkanie.
Mszą św. o godz.18.00 rozpocznie się spotkanie pielgrzymkowe grupy 10A. Natomiast Kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę zaprasza wszystkich pątników fizycznych i duchowych, w piątek 23 września, na godz. 19.30, na spotkanie popielgrzymkowe do Woli Gułowskiej. Będzie to czas dziękczynienia Bogu za dar tegorocznej pielgrzymki. W programie m.in. świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Św.

Zapraszamy młodzież w piątek 23 września do par. Wniebowzięcia na godz. 18.00 na spotkanie po Światowych Dniach Młodzieży, aby podziękować Bogu za dobro, które dokonało się w nas, a także za życzliwych ludzi, którzy nam pomogli. Gościem specjalnym będzie ks. Krzysztof Kralka, który odprawi Mszę św. oraz   poprowadzi modlitwę o uzdrowienie. Wystąpi zespół z Siedlec.

W sobotę, 1 października, z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn do Pratulina, licząca 32 km. Będzie miała ona charakter wędrowania w samotności i ciszy, a jej hasłem będą słowa wyjęta z Księgi Jozuego: „Bądź mężny i mocny…”. Między innymi tym wydarzeniem uczcimy 20 rocznicę beatyfikacji Męczenników Podlaskich. Od przyszłej niedzieli będziemy prowadzić zapisy, a ewentualne pytania prosimy kierować do ks. Jacka.

W sobotę, 24 września o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. + ks. Bernarda Waszczuka w 6 r. śmierci.

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek dla ludności dotkniętej trzęsieniem ziemi we Włoszech.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Relacja z dożynek diecezjalnych
  • Jak wychowywać – Kim są dziewice konsekrowane
  • Diecezjalne uroczystości  milenijne 17 i 18 września 1966 r.
  • „Żywność wyrzucana, jest niejako żywnością kradzioną ze stołu ubogich” jak i dlaczego warto to zmienić.


W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Irena Kaczmarczyk…..    
                         
 

Dodano: 18 Wrzesień 2016
Ogłoszenia - Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 11.09.2016

 

Ks. Marek zaprasza wszystkich pątników grupy 10A na spotkanie popielgrzymkowe
18 września 2016r. (tj. niedziela) na godzinę 18.00. W programie: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspomnienia.

Dodano: 11 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 04.09.2016

 

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna,  a na Mszy św. o godz. 13.00 uczniom kl. I pobłogosławimy przybory szkolne i tornistry.

Na pamiątkę trwającego Jubileuszu Miłosierdzia i dzisiejszej kanonizacji nowa sala katechetyczna będzie nazwana „salą św. Matki Teresy z Kalkuty”. Tam również na stałe będzie wisiał jej wizerunek.

Dodano: 04 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 28.08.2016

 Z dniem 22 sierpnia przybył do naszej parafii ks. Łukasz Iwaniec witamy serdecznie i życzymy wiele radości z owocnej posługi kapłańskiej.

Dodano: 28 Sierpień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 21.08.2016

 Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Pomoże nam w tym udział we Mszach św. nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym Słowem i Ciałem Pańskim.

Dodano: 21 Sierpień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dwudziesta Niedziela Zwykła 14.08.2016

 a zgodą Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy dzisiaj po Mszach św. odbędzie się diecezjalna zbiórka ofiar do puszek na leczenie 23 letniej Katarzyny Janiszek. Zdiagnozowano u chorej guza mózgu i jedyną nadzieją na wyleczenie pozostała terapia w klinice w Niemczech, ale to przekracza możliwości finansowe rodziny.

Dodano: 14 Sierpień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 07.08.2016

 Przeżyliśmy wielkie i piękne dni podczas Światowych Dni Młodzieży i papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one wniosą w życie naszego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło,                 a szczególnie wolontariuszom i rodzinom, które przyjęły młodzież do siebie.

Dodano: 07 Sierpień 2016
Czytaj więcej
Ogłoszenia - Osiemnasta Niedziela Zwykła 31.07.2016r

 

Osiemnasta Niedziela Zwykła

Dobiega końca piękny festiwal wiary  i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI  ŚDM i wizyty Ojca Świętego. Dziś  przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

Wczoraj przybyły do naszej parafii siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Niepokalanej założone przez O. Honorata Koźmińskiego: s. Małgorzata i s. Elżbieta. Będą prowadziły katolickie przedszkole w dawnej naszej  kaplicy. Witamy je serdecznie i życzymy wiele radości i satysfakcji z pełnionej posługi.

Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Jutro wyrusza pielgrzymka na Jasną Górę z parafii św. Anny po Mszy św. o godz. 6.00. Dzisiaj ostatni dzień zapisów i zdawanie bagaży w naszej parafii w godz. 15.00 – 17.00.

Karty Duchowego Pielgrzymowania są do pobrania w zakrystii.

Od poniedziałku Msze św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 20.00 razem z Apelem Pielgrzymkowym. Nabożeństwa w I czwartek, piątek i sobotę  o 19.40.
W I piątek spowiedź od 19.30.

W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. KŻR zmieniają tajemnice.

2 sierpnia można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Należy zachować zwykłe warunki    i nawiedzić kościół. W tym dniu odpust u o. Kapucynów. Suma o godz. 11.00.

6 sierpnia, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Sierpień to miesiąc pielgrzymek, wspomnień i ważnych wydarzeń narodowych. Biskupi polscy apelują, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy do podejmowania zobowiązań abstynenckich od alkoholu.

Przypominamy o akcji „Tornister pełen uśmiechu” - ciągle czekają jeszcze tornistry na wypełnienie ich przyborami szkolnymi dla dzieci z biednych rodzin.

Odpowiadając na telefony informujemy, że Stowarzyszenie Rycerzy Maryi nie ma nic wspólnego z Kościołem Katolickim.

W Echu Kat. przeczytamy:

  • Relacje z obchodów ŚDM w diecezji
  • Po co stały spowiednik
  • Dodatek formacyjny dla KŻR
  • Liturgia nie jest teatrem, jakie pieśni można śpiewać w kościele.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Adrian Jaworski ……... 

 

Dodano: 01 Sierpień 2016
Ogłoszenia - Siedemnasta Niedziela Zwykła 24.07.2016r

 Od środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach, gościmy u nas 41 osób z Białorusi i 7 z Nigerii. Jutro pożegnamy ich, pojadą do Krakowa, by we wtorek uczestniczyć w oficjalnym otwarciu ŚDM.   Od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Życzymy, aby te przeżycia,  które nas czekają umocniły naszych gości i nas wszystkich  w wierze.

Dodano: 27 Lipiec 2016
Czytaj więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 20

Projekt i wykonanie Orange Computers