Odwiedzin: 342104
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 44

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 09.08.2020 r.

 

W czwartek z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy o 19.30, o 20.00 Msza św. i apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

Do 14 sierpnia włącznie ( do piątku ) Msze św. wieczorowe o godz. 20.00 połączone z apelem pielgrzymkowym  - zapraszamy.

W sobotę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny ( wakacyjny ) na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

15 sierpnia uroczystości odpustowe będziemy przeżywali w Leśnej, Kodniu i w par.  Wniebowzięcia na Woli. Suma  odpustowa będzie sprawowana o 12.30. Programy uroczystości w Leśnej i Kodniu znajdziemy w gablocie.

Ojciec Gwardian Klasztoru Kapucynów zaprasza na uroczystość odsłonięcia na murze przy kościele św. Antoniego „Tablicy Pamięci 34 Pułku Piechoty”. Uroczystość rozpocznie się we wtorek, 18 sierpnia Mszą św. o godz. 11.00.

29 sierpnia b. r. (sobota) pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Zapisy na wyjazd w zakrystii lub u Pani Zofii Parafiniuk.


W Echu Kat. przeczytamy: Cud eucharystyczny trwa, mówi kustosz sanktuarium w Sokółce – O niezwykłej pielgrzymce – O prowokacjach środowiska LGBT w artykule stary Marks po nowemu.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Anna Pilipiuk i Wiktor Leszczyński …

 

Komunikat Biskupa Gurdy

 


Dodano: 09 Sierpień 2020
Osiemnasta Niedziela Zwykła - 02.08.2020 r.

 

Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym jak i historycznym.

Zapraszamy wszystkich chętnych do DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA. Od wczoraj Msze św. wieczorowe odprawiamy  o godz. 20.00 z Apelem Pielgrzymkowym.

W sierpniu włączamy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencje.

Jest też możliwość wzięcia udziału w rodzinnej pielgrzymce do Leśnej Podlaskiej od 1 – 13 sierpnia. O godz. 17.30 konferencja o 18.00 Msza św. i Apel Pielgrzymkowy. Nasza parafia prowadzi modlitwy 4 sierpnia.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Z racji I czwartku miesiąca modlitwy w intencji kapłanów i o powołania odmówimy w czasie apelu.

W I piątek miesiąca spowiedź od 19.30, Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa 19.40, Msza św. i apel o 20.00.

Katechezy chrzcielne w sierpniu głoszone będą w niedzielę  o godz. 18.45 w par. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowywania bezpiecznej odległości w pomieszczeniach zamkniętych. Kościoły do tych pomieszczeń też należą.

W Echu Kat. przeczytamy: Dlaczego abstynencja jest błogosławieństwem – Czym jest dokument konwencji stambulskiej – Czy rodzice mają świadomość, co ich dzieci mogą zobaczyć w niewinnych z pozoru bajkach.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  +  Piotr Lewandowski  ……..

Dodano: 02 Sierpień 2020
Siedemnasta Niedziela Zwykła - 26.07.2020 r.

 

Od soboty, 1 sierpnia Msze św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 20.00 i połączone z Apelem Pielgrzymkowym. Będzie to pierwsza sobota miesiąca, o godz. 19, 40 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do  N. M .P.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. po 10.00 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych z racji I niedzieli miesiąca.

Za tydzień, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. Ojcowie Kapucyni zapraszają na sumę odpustową na godz. 11.30.

W tym roku wyrusza z naszej diecezji 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. rozpoczynająca pielgrzymowanie zostanie odprawiona 1 sierpnia o godz. 6.00 w kościele Narodzenia NMP przy ulicy Brzeskiej.

Zachęcamy do włączenia się do DUCHOWEGO  PIELGRZYMOWANIA, abyśmy w naszych parafiach mogli spotykać się na modlitwie wspierając idących na Jasną Górę.
Karty do wypisania intencji wyłożone na stoliku za ławkami, wypełnione przynosimy do zakrystii do 31 lipca, a ksiądz przekaże je na trasę pieszej pielgrzymki.. Przy składaniu intencji w miarę naszych możliwości wesprzyjmy pielgrzymkę finansowo.

W związku z ograniczoną ilością pieszych pielgrzymów na Jasną Górę zachęcamy do podjęcia trudu rodzinnego pielgrzymowania do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Będzie to indywidualna RODZINNA pielgrzymka. W Leśnej codziennie od 1 do 13 sierpnia o godz. 17.30 głoszona będzie konferencja dnia, Msza św. modlitwy i Apel Jasnogórski.
Każdego dnia inna parafia będzie prowadziła modlitwy w Leśnej. 1 – Narodzenie NMP;  2 – św. Anna;  3 – św. Michał Archanioł; 4 – bł. Honorat; 5 – św. Antoni. W kolejne dni pozostałe parafie z dekanatu.

1 sierpnia o godz. 17.00 przed Miejscem Straceń na Placu Wolności odbędą się uroczystości miejskie z okazji 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Komunikat Biskupa Siedleckiego zachęcający do włączenia się w 40 Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę. KOMUNIKAT:


Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Siostry i Bracia!

Słyszeliśmy w dzisiejszej liturgii słowa zachętę do bycia ludźmi mądrymi na wzór króla Salomona i do rozeznania, co w naszym życiu jest ważne. Ci, którzy to odkryli, którzy znaleźli skarb, czyli to, co w ich życiu najważniejsze, uczynili wszystko, aby go zdobyć i aby go nie utracić. Dla nas ludzi wierzących najważniejszą wartością jest Bóg i wiara w Niego. On jest źródłem naszej mądrości i naszego szczęścia. Nie chcemy tych skarbów utracić, ale chcemy nimi żyć i je pomnażać. Szansą na to będzie nasza Piesza Pielgrzymka Podlaska. Jak już o tym pisałem w liście odczytanym w parafiach naszej diecezji w niedzielę 21 czerwca br., nie będzie ona przebiegała w tym roku, tak jak w latach poprzednich. Każdego dnia będzie nas reprezentować inna, dziesięcioosobowa grupa pielgrzymów, która zaniesie nasze intencje do Częstochowy, my zaś będziemy jej towarzyszyli modlitwą w naszych parafiach.

Drodzy Bracia i Siostry! Pragnę zachęcić do uczestnictwa w modlitewnych spotkaniach
w parafiach. Moją zachętę kieruję nie tylko do tych, którzy pragną pielgrzymować w tym roku na Jasną Górę, ale także do wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli się w nią włączyć. Potraktujmy tę propozycję jako nasze rekolekcje. Nie mogliśmy w tym roku uczestniczyć w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych z powodu koronawirusa. Postarajmy się zatem znaleźć czas na wieczorne spotkania modlitewne w czasie trwania naszej pielgrzymki. Złożą się na nie: modlitwa różańcowa, konferencja i Msza św. oraz Apel Jasnogórski. Konferencje wygłaszane podczas wieczornych spotkań modlitewnych będą dotyczyć tajemnicy Eucharystii. Każda z konferencji będzie poświęcona poszczególnym częściom liturgii Mszy św. Potrzebujemy dostrzec na nowo ich znaczenie i ich duchowe piękno. Dzięki temu nasze uczestnictwo będzie bardziej owocne dla nas i dla wszystkich uczestników Eucharystii. Liturgia Mszy św. wprowadza nas poprzez słowa i gesty w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jesteśmy zaproszeni, aby w tej tajemnicy naszego zbawienia uczestniczyć.

Eucharystia jest źródłem naszego zjednoczenia z Ojcem Niebieskim, jest źródłem duchowej mocy do przeżywania kolejnego dnia czy tygodnia. Bez uczestnictwa we Mszy św., bez Eucharystii, chrześcijanin nie może być prawdziwym chrześcijaninem. Niech zachętą będą dla nas słowa męczenników z II wieku, którzy stojąc w obliczu śmierci, wyznali, że nie mogą żyć bez Eucharystii.

Proszę Księży Dziekanów i Księży Proboszczów, Księży Wikariuszy, Osoby Życia Konsekrowanego, pielgrzymkową służbę liturgiczną i muzyczną, aby włączyli się w jak najlepsze przygotowanie spotkań modlitewnych w parafiach, jak też dziesięcioosobowych grup pielgrzymów niosących na Jasną Górę, przed oblicze Matki Bożej, nasze prośby.

Wszystkim z serca błogosławię                                                                                                                     

BISKUP SIEDLECKI

Siedlce, dnia 23 lipca 2020 r.

 

Dodano: 27 Lipiec 2020
Szesnasta Niedziela Zwykła - 19.07.2020 r.

 

Niech przeżywany czas wakacji sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem.

W poniedziałek, 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława.

W najbliższą środę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

W czwartek, 23 lipca, święto Świętej Brygidy patronki Europy, w piątek św. Kingi.

W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła i Świętego Krzysztofa, męczennika  z połowy III w. patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. wieczorowej pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne  i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Zbierane ofiary będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji  Miva Polska.

W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, będziemy się  modlić w ich intencjach.

W przyszłą niedzielę Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do udziału w Pielgrzymce  Teściowych i Teściów . Odbędzie się ona w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie – początek o godz. 10.30. (program w gabl.)

W związku z narastającym zagrożeniem epidemii korona wirusa w naszym rejonie przypominamy o obowiązku zakładania maseczek i zachowania odległości.

Za ławkami na stoliku do nabycia prasa katolicka.

W tym tygodniu odeszły do Pana: + Leokadia Wsół,  Bożena Maciejuk i Zofia Chwalczuk  ……..

Dodano: 19 Lipiec 2020
Piętnasta Niedziela Zwykła - 12.07.2020 r

 

Nawiedzając świątynię podczas wakacyjnych wędrówek pamiętajmy, że w każdej z nich czeka na nas Zbawiciel – Jezus Chrystus. Niech nasze zachowanie będzie nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

W poniedziałek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej różaniec i procesja fatimska.

W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerze. Zadbajmy o to aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Jezus Chrystus.

W parafii Narodzenia  NMP  2 sierpnia o godz. 12.00 rozpoczną się dla naszego dekanatu 33 dniowe rekolekcje. Zainteresowani otrzymają pomoce do przeprowadzenia ich indywidualnie od Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi. Wspólnota ta ma zgodę władz kościelnych na prowadzenie tych rekolekcji.

Na stoliku za ławkami jest wyłożona prasa katolicka.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Tadeusz Kulawiec ………  

 

Dodano: 19 Lipiec 2020
Czternasta Niedziela Zwykła - 5.07.2020 r.
 
 
Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary. Każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
 
Idąc do kościoła pamiętajmy o godnym stroju: mężczyźni długie spodnie, kobiety bluzki z rękawkiem.
 
Od dzisiaj porządek sprawowania Mszy Św. wakacyjny: 7.00, 8.30. 10.00. 11.30, 18.00, 20.00.
 
Pandemia w naszym rejonie  się nasila nie lekceważmy tego,  nakładajmy maseczki   i w miarę możliwości zachowujmy odległości.
 
Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców               i chrzestnych, przez cztery niedziele o godz. 19.00.
 
W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta,  głównego patrona Europy. Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec i ojciec Knabit pochodzący z Siedlec.
 
W czasie wakacji czytajmy więcej prasy katolickiej, Echo czeka na stoliku za ławkami.
 
Dodano: 05 Lipiec 2020
Trzynasta Niedziela Zwykła - 28.06.2020 r.

 

Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, są oni wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

2 lipca, w czwartek Diecezjalny Dzień Chorego. Główne uroczystości w Kodniu. Ze względu na epidemię w tym roku wyjazdu autokarem nie organizujemy ale o. Oblaci zapraszają mających swoje pojazdy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. po 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy dziękczynne za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz błagalne o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej parafii.

W  I piątek w czasie wakacji Mszy św. o 16.00 nie ma.  Spowiedź od 17.30 i Msza św. o 18.00.

W I sobotę Msza św. o 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00. Adorację poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Za tydzień porządek Mszy  św. wakacyjny: 7.00, 8.30. 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna K. Ż. R zmieniają tajemnice z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Ks. Grzegorz Koc, moderator KŻR Diecezji Siedleckiej nadmienił, że coraz więcej wspólnot spotyka się na zmiankach różańcowych w swoich parafiach. W naszej parafii od dawna nie powstało ani jedno KŻR. Zapraszamy chętne osoby, aby za tydzień przyszły do sali Matki Teresy po Mszy św. o godz. 10.00.

Epidemia koronawirusa nie zakończyła się, dlatego przypominamy o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. W kościele nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa i zachowanie bezpiecznego dystansu.

W przyszłą niedzielę taca na Katolickie Radio Podlasie. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczęcie katechez chrzcielnych o godz.19.00

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Padyrz Marian, Wolski Andrzej i Kopytiuk Krzysztof……..

Dodano: 28 Czerwiec 2020
Dwunasta Niedziela Zwykła - 21.06.2020 r.

 

Trwa czerwiec – miesiąc  szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy  św. o godz. 18.00 a w niedziele o 17.45.

Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski..

We wtorek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca.  Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Msza św. w intencji ks. proboszcza będzie odprawiona o godz. 18.00.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom , młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, było dobrze zakończone i ofiarowane Panu Bogu.  Będziemy dziękować za miniony rok i prosić o dobre przeżycie wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku ale także duchowego wzrostu. Pamiętajmy, że niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

W czwartek o godz. 10.00  Mszą św. kończy rok szkolny Liceum Katolickie a w piątek o godz. 8.00 Msza św. dla pozostałych szkół z terenu naszej parafii. Na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na adorację podczas, której podziękujemy za rok szkolny.

W piątek na godz. 15.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci I komunijne z rodzinami przed sobotnią uroczystością. Pierwsza Komunia rozpocznie się o godz.  11.00.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Anna Beniuk i Noga Bolesław…….

Dodano: 21 Czerwiec 2020
Jedenasta Niedziela - 14.06.2020 r.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz.  13.00 ks. prałat Stanisław Zajko odprawi Mszę św. dziękczynną z racji obchodów 50 lecia kapłaństwa a w przyszłą niedzielę ks. Sławomir Szypulski odprawi też Mszę św. o godz. 11.30 z racji 25 rocznicy kapłaństwa – zapraszamy.

Do przyszłego czwartku trwają obchody oktawy Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczorowej, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. ( wyjątkowo   dzisiaj procesja będzie po Mszy św. o godz. 10.00) a nabożeństwo czerwcowe o 17.45).  Zapraszamy bielanki i całą służbę liturgiczną do uczestnictwa w tych obchodach. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków.

W czwartek ks. Łukasz wraz ze swoimi kolegami na Mszy św. wieczorowej będzie obchodził 9 rocznice święceń. Zapraszamy szczególnie Domowy Kościół i Oazę młodzieżową.

W piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to  też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów a w sobotę Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

3 miesiące temu z powodu koronawirusa przerwane zostały katechezy neokatechumenalne (pozostały dwie). Dzisiaj jedna o godz. 19.00 a druga w środę 18.45.

Instytut Teologiczny w Siedlcach informuje o możliwości podjęcia studiów po których można będzie podjąć pracę nauczyciela religii. ( kontakt na plakacie)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja podobnie jak w ubiegłych latach będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www..lubelszczyzna.edu.com.pl.  Od 15 czerwca do 10 lipca 2020 r.  Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie i stronie Katolickiego Liceum www.klobp.pl.

Na stoliku za ławkami czeka na nas Echo Katolickie ze zdjęciami wyświęconych w sobotę kapłanami.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  +  Eugenia Guellard …...

Dodano: 14 Czerwiec 2020
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 07.06.2020 r.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 ks. prałat Stanisław Zajko będzie  obchodził 50 – Lecie Kapłaństwa. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię.

Dzisiaj ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na budujące się kościoły w diecezji siedleckiej.

 Na Mszę św. na godz. 13.00 i na spotkanie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania i rodziców, a na godz. 17.00 pielgrzymów jadących do Ziemi Świętej.

Jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej patronki szkoły nr 9. Zapraszamy na godz. 9.00 całą społeczność szkolną na Mszę św. Uroczystość będzie transmitowana na profilu facebookowym.

W środę o godz. 16.30 spotkanie dzieci przygotowujące do I Komunii św.( grupa I) Dzieci i rodzice mają obowiązek zakładania maseczek i zachowywania odległości. Rocznica I Komunii św. będzie 6 września.

W czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawione:  7.00, 8.30, 10.00, 18.00.  Po Eucharystii sprawowanej o godz. 10.00 wyruszymy w procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów i udekorowanie domów i mieszkań w blokach. Dziewczynki w bieli zapraszamy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Próba bielanek we wtorek o 17.30. Prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania.
Zgodnie z komunikatem ks. biskupa procesja do czterech ołtarzy może się odbyć ulicami miasta. Uczestnicy procesji mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, z wyjątkiem osób sprawujących kult religijny. Trasa procesji jak co roku, ołtarze ubieramy w tych samych miejscach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Po procesji będzie Msza św.

Codziennie w oktawie Uroczystości Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę 13 czerwca po Mszy św. odmówimy różaniec , litanię i przejdziemy z procesją. Różaniec przygotują K. Ż. R.

W przyszłą niedzielę procesja z racji oktawy Bożego Ciała po Mszy św. po godz. 10.00. Taca na Seminarium Duchowne.

Składamy Bóg zapłać za ofiary  na potrzeby parafii. Za ławkami do nabycia prasa katolicka.             
W tym tygodniu odszedł do Pana: + Andrzej Rudzki …..

Dodano: 07 Czerwiec 2020

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 44

Projekt i wykonanie Orange Computers