Odwiedzin: 289039
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 23

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017r

 

Dziękujemy ks. prałatowi Zbigniewowi Sobolewskiemu za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych, niech głoszone Słowo Boże umocni nas w wierze. Życzymy księdzu wielu łask Bożych na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego jak i w pełnieniu urzędu Krajowego Dyrektora Dzieła Misyjnego „Ad Gentes”.

Dzisiaj do samochodu przed kościołem możemy składać produkty żywnościowe w ramach akcji parafialnej Rodzina – Rodzinie. Zebrane produkty Diakonia Miłosierdzia podzieli na paczki i zostaną dostarczone najbardziej potrzebującym.

Przy samochodzie są też rozprowadzane baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką i na stół świąteczny. Ofiary zostaną przekazane do Caritas w Siedlcach.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy  młodzież, która pragnie zaangażować się w formację oazową a w sali św. Matki Teresy spotkanie dla zainteresowanych Ekstremalną Drogą Krzyżową, która 7 kwietnia wyruszy z naszej  świątyni.

W tym tygodniu I sobota miesiąca po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, KŻR zmieniają tajemniczki.

W przyszłą niedzielę przed kościołem będą rozprowadzane palmy wielkanocne wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych.

Od dzisiaj w zakrystii zapisujemy na wyjazd do chorych w dniu 12 kwietnia.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaprasza młodzież z całej diecezji na obchody Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się 8 kwietnia 2017 r.  w kościele św. Józefa w Siedlcach. Wyjazd z Dekanatu Biała Podlaska – Północ z par Narodzenia NMP o godz. 9.00. Zapisy u ks. Mariusza Barana, tel. 511019111. Program w gablocie.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. św. Jadwigi Królowej zaprasza rodziców i dzieci 5, 6 i 7 – letnie na DZIEŃ OTWARTY,  29 marca 17.00 – 19.00. Nabór do oddziałów i do kl. I rozpocznie się 3 kwietnia 2017 r.(szczegóły na plakacie)

W gablocie znajdziemy ogłoszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podl.  dotyczące rodzin zastępczych -  jako nadziei dla opuszczonych dzieci

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O trzeciej tajemnicy fatimskiej
 • Jak do Polski trafiła idea duchowej adopcji dziecka poczętego
 • O śmiertelnie niebezpiecznej grze internetowej dla dzieci
 • Kim są świeccy szafarze Eucharystii
 • Co to są Ekstremalne Drogi Krzyżowe.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Tadeusz Nitychoruk …….

Dodano: 27 Marzec 2017
Rekolekcje wielkopostne 24-26.03.2017r

 

Wielki Post trwa!
Dzisiaj 24 marca rozpoczeły się rekolekcje parafialne!
Prowadzi ks. dr Zbigniew Sobolewski.
Zapraszamy!

 

Dodano: 24 Marzec 2017
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2017r

 

Dzisiejsza niedziela wzywa nas po raz kolejny do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Dlatego wszystkich parafian zachęcamy do udziału
w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek, poprowadzi je ks. dr Zbigniew Sobolewski. Obecnie pracuje w Warszawie na stanowisku Dyrektora Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.

Program rekolekcji:
Piątek – 24 marca                6.30        Msza św. z nauką ogólną
                                             9.00        Msza św. z nauką ogólna, droga krzyżowa
                                           11.00        Msza św. z nauką ogólną, nauka stanowa dla małż.
                                           15.30        Droga krzyżowa z nauką dla dzieci        
                                           17.00        Msza św. z nauką dla młodzieży
                                           18.30        Msza św. z nauką ogólną

Sobota – 25 marca               6.30        Msza św. z nauką ogólną
                                             9.00        Msza św. z nauką ogólną
                                            11.00       Msza św. z nauką ogólną, nauka st. dla grup modlitew.
                                            15.30       Msza św. z nauką dla dzieci
                                            17.00       Msza św. z nauką dla młodzieży
                                            18.30       Msza św. z nauką ogólną

Niedziela – 26 marca, zakończenie rekolekcji. Spowiedź w piątek i sobotę 15 min. przed każdą Mszą św.

We czwartek, na godz. 19.00 zapraszamy na kolejny pokaz filmowy do sali Św. Matki Teresy z Kalkuty. Tym razem pokażemy film „October bayby”, który jest częściowo inspirowany autentyczną historią kobiety, która przeżyła własną aborcję. Bohaterką filmu jest 18-letnia Hannah. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie – o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. „October bayby” to film o sile przebaczenia, które zmienia ludzkie życie, to także film o pięknie i bezcennej wartości każdego ludzkiego życia.
W dobie toczącej się społecznej dyskusji o prawie do aborcji zdecydowanie warto go obejrzeć, tym bardziej przed dniem duchowej adopcji dziecka poczętego.

W sobotę, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia, kiedy można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św.  o godz. 18.30 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Prosimy zabrać ze sobą świece. Na stoliku za ławkami, od środy, będą wyłożone deklaracje adopcyjne wraz z modlitwą adopcyjną i Księga Obrony Życia., do której wpisujemy – za każdym razem podejmując adopcję – imię i nazwisko. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitwy.

Po zakończonej Mszy św. do godz. 21.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w zupełnej ciszy.

W przyszłą niedzielę w ramach akcji Rodzina – Rodzinie odbędzie się zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Ofiarowane produkty można składać do samochodu  przed kościołem. W ramach jałmużny wielkopostnej można również składać ofiary pieniężne. Będą również rozprowadzane baranki wielkanocne.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 ks. Łukasz zaprasza młodzież, która pragnie zaangażować się w formację oazową.

Do końca marca trwają zapisy chętnej młodzieży na diecezjalny zjazd młodzieży do Siedlec, który odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia br.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Czy Bóg zsyła na nas cierpienia jako karę za grzechy
 • Jałmużna to nie dawanie z tego co nam zbywa
 • O kondycji duchowej współczesnego mężczyzny
 • Jakie są konsekwencje udaru mózgu.
Dodano: 24 Marzec 2017
ZAPROSZENIE - Ekstremalna Droga Krzyżowa 07.04.2017r

 

Nasz film promujący EDK Biała Podlaska. Zapraszamy!

Zapisy trwają na www.edk.org.pl


 

Dodano: 22 Marzec 2017
Druga Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017r

 


Dzisiejsza niedziela jest nazwana niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek odprawiamy drogę krzyżową o godz. 9.00, 16.00, 17.15 i 18.40. Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o 10.00 i 17.40. Rekolekcje Wielkopostne 24 26 marca.(zakończenie w IV niedzielą Wielkiego Postu).

  We wtorek o godz. 19.00 w naszej parafii w sali św. Teresy rozpoczną się spotkania dla osób, które poszukują swojej drogi do Boga. Przyjść może każdy, jedynym wymogiem jest ukończenie 18 roku życia.

W piątek o godz.17.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową przygotowaną przez młodzież ze Szkoły Muzycznej i naszego gimnazjum.

17 marca o godz. 18.00 w par. Wniebowzięcia NMP odbędzie się spotkanie w ramach Przystanku Światowych Dni Młodzieży. Gościem specjalnym będzie ks. Witerski Andrzej – egzorcysta, który odprawi Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym spotkaniu.

W ramach jałmużny wielkopostnej Caritas Diecezji Siedleckiej przysyła „Baranki Paschalne” z czekolady do koszyczka ze święconką i na stół wielkanocny. Ofiary ze sprzedaży baranków będą przeznaczone na dzieła charytatywne naszej diecezji.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Co mówi Pismo św. i objawienia o piekle
 • Misjonarze to nie tylko księża i siostry zakonne
 • poruszająca historia chłopca z autyzmem i jego dzielnej mamy
 • Starość to nie choroba.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Łukasz Puczko…...

Dodano: 13 Marzec 2017
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2017r

 

rodą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 9.00 i 17.15 dla dorosłych o 16.00 dla dzieci o 18.40 dla młodzieży.      W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.00 i przed wieczorową o 17.40.

Dodano: 06 Marzec 2017
Czytaj więcej
Ósma Niedziela Zwykła - 26.02.2017 r

 

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy, oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

Dodano: 26 Luty 2017
Czytaj więcej
Siódma Niedziela Zwykła - 19.02.2017 r

 

Każda niedziela jest wyjątkowa okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania   i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem.

Dodano: 19 Luty 2017
Czytaj więcej
Szósta Niedziela Zwykła -

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami.

Dodano: 15 Luty 2017
Czytaj więcej
Piąta Niedziela Zwykła - 05.02.2017 r

 

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. KŻR zmieniają tajemniczki.

Dodano: 08 Luty 2017
Czytaj więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 23

Projekt i wykonanie Orange Computers