Odwiedzin: 298091
Ogłoszenia parafialne

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 25

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 13 sierpnia 2017

 

Dzisiaj 13 sierpnia, różaniec fatimski odmówimy o 19.30 o 20.00 Msza św. wieczorowa i  apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – franciszkanina. Dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. W poniedziałek Msza św. o 20.00 i ostatni apel.

15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, porządek sprawowania Mszy  św. niedzielny/wakacyjny/. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Za przyczyną Królowej nieba i ziemi pobłogosławione zioła, kwiaty i owoce będą służyły dobru ludzi i zwierząt.

14 i 15 sierpnia będziemy przeżywali uroczystości odpustowe w Kodniu i Leśnej Podlaskiej. W gablocie znajdziemy dokładny program uroczystości.

15 sierpnia, odpust w par. Wniebowzięcia N. M. Panny na Woli, suma odpustowa o 12.30.

W czwartek wspomnienie św. Jacka, na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji naszego ks. Jacka.

Kino Merkury zaprasza w dniach 18 – 27 sierpnia na film: Fatima Ostatnia Tajemnica.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Co mówi Kościół o wniebowzięciu Maryi
 • 100 rocznica powołania Rycerstwa Niepokalanej
 • Czystość jest najpewniejszą inwestycją w miłość
 • Bogata fotorelacja z trasy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę
 • Zachęta do wzięcia udziału w konkursach: literackim i fotograficznym.


 

Dodano: 14 Sierpień 2017
Dodano: 14 Sierpień 2017
Siedemnasta Niedziela Zwykła - 30 lipca 2017

 

Od przeszłej niedzieli trwa wakacyjna akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Zapraszamy chętnych po odbiór pustych plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne i do 15 sierpnia przynieść do zakrystii. Zostaną rozdane dzieciom z biednych rodzin.

We wtorek, 1 sierpnia, z kościoła o. Kapucynów po Mszy św. o godz. 6.00 wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy 10A  30 i 31 lipca w godz. 17.00 – 19.00.  Zdawanie bagaży 31 lipca  17.00 – 19.00 na naszym parkingu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce 120 zł.

Osoby, które chcą się włączyć w duchowe pielgrzymowanie niech pobiorą z zakrystii Karty Duchowego Uczestnictwa i od wtorku będziemy o godz. 20.00 sprawować Mszę św. wraz z Apelem Pielgrzymkowym. W dni powszednie Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie.(przez czas trwania pielgrzymki)

Osoby odprowadzające pątników do Drelowa mogą powrócić do Białej autokarami pod warunkiem, że jeszcze dzisiaj zapiszą się w zakrystii.

Nabożeństwa w pierwszy czwartek i piątek będą odprawiane o 19.40. W pierwszy piątek spowiedź od 19.30. W I sobotę od 19.00 – 15 min. medytacji i różaniec.

W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. godz. 10.00. KŻR zmieniają tajemnice.

Sierpień to miesiąc pielgrzymek, wspomnień i ważnych wydarzeń narodowych. Biskupi apelują, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania zobowiązań abstynenckich od alkoholu.

1 sierpnia, we wtorek, będziemy przeżywać 73 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego
2 sierpnia, w środę, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową na godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

W gablocie znajdziemy plakat informujący o kolejnych pielgrzymkach Diecezjalnego Centrum Diecezjalnego Pielgrzymkowo-Turystycznego.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Czy tzw. kulturalne picie zapobiega uzależnieniu od alkoholu
 • O sposobach ratowania zagrożonych rozpadem rodzin
 • Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli
 • Relacja z pielgrzymki do Santiago de Compostela.


W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Polewicz Urszula…...

Dodano: 30 Lipiec 2017
Szesnasta Niedziela Zwykła 23.07.2017r

 

Diakonia Miłosierdzia przy naszej parafii włącza się w wakacyjną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Od dzisiaj zapraszamy po odbiór pustych plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne. Plecaki należy przynieść do 15 sierpnia. Odbiór plecków w zakrystii.

Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie osób zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy do grupy 10A odbędą się 30 i 31 lipca
w godzinach od 17.00 do 19.00. Zdawanie bagaży ostatniego dnia zapisów, w godz. 17.00 – 19.00.

Na stoliku wyłożone są karty duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Na kartce możemy zapisać swoją osobistą intencję i przekazać przewodnikowi grupy.

Prezydent Dariusz Stefaniuk zachęca do skorzystania z możliwości transportu powrotnego z przystanku pątników w Drelowie, podczas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na uczestników pielgrzymki, chcących powrócić do Białej Podlaskiej będą czekały autobusy. Osoby zainteresowane powrotem prosimy o wpisanie się na listę  na konkretne godziny do 30 lipca.

We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba, Apostoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów po Mszy Św. wieczorowej.
Po błogosławieństwie modlitwa w intencji obrony życia, adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy do godz. 21.00 oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

W środę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Będziemy się modlić za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

W sobotę, 29 lipca, o godz. 19.30 w dolnym kościele Wniebowzięcia N.M.Panny na Woli odbędzie się wykład „ Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie” w Syrii i Iraku.

Komenda Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej wciąż odnotowuje szereg oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”, „ na policjanta”, czy też „  na prokuratora”. Nie dajmy się zwieść. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie  naszych pieniędzy. Należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego Komendy Miejskiej Policji.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

O modlitewnych Kołach Koronkowych

O sile Nowenny Pompejańskiej – O ratowaniu tonących i udzielaniu im pierwszej pomocy

O konkursie literackim i fotograficznym z racji  200-lecia naszej diecezji. 

 

Dodano: 24 Lipiec 2017
Piętnasta Niedziela Zwykła 16.07.2017r

 
Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie N.M.Panny z góry Karmel i historię szkaplerza. Wielu z nas nosi szkaplerz. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja, ale znak naszej religijności, naszej wiary i miłości.

W czasie wakacji Diakonia Miłosierdzia przy naszej parafii włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Wyposażając plecaki w przybory szkolne możemy wspomóc dzieci z biedniejszych rodzin. Akcja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą i mogą wyposażyć przynajmniej jedno dziecko z naszej parafii. Wszystkich darczyńców zapraszamy po odbiór plecaków do zakrystii w przyszłą niedzielę.

Za tydzień o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę, która wyruszy 1 sierpnia. Prosimy również o przybycie tych, którzy chcą posługiwać w różnych służbach – muzycznej, medycznej, porządkowej. Potrzebna jest też osoba do pełnienia zadania – łącznika na trasie pielgrzymki.
Przewodnikiem grupy 10A będzie ks. Jacek.

Dzisiaj trzecia, a za tydzień czwarta katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

W gablocie znajdziemy informacje na temat Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach. Od 1 lipca do 19 września są przyjmowane zgłoszenia.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Wakacje sprzyjają wypoczynkowi, ale też duchowej przemianie
 • O przygotowaniach do  Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
 • Jakie obietnice przekazała Maryja czcicielom szkaplerza
 • Na czym polega posługa w diakonii życia
 • O tym jak Bóg uratował pewną rodzinę
 • Początki Katolickiego Radia Podlasie, wspomina pierwszy dyrektor rozgłośni.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Anna Prokopiuk i Czesław Koperski.

Dodano: 17 Lipiec 2017
Czternasta Niedziela Zwykła 09.07.2017r

 
Dzisiaj kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.  Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane  powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy też o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Dzisiaj o godz. 19.00 druga katecheza dla rodziców i chrzestnych.

We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. Założony przez niego zakon Benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele.

W czwartek, 13 dzień miesiąca  -  po Mszy św. wieczorowej różaniec fatimski, procesja i kolejna katecheza o grzechu nieczystości.

Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie N. M. Panny z góry Karmel i historię szkaplerza. Wielu z nas nosi medaliki szkaplerze. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja, ale znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Dodatek dla miłośników leśnej przyrody
 • Relacja z Diecezjalnego Dnia Chorego w Kodniu
 • Czy Pan Bóg jest obecny i działa w internecie
 • O powołaniu do kapłaństwa, jego rozpoznawaniu i kształtowaniu.
Dodano: 09 Lipiec 2017
Trzynasta Niedziela Zwykła 02.07.2017r

 
Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy Diecezjalny Dzień Chorego, główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

Z dniem 1 lipca ks. biskup Kazimierz Gurda przeniósł ks. Piotra Woźniaka do parafii Piszczac, a na jego miejsce przybył ks. Adam Całus. Witamy serdecznie i życzymy dużo satysfakcji z pełnienia posługi kapłańskiej w naszej parafii.Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębiania wiary.  Pamiętajmy, że każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem łaski, przynosi pokój i zbawienie.


Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych jest następujący: 7.00 , 8.30 ,  10.00 , 11.30 , 18.00 , 20.00.

Dzisiaj jest niedziela miesięcznej adoracji po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. KŻR zmieniają tajemniczki.

Dzisiaj rozpoczynają się w naszym kościele katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, bezpośrednio po Mszy św.  o godz. 18..00

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i  o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i pół godziny przed 18.00. W wakacje nie ma Mszy św. o 16.00.

W Echu Katolickim przeczytamy: O skali aborcji na świecie i trudnościach,  na jakie napotykają obrońcy życia nienarodzonych – Co mówi Kościół o ekologii – Jak można mądrze pomagać uchodźcom – Jak zapobiegać nowotworom płuc.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Bursztyńska Alina, Naumiuk Helena, Jastrzębski Józef,  Koszołko Stanisław……..

Dodano: 03 Lipiec 2017
Dwunasta Niedziela Zwykła 25.06.2017r

 

Dzisiaj z racji 25 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji obrony życia dzieci poczętych,  a nie narodzonych. Adoracja w ciszy do 21.00 z możliwością spowiedzi.

W czwartek, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej. Pamiętajmy w modlitwach o ks. biskupie Piotrze.

Ks. biskup z dniem 30 czerwca, przenosi ks. Piotra Woźniaka do parafii Piszczac. Dziękujemy ks. Piotrowi za ponad dwu letnią posługę w naszej parafii i życzymy wszelkich Bożych łask. W czwartek na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji solenizanta choć będzie na urlopie.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca po Mszy  św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna, KŻR zmieniają tajemniczki różańcowe.

W przyszłą niedzielę – Diecezjalny Dzień Chorego, organizujemy wyjazd do Kodnia. Zapisy na autokar od dzisiaj. Wyjazd z parkingu o godz. 8.00.

Za tydzień porządek sprawowania Mszy św. niedzielnych wakacyjnych: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.

Nadszedł czas urlopów, wycieczek, pamiętajmy o godnym stroju wchodząc do kościoła na Mszę św. czy na zwiedzanie. Mężczyźni w długich spodniach i koszulach, kobiety w bluzkach z rękawkami. Uszanujmy Najświętszy Sakrament przez przyklęknięcie i chwilę modlitwy. Kościół to przestrzeń sakralna i należy się w niej właściwie zachować.

Cegiełki na Pratulin……….

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Relikwie bł. o. Honorata w Białej Podlaskiej
 • Drogą wiodącą do nieba jest radość
 • Jerycho Młodych w pratulińskim sanktuarium
 • Śladami bł. Męczenników Podlaskich.
Dodano: 25 Czerwiec 2017
Jedenasta Niedziela Zwykła 18.06.2017r

 

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, nabożeństwo odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o 17.40.

Do czwartku włącznie,  codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci w bieli, młodzież i dorosłych. Prosimy do procesji przygotowywać się wcześniej już przy końcu litanii.

W tym tygodniu w piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej parafii, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy polecać Bogu ks. proboszcza z okazji imienin.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie wakacji. Msza św. na zakończenie roku w naszym kościele i w Ciciborze Dużym o godz. 8.00.0. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

W przyszłą niedzielę 25 dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji obrony życia, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi.

W sierpniu wyrusza kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Kto planuje pójść w tym roku, a ma zdolności muzyczne, gra na gitarze, bądź chce pomagać w kierowaniu ruchem(musi mieć prawo jazdy) niech się zgłosi do ks. Marka lub Jacka.

W zakrystii są do nabycia cegiełki na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie.

W Echu kat. przeczytamy:

 • O duchowych córkach św. Brata Alberta
 • Internet kryje w sobie wiele niebezpieczeństw
 • Jak nakłonić mężczyznę do dbania o swoje zdrowie
 • Jaskra jest podstępną chorobą oczu.
Dodano: 18 Czerwiec 2017
Niedziela Najświętszej Trójcy 11.06.2017r

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 ks. Michał Pniewski będzie celebrował pierwszą Mszę św. Prymicyjną i udzieli wszystkim obecnym błogosławieństwa przez nałożenie rąk.

13 czerwca przybędą do Białej Podlaskiej relikwie bł. Honorata Koźmińskiego. To patron zawierzenia i wytrwania. Stąd pochodzi, tu się urodził, tu w kościele św. Anny został ochrzczony. O 9.00 powitanie relikwii u o. kapucynów, o 11.00 Suma odpustowa. O 18.00 powitanie relikwii w kościele św. Anny.

Na drugi dzień 14 czerwca relikwie przybędą do naszej świątyni – godz. 17.30 uroczyście je powitamy i po krótkiej prelekcji siostry Marii,  Przełożonej Prowincjalnej  na temat relikwii rozpoczniemy Mszę św. koncelebrowaną przez kapłanów z naszego miasta i okolic. Po Mszy św. dzieci z naszej szkoły podstawowej wystąpią z montażem słowno-muzycznym. Następnie  rozpocznie się adoracja przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadzą Siostry Służki N M Panny Niepokalanej. Adoracja i modlitwy przy relikwiach potrwają do  godz. 23.00.

W uroczystość Bożego Ciała będą dwie Msze św. o 7.00 i 8.30 następnie uformujemy procesję i z relikwiami o. Honorata udamy się na Plac Wolności dołączając do innych. W uroczystościach na Placu Wolności wezmą odział dwaj biskupi: Biskup Piotr Sawczuk i Biskup Antoni Dydycz.

Weźmy liczny udział w tych uroczystościach, zapraszamy po raz kolejny wszystkie dzieci, aby otoczyły relikwiarz i obraz o. Honorata niosąc chorągiewki wykonane na tę okoliczność.

Wieczorem o godz. 19.00 już po raz trzeci w Uroczystość Bożego Ciała w bialskim amfiteatrze, odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA BOGA pod hasłem „BIAŁA DLA JEZUSA”. Przyjdźmy jak najliczniej. Wspólna modlitwa uwielbienia będzie źródłem obfitego błogosławieństwa dla naszego Kościoła Lokalnego.

Dziewczynki, które zechcą sypać kwiatki na procesjach w oktawie Bożego Ciała zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 17.00.

We wtorek po Mszy św. wieczorowej różaniec, procesja fatimska, oraz kolejna katecheza o 7 grzechach głównych.

W środę Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy o godz. 6.20, o godz. 6.00 godzinki.

16 czerwca młodzież z całej diecezji spotka się w Pratulinie na kolejnym „Jerychu Młodych”. Wyjazd o godz. 15.30 spod kościoła w par. Narodzenia. Chętni zgłaszają się do ks. Mariusza Barana.


W Echu Katolickim przeczytamy: Nasza diecezja ma 5 nowych diakonów i 7 nowych kapłanów – Wszystko o Jerychu Młodych – Po co obchodzimy święto Bożego Ciała – Wywiad z proboszczem neounickiej parafii Kostomłoty – Czy smartfony i tablety mogą popsuć dłonie.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Luba Żarnowska i Wiktor Kogut……..

Dodano: 12 Czerwiec 2017

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 25

Projekt i wykonanie Orange Computers