Apostolat Margaretka

Apostolat „Margaretka” to apostolat modlitwy za kapłanów. Nazwa apostolatu pochodzi od symbolicznego kwiatka, w centrum którego wpisuje się imię kapłana, a wokół niego  na siedmiu płatkach imiona osób podejmujących modlitwę, którą przed Najświętszym Sakramentem składają przyrzeczenie wieczystej modlitwy. Przyrzekają, że przez całe życie w określonym dniu tygodnia będą modlić się za wybranego kapłana. Nie przez miesiąc, nie przez rok, ale przez całe życie! Pierwsza taka „Margaretka” powstała w Medjugorie.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny stanowiła wspaniałą okazją by odpowiedzieć na apel Maryi o modlitwę za Kapłanów. Matka Boża pragnie aby Kościół kochał swoich kapłanów, gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz prowadzący swój lud. Bez Kapłanów nie ma sakramentalnego życia i Eucharystii. 8 grudnia 2008 roku w naszej parafii w trakcie Mszy świętej o godzinie 18.30 zostało złożone uroczyście, przed Najświętszym Sakramentem, przyrzeczenie wieczystej modlitwy za kapłanów. Grupa wiernych objęła swoją modlitwą obecnych i byłych kapłanów posługujących w naszej parafii:

Ks. Kanonika Janusza Onyfryjuka,  Ks. Piotra Radzikowskiego,
Ks. Wiesława Mućkę, Ks. Pawła Zazuniaka,
Śp. Ks. Rezydenta Bernarda Waszczuka,
Ks. Andrzeja Danieluka, Ks. Stanisława Zajkę,
Ks. Adama Pietrusika, Ks. Jacka Szostakiewicza,
Franciszkanina Ojca Eligiusza.

Wierni odmawiają specjalną modlitwę za kapłanów oraz koronkę Medjugorską:
Wierzę w Boga Ojca, 7x Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

A może i Ty, Droga Siostro, Drogi Bracie w Chrystusie,
dołączysz do naszego parafialnego apostolatu modlitwy za Kapłanów?

Inicjatorką apostolatu w par. Bł. Honorata Koźmińskiego
jest Pani Janina Żaluk. (tel. 083-342-08-57).
Zapraszamy.