Odwiedzin: 370396
Aktualności

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 148

Dwunasta Niedziela Zwykła - 19 czerwca 2022 r.

 

 

1.    Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 a w dni zwykłe po Mszy św. wieczorowej procesja eucharystyczna.
 
2.    Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na KUL.

3.    W piątek obchodziliśmy wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb". W związku z tym dzisiaj przeżywamy „niedzielę chleba". Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. rozdaje chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

4.    Także dzisiaj o godz. 20.45, w plenerze, na placu przy kościele można będzie obejrzeć film pt. „Jak Bóg da”
Syn znanego lekarza postanawia pójść do seminarium. Gdy mówi o swoim pomyśle ojcu-ateiście, ten obmyśla iście szatański plan odwiedzenia go od tej decyzji. Wspaniała komedia o relacjach, ojcostwie i powołaniu.

5.    Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wie-czorowej.

6.    W czwartek, 23 czerwca przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Jest to także Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wy-pełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się nowenna przez wstawiennictwo bł. Męczenników z Pratulina. Po nowennie procesja kończąca obchody ku czci Najśw. Sakramentu, obrzęd błogosławieństwa wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Później zapraszamy jeszcze na spotkanie Bractwo Strażnicy Kościoła i wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby poznać tę grupę formacyjną istniejącą naszej diecezji.

7.    W piątek 24 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Jest to dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, dlatego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00.
Po Mszy św. Wieczorowej i nabożeństwie czerwcowym, zgodnie z prośbą ks. Biskupa, w czasie wydłużonej do godz. 20.00 adoracji Najśw. Sakramentu, pomodlimy się modlitwą różańcową w intencji rodzin.  
W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.    W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny oraz dzień modlitw w obronie życia. W intencji obrony życia dzieci poczętych modlimy się podczas nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczorowej Mszy św.

9.    Dzieci i młodzież z naszego Dekanatu mogą uczestniczyć w tygodniowych obozach wypoczynkowo - formacyjnych „Wakacje z Bogiem" w Okunince. Zapisy i szczegółowe informacje w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

10.    Od lipca zostaną zmienione godziny sprawowania Mszy św. w niedziele. Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Prosimy osoby, które zarezerwowały intencje na niedziele od lipca aż do końca roku o kontakt i sprawdzenie go-dziny odprawiania Mszy św.

11.    W dniu 8 maja br. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda powołał do istnienia Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej. Celem Studium jest kształcenie i formacja osób świeckich do duszpasterskiej posługi Kościoła wobec rodzin. Zajęcia pozwolą absolwentom podjąć posługę Doradcy życia rodzinnego w poradni rodzinnej, włączyć się w po-sługę w ruchach i stowarzyszeniach rodzin, ale też podjąć osobistą formację apostolską i intelektualną. Zajęcia w Studium trwają dwa lata (25 zjazdów) w soboty od września do czerwca przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

12.    Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach ogłasza nabór na kolejny rok nauki i kieruje zaproszenie osób, które chciałyby kształcić się pod kątem muzyki kościelnej. Informacje na plakatach przed kościołem.

13.    Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:
•    Łączenie seminariów i parafii. Czy w Polsce zabraknie księży? Mamy do czynienia z kryzysem powołań czy kryzysem powołanych?
•    Ułożona przez o. Pio Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa to mo-dlitwa, o której mówi się, że ma niezwykłą moc. Jak ją odmawiać? - w artykule „Bóg kocha za darmo".
•    W Afryce spędziła połowę swojego życia. O misyjnej posłudze pochodzącej z naszej diecezji s. Teresy Mroczek.
Zapraszamy do lektury!

14.    W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Bogumiła Izdebska. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 19 Czerwiec 2022
2022.06.16 NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - Fotorelacja

 

Fotorelacja z Bożego Ciała

 

Dodano: 16 Czerwiec 2022
Niedziela Najświętszej Trójcy - 12 czerwca 2022 r.

 

 

1. Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.

2. Zapraszamy na drugi koncert w ramach III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. O godz. 19.00 w naszej świątyni usłyszymy koncert z udziałem wybitnego organisty Alessandro Bianchi z Włoch oraz Duo Kulig & Zimka.

3. W poniedziałek 13 dzień miesiąca – dzień objawień w Fatimie. Po Mszy św. wieczorowej – o godz. 18.45 – zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

4. W poniedziałek 13 maja wypada też odpust w kościele św. Antoniego. Bracia kapucyni zapraszają czcicieli Świętego Antoniego z Padwy. Msze Św. w kościele św. Antoniego o godz. 9.00, 11.00, 16.30 i 18.30

5. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00.       Po Eucharystii odprawianej o godz. 10.00 przejdziemy w procesji ulicami miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, przejdziemy trasą podobną do lat ubiegłych. (ul. Terebelska do ronda, ul. Okopowa, ul. Janowska do Terebelskiej i powrót ulicą Terebelską do kościoła.) Postarajmy się aby poszły wszystkie chorągwie, feretrony, poduszeczki. Do udziału w procesji zapraszamy też dzieci pierwszokomunijne (w strojach). Zapraszamy bielanki do poduszeczek i sypania kwiatków. Zapraszamy też ministrantów i lektorów. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

6. Organizatorzy „Białej dla Jezusa” zapraszają w uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca na godz. 18.30 do miejskiego amfiteatru na koncert uwielbieniowy. Wystąpi zespół PAW oraz Full Power Spirit.

7. Od piątku przez całą oktawę procesja eucharystyczna wokół kościoła. W dni zwykłe po wieczorowej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00

8. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb". W związku z tym najbliższą niedzielę przeżyjemy jako „niedzielę chleba". Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. będzie rozdawała chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

9. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski

10. Od lipca zostaną zmienione godziny sprawowania Mszy św. w niedziele. Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
Prosimy osoby, które zarezerwowały intencje na niedziele od lipca aż do końca roku o kontakt i sprawdzenie godziny odprawiania Mszy św.

11. Na stoliku za ławkami prasa katolicka.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Bogumiła Grochowska. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 13 Czerwiec 2022
Zesłanie Ducha Świętego - 05 czerwca 2022 r

 

 

1.    Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny i wchodzimy w czas zwykły w ciągu roku. po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek „na budowę kościołów w diecezji".

2.    Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj zaangażowali się w przygotowanie festynu z racji Dnia Dziecka, szczególnie ks. Tomaszowi za organizację całego przedsięwzięcia i wszystkim, którzy czynnie go wspomagali, za włożony trud, wykonaną pracę i poświęcony czas. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli – dzieciom i rodzicom.

3.    Jutro będziemy obchodzili Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

4.    We środę we wspomnienie św. Jadwigi Królowej patronki Szkoły Podstawowej nr 9 zapraszamy na godz. 9.00 całą społeczność szkolną na Mszę Św.

5.    W czwartek, 9 czerwca uczcimy Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6.    Za tydzień uroczystość Trójcy Świętej. Jeszcze tylko ten tydzień pozostał, aby zadośćuczynić obowiązkowi spowiedzi i Komunii Św. w okresie wielkanocnym.

7.    W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.

8.    Zapraszamy na drugi koncert w ramach III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Za tydzień 12 czerwca o godz. 19.00 w naszej świątyni usłyszymy koncert z udziałem wybitnego organisty Alessandro Bianchi z Włoch oraz Duo Kulig & Zimka.

9.    Organizatorzy „Białej dla Jezusa” zapraszają w uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca na godz. 18.30 do miejskiego amfiteatru na koncert uwielbieniowy. Wystąpi zespół PAW oraz Full Power Spirit.

10.    Od lipca zostaną zmienione godziny sprawowania Mszy św. w niedziele. Nowy porządek wynika z sugestii powizytacyjnych ks. Biskupa a także możliwości osobowych. Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
Prosimy osoby, które zarezerwowały intencje na niedziele od lipca aż do końca roku o kontakt i sprawdzenie godziny odprawiania Mszy św.

11.    Szkoły ponadpodstawowe ogłaszają nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.: Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej a także Branżowa Szkoła Rzemieślnicza, Technikum Rzemieślnicze i Rzemieślnicze Liceum Ogólnokształcące. Informacje na plakatach w gablocie przed kościołem.

12.    Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka.
W „Echu Katolickim”:
•    Duch Święty to dla wielu chrześcijan ciągle „Wielki Nieznany". O konkretnych sposo¬bach otwarcia się na Jego dary - w rozmo¬wie „Echa".
•    Życie wśród czarowników, sekt i ludzi opę¬tanych - o trudnych realiach posługi w Pa¬ragwaju opowiada świecka misjonarska po¬chodząca z naszej diecezji.
•    Św. Michał Archanioł nie czeka, tylko rusza do walki z siłami ciemności, aby pokazać, że nie można tracić nadziei. O potężnej mo¬cy miecza Wodza niebieskich zastępów.

Zachęcamy do lektury

Dodano: 05 Czerwiec 2022
Dodano: 05 Czerwiec 2022
Zapraszamy na marsz 31.05.2022 rok

 

Dodano: 29 Maj 2022
Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa 29 maja 2022

 

 

1.    Dzisiaj rozpocznie się III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. O godz. 19.00 w naszym kościele podczas pierwszego koncertu zaprezentuje się kwartet smyczkowy The Time Quartet oraz organiści Piotr Arseniuk i Mateusz Rzewuski. Zapraszamy.

2.    Jutro po nabożeństwie majowym zapraszamy liderów ruchów i stowarzyszeń na spotkanie w sprawie adoracji w Wigilię Zesłana Ducha Świętego.

3.    We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku codziennego. Po Mszy Św. wieczorowej wyruszy z naszego kościoła Marsz dla życia i rodziny i przejdzie do parafii św. Anny. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy

4.    We środę, l czerwca, obchodzimy Dzień Dziecka, my przenosimy te obchody na sobotę. Zapraszamy dzieci na wspólną zabawę i modlitwę. Na parkingu przy kościele odbędzie się festyn dziecięcy w godz. 10.00 - 15.00. Prosimy właścicieli pojazdów aby opuścili parking na ten czas.

5.    Trwamy w czasie odmawiania nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.    Od środy rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po Mszy św. wieczorowej.

7.    W I czwartek po nabożeństwie czerwcowym modlitwy w intencji powołań kapłańskich.

8.    W tym tygodniu I piątek miesiąca: nie będzie Mszy św. o 16.00. Spowiedź od 17.30 Msza św. o 18.00.

9.    W I sobotę zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 18.00, po niej nabożeństwo czerwcowe i adoracja do godz. 21.00.

10.    Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice, a po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek „na budowę kościołów w diecezji".

11.    Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych - będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www.lubelszczyzna.edu.com.pl od 16 maja do 24 czerwca 2022 r. Więcej informacji o szkole znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

12.    Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka.

13.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Aneta Walczuk… Wieczny  odpoczynek.......

Dodano: 29 Maj 2022
26 maj DZIEŃ MATKI

 

Z okazji Dnia Matki

wszystkim mamom, przyszłym mamom, młodym i tym trochę starszym,

życzymy Bożego Błogosławieństwa za wstawiennictwem Matki Bożej.

Samych sukcesów i wszystkiego, co najlepsze!

Niech macierzyństwo przynosi Wam same radości,

a każdy dzień będzie wypełniony szczęściem i miłością.

Spełnienia najskrytszych marzeń,

zarówno tych prywatnych,

jak i zawodowych.

 

Dodano: 25 Maj 2022
2022.06.04 Dzień Dziecka - zapraszamy

 

Dodano: 24 Maj 2022
VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022 r.

 

 

 

1. Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów.

2. Także w dniu dzisiejszym o godz. 19.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbędzie się wykonanie Akatystu ku czci Męczenników Unickich, kompozycji powstałej z racji uczczenia 25 rocz. beatyfikacji Męczenników w Pratulinie.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. za śp. Ks. prałata Janusza Onufryjuka w 30 dz. od. śmierci.

4. W piątek po nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.

5. W przyszłą niedzielę 29 maja 2022 r. przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

6. W Leśnej Podlaskiej odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Leśnej Podlaskiej

Drodzy Diecezjanie!

Odkrywanie piękna powołania kobiety i modlitwa za kobiety naszej diecezji to cel VII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet. Wyjątkowo w tym roku (z racji niepokoju przy granicy polsko-białoruskiej) nasza pielgrzymka nie odbędzie się w Pratulinie, ale w sanktuarium maryjnym w Leśnej Podlaskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Matki mężne czy szalone?” Spotkajmy się na modlitwie w niedzielę 29 maja o godz. 10.00.
Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: mamy wraz córkami, babcie z ich wnuczkami. Matce Bożej, Opiekunce Podlasia, zawierzam trud pielgrzymowania i z serca wszystkim błogosławię.
+ Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

7. Bialskie Centrum Kultury przy współpracy z naszą parafią oraz Kościołem pw. Św. Antoniego zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w dniach 29 maja, 12 czerwca i 26 czerwca

Podczas koncertów wystąpią wybitni artyści z Polski i zagranicy.
• 29 maja o godz. 19.00 w naszym kościele podczas pierwszego koncertu zaprezentuje się kwartet smyczkowy The Time Quartet oraz organiści Piotr Arseniuk i Mateusz Rzewuski.
• 12 czerwca o godz. 19.00 także w naszym kościele usłyszymy  koncert z udziałem wybitnego organisty Alessandro Bianchi z Włoch oraz Duo Kulig & Zimka.
• Finał odbędzie się 26 czerwca w kościele św. Antoniego, wieczór uświetni występ Trio Stroikowego Reed Conncection oraz organisty Zbigniewa Gacha.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Na kandydatów czekamy w każdy piątek o godz. 19.00 w Sali pod plebanią. Można zgłaszać się też w kancelarii do pana organisty.

9. W dnach 3-4 czerwca jest organizowana pielgrzymka członków Żywego Różańca do Częstochowy. Zapisy w kościele pw. Narodzenia Najśw. Maryi Panny przy ul. Brzeskiej lub u Zelatorki parafialnej. (Tel.: 603321521)

10. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych - będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www.lubelszczyzna.edu.com.pl od 16 maja do 24 czerwca 2022 r. Więcej informacji o szkole znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

11. Zarządcy cmentarzy bialskich zwracają się z prośbą o dokładniejsze, zgodne z wytycznymi, segregowanie śmieci wyrzucanych przy porządkowaniu grobów. Wzrosła cena za wywóz śmieci i zaostrzane są normy dotyczące segregowania. Aby nie trzeba było zatrudniać dodatkowych osób do sortowania na cmentarzach i aby nie podnosić cen za usługi cmentarne, zarządcy proszą o dokładniejsze przestrzeganie zasad sortowania.

12. Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Helena Kalenik, Tadeusz Jarmoszewicz, Paweł Bieliński Wieczny  odpoczynek.......

Dodano: 24 Maj 2022

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 148

Projekt i wykonanie Orange Computers