Odwiedzin: 339018
Aktualności

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 129

Transmisja na żywo z obrzędów Triduum Paschalnego

 

Dodano: 05 Kwiecień 2020
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej - 05.04.2020 r.

 

Niedziela Palmowa, którą dzisiaj przeżywamy wprowadza nas w Wielki Tydzień Męki Pańskiej,  błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

Pamiętajmy o wytycznych odnośnie zgromadzeń w czasie epidemii (maksymalnie we Mszy św. i na adoracji Najświętszego Sakramentu może uczestniczyć 5 osób ), dotyczy to również Triduum Paschalnego. Zachęcamy do pozostania w domach i duchowego uczestnictwa poprzez transmisję w mediach.

Od poniedziałku do soboty Wielkiego Tygodnia dyżur spowiedniczy od 15.00 – 17.00.

Wielki Czwartek rozpocznie Święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do miejsca przechowania.

Wielki Piątek adoracja od godz. 8.00, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę należy się powstrzymać od spożywania pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00, a o 20.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

W Wielką Sobotę nie ma błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny. Obrzęd ten w tym roku będą sprawować w domach ojciec lub matka, albo przedstawiciel rodziny przed rozpoczęciem posiłku wielkanocnego. Modlitwę błogosławienia pokarmów znajdziemy na stronie internetowej parafii.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, o 6.00 Msza św. Rezurekcyjna, następna Msza św. o 8.30.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Andrzej Klonowski.

 

 
Przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Przewodniczący: Przeżywamy niedzielę wielkanocną. Jezus, który umarł za nas na krzyżu, zmartwychwstał. On tak dokonał naszego odkupienia. Swoją „śmiercią zniweczył śmierć naszą, a zmartwychwstając przywrócił nam życie”. W tym roku radość paschalna jest przysłonięta epidemiąkoronawirusa. To dlatego, dziś
w naszym domu przeżywamy obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Kościół zachęca, aby nie rezygnować z radosnego przeżywania świąt wielkanocnych. Obecne trudności traktujemy jako znak, jaki Bóg daje ludzkości. Bóg tak przypomina o kruchości naszego ziemskiego życia, które może skrócić złośliwy wirus. On też potrafi zniszczyć wszelkie nasze plany. Posłuszni woli naszego Biskupa i władz państwowych, respektujemy nakaz pozostania w domu. Korzystamy też z dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej. Pragniemy z żywą wiarą i nadprzyrodzoną nadzieją przeżywać czas  świąteczny. Z pokorą prosimy Boga, aby przerwał panującą epidemię.
Sprawując obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny ożywiamy duchową solidarność z Kościołem powszechnym a zwłaszcza ofiarami koronawirusa i módlmy się za zmarłych. Z wiarą przyjmijmy dobro, które przez ten święty obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny przygotował nam zmartwychwstały Chrystus.

Ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan:
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.


Teraz przewodniczący mówi:

Módlmy się:
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz
i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen

Przewodniczący
Teraz mówmy wspólnie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego.

Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie, jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Dodano: 05 Kwiecień 2020
Owocne przeżycie Niedzieli Palmowej - 05.04.2020 r.

 

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie możemy wspólnie uczestniczyć w obchodach Niedzieli Palmowej, w procesji i błogosławieństwu i poświęceniu palm. Możemy jednak przeżyć tą uroczystość duchowo.

 

 


Nie bądźmy bierni duchowo w czasie nadchodzących Świąt. Przeżyjmy owocnie Niedzielę Palmową, w duchowej łączności z całym Kościołem i swoimi wspólnotami parafialnymi.

Kościół, opierając się na nauczaniu św. Pawła, nazywa rodzinę "domowym Kościołem". Więzy jedności i miłości, które łączą członków rodziny, stają się obrazem więzów, którym Bóg przez Jezusa Chrystusa łączy się z ludzkością. To w rodzinie każdy może, a nawet powinien, według własnego powołania i możliwości, realizować powszechne kapłaństwo, którym został obdarzony na chrzcie świętym.
 

 

 

Dodano: 04 Kwiecień 2020
Piąta Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.

 

W związku z trwającą w naszej Ojczyźnie sytuacją i wprowadzeniem stanu epidemii ze względy na zdrowie i bezpieczeństwo każdego człowieka konieczne jest dostosowanie się do wymogów prawa państwowego oraz zaleceń władz kościelnych.

Rozporządzenie Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy:

Postanawiam co następuje:

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta.(uczestniczymy za pośrednictwem telewizji, radia, internetu). Dyspensa jest udzielona wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terytorium, obowiązuje do odwołania.

Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w liturgii nie może uczestniczyć więcej
niż 5 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę.

Zalecam, aby zawiesić tradycyjne comiesięczne i przedświąteczne wizyty u chorych.

Poinformować o możliwości skorzystania z sakramenty pokuty i pojednania.

W naszej parafii od jutra przez cały tydzień kościół będzie otwarty od rannych Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z możliwością spowiedzi. Do świątyni będzie mogło wejść max. 5 osób.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek odmówmy w domach litanię do Serca Pana Jezusa a w sobotę do Matki Bożej.

Informujemy, że za tydzień 5 kwietnia będzie transmitowana na żywo przez nasz parafialny facebook Msza Swięta z godz. 10.00.


W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Wiesław Baczyński,  Antoni Borysiak,  Irena Nowak ……...

Dodano: 29 Marzec 2020
Msza Święta transmisja na żywo - 25.03.2020 r

 

Informujemy, że przez stronę facebooka naszej parafii będzie transmitowana na żywo jutro w UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO Msza Święta na żywo o godz 9.00.
Przewodniczyć jej będzie proboszcz naszej parafii ks. prałat Janusz Onufryjuk.

Dodano: 24 Marzec 2020
PILNE - zmiany w uczestniczeniu w Mszy Świętej 24.03.2020r

 

W związku z najnowszym Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów Adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje odwołana, a na Msze św. do kościoła będzie mogło wejść tylko 5 osób nie licząc obsługi i księży. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Rządu i pozostać w domach to wszystko ma służyć wspólnemu Dobru.

 

Z pamięcią w modlitwie

Wasi duszpasterze.

Dodano: 24 Marzec 2020
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020 r.

 

W związku z trwającym zagrożeniem epidemią koronawirusa w dalszym ciągu obowiązują środki ostrożności do jakich wzywają nas służby medyczne i władze państwowe. Do świątyni wchodzimy wejściem do zakrystii, nie więcej niż 50 osób. Reszta niech pozostanie w domu i korzystając z dyspensy uczestniczy w liturgii przez telewizję.

W naszej świątyni pozostało jeszcze do pomalowania prezbiterium dlatego z rana będą odprawione Msze św. o 6.20 i 7.00 z możliwością spowiedzi.  Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i o 18.00 Msza św.

W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św.:  6.20,  7.00,  9.00,  18.00. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży poczęty za sprawą Ducha św. w łonie Maryi Dziewicy, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.

W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia.  Przyjmujemy w Duchową Adopcję jedno dziecko i przez dziewięć miesięcy odmawiamy dziesiątek różańca i codzienną modlitwę. (możemy ją znaleźć w Internecie). Ze względu na zaistniałą sytuację, adopcję rozpoczynamy indywidualnie.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej o 20.30 w intencji oddalenia epidemii, w duchowej łączności z całą Polską i z nami.

 

Dodano: 22 Marzec 2020
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020 r.

 

Od dzisiaj zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa nie ma Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Nie będzie też rekolekcji.
Godziny Mszy św. pozostają bez zmian, może w nich uczestniczyć max 50 osób; pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalne.
Ze względu na malowanie świątyni dopiero od piątku od godz.16.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie też okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
Wszystkie spotkania grup parafialnych zostały odwołane. Dzieci prosimy o pozostanie w domu.
Sakrament Bierzmowania zostanie przeniesiony na inny termin.

W czwartek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Polecajmy Jego wstawiennictwu nasze trudne sprawy.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przestrzegajmy zarządzeń władz państwowych i diecezjalnych, bez zbędnego szemrania. Bóg mówi do nas i dziś. Ufajmy Jego Słowom.

Spędzając więcej czasu w domu czytajmy prasę katolicką.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  +  Julianna Czernkowska …

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr. 9 informuje:

Dodano: 15 Marzec 2020
2020.03.15 Msza Święta

 

Msza Święta w naszej parafii z godz. 7.00, którą odprawił nasz proboszcz ks. prałat Janusz Onufryjuk
W związku z epidemią koronawirusa i zarządzeniem naszego biskupa siedleckiego o ograniczeniu wiernych w kościołach do 50 osób.

 

 Obejrzyj i uczestnicz

Dodano: 15 Marzec 2020
PILNE - zmiany w uczestniczeniu w Mszy Świętej 14.03.2020r

 

Dodano: 14 Marzec 2020

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 129

Projekt i wykonanie Orange Computers