Odwiedzin: 330156
Aktualności

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 121

Dwudziesta Niedziela Zwykła - 18.08.2019 r.

 

W sobotę, 31 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół  Żywego Różańca z całej naszej Diecezji, na którą Ks. Biskup serdecznie zaprasza. Jest wynajęty autokar, zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 9.00, powrót o 15.30.

W niedzielę, 1 września, o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do licznego w niej udziału. Może wybiorą się ci, którzy pragnęli, a nie mogli pójść do Częstochowy.

 W dniach 20 – 22 września w par. Narodzenia jest organizowana pielgrzymka śladami św. Jozafata na Kresy przez Grodno, Nowogródek, Witebsk i Połock. Koszt 600 zł.

Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja bialskiej firmy o zatrudnieniu pracowników jak również dofinansowaniu kształcenia uczniów i studentów.  Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się zamieszczonym ogłoszeniem na tablicy.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Nie obawiajmy się, że Maryja przysłoni nam Jezusa
 • O zagrożeniach płynących z mediów
 • Czym jest moralność ekonomiczna
 • O posłudze naszych misjonarzy na Wschodzie.


Podajemy do wiadomości, że ks. biskup z dniem 21 sierpnia 2019 r. przenosi ks. Marka Strzeżysza do parafii Trójcy Świętej w Borowiu k/Garwolina. Zmiana ta jest podyktowana brakiem kapłanów do duszpasterstwa w innych parafiach. Od 1 września będzie nam pomagał ks. Wojciech Majewski przyszły proboszcz w par. Rakowiska.
Dziękujemy księdzu Markowi za cztery lata gorliwej posługi kapłańskiej i życzymy owocnej służby Bożej na nowej parafii.                   

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  +  Teresa Huk, Irena Lubańska, Jan Ulewicz……..

 

Dodano: 19 Sierpień 2019
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019

 

Do 14 sierpnia włącznie (do środy) Msza  św. wieczorowa o godz.. 20.00 połączona z apelem pielgrzymkowym.

We wtorek z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy o 19.30, o 20.00 Msza św. i apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

W środę, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i  męczennika.

W czwartek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny(wakacyjny). Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

W Ciciborze Msza św. 15 sierpnia  będzie odprawiona o godz. 10.00.

15 sierpnia uroczystości odpustowe  będziemy przeżywali w Leśnej, Kodniu i w par. Wniebowzięcia na Woli. Suma odpustowa o 12.30.

W przyszłą niedzielę przyjadą do nas o. Oblaci z Kodnia, będą głosić Słowo Boże i rozprowadzą kalendarze misyjne na 2020 rok.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O roli i posłudze księży kapelanów w powstaniu warszawskim
 • Ten kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga
 • O nowej i niebezpiecznej „pijackiej tradycji”
 • Jak rozpoznać czerniaka.


Posłuchajmy dwóch komunikatów:

1)  Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego     ws. LGBT+.

Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.
Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. „Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).
Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. „małżeństw homoseksualnych” oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.
Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.
Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 8 sierpnia 2019 r.

2) Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy - w sprawie akcji propagandowej środowiska LGBT+ w Białej Podlaskiej

Duże zaniepokojenie wśród wielu mieszkańców Białej Podlaskiej wzbudziło zorganizowanie w dniu 8 sierpnia br. na Placu Wolności akcji propagandowej grupy Stonewall (wym: stołnłoł) oraz marki Sprite, która w ramach Letniej Akademii Równości promowała postulaty społeczności LGBT+ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych). Ich obecność była związana z zaplanowaną szerszą akcją agitacyjną skierowaną do mieszkańców tych miejscowości, gdzie do tej pory nie ma tzw. marszów równości. Ma to zapewne - jak zauważa Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki w swoim oświadczeniu ws. LGBT+ - „związek z ofensywą środowisk LGBT+, […] a także   zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach                   do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej”. Wydaje się, iż zaplanowanie tego typu spotkania w Białej Podlaskiej może być reakcją na uchwalenie przez Radę Miasta Karty Praw Rodziny, która zobowiązuje władze lokalne do ochrony praw, jakie przyznaje rodzinom Konstytucja RP. Szczególne znaczenie w tym kontekście ma prawo rodziców              do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a nie jak postuluje ruch LGBT+, na standardach WHO i tzw. edukacji seksualnej promującej środowiska homoseksualne oraz domaganie się przez nie prawa do „małżeństw homoseksualnych”, jak też adopcji dzieci.
Dziękuję tym wszystkim, którzy podejmują działania na rzecz rodziny   i jej praw oraz obrony prawdy o człowieku, jego naturze, naturalnej różnicy płci oraz Bożym powołaniu do szczęścia i zbawienia. Apeluję o szacunek w stosunku do osób tzw. mniejszości seksualnych, ale nie do akceptacji ideologii, która godzi w dobro człowieka.
Polecam Was Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Kodeńskiej, Pani Jedności, oraz Błogosławionych Męczenników z Pratulina i proszę o łaskę wytrwania  w wierze i prawdzie.
Z pasterskim błogosławieństwem
                         
BISKUP SIEDLECKI
L.dz. 903/2019
Siedlce, dnia 9 sierpnia 2019 r.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Bronisława Szucka ……..            

Dodano: 13 Sierpień 2019
Osiemnasta Niedziela Zwykła - 04.08.2019 r.

 

We wtorek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Do 14 sierpnia Msze św. wieczorowe odprawiamy o godz. 20.00 wraz z apelem pielgrzymkowym. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

Przypominamy jeszcze raz o odpowiednim ubiorze idąc do kościoła na Mszę św. Mężczyźni w długich spodniach a kobiety w bluzkach z rękawkiem.

Przy kapliczce Matki Bożej nie stawiajmy kwiatów na obrzeżach studzienki, spadające płatki zatykają pompkę i przestaje działać. Stawiajmy kwiaty na ziemi.

Prośba do narzeczonych, aby na swoim ślubie nie pozwolili strzelać i zaśmiecać teren przy kościele. Jest to czyn   wymagający publicznego potępienia. Będziemy zmuszeni ogłaszać, z której godziny goście weselni zaśmiecili plac przy kościele i zapraszać do sprzątnięcia.


W par. Narodzenia NMP, w każdy 2-gi czwartek miesiąca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. dla kobiet z konferencją i adoracją.

W „Echu Katolickim” przeczytamy:

 • Czy Kościół w Polsce zostanie zepchnięty na margines  
 • Co współczesnemu człowiekowi ma do zaoferowania bł. Edmund Bojanowski  
 • Niezwykłe świadectwo nawróconego Pawła  


W tym tygodniu odeszli do Pana: + Janina Semeniuk  i Marian Koszołko……….

Dodano: 04 Sierpień 2019
Siedemnasta Niedziela Zwykła - 28.07.2019 r.

 

W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych i religijnych. Od lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy przez nasze wyrzeczenia przyczynili się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

W czwartek, 1 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 wyruszy  z par. św. Michała Archanioła 39 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do grupy 10A odbędą się w par. bł. Honorata 30 i 31 lipca br. w godzinach od 18.30 do 20.00. Zdanie bagaży 31 lipca w czasie zapisów. Koszt pielgrzymki 130 zł.
Osoby odprowadzające pielgrzymów do Drelowa będą mogły powrócić do Białej Podlaskiej autobusami miejskimi o godz. 18.30 i 21.30. Zapisy w zakrystii do 30 lipca do godz. 9.00.       
Pielgrzymom duchowym przypominamy o pobraniu z zakrystii Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

 Dzisiaj możemy pomóc misjonarzom włączając się do akcji MIVA Polska „ 1 grosz za 1 kilometr”. Jest to podziękowanie za szczęśliwe podróże. Za ofiary złożone dzisiaj do puszek będą nabywane środki transportu dla misjonarzy konieczne do pracy ewangelizacyjnej.

1 sierpnia,  o godz. 17.00 pod Miejscem Straceń na Placu Wolności odbędą się uroczystości z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – zaprasza Pan Prezydent.

Od 1 – 14 sierpnia Msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 20.00 wraz z Apelem Pielgrzymkowym.
2 sierpnia, w piątek, przypada odpust Porciunkuli. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową  na godz. 11.00.

Nabożeństwa w I czwartek, piątek i sobotę będą odprawiane o 19.30 o 20.00 Msza św. i apel pielgrzymkowy. Spowiedź w czasie nabożeństw od 19.30.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 procesja eucharystyczna a KŻR zmieniają tajemniczki różańcowe.

Dzisiaj u nas kończą się katechezy dla rodziców i chrzestnych,  a w przyszłą niedzielę zaczynają się w par. św. Michała Archanioła.

Przy kościele św. Antoniego w każdą niedzielę o godz. 17.00 odbywają się spotkania grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików i Dorosłych Dzieci Dysfunkcji.(zob. gablota).

Co przeczytamy w Echu Kat: 

 • Relacja z ingresu ks. bpa Piotra do katedry drohiczyńskiej
 • Obecność antychrysta jest śmiertelnym zagrożeniem
 • Wspomnienia bialczanki z czasów powstania warszawskiego.


Zmarli: + Koczkodaj Maria, Niczyporuk Krystyna, Wójtowicz Aniela ……...

Dodano: 28 Lipiec 2019
Błogosławieństwo pojazdów w naszej parafii 25.07.2019r

 

Fotorelacja

 

Dodano: 25 Lipiec 2019
Szesnasta Niedziela Zwykła - 21.07.2019 r.

 

 

Tegoroczna 39 Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się Mszą św. sprawowaną 1 sierpnia 2019 r. w kościele św. Michała Archanioła o godz. 6.00. Zapisy na pielgrzymkę do grupy 10A odbędą się przy par. bł. Honorata 30 i 31 lipca br. w godzinach 18.30 – 20.00. Zdanie bagaży 31 lipca w trakcie zapisów. Koszt pielgrzymki 130 zł.


W czwartek z racji święta św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych po Mszy św. wieczorowej pobłogosławimy pojazdy. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie docierają do celu podroży i wracają do domów.


Każdego 25 dnia miesiąca modlimy się w intencji obrony życia, dzieci poczętych, w czwartek te modlitwy odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem pół godziny przed 18.00.


W piątek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego w tym dniu ogarniemy serdeczną modlitwą naszych dziadków:  Żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.


Za tydzień w par. św. Anny uroczystości odpustowe, suma o 12.30.


W przyszłą niedzielę w par. św. Michała Archanioła będzie terenowa akcja poboru krwi, prowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Lublinie. Rejestracja w godzinach 9.00  -  13.00.


W Echu Kat. przeczytamy:

 • Czy budujemy cywilizację eliminowania osób, których życie nie wydaje się nam dość godne
 • Kapłan w kryzysie i co dalej (rozmowa z ks. Markiem Dziewieckim)
 • Bóg czuwa nad swymi dziećmi
 • Czego mogą nas nauczyć rodzice Maryi, św. Anna i Joachim
 • Dlaczego doszło do krwawych wydarzeń na Wołyniu.

 

Dodano: 22 Lipiec 2019
Piętnasta niedziela zwykła - 14.07.2019 r.

 

 Dzisiaj o 19.00 kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Będziemy prosić Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Jezus Chrystus.

W sobotę o 18.00 Msza św. i dalszy ciąg nowenny „Otrzyj Matce Łzy-uratuj Ojcu syna”. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 sptkanie pielgrzymkowe  osób związanych z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Na te spotkanie zapraszamy wszystkie służby, pielgrzymów i pielgrzymów  duchowych. Tych ostatnich prosimy o pobranie Karty Duchowego Pielgrzyma i z wpisaną intencją przyniesienie do zakrystii.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O inicjatywie wprowadzania Samorządowej Karty Praw Rodziny
 • Jaki jest sens przyjmowania szkaplerza
 • Dzieci uświęcają rodziców i przyczyniają się do ich wzrostu duchowego
 • O Matce Bożej płaczącej krwawymi łzami tzw. cud lubelski
 • Gdzie mogą szukać pomocy osoby podejrzewające u siebie boreliozę.

 

 

Dodano: 17 Lipiec 2019
Czternasta Niedziela Zwykła - 07.07.2019 r.

 

Z dniem 1 lipca 2019 r. ks. biskup Kazimierz Gurda skierował do naszej parafii dwóch nowych kapłanów: Tomasza Sałacińskiego pochodzącego z Siedlec  i Roberta Jędrycha z Żelechowa. Witamy ich serdecznie i życzymy owocnej służby Bożej w naszej parafii.

Od dzisiaj wchodzi wakacyjny porządek sprawowania niedzielnych Mszy św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Zapraszamy młodzież po III klasie gimnazjum i starszych do udziału w OAZIE NOWEGO ŻYCIA  I stopnia w Okunince  k.  Włodawy w  dniach    3  -   19 sierpnia. (zob. plakat)

13 dzień lipca wypada w sobotę, ze względu na śluby, różaniec fatimski i procesję odprawimy w piątek po Mszy  św. wieczorowej.

W przyszłą niedzielę ks. proboszcz Henryk Jakubowicz z par. św. Michała Archanioła będzie zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła.

Komunikat Biskupa Siedleckiego


W Echu Katolickim przeczytamy: 

 

 • Wakacje to czas, kiedy można dać szczególne świadectwo wiary
 • Przebaczenie nie jest kwestią uczuć
 • Kilka zasad ułatwiających codzienną komunikację
 • Dlaczego warto przeżyć rekolekcje w drodze.
Dodano: 09 Lipiec 2019
Trzynasta Niedziela Zwykła - 30.06.2019 r.

 

Z dniem 1 lipca 2019 r. ks. biskup Kazimierz Gurda przenosi ks. Jacka Sawczuka do parafii  św. Zygmunta w Łosicach, a ks. Adama Całusa do parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kornicy.  Dziękujemy ks. Jackowi za 4 letnią, a ks. Adamowi za 2 letnią posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy spokojnej i owocnej pracy na nowych placówkach.

Dzisiaj odbędzie się w naszej świątyni kolejny Koncert Muzyki Organowej , zapraszamy na godz. 19.00.

We wtorek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej -  Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu, wyjeżdżamy autobusem z parkingu przy kościele o godz. 9.00.( nie o ósmej lecz o 9.00)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania  do kapłaństwa.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od 17.30. W wakacje nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej , modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.00 i procesja eucharystyczna. KŻR  zmieniają tajemnice różańcowe.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych – po Mszy św.  sprawowanej o godz. 18.00.                                                   

Uwaga: Od przyszłej niedzieli wchodzi wakacyjny porządek sprawowania Mszy św.: 7.00,  8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

 W soboty wakacyjne kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach rannych.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Zmiany wśród duchowieństwa
 • O sześcioletniej posłudze biskupa Piotra przed objęciem diecezji drohiczyńskiej
 • Rozwód ma w sobie coś zabójstwa, pisze znany teolog o. Jacek Salij
 • O naturalnych sposobach wzmacniania organizmu dziecka.


W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Lucyna Figurska…...

 

Dodano: 30 Czerwiec 2019
Imieniny ks. proboszcza Janusza 24.06.2019r

 

Czcigodny Księże Proboszczu.


Dzień Imienin, to jedna z niewielu okazji, by wyrazić Ci wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.

Pragniemy w imieniu całej wspólnoty złożyć Ci życzenia prawdziwej, apostolskiej odwagi, pokornej zgody na Boże plany. Niech Pan serc ludzkich Jezus Chrystus - będzie źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej.

Niech Jezus Chrystus obdarza Cię wszelkimi łaskami, niech daje Ci siły w prowadzeniu parafii i głoszeniu Słowa Bożego, a Matka Najświętsza niech ma Cię zawsze w swojej opiece.

Życzymy Ci wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz tego, by Twoje szlachetne powołanie, przyniosło Ci zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi.
Szczęść Boże.

 

FOTORELACJA


 

Dodano: 24 Czerwiec 2019

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 121

Projekt i wykonanie Orange Computers