Odwiedzin: 315257
Aktualności

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 105

Jedenasta Niedziela Zwykła 17.06.2018 r

 


“Powinno  się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny” – to najbardziej znane słowa św. Brata Alberta, którego dzisiaj wspominamy w liturgii Kościoła. W nawiązaniu do tych słów, każda rodzina dzisiaj po Mszy św., otrzyma symboliczny chlebek. Ma on być symbolem naszej gotowości dzielenia się z najbardziej potrzebującymi i ubogimi w różnym wymiarze. „Głodnych” duchowo i materialnie nie brakuje pośród nas. Chleb prosimy zanieść tym, którzy są przede wszystkim spragnieni miłości i obecności drugiego człowieka. Być może w geście pojednania, pomocy potrzeba podzielić się najpierw z najbliższymi, a może pójść z tym chlebem do samotnych czy chorych sąsiadów. Dodatkowo możemy dzisiaj wspomóc najbiedniejszych z naszej parafii składając dary do „skrzyni miłosierdzia” (która znajduje się w bocznej kaplicy) lub wesprzeć ich materialnie (puszki będą przy rozdawanych chlebkach lub przy relikwiach św. Brata Alberta).

Zachęcamy do codziennej wspólnej  modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas   nabożeństwa. W dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.40.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na KUL.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej odbędzie się wykład z cyklu „Mocne...tematy” p.t. Wpływ alkoholizmu rodziców na dorosłe życie ich dziecka. Wykład poprowadzi psychoterapeuta od uzależnień. Za tydzień,  24 czerwca, kolejny wykład z tego samego cyklu p.t.  Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie. Ten wykład poprowadzi prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Wykłady będą w kościele bezpośrednio po Mszy św. Po przerwie wakacyjnej we wrześniu zaprosimy na kolejne spotkania.

W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli, uczniów i studentów na adorację i dziękczynienie za kończący się rok szkolny.

W piątek, 22 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Na Mszy św. o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie otrzymane dary i poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów z naszych szkół.
W Ciciborze Dużym, Msza św. kończąca rok szkolny również o godz. 8.00.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszać obfite Boże  błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

Od  przyszłej niedzieli wakacyjny porządek  Mszy  św: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.

W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” w ramach narodowej pielgrzymki mężczyzn na Jasną Górą. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Mężczyzn chętnych na ten wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

W Echu Katolickim:

 • O czterech młodych kapłanach wczoraj wyświęconych
 • O obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • Supernowoczesne narkotyki mogące uzależnić po jednokrotnym zażyciu
 • Z Bożym dopingiem wszystko jest możliwe.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Anna Makarewicz, Teresa Łozak, Halina Wisowata, Andrzej Szyc……..

Dodano: 19 Czerwiec 2018
Liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta 17.06.2018 r

 

W niedzielę 17 czerwca 2018 roku wspominamy św. Brata Alberta. w związku z tym diakonia Miłosierdzia z naszej parafii rozdawała chlebki po każdej Mszy Świetej. Była też możliwość ucałowania relikwi św. Brata Alberta.

Konkretnym gestem naszej gotowości dzielenia się może być przygotowanie „torby miłosierdzia”, którą należy przynieść w przyszłą niedzielę i złożyć w skrzyni miłosierdzia (tak jak czyniliśmy to w Wielkim Poście). Puste torby miłosierdzia wyłożone są w bocznej kaplicy.Galeria zdjęć

Dodano: 18 Czerwiec 2018
Krąg Biblijny 17.06.2018r

 

Krąg Biblijny 17.06.2018r

Dodano: 18 Czerwiec 2018
Dziesiąta Niedziela Zwykła 10.06.2018 r

 

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej, a w niedziele o 17.40.

W środę, 13 czerwca, ojcowie kapucyni zapraszają na uroczystości ku czci św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 11.00.  U nas 13 czerwca po Mszy św. wieczorowej różaniec fatimski i procesja. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę z par. Wniebowzięcia N M Panny po Mszy Świętej o 12.30 wyruszy na Plac Wolności  Marsz dla Życia i Rodziny. W programie gry, zabawy sportowe i ognisko.W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i młodzież z drugich klas gimnazjum i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Za tydzień przypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „Trzeba być dobrym jak chleb”. W związku z tym, najbliższą niedzielę przeżyjemy jako „niedzielę chleba”. Diakonia Miłosierdzia naszej parafii po każdej Mszy św. będzie rozdawała chlebki, zachęcając do dzielenia się tym co mamy z najbardziej potrzebującymi. Konkretnym gestem naszej gotowości dzielenia się może być przygotowanie „torby miłosierdzia”, którą należy przynieść w przyszłą niedzielę i złożyć w skrzyni miłosierdzia(tak jak czyniliśmy to w Wielkim Poście). Puste torby miłosierdzia wyłożone są w bocznej kaplicy.

W przyszłą niedzielę, 17 czerwca po Mszy św. wieczorowej, kolejny wykład z cyklu „Mocne…. Tematy” p. t. Wpływ alkoholizmu rodzica/rodziców na dorosłe życie jego dziecka. Wykład poprowadzi Sylwia Kuszneruk-Winiewska – psycholog, terapeuta uzależnień.
24 czerwca, też po Mszy św. wieczorowej wykład p.t. Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie. Wykład poprowadzi – Prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Wykłady odbędą się w kościele bezpośrednio po Mszy św.

Ojciec duchowny naszego seminarium zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w rekolekcjach od 22 – 24 czerwca. Trzeba wziąć skierowanie od księdza Proboszcza lub Prefekta.

W Echu Katolickim:

 • O kulcie Serca Jezusa i Maryi
 • Czy można dostąpić odpustu przez internet, radio lub telewizję
 • Świadectwo Dobromira Makowskiego
 • Ojcostwo to wyzwanie
 • Przygotowania do kolejnej Pielgrzymki na Jasną Górę.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Korniluk Mariusz…...

Dodano: 11 Czerwiec 2018
Dziewiąta Niedziela Zwykła 03.06.2018r

 

Dzisiaj jest niedziela miesięcznej adoracji po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. K Ż R zmieniają tajemnice różańcowe.

Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Procesją zakończymy obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rozpoczynają się centralne uroczystości 200 – lecia istnienia Diecezji Siedleckiej. W czwartek 7 czerwca w Janowie
o godz. 17.00, Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, podczas której kolegiata Janowska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Wyjazd autokarem o 15.30. Mamy jeszcze sporo wolnych miejsc. Wyjazd darmowy.

Katolickie Radio Podlasie będzie transmitowało 7 czerwca, o godz. 17.00 Msze św.
z Kolegiaty Janowskiej z udziałem Episkopatu Polski, 8 czerwca o godz. 7.30 Mszę św.
z Bazyliki Mniejszej w Janowie Podlaskim, a 9 czerwca od godz. 10.00 centralne uroczystości jubileuszowe z Katedry siedleckiej. Transmisja z uroczystości w Siedlcach będzie także on – line na stronie internetowej Podlaskie24.pl. Również Telewizja TRWAM, od godz. 10.30, będzie prowadziła transmisję sobotniej Mszy św. dziękczynnej za 200 lat istnienia Diecezji z siedleckiej Katedry. 

W sobotę o 10.30 w katedrze siedleckiej Msza św. dziękczynna za 200 lat naszej diecezji. Wyjazd autokarem o 8.30. Zapisy w zakrystii. Przejazd też darmowy.

W piątek, 8 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 9 przeżyje uroczystość 30 – lecia swego powstania. O 9.00 w kościele bł. Honorata Msza św. a o 10.30 akademia.

W sobotę 10.00 – 14.00 festyn rodzinny współorganizowany z parafią. Zapraszamy.

10 czerwca w par. Chrystusa Miłosiernego KONCERT JUBILEUSZOWY.(zob. Gabl.)

W Echu Katolickim:

 • Rozmowa z bp. Gurdą
 • Najważniejsze osoby i wydarzenia z dziejów diecezji
 • Jakie skarby kryje Muzeum Diecezjalne
 • Wspomnienie wizyty Jana Pawła II w Siedlcach
 • Dla dzieci quiz wiedzy o naszej diecezji.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Maciejko Jarosław, Dąbrowska Halina…….

 

Dodano: 04 Czerwiec 2018
Krąg Biblijny 03.06.2018r

 

Krąg Biblijny 03.06.2018r

Dodano: 01 Czerwiec 2018
Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r

 

Dzisiaj o godz. 14.00 Poświęcenie Pól w Terebeli i Rakowiskach, a za tydzień w Ciciborze Dużym i Małym.

W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawione: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów, udekorowanie domów. Dziewczynki w bieli zapraszamy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Zwracamy się do klas  III, aby przyszły w strojach komunijnych. Dziewczynki, które będą sypać kwiatki niech przyjdą w środę po majowym na próbę. Prosimy też o przyniesienie do zakrystii dzieciom kwiatków

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas idąc w procesji wokół kościoła.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16.00 spowiedź od 15.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z racji ich święta.

W pierwszą sobotę po Mszy św.  wieczorowej, nabożeństwie i po procesji adoracja do 21.00.

W niedzielę, I miesiąca, procesja będzie po Mszy św. o godz. 10.00, wieczorem już nie będzie procesji.

W uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 w bialskim amfiteatrze odbędzie się Koncert Uwielbienia Boga pod hasłem „BIAŁA  DLA JEZUSA”. Zapraszamy.

Od  1 – 3 czerwca  do par. Św. Michała Archanioła przybywa figura św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech. W niedzielę, 3 czerwca będzie zawierzenie naszego miasta św. Michałowi Archaniołowi na Mszy św. o 11.30 i procesja na Plac Wolności. (szczegóły na plakatach)

Zostało tylko 10 dni do centralnych uroczystości  200- lecia naszej diecezji. W czwartek 7 czerwca w Janowie o godz. 17.00 Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, podczas której Kolegiata  Janowska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Wyjazd autokarem o godz. 15.30. Zapisy w zakrystii.
W sobotę o 10.30 w katedrze siedleckiej Msza św. dziękczynna za 200 lat naszej diecezji. Wyjazd autokarem  8.30.  Zapisy w zakrystii. Jeden i drugi wyjazd na koszt parafii.

Osoby, które chcą przejść szkolenie kierowania ruchem na szlakach pielgrzymkowych niech zgłoszą się do ks. Marka do 31 maja. Dotyczy tych, którzy wybierają się na pielgrzymkę.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy o duchowym prezencie dla dziecka, czyli o modlitwie
 • Świadectwo o s. Róży,  przez której wstawiennictwo Bóg udziela wielu łask
 • Relacja z pogrzebu ks. prałata Konstantego Kusyka.
Dodano: 28 Maj 2018
31 maj 2018r Biała dla Jezusa

 

31 maja 2018 r., w uroczystość Bożego Ciała, o godzinie 19:00 w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odbędzie się Koncert Uwielbienia Boga pod hasłem „BIAŁA DLA JEZUSA”.
 
Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku.


Wstęp wolny!!!

 
Podczas tego koncertu chcemy z wielką radością, uwielbiać Pana Boga za Jego obecność wśród nas i dziękować mu za wszelkie otrzymywane łaski oraz wołać o pomoc Ducha Świętego. Spotkanie to ma również na celu ukazanie prawdy, że każdy jest ważny i potrzebny.
 

Nie może Ciebie tam zabraknąć!

 

Tak było rok temu - galeria zdjęć

 

Fragment koncertu z 2017 roku

 

Dodano: 28 Maj 2018
Pielgrzymka Diakonii Miłosierdzia do Ecce Homo i św. Brata Alberta w Krakowie 26.05.2018r

 

2018.05.26 -  Diakonii Miłosierdzia uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Ecce Homo i św. Brata Alberta w Krakowie. Zwiedziła Stare Miasto, Wawel jak i też była w Łagiewnikacha.

 

Fotogaleria z wyjazdu

Dodano: 28 Maj 2018
Krąg Biblijny 20.05.2018 r i 27.05.2018r

 

Krąg Biblijny 27.05.2018 r

 

Krąg Biblijny 20.05.2018 r

Dodano: 28 Maj 2018

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 105

Projekt i wykonanie Orange Computers