[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 145

16 stycznia 2022 r. II niedziela zwykła

II niedziela zwykła – 16 stycznia 2022 r.

1.     We wtorek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”

2.     14 stycznia rozpoczęliśmy nowennę przed wspomnieniem bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy,

Dodano: 16 Styczeń 2022
09 stycznia 2022 - Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1.     Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. Podziękujmy Zbawicielowi Świata Jezusowi Chrystusowi za wielki dar Chrztu Świętego. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia.

Dodano: 08 Styczeń 2022
Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli 06.01.2022 r.

6 stycznia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Epifanii), zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to jedne z najstarszych świąt w chrześcijaństwie.
Dzień Trzech Króli jest świętem Objawienia Boga światu. Był on obchodzony już w III wieku na pamiątkę opisanego w Ewangelii św. Mateusza hołdu, jaki Trzej Królowie, Trzej Mędrcy ze Wschodu złożyli Dzieciątku Jezus. Pierwsi chrześcijanie w tym właśnie dniu świętowali Boże Narodzenie. Dopiero w końcu IV w. do liturgii Kościoła Powszechnego wprowadzone zostały dwie odrębne uroczystości: Boże Narodzenie – 25 grudnia i święto Objawienia Pańskiego – 6 stycznia.
W Kościele katolickim Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem świątecznym nakazanym. Oznacza to, że wierni są zobowiązani w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie czci Bogu.
W Kościele tego dnia święci się wodę, kadzidło i kredę. Napis K + M + B + bieżący rok jest różnie interpretowany: Kacper, Melchior, Baltazar (imiona mędrców) albo Christus manisionem benedicat (Niech Chrystus mieszkanie błogosławi) czy Christus multorum benefactor (Chrystus dobroczyńcą wielu). Zwyczaj nawiązuje do Księgi Wyjścia (11,1-13,16), kiedy to Izraelici oznaczali drzwi swoich domostw krwią baranka paschalnego. Chrześcijanie, znacząc poświęconą kredą odrzwia swoich mieszkań, proszą Chrystusa o błogosławieństwo, a także publicznie wyznają swoją wiarę.

Dodano: 05 Styczeń 2022
Homilia ks proboszcza Zbigniewa 02.01.2022 r

EWANGELIA (J 1, 1-18) i homilia ks proboszcza Zbigniewa
 02.01.2022 r

Dodano: 02 Styczeń 2022
02 stycznia 2022 r. II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Druga Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

1.      We czwartek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli.

Dodano: 02 Styczeń 2022
Słowo wstepne, Ewngelia i homilia ks. proboszcza Zbigniewa na zakończenie roku 2021

Dodano: 31 Grudzień 2021
Życzenia imieninowe dla ks. Tomasza 29.12.2021 r.

W dniu Imienin,
Przyjmij Księże Tomaszu od całej wspólnoty parafialnej, moc najszczerszych życzeń, obfitości Łask Bożych, wszelkiej pomyślności, zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń wzbudzonych przez Ducha Świętego, głębokiego pokoju i radości.
Niech Maryja otacza Księdza Swoją opieką, daje ukojenie i prowadzi każdego dnia. Życzymy ludzkiej życzliwości i wsparcia na co dzień. Jest Ksiądz dla nas Darem i przykładem jak kroczyć zwycięsko z Jezusem przez życie.

Więcej zdjęć na facebooku

Dodano: 29 Grudzień 2021
2021.12.28 Koncert świąteczny w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego (fragmenty kolęd i pastorałek

We wtorek, 28 grudnia w święto młodzianków męczenników  o godz. 19.00 w kościele pw. bł. Honorata Koźmińskiego odbył się koncert świąteczny w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego.

W programie koncertu były najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, oraz znane utwory świąteczne, zimowe i liryczne.

Ks. Proboszcz Zbigniew Karwowski na koniec koncertu podziękował Panu Maciejowi za tak piękne wykonanie kolęd i pastorałek jak i też za to, że potrafił zaangażować  wszystkich przybyłych do wspólnego śpiewania.

Fragment koncertu świątecznego w wykonaniu

Macieja Miecznikowskiego

Dodano: 29 Grudzień 2021