Odwiedzin: 334223
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 123

Niedziela – Święto Świętych Archaniołów 29.09.2019 r.

 

Dzisiaj w par. św. Michała Archanioła o godz. 18.00 suma odpustowa.  Za tydzień o godz. 17.30 różaniec i Msza św. w intencji elektryków i elektroników.

We wtorek, 1 października rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30,  po różańcu Msza św. wieczorowa. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej pięknej maryjnej modlitwie. Zapraszamy dzieci i młodzież. Z każdego domu powinna przyjść przynajmniej jedna osoba.

W środę po nowennie zapraszamy wszystkich chętnych do czytania Pisma św. w czasie zgromadzenia liturgicznego. Ze względu na ułożenie grafiku prosimy o przybycie również czytających już lektorów.

W I czwartek miesiąca podczas modlitwy różańcowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o nowe powołania.

W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.30.

W I sobotę miesiąca po różańcu i po wieczorowej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, a w niedzielę po 10.00 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych.
W sobotę przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny, po Mszy św. wieczorowej będzie możliwość ucałowania relikwii.
W minioną niedzielę czytaliśmy zaproszenie Księdza Biskupa Kazimierza do Pratulina na Pielgrzymkę Mężczyzn. Ponawiamy je dzisiaj, wyjazd autokarem 6 października o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

6 października dzieciom kl. III na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy różańce.

Za tydzień po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego i Oazy dorosłych w sali Matki Teresy.

Parafia św. Ojca Pio w Rakowiskach od 1 października rozpoczyna Służbę Bożą. Na placu przy krzyżu o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. W niedzielę o 9.00 w Ciciborze a na placu przy krzyżu o 11.00. Kancelaria parafialna w poniedziałki i piątki 16.00 – 17.30 przy par. bł. Honorata.

W Echu Kat.: 

 • Czym jest apostolat „Złota Róża”
 • Starość, jak ją rozumieć i przeżywać
 • O fenomenie kultu św. Michała Archanioła.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Genowefa Najdyhor i Roman Jezior…...

Dodano: 01 Październik 2019
Od dzisiej już mamy nową parafię w Rakowiskach - 22.09.2019r

 

2019.09.22 Odczytanie Dekretu o utworzeniu nowej parafii pod wezwaniem św. Ojca Pio  w Rakowiskach


 

Fotorelacja z uroczystej Mszy Świętej, na której został odczytany dekret o utworzeniu nowej parafii w Rakowiskach p.w. św. Ojca Pio. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda poświęcił krzyż i plac pod budowę nowego kościoła. Proboszczem nowopowstałej parafii został ks. Wojciech Majewski.


GALERIA ZDJĘĆ

Dodano: 22 Wrzesień 2019
Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła - 22.09.2019 r.

 

Dzisiaj o 10.00 w Rakowiskach Ks. Biskup pobłogosławi krzyż i plac pod budowę świątyni. (Odczytanym Dekretem ustanowił nową parafię pod wezwaniem św. Ojca Pio, a proboszczem został Ksiądz Wojciech Majewski.)

22 września o godz. 19.00 procesja z figurą św. Michała Archanioła przejdzie od kościoła św. Anny do kaplicy św. Michała Archanioła przy ulicy Pokoju.
29 września o godz. 10.00, Msza św. z udziałem władz naszego miasta, a o godz. 18.00 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Sawczuka.

25 września, w środę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji obrony cżycia.

26 września, w Leśnej Podlaskiej, Uroczystość Jubileuszowa 100 – lecia Powrotu Ojców Paulinów do Leśnej. Początek o godz. 11.00.

28 września w godz. 10 – 14 w auli Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się wykład dla rodziców, nauczycieli i katechetów pt. Nastolatki z pokolenia „Z” a zachowania ryzykowne. Wstęp wolny.


Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy do Pratulina.


W dniu 6 października br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do  Pratulina. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa św. Ignacego Antiocheńskiego: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”. Rozpocznie się  o godz. 10.00 w Martyrium Pratulińskim.
       Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz  synami, dziadków i ich wnukami. Zapraszam wszystkie katolickie wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia zrzeszające mężczyzn. Księży Dziekanów i Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Bł. Męczenników Podlaskich, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.
           Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię.


W Echu Katolickim przeczytamy:

 • o manifestacji wiary w akcji „Polska pod krzyżem”
 • o wartości małżeństwa
 • co nam grozi jeśli nie zaczniemy troszczyć się o środowisko
 • o problemach dorosłych dzieci alkoholików.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Oksiuta Waldemar, Czesław Pieniek……..

Dodano: 22 Wrzesień 2019
Dodano: 22 Wrzesień 2019
Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła - 15.09.2019 r.

 

Dzisiaj rozpoczyna się w Polsce IX Tydzień Wychowania .

We wtorek imieniny ks. Roberta na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w jego intencji.

W środę święto św. Stanisława Kostki ,  na Mszę św. na godz. 18.00 i na czuwanie zapraszamy   kandydatów do sakramentu bierzmowania; będzie to  inauguracja roku przygotowującego do przyjęcia tego sakramentu.

Trwają zapisy chętnych do scholi, która śpiewa w niedzielę o godz. 13.00.   Próba w piątek, 20 września o godz. 17.00 w sali pod plebanią. Potrzebujemy gitarzysty.

W sobotę 21 września odbędą się w Siedlcach:
- XXVIII Siedleckie Forum Nauczycieli i Wychowawców
- spotkanie młodych ; szczegóły w gablocie na plakatach.

W przyszłą niedzielę ksiądz biskup w Rakowiskach na Mszy św. o godz. 10.00 poświęci krzyż i plac pod budowę kościoła.

Wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk oraz dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach Jarosław Gromadziński, zapraszają na piknik „Wojsko wraca do Białej Podlaskiej”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę  22 września w godz. 13.00  -  18.00 na terenach zielonych przy hali sportowej AWF na ulicy Marusarza 8.  Na uczestników będą czekały bezpłatne atrakcje dla całych rodzin; pokaz sprzętu wojskowego, wielkie dmuchane miasteczko oraz tradycyjna, wojskowa grochówka.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Czego spowiednik oczekuje od penitentów
 • O Koronce do Bożego Miłosierdzia
 • O potrzebie autorytetu
 • O losach kampanii wrześniowej przesądziła agresje sowiecka.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Danieluk Grażyna, Caruk Grzegorz i Tur Tadeusz……...                  

Dodano: 16 Wrzesień 2019
POLSKA POD KRZYŻEM w naszej parafii 14.09.2019 r.

 W sobotę 14.09.2019 r.w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w odpowiedzi na apel naszego biskupa zapraszamy wszystkich, aby stanęli pod krzyżem i podjęli szczerą modlitwę za Kościół, oraz nasz Naród.
Program w naszej parafii na plakacie.

Dodano: 10 Wrzesień 2019
22 Niedziela - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 08.09.2019r.

 

Za dwa tygodnie, w niedzielę, 22 września o godz. 10.00 w Rakowiskach podczas Mszy św. ks. biskup pobłogosławi krzyż i plac pod budowę świątyni.

W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy  dzieci i młodzież do naszego chóru parafialnego. Kto ma głos i słuch niech poczuje się odpowiedzialny i zasili ich szeregi. Nasz chór wiele już osiągnął, ale jest za mały liczebnie, żeby mógł się rozwijać. Przyjdźcie pośpiewać na chwałę Pana.

W piątek o godz. 17.00 pierwsze spotkanie powakacyjne wszystkich ministrantów i lektorów.

 W piątek po Mszy św. różaniec fatimski i procesja.

W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w odpowiedzi na apel naszego biskupa zachęcamy wszystkich, aby w tym dniu stanęli pod krzyżem i podjęli szczerą modlitwę za Kościół, oraz nasz Naród.
Ze względu na ślub rozpoczniemy tę modlitwę o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Do godz. 18.00 adoracja w ciszy, Msza św., następnie rozważanie modlitewne o krzyżu i na zakończenie adoracja krzyża.

Za tydzień o 9.30 będzie odmawiany różaniec na zakończenie nowenny „Otrzyj Matce łzy – uratuj Ojcu syna” i Msza św. o 10.00  w intencji uczestników nowenny.

W przyszłą  niedzielę  na Mszą św. na godz. 13.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii  św.  Zapraszamy też na spotkanie uczestników tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę po tej Mszy św.

Zjazd Apostolatu Modlitwy i Postu za kapłanów „Złota Róża”  21.09.2019 w Kodniu. Szczegółowy program w gablocie.

Dekanalny wyjazd na wydarzenie religijno-narodowe „Polska pod Krzyżem” do Włocławka w sobotę o godz. 5.00 z parkingu przy kościele Narodzenia NMP. Koszt 80 zł. Zapisy do środy w par. Narodzenia.

 W Echu Katolickim: 

 • O nauce płynącej z krzyża
 • O życiu za murami Watykanu
 • Jak się dają oszukać seniorzy
 • Książki, gry komputerowe, zabawki mogą być zagrożeniem dla dzieci
 • Dlaczego warto podjąć studia w instytucie w Siedlcach.

W minionym tygodniu zmarli:  + Jadwiga Bielecka i Adam Puchacz...          
 

Dodano: 08 Wrzesień 2019
Oświadczenie-rodziców

 

Dodano: 01 Wrzesień 2019
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła - 01.09.2019 r

 

Od dzisiaj Msze św. niedzielne są sprawowane wg  porządku całorocznego: 7.00,  8.30. 10.00.  11.30,  13.00.  16.00,  18.00.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna, KŻR zmieniają tajemniczki.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 będziemy wypraszać wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

4 września, w środę, zbiórka elektroodpadów,  godz. 12.30 jest zakończeniem zbiórki.

W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30.

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

W sobotę, 7 września o godz. 14.00 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się Narodowe Czytanie fragmentów ośmiu nowel polskich. Wydarzeniu temu będą towarzyszyć występy artystyczne i różne niespodzianki.(zob. gabl).

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów klas pierwszych i ich tornistry z przyborami szkolnymi.

W najbliższy piątek rozpoczynają się w naszej parafii katechezy dla narzeczonych – 8 katechez w każdy piątek, godz. 19.00. Przygotowanie to dotyczy narzeczonych, którzy mają zamiar w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W przyszłą niedzielę odbędą się w naszej parafii dożynki. Zapraszamy na godz. 10.00 na Mszę św. przedstawicieli naszych wiosek na wspólną dziękczynną modlitwę. W par. Narodzenia NMP odpust i dożynki – suma odpustowa o 12.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O akcji „Polska pod krzyżem”
 • Co powinni zrobić rodzice, aby ocalić niewinność swoich dzieci
 • Jak Polak, katolik szuka miłości.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: +  Martyniuk Stanisława i Nowak Władysława…..
 

Dodano: 01 Wrzesień 2019
Zapraszamy na nowennę Otrzyj Matce łzy - uratuj Ojcu syna dnia 29.08.2019r.

 

Dodano: 26 Sierpień 2019
Więcej

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 123

Projekt i wykonanie Orange Computers