Odwiedzin: 368810
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 147

Niedziela Palmowa 10 kwietnia 2022 r.

 

 

1.    Rozpoczynamy ostatni okres Wielkiego Postu - Wielki Tydzień. Wchodzimy w bezpośrednie rozważanie tajemnic męki Pana Jezusa.
 
2.    Dzisiaj Mszy św. o godz. 18.00 z parafii Narodzenia NMP przy ulicy Brzeskiej wyruszy Miejska Droga Krzyżowa i przejdzie do parafii Chrystusa Miłosiernego. Zapraszamy do udziału.

3.    Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych do salki przy Kościele. Można nabyć ozdoby świąteczne wykonywane podczas zajęć terapeutycznych przez osoby z niepełnosprawnościami

4.    W Wielki Czwartek 14 kwietnia -od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Można zgłaszać te osoby w zakrystii i kancelarii

5.    We czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Od 20.30 do godz. 21.30 adoracje poprowadzi Domowy Kościół

6.    W piątek adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa cały dzień do godz. 18.00, gdy rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża na pamiątkę męki i śmierci Zbawiciela. Po Liturgii wystawienie Najśw. Sakramentu i przeniesienie do grobu i adoracja do godz. 22.00. 

7.    W sobotę adorację wznowimy o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów i wody będzie odbywać się od godz. 8.00 do 14.00 co pół godziny. Wodę do poświęcenia można przynieść już we własnych naczynkach,  będzie też możliwość nabrania już poświęconej wody przed kościołem.

8.    Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem od liturgii poświęcenia ognia. Po liturgii adoracja potrwa do godz. 6.00 w niedzielę.

9.    W niedzielę o godz. 6.00 zostanie odprawiona Msza św. z procesją Rezurekcyjną. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.

10.    Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – czyli jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych także dla osób stołujących się we wszelkich stołówkach. Podobnie wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje w sobotę do Liturgii Wigilii Paschalnej.  Pod żadnym pozorem w tych dwóch dniach nie spożywajmy alkoholu.

11.    Znajdźmy czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w ciągu dnia.

12.    Spowiedź poniedziałek – środa w czasie Mszy św. porannych i od 17.30 po południu, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek możliwość spowiedzi od godz. 16.00 do 17.30, w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30

13.    „Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukują kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Kolejowej 21 w Białej Podlaskiej.
Osoby zainteresowane prowadzeniem Rodzinnego Domu Dziecka dokumenty aplikacyjne mogą składać osobiście w siedzibie MOPS lub, za pośrednictwem poczty do 20 kwietnia 2022 roku do godziny 15:00.
Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonego naboru dostępne są na stronie internetowej Ośrodka www.mops-bialapodlaska.pl

14.    2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia" organizuje nabór i zaprasza wszystkie dziewczęta z minimum 5 klasy szkoły podstawowej. W niedzielę 24 kwietnia po mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się krótkie spotkanie przed kościołem na którym będzie można uzyskać więcej szczegółów
15.    Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

16.    W minionym tygodniu odeszły do Pana: + Sabina Artyszuk, Sabina Panasiuk, Krystyna Chromiec. Wieczny odpoczynek….

 

NIEDZIELA PALMOWA - FOTORELACJA

Dodano: 10 Kwiecień 2022
2022.04.04 fotorelacja z koncertu Macieja Miecznikowskiego "Ogrodzie Oliwny"

 

FOTORELACJA Z KONCERTU

 

Dodano: 04 Kwiecień 2022
Piąta Niedziela Wielkiego Postu- 03 kwietnia 2022 r.

 

1.    Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2.    Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

3.    Jutro o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych „Ogrodzie Oliwny”  w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, znanego nam już z koncertu kolęd.

4.    Duszpasterstwo akademickie zaprasza studentów, absolwentów i wszystkich chętnych na rekolekcje prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym. Odbędą się one we wtorek, środę i czwartek o godz. 19.30 w par. Bł. Honorata. Szczegóły rekolekcji w gablocie i na Facebooku.

5.    We czwartek po Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa z racji I czwartku miesiąca.

6.    W tym tygodniu w piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 dla dzieci - i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.00 i o godz. 17.40.

7.    W piątek 08 kwietnia z  naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończy się także w naszej parafii. Osoby, które zechcą się włączyć duchowo będą mogły uczestniczyć w tym czasie w całonocnej adoracji do 6.20 (godz. pierwszej Mszy św.).

8.    Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Wyszyńskiego zaprasza na całonocną adorację Najśw. Sakramentu w dniu 08 kwietnia, w piątek, od godz. 21.00 do 6.00, w intencji ojczyzny i o pokój na świecie.

9.    Za tydzień Niedziela Palmowa; podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm.
Wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 z parafii Narodzenia NMP przy ulicy Brzeskiej wyruszy Miejska Droga Krzyżowa i przejdzie do parafii Chrystusa Miłosiernego. Zapraszamy do udziału.

10.    Przed świętami w Wielki Czwartek 14 kwietnia -od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Można zgłaszać te osoby w zakrystii i kancelarii

11.    W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 7 zł i świece - paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

12.    We czwartek od 15.00 do 17.00 na parkingu przy kościele Nadleśnictwo z Białej Podlaskiej wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną ze Sławacinka organizują  zbiórkę elektrośmieci – stare telewizory , sprzęt AGD, komputerowy i elektryczny.

13.    Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych w dniu 10 kwietnia 2022 r. do salki przy Kościele. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych. Dodatkowo sprzedawane będą palmy wielkanocne w dniu 9 kwietnia 2022 r. pod Kościołem  po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

14.    Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"
•    Czy to, co dzieje się na Ukrainie, jest wy¬pełnieniem proroctwa z Fatimy? - w rozmowie z ks. Krzysztofem Czaplą z Sekretariatu Fatimskiego.
•    Modlitwa św. Ignacego pokazuje, o co w pierwszej kolejności warto prosić, tłumaczy, gdzie szukać ratunku. Dlaczego jesz¬cze warto ją praktykować?
•    O tym, jak ważne jest wsłuchiwanie się w swoje potrzeby - w cyklu „Dialog małżeński".
•    Czeka nas długa walka - o konflikcie Za¬chodu z Rosją mówi były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
•    Jaki jest najskuteczniejszy sposób na zdegradowanie człowieka? Przestać od niego wymagać - o stawianiu zasad i przestrzeganiu norm w tekście „Granice".

15.    W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Teresa Wadowska. Wieczny odpoczynek….

Dodano: 03 Kwiecień 2022
2022.04.04 Koncert pieśni wielkopostnych Macieja Miecznikowskiego

 
Maciej Miecznikowski.
Muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie.
30 lat na scenie.
Tysiące koncertów i nagrań.
Liczne nagrody i wyróżnienia.

Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu może z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach.
Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych.

Od 2000 roku wokalista znanego zespołu rozrywkowego Leszcze, wraz z którym otrzymał także nagrody dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu.
Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych.
Najbardziej znane przeboje, z którymi jest kojarzony, to „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno”, „Tak się bawi nasza klasa” z repertuaru Leszczy czy „Psalm kochania” i „Jedenaste” z oratoriów Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Wielbiciele gatunku pamiętają go także z oratorium „Siedem pieśni Marii” Bartłomieja Gliniaka, skąd pochodzi między innymi utwór „Matka Boska Śnieżna”.

Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło Maciejowi Miecznikowskiemu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów.

Od 2012 występuje również pod własnym nazwiskiem, w recitalach solowych lub w koncertach z trio.
W 2014 roku wydał swoją pierwszą solową, autorską płytę „Będzie z nami dobrze”, a w kolejnym - wraz z jazzową gitarzystką Krzysią Górniak - przepięknie zaaranżowany album „Tribute to Nat King Cole”. W roku 2017 nagrał płytę pt. „Moje ulubione kolędy”, a rok później - „Wyśpiewać 100 lat niepodległości”, z porywającymi wersjami najpiękniejszych polskich piosenek historycznych, w tym: „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, czy „Ballada stepowa” z filmu „Pan Wołodyjowski”.

Jako aktor potwierdza swój talent w znakomitych rolach teatralnych. Wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką występuje w Teatrze Kamienica i w Teatrze Stu w wyreżyserowanej przez Krzysztofa Jasińskiego głośnej sztuce „Kolacja na cztery ręce”, a od lipca 2017 roku gra główną rolę w słynnym spektaklu "Dzień świra" - musicalu-operze na podstawie scenariusza Marka Koterskiego, z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. W roku 2021 w Basenie Artystycznym w Warszawie odbyła się premiera kolejnego światowego tytułu - spektaklu „Kwartet”, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, gdzie Maciej Miecznikowski gra jedną z czterech głównych ról.

Można go również usłyszeć w muzycznym projekcie „Hommage a’ Blues Brothers” w duecie ze Zbigniewem Zamachowskim, wykonywanym najczęściej symfonicznie z towarzyszeniem najlepszych polskich orkiestr, takich jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Narodowe Forum Muzyki - Filharmonia Wrocławska, czy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Od kwietnia 2019 roku występuje gościnnie w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie brawurowo zadebiutował w "Weselu Figara" W.A.Mozarta.

 


 

Dodano: 29 Marzec 2022
27 marca 2022 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

 

1.    Kończymy nasze parafialne rekolekcje . Serdecznie dziękujemy Księdzu Jackowi za przewodniczenie naszym zamyśleniom, wszystkim kapłanom, którzy nam posługiwali w tych dniach i oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i przez sakrament pokuty i słuchanie Słowa Bożego przygotowali się już do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2.    W tym tygodniu w I piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 dla dzieci - i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich.
Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.00 i o 17.40.

3.    W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Domowy Kościół.

4.    W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

5.    W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 7 zł i świece- paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

6.    W piątek 1 kwietnia wyruszy nocna Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP i po przejściu trasy ok. 10 km zakończy w kościele św. Antoniego.

7.    W najbliższą niedzielę  - 3 kwietnia  na terenie naszej parafii będzie można nabyć PALMY WIELKANOCNE wykonane  przez uczniów, nauczycieli  i  rodziców Zespołu  Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej.  (Palmy będą rozprowadzane po Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00.) Zachęcamy do ich nabywania. 

8.    Za tydzień w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, znanego nam już z koncertu kolęd.

9.    Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

10.    W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Roman Parchomiuk i Krzysztof Starosielec. Wiesława Sawczuk Wieczny odpoczynek….

Dodano: 28 Marzec 2022
2022.03.27 Podziękowanie dla ks Jacka Świątka za przeprowadzone rekolekcje w naszej parafii

 

PODZIĘKOWANIE ZA PRZEPROWADZONE REKOLEKCJE

WIELKOPOSTNE

POSŁUCHAJ

Dodano: 27 Marzec 2022
2022.03.25 -27 Rekolekcje Wiekopostne, kazania - ks. Jacek Świątek

 

POSŁUCHAJ III KAZANIA

 

POSŁUCHAJ II KAZANIA

POSŁUCHAJ I KAZANIA

Dodano: 25 Marzec 2022
Rekolekcje Wielkopostne program 2022.03.25-27

 

Dodano: 21 Marzec 2022
2022.03.20 wizytacja kanoniczna księdza Biskupa w naszej parafii i życzenia imieninowe dla ks proboszcza Zbigniewa

 

2022.03.20 wizytacja kanoniczna księdza Biskupa w naszej parafii

FOTORELACJA

 

2022.03.20 Imieniny ks. proboszcza Zbigniewa

FOTORELACJA

Dodano: 21 Marzec 2022
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

 

1.    Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego wszystkich parafian zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek.

Program rekolekcji:

Piątek - 25 marca     
6.30 Msza św. z nauką ogólną
10.00   Droga Krzyżowa
10.30   Msza św. z nauką ogólną,
15.30   Msza św. z nauką dla dzieci
17.00   Droga Krzyżowa
17.30   Msza św. z nauką ogólną
19.00   Msza św. z nauką ogólną,

Sobota - 26 marca     
6.30    Msza św. z nauką ogólną
10.30   Msza św. z nauką ogólną,
15.30   Msza św. z nauką dla dzieci
17.30   Msza św. z nauką ogólną
19.00   Msza św. z nauką ogólną

Niedziela - 27 marca, zakończenie rekolekcji.
Spowiedź w piątek i sobotę –pół godz. przed Mszą św.
Do spowiedzi przygotowujemy się przez zrobienie rachunku sumienia z książeczki. Rekolekcje poprowadzi Ks. Jacek Świątek, dyrektor KLO z Siedlec..


2.    Od 22 marca rozpocznie się TRIDUUM przed Dniem Świętości Życia o godz. 17.40, a 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Dzień Świętości Życia w czasie Mszy św. o godz. 17.30 podejmiemy dzieło Duchowej adopcji. (adoptujący dziecko nich przyniosą świecę). Od dzisiaj jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący duchową adopcję. Zachęcamy do ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka zagrożonego zagładą te osoby, które już uczestniczyły w tym zbożnym dziele jak i nowych chętnych. Z racji uroczystości  w piątek 25 marca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.    W tym dniu także Ojciec św. Franciszek dokona zawierzenia Rosji i Ukrainy Matce Bożej. W jedności z Ojcem świętym i polskimi biskupami, dokonamy tego aktu po Mszy św. o godz. 19.00. Następnie do godz. 21.00 potrwa adoracja Najśw. Sakramentu.

4.    W środę, 23 marca po Mszy św. wieczorowej nowenna do bł. Męczenników Podlaskich. Zapraszamy bractwo Strażnicy Kościoła, zarówno dotychczasowych członków jak i nowych mężczyzn, chętnych do włączenia się do tego bractwa.

5.    Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki droga krzyżowa w niedziele gorzkie żale.

6.    W kaplicy Matki Bożej stoi skrzynia miłosierdzia, do której możemy składać dary dla najbardziej potrzebujących.

7.    W zakrystii do nabycia paschaliki, które są symbolem Chrystusa zmartwychwstałego i światłości świata. Oprócz wspomnianych świec można w zakrystii nabyć baranki wielkanocne Nabywając świece i baranki wspieramy wielkopostne dzieła Caritas Diecezji Sieleckiej..

8.    Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego"

9.    W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Danuta Naumczyk Wieczny odpoczynek…

Dodano: 21 Marzec 2022

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 147

Projekt i wykonanie Orange Computers