Odwiedzin: 350857
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 137

Wizyta Duszpasterska 2021 transmisja na fb

 

Dodano: 19 Styczeń 2021
Wizyta Duszpasterska w roku 2021 - 18.01-23.01.2021 r

 

Ograniczenia związane z epidemią koronowirusa zmuszają nas do innej formy kolędowania.  Kierując się bezpieczeństwem parafian i nas  w tym roku podjęliśmy decyzję o odwołaniu tradycyjnej formy kolędy. Dlatego przedstawiamy inną propozycję.
Zapraszamy do kościoła przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic, którzy zaniosą do domów błogosławieństwo, modlitwę i wodę poświęconą w kościele.
W wyznaczonym dniu przedstawiciele rodzin przychodzą do kościoła na godz.18.00 na Mszę św., przynosząc ze sobą naczynia z wodą, która w odpowiednim momencie liturgii będzie poświęcona.
Będą oni upoważnieni do zaniesienia Bożego błogosławieństwa dla swoich najbliższych.
Przy wyjściu ze świątyni otrzymają foldery kolędowe, obrazki z modlitwami o błogosławieństwo i ustanie pandemii.
Osoby, które pozostaną w domu zapraszamy do łączenia się z nami przez internet. Prosimy o przygotowanie mieszkania, tak jakby kapłan miał przyjść z Wizytą Duszpasterską. Przygotujmy stolik nakryty białym obrusem, krzyżyk, świece, Pismo św. kropidło.
Po powrocie z kościoła i odmówieniu modlitwy błogosławieństwa gospodarz domu lub inna osoba kropi mieszkanie i domowników wodą święconą.
Często przy okazji kolędy parafianie składają ofiary na rzecz parafii. Będzie można uczynić to w kościele, bądź przesłać na konto parafii. Za wszelkie datki, życzliwość i zrozumienie serdeczne „Bóg zapłać”.

Podajemy program Wizyty Duszpasterskiej w kościele, na bieżący tydzień:

18. 01. poniedziałek  -  ul. Terebelska (nr nieparzyste) 45, 45a, 47, 47b, 47c
19. 01. wtorek           -  ul.  Terebelska (nr nieparzyste)49, 49a, 49b, 49c,49d, 49e
20. 01. środa             -   ul.  Terebelska( nr parzyste), domy jednorodzinne
21.01. czwartek         - ul. Okopowa
22.01. piątek              - ul. Janowska 66a,66b,68,70a, 74a, 76
23.01. sobota             - ul. Janowska 78,80,82, domy jednorodzinne

Rodziny, którym nie pasuje wskazany termin, zapraszamy w dowolnie wybranym przez siebie czasie.

Dodano: 17 Styczeń 2021
Druga Niedziela w Ciągu Roku - 17.01.2021 r.

 

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości,  a przyniesiecie obfity owoc”.

W czwartek, 14 stycznia rozpoczęliśmy nowennę przed wspomnieniem bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męczenników z Pratulina. W tym tygodniu będzie odprawiana 10 min. przed 18.00.

W czwartek, 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Pomódlmy się za nich i zajdźmy z życzeniami a jeżeli są daleko to zadzwońmy.

Ksiądz biskup przysyła apel z prośbą o pomoc dla Chorwacji, którą nawiedziło silne trzęsienie ziemi. We wszystkich kościołach w Polsce w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek. Zostaną one za pośrednictwem Caritas Polska przekazane na rzecz poszkodowanych.
Ksiądz Biskup prosi, aby w powyższą inicjatywę włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, ogarniając modlitwę za mieszkańców Chorwacji i powyższą zbiórkę.

Wizyta duszpasterska w roku 2021………...

Na stoliku za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego”.

W tym tygodniu odeszli do wieczności : + Aleksandra Brzezińska_Wac, + Robert Dźwinel za nich i zmarłych z naszych rodzin - „wieczny…….”

Dodano: 17 Styczeń 2021
Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021 r.

 

Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem  chrześcijańskiego życia. Podziękujmy Zbawicielowi Świata Jezusowi Chrystusowi za wielki Dar Chrztu Świętego.
Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia.

Od czwartku po Mszy św. wieczorowej rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem bł. Męczenników z Pratulina. W ten sposób przygotujemy się do obchodów rocznicy ich męczeńskiej śmierci w dniu 23 stycznia.

W Echu Katolickim przeczytamy: Jak będzie wyglądał Sąd Ostateczny – Siostra Noeli w ogromnym cierpieniu potrafiła odczytać wolę Bożą – Jak pandemia wpłynęła na nasza psychikę.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Jolanta Myć, Bolesław Ślusarski, Tadeusz Lewkowicz ………..

Dodano: 10 Styczeń 2021
Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2021 r.

 

W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwane świętem Trzech Króli. Porządek sprawowania Mszy św. - niedzielny. Na wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych mieszkań nakreślimy pierwsze litery imion mędrców świadcząc, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Kadzidłem napełniamy woń naszych mieszkań  na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

7 stycznia w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

W Echu Katolickim przeczytamy:  Czego możemy nauczyć się od św. Józefa – Jakie było macierzyństwo Maryi – Co się dzieje z człowiekiem, który porzuca modlitwę.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Zowsik Teresa, Olszewski Witold, Osypiuk Halina, Kapłan Robert, Nestoruk Bogdan……..

Dodano: 03 Styczeń 2021
Zakończenie roku kalendarzowego 31.12.2020 r.

 

Fotorelacja


 

Dodano: 31 Grudzień 2020
Święto Świętych Młodzianków - 28.12.2020 rok

 

Fotorelacja

Dodano: 31 Grudzień 2020
Transmisja na żywo zakończenia roku w naszej parafii 31.12.2020 r

 

Zbliża się koniec roku, 31 grudnia zapraszamy o godz. 17.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów, a także prosić o błogosławieństwo na nowy rok.
Transmisja na żywo na facebooku.

 


Dodano: 30 Grudzień 2020
Imieniny ks. Tomasza 29.12.2020 r.

 

Galeria zdjęć

Dodano: 30 Grudzień 2020
Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27.12.2020 r.

 

Dziś Niedziela Świętej Rodziny, przed błogosławieństwem po każdej Mszy św. odmówimy modlitwę w intencjach wszystkich rodzin naszej parafii.

W poniedziałek, 28 grudnia, w Święto Młodzianków o godz. 18.00 Msza św. w intencji obrony życia. Po Mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu. Będzie transmisja na żywo na fb.

We wtorek, 29 grudnia, na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Tomasza w dniu jego imienin. Jest to także dobra okazja, aby wyrazić wdzięczność za przygotowanie szopki jemu i wszystkim tym, którzy mu pomagali. Dziękujemy również P. Franciszkowi Maksymiukowi za ofiarowanie gwiazd betlejemskich
do Szopki.

Zbliża się koniec roku, 31 grudnia zapraszamy o godz. 17.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów, a także prosić o błogosławieństwo na nowy rok.

W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00.

W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Adorację poprowadzą członkinie KŻR

Za tydzień I niedziela miesiąca, o 9.30 różaniec, o 10.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dodano: 27 Grudzień 2020

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 137

Projekt i wykonanie Orange Computers