Odwiedzin: 381515
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 152

Wielki Post - 2023 r.

 

Przed nami kolejny Wielki Post. Czas wyciszenia, nawrócenia, poszukiwań i modlitwy.   

Za 6 tygodni będziemy przeżywać największą tajemnicę naszej wiary - pamiątkę Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Na początku kolejnego Wielkiego Postu nie zatrzymujmy się więc wyłącznie na posypaniu głowy popiołem.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli post ilościowy i jakościowy. Co to oznacza w praktyce?

Czym jest post ścisły?
Zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego, w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Oznacza to, że można spożyć trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta.
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych powyżej 14. roku życia, a post ścisły wiernych od 18. do 60. roku życia.   

Po co pościmy?
Sam Jezus rozpoczyna swoją publiczną działalność od postu na pustyni (Mt 4,2; Łk 4,2). Post uczy walki i daje wolność od płaskiego, jedynie doczesnego wymiaru ludzkiego życia. Przede wszystkim jednak post poszerza przestrzeń naszego serca dla Boga, służy radości i pełni życia – wyjaśnia ks. Marcin Kowalski w artykule „Post… i czujesz, że żyjesz!”.
Celem postu i umartwienia jest pokonanie tego, co oddala nas od Jezusa. Celem chrześcijańskiego życia jest nie post i umartwienie, ale przeżywanie radości bycia z Panem. Jezus konsekwentnie nauczał, że nawet najświętsze prawa Boże, takie jak szabat, są dla człowieka, nie człowiek dla szabatu (Mk 2,27; Mt 12,1-13). Nasze praktyki duchowe mają służyć naszemu szczęściu i budować autentyczną, przepełnioną radością relację z Bogiem oraz braćmi i siostrami. Post nie może czynić życia nieznośnym pasmem umartwień. Post ma sprawić, że złapiesz nowy duchowy oddech, poczujesz, że żyjesz.

Wielki Post 2023. Najważniejsze daty
Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, która w tym roku przypada 22 lutego. Datę rozpoczęcia Wielkiego Postu wyznacza się na 40 dni przed Niedzielą Zmartwychwstania, która przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca – w tym roku jest to 9 kwietnia.

Ważnym dniem w czasie przygotowania do Niedzieli Zmartwychwstania jest Niedziela Palmowa. Obchodzi się ją na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. W tym roku przypada ona na 2 kwietnia.

Wielki Post 2023 zakończy się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 6 kwietnia, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
Niech medytacja ostatnich dni życia Pana Jezusa, pomoże nam w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu..
 

 

Dekoracja Na Wielki Post

 

Środa Popielcowa - fotorelacja

Dodano: 21 Luty 2023
APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PIERWSZĄ ROCZNICĄ AGRESJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PIERWSZĄ ROCZNICĄ AGRESJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

 

W piątek 24 lutego br. minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia. W ewangelicznym geście miłosiernego samarytanina, otworzyliśmy z hojnością nasze domy i serca. Granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych, a duża część z nich znalazła w naszej ojczyźnie pomoc i schronienie. Osoby prywatne oraz instytucje przystąpiły do niesienia pomocy potrzebującym. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej o wartości ok. 260 mln zł.

 

Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy.

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Dodano: 19 Luty 2023
Więcej
Ogłoszenia 19 lutego 2023 r.

 

VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

1.     Dzisiaj rozpoczynamy  56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Niech modlitwa i pochylenie się na problemem, który dotyka tak wielu Polaków, obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji od alkoholu na Wielki Post.

2.     22 lutego Środa Popielcowa otwiera czas Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem: 6.20, 7.00, 9.00,16.00, 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

3.     W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa o Męce Pańskiej. W piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich.  

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 i o godz. 17.40.        

4.     W kaplicy zostanie wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów. Dziękujemy też za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. W sumie zebraliśmy do puszek 11000 zł. Ofiary zostały przekazane do Kurii Diecezjalnej.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

6.     VIII Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 04 marca 2023 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Organizowany jest wyjazd autokarowy. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków żywego Różańca. Zapisy u zelatorki parafialnej Zofii Parafiniuk.

 

 

7.     Wczoraj zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Trwała dłużej niż zwykle, gdyż zgodnie z sugestią wielu osób odwiedzali domy parafian tylko księża z parafii. Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Postaramy się w najbliższym czasie podzielić posumowaniem i refleksjami z kolędy.

8.     Duszpasterstwo przedsiębiorców zaprasza ludzi biznesu i właścicieli firm na comiesięczne spotkania. To Msza św. w intencji przedsiębiorców, ich rodzin i firm oraz luźne spotkanie, na którym dzielimy się radościami i troskami oraz próbujemy nawiązać współpracę. Najbliższe spotkanie jest w czwartek 23 lutego o godz. 18.00 w parafii NNMP w Białej Podlaskiej.  Zaprasza ks. Tomasz Cabaj – duszpasterz bialskich przedsiębiorców

9.     Od dzisiaj zaczynają się katechezy neokatechumenalne - zwane katechezami zwiastowania. Dotykają one egzystencji człowieka i każdego z nas. Są też zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża. Zapraszamy każdego, kto ma pragnienie przeżyć to doświadczenie.

Katechezy są głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej. Pierwsza dzisiaj o godz. 19.00.

10. Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +śp. Roman Giez. Wieczny odpoczynek….

 

Dodano: 19 Luty 2023
Więcej

 

Szósta Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

 

 

1.     Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Syrii i Turcji (2023)

Drodzy Diecezjanie!

Wszyscy jesteśmy świadkami ogromnego dramatu mieszkańców Syrii i Turcji, którzy ucierpieli wskutek silnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w ostatnich dniach te kraje. Tysiące ludzi poniosło śmierć, a dziesiątki tysięcy zostało rannych i pozbawionych dachu nad głową. Cierpiący mieszkańcy Syrii i Turcji potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego.

Do solidarności z narodami dotkniętymi tą tragedią wezwał nas Ojciec Święty Franciszek podczas ostatniej audiencji generalnej, a także – w imieniu Konferencji Episkopatu Polski – jej przewodniczący, abp Stanisław Gądecki. Odpowiadając na ten apel zarządzam, aby w niedzielę 12 lutego br., zorganizować przed kościołami zbiórkę ofiar, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię

Bp Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki

 

1.     We wtorek , 14 lutego przypada święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Módlmy się o wierność wszystkich krajów europejskich Ewangelii, którą głosili ci misjonarze.

2.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

 

13.02.2023

Poniedziałek

(od. godz. 16.00)

Ul. Jana III Sobieskiego 1 - 2 księży

 

14.02.2023

Wtorek

(od. godz. 16.00)

Ul. Stefana Batorego 12, 14 i domki – 3 księży

15.02.2023

Środa

(od. godz. 16.00)

Ul. Jana III Sobieskiego 3 - 2 księży

Ul. Sapieżyńska 2 – 1 ksiądz

16.02.2023

Czwartek

(od. godz. 16.00)

Ul. Sapieżyńska 10– 2 księży

Ul. Sapieżyńska 4 – 1 ksiądz

17.02.2023

Piątek

(od. godz. 16.00)

Ul. Sapieżyńska 3 i 8 – 2 księży

Ul. Sapieżyńska 6 – 1 ksiądz

18.02.2023

Sobota

(od. godz. 9.00)

Ul. Sapieżyńska 12 – 2 księży

Rodziny nieobecne wcześniej – 1 ksiądz

Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie a chciałby to uczynić, to będzie możliwość w sobotę 18 lutego 2023 r. Zgłosić chęć kolędy można w zakrystii.

 

3.     Ks. Henryk Szustek, proboszcz z Tucznej organizuje pielgrzymki do Włoch (29 kwietnia – 07 maja 2023 r.) i do Francji  (04-14 lipca 2023 r.). Bliższe informacje na plakatach w gablocie przed kościołem.

 

4.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·        Zabić można też słowem, a kradzieżą jest też przywłaszczanie czyjejś pracy. O tym, że Deka­log nigdy nie straci na aktualności, a aktualizacji wymaga nasze myślenie o nim - w dziale „opi­nie".

·        Narzekamy, że życie ucieka nam przez palce, a nie zastanawiamy się, ile czasu marnotrawimy na bezmyślne korzystanie z internetu. Jakie są tego konsekwencje? - w artykule „Zaraz wracam".

·        Z ołtarza widać więcej. O służbie, która sprawia radość i jest okazją do dawania świadectwa, mó­wią dorośli ministranci z naszej diecezji.

·        Doświadczenie pracy z osobami niepełnospraw­nymi uczy wdzięczności i otwiera na inny świat. Więcej w artykule „To są wielcy ludzie".

·        Cierpienie łączy ludzi, a choroba to też próba wiary - mówią siostry zakonne posługujące przy chorych.

 

Dodano: 12 Luty 2023
Więcej
Ogłoszenia 05 lutego 2023 r. - V Niedziela zw.

 Piąta Niedziela Zwykła – 05 lutego 2023 r.   

 

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. po godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 

2.     We wtorek o godz. 17.30 do Sali Matki Teresy w nowym budynku zapraszamy rodziców klas III z dziećmi, które potrzebują nową albę na uroczystość I Komunii św. Będzie możliwość zamówienia uszycia alby. 

 

 

3.     W sobotę , 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Prosimy pomóc chorym i niepełnosprawnym w dostaniu się do kościoła.

 

 

4.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

 

 

06.02.2023

Poniedziałek

(od. godz. 16.00)

Okopowa 18 B – 1 ksiądz

Okopowa 18 D – 1 ksiądz

Okopowa 18 E i F – 1 ksiądz

Okopowa 18 G i H – 1 ksiądz

07.02.2023

Wtorek

(od. godz. 16.00)

Ul. Janowska 68 i 70A – 2 księży

Ul. Janowska 74A – 2 księży

08.02.2023

Środa

(od. godz. 16.00)

Ul. Jana Kazimierza 2 – 2 księży

Ul. Jana III Sobieskiego 2 - 2 księży

09.02.2023

Czwartek

(od. godz. 16.00)

Ul. Jana III Sobieskiego 4 - 2 księży

Ul. Jana III Sobieskiego 6 - 2 księży

10.02.2023

Piątek

(od. godz. 16.00)

Ul. Janowska 76 – 2 księży

Ul. Janowska 78 – 2 księży

11.02.2023

Sobota

(od. godz. 10.00)

Ul. Janowska 80 – 1 ksiądz

Ul. Janowska 82 – 2 księży

Ul. Sapieżyńska 1 – 1 ksiądz

 

W tygodniu po 12 lutego zakończymy kolędę na ulicy Batorego, Sobieskiego i Sapieżyńskiej. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie a chciałby to uczynić, to będzie możliwość w sobotę 18 lutego 2023 r.   

 

5.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·       Błogosławiąc, przyzywamy Bożej mocy, a zło­rzecząc, wzywamy złe moce. O sile błogosła­wieństwa w artykule „Dar Kościoła".

·       Absurd goni absurd, a futurystyczne wizje spełniają się na naszych oczach. O czym mo­wa? Odpowiedź w tekście „Czy leci z nami pi­lot?".

·       Rozpoczął się proces beatyfikacyjny o. Józefa Andrasza, spowiednika św. s. Faustyny. Jaką rolę odegrał w jej życiu i szerzeniu kultu Miło­sierdzia Bożego?

·       Diagnoza nie oznacza końca, a w walce z cho­robą ważne jest wsparcie osób, które przecho­dzą przez to samo. Polecamy świadectwa ko­biet amazonek.  

Dodano: 05 Luty 2023
Więcej
2023.02.02 Święto Ofiarowania Pańskiego ( święto Matki Bożej Gromnicznej )

 

  W czwartek 2 lutego obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego ( święto Matki Bożej Gromnicznej ). Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławione zostały świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan.
Z ustanowienia św. Jana Pawła II - 2 lutego obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele.


 

 

FOTORELACJA

Dodano: 03 Luty 2023
Dodano: 03 Luty 2023
Ogłoszenia 29 stycznia 2023 r.

 

Czwarta Niedziela Zwykła 29 stycznia 2023 r. 

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas trzecich przygotowujące do pierwszej Komunii św.

 

2.     We czwartek, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie ( święto Matki Bożej Gromnicznej ). Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan.

Z ustanowienia św. Jana Pawła II - 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele. Taca z 2 lutego przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

 

3.     Po Mszy św. wieczorowej w I czwartek miesiąca - modlimy się w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

 

4.     W piątek 03 lutego – I piątek miesiąca i wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona pomagającego w chorobach gardła. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja. Spowiedź od 17.30

 

5.     W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Krąg Biblijny.

 

  1. W niedzielę 5 lutego wspominamy w liturgii św. Agatę, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. obrzęd błogosławieństwa chleba św. Agaty. (Zjedzony kawałek chleba był antidotum na ból gardła. Mieszkańcy wsi rozkładali w kątach swoich zagród kawałki poświęconego chleba wierząc, że to uchroni przed niszczycielskim ogniem)

7.     Za tydzień w pierwszą niedzielę po Mszy św. po godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 

8.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień

 

30.01.2023

Poniedziałek

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Starego 8 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 10 i 12 – 2 księży

31.01.2023

Wtorek

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Starego 9 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 11– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 13 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 14 i 16 – 1 ksiądz

01.02.2023

Środa

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Starego 15 – 1 ksiądz

Ul. Anny Jagiellonki 6 i 8– 2 księży

Ul. Anny Jagiellonki 10– 1 ksiądz

02.02.2023

Czwartek

(od. godz. 16.00)

Ul. Anny Jagiellonki 2 i 4 – 4 księży

 

 

03.02.2023

Piątek

(od. godz. 16.00)

Ul. Okopowa 18-28 oraz domki jednorodzinne – 4 księży

04.02.2023

Sobota

(od. godz. 9.00)

Ul. Okopowa 3 i 3A – 1 ksiądz

Ul. Janowska domki jednorodzinne – 1 ksiądz

Ul. Janowska 66A i 66B – 2 księży

W kolejnym tygodniu dalej ul. Okopowa, Janowska i Sobieskiego

 

9.     Na stoliku pod chórem nowy numer Echa Katolickiego. 

 

 

10.     W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Wojciech Ostrowski  Wieczny odpoczynek…

 

Dodano: 30 Styczeń 2023
Więcej
Trzecia Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2023 r.

 

Trzecia Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2023 r.

 

 1.     Trwa tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o wezwaniu Jezusa do budowania jedności modlitwą i czynem.

2.     Dzisiaj o godz. 18.00 w parafii Wniebowzięcia NMP przy ulicy Długiej będzie sprawowana Msza Św. w intencji Ojczyzny a następnie Noworoczny w odbędzie wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Związku Piłsudczyków

 

3.     Jutro wspomnienie błogosławionych męczenników z Pratulina, w rocznicę ich męczeńskiej śmierci.

4.     W przyszłą niedzielę 29 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

5.     Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Ostatni rachunek za ogrzewanie kościoła za grudzień wyniósł ponad 12000 zł.

 

6.     W dniach 10-12 luty 2023 r. w WSD w Nowym Opolu k/Siedlec organizowane są rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Zapraszamy do udziału.

 

7.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

23.01.2023

Poniedziałek

(od. godz. 16.00)

Ul. Terebelska 68 – 2 księży

 

24.01.2023

Wtorek

(od. godz. 16.00)

Ul. Terebelska 80 – 1 ksiądz

Ul. Radziwiłłowska 7 – 1 ksiądz

Ul. Radziwiłłowska 9 – 1 ksiądz

25.01.2023

Środa

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Augusta 1– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 5– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 7– 1 ksiądz

26.01.2023

Czwartek

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Augusta 3 i 9– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 15 i 17 – 2 księży

27.01.2023

Piątek

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Augusta 13– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 1– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 2– 1 ksiądz

28.01.2023

Sobota

(od. godz. 9.00)

Ul. Zygmunta Starego 3– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 5 i 7– 2 księży

W kolejnym tygodniu dokończymy ul. Zygmunta Starego, następnie ul. Anny Jagiellonki i zaczniemy ul. Okopową

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego" oraz inne czasopisma.

9.     W tym tygodniu odszedł do wieczności : + Tadeusz Korneluk. Wieczny odpoczynek....

 

Dodano: 22 Styczeń 2023
Więcej
Życzenia na Dzień Babci i Dziadka 22.01.2023 r

 

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam,

aby Bóg prowadził Was przez resztę Waszego życia,

abyście na swej drodze spotykali samych dobrych ludzi,

a to, co złe omijało Was z daleka.

Niech Wasze życie kwitnie i nabiera barw,

a Wy pozostawajcie sobą

i nigdy się nie poddawajcie w dążeniu do swoich celów.

Niech nigdy nie zabraknie Wam miłości i ciepła.

Wszystkiego najlepszego i stu lat życia.

 

 

Dodano: 22 Styczeń 2023

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 152

Projekt i wykonanie Orange Computers