Odwiedzin: 360968
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 143

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła - 31.10.2021

 

1. Jutro l listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu parafialnym: 12.00. Na cmentarzu komunalnym: 11.00.

2. We wtorek, 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. w naszej świątyni: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

3. 1 i 2 listopada 15 minut przed każdą Mszą św. przedpołudniową będziemy modlić się za zmarłych, wyczytując ich imiona z kartek wypominkowych.

4. Od l listopada codziennie o 17.20 będziemy odmawiać różaniec wypominkowy i sprawować wieczorową Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Oprócz listopada za tych zmarłych będziemy modlić się w każdy I piątek miesiąca. W tym tygodniu różaniec wypominkowy według następującego porządku:
1 listopada (poniedziałek) za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach
2 listopada (wtorek) ul. Terebelska (numery nieparzyste)
3 listopada (środa) ul. Terebelska (numery parzyste)
4 listopada (czwartek) ul. Okopowa
5 listopada (piątek) ul. Janowska, Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Sapieżyńska, Stefana Batorego
6 listopada (sobota) ul. Księcia Witolda
7 listopada (niedziela) ul. Kazimierza Jagiellończyka, Radziwiłłowska, Wł. Jagiełły

5. Przez cały listopad możemy uzyskać przez osiem dni odpust zupełny i ofiarować za zmarłych wypełniając warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i pobożne nawiedzenie cmentarza. Osoby chore mogą nawiedzać w sposób duchowy.

6. W I piątek listopada – 5 listopada po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na projekcję filmu pt. „Czyściec”.
Bohaterka Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie i zmusza do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie KŻR i zmiana tajemnic.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę z Katolickim Radiem Podlasie. Ksiądz z KRP będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na utrzymanie radia.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Czesław Kuniszyk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 31 Październik 2021
Trzydziesta Niedziela Zwykła - 24.10.2021 r.

 

1. Przypominamy, że w październiku gromadzimy się codziennie na modlitwie różańcowej o 17.30.

2. Jutro 25 dzień miesiąca, różaniec odmówimy w intencji obrony życia

3. We czwartek uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na próbę scholi.

5. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie oazowe.

6. Zbliża się listopad miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Na stoliku za ławkami i pod oknami wyłożone są kartki wypominkowe, na których wypiszemy naszych zmarłych, polecając ich Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki wyraźnie wypełnione (z podaną ulicą) przynosimy do zakrystii. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana za naszych zmarłych Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. Oprócz listopada za zmarłych polecanych w wypominkach, będziemy modlić się w każdy I piątek miesiąca.

7. W I piątek listopada – 5 listopada po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na projekcję filmu pt. „Czyściec”.
W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

8. W Echu Katolickim przeczytamy:
• Misyjna posługa, choć piękna, jest też bardzo trudna - mówią misjonarze z na¬szej diecezji. Jak możemy im pomóc? - w tekście „Smak Ewangelii";
• O dziwnej modzie sprzedawania swojej prywatności i intymności w Internecie.
• Nigdy nie wątpmy w siłę Różańca. Jest to modlitwa, którą możemy odmawiać zaw¬sze i wszędzie.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Halina Miciura, Olga Krupska i Stanisław Zamyłka. Wieczny odpoczynek….

Dodano: 23 Październik 2021
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła - 17.10.2021 r.

 

1. W kalendarzu liturgicznym jutro 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Dzisiaj o godz. 18.00 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św., a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

2. Jutro 18 października ks. Biskup dokona poświęcenia nowego budynku Katolickiego Przedszkola im. Bł. Honorata Koźmińskiego. O godz. 10.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Ordynariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Przypominamy i zachęcamy do uczestnictwa w codziennej modlitwie różańcowej.

4. Już wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Czynimy to wierni naszej chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Pamiętajmy jednak, że najlepszym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w wypominkach. Zmarli nie są anonimowi, każde imię to historia i niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. W poszczególne dni listopada będziemy zapraszać rodziny z poszczególnych ulic do modlitwy za zmarłych, dlatego prosimy, aby na kartkach wpisywać adresy rodzin modlących się za swoich zmarłych. Oprócz listopada za zmarłych polecanych w wypominkach, będziemy modlić się w każdy I piątek miesiąca.

5. Za tydzień niedziela misyjna, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

6. W dniach 24 i 25 października o godz. 18.00 w kościele Narodzenia Najśw. Maryi Panny ks. Dominik Chmielewski będzie miał konferencje dla rodzin: „Jak Budować miłość w małżeństwie i rodzinie na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu”

7. Ks. Henryk Szustek z Tucznej zaprasza na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 10-13 listopada. Informacje w gablocie

8. Zachęcamy do czytania naszego Echa.

9. W minionym tygodniu zmarł + Stanisław Jankowski. Wieczny odpoczynek

Dodano: 16 Październik 2021
Galeria zdjęć z odpustu 10.10.2021r

 

Uroczystej Mszy Świętej odpustowej o godz. 13.00 przewodniczył ks. Jacek Guz kustosz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

 

Galeria zdjęć

Dodano: 11 Październik 2021
10.10.2021 Odpust w naszej parafii

 

We środę 13 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata naszego patrona.

Uroczystości odpustowe w naszej parafii obchodzimy dzisiaj

- suma odpustowa o godz. 13.00

Bł. Honorat Koźmiński (1829 - 1916) - patron parafii

„Gdy byłem w Cytadeli,
zamiast się upokorzyć,
poznać swoje straszne grzechy,
to jeszcze wymówki Panu Bogu robiłem,
że mnie nie ratuje,
jakby niewinnego
i ze słowami bluźnierstwa
wpadłem w obłąkanie,
w którym trzy tygodnie zostawałem
i byłem już w paszczy diabła,
gdyby nie Matka Boża
ubłagana przez moją Matkę
(bo sam nie myślałem o poprawie),
przyczyniła się do Pana Jezusa,
iż przyszedł do mnie do celi więziennej
i łagodnie do wiary przyprowadził”.


Takie wyznanie pozostawił bł. Honorat, w Notatniku duchowym (s. 545), wspominając tajemnicze spotkanie z Jezusem w Cytadeli warszawskiej 15 sierpnia 1846 r. od tej chwili Bóg stał się dla niego jedyną najbardziej umiłowaną Osobą, a wiara - światłem oświecającym całe życie. Pielęgnował w sercu głęboką miłość Bożą, o której słowem i pismem opowiadał wszystkim i wszędzie. Pia Górska napisała o nim: „Ten mnich będący duszą całego splotu męskich i żeńskich zgromadzeń, jest zawsze niewidzialny”. Achilles Ratti (późniejszy papież Pius XI) dodał: „ Pozostawił po sobie pamięć wielkiej mądrości i świętości”. Dzięki jego kapłańskiej posłudze w duszach ludzkich dokonało się wiele cudów. Po śmierci Pan wsławił go łaskami i cudami uznanymi przez Kościół.

NAJZDOLNIEJSZY Z RODZEŃSTWA.
Tak określała swego syna jego matka - pani Aleksandra Koźmińska. Potwierdziło to jego życie i wiekopomne dzieła. Wśród założycieli rodzin zakonnych zajmuje wyjątkową pozycję, ponieważ Kościołowi przysporzył największą liczbę instytutów życia konsekrowanego w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku. Miasto Biała Podlaska może szczycić się, że w nim 16 października 1829 r. przyszedł na świat Wacław Koźmiński. Rodzicami jego byli architekt powiatowy Stefan Koźmiński i Aleksandra z Kahlów. Ochrzczony został w dwa dni po urodzeniu, 18 października w kościele parafialnym św. Anny. Z żyjącego rodzeństwa miał starszego brata Aleksandra i dwie siostry - Stefanię i Kamilę. W 1840 r. rodzice przenieśli się do Włocławka. Stąd Wacław zostaje wysłany do gimnazjum w Płocku, a po jego ukończeniu w 1844 r. zapisuje się na wydział architektury w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie.

ODZYSKANIE WIARY.
W pierwszym roku studiów umiera mu ojciec. W roku 1846 podejrzany o przynależność do spisku zostaje aresztowany i osadzony w X pawilonie Cytadeli warszawskiej, gdzie przechodzi ciężki kryzys fizyczny (choroba) i duchowy (załamanie w wierze). Ten drugi był znacznie trudniejszy do przeżycia. Wacław już w czasie nauki w gimnazjum utracił wiarę, a odzyskał ją w więzieniu po ciężkich zmaganiach - 15 sierpnia 1846 roku. Tak wspomina to przeżycie: "Żyjąc bez wiary i bez pamięci na Boga, dobroć Boga póty mnie nawiedzała różnymi krzyżami, jako to stratą Ojca, wielkimi zawodami na świecie, niedostatkiem, a w końcu więzieniem i ciężką chorobą, aż w końcu nakłoniłem moje serce na głos Jego. (...) Matka Boża ubłagana przez moją matkę (bo sam nie myślałem o poprawie), przyczyniła się do Pana Jezusa, iż przyszedł do mnie do celi więziennej i łagodnie do wiary przyprowadził" (Notatnik duchowy, s.5 i 545).

WSZECHSTRONNA  DZIAŁALNOŚĆ.
Od dnia święceń do 1864r. ojciec Honorat pracuje duszpastersko w Warszawie. Rozwija tutaj wszechstronną działalność jako spowiednik, kaznodzieja w różnych kościołach warszawskich, reorganizator Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego i promotor żywego różańca. Działalność ta została przerwana przez kasatę klasztoru kapucynów w Warszawie z 28/29 listopada 1864 r. Razem ze współbraćmi znalazł się on w klasztorze kapucyńskim w Zakroczymiu. Zakonnicy podlegali ścisłej inwigilacji ze strony policji i licznym ograniczeniom. To zamknięcie i skazanie na bezczynność o. Honorat przyjął jako "największy dowód dobroci Bożej" (Nd, s.9). Przede wszystkim zajął się reformą własnego życia. Wiele czasu poświęcał na modlitwę. Odprawiał rekolekcje 40-dniowe. Od 1867 r. rozpoczął systematycznie prowadzić Notatnik duchowy.

ZAŁOŻYCIEL ZGROMADZEŃ ZAKONNYCH.
Bł. Honorat w okolicznościach, w których wszystko sprzysięgło się przeciw zakonom, po kasacie klasztorów przez władze carskie - podjął śmiałą inicjatywę powołania do życia nowych zgromadzeń, to w odmiennych niż dotąd formach. Warunki w jakich działał, trafnie określa jego biograf o. Fernando da da Riese Pio X: "Ciasny klasztor kapucyński w Zakroczymiu (...) robił wrażenie katakumb (...), ale w rzeczywistości był kwitnącym ogrodem". W 70-tych i 80-tych latach powołał do życia najwięcej zgromadzeń. Kościół kapucynów w Zakroczymiu, a zwłaszcza konfesjonał o. Honorata był rzeczywiście żywotnym ogrodem, gdzie z jednego pnia wyrastały coraz to nowe konary.
 
DUCHOWOŚĆ.
Moment nawrócenia w więzieniu i osobiste spotkanie z Chrystusem stały się zalążkiem duchowości, która kształtowała się dzięki specjalnemu kierownictwu Bożemu. Duchowość o. Honorata to oczywiście duchowość w wydaniu kapucyńskim, a więc cechująca się większą surowością, mająca coś z ducha pustelniczego i dziewiętnastowiecznej ascezy, pozostającej pod wpływem "Ćwiczeń" ignacjańskich. Nauki z rekolekcji rocznych są doskonałym świadectwem, że Chrystus i Jego nauka były nieustannym przedmiotem rozważań bł. Honorata, i to w tym celu, żeby w Niego się przemieniać. Pragnienie upodobnienia się do Chrystusa jest dominujące w całej jego wewnętrznej postawie. Nieodłączna od chrystocentryzmu w duchowości św. Franciszka jest maryjność. Jest ona wyraźną cechą w duchowym życiu o. Honorata. Jego więź z Maryją ma swój początek w chwili nawrócenia w Cytadeli. Maryja jest dla niego istotą najdoskonalszą po Bogu. Matkę Boga o. Honorat ogląda i podziwia na kartach Ewangelii w Jej codziennym życiu. Dostrzega Jej najdoskonalsze ukierunkowanie się ku Chrystusowi, dostrzega niepowtarzalną więź Matki z Synem.

SŁAWA ŚWIETOŚCI I OTRZYMANE ŁASKI.
Ojciec Honorat doczesne życie zakończvł w niekwestionowanej opinii świętości. Pogrzeb jego odbył się dopiero piątego dnia po śmierci. Na pogrzeb, nie bacząc na trudności trwającej wojny, przybyła dość duża ilość duchowych dzieci, i to z różnych stron Polski. Cisnęli się tłumnie do trumny, by zobaczyć świątobliwego zakonnika, pocierali o jego ręce koronki, obrazki, całowali jego nogi, ucinali na relikwie kawałki habitu. Nikomu nie chciało się modlić za niego tylko do niego. Już w dzień pogrzebu 21 grudnia 1916 r. wierni otrzymywali łaski za przyczyną o. Honorata, szczególnie łaskę zdrowia. Wierni, zwłaszcza duchowe dzieci o. Honorata w ciągu następnych lat zwracali się do Boga w trudnych sytuacjach życiowych za jego pośrednictwem.
 
BEATYFIKACJA.
Uroczysta beatyfikacja o. Honorata Koźmińskiego, wraz z dwoma kapłanami ze Zgromadzenia Męki Pana Jezusa (Pasjonistów) - o Bernardem Silvestrelli i o. Karolem Houben, odbyła się w dniu 16 października 1988 r. w 10-tą rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Na uroczystość przybyło ok. 8 tys. Polaków z kraju i z emigracji, a także wielu pielgrzymów z Włoch, Irlandii, Holandii i innych krajów. Przybyło też ponad 300 sióstr i braci z różnych zgromadzeń przezeń założonych. Po odśpiewaniu "Panie zmiłuj się nad nami" nastąpił obrzęd beatyfikacji. Przed Ojcem świętym stanęli: kard. Józef Glemp - arcybiskup Gniezna i Warszawy i dwaj biskupi diecezji, z których pochodzili słudzy Boży. Po odczytaniu życiorysów Ojciec święty powoli i donośnym głosem wypowiedział formułę beatyfikacji: "(...) My powagą apostolską oświadczamy, że, Czcigodni Słudzy Boży: Bernard Maria od Jezusa, Karol od św. Andrzeja i Honorat z Białej Podlaskiej, odtąd i na przyszłość mogą być nazywani Błogosławionymi i każdego roku w dzień ich narodzin dla nieba można obchodzić ich święto we właściwych miejscach i według zasad przewidzianych przez prawo (...). w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen."


Źródło:
Cudownie nawrócony (Błogosławiony Honorat Koźmiński).
O. Gabriel Bartoszewski OFMCap
Instytut Bł. Honorata Koźmińskiego Warszawa - Sandomierz 2006.

 

Dodano: 09 Październik 2021
Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła - 10.10.2021 r.

 

1. We środę 13 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata naszego patrona, uroczystości odpustowe w naszej parafii obchodzimy dzisiaj - suma odpustowa o godz. 13.00.

2. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy też Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

3. We wtorek 12 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o 14.00 w naszym kościele. Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.

4. We środę13 października w kolejnym Dniu Fatimskim o godz. 17.30 odmówimy różaniec i potem odprawimy Mszę św.

5. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec odmówimy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie oazy. Zapraszamy dzieci i młodzież, która chciałaby poznać ducha oazy.

7. Także w sobotę w naszej parafii dzień skupienia Kół Żywego Różańca z rejonu bialskiego. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Informacje i program na plakacie.

8. Z okazji święta Patrona Służby Zdrowia św. Łukasza, Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej zaprasza na uroczystą Mszę św. sprawowaną w naszej parafii 17 października 2021 roku (przyszła niedziela)o godz. 18.00. Msza św. poprzedzona będzie różańcem w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia, który rozpocznie się o godz. 17.30.

9. „W niedzielę, 17 października, ulicami wielu polskich miejscowości przejdzie Procesja Różańcowa za Polskę. Będzie ona miała charakter wynagradzający i pokutny za grzechy oraz błagalny o ducha wiary w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w Białej Podlaskiej, w niedzielę 17 października o godz. 17.00 na Placu Wolności."

10. Za tydzień niedziela misyjna, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Czesław Miłosz, Elżbieta Siluk i Leokadia Oniszczuk

Dodano: 09 Październik 2021
Ogłoszenia parafialne XXVII niedziela zwykła - 03.10.2021 r.

 

Biała Podlaska, 03 października 2021 r.
Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła
 
1. Dziś przypada pierwsza niedziela października, w piątek rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a kończymy Mszą św. sprawowaną bezpośrednio po różańcu.
2. Po Mszy św. o godz. 10.00, adoracja Najśw. Sakramentu, procesja Eu-charystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 13.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne przygotowujące do I Komunii św.
 
3. W środę, 6 października w naszej parafii rozpocznie się 40 - godzinne na-bożeństwo, które przygotuje nas do parafialnego odpustu ku czci naszego patrona bł. Ojca Honorata. Przez trzy dni o godz. 9.00 Msza św. z kaza-niem, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 17.30, którą kończyć będzie nabożeństwo różańcowe. Postarajmy się nawiedzać świątynię. Przez trzy dni trwania nabożeństwa o godz. 15.00 odśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 
4. W piątek na Nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy młodzież klas VIII, która chce rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie.
5. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie oazowe.
 
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Na Su-mę odpustową o godz. 13.00 zapraszamy całą służbę liturgiczną, bielanki do szarf, poduszeczek i sypania kwiatków, chór, lektorów i ministrantów. Po procesji będzie błogosławieństwo dzieci.
 
7. Za tydzień przypada kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Będziemy mogli dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną lecz ubogą młodzież, fun-dując stypendia umożliwiające kontynuację studiów. Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas będą pod kościołem zbierać na ten cel ofiary.
 
8. We wtorek 12 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o 14.00 w naszym kościele. Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.
 
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: 
śp. Zofia Gensina Wieczny odpoczynek...
Dodano: 03 Październik 2021
2021.09.26 Rozpoczęcie roku formacyjnego Domowego Kościoła w naszej parafii

 

Fotogaleria

 

Dodano: 27 Wrzesień 2021
Sakrament Bierzmowania 27.09.2021 r. - fotogaleria

 

FOTOGALERIA

Dodano: 27 Wrzesień 2021
Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła - 26.09.2021 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się procesja z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

2. Jutro o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

3. We środę 29 .09. w parafii św. Michała Archanioła o godz.11.00 Msza Św. w intencji mieszkańców miasta, o godz. 18.00 Suma Odpustowa.

4. W piątek l października, rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30, po różańcu Msza św. wieczorowa. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej pięknej maryjnej modlitwie. Postarajmy się, aby odmawiać różaniec w domach.

5. W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.45. W I sobotę adoracja do 21.00.

6. W I niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 13.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne przygotowujące do I Komunii św.

7. Duszpasterze akademiccy ogłaszają, że po wakacyjnej przerwie od 3 października rozpoczyna się sprawowanie w każdą niedzielę akademickich Mszy św. o godz. 20.00 w par. św. Anny.

8. 3 października miała się odbyć pielgrzymka mężczyzn do Pratulina i uroczystości związane z rocznicą beatyfikacji męczenników podlaskich. Ze względu na stan wyjątkowy i związane z nim obostrzenia będziemy tę uroczystość przeżywać w naszych parafiach.

9. Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Kandydatów zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.20, a w czwartek o godz. 19.00 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów z klas od V do VIII szkoły podstawowej oraz szkoły średniej.

10. Akademia Rozwoju Talentów działająca w ramach Fundacji SMS z Nieba serdecznie zaprasza na zajęcia formacyjne, np. Szkoła modlitwy, Formacja kobiet, Biblijny kurs finansowy. Zajęcia są dla dorosłych. Odbywać się będą. raz w miesiącu w bibliotece przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Szczegóły na plakacie. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 04 października po wieczorowej Mszy św. (około 18:30) w bibliotece przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Zaprasza ks. Rafał Jarosiewicz oraz inni prowadzący.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Artur Dmoch, Wiesław Gołębiak. Wieczny odpoczynek...

Dodano: 25 Wrzesień 2021

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 143

Projekt i wykonanie Orange Computers