<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 141

Spotkanie z p. Anną Bigosińską fizjoterapeutą - 08.08.2021r. godz. 13.00

W niedzielę 8 sierpnia o godz. 13 w Sali Matki Teresy odbędzie się spotkanie z p. Anną Bigosińską fizjoterapeutą na temat doboru zaopatrzenia ortopedycznego.
Spotkanie dedykowane jest dla osób które potrzebują
1. wózka inwalidzkiego aktywnego, specjalnego, dziecięcego, czy też elektrycznego
2. Pionizatora
3. Balkonika
4. Ortezy pw bólom kręgosłupa
5. Innych ortez
Konsultacje są również dla osób które chcą uzyskać protezę bądź obecna wymienić na nową.

Dodano: 03 Sierpień 2021
Ogłoszenia parafialne na 18 Niedzielę - 01.08.2021 r.

Dodano: 31 Lipiec 2021
Telefon do ks. dyżurnego

Dodano: 26 Lipiec 2021
Św. Krzysztof – patron kierowców-25.07.2021 r.

Św. Krzysztof – patron kierowców
25 lipca w Kościele katolickim, a 9 maja w Kościele prawosławnym jest dniem św. Krzysztofa, w którym błogosławi się wszelkiego rodzaju pojazdy, wzywając jego orędownictwa i opieki.

Św. Krzysztof - męczennik podczas prześladowania Decjusza (III w.). Jest wiele sprzecznych legend na jego temat, między innymi że był barbarzyńcą z rodu olbrzymów psiogłowców i pustelnikiem syryjskim. Czyniąc pokutę przenosił podróżnych przez rzekę (również Dzieciątko Jezus).
Legenda głosi, że Krzysztof pewnej nocy usłyszał głos Dziecka, proszącego o przeniesienie na drugi brzeg rzeki. Kiedy wziął Dziecię na ramiona, odczuł ogromny ciężar, który go przytłaczał do tego stopnia, że zdawało mu się, iż zapadnie się w ziemię. Zapytał więc: Kto ty jesteś, Dziecię? I otrzymał wówczas odpowiedź: Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat. Według tego opowiadania, Jezus miał mu wtedy też przepowiedzieć rychłą śmierć męczeńską.

Świety Krzysztof jest patron kierowców i podróżnych. Jest również patronem: kolejarzy, rycerzy, poszukiwaczy skarbów i żeglarzy.

MODLITWA KIEROWCÓW: Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radości Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.

Dodano: 25 Lipiec 2021
Ogłoszenia parafialne na 17 Niedzielę 25.07.2021 r

Dodano: 25 Lipiec 2021
Szesnasta Niedziela Zwykła -18.07.2021 r.

Dodano: 17 Lipiec 2021
Piętnasta Niedziela Zwykła 11.07.2021 r.

- Podczas wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., o nawiedzaniu Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie, o godnym stroju i właściwym zachowaniu się w miejscu świętym.
- Dziś w naszym kościele o godz. 19:00 będzie koncert w ramach 2 Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Serdecznie zapraszamy!
- Dziś w Sali Matki Teresy o godz. 19:00 będzie kolejna katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
- We wtorek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na różaniec i procesję fatimską.
- W piątek 16 lipca wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Przypominamy o noszeniu szkaplerza świętego z żywa wiarą i miłością do Boga i Matki Najświętszej oraz zachęcamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.
- W gablocie parafialnej zamieszczone są informacje nt. studiów w Instytucie Teologicznym w Siedlcach.
- Zachęcamy do kupowania i czytania naszej prasy katolickiej.
- Serdecznie prosimy o zamawianie Mszy św. w naszej parafii, są jeszcze wolne terminy.
- Przewodnik gr. 10a serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjne 18 lipca, po Mszy św. o godz. 10.00 w Kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.
- W czas wakacji i urlopu życzymy wszystkim miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku oraz wszelkich łask Bożych i błogosławieństwa!

Dodano: 10 Lipiec 2021
INTENCJE MASZALNE JUŻ NA NASZEJ STRONIE

Informujemy, że od wczoraj na naszej stronie parafialnej możemy sprawdzić intencje Mszalne na bieżący tydzień. Są one w zakładce tak jak widać na zdjęciu.

Dodano: 05 Lipiec 2021
2021.07.04 Przekazanie kluczy do kościoła dla nowego proboszcza ks dr. Jarosława Kisielińskiego

Fotorelacja z uroczystej Mszy Świętej na której ks Prałat Janusz Onufryjuk przekazał klucze do naszej świątyni dla ks. Kanonika Jarosława Kisielińskiego nowego proboszcza naszej parafii.

Dziękujemy Ci księże Jarosławie nasz nowy proboszczu za piękne świadectwo Twojej Wiary i Twojego życia, które powiedziałeś nam wiernym na Mszy Świętej o godz. 10.00

FOTOALBUM

Dodano: 04 Lipiec 2021
Czternasta Niedziela Zwykła - 4.07.2021 r.

Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia naszej wiary. Idąc do kościoła pamiętajmy o godnym stroju.

Od dzisiaj porządek sprawowania Mszy Św. wakacyjny:

7.00, 8.30. 10.00. 11.30, 18.00 i 20.00.

We wtorek - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
W czwartek - Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera,

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców
i chrzestnych, przez cztery niedziele o godz. 19.00. Spotkania w Sali Matki Teresy.

11 lipca o godzinie 19:00 zapraszamy na Koncert Muzyki Organowej. Ponownie w naszym kościele wystąpi Schola Cantorum Thorunensis na czele
z dyrygentem Pawłem Głowińskim. A na organach zagrają Zuzanna i Maciej Batorowie.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, Echo czeka na stoliku za ławkami.

Dodano: 03 Lipiec 2021

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 141