Odwiedzin: 332564
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 123

Oświadczenie-rodziców

 

Dodano: 01 Wrzesień 2019
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła - 01.09.2019 r

 

Od dzisiaj Msze św. niedzielne są sprawowane wg  porządku całorocznego: 7.00,  8.30. 10.00.  11.30,  13.00.  16.00,  18.00.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna, KŻR zmieniają tajemniczki.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 będziemy wypraszać wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

4 września, w środę, zbiórka elektroodpadów,  godz. 12.30 jest zakończeniem zbiórki.

W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30.

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

W sobotę, 7 września o godz. 14.00 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się Narodowe Czytanie fragmentów ośmiu nowel polskich. Wydarzeniu temu będą towarzyszyć występy artystyczne i różne niespodzianki.(zob. gabl).

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów klas pierwszych i ich tornistry z przyborami szkolnymi.

W najbliższy piątek rozpoczynają się w naszej parafii katechezy dla narzeczonych – 8 katechez w każdy piątek, godz. 19.00. Przygotowanie to dotyczy narzeczonych, którzy mają zamiar w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W przyszłą niedzielę odbędą się w naszej parafii dożynki. Zapraszamy na godz. 10.00 na Mszę św. przedstawicieli naszych wiosek na wspólną dziękczynną modlitwę. W par. Narodzenia NMP odpust i dożynki – suma odpustowa o 12.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O akcji „Polska pod krzyżem”
 • Co powinni zrobić rodzice, aby ocalić niewinność swoich dzieci
 • Jak Polak, katolik szuka miłości.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: +  Martyniuk Stanisława i Nowak Władysława…..
 

Dodano: 01 Wrzesień 2019
Zapraszamy na nowennę Otrzyj Matce łzy - uratuj Ojcu syna dnia 29.08.2019r.

 

Dodano: 26 Sierpień 2019
Więcej
Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019

 

Z racji 25 dnia miesiąca dzisiaj o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji obrony życia dzieci poczętych.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią według porządku wakacyjnego, za tydzień Msze św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00.

Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, dodatkowe Msza św. o godz. 9.00.

4 września, w  środę,  o godz. 12.30 na parkingu przy kościele,  odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przyniesiony sprzęt składamy od razu na samochód, nie zostawiamy na parkingu.

W sobotę, 31 sierpnia, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Mamy w autokarze kilkanaście wolnych miejsc prosimy je zająć.

W niedzielę, 1 września, o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do licznego w niej udziału.
Pan Prezydent Michał Litwiniuk informuje o możliwości powrotu autobusami do Białej Podlaskiej po skończonych uroczystościach. Osoby chcące skorzystać z tej oferty niech  do 28 sierpnia zapiszą się w zakrystii.

1 września będziemy obchodzili uroczystości związane z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, rozpoczną się one Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny o godz. 9.30.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o 10.00 procesja eucharystyczna KŻR zmieniają tajemniczki. Zgłosiło się kilku mężczyzn z prośbą o utworzenie nowego KŻR mężczyzn. Zapraszamy chętnych na spotkanie za tydzień po procesji.

W gablocie znajdziemy plakat i informacje dotyczące budżetu obywatelskiego naszego miasta.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • W kodeńskim sanktuarium wciąż dzieją się cuda
 • O odkrytym powołaniu i woli Boga
 • Więzień Dachau i budowniczy kościoła w Gręzówce
 • Wydarzenia poprzedzające wybuch II wojny światowej.


W minionym tygodniu odeszły do Pana:  + Marianna Błażej i Stanisława Martyniuk.

Dodano: 26 Sierpień 2019
Dwudziesta Niedziela Zwykła - 18.08.2019 r.

 

W sobotę, 31 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół  Żywego Różańca z całej naszej Diecezji, na którą Ks. Biskup serdecznie zaprasza. Jest wynajęty autokar, zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 9.00, powrót o 15.30.

W niedzielę, 1 września, o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do licznego w niej udziału. Może wybiorą się ci, którzy pragnęli, a nie mogli pójść do Częstochowy.

 W dniach 20 – 22 września w par. Narodzenia jest organizowana pielgrzymka śladami św. Jozafata na Kresy przez Grodno, Nowogródek, Witebsk i Połock. Koszt 600 zł.

Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja bialskiej firmy o zatrudnieniu pracowników jak również dofinansowaniu kształcenia uczniów i studentów.  Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się zamieszczonym ogłoszeniem na tablicy.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Nie obawiajmy się, że Maryja przysłoni nam Jezusa
 • O zagrożeniach płynących z mediów
 • Czym jest moralność ekonomiczna
 • O posłudze naszych misjonarzy na Wschodzie.


Podajemy do wiadomości, że ks. biskup z dniem 21 sierpnia 2019 r. przenosi ks. Marka Strzeżysza do parafii Trójcy Świętej w Borowiu k/Garwolina. Zmiana ta jest podyktowana brakiem kapłanów do duszpasterstwa w innych parafiach. Od 1 września będzie nam pomagał ks. Wojciech Majewski przyszły proboszcz w par. Rakowiska.
Dziękujemy księdzu Markowi za cztery lata gorliwej posługi kapłańskiej i życzymy owocnej służby Bożej na nowej parafii.                   

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  +  Teresa Huk, Irena Lubańska, Jan Ulewicz……..

 

Dodano: 19 Sierpień 2019
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019

 

Do 14 sierpnia włącznie (do środy) Msza  św. wieczorowa o godz.. 20.00 połączona z apelem pielgrzymkowym.

We wtorek z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy o 19.30, o 20.00 Msza św. i apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

W środę, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i  męczennika.

W czwartek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny(wakacyjny). Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

W Ciciborze Msza św. 15 sierpnia  będzie odprawiona o godz. 10.00.

15 sierpnia uroczystości odpustowe  będziemy przeżywali w Leśnej, Kodniu i w par. Wniebowzięcia na Woli. Suma odpustowa o 12.30.

W przyszłą niedzielę przyjadą do nas o. Oblaci z Kodnia, będą głosić Słowo Boże i rozprowadzą kalendarze misyjne na 2020 rok.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O roli i posłudze księży kapelanów w powstaniu warszawskim
 • Ten kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga
 • O nowej i niebezpiecznej „pijackiej tradycji”
 • Jak rozpoznać czerniaka.


Posłuchajmy dwóch komunikatów:

1)  Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego     ws. LGBT+.

Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.
Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. „Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).
Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. „małżeństw homoseksualnych” oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.
Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.
Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 8 sierpnia 2019 r.

2) Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy - w sprawie akcji propagandowej środowiska LGBT+ w Białej Podlaskiej

Duże zaniepokojenie wśród wielu mieszkańców Białej Podlaskiej wzbudziło zorganizowanie w dniu 8 sierpnia br. na Placu Wolności akcji propagandowej grupy Stonewall (wym: stołnłoł) oraz marki Sprite, która w ramach Letniej Akademii Równości promowała postulaty społeczności LGBT+ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych). Ich obecność była związana z zaplanowaną szerszą akcją agitacyjną skierowaną do mieszkańców tych miejscowości, gdzie do tej pory nie ma tzw. marszów równości. Ma to zapewne - jak zauważa Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki w swoim oświadczeniu ws. LGBT+ - „związek z ofensywą środowisk LGBT+, […] a także   zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach                   do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej”. Wydaje się, iż zaplanowanie tego typu spotkania w Białej Podlaskiej może być reakcją na uchwalenie przez Radę Miasta Karty Praw Rodziny, która zobowiązuje władze lokalne do ochrony praw, jakie przyznaje rodzinom Konstytucja RP. Szczególne znaczenie w tym kontekście ma prawo rodziców              do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a nie jak postuluje ruch LGBT+, na standardach WHO i tzw. edukacji seksualnej promującej środowiska homoseksualne oraz domaganie się przez nie prawa do „małżeństw homoseksualnych”, jak też adopcji dzieci.
Dziękuję tym wszystkim, którzy podejmują działania na rzecz rodziny   i jej praw oraz obrony prawdy o człowieku, jego naturze, naturalnej różnicy płci oraz Bożym powołaniu do szczęścia i zbawienia. Apeluję o szacunek w stosunku do osób tzw. mniejszości seksualnych, ale nie do akceptacji ideologii, która godzi w dobro człowieka.
Polecam Was Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Kodeńskiej, Pani Jedności, oraz Błogosławionych Męczenników z Pratulina i proszę o łaskę wytrwania  w wierze i prawdzie.
Z pasterskim błogosławieństwem
                         
BISKUP SIEDLECKI
L.dz. 903/2019
Siedlce, dnia 9 sierpnia 2019 r.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Bronisława Szucka ……..            

Dodano: 13 Sierpień 2019
Osiemnasta Niedziela Zwykła - 04.08.2019 r.

 

We wtorek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Do 14 sierpnia Msze św. wieczorowe odprawiamy o godz. 20.00 wraz z apelem pielgrzymkowym. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

Przypominamy jeszcze raz o odpowiednim ubiorze idąc do kościoła na Mszę św. Mężczyźni w długich spodniach a kobiety w bluzkach z rękawkiem.

Przy kapliczce Matki Bożej nie stawiajmy kwiatów na obrzeżach studzienki, spadające płatki zatykają pompkę i przestaje działać. Stawiajmy kwiaty na ziemi.

Prośba do narzeczonych, aby na swoim ślubie nie pozwolili strzelać i zaśmiecać teren przy kościele. Jest to czyn   wymagający publicznego potępienia. Będziemy zmuszeni ogłaszać, z której godziny goście weselni zaśmiecili plac przy kościele i zapraszać do sprzątnięcia.


W par. Narodzenia NMP, w każdy 2-gi czwartek miesiąca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. dla kobiet z konferencją i adoracją.

W „Echu Katolickim” przeczytamy:

 • Czy Kościół w Polsce zostanie zepchnięty na margines  
 • Co współczesnemu człowiekowi ma do zaoferowania bł. Edmund Bojanowski  
 • Niezwykłe świadectwo nawróconego Pawła  


W tym tygodniu odeszli do Pana: + Janina Semeniuk  i Marian Koszołko……….

Dodano: 04 Sierpień 2019
Siedemnasta Niedziela Zwykła - 28.07.2019 r.

 

W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych i religijnych. Od lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy przez nasze wyrzeczenia przyczynili się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

W czwartek, 1 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 wyruszy  z par. św. Michała Archanioła 39 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do grupy 10A odbędą się w par. bł. Honorata 30 i 31 lipca br. w godzinach od 18.30 do 20.00. Zdanie bagaży 31 lipca w czasie zapisów. Koszt pielgrzymki 130 zł.
Osoby odprowadzające pielgrzymów do Drelowa będą mogły powrócić do Białej Podlaskiej autobusami miejskimi o godz. 18.30 i 21.30. Zapisy w zakrystii do 30 lipca do godz. 9.00.       
Pielgrzymom duchowym przypominamy o pobraniu z zakrystii Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

 Dzisiaj możemy pomóc misjonarzom włączając się do akcji MIVA Polska „ 1 grosz za 1 kilometr”. Jest to podziękowanie za szczęśliwe podróże. Za ofiary złożone dzisiaj do puszek będą nabywane środki transportu dla misjonarzy konieczne do pracy ewangelizacyjnej.

1 sierpnia,  o godz. 17.00 pod Miejscem Straceń na Placu Wolności odbędą się uroczystości z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – zaprasza Pan Prezydent.

Od 1 – 14 sierpnia Msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 20.00 wraz z Apelem Pielgrzymkowym.
2 sierpnia, w piątek, przypada odpust Porciunkuli. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową  na godz. 11.00.

Nabożeństwa w I czwartek, piątek i sobotę będą odprawiane o 19.30 o 20.00 Msza św. i apel pielgrzymkowy. Spowiedź w czasie nabożeństw od 19.30.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 procesja eucharystyczna a KŻR zmieniają tajemniczki różańcowe.

Dzisiaj u nas kończą się katechezy dla rodziców i chrzestnych,  a w przyszłą niedzielę zaczynają się w par. św. Michała Archanioła.

Przy kościele św. Antoniego w każdą niedzielę o godz. 17.00 odbywają się spotkania grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików i Dorosłych Dzieci Dysfunkcji.(zob. gablota).

Co przeczytamy w Echu Kat: 

 • Relacja z ingresu ks. bpa Piotra do katedry drohiczyńskiej
 • Obecność antychrysta jest śmiertelnym zagrożeniem
 • Wspomnienia bialczanki z czasów powstania warszawskiego.


Zmarli: + Koczkodaj Maria, Niczyporuk Krystyna, Wójtowicz Aniela ……...

Dodano: 28 Lipiec 2019
Błogosławieństwo pojazdów w naszej parafii 25.07.2019r

 

Fotorelacja

 

Dodano: 25 Lipiec 2019
Szesnasta Niedziela Zwykła - 21.07.2019 r.

 

 

Tegoroczna 39 Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się Mszą św. sprawowaną 1 sierpnia 2019 r. w kościele św. Michała Archanioła o godz. 6.00. Zapisy na pielgrzymkę do grupy 10A odbędą się przy par. bł. Honorata 30 i 31 lipca br. w godzinach 18.30 – 20.00. Zdanie bagaży 31 lipca w trakcie zapisów. Koszt pielgrzymki 130 zł.


W czwartek z racji święta św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych po Mszy św. wieczorowej pobłogosławimy pojazdy. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie docierają do celu podroży i wracają do domów.


Każdego 25 dnia miesiąca modlimy się w intencji obrony życia, dzieci poczętych, w czwartek te modlitwy odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem pół godziny przed 18.00.


W piątek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego w tym dniu ogarniemy serdeczną modlitwą naszych dziadków:  Żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.


Za tydzień w par. św. Anny uroczystości odpustowe, suma o 12.30.


W przyszłą niedzielę w par. św. Michała Archanioła będzie terenowa akcja poboru krwi, prowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Lublinie. Rejestracja w godzinach 9.00  -  13.00.


W Echu Kat. przeczytamy:

 • Czy budujemy cywilizację eliminowania osób, których życie nie wydaje się nam dość godne
 • Kapłan w kryzysie i co dalej (rozmowa z ks. Markiem Dziewieckim)
 • Bóg czuwa nad swymi dziećmi
 • Czego mogą nas nauczyć rodzice Maryi, św. Anna i Joachim
 • Dlaczego doszło do krwawych wydarzeń na Wołyniu.

 

Dodano: 22 Lipiec 2019

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 123

Projekt i wykonanie Orange Computers