Odwiedzin: 405818
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 160

Ogłoszenia 05 maja 2024 r

 

 

 

Ogłoszenia –VI Niedziela Wielkanocna 05 maja 2024 r.

 

 1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Po procesji zmianka różańcowa.

 

 2.    Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni zwykłe o godz. 17.45 a w niedziele o i święta po Mszy św. o godz. 9.00.

 3.     W środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze św. jak w dniu zwykłym. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji ks. Prałata Stanisława Zajko z racji imienin

 4.     We wtorek, środę i czwartek bezpośrednio po wieczorowej Mszy św. czyli ok. 18.30 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na spotkania przygotowujące do przeżycia I Komunii św. W piątek próba generalna przed spowiedzią.

 5.     W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dzieci przed I Komunią św.

 6.     Za tydzień w niedzielę 12 maja wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00.

 

 7.     W przyszłą niedzielę w Parczewie odbędzie się 13 Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Rozpocznie się od Mszy świętej o godz. 10.30 podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Potem konferencja ks. dr Grzegorza Czerwonki o błogosławionej Rodzinie Ulmów z Markowej. Państwo Marta i Krzysztof Kardaś, diecezjalni doradcy życia rodzinnego dadzą świadectwo, jaki wpływ na ich życie ma Bł. Rodzina Ulmów.

 

 

 Parafia Chrystusa Miłosiernego organizuje wyjazd autokarowy o godz. 8.00. Zapraszamy chętnych do wyjazdu. Można zapisać się na wyjazd w zakrystii

 

 8.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

 

  • Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej rozwija się dynamicznie. Dlaczego warto wstąpić do Ruchu Szensztackiego?
  • 10 maja rozpoczyna się proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć. Czym zasłużyła na miano świętej z sąsiedztwa? I jak działa na młodych?
  • Od hip-hopu do kapłaństwa - świadectwo powołania ks. Jakuba Bartczaka, gościa ostatniego Kongresu Liturgicznego w naszej diecezji
  • Uzależniony reaguje tylko na własne cierpienie. Jak mądrze pomagać m.in. alkoholikom, narkomanom - radzi ks. Marek Dziewiecki.
  •  

 

 

Dodano: 05 Maj 2024
Więcej
Ogłoszenia 28 kwietnia 2024 r

 

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024 r.

 1.     We wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii Św.

 2.     We środę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie w dni zwykłe o godz.17.45 a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00

 3.     W czwartek 2 maja Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wywieśmy flagi narodowe. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca, w nabożeństwie majowym modlimy się o liczne, dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 4.     W piątek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5.     W I sobotę miesiąca adorację po Mszy św. wieczorowej poprowadzi Legion Maryi.

6.     Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00, nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 7.     W maju katechezy chrzcielne będą głoszone w parafii Chrystusa Miłosiernego. Od przyszłej niedzieli przez cztery kolejne niedziele, o godz. 18.00 zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka, rodziców chrzestnych, a także tych, którzy spodziewają się, że mogą zostać poproszeni aby taką funkcję pełnić.

 8.     Miejskie obchody 233rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny – 3 maja 2024 r. o godz. 11.30 w kościele św. Antoniego. Następnie uroczystości przy tablicy upamiętniającej fakt podpisania Konstytucji 3 Maja a w przyszłą niedzielę 5 maja odbędą się miejskie uroczystości Święta 34 Pułku Piechoty. Rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem przy ul. Warszawskiej a następnie Msza Św. i intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego o godz. 11.30.

 9.     Na stoliku za ławkami do nabycia Echo Katolickie.

Od nabożeństwa majowego do zawierzenia Maryi - świadectwo duszpasterza osób zawierzonych.

Śnimy na jawie, a pobudka może być bolesna - czy dzisiaj jest miejsce na patriotyzm, mówi w rozmowie „Echa” prof. Wojciech Roszkowski.

Życie ludzkie jest coraz „tańsze”. Eutanazja dla „ludzi zmęczonych życiem” to pomysł chorego umysłu czy efekt życia bez Boga? - w artykule „Coraz ciemniej”.

Po czym możemy poznać, że grozi nam utrata słuchu? - odpowiedź w dziale „zdrowie”

W numerze także materiały formacyjne dla kół Żywego Różańca oraz relacja z Diecezjalnego Kongresu Służby Liturgicznej

10.     Apostolat Modlitwy i Postu za kapłanów „Złota Róża” zaprasza do włączenia się w dzieło modlitwy. Przed kościołem po Mszy św. rozdają ulotki z informacją o swojej grupie i zadaniach. Zachęcamy do włączenia się w dzieło tej grupy modlitewnej

 

 

 

Dodano: 28 Kwiecień 2024
Więcej

 

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024 r.

 1.     Przeżywana dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

 2.     Wczoraj trzech naszych ministrantów uczestniczących w Kongresie Służby Liturgicznej w Siedlcach zostało przez ks. Biskupa dołączonych do grona lektorów. Życzymy im wielu Bożych łask i wytrwałości w służbie przy ołtarzu w naszej parafii.

 3.     We wtorek uroczystość św. Wojciecha- głównego patrona Polski. Msze św. według porządku dnia zwykłego.

4.     W czwartek 25 kwietnia - święto św. Marka Ewangelisty, przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30 różaniec w intencji obrony życia.

W tym dniu mija też 2 rocz. śmierci ks. Prałata Janusza Onufryjuka. We Mszy św. o godz. 7.00 prosimy o dar życia wiecznego dla niego.

 5.     W niedzielę 12 maja dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00. Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. odbędzie się w piątek 26 kwietnia- po wieczorowej Mszy św.

Uroczystość Rocznicy I Komunii św. dla klas IV odbędzie się 19 maja.

 6.     Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej prowadzi nabór uczniów do klas pierwszych technikum. Dyrekcja i cała społeczność szkolna zachęcają do skorzystania z oferty edukacyjnej szkoły dostępnej na stronie internetowej www.zsckr.edu.pl.       

 7.     Na stoliku za ławkami do nabycia Echo Katolickie. W nowym numerze:

·        Pan Bóg daje tyle powołań , na ile jest zapotrzebowanie. Ale mamy coraz mniej księży przy ołtarzu. Co jest tego powodem

 

·        Aborcja nigdy nie pozostaje bez wpływu na psychikę kobiety - świadectwa matek, które przez dziesięciolecia nie potrafią uporać się z traumą

·        Niewyciszanie telefonu, żucie gumy, hałasujące dzieci- czego nie wypada robić w kościele?

·        Lewicowy paradygmat zakłada, że za wszelką cenę należy unikać „urażania innych”. Co to znaczy i gdzie leżą granice tolerancji i wolności?

·        Nadciśnienie przez wiele lat może nie dawać objawów, ale to cichy zabójca. Jak mu zapobiegać?

7.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Mirosław Krysztofiuk, Janina Michałowska, Franciszek Frończuk.  Wieczny odpoczynek ...

 

 

Dodano: 21 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 14 kwietnia 2024 r

  

III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r.

 1.     Dzisiejsza niedziela rozpoczyna też Tydzień Biblijny. Poświęćmy czas na lekturę Pisma św., na poznawanie i rozważanie Bożego Słowa skierowanego do nas.

 2.     W każdą niedziele o godz. 8.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny.

 3.     Wspólnoty Neokatechumenalne odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wychodzić z Ewangelią na place i ulice miejscowości do ludzi zagubionych i żyjących w samotności, zapraszają dzisiaj o godz.15.30 na spotkanie ewangelizacyjne na Placu Wolności . Zapraszają wierzących i niewierzących, samotnych i rodziny z dziećmi.

 4.     We wtorek o godz. 18.00 w Sali Matki Teresy w nowym budynku zapraszamy po odbiór strojów na uroczystość I Komunii św.

 5.     Wojciech Sumliński i Witold Gadowski zapraszają na spotkanie poświęcone działalności Ruchu Obrony Polaków i rozmowę o sytuacji Polski w obliczu narastających zagrożeń - spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 19 kwietnia, o godzinie 19 00 w dolnym Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Długiej w Białej Podlaskiej. Wstęp wolny.

 6.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

  • Regularne czytanie Pisma Świętego pozwala poznać nam siebie - od czego zacząć przygodę ze słowem Bożym?
  • Dlaczego o „Ojcze nasz” mówi się, że jest modlitwą doskonałą?
  • Kto popiera aborcję, wyklucza siebie z Kościoła. Nie zdajemy sobie sprawy, że dokonanie jej pociąga za sobą ekskomunikę - w rozmowie z teologiem moralistą.
  • Policjant nie dopuścił kapłana do umierających. Tymczasem jako katolicy mamy swoje prawa.
  • Presja, emocje, pośpiech - na tym bazują przestępcy. Jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, policjanta, pracownika banku?

7.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Antoni Szymanowicz. Wieczny odpoczynek.......

 

 

Dodano: 14 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 07 kwietnia 2024 r

 

II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

 1.     Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzimy patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary dzisiaj składane zostaną przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Dziękujemy też dzisiaj wszystkim darczyńcom za jałmużnę złożoną w okresie Wielkiego Postu do „skrzyni miłosierdzia", zarówno za dary materialne jak i w formie pieniężnej. Bóg zapłać.

2.     W niedziele o godz. 8.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny.

 3.     Jutro obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. jak w dzień zwykły: 6.20, 7.00, 9.00 i 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 podejmiemy dzieło Duchowej adopcji. (adoptujący dziecko niech przyniosą świecę). Pod chórem jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący duchową adopcję. Zachęcamy do ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka wszystkie osoby, które już uczestniczyły w tym pobożnym dziele oraz nowych chętnych.

 4.     Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio" oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. przeprowadza co pewien czas zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.

W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele do dnia 12 kwietnia (piątek) do godziny 10.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Zużyty sprzęt można przywozić i składać przy parkingu koło plebanii (za choinkami).

Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

 5.     Ojcowskie Kluby działające w diecezji siedleckiej zapraszają mężczyzn a szczególnie ojców na Ojcowski Poligon Duchowy.

Odbędzie się on 13 kwietnia 2024 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.  Początek o godz.19.00. Hasło tegorocznego spotkania brzmi „Przywilejem Ojca jest brać odpowiedzialność na siebie”

W części konferencyjnej spotkania będzie można usłyszeć konferencję i świadectwa o tym, jakie znaczenie na to kim jestem dzisiaj, jaką mam postawę, miało odpowiedzialne wychowanie przez Ojca. Czas spotkania wypełni wspólna modlitwa podczas nabożeństwa „Drogi Światła”. Centralnym punktem będzie Eucharystia o północy. Szczegóły na plakacie.

 6.     Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, która odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Następnie odbędzie się złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.

7.     Wspólnoty Neokatechumenalne odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wychodzić z Ewangelią na place i ulice miejscowości do ludzi zagubionych i żyjących w samotności, zapraszają w niedzielę 14 kwietnia o godz.15.30 na spotkanie ewangelizacyjne na Placu Wolności . Zapraszają wierzących i niewierzących, samotnych i rodziny z dziećmi.

8.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Obietnice Jezusa przekazane przez św. s. Faustynę spełniają się na naszych oczach. O formach kultu Bożego Miłosierdzia - w dziale „Formacja”.

·        Byli o krok od zabicia swojego dziecka - Dziś odważnie mówią, że Bóg uratował ich od największego grzechu i błędu - świadectwo rodziców 7-letniego Kacpra

·        Dyskusja o dopuszczalności aborcji przyjmuje ostry bieg. Jak do tej kwestii powinien podchodzić katolik? - w rozmowie „Echa”.

·        Od miesięcy słyszymy, że wszystko, co ma w nazwie „katolicki”, jest podejrzane. Chodzi o zastraszanie ludzie Kościoła?

·        O kontrowersyjnych zmianach w polskiej edukacji, o lekturach i historycznych zagadnieniach, które mają zniknąć ze szkolnego programu.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krystyna Moczulska, Apolonia Suprynowicz i Irena Rychlik-Żuk. Wieczny odpoczynek.......

 

 

Dodano: 07 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 01 kwietnia 2024 r

 

 

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 01.04.2024 r.

 

 

 

1.               Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy. Wszystkim, którzy z ks. Mariuszem Nejranowskim i ks. Mariuszem Czerwińskim przygotowali dekoracje, całej Służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, czytającym i śpiewającym - za przygotowanie i udział w liturgii.

Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na kwiaty do Grobu pańskiego, zarówno w czasie Drogi Krzyżowej jak i od poszczególnych osób.

 2.               Codziennie po Mszy św. wieczorowej nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

3.               W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

4.               We czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu    Quintetu jazzowego w składzie:

Basia Pospieszalska - śpiew

Michał Sasinowski - saksofon

Krzysztof Pawłocki - gitara

Michał Bąk - kontrabas

Maksymilian Kreft - perkusja 

 Artyści wykonują tradycyjne pieśni wielkanocne w autorskich interpretacjach o zabarwieniu jazzowym, przeplatane żywymi improwizacjami, które podkreślają radosny charakter tego okresu. 

 Między innymi w repertuarze znajdą się pieśni takie jak:

·        Wesel się Królowo miła 

·        Zwycięzca śmierci

·        Chrystus Zmartwychwstan jest

·        Otrzyjcie już łzy płaczący 

·        Wesoły nam dzień dziś nastał 

·        O dniu radosny pełen chwał 

Zapraszamy do wysłuchania koncertu

 5.               W piątek ponieważ trwa Oktawa Wielkanocy i ma ona charakter liturgicznej uroczystości - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.               Od piątku rozpocznie się po wieczorowej Mszy św. Triduum przed Dniem Świętości Życia. Modlimy się w intencji obrony życia nienarodzonych.

7.               W sobotę z racji I soboty miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. O poprowadzenie prosimy Diakonię Życia.

 8.               Na stoliku pod chórem od jutra będzie wyłożona jest księga Duchowej Adopcji. Zapraszamy tych, którzy chcą podjąć się tej modlitwy o wpisywanie się do tej księgi. Uroczyste rozpoczęcie modlitwy będzie miało miejsce w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy w tym roku obchodzić wyjątkowo w poniedziałek  8 kwietnia.

9.               Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia – rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.  Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na działalność diecezjalnej Caritas . Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca, procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

10.         Parafia Chrystusa Miłosiernego w Niedzielę Miłosierdzia przeżywa główną uroczystość odpustową, połączoną z jubileuszem XX lecia  ustanowienia Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa w  o godz. 12.30.

11.         Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

12.               W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Nina Jencz, Janina Kuszneruk i Marianna Głowacka. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 


 

 

Dodano: 02 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 24 marca 2024 r

 

Niedziela Palmowa 24 marca  2024 r.

 

 

1.  Kończymy nasze parafialne rekolekcje . Serdecznie dziękujemy Księdzu Tomaszowi za przewodniczenie naszym zamyśleniom, wszystkim kapłanom, którzy nam posługiwali w tych dniach i oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i przez sakrament pokuty i słuchanie Słowa Bożego przygotowali się już do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

2.  Dzisiaj wieczorem o godz. 19.00 z kościoła Wniebowzięcia NMP wyruszy miejska Droga Krzyżowa do kościoła św. Anny. Zapraszamy do udziału i modlitwy

 

3.    Rozpoczynamy ostatni okres Wielkiego Postu - Wielki Tydzień. Wchodzimy w bezpośrednie rozważanie tajemnic męki Pana Jezusa.

4.    W czwartek 28 marca -od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Można zgłaszać te osoby w zakrystii i kancelarii

 

5.    W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Mszy św. porannych. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Od 20.30 do godz. 21.30 adoracje poprowadzi Ruch Światło-Życie: Domowy Kościół i Oaza

 

6.    W piątek adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa cały dzień. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00, gdy rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża na pamiątkę męki i śmierci Zbawiciela. Po Liturgii wystawienie Najśw. Sakramentu i przeniesienie do grobu i adoracja do godz. 22.00.  

 

7.    W sobotę adorację wznowimy o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów i wody będzie odbywać się od godz. 8.00 do 14.00 co pół godziny. Wodę do poświęcenia można przynieść już we własnych naczynkach,  będzie też możliwość nabrania już poświęconej wody przed kościołem.

 

 

8.    Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem od liturgii poświęcenia ognia. Po liturgii adoracja potrwa do godz. 6.00 w niedzielę.

9.    W niedzielę o godz. 6.00 zostanie odprawiona Msza św. z procesją Rezurekcyjną. Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.

 

 

10.                 Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisłyczyli jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych także dla osób stołujących się we wszelkich stołówkach. Podobnie wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje w sobotę do Liturgii Wigilii Paschalnej.  Pod żadnym pozorem w tych dwóch dniach nie spożywajmy alkoholu.  Znajdźmy czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w ciągu dnia.

 

 

11.                 Spowiedź będzie jeszcze od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. porannych i od 17.30 po południu, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.00 do 17.45 i od 21.00 do 22.00; w Wielką Sobotę od 19.00 do 19.45. Trwają też rekolekcje w kościele św. Antoniego. Też tam jest możliwość spowiedzi.

 

12.                 W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne jako jałmużna wielkopostna.

13.                 Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego".

 

Dodano: 24 Marzec 2024
Więcej
2024.03.22-24 ... czas naszej przemiany ... Rekolekcje Wielkopostne - Kazania

 

Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg.

 

2024.03.22 Kazanie I

POSŁUCHAJ

2024.03.23 Kazanie II
POSŁUCHAJ

 

2024.03.24 Kazanie III

POSŁUCHAJRekolekcje prowadził  Ks. dr. Tomasz Cabaj

 


 

Dodano: 20 Marzec 2024
Ogłoszenia 17 marca 2024 r

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

 

1. Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego wszystkich parafian zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek. Program rekolekcji:

Piątek - 22 marca    

6.30 Msza św. z nauką ogólną

10.00   Droga Krzyżowa

10.30   Msza św. z nauką ogólną,

16.00   Droga Krzyżowa dla dzieci

16.30   Msza św. z nauką ogólną

17.30   Droga Krzyżowa

18.30   Msza św. z nauką ogólną,

Sobota - 23 marca    

6.30    Msza św. z nauką ogólną

10.30   Msza św. z nauką ogólną,

16.30   Msza św. z nauką ogólną

18.30   Msza św. z nauką ogólną

 

Niedziela - 24 marca, zakończenie rekolekcji.

Spowiedź w piątek i sobotę –pół godz. przed Mszą św.

Do spowiedzi przygotowujemy się przez zrobienie rachunku sumienia z książeczki. Zadbajmy o spowiedź w piątek i sobotę. Nie odkładajmy jej na niedzielę, bo raczej będzie to utrudnione. Nie odkładajmy też na kolejny tydzień tuż przed świętami, bo można nie zdążyć.

Rekolekcje poprowadzi Ks. dr. Tomasz Cabaj, Duszpasterz Akademicki z Białej Podlaskiej.

 

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele zapraszamy na pierwszy koncert, który rozpocznie V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

3. Katecheza neokatechumenalna dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Matki Teresy.

4. Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej zaprasza do salki Matki Teresy na kiermasz świąteczny. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, m. in. palmy wielkanocne oraz stroiki świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych. Przed kościołem można nabyć PALMY WIELKANOCNE wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych.

 

5. We wtorek obchodzimy liturgiczną uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku dnia powszedniego – 6.20, 7.00 i 18.00

 

6. W piątek 22 marca z kościoła św. Antoniego po Mszy św. o godz. 18.30 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przewidziane są dwie trasy. Jedna kończy się w Serpelicach, a druga powraca do Białej Podlaskiej. Zapisy w internecie.

7. W kaplicy Matki Bożej stoi skrzynia miłosierdzia, do której możemy składać dary dla najbardziej potrzebujących.

8. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Wspieramy wielkopostne dzieła Caritas Diecezji Sieleckiej.

9. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej informuje, że w najbliższą środę tj. 20 marca br. o godz. 8.00 środowiska rolnicze planują rozpoczęcie protestu na terenie naszego powiatu. Zgodnie z przekazanymi informacjami organizatorów ma on trwać do dnia 26 marca (wtorek) do godz. 8.00 rano. Protest będzie się wiązał z blokadą dróg, w tym drogi krajowej numer 2. W związku z powyższym proszą, aby uwzględnić to podczas planowanych na ten czas wyjazdów i podróży. Blokady obejmować będą:

- Skrzyżowanie DK-2 z ul. Warszawską do granic miasta Biała Podlaska

- Skrzyżowanie ulicy DK-2 i Alei Solidarności wraz z ulicą Cmentarną oraz ul. Białka

- Skrzyżowanie drogi W-812 z DK-2 (w rejonie wiaduktu na ulicy Janowskiej)

 

10. Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego":

40 lat temu odważna młodzież Zespołu Szkół Rolniczych broniła krzyża i robią to dziś - zapraszamy do lektury świadectwa byłych uczniów, a także relacji z rocznicowych obchodów na Jasnej Górze i Drogi krzyżowej w kolegiacie w Garwolinie

Na jakich filarach powinno opierać się duszpasterstwo młodzieży, dlaczego religia w szkole to za mało oraz o potrzebie szczerości w Kościele - w rozmowie z bp Grzegorzem Suchodolskim

Coraz więcej osób decyduje się na konsekrację św. Józefowi. Na czym ona polega i dlaczego warto powierzyć mu swoje życie?

Dlaczego rolnikom należy się szacunek - w rozmowie z diecezjalnym duszpasterzem rolników ks. kan. Stanisławem Chodźką.

 

Dodano: 18 Marzec 2024
Więcej

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 160

Projekt i wykonanie Orange Computers