Odwiedzin: 319452
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 106

Wniebowstąpienie Pańskie 13.05.2018r

 

Dzisiaj 204 dzieci przystąpi(przystąpiło) w naszej parafii do I Komunii świętej. Życzymy im, aby przez bliski kontakt z Panem Jezusem wzrastały w latach i  mądrości u Boga i u ludzi.

Dzisiaj, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską, oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II – 13 maja 1981 r. Na wzór  NASZEGO WIELKIEGO RODAKA  zawierzamy Maryi naszą Ojczyznę, Diecezję i nasze rodziny.

W uroczystej procesji fatimskiej dla całego miasta   wyruszymy dzisiaj z naszej świątyni do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do  licznego udziału. Będziemy dziękować Bogu przez Maryję za 100 lat niepodległości  Ojczyzny i 200 lat istnienia naszej diecezji. Weźmy lampiony.

Prosimy dzieci, które dzisiaj przystąpiły do I Komunii św. aby w strojach komunijnych wzięły udział w tej procesji dziękując za wielki dar Komunii świętej.

Codziennie odprawiamy nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.30. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego łączymy z nabożeństwem majowym.

W sobotę po Mszy św. wieczorowej i nabożeństwie majowym będzie czuwanie przed    uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej kolejna katecheza chrzcielna oraz wykład w ramach pomocy osobom uzależnionym.

Taca w przyszłą niedzielę na jubileusz diecezji.

1 – 2 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. (zob.gabl.)

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Jak wyglądał droga do świętości  o. Leopolda
 • O cudach wyproszonych za przyczyna różańca
 • Czym jest syndrom opuszczonego gniazda
 • O zaburzeniach głosu.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Bronisław Budzyński…... 

Dodano: 13 Maj 2018
Krąg Biblijny 08.05.2018 r

 

Krąg Biblijny 08.05.2018 r

Dodano: 12 Maj 2018
Zapraszamy na film "Paweł, apostoł Chrystusa" - kino MERKURY od 07.05.2018

 

 


Paweł, apostoł Chrystusa - zwiastun

 

Kino MERKURY

poniedz. , 07 maja    14:00;18:15

wtorek , 08 maja    14:00;18:15

środa , 09 maja    14:00;18:15

czwartek , 10 maja    16:00

piątek , 11 maja    14:15;18:15

sobota , 12 maja    14:15;18:15

niedziela , 13 maja    14:15;18:15

poniedz. , 14 maja    14:15;18:15

wtorek , 15 maja    14:15;18:15

środa , 16 maja    14:15;18:15

czwartek , 17 maja    16:15

Dodano: 06 Maj 2018
Szósta Niedziela Wielkanocy 06.05.2018 r

 

Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Przez cztery niedziele o godz. 19.00.

Dzisiaj po wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie.

Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

We wtorek przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Stanisława.

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję , śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele po Mszy św. wieczorowej w dni powszednie, a w niedziele o 17.30.

Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii dodatkowo uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza grupa o 10.00, druga o 11.30. Osoby nie związane bezpośrednio z I Komunią św. prosimy o przyjście do kościoła na inną godzinę.

Uwaga kierowcy jadący na uroczystość I Komunii św. samochodami. Chcąc uniknąć kłopotów i nerw starajcie się parkować poza parkingiem parafialnym, na osiedlach, przy Lidlu, w uliczkach. Lepiej troszkę dalej przejść niż tłoczyć się w bramie. Przy tej okazji przypominamy właścicielom samochodów parkujących przy kościele, aby w każdą niedzielę do 6.30 wyjeżdżali z parkingu.

Za tydzień nasza parafia przygotowuje PROCESJĘ FATIMSKĄ.  Wyruszamy z naszego kościoła o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci komunijne w strojach i rodziny do wzięcia w niej udziału. Pięknie będzie gdy otoczycie Matkę Bożą Fatimską i razem przejdziemy do par. Narodzenia na Brzeską.
Przyjdźmy wszyscy jak najliczniej bo będzie to procesja wprowadzająca nas w obchody 200 rocznicy powstania naszej diecezji.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące  w Białej Podl. ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2018/19. Dokładne informacje i adres strony internetowej są na plakacie w gablocie oraz w sekretariacie szkoły przy ul. Janowskiej 55.
Ponawiamy ogłoszenie z ubiegłej niedzieli ks. Biskupa Kazimierza Gurdy o Diecezjalnym Dniu Rodziny jaki odbędzie się w przyszłą niedzielę w Parczewie. Wyjazdu wspólnego nie będzie za mało chętnych, ale indywidualnie – zachęcamy.

Kino Markury zaprasza na film „Paweł, Apostoł Chrystusa”. W gablocie znajdziemy krótką recenzję i rozkład emisji.

W Echu Katolickim:

 • Dlaczego warto zaprzyjaźnić się ze św. Charbelem
 • O co walczą rodzice dorosłych niepełnosprawnych
 • Dlaczego papież Franciszek zwołał synod nt. Młodzieży.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Dobruk Jadwiga  i  Tadeusz Zieńczuk

Dodano: 06 Maj 2018

 

Dodano: 06 Maj 2018
Piąta Niedziela Wielkanocy 29.04.2018

 


Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie.

Od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie zapisujemy chętnych na wyjazd do Parczewa autokarem.

Dzisiaj przypada 73 rocznica wyzwolenia obozu Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwach  o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

Dzisiaj z inicjatywy MIVA Polska modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

We wtorek rozpoczynamy maj. W naszej polskiej tradycji jest to miesiąc szczególnej modlitwy z Maryją. Każdego dnia będziemy śpiewać po Mszy św. wieczorowej litanię loretańską, a w niedzielę o 17.30. Zachęcamy rodziców i młodzież, aby licznie przychodzili z dziećmi na majowe. Zadbajmy też o obrazy i figurki w naszych domach i przy przydrożnych kapliczkach.

Dania 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W czwartek, 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Mszę św. zapraszamy: 7. 00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00.

Miejskie obchody święta Konstytucji  3 Maja rozpoczną się w czwartek Mszą św. odprawioną w kościele św. Antoniego o godz. 11.30.

W niedzielę 6 maja, odbędą się uroczystości Święta 34 Pułku Piechoty z udziałem Ministra Obrony Narodowej, które rozpocznie złożenie kwiatów i przekazanie sztandaru  pod pomnikiem przy ul. Warszawskiej o godz. 10.00.  O 11.30 w kościele św. Antoniego uroczysta Msza św.

W I czwartek miesiąca modlitwy w intencji kapłanów połączymy z nabożeństwem majowym.

W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00 – spowiedź od 15.30.

W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Majowe i różaniec w czasie adoracji.
W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna.

K. Ż. R. zmieniają tajemniczki.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w .naszej parafii katechezy dla rodziców i chrzestnych,  przez cztery niedziele o godz. 19.00.

Jak nam wiadomo w Pratulinie trwa budowa domu pielgrzyma. Zostało nam (parafii) sporo cegiełek do rozprowadzenia. W przyszłą niedzielę pod kościołem będzie można cegiełkę nabyć i pomóc w budowie.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Czym jest współczesny patriotyzm i na czym  polega
 • Co ciekawego nas czeka podczas Diecezjalnego Dnia Rodziny 13 maja w Parczewie
 • Nowa błogosławiona Hanna Chrzanowska.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Józef Mikołajczuk i Ewa
Zdunek……..

 

 

Dodano: 30 Kwiecień 2018
Imieniny ks. Marka 25.04.2018 r

 


Galeria zdjęć

 

Życzenia imieninowe złożone przez naszego proboszcza dla ks. Marka

Dodano: 27 Kwiecień 2018
21 kwietnia 2018 Ojcowski Poligon Duchowy

 


Drodzy Ojcowie!

Dziś wielokrotnie jesteśmy atakowani przez różne złe duchy aby się poddać, zrezygnować, uciec od naszych zadań i obowiązków. Toczy się nieustanna walka o nasze rodziny, ale my chcemy tą walkę wygrywać. Chcemy słuchać dobrego ducha, który nam mówi ojcze nie poddawaj się, walcz o swoje małżeństwo, o dzieci, o rodzinę. Aby nie toczyć tej bitwy w pojedynkę, chcemy wspólnie z innymi ojcami stanąć do tej walki o zwycięstwo, ale żeby zwyciężyć trzeba ćwiczyć.

Drugi „Ojcowski Poligon Duchowy” odbył sie w Szpakach w Sanktuarium Św. Józefa, bo on jest najlepszym wzorem mężczyzny i ojca – tym, który potrafił zapewnić bezpieczeństwo małemu Jezusowi i jego Matce i to od niego chcemy się uczyć bycia dobrym i odpowiedzialnym mężem i ojcem.

Organizatorem tego poligonu był Klub Ojca z Siedlec i Łukowa

Galeria zdjęć


Dodano: 23 Kwiecień 2018
Teksty piosenek, które dzieci przystepujące do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będą śpiewać.

 Kiedyś o Jezu

1. Kiedyś, o Jezu, chodził po świecie
Brałeś dziateczki w objęcia swe.
Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię
Do Serca Twego przytul i mnie.

Dodano: 23 Kwiecień 2018
Więcej
Czwarta Niedziela Wielkanocy - Dobrego Pasterza 22.04.2018 r.

 

Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały, tych których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań  spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej drugie spotkanie z cyklu „Mocne….tematy” pt.  Rodzina z problemem uzależnienia – funkcjonowanie rodziny, interwencja kryzysowa, współ - uzależnienie.

Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. modlimy się za naszą Ojczyznę.

Spotkanie przed I Komunią Św. we wtorek i czwartek : I grupa 16.45; druga grupa 18.45 .

We wtorek 24 kwietnia o godz.17.45 w bialskim kinie Merkury spotkanie z Wojciechem Sumlińskim i premiera najnowszej książki.

W środę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Na Nowennie będziemy też za przyczyną Matki Bożej polecać Panu ks. Marka z racji imienin. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji życia.

Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej organizuje 26 kwietnia br,(czwartek) Dzień Otwarty. Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia szkoły w tym dniu.(zob. Gabl.)

Na stoliku za ławkami są wyłożone materiały dotyczące Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci .

W bieżącym numerze „Echa Katolickiego” przeczytamy :

 • Relację o powtórnym pogrzebie biskupów naszej diecezji w Janowie Podl.
 • Kogo Bóg powołuje? Jak rozpoznać Jego wezwanie?
 • Jak się dochodzi do świętości i co nie jest świętością?
 • Czy w Kościele są rozwody? Na czym polega stwierdzenie nieważności małżeństwa?
 • O Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Teresa Kobiałko, + Bronisław Czyżak, + Antoni Szyc….

Dodano: 22 Kwiecień 2018

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 106

Projekt i wykonanie Orange Computers