Odwiedzin: 405818
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 160

Ogłoszenia 07 stycznia 2024 r

Niedziela Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2024 r.

 

1.     Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. Podziękujmy Zbawicielowi Świata Jezusowi Chrystusowi za wielki dar Chrztu Świętego. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przeżyć obchody narodzenia Pana Jezusa. Jeszcze raz dziękujemy ks. Tomaszowi za przygotowanie szopki, rodzicom dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały I Komunię Św. za ufundowanie nowych figurek do szopki, dziękujemy też wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi, bądź przez przygotowanie paczki, bądź przez złożone ofiary. Bóg zapłać za wszelki dar serca.

2.     Od przyszłej niedzieli po Mszy św. wieczorowej rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem bł. Męczenników z Pratulina. W ten sposób przygotujemy się do obchodów 150 rocznicy ich męczeńskiej śmierci w dniu 23 stycznia.

3.     W niedzielę 14 stycznia Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza po Mszy św. o godz. 9.00 na spotkanie opłatkowe. Odbędzie si ę w Sali ks. Blachnickiego – na górze w nowym budynku.

4.     Ofiary składane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 5.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących ulic:

 

08 stycznia 2024

od godz. 16.00

Poniedziałek

 Ul. Królowej Jadwigi 10, 14 i 16–2 księży

Ul. Królowej Jadwigi 18 – 1 ksiądz

09 stycznia 2024

od godz. 16.00

Wtorek

Ul. Królowej Jadwigi 12 – 1 ksiądz

Ul. Królowej Jadwigi 20 - 1 ksiądz

Ul. Radziwiłłowska 7 – 1 ksiądz

Ul. Radziwiłłowska 9 – 1 ksiądz

10 stycznia 2024

od godz. 16.00

Środa

 Ul. Królowej Jadwigi – domki jednorodzinne –1 ksiądz

Ul. Radziwiłłowska (domy jednorodzinne -od ostatnich numerów) i Różana – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 15 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 9 i 17 – 1 ksiądz

 

 

 

11 stycznia 2024

od godz. 16.00

Czwartek

Ul. Zygmunta Augusta 1– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 3 i 5– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 13– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 7– 1 ksiądz

12 stycznia 2024

od godz. 16.00

Piątek

Ul. Zygmunta Starego 14 i 15 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 10 i 16 –1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 9 i 12 – 2 księży

13 stycznia 2024

od godz. 9.00

Sobota

 Ul. Kwiatowa i Unitów Podl. – 1 ksiądz

Ul. Sitnicka – 3 księży

 Od 15 stycznia dalej ul. Zygmunta Starego, Anny Jagiellonki i później zaczniemy ul. Terebelską.

 6.     W czasie trwania wizyty kolędowej w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, czyli od wtorku do piątku w godz. 16.00-17.30 będzie tylko pan organista. W sobotę od 8.00 do 8.45 będzie obecny też ksiądz.

 

 7.  Od 12 stycznia 2024 r. wchodzi na ekrany kin film „Powstaniec 1863”, poświęcony bohaterowi powstania styczniowego, kapłanowi diecezji siedleckiej – ks. Stanisławowi Brzósce. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Przeżywając obchody 160. rocznicy powstania styczniowego zachęcamy do obejrzenia filmu.

 

 8.     Na stoliku pod chórem prasa katolicka.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ryszard Onoszko. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

Dodano: 07 Styczeń 2024
Więcej
Ogłoszenia 31 grudnia 2023 r

Niedziela Św. Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

 

1.     Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój i początek nowego roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych.

2.     We środę 3 stycznia o godz. 18.45 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej - "Kolędowa" to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy. W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastroje utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Miłość to wierność wyborowi, Strumień, Niech mówią, że to nie jest miłość) oraz Anny German (A kiedy wszystko zgaśnie), a także wybrane utwory z autorskiej płyty "Nówka".

 3.     W czwartek wypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 4.     W I sobotę stycznia - 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Porządek sprawowania Mszy św. będzie niedzielny. Tego dnia w kościele na wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kadzidło i kredę, którą zgodnie z polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kreślimy K+M+B lub C+M+B, dodając cyfry roku Pańskiego. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Ofiary z tego dnia zbierane na tacę, będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Po wieczorowej Mszy św. Adoracja Najśw Sakr do godz. 21.00. O poprowadzenie poprosimy Koła Różańcowe.

5.     Po Mszy św. o godz. 9.00 w sobotę 6 stycznia, zapraszamy do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez dzieci ze szkoły podstawowej.

 6.     Parafia św. Michała Archanioła zaprasza 6 stycznia na Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w parafii św. Michała Archanioła i po Mszy św. orszak przejdzie na Plac Wolności. Dzieci mogą przygotować kartonowe serduszka z wypisanymi swoimi dobrymi uczynkami. Serduszka złożone zostaną do żłobka Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału.

7.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

 8.     W dniu 9 stycznia będziemy odchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot. W tym dniu o godz. 10.00 w siedleckiej katedrze odbędzie się instalacja relikwii bł. Pauliny. Organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości. Zapisy do 3 stycznia 2024 r. Od dzisiaj odmawiana jest nowenna do bł. Pauliny codziennie o godz. 17.45 a w przyszłą niedzielę o 8.15.

9.     Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Prosimy, aby rodziny, które wyrażają chęć wizyty wyraźnie zaprosiły księdza, otwierając drzwi mieszkania. Można też jakimś zewnętrznym znakiem umieszczonych na drzwiach mieszkania zasygnalizować pragnienie spotkania kolędowego.

Program wizyty kolędowej na najbliższe dni:

 

02 stycznia 2024

od godz. 16.00

wtorek

Ul. Władysława Jagiełły 1 i 3 i Grunwaldzka 1 i domy jednorodzinne – 1 ksiądz

Ul. Władysława Jagiełły 2 i 4 – 1 ksiądz

Ul. Kazimierza Jagiellończyka 6 i 8 i domy jednorodzinne – 1 ksiądz

Ul. Kazimierza Jagiellończyka 10 i 12– 1 ksiądz

03 stycznia 2024

od godz. 16.00

Środa

Ul. Bł. Honorata – 1 ksiądz

Ul. Jana Pawła II -1 ksiądz

Ul. Poprzeczna – 2 księży

04 stycznia 2024

od godz. 16.00

Czwartek

Ul. Osiedle Sitnickie i Okrzei – 2 księży

Ul. Królowej Jadwigi 2, 4, 5 - 2 księży

Ul. Królowej Jadwigi 3 –1 ksiądz

05 stycznia 2024

od godz. 16.00

Piątek

Ul. Królowej Jadwigi 6 i 8 – 1 ksiądz

Ul. Królowej Jadwigi 9 – 2 księży

Ul. Królowej Jadwigi 7 – 2 księży

 

 

Od 8 stycznia – dalsza część ul. Królowej Jadwigi, Radziwiłłowska i Zygmunta Augusta

10. .     W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: + Jadwiga Komarowska. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 31 Grudzień 2023
Więcej
Zapraszamy na KONCERT ŚWIĄTECZNY - 03.01.2024 r.

 OLGA SZOMAŃSKA "KOLĘDOWA"
- KONCERT ŚWIĄTECZNY -

  Jacek Subociałło - piano 

                 
               
Koncert Olgi Szomańskiej "Kolędowa" to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy.

W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastroje utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Miłość to wierność wyborowi, Strumień, Niech mówią że to nie jest miłość) oraz Anny German (A kiedy wszystko zgaśnie), a także wybrane utwory z autorskiej płyty "Nówka".

Olga Szomańska - wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika).
 

Obecnie występuje m.in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier. 

Jest laureatką drugiego miejsca w VI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Szerszej publiczności znana jako Marzenka Laskowska z serialu „M jak Miłość”.

Dodano: 30 Grudzień 2023
Ogłoszenia 24 grudnia 2023 r

 

   Czwarta Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

 

 

  1.     Kończy się czas adwentowego oczekiwania, Maryja uczy nas jak przyjmować Boga ochotnym sercem i jak zanieść Go w życie nasze i naszych rodzin. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania w tym roku świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szopki i dekoracji w kościele, na czele z ks. Tomaszem, który tak wiele pracy i trudu włożył w zaprojektowanie i realizację projektu szopki. Dziękujemy również P. Franciszkowi Maksymiukowi za ofiarowanie Gwiazd Betlejemskich do szopki.                

     2.     Dzisiaj już przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Nie będzie już Mszy o godz. 16.00 i 18.00.  

 

 3.     Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie Ewangelii, oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.  

4.     O północy uroczysta pasterka, którą poprzedzi pół godziny wcześniej godzina czytań.  

5.     Jutro porządek Mszy św.: 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.   

                Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.     

W drugi dzień świąt porządek sprawowania Mszy św. niedzielny. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świat będą przeznaczone na budowę kościołów w diecezji.  

6.     We czwartek 28 grudnia Ruch Światło-Życie zaprasza na wspólną modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. W parafii Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej o godz. 18.00 Msza św. a potem nabożeństwo ekspiacyjne i modlitwa różańcowa.

7.     W piątek 29 grudnia, na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Tomasza w dniu jego imienin. 

8.     W przyszła niedzielę odchodzimy Święto Rodziny z Nazaretu. Módlmy się o świętość naszych rodzin. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.   

9.     Przyszła niedziela to też 31 grudnia – koniec roku kalendarzowego. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne. Podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów, a także prosić o błogosławieństwo na nowy rok.   

10. We środę 3 stycznia, po wieczorowej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele świąteczny koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej.     

11.Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od czwartku 28 grudnia. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin, z Bożym błogosławieństwem. I to jest istota wizyty duszpasterskiej. Będziemy odwiedzać osoby i rodziny, które wyrażą chęć wizyty otwierając drzwi i zapraszając księdza. Jeżeli jakieś rodziny nie wyrażają chęci kolędy z różnych względów, rozumiemy i nie oceniamy. Nie będziemy więc dzwonić czy pukać do wszystkich drzwi.                                

 Przy okazji kolędy składamy zwyczajowo ofiarę na utrzymanie kościoła i parafii, na prace związane z remontem kościoła i jego otoczenia. Jakie prace podejmiemy w tym roku, to jeszcze ustalimy i poinformujemy. Plany są następujące: wykonanie schodów przed kościołem, zabudowanie wieży kościoła- z powodu wody i odchodów ptasich zaczyna niszczeń mur wieży, poprawa elewacji kościoła, która kruszy się od strony zachodniej, prace przy uporządkowaniu parkingu, poszukujemy tez sposobu wykonania wentylacji kościoła. Ponosimy także znaczne koszty w związku ze wzrostem cen za ogrzewanie i elektryczność. Będziemy planować te prace w zależności od zebranych finansów i naszych możliwości.Program wizyty kolędowej na najbliższe dni: 

28 grudnia 2023

godz. 16.00

czwartek

Księcia Witolda 1 i 2 –1 ksiądz

Księcia Witolda 3– 1 ksiądz

Księcia Witolda 4 i 6 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 5 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 8 i 10 – 1 ksiądz

29 grudnia 2023

godz. 16.00

piątek

Księcia Witolda 14 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 12 i domy jednorodzinne– 2 księży

Ul. Księcia Witolda 21 –1 ksiądz

30 grudnia 2023

godz. 9.00

sobota

Ul. Władysława Jagiełły 7 – 2 księży

Ul. Władysława Jagiełły 9 – 2 księży

Ul. Władysława Jagiełły 5 i 6 – 1 ksiądz

Po Nowym Roku zakończymy ul. Władysława Jagiełły i rozpoczniemy ul. Kazimierza Jagiellończyka. 

12.W dniu 9 stycznia będziemy odchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot. W tym dniu o godz. 10.00 w siedleckiej katedrze odbędzie się instalacja relikwii bł. Pauliny. Organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości. Zapisy do 3 stycznia 2024 r. Od 31 grudnia odmawiana będzie nowenna do bł. Pauliny codziennie o godz. 17.45.     

13.W zakrystii są jeszcze opłatki i świece na stół wigilijny w cenie 15 zł. Do nabycia Echo Katolickie.     

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Krystyna Krać. Wieczny odpoczynek….                                          

Dodano: 24 Grudzień 2023
Więcej
2023.12.23 Nasza Szopka - projekt i wykonanie ks. Tomasz

 

Nie było miejsca dla Ciebie…”

Jak mogło się zdarzyć, że nikt nie przyjął do domu Świętej Rodziny? Wiemy, ze pukali do wielu drzwi, a wszędzie spotykały ich te słowa: „Nie ma już miejsca, wszystko zajęte”. Rzeczywiście, tłoczno było wtedy w Betlejem. Ale przecież Maryja oczekiwała Dzieciątka… Jak można było zamknąć wszystkie drzwi? My jesteśmy przekonani, że gdyby Jezus narodził się u nas, na naszej ziemi, sprawy potoczyłyby się zupełnie inaczej. Wszyscy zaprosilibyśmy Maryję i Józefa, wszystkie drzwi zostałyby otwarte przed nimi. Ale, czy na pewno? Czy nie powtórzyłoby się Betlejem? Spróbujmy odpowiedzieć dziś sobie na to pytanie. Przecież Jezus przypomina, że jest obecny w każdym człowieku. Wiec rozejrzyj się dokoła, może obok ciebie jest taka biedna „Święta Rodzina”, która czeka na twoją pomoc, byś uchylił choć trochę drzwi swojego domu, drzwi swojego serca. Bóg się narodził, by nas zbawić.

 I Taka jest właśnie wymowa naszej parafialnej szopki. Nikt, ich nie przyjął, wszystkie drzwi do domów pozamykane, zresztą tak samo,  często jest z naszymi sercami, zamkniętymi na Boga i na drugiego człowieka…

„A dzisiaj czemu wśród ludzi – Tyle łez, jęku, katuszy? – Bo nie ma miejsca dla Ciebie – W niejednej człowieczej duszy”.

 

Nasza Szopka

Dodano: 23 Grudzień 2023
Ogłoszenia 17 grudnia 2023 r

 

Trzecia Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2023 r.

 

 1.     Trzecia Niedziela Adwentu rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Rodzina jest dla każdego z nas przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

 2.     Msza św. Roratnia jest odprawiana w naszej świątyni w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

 3.     Od wczoraj rozpoczęła się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.40 do wspólnej modlitwy a w niedzielę o godz. 8.40.

 4.     W piątek 22 grudnia od godz. 11.00 odwiedzimy chorych w domach. Można zgłaszać osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, a potrzebują spowiedzi.

 5.     Za tydzień ostatnia – czwarta niedziela adwentu, a jednocześnie dzień Wigilii. W tym dniu z racji niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i tego obowiązku nie wypełni udział we Mszy św. Pasterskiej. Ona należy już do Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Msze św. będą odprawiane w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 i 18.00

Wieczorem w niedzielę zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie Ewangelii, oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

6.     O północy uroczysta Pasterka, którą poprzedzi pół godziny wcześniej godzina czytań.

 7.     Przeżyliśmy w minionym tygodniu rekolekcje parafialne. Była możliwość spowiedzi. Jeśli jednak ktoś z rozmaitych względów „nie zdążył” z oczyszczeniem serca to spowiedź w tym tygodniu: od poniedziałku do soboty w czasie Mszy św. Prosimy aby nie odkładać na niedzielę spowiedzi, bo może się zdarzyć, że ktoś nie zdąży albo spowiedzi już nie będzie. I oby nie było żalu, że księdza już nie ma w konfesjonale.

 8.     W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 15 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

 9.     Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza dzisiaj od 8.00 do 13.30 do Sali Matki Teresy, na kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami będące uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazdy dla uczestników placówki.

 10.                    Wojciech Sumliński i Wydawnictwo WSR zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książkom ZAKAZANA PRAWDA oraz ANEKS o niebezpiecznej sytuacji Polski i wskazujących dokąd zmierzamy. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dzisiaj o godzinie 19 00.

 11.                       Na stoliku do nabycia Echo Katolickie:

·        Przed nami niedziela Gaudete, która przypomina nam o tym, że chrześcijanin powinien być człowiekiem radości

·        Jakie są najczęstsze przyczyny stwierdzeń nieważności małżeństwa? I jak ogólnopolskie statystyki przekładają się na naszą diecezję - w rozmowie z wiceoficjałem Sądu Biskupiego Diecezja Siedlecka

·        Dlaczego zatraciliśmy istotę oczekiwania, tak ważną w Adwencie? Jak przeżywali ten czas nasi rodzice i dziadkowie?

·        Przemoc może zadziać się w każdym domu. Niektórzy potrafią ją jednak doskonale ukrywać, nikt też nie podejrzewa, że patologia dotyczy tzw. dobrych rodzin.

 Zachęcamy do lektury!

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Błonka, Wiesław Stefaniuk, Krzysztof Grudziński, Robert Denisiuk. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 18 Grudzień 2023
Więcej
Ogłoszenia 10 grudnia 2023 r

 

Druga Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 r.

 

 

 

 

1.     Drugą niedzielę adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, pomagamy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wychodząc z kościoła.

 

 

 

2.     Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.30, 10.30, 17.00, 18.30. Spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św. w poniedziałek i wtorek.

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

3.     W środę i sobotę o 7.00 Msza św. Roratnia. Przychodzimy z lampionami. Dzieci przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

 

4.     Za tydzień w niedzielę 17 grudnia 2023 r. w godzinach 8:00-13:30 w Sali Matki Teresy odbędzie się kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami będące uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 15 prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazdy dla uczestników placówki.

5.     W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez czas adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki przytwierdzonej do skrzyni możemy składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

 

6.     W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 10, 15 i 20 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

 

7.     Na stoliku do nabycia Echo Katolickie. W najnowszym numerze "Echa":

·        Jak rozumieć Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi? Czy nieskazitelność Matki Bożej nas od Niej nie oddala?

·        Czas Adwentu jest okazją do umocnienia więzi z Bogiem i ludźmi. Jak przeżyć go wspólnie i dobrze przygotować się do świąt.

·        Dziękuję Ci, Maryjo - te słowa powtarza najczęściej. W numerze świadectwo matki, która po latach starań cieszy się darem macierzyństwa

·        O stanowisku Kościoła wobec kwestii in vitro - w rozmowie „Echa”.

 

·        Kłamstwa stały się fundamentem nowej rzeczywistości społeczno-politycznej. Dlaczego nie szukamy prawdy?

 

 

8.     W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Henryk Demianiuk i Janina Krzymowska Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

 

Dodano: 10 Grudzień 2023
Więcej
2023.12.10-12 Rekolekcje Adwentowe

 

Zapraszamy na nasze parafialne REKOLEKCJE ADWENTOWE, które prowadzi Ks. mgr Tomasz Grzyb.


Tematem naszych rekolekcji jest:


 
"BÓG NIE POSŁAŁ SWEGO SYNA NA ŚWIAT

PO TO,

ABY ŚWIAT POTĘPIŁ,

ALE PO TO,

BY ŚWIAT ZOSTAŁ PRZEZ NIEGO ZBAWIONY"


Są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Jana 3,16-18

 

Fotogaleria


rekolekcje adwentowe,
w niedzielę 10 grudnia
- Msze św. rozkład godz. niedzielny
w poniedziałek i wtorek – 11 i 12 grudnia
- Msze św. o godz.: 6.30, 10.30, 17.00,18.30.
Spowiedź w rekolekcje w poniedziałek i wtorek 30 minut przed Mszą św.

 

Dodano: 10 Grudzień 2023
2023.12.10-12 Rekolekcje Adwentowe

 

Dodano: 05 Grudzień 2023
Ogłoszenia 03 grudnia 2023 r

    

1. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent w naszym życiu. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. O oczekiwaniu przypomina nam wyciszenie, które mamy podjąć w tym okresie, modlitwa, rekolekcje, które będziemy przeżywać a nawet dekoracja adwentowa w kościele. Dziękujemy za jej wykonanie ks. Tomaszowi i wszystkim, którzy mu pomogli. Dziękujemy też wszystkim, którzy przygotowali i pomogli w przeprowadzeniu wczoraj spotkania dla dzieci.

 

  

2. Wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Roraty w środy i soboty o godz. 7.00. Dwadzieścia minut wcześniej odśpiewamy Godzinki. Na Mszę św. Roratnią zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

 

  

 

3. W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu „Złota Róża” w Sali Matki Teresy.

 

4. W piątek 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni: 6.20, 7.00 i 18.00. W czasie Mszy św. wieczorowej poświęcenie medalików dzieciom klas III.

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje adwentowe, które dobędą się w naszym kościele w dniach 5-6-7 grudnia o godz. 19.30. Zapraszamy studentów i środowiska akademickie, absolwentów i dobrodziejów duszpasterstwa. Szczególy na plakacie.

  6. W przyszłą niedzielę – 10 grudnia- rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, w niedzielę rozkład niedzielny a w poniedziałek i wtorek – 11 i 12 grudnia – Msze św. o godz.: 6.30, 10.30, 17.00,18.30. Spowiedź w rekolekcje w poniedziałek i wtorek 30 minut przed Mszą św.

  

 

7. Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 

 

  8. Parafia pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Białej Podlaskiej zaprasza na koncert chóru: Schola Cantorum Misericordis Christi z parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. W koncercie będzie można usłyszeć pieśni adwentowe i maryjne. Koncert odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2023 w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej o godz. 19.00. Wstęp wolny.

  

 

9. W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez cały Adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki postawionej obok skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

 

  

 

10. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy czy braku miłości. Świeca jest znakiem, że dzielimy się z tymi, którzy tej naszej pomocy potrzebują. Chodzi nie o samą świecę ale o złożony dar dla biednych i potrzebujących. Świece są w cenie 10 zł, 15 zł, 20 zł i 30 zł

11. W czasie adwentu od poniedziałku di piątku I Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej będzie celebrować liturgię jutrzni. Wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę zapraszają o godz. 5.30 do Sali nad zakrystią.

 

 12. W ramach akcji „Przedświąteczne porządki - zbiórka elektrośmieci" trwającej do końca grudnia będą zbierane elekroodpady do pojemnika ustawionego na terenie parkingu przy kościele oraz w wyznaczonych punktach mobilnych na terenie gminy i miasta Biała Podlaska, szczegóły akcji są w wywieszone w gablocie.

 

13. Na stoliku do nabycia Echo Katolickie. W bieżącym numerze:

·         Adwent to czas refleksji i oczekiwania na przyjście Pana. Jak nie zmarnować tego okresu?

·         Czy toczące się na świecie wojny i kataklizmy oznaczają koniec świata i jak rozumieć Apokalipsę?

·         Mamy dziś do czynienia ze szczególną walką o dziecko. Dziecięcą niewinność, czystość, a także prawo do życia często kradną rodzice - więcej w artykule „Bitwa o dzieci”.

·         „Ja jestem ból do samego nieba” - mówiła po śmierci ks. Jerzego. Marianna Popiełuszko uczestniczyła w beatyfikacji swojego syna. Czy ona też zostanie wyniesiona na ołtarze?

·         Czemu służy podział roku liturgicznego na okresy i od kiedy Adwent wyznacza jego początek? Zachęcamy do lektury

 

  

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Mieczysław Jaszczyk, Zofia Gregor Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

Dodano: 03 Grudzień 2023
Więcej

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 160

Projekt i wykonanie Orange Computers