Odwiedzin: 302390
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 93

Wymarsz 37 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej 01.08.2017 r

 

Fotorelacja z pierwszego dnia 37 PPP na Jasną Górę


Kliknij TUTAJ

 

Więcej zdjęć na facebooku

Dodano: 02 Sierpień 2017
Zapisy i zdawanie bagażu na 37 PPP na Jasną Górę

 

Jutro z kościoła Św. Antoniego wyruszy 37 PPP na Jasną Górę, a dzisiaj w naszej parafii trwały zapisy i zdawanie bagażu

Dodano: 31 Lipiec 2017
Siedemnasta Niedziela Zwykła - 30 lipca 2017

 

Od przeszłej niedzieli trwa wakacyjna akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Zapraszamy chętnych po odbiór pustych plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne i do 15 sierpnia przynieść do zakrystii. Zostaną rozdane dzieciom z biednych rodzin.

We wtorek, 1 sierpnia, z kościoła o. Kapucynów po Mszy św. o godz. 6.00 wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy 10A  30 i 31 lipca w godz. 17.00 – 19.00.  Zdawanie bagaży 31 lipca  17.00 – 19.00 na naszym parkingu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce 120 zł.

Osoby, które chcą się włączyć w duchowe pielgrzymowanie niech pobiorą z zakrystii Karty Duchowego Uczestnictwa i od wtorku będziemy o godz. 20.00 sprawować Mszę św. wraz z Apelem Pielgrzymkowym. W dni powszednie Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie.(przez czas trwania pielgrzymki)

Osoby odprowadzające pątników do Drelowa mogą powrócić do Białej autokarami pod warunkiem, że jeszcze dzisiaj zapiszą się w zakrystii.

Nabożeństwa w pierwszy czwartek i piątek będą odprawiane o 19.40. W pierwszy piątek spowiedź od 19.30. W I sobotę od 19.00 – 15 min. medytacji i różaniec.

W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. godz. 10.00. KŻR zmieniają tajemnice.

Sierpień to miesiąc pielgrzymek, wspomnień i ważnych wydarzeń narodowych. Biskupi apelują, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania zobowiązań abstynenckich od alkoholu.

1 sierpnia, we wtorek, będziemy przeżywać 73 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego
2 sierpnia, w środę, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową na godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

W gablocie znajdziemy plakat informujący o kolejnych pielgrzymkach Diecezjalnego Centrum Diecezjalnego Pielgrzymkowo-Turystycznego.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Czy tzw. kulturalne picie zapobiega uzależnieniu od alkoholu
  • O sposobach ratowania zagrożonych rozpadem rodzin
  • Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli
  • Relacja z pielgrzymki do Santiago de Compostela.


W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Polewicz Urszula…...

Dodano: 30 Lipiec 2017
Św. Krzysztof - patron kierowców 25.07.2017r

 

Poświęcenie pojazdów

Modlitwa kierowcy
O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka.
Ty jesteś Dawcą Życia - proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie.
Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków.
Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości.
Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich.
Amen.


Św. Krzysztof (zm. około 250)
O życiu św. Krzysztofa brak pewnych wiadomości. Pewne jest, że żył na początku trzeciego wieku i że zmarł śmiercią męczeńską, ale reszta wiadomości oparta jest na przekazach ustnych i legendach.
Miał się urodzić w Kanaanie (być może w Licji - dziś Turcja) pod koniec II wieku w rodzinie pogańskiej. Legenda mówi, że rodzice dali mu na imię Reprobus, co miało znaczyć Odrażający. Był bardzo brzydki: olbrzymi wzrost, potężne ciało i niekształtna głowa przypominająca głowę psa. Odznaczał się także ponadludzką siłą. Może dlatego postanowił zaciągnąć się na służbę u najpotężniejszego władcy. Najpierw zaciągnął się w władcy swojej krainy. Przekonał się jednak, że król bardzo boi się szatana, przyjął więc służbę u niego. Potem okazało się, że szatan boi się Chrystusa. To sprawiło, że zainteresował się Chrystusem, poznał Jego naukę i przyjął chrzest. Za pokutę postanowił osiedlić się na Jordanem i przenosić ludzi przez rzekę na swych potężnych ramionach.
Pewnej nocy usłyszał, że dziecko prosi o przeniesienie na drugi brzeg. Wziął je na ramiona i zaczął nieść. Dziecko stawało się coraz cięższe, tak że w pewnym momencie Reprobusowi groziło utonięcie. Dotarł jednak do drugiego brzegu i spytał "Kim jesteś?". Usłyszał: "Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając mnie, dźwigasz cały świat". Na pamiątkę tego zdarzenia Reprobus miał otrzymać greckie imię Christophoros, co oznacza "niosący Chrystusa". Legenda wspomina też, że Pan Jezus przywrócił Krzysztofowi normalny wygląd.

Dodano: 25 Lipiec 2017
Szesnasta Niedziela Zwykła 23.07.2017r

 

Diakonia Miłosierdzia przy naszej parafii włącza się w wakacyjną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Od dzisiaj zapraszamy po odbiór pustych plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne. Plecaki należy przynieść do 15 sierpnia. Odbiór plecków w zakrystii.

Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie osób zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy do grupy 10A odbędą się 30 i 31 lipca
w godzinach od 17.00 do 19.00. Zdawanie bagaży ostatniego dnia zapisów, w godz. 17.00 – 19.00.

Na stoliku wyłożone są karty duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Na kartce możemy zapisać swoją osobistą intencję i przekazać przewodnikowi grupy.

Prezydent Dariusz Stefaniuk zachęca do skorzystania z możliwości transportu powrotnego z przystanku pątników w Drelowie, podczas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na uczestników pielgrzymki, chcących powrócić do Białej Podlaskiej będą czekały autobusy. Osoby zainteresowane powrotem prosimy o wpisanie się na listę  na konkretne godziny do 30 lipca.

We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba, Apostoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów po Mszy Św. wieczorowej.
Po błogosławieństwie modlitwa w intencji obrony życia, adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy do godz. 21.00 oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

W środę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Będziemy się modlić za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

W sobotę, 29 lipca, o godz. 19.30 w dolnym kościele Wniebowzięcia N.M.Panny na Woli odbędzie się wykład „ Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie” w Syrii i Iraku.

Komenda Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej wciąż odnotowuje szereg oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”, „ na policjanta”, czy też „  na prokuratora”. Nie dajmy się zwieść. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie  naszych pieniędzy. Należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego Komendy Miejskiej Policji.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

O modlitewnych Kołach Koronkowych

O sile Nowenny Pompejańskiej – O ratowaniu tonących i udzielaniu im pierwszej pomocy

O konkursie literackim i fotograficznym z racji  200-lecia naszej diecezji. 

 

Dodano: 24 Lipiec 2017
Przyjęcie Szkaplerza 16.07.2017 r

 

W niedzielę 16 lipca na Mszy Świętej o godz. 11.30 ks. Proboszcz poświęcił i uroczyście nałożył Szkaplerz trzem naszym parafiankom

 

Więcej zdjęć na Facebooku

 

Dodano: 19 Lipiec 2017
Więcej
Piętnasta Niedziela Zwykła 16.07.2017r

 
Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie N.M.Panny z góry Karmel i historię szkaplerza. Wielu z nas nosi szkaplerz. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja, ale znak naszej religijności, naszej wiary i miłości.

W czasie wakacji Diakonia Miłosierdzia przy naszej parafii włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Wyposażając plecaki w przybory szkolne możemy wspomóc dzieci z biedniejszych rodzin. Akcja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą i mogą wyposażyć przynajmniej jedno dziecko z naszej parafii. Wszystkich darczyńców zapraszamy po odbiór plecaków do zakrystii w przyszłą niedzielę.

Za tydzień o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę, która wyruszy 1 sierpnia. Prosimy również o przybycie tych, którzy chcą posługiwać w różnych służbach – muzycznej, medycznej, porządkowej. Potrzebna jest też osoba do pełnienia zadania – łącznika na trasie pielgrzymki.
Przewodnikiem grupy 10A będzie ks. Jacek.

Dzisiaj trzecia, a za tydzień czwarta katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

W gablocie znajdziemy informacje na temat Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach. Od 1 lipca do 19 września są przyjmowane zgłoszenia.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Wakacje sprzyjają wypoczynkowi, ale też duchowej przemianie
  • O przygotowaniach do  Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
  • Jakie obietnice przekazała Maryja czcicielom szkaplerza
  • Na czym polega posługa w diakonii życia
  • O tym jak Bóg uratował pewną rodzinę
  • Początki Katolickiego Radia Podlasie, wspomina pierwszy dyrektor rozgłośni.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Anna Prokopiuk i Czesław Koperski.

Dodano: 17 Lipiec 2017
Kolejne spotkanie z cyklu Fatima Dolina Pokoju

 13.07.2017 r Konferencja III Nieczystość

13.07.2017r homilia ks. Jacka

Fragment różańca Tajemnice Światła

Głoszenie Króleatwa Bożego

Dodano: 14 Lipiec 2017
Czternasta Niedziela Zwykła 09.07.2017r

 
Dzisiaj kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.  Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane  powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy też o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Dzisiaj o godz. 19.00 druga katecheza dla rodziców i chrzestnych.

We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. Założony przez niego zakon Benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele.

W czwartek, 13 dzień miesiąca  -  po Mszy św. wieczorowej różaniec fatimski, procesja i kolejna katecheza o grzechu nieczystości.

Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie N. M. Panny z góry Karmel i historię szkaplerza. Wielu z nas nosi medaliki szkaplerze. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja, ale znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

  • Dodatek dla miłośników leśnej przyrody
  • Relacja z Diecezjalnego Dnia Chorego w Kodniu
  • Czy Pan Bóg jest obecny i działa w internecie
  • O powołaniu do kapłaństwa, jego rozpoznawaniu i kształtowaniu.
Dodano: 09 Lipiec 2017
Krąg Biblijny 02.07.2017r

 

Krąg Biblijny 02.07.2017 r

Dodano: 04 Lipiec 2017

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 93

Projekt i wykonanie Orange Computers