Odwiedzin: 342104
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 132

Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentów Eucharystii i Kapłaństw

 

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów. Jest to dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele kapłanom zawdzięczamy.

 Św. Jan Maria Vianney napisał:
„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”


Drodzy Kapłani

– w imieniu wszystkich grup parafialnych oraz parafian dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim. Dziękujemy za Waszą pracę w naszej Parafii. Dzięki Wam – my możemy przybliżać się do Chrystusa. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana – z głębi serca dziękujemy! Chcemy Was zapewnić, że każdego z Was codziennie otaczamy swoją modlitwą, a dziś – w dniu Waszego święta czynimy to w sposób szczególny.

Życzymy Wam, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi. Niech On obdarza Was tymi łaskami, których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, życzliwych ludzi na swej drodze, a także realizacji osobistych pragnień. A przede wszystkim życzymy, abyście wzorem Chrystusa byli Dobrymi Pasterzami i osiągnęli świętość!

Nasze serdeczne życzenia kierujemy także w stronę wszystkich kapłanów pochodzących z naszej Parafii, a także wszystkich, którzy pełnili kapłańską posługę w naszej parafii.
Szczęść Wam Boże!

Dodano: 08 Kwiecień 2020
Transmisja na żywo z obrzędów Triduum Paschalnego

 

Dodano: 05 Kwiecień 2020
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej - 05.04.2020 r.

 

Niedziela Palmowa, którą dzisiaj przeżywamy wprowadza nas w Wielki Tydzień Męki Pańskiej,  błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

Pamiętajmy o wytycznych odnośnie zgromadzeń w czasie epidemii (maksymalnie we Mszy św. i na adoracji Najświętszego Sakramentu może uczestniczyć 5 osób ), dotyczy to również Triduum Paschalnego. Zachęcamy do pozostania w domach i duchowego uczestnictwa poprzez transmisję w mediach.

Od poniedziałku do soboty Wielkiego Tygodnia dyżur spowiedniczy od 15.00 – 17.00.

Wielki Czwartek rozpocznie Święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do miejsca przechowania.

Wielki Piątek adoracja od godz. 8.00, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę należy się powstrzymać od spożywania pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00, a o 20.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

W Wielką Sobotę nie ma błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny. Obrzęd ten w tym roku będą sprawować w domach ojciec lub matka, albo przedstawiciel rodziny przed rozpoczęciem posiłku wielkanocnego. Modlitwę błogosławienia pokarmów znajdziemy na stronie internetowej parafii.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, o 6.00 Msza św. Rezurekcyjna, następna Msza św. o 8.30.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Andrzej Klonowski.

 

 
Przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Przewodniczący: Przeżywamy niedzielę wielkanocną. Jezus, który umarł za nas na krzyżu, zmartwychwstał. On tak dokonał naszego odkupienia. Swoją „śmiercią zniweczył śmierć naszą, a zmartwychwstając przywrócił nam życie”. W tym roku radość paschalna jest przysłonięta epidemiąkoronawirusa. To dlatego, dziś
w naszym domu przeżywamy obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Kościół zachęca, aby nie rezygnować z radosnego przeżywania świąt wielkanocnych. Obecne trudności traktujemy jako znak, jaki Bóg daje ludzkości. Bóg tak przypomina o kruchości naszego ziemskiego życia, które może skrócić złośliwy wirus. On też potrafi zniszczyć wszelkie nasze plany. Posłuszni woli naszego Biskupa i władz państwowych, respektujemy nakaz pozostania w domu. Korzystamy też z dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej. Pragniemy z żywą wiarą i nadprzyrodzoną nadzieją przeżywać czas  świąteczny. Z pokorą prosimy Boga, aby przerwał panującą epidemię.
Sprawując obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny ożywiamy duchową solidarność z Kościołem powszechnym a zwłaszcza ofiarami koronawirusa i módlmy się za zmarłych. Z wiarą przyjmijmy dobro, które przez ten święty obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny przygotował nam zmartwychwstały Chrystus.

Ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan:
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.


Teraz przewodniczący mówi:

Módlmy się:
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz
i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen

Przewodniczący
Teraz mówmy wspólnie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego.

Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie, jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Dodano: 05 Kwiecień 2020
Owocne przeżycie Niedzieli Palmowej - 05.04.2020 r.

 

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie możemy wspólnie uczestniczyć w obchodach Niedzieli Palmowej, w procesji i błogosławieństwu i poświęceniu palm. Możemy jednak przeżyć tą uroczystość duchowo.

 

 


Nie bądźmy bierni duchowo w czasie nadchodzących Świąt. Przeżyjmy owocnie Niedzielę Palmową, w duchowej łączności z całym Kościołem i swoimi wspólnotami parafialnymi.

Kościół, opierając się na nauczaniu św. Pawła, nazywa rodzinę "domowym Kościołem". Więzy jedności i miłości, które łączą członków rodziny, stają się obrazem więzów, którym Bóg przez Jezusa Chrystusa łączy się z ludzkością. To w rodzinie każdy może, a nawet powinien, według własnego powołania i możliwości, realizować powszechne kapłaństwo, którym został obdarzony na chrzcie świętym.
 

 

 

Dodano: 04 Kwiecień 2020
Piąta Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.

 

W związku z trwającą w naszej Ojczyźnie sytuacją i wprowadzeniem stanu epidemii ze względy na zdrowie i bezpieczeństwo każdego człowieka konieczne jest dostosowanie się do wymogów prawa państwowego oraz zaleceń władz kościelnych.

Rozporządzenie Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy:

Postanawiam co następuje:

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta.(uczestniczymy za pośrednictwem telewizji, radia, internetu). Dyspensa jest udzielona wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terytorium, obowiązuje do odwołania.

Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w liturgii nie może uczestniczyć więcej
niż 5 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę.

Zalecam, aby zawiesić tradycyjne comiesięczne i przedświąteczne wizyty u chorych.

Poinformować o możliwości skorzystania z sakramenty pokuty i pojednania.

W naszej parafii od jutra przez cały tydzień kościół będzie otwarty od rannych Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z możliwością spowiedzi. Do świątyni będzie mogło wejść max. 5 osób.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek odmówmy w domach litanię do Serca Pana Jezusa a w sobotę do Matki Bożej.

Informujemy, że za tydzień 5 kwietnia będzie transmitowana na żywo przez nasz parafialny facebook Msza Swięta z godz. 10.00.


W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Wiesław Baczyński,  Antoni Borysiak,  Irena Nowak ……...

Dodano: 29 Marzec 2020
Msza Święta transmisja na żywo - 25.03.2020 r

 

Informujemy, że przez stronę facebooka naszej parafii będzie transmitowana na żywo jutro w UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO Msza Święta na żywo o godz 9.00.
Przewodniczyć jej będzie proboszcz naszej parafii ks. prałat Janusz Onufryjuk.

Dodano: 24 Marzec 2020
PILNE - zmiany w uczestniczeniu w Mszy Świętej 24.03.2020r

 

W związku z najnowszym Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów Adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje odwołana, a na Msze św. do kościoła będzie mogło wejść tylko 5 osób nie licząc obsługi i księży. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Rządu i pozostać w domach to wszystko ma służyć wspólnemu Dobru.

 

Z pamięcią w modlitwie

Wasi duszpasterze.

Dodano: 24 Marzec 2020
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020 r.

 

W związku z trwającym zagrożeniem epidemią koronawirusa w dalszym ciągu obowiązują środki ostrożności do jakich wzywają nas służby medyczne i władze państwowe. Do świątyni wchodzimy wejściem do zakrystii, nie więcej niż 50 osób. Reszta niech pozostanie w domu i korzystając z dyspensy uczestniczy w liturgii przez telewizję.

W naszej świątyni pozostało jeszcze do pomalowania prezbiterium dlatego z rana będą odprawione Msze św. o 6.20 i 7.00 z możliwością spowiedzi.  Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i o 18.00 Msza św.

W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św.:  6.20,  7.00,  9.00,  18.00. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży poczęty za sprawą Ducha św. w łonie Maryi Dziewicy, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.

W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia.  Przyjmujemy w Duchową Adopcję jedno dziecko i przez dziewięć miesięcy odmawiamy dziesiątek różańca i codzienną modlitwę. (możemy ją znaleźć w Internecie). Ze względu na zaistniałą sytuację, adopcję rozpoczynamy indywidualnie.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej o 20.30 w intencji oddalenia epidemii, w duchowej łączności z całą Polską i z nami.

 

Dodano: 22 Marzec 2020
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020 r.

 

Od dzisiaj zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa nie ma Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Nie będzie też rekolekcji.
Godziny Mszy św. pozostają bez zmian, może w nich uczestniczyć max 50 osób; pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalne.
Ze względu na malowanie świątyni dopiero od piątku od godz.16.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie też okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
Wszystkie spotkania grup parafialnych zostały odwołane. Dzieci prosimy o pozostanie w domu.
Sakrament Bierzmowania zostanie przeniesiony na inny termin.

W czwartek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Polecajmy Jego wstawiennictwu nasze trudne sprawy.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przestrzegajmy zarządzeń władz państwowych i diecezjalnych, bez zbędnego szemrania. Bóg mówi do nas i dziś. Ufajmy Jego Słowom.

Spędzając więcej czasu w domu czytajmy prasę katolicką.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  +  Julianna Czernkowska …

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr. 9 informuje:

Dodano: 15 Marzec 2020
2020.03.15 Msza Święta

 

Msza Święta w naszej parafii z godz. 7.00, którą odprawił nasz proboszcz ks. prałat Janusz Onufryjuk
W związku z epidemią koronawirusa i zarządzeniem naszego biskupa siedleckiego o ograniczeniu wiernych w kościołach do 50 osób.

 

 Obejrzyj i uczestnicz

Dodano: 15 Marzec 2020

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 132

Projekt i wykonanie Orange Computers