Odwiedzin: 332564
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 123

VII Niedziela Wielkanocy 02.06.2019 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Od piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego jako przygotowanie do Zielonych Świąt. Odmawiamy ją codziennie podczas nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

W I czwartek miesiąca podczas nabożeństwa będą odmówione modlitwy w intencji kapłanów i o powołania.

W tym tygodniu I piątek miesiąca, przypominamy dzieciom I komunijnym o rozpoczęciu obchodzenia I piątków. W książeczkach  mają specjalne miejsce na wpisy spowiednika dlatego oddzielne blankiety nie są potrzebne. Dodatków  Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30.
W piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji dzieci z nauczycieli ze szkoły podstawowej …….

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie uczniów klas VIII i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O obecność na spotkaniu prosimy również rodziców.

W sobotę, 8 czerwca w wigilię Zesłania Ducha św. po nabożeństwie wieczorowym młodzież oazowa przygotowuje adorację Najświętszego Sakramentu. W par. św. Michała Archanioła odbędzie się  modlitewne czuwanie prowadzone przez zespół ewangelizacyjny z Lublina. Początek o godz. 18.40.

Dzisiaj rozpoczynają się katechezy chrzcielne w par. Chrystusa Miłosiernego. - godz. 18.00.

Dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, rozpocznie się Mszą św. o 11.30 w kościele św. Michała Archanioła a zakończy na Placu Wolności.

W dniach 14 – 15 czerwca w Pratulinie odbędzie się kolejne spotkanie młodych katolików diecezji siedleckiej – JERYCHO   MŁODYCH. Wyjazd w piątek o godz. 17.30  spod parafii Narodzenia NMP. Koszt uczestnictwa 32 zł. Zapisy u ks. Marka.

Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach ogłasza nabór dla kandydatów na kantora, organistę, dyrygenta chóru i psałterzystę. (więcej informacji w gablocie)

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Kiedy gubimy drogę, Pan Bóg wyznacza nową trasę
 • Na czym polega katechumenat
 • Młody muzyk opowiada o swoim nawróceniu
 • Czym jest cholesterol.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Włoszek Daniel i Lewczuk Krzysztof…….


Dodano: 03 Czerwiec 2019
Dodano: 03 Czerwiec 2019
Słowo Rady Stałej KEP - przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

 

Dodano: 19 Maj 2019
Piata Niedziela Wielkanocy 19.05.2019 r.

 

Dzisiaj o godz. 14.00 poświęcenie pól w Rakowiskach i Terebeli  a w przyszłą niedzielę w Ciciborze Dużym i Ciciborze Małym też o godz. 14.00.

W przyszłą niedzielę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina.  Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.00. Miejsc już nie ma.

Do Pratulina wybiera się też III Motocyklowa Pielgrzymka Kobiet. Wyjazd  o 9.30 z parkingu przy kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Brzeska.

W związku z renowacją muru z epitafiami, który znajduje się przy kościele św. Antoniego,  23 maja o godz. 17.00 w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych tą sprawą.

W tym roku obchodzimy 450 rocznicę śmierci Świętego Stanisława Kostki – patrona dcieci i młodzieży. Za tydzień do parafii Narodzenia NMP przybędą relikwie św. Stanisława. Nabożeństwo dla młodzieży będzie sprawowane o godz. 15.30 z możliwością ucałowania relikwii.
 
24 maja mija V rocznica ingresu Bp Kazimierza Gurdy do katedry; a 26 maja 50- lecie kapłaństwa będzie obchodził Bp. Henryk Tomasik. Pamiętajmy w modlitwach o Dostojnych Jubilatach.

1 czerwca (w sobotę) w WSD diecezji siedleckiej odbędą się dwa szkolenia dotyczące tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. Szkolenie porządkowych do kierowania ruchem i szkolenie muzycznych. Te osoby niech zgłoszą się do ks. Marka lub ks. Jacka do 26 maja.

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do włączenia się w ten projekt.

W Leśnej Podlaskiej, 15 czerwca będzie obchodzony Jubileusz 50–lecia Zespołu Szkół Rolniczych, oraz 100–lecia Polskiej Szkoły Państwowej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o 10.30. (zob. gabl.)

W Echu Kat. przeczytamy:

 • Co wyznajemy, gdy mówimy „ Wierzę w jeden, święty, powszechny[…] Kościół
 • O miłości, która była siłą napędową św. Rity
 • Świadectwo ks. Sopyły, więźnia z Dachau
 • Dlaczego kobiety sięgają po alkohol.
Dodano: 19 Maj 2019
Zapraszamy na nowennę Otrzyj Matce łzy - uratuj Ojcu syna dnia 21.05.2019r.

 

Dodano: 13 Maj 2019
Czwarta Niedziela Wielkanocy 12.05.2019 r.

 

Dzisiaj w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.00 uroczystość I Komunii św. -  pięćdziesiąt pięć dzieci po raz pierwszy przyjmie (przyjęło) Pana Jezusa.

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dzisiaj o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert organowy, wystąpią wykonawcy z Polski i Słowacji.

W sali Matki Teresy też o 19.00 druga katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Jutro,   13 maja o 19.00 Nabożeństwo Fatimskie dla całego miasta, wyjdziemy z par. Narodzenia N.M. Panny do par. Chrystusa Miłosiernego. Prosimy wziąć ze sobą lampiony.

Rocznicę I Komunii św. z ubiegłego roku dzieci obejdą za tydzień – 19 maja o godz. 10.00. W poniedziałek (jutro) o 16.45  próba - obecność obowiązkowa. Spowiedź dzieci od wtorku na Mszach św. wieczorowych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na sobotę.

Poświęcenie pól 19 maja w Rakowiskach i Terebeli, 26 maja w Ciciborze Dużym i Małym – godz. 14.00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:  dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o 17.30.

W sobotę, 18 maja jest organizowany dla ojców wyjazd do Górek k/Garwolina na 3 Ojcowski Poligon Duchowy. Telefon i inne szczegóły na plakatach.    
26 maja Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Zapisy w zakrystii. Przyjmujemy też zapisy do Częstochowy na zjazd Kół Żywego Różańca(31maj-1 czerwiec)            


W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Tydzień modlitw o powołania
 • Antyklerykalizm
 • O Bogu, dla którego wszystko jest możliwe
 • Niebezpieczne uzależnienie małych dzieci od gier w sieci i gdzie szukać pomocy.


W minionym tygodniu odeszli do Pana :  +  Kazimierz Artyszuk i Paweł Kowalewski…...


Dodano: 13 Maj 2019
Imieniny ks. prałata Stanisława Zajko

 

Drogi Księże Stanisławie życzymy Ci wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni, pełnych szczęścia i miłości, aby każdy nadchodzący dzień, był tym najwspanialszym dniem w życiu i aby zawsze otaczali Cię kochający ludzie.
Życzymy wytrwałości, spokoju i pogody ducha. Wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze. Zdrowia i wszelkiego szczęścia. Przede wszystkim światła tak silnego i jasnego, które przynosi błogosławieństwo samą swoją obecnością.

Dodano: 08 Maj 2019
Diecezjalny Dzień Rodziny - Parczew 12 maj 2019 rok

12 maja w Parczewie pragniemy wzmocnić nasze małżeństwa i rodziny. 

U Jezusa i Maryi chcemy zaczerpnąć odwagi do życia. Zapraszam zakochanych i uczących się kochać. Przyjedźcie Całymi Rodzinami

- ks. Jacek Sereda

 

 

 

Dodano: 06 Maj 2019
XI tydzień Biblijny

 

Dodano: 06 Maj 2019
Więcej
Nabożeństwa majowe

 

Dodano: 06 Maj 2019
Więcej

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 123

Projekt i wykonanie Orange Computers