Odwiedzin: 368810
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 147

 


Dodano: 26 Luty 2022
Neokatechumenat zaprasza na katechezy

 

Dodano: 26 Luty 2022
NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI 26-27.02.2022

 

W nocy z soboty na niedziele zapraszamy na modlitwę i adorację

NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

DLA POLSKI.

O godz. 21.00 rozpocznie się adoracja

i modlitwy,

o 24.00 Msza św. za Ojczyznę

i dalej adoracja

przed Najświętszym  Sakramentem

do godz. 5.00.

Wejście do kościoła przez zakrystię.

 

 

Dodano: 22 Luty 2022
Siódma Niedziela Zwykła – 20 lutego 2022 r.

 

1. Od dzisiaj zaczynają się katechezy neokatechumenalne. Dotykają one egzystencji człowieka i każdego z nas. Są też zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża. Zapraszamy każdego, kto ma pragnienie przeżyć to doświadczenie.
Katechezy są głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej. Pierwsza dzisiaj o godz. 19.00.

2. We wtorek w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Jest okazją do wyrażenia czci Św. Piotrowi i jego następcy. W modlitwach polećmy osobę Ojca Św. Franciszka.

3. W nocy z soboty na niedziele zapraszamy na modlitwę i adorację – Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Od godz. 21.00 rozpocznie się adoracja i modlitwy, o 24.00 Msza św. za Ojczyznę i dalej adoracja przed Najśw. Sakramentem do godz. 5.00. Wejście do kościoła przez zakrystię.

We środę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie ruchy i odpowiedzialnych we wspólnotach, aby podzielić się modlitwą.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną zarówno ekonomiczną jak i duszpasterską.

5. Natomiast na Mszę Św. o godz. 13.00 zapraszamy rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Św.

6. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Kolejny rachunek za styczeń wyniósł trzydzieści tysięcy zł.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Greń. Wieczny odpoczynek….

Dodano: 20 Luty 2022
Szósta Niedziela Zwykła – 13 lutego 2022 r.

 

1.    Jutro , 14 lutego przypada święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Módlmy się o wierność wszystkich krajów europejskich Ewangelii, którą głosili ci misjonarze.

2.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dodano: 13 Luty 2022
Spotkanie ministrantów 05.02.2022 r.

 

Wczoraj (05.02.2022 r) odbyła się kolejna zbiórka z naszymi ministrantami, którzy mieli okazje obejrzeć bardzo ciekawą prezentację związaną z rycerstwem. Piotr student prawa na KUL z zamiłowania historyk, w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadał o zwyczajach panujących w średniowieczu. Jednak największą chyba atrakcją, była możliwość przymierzenia strojów z epoki.
Spotkanie chyba już tradycyjnie zakończyło się dietetycznymi frytkami.

 

Więcej zdjęć na Faceeboku

Dodano: 06 Luty 2022
Piąta Niedziela Zwykła – 06 lutego 2022 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy św. po godz. 10.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. W piątek , 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.
W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Prosimy pomóc chorym i niepełnosprawnym w dostaniu się do kościoła.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

    • Jak rozmawiać z ciężko chorymi o zbliżającej się śmierci? I dlaczego  warto to robić?

    • Małżeństwo to nie męczeństwo! Czy istnieje recepta na szczęśliwy związek? Mówi się o niej „świecka s. Faustyna". Kim była Alicja Lenczewska?

    • W jaki sposób modlitwa psalmami przemienia ludzkie serce?

4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Stefan Gardel i Barbara Panasiuk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 06 Luty 2022
Czwarta Niedziela Zwykła - 30.01.2022 r.

 

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, z którymi spotkaliśmy się w czasie tegorocznej kolędy w domach i w kościele. Bóg zapłać za ofiary składane osobiście i na konto parafialne, za wspólną modlitwę i możliwość uwielbienia Pana Boga. Myślę, że wkrótce podzielimy się refleksjami po tegorocznej kolędzie.

2. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. dla rodziców i dzieci klas trzecich oraz spotkanie przygotowujące do pierwszej Komunii św.

3. We środę, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie ( święto Matki Bożej Gromnicznej ). Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, poprzedzi ją procesja ze świecami. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan.
Z ustanowienia św. Jana Pawła II - 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele.
Taca z 2 lutego przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

4. We czwartek 03 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona pomagającego w chorobach gardła. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

5. W sobotę 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa chleba.

6. W tym tygodniu I czwartek miesiąca - modlimy się w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

7. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.45

8. W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Krąg Biblijny.

9. Za tydzień w pierwszą niedzielę po Mszy św. po godz. 10.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych,

10. Na stoliku pod chórem Echo Katolickie a w nim:
• Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania?
• O problemie zdziecinnienia kultury objawiającego się zachwianym spojrzeniem na świat zwierząt «w artykule „Bambinizm"
• Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen, Waldemarem Skrzypczakiem,
• Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Zbigniew Wasilewski. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 30 Styczeń 2022
Trzecia Niedziela Zwykła – 23 stycznia 2022 r.

 

1. Trwa tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o wezwaniu Jezusa do budowania jedności modlitwą i czynem.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 w parafii Wniebowzięcia NMP przy ulicy Długiej odbędzie się koncert kolęd i rodzinne kolędowanie w wykonaniu Rodziny Fedorów. Zaprasza na to kolędowanie Bialski Klub Ojca

Dodano: 23 Styczeń 2022
Więcej
2022.01.19 Imieniny ks. Mariusza

 

„Dzięki składam Temu, który mnie umocnił, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, za to, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył mnie do posługi”. (1Tym1,12)
 
 Drogi Solenizancie, Księże Mariuszu !!!

Dzień Imienin stwarza sposobność do wypowiedzenia słów niosących głos prosto z serca, dlatego dziś na Twoje ręce składamy życzenia z okazji dnia Twoich imienin.

Drogi Księże Mariuszu, życzymy Ci wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni, pełnych szczęścia i miłości. Niech każdy nadchodzący dzień będzie tym najwspanialszym dniem w życiu i aby zawsze otaczali Cię kochający ludzie.

Życzymy również, aby towarzyszyła Ci bliskość Tego, który Cię powołał i któremu oddajesz swoje życie. Trwaj w zdrowiu, wytrwałości, spokoju i pogodzie ducha.

Niech Bóg prowadzi Cię prostymi drogami, darzy zdrowiem i pozwoli jak najowocniej dalej służyć budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.
Szczęść Boże!

 

Więcej zdjęć na facebooku

Dodano: 19 Styczeń 2022

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 147

Projekt i wykonanie Orange Computers