Odwiedzin: 340424
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 130

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2020 r.

 

Dzisiaj przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Oddajemy hołd wielu Polakom, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu  między innymi  przez gorliwą modlitwę i udział w nabożeństwach wielkopostnych.

W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową:  9.00, 16.00 (dzieci), 17.15(młodzież i dorośli),  a w niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.00 i 17.40. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

W środę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza, polskiego królewicza. Jest to dzień imienin Pasterza Diecezji; pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o powołania do pracy w Kościele (po Mszy św. wieczorowej), w piątek od 15.30 spowiedź, o 16.00
droga krzyżowa i odczytanie aktu zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w sobotę adoracja I sobotnia.

Alby komunijne są do odebrania w poniedziałek w Salonie Sukien Ślubnych ul. Artyleryjska 20.

Katolickie Radio Podlasie będzie emitowało serie audycji poświęconych osobie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, od 2 marca do 6 czerwca. Więcej informacji znajdziemy na plakacie oraz na stronie  www.podlasie24.pl

W przyszłą niedzielę w par. św. Michała Archanioła o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji małżeństw starających się o potomstwo.(zob. Plakat)

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w świecie Ad gentes

W minionym tygodniu odszedł do wieczności :  + Janusz Witecki ………

 

Apel Ministra ZdrowiaDodano: 01 Marzec 2020
Siódma Niedziela Zwykła - 23.02.2020 r.

 

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.

26 lutego Środa Popielcowa otwiera czas Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem o godz. 6.20, 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. W Popielec obowiązuje post ścisły, polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa. W piątki Droga Krzyżowa  9.00, 16.00 dla dzieci, 17.15 młodzież i dorośli. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00 i  17.40.

W piątek, 28 lutego Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – MODLITWA  ZRANIONEGO KOŚCIOŁA

W przyszłą niedziele, 1 marca o godz. 10.00 Mszą św. w par. Narodzenia N. M. Panny rozpoczną się uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po wspólnej modlitwie w kościele uczestnicy udadzą się pod budynek Zakładu Karnego, gdzie będzie miał miejsce Apel Pamięci.

Ksiądz Proboszcz z Rakowisk również zaprasza na podobne uroczystości, które rozpoczną się za tydzień Mszą św. o godz. 11.00 w Rakowiskach.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców Diecezji Siedleckiej zaprasza na Mszę św. oraz na otwarte spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w par. Narodzenia N. M. Panny.
27 lutego o godz. 18.00 w sali Matki Teresy odbiór alb pierwszokomunijnych.

Od 28 lutego w kinie Merkury można zobaczyć piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film rozpoczyna się historią objawień jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque. W gablocie znajdziemy terminy projekcji filmu.

Od  7 – 8 marca  w Częstochowie ogólnopolskie spotkanie modlitwy i postu za kapłanów – Apostolat Złota Róża.

Od 24 lutego rozpoczyna się rekrutacja dla dzieci z obwodu Szkoły Podst. nr 9 i potrwa do 13 marca 2020 r. Rekrutacja do przedszkoli rozpoczyna się 2 marca i będzie się odbywała w formie elektronicznej.
4 marca o godz. 17.00 będzie „Dzień otwarty” w Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej.
Trwają katechezy neokatechumenalne, dzisiaj katecheza po Mszy św. wieczorowej.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: + Adela Kuźnia i Józefa Łubik      

Dodano: 23 Luty 2020
Szósata Niedziela Zwykła - 16.02.2020 r.

 
Pamiętajmy, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy też, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika wzniesiona nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.                                    

Za tydzień parafii Chrystusa Miłosiernego o godz. 18.00  koncert organowy.(zob. gabl.)

7 marca 2020 roku w Radzyniu Podlaskim odbędzie się V Kongres Różańcowy. Zaproszeni są wszyscy członkowie kół Żywego Różańca, wynajęty jest autokar, zapisy u p. Zofii   lub w zakrystii.

Możemy też zapisywać się na czerwcową beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego: na plac koncelebry na miejsca parkingowe oraz dla osób niepełnosprawnych.

W gablocie  znajdziemy plakaty na temat filmu: Pójdź za mną – Testament Jana Pawła II i o Musicalu pt. Wolność. Kocham. Rozumiem, który wystawi Społeczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Jakie są najważniejsze rysy świętości Prymasa Tysiąclecia
  • Krucjata różańcowa zmienia bieg historii
  • Człowiek chce czy nie chce jest skazany na miłość 
  • „Eucharystia daje życie”, o trzyletnim programie duszpasterskim.
Dodano: 16 Luty 2020
Randka małżeńska "U Honorata" - 14.02.2020 r.

 

14 lutego 2020 roku w Walentynki z inicjatywy ks. Łukasza i pary łącznikowej Domowego Kościoła z naszej parafii, w sali Matki Teresy odbyła się randka małżeńska "U Honorata". Każde małżeństwo siedziało przy swoim stoliku, zagłębione w dialogu. Było światło, które wręczał i błogosławił ks. Łukasz, deser, ciasteczko, dobra w tle muzyka oraz temat do dialogu "Dekalog Małżeński". Atmosfera wspaniała. Dziękujemy ks. Łukaszowi, Dianie i Andrzejowi Czerko za przygotowanie randki, dekorację i poczęstunek.

 

Galeria zdjęć

 

Dodano: 16 Luty 2020
Informacja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. 2020 r.

 

Dodano: 12 Luty 2020
Piąta Niedziela Zwykła - 09.02.2020 r.

 

We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Pannyz Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień., stając się w krótkim czasie centrum kultu Maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
My w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy we wtorek sprawować o godz. 9.00. Prosimy pomóc chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

W piątek, 14 lutego obchodzimy święto Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m. innymi patron zakochanych. Pamiętajmy o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

Przypominamy, że 14 lutego w piątek o godz. 19.00 w sali Matki Teresy odbędzie się  spotkanie Randka małżeńska.

15 lutego w sobotę odbędzie się wewnętrzny egzamin kandydatów do sakramentu bierzmowania:  gr. 1 godz.10.00,  gr. 2 godz. 11.00  gr. 3 godz. 12.00, gr. 4  godz. 13.00  -  sala Matki – Teresy.

Można się zapisywać na karty wstępu na uroczystości beatyfikacyjne Kard. Wyszyńskiego do Warszawy: karty  wstępu na plac celebry, karty wstępu dla osób niepełnosprawnych i karty parkingowe dla samochodów osobowych.

7 marca w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Kongres Różańcowy dla naszego rejonu. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału, zapisy na autokar w zakrystii.

Dodano: 09 Luty 2020
Egzamin wewnętrzny

 

Egzamin wewnętrzny kandydatów do bierzmowania w sobotę 15 lutego w sali Matki Teresy
grupa   I godz. 10.00
grupa  II godz. 11.00
grupa III godz. 12.00
grupa IV godz. 13.00
 

Dodano: 09 Luty 2020
Niedziela – Święto Ofiarowania Pańskiego 02.02.2020 r.

 

Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Życia Konsekrowanego, naszą modlitwą obejmijmy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

W środę naszą modlitwą obejmiemy Pasterza Diecezji w kolejną rocznicę przyjęcia święceń biskupich.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii i Kapłaństwa i prosić o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30.

1 Bialska Drużyna Wędrowniczek „Burza” zaprasza dziewczyny w wieku od 15 lat na zbiórkę naborową, w sobotę 8 lutego, rozpoczęcie o 10.30 pod kościołem św. Antoniego.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, oraz Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia, zaprasza kobiety zmagające się z nowotworową chorobą piersi oraz ich rodziny na XI Diecezjalną Pielgrzymkę Amazonek do Kodnia. - 9 lutego na g.10.00. Program pielgrzymki w gablocie.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Alicja Traczyk ……..

Dodano: 02 Luty 2020
Spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej 02.02.2020 r

 

Dodano: 01 Luty 2020
Katechezy neokatechumenalne - od 02.02.2020 r.

 

 

Od 02.02.2020r. zaczynają się w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Dotykają one egzystencji człowieka, życia każdego z nas. Są też zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża.

Kto ma pragnienie przeżyć i wejść w to doświadczenie - ZAPRASZAMY


Katechezy są głoszone
niedziela o godz. 19.00
środa      o godz. 18.45

Dodano: 31 Styczeń 2020

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 130

Projekt i wykonanie Orange Computers