Odwiedzin: 328373
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 120

Czwarty dzień Misji - 20.03.2019 r

 

Wprowadzenie w dzień piąty Misji - posłuchaj

 

Czwarty dzień Misji - fotorelacja

Dodano: 20 Marzec 2019
Sklepik z pamiątkami misyjnymi

 W sali Matki Teresy w nowym budynku pół godziny przed i po Mszy św. jest otwarty sklepik, w którym można nabyć pamiątki misyjne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Dodano: 19 Marzec 2019
Plastyczne prace dzieci z SZ.P. nr9 na Misje

 

Misje Ewangelizacyjne

Uczniowie klas IV f, g, h, V a, b, c, d, VI e po przeprowadzonych katechezach, w ramach przygotowań do Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych w parafii bł. Honorata, wykonali plakaty z wierszowanymi sentencjami zachęcające do uczestnictwa w misjach parafialnych w dniach: 17–24.03.2019 r. w celu odnowienia i pogłębienia swej wiary. Pani Paulina Matoszuk przygotowała na korytarzu szkolnym wystawę tych prac plastycznych, którą można obejrzeć w dniach 13-28.03.2019 r.
Uczniowie klas O – III w ramach przygotowania misyjnego, po przeprowadzonych katechezach sporządzili serca z rysunkowymi postanowieniami, bądź wypisaną intencją duchową. Siostra Mariola Nacewicz była odpowiedzialna za ten projekt, jak również razem z panią Pauliną za oprawę liturgiczną misyjnej Mszy św. 17.03.19r. o godz. 1300, podczas której wyznaczeni uczniowie przynieśli do ołtarza w procesji z darami serca z postanowieniami.

 

 

Dodano: 19 Marzec 2019
Trzeci dzień Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych 19.03.2019 r.

 

Wprowadzenie w czwarty dzień Misji

POSŁUCHAJ

 

Fotorelacja z trzeciogo dnia Misji

OBEJRZYJ


 

 

Dodano: 19 Marzec 2019
Drugi dzień Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych 18.03.2019 r.

 

Wprowadzenie w trzeci dzień Misji

POSŁUCHAJ

Fotorelacja z drugiego dnia Misji

OBEJRZYJ

Dodano: 18 Marzec 2019
Druga Niedziela Wielkiego Postu Misje Ewangelizacyjne 17.03.2019 r.

 

Dzisiaj jest niedziela pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes” - po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek.

We wtorek uroczystość św. Józefa, oblubieńca N. M. Panny

Do chorych pojedziemy w piątek, prosimy w zakrystii zgłaszać chorych.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach rannych.

W przyszłą  niedzielę Mszą św. o godz. 13.00 zakończymy Misje.  Mszy św. o 16.00 i 18.00  nie będzie. Nie będzie też Mszy św. w Ciciborze.

Dodano: 18 Marzec 2019
Parafialne Misje Ewangelizacyjne 17-24.03.2019 rok

 

Jutro zaczynamy nasze parafialne Misje Ewangelizacyjne.

Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. Misje to wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.

To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu.

Misje to czas uświadomienia sobie, że jesteśmy kochani przez Boga, że On w swej niezmierzonej miłości posłał swojego Syna, Jezusa Chrystusa, który na Krzyżu oddał swoje życie za każdego z nas, i że Jezus zmartwychwstał, abyśmy mogli na wieki z Nim przebywać w Jego królestwie.

Misje to czas odkrywania, że Jezus Chrystus przywrócił nam życie, wolność i godność dzieci Bożych przez swą ofiarę Krzyża, dał umocnienie pochodzące od Ducha Świętego, który udziela nam potrzebnych łask i darów.
Misje to czas rodzenia się wdzięczności i tęsknoty za dobrym Bogiem, zwłaszcza w obliczu uświadomienia sobie swojej grzeszności i małości. To czas nawrócenia czyli do powrotu do Boga, zarówno tych osób, które uważają się za gorliwych chrześcijan, jak i tych, którzy prowadzą życie z dala od  Boga. Jest to więc czas uznania swoich win i wyznania grzechów, ale przede wszystkim czas powtórzenia za św. Pawłem i przyjęcia za swoje zdania, że Jezus jest Panem. To czas wyboru Boga jako swojego Pana i Zbawiciela, oddania Mu swojego życia, pójścia za Nim.

Misje to czas modlitwy i sakramentów świętych: zwłaszcza pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Właśnie we wspólnocie Kościoła Pan Bóg daje nam dobre środowisko dla wzrostu wiary. Dlatego możemy razem dziękować Mu za otrzymane dary i doświadczenia, te dobre i te trudne, przepraszać Go za wszelkie przewinienia i wstawiać się za sobą nawzajem, możemy prosić o Jego obecność w naszym życiu, o prowadzenie, o wszelkie potrzebne łaski dla nas samych i dla współbraci.

Misje to nie tylko czas wzrastania w wierze praktykujących wiernych, to przede wszystkim czas odzyskania wiary dla wątpiących i odrzucających Boga, dla tych, którzy z powodu różnych doświadczeń stracili sens wiary, którzy wprost nie uważają się już za członków Kościoła, którzy lękają się przyznać do Boga ze względu na środowisko, w którym żyją i pracują, którzy pragną nawrócenia, ale brak im sił, aby zaufać Bożemu miłosierdziu. To czas dla tych, którzy szukają swojego miejsca także wśród ludzi i być może pragną wspólnie podjąć wysiłek trwania we wspólnocie.

Misje to czas dawania świadectwa. Misjonarze, prowadzący nauki, rozważania i modlitwy misyjne kapłani doświadczeni w wierze, kapłani, którzy doznali miłości Boga często w skrajnie trudnych sytuacjach życiowych. Pragną oni teraz zaświadczyć o tym, czego Bóg dokonał w ich życiu, jak prowadził ich do wolności w podejmowaniu decyzji, jak leczył choroby duszy i ciała. I jak nadal to wszystko czyni. Opowiedzą o wierze, nadziei i miłości, płynących z raz podjętej i wciąż ponawianej decyzji, że Jezus jest Panem ich życia i ich jedynym Zbawicielem.

Misje to szansa odnowy Twojego życia!
Jeśli szukasz miłości i akceptacji, Bóg ci je da.
Jeśli tkwisz w samotności, lęku i rozpaczy, Bóg Cię uleczy.
Jeśli szukasz sensu życia, Bóg ci go wskaże.
Zaufaj Mu!
Przyjdź, rozpoznaj Boga – On jest…

Misje są wspaniałym, bogatym czasem. Chcielibyśmy, aby były one jak najbardziej owocne – mówił ks. prałat Janusz Onufryjuk, proboszcz naszej parafii.

 

Dodano: 16 Marzec 2019
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu-10.03.2019 r.

 

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu


Ksiądz Wojciech Hackiewicz jeden z naszych misjonarzy jest zwiastunem wielkich wydarzeń jakie czekają naszą wspólnotę.  Za tydzień rozpoczynamy PARAFIALNE MISJE JUBILEUSZOWE. Zaproszenie i program otrzymały wszystkie rodziny, gdyby jednak ktoś nie miał prosimy wziąć ze stolika za ławkami. Gorąco wszystkich zapraszamy.

W tym tygodniu nabożeństwa wielkopostne w.g. stałego porządku: w piątki Droga Krzyżowa  9.00 i 17.15 – dla dorosłych, 16.00 - dla dzieci, 18.40 – dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 i o 17.40.

W ramach jałmużny wielkopostnej w bocznej kaplicy została przygotowana „skrzynia miłosierdzia”, do której można składać artykuły spożywcze i  chemiczne jako forma pomocy najbardziej potrzebującym. Wcześniej prosimy o zabranie toreb miłosierdzia i po napełnieniu złożyć do skrzyni.

W sobotę; 16 marca w Radzyniu Podlaskim odbędzie się IV Kongres Różańcowy diecezji siedleckiej.  Jeżeli dzisiaj zapisze się 15 osób z KŻR, pojedziemy busem.

Przyszła niedziela II wielkiego postu jest niedzielą pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes” - na ten cel będą zbierane ofiary do puszek.

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej informuje, że trwa rekrutacja dla uczniów do klasy I, IV i VII na rok szkolny 2019/2020. Zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu przy ul. Wyszyńskiego 53/55. Wnioski o przyjęcie kandydata do szkoły i wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.kspbp.pl

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

  • „Bóg – tak, Kościół – nie”, z czego wynika takie myślenie
  • O 40 dniach, które nam zostały dane, ale i zadane
  • Co dzieje się za granicą z ludźmi zwabionymi podstępem do pracy
  • Hartowanie to jeden z najtańszych sposobów wzmacniania odporności.


Modlitwa w intencji misji…   

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Jakuszko Leokadia, Sucharzewska Teresa, Baczyński Jarosław……...

Dodano: 12 Marzec 2019

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 120

Projekt i wykonanie Orange Computers