Odwiedzin: 357303
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 141

Wniebowstąpienie Pańskie - 16.05.2021 r.

 

Przez cały maj nabożeństwa majowe odprawiamy: w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.30.

Katechezy dla rodziców i chrzestnych w niedziele o godz. 19.00.

8 maja dzieci przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, a wczoraj dzieci z klas IV przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary rodziców i najbliższych pomagał dzieciom wzrastać w wierze.
Służba Liturgiczna Ołtarza zaprasza chłopców z tych klas do posługi ministranta w naszej  parafii. Pierwsze spotkanie w czwartek o godz. 17.30.

I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej dla naszego dekanatu odbędzie się w sobotę 22 maja w par. Narodzenia NMP na Brzeskiej. Rozpocznie się o godz. 10.00. Zachęcamy lektorów i ministrantów z naszej parafii, aby na to spotkanie udali się indywidualnie.

Trwamy w czasie odmawiania nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w sobotę zapraszamy na czuwanie w wigilijne, rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 18.00,  po niej będziemy uczestniczyć w Akatyście, ku czci Ducha Świętego.

W niedzielę, 23 maja przypadnie kolejny dzień Nowenny do Męczenników z Pratulina. Zapraszamy na Mszę św na godz. 18.00 i na nowennę mężczyzn.

W dniach  5  -  6 czerwca  br.  w par. Narodzenia N. M. Panny jest organizowany wyjazd autokarowy na Kongres Różańcowy do Częstochowy.  Bliższe informacje i zapisy w kancelarii tej że parafii, lub u p. Zofii  664 - 412 – 071.

Wiele ciekawych tematów możemy przeczytać w prasie katolickiej, możemy też pogłębić swoją duchowość a nawet umocnić wiarę. Znajdziemy ją na stoliku za ławkami.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  +  Bronisław Kuszneruk, Teresa Łogwińska, Kazimierz Cabaj, Antoni Romaniuk, Zdzisław Desperat……...

Dodano: 16 Maj 2021
Szósta Niedziela Wielkanocy - 09.05.2021 r.

 

Wczoraj przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej, od jutra dzieci rozpoczną obchody białego tygodnia.

W czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Nabożeństwo majowe połączymy z różańcem fatimskim i procesją wokół świątyni. Różaniec poprowadzi Legion Maryi.

15 maja w sobotę uczniowie klas czwartych obejdą rocznicę I Komunii Świętej w dwóch grupach:
                            I grupa   godz. 9.00  -  klasy a, b, c
                          II grupa godz.  10.30  -  klasy d, e, f   i    uczniowie z pozostałych szkół
Próby ustawiania w piątek:
                            I  grupa   godz. 17.00
                           II  grupa   godz. 18.45   - po nabożeństwie majowym

Spowiedź w tygodniu w czasie Mszy św. wieczorowej i nabożeństwa majowego.

W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego, odprawiana będzie podczas nabożeństwa majowego.

W przyszłą niedzielę ks Wiesław dyrektor szkół katolickich i przedszkola wygłosi kazania i zbierze ofiary na budowę przedszkola. Będzie to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W związku z tworzeniem w Białej Podl. batalionu zmechanizowanego istnieje możliwość podjęcia służby. Osoby chętne do pracy jako żołnierz zawodowy proszone są o kontakt pod nr tel. 261 812 108  lub  261 812 109.

Zachęcamy do czytania prasy  katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:   +  Piotr Dąbrowski i Krystyna Szwedo…...

Dodano: 09 Maj 2021
Piąta Niedziela Wielkanocy - 02.05.2021 r.

 

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy dla rodziców i chrzestnych, przez  cztery niedziele po Mszy św. po godz. 18.00,

Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.30. Śpiewajmy też litanię przy krzyżach, kapliczkach i w domach.  3 maja w naszej parafii porządek Mszy św. niedzielny.
Miejskie uroczystości związane z 230 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się uroczystą Mszą św. odprawianą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w kościele św. Antoniego.

W sobotę, 8 maja przeżyjemy uroczystość I Komunii św.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30. Spowiedź dzieci i rodzin w czwartek o godz. 16.30. Będą  zaproszeni kapłani dlatego nie odkładamy spowiedzi na późniejszą godzinę.

Rocznicę I Komunii św. będziemy przeżywać  w sobotę 15 maja o godz. 9.00  i 10.30.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlitwy w intencji kapłanów i o powołania podczas nabożeństwa majowego.
W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.45.

Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu wigilii Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na spotkanie w piątek, 6 maja na godz. 19.00 do sali katechetycznej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji ks. Stanisława, sobotniego solenizanta.

W przyszłą niedzielę w Parczewie odbędzie się Diec. Dzień Rodziny. Szczegóły w gablocie.

W niedzielę, 9 maja odbędą się miejskie obchody Święta 34 Pułku Piechoty – 100 rocznicy zakończenia wojny polsko-bolszewickiej. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego. (program uroczystości w gabl.)

Prosimy czytać prasę katolicką, leży na stoliku za ławkami.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Tadeusz Różnowicz i Edward Kukawski……...

Dodano: 03 Maj 2021
Czwarta Niedziela Wielkanocy 25.04.2021 r.

 

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołanie do służby w Kościele.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Jeżeli ktoś z różnych powodów nie przyjął jeszcze tego sakramentu niech zgłosi się do ks. Roberta.

Duszpasterze Bialscy zapraszają mężczyzn do uczestnictwa w Męskim Różańcu. Odbędzie się on w sobotę 1 maja w parafii św. Anny. Rozpocznie się Mszą św. godz. 7.00 a na Placu Wolności będzie odmówiony różaniec w intencji naszych rodzin, ojczyzny i całego świata.

W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po Mszy św. wieczorowej.

Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Adorację poprowadzą kółka różańcowe.

Za tydzień I niedziela miesiąca po Mszy św. po godz. 10.00 procesja eucharystyczna, zapraszamy dzieci w bieli. K Ż R zmieniają tajemnice różańcowe.

Rozpoczynamy próby dzieci klas III przed I Komunią św. Dzieci podzielone są na cztery grupy, prosimy aby przestrzegały godziny spotkania i swojej grupy.
       grupa    I    w poniedziałek na  18.30
       grupa   II   we wtorek         na  18.30
       grupa   III  we wtorek         na  16.50
       grupa   IV w poniedziałek  na  16.50
Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie w sobotę:  8 maja: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30. Spowiedź dzieci i rodzin w czwartek 6 maja  godz. 16.30.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Barbara Czyrak i Józef Pańczuk …….

Dodano: 25 Kwiecień 2021
Trzecia Niedziela Wielkanocy - 18.04.2021 r.

 

W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym, prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgnąć po Biblię.

W piątek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Centralne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał święty Wojciech. W tym dniu nie  obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W piątek przypadnie też kolejna Diecezjalna Nowenna do Męczenników z Pratulina. Będzie odprawiona po Mszy św. wieczorowej.

W sobotę o godz. 10.00 odbiór stroi I komunijnych w sali Matki Teresy.

I Komunia św. w naszej parafii będzie w sobotę 8 maja w czterech grupach: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. po godz. 13.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

Na stoliku za ławkami jest wyłożona prasa katolicka i maseczki.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Muchla Krzysztof i Kempka Waldemar….

Dodano: 18 Kwiecień 2021
XIII Tydzień Biblijny 18-24.04.2021 r.

 

Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.
Począwszy od niedzieli 18 kwietnia rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

 


 

    

Dodano: 18 Kwiecień 2021
Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego - 11.04.2021 r4.

 

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu obchodzimy patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

Dziękujemy darczyńcom za jałmużnę złożoną w okresie Wielkiego Postu do „skrzyni miłosierdzia”. Diakonia Miłosierdzia przekazała 35 paczek rodzinom potrzebującym i 7 rodzin otrzymało wsparcie finansowe.(na wykup leków, zakup opału…). Dziękujemy Bialskiemu Kołu Caritas za współpracę na rzecz potrzebujących i Diakonii Miłosierdzia za organizowanie i rozprowadzanie paczek. Bóg zapłać.

17 kwietnia w Pratulinie odbędzie się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorzy zapraszają.

Dzisiaj po Mszy św. o godz.13.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; a o godz.15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania przez wszystkich ust i nosa w świątyni oraz zachowania odpowiedniego dystansu i dezynfekcji rąk. W naszym kościele można przystąpić do Komunii św. na rękę przy chrzcielnicy. Najpierw podchodząc osoby pragnące przyjąć Komunię na rękę.

Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka oraz maseczki.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : + Janina Kłopotek i + Adam Trochimiuk. Wieczny odpoczynek…….

Dodano: 11 Kwiecień 2021
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy - 05.04.2021 r.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości Świętego Triduum Paschalnego.

W Niedzielę Miłosierdzia w parafii św.Anny Spotkanie Młodych. Rozpocznie się Mszą św. o godz.12.30, szczegóły na plakacie. Całość zakończy się o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę odpust w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o 12.30.
Taca w tym dniu na Caritas diecezjalną.

W naszej świątyni codziennie odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz.15.00.

Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę 10 kwietnia przypada 11 rocznica katastrofy smoleńskiej – miejskie obchody rozpoczną się o godz.10 Mszą św. w kościele pw. św. Antoniego.

W tym tygodniu odeszli do Pana; +Eugeniusz Chomiuk  i    +Ryszard Osypiuk

Dodano: 06 Kwiecień 2021
Chrystus Zmartwychwstał -życzenia 04.04.2021 r.

 

Dodano: 04 Kwiecień 2021
NIEDZIELA PALMOWA - Ogłoszenia (28.03.2021)

NIEDZIELA PALMOWA -  Ogłoszenia (28.03.2021)

 1. 25 marca odbyło się przyjęcie do duchowej adopcji, jeśli ktoś chce dołączyć do tej 9miesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją prosimy by wpisał się do księgi wyłożonej na stoliku za ławkami (będzie ona wyłożona do Wielkiego Czwartku)

 2. Wielki Czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18. Po Mszy Świętej rozpocznie się adoracji Najświętszego Sakramentu poprowadzi ją Domowy Kościół (możliwość adoracji do godz 22.00; w piątek adoracja od 8.00)
   
 3. Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz 18.00 (możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do 22.00 w sobotę adoracja od 8.00)
   
 4. Wielka Sobota błogosławieństwo pokarmów i wody (wodę przynosimy ze sobą w pojemniku) od 8.00 do 14.00 co pół godziny; jeśli ktoś ze względu na obawy związane z pandemią nie przyniesie święconki do Kościoła może użyć modlitwy zamieszczonej na naszej stronie parafialnej by pobłogosławić pokarmy

 5. Wigilia Paschalna godz 20.00 (po liturgii adoracja do 6.00)

 6. Możliwość spowiedzi czwartek i piątek 16.00 – 17.45, sobota 18.30 – 19.30

 7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta W II dzień świąt Msze Święte według porządku niedzielnego. 
   
 8. Transmisje Liturgie Wielkiego Tygodnia będzie dostępne na żywo na stronie parafii.

 9. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszach Świętych w dni świąteczne jednocześnie przypominamy, by osoby, które korzystają z dyspensy nabożnie uczestniczyły w transmisjach przez media. Pamiętajmy żeby zaznaczyć ten świąteczny charakter przez rodzinną modlitwę, czy rozmowy o Bogu w gronie rodziny.

 10. W ostatnim tygodniu zmarli Paweł Pokora i Janina Nosal  

 


Dodano: 28 Marzec 2021

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 141

Projekt i wykonanie Orange Computers