Odwiedzin: 322185
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 110

Ostatnie pożegnanie Dominika lektora-ministranta z naszej parafii 08.09.2018r

 

Dodano: 06 Wrzesień 2018
Spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania

 

W niedzielę, 09 września 2018 r., po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00, obędzie się spotkanie z kandydatami  do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy w czerwcu rozpoczęli przygotowania oraz ich rodzicami.

Dodano: 04 Wrzesień 2018
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 02.09.2018 r

 

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy  św. sprawowanej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

W Ciciborze w kaplicy Msza św. rozpoczynająca rok szkolny też o godz. 8.00.

Prezydent Miasta, Dariusz Stefaniuk  oraz Społeczny Komitet „Rodło”, Grzegorz Bierecki Senator Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2018/19,  oraz odsłonięcie tablicy „Pięć Prawd Polaków spod Znaku Rodła”, która odbędzie się 3 września 2018 r. na placu Wolności w Białej Podlaskiej. Początek o godz. 12.00.

W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.00; spowiedź od 15.30.

W piątek rozpoczynają się w naszej parafii katechezy dla narzeczonych – 8 spotkań, godz. 19.00. Przygotowanie to dotyczy narzeczonych, którzy mają zamiar w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W sobotę, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

W sobotę 8 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Władze miasta, przedstawiciele miejskich instytucji, seniorów i duchowieństwa, przeczytają powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Początek o godz. 14.00 w parku Radziwiłłowskim.

Za tydzień dożynki parafialne, zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.00 przedstawicieli z naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne dary.


Na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów klas I i ich przybory szkolne.

W par. Narodzenia N. M. Panny za tydzień odpust,  suma odpustowa o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę, 9 września po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 spotkanie rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy rozpoczęli przygotowania w czerwcu.

We wtorki na godz. 19.30, ks. Jacek zaprasza wszystkich chętnych na spotkania Kręgu Biblijnego, czyli czas modlitwy Słowem Bożym.

W związku z wyjazdem na Diecezjalny Dzień Dziękczynienia do Krakowa w dniu 15 września, prosimy osoby zapisane o wpłacenie 100 zł. do przyszłej niedzieli włącznie. Odjazd autokaru z parkingu przy naszym kościele o godz. 3.00. Przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie czas na kupienie herbaty, czy ciepłego posiłku.
Zachęcamy do prywatnego wyjazdu. Rozpoczęcie uroczystości w Krakowie o godz. 10.00 w kościele Świętego Krzyża na Starym Mieście.

W najnowszym numerze Echa Katolickiego:

 • Czym jest świętość;
 • o przebaczeniu, które nigdy nie jest łatwe
 • skąd wziął się tytuł „Pan” w odniesieniu do Jezusa


W minionym tygodni odeszli do Pana:  + Halina Niczyporuk i Andrzej Kamiński

Dodano: 02 Wrzesień 2018
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26.08.2018 r

 

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi, uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełniać Jej wskazania.
Dzisiejsza uroczystość wiąże się z osobą bł. Honorata Koźmińskiego, naszego patrona, który w dużej mierze przyczynił się do jej ustanowienia i zatwierdzenia przez Stolicę Apostolską.

Od przyszłej niedzieli zmienia się rozkład sprawowania  Mszy św. Z porządku wakacyjnego powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00.
Będziemy też w tym dniu wspominać 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obejmiemy  modlitwą wszystkie ofiary wojny i prosić o pokój na świecie.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, po Mszy  św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice różańcowe.                  

Dożynki w naszej parafii będą w niedzielę  9 września na Mszy św. o godz. 10.00.

W Echu Katolickim:

 • O mocy modlitwy uwielbienia
 • Czy rodzice wiedzą, do jakich materiałów w internecie mają dostęp ich dzieci
 • Jaką była św. Faustyna
 • Jak skutecznie wzywać orędownictwa Ducha Świętego
 • O potrzebie modlitwy o nawrócenie swojego dziecka.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Ryszard Trochimiuk,  Anna Kopania i Marcin Szyniszewski……  

 

Dodano: 26 Sierpień 2018
Piesza pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej - fotorelacja z trasy 26.08.2018 r

 

W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku z naszej parafii kolejny już raz wyruszyła piesza pielgrzymka do Matki Bożej Leśniańskiej.

W tym roku na szlak pielgrzymki tylko z naszej parafii wyszło ponad 1100 pielgrzymów z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

 

Niech Was Matka Boża otacza swoją Matczyną opieką i uprasza u Swojego Syna potrzebne dla Was i Waszych bliskich potrzebne łaski i spełnia Wasze prośby z jakimi się do Niej zwracacie.

Za Wasz trud w pielgrzymce serdecznie

DZIĘKUJEMY!

 

 Fotogaleria - wyjście z naszej parafii

 

Fotogaleria - dalsza trasa - Terebela

Dodano: 26 Sierpień 2018
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 

26 sierpnia obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

O najwspanialsza Królowo nieba i ziemi Najświętsza Maryjo Częstochowska! Oto ja niegodny sługa Twój, staje przed Tobą; wznosząc błagalnie ręce do Ciebie i z głębi serca mego wołam: O Matko najlitościwsza! Ratuj mnie, bo tylko w Tobie moja nadzieja; jeżeli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż pójdę? Wiem, droga Matko, że serce Twoje pełne litości wzruszy się moim błaganiem i wysłucha mnie w mojej potrzebie, gdyż wszechmoc Boska w Twoim ręku spoczywa, której Swego upodobania. A więc Maryjo! Błagam Cię powstań i użyj Swej potężnej mocy, rozpraszając wszystkie cierpienia moje, wlewając błogi balsam do mej zbolałej duszy. O najszlachetniejsza Pocieszycielko wszystkich strapionych; a więc i moja szczególna Opiekunko. Wprawdzie czuję to dobrze w głębi duszy, że dla grzechów moich niegodzien jestem, abyś mi miłosierdzie świadczyła, lecz błagam Cię, o droga Matko! Nie patrz na mnie przez owe grzechy moje, ale spojrzyj przez zasługi najmilszego Syna Twego i przez Jego Najświętszą krew, którą przelał za mnie na haniebnym krzyżu; pomnij o najmilsza Matko, na te cierpienia, jakich Sama doznałaś, stojąc pod krzyżem i na wpółumarła patrząc na śmierć drogiego Syna Twego. A zatem, przez pamięć na to wszystko, o Matko! Nie odmów mej pokornej prośbie, ale ją łaskawie wysłuchaj, a będąc przez Ciebie pocieszonym, wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci.
Amen.

Dodano: 26 Sierpień 2018
Dwudziesta Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

 

W tym tygodniu 22 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej a 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła.

25 sierpnia w sobotę,  Dzień Świętości Życia po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Uroczystości rozpoczną się już w sobotę o godz. 10.00 słowem O. Przeora i moderatora Żywego Różańca. Cały program  uroczystości jest umieszczony na plakacie w gablocie.

Z naszej parafii w niedzielę o godz. 8.00 wyruszy pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Po skończonych uroczystościach niedzielnych będzie możliwość powrotu do Białej Podlaskiej autobusem. Osoby zainteresowane muszą się zapisać w zakrystii do środy 22 sierpnia.

Ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę o Diecezjalnym Dniu Dziękczynienia naszej diecezji za 200 lat jej powstania. Będzie to 15 i 16 września w Krakowie. Jedziemy autokarem na jeden dzień w sobotę 15 września. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać.

Podajemy ofertę edukacyjną diecezji siedleckiej:

-  Studia teologiczne dla katechetów
-  Studium Muzyki Kościelnej. / więcej informacji w gablocie i w zakrystii/

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • Jak modlił się  św. Jan Paweł II
 • Cztery miesiące pielgrzymowania do grobu św. Jakuba
 • Czy da się wytrwać w trzeźwości przez całe życie
 • O wspomnieniu Maryi Królowej .
Dodano: 19 Sierpień 2018
Imieniny ks. Jacka 15.08.2018 r

 

Galeria zdjęć

Dodano: 15 Sierpień 2018
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 12.08.2018 r

 

Jutro z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy o 19.30, o 20.00  Msza św. wieczorowa i apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – franciszkanina.  Ostatni dzień apeli pielgrzymkowych.

We wtorek, 14 sierpnia w parafii wojskowej na Dokudowskiej Mszą św. sprawowaną o godz. 11.00. rozpoczną się Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego.

W środę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek sprawowania Mszy św. niedzielny/wakacyjny. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Obrzęd ten symbolizuje duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

14 i 15 sierpnia będziemy przeżywali uroczystości odpustowe w Kodniu i Leśnej Podlaskiej. W gablocie znajdziemy program uroczystości.

W parafii Wniebowzięcia N. M. Panny na Woli Suma Odpustowa o 12.30.                     

W środę, 15 sierpnia, na Mszy o godz. 20.00 będziemy polecać w modlitwach ks. Jacka z racji zbliżającego się wspomnienia jego patrona.

Ponawiamy ogłoszenie o Diecezjalnym Dniu Wdzięczności za 200 lat istnienia naszej diecezji. Odbędzie się on w Krakowie w dniu 15 i 16 września. Organizujemy wyjazd jednodniowy autokarem w dniu 15 września. O godz. 10.00 Kościół Krzyża Świętego, gdzie nasi Unici przyjmowali sakramenty święte, o 12.00 Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II, o 15.00 koronka w Sanktuarium Miłosierdzia, czas wolny i powrót. Zapisy w zakrystii.

Za dwa tygodnie Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. By zapewnić pątnikom powrót Pan Prezydent zachęca do skorzystania z podstawionych autobusów. Zapisy od dzisiaj do 22 sierpnia.

Dobiega końca  dobroczynna akcja „Tornister pełen uśmiechu”. Do 15 sierpnia włącznie należy przynieść pobrane tornistry z przyborami szkolnymi.

W Echu Katolickim:

 • Bogata fotorelacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
 • O godnej postawie podczas modlitwy
 • Papież Franciszek dokonał zmiany zapisu w Katechiźmie Kościoła Katolickiego dotyczącego kary śmierci
 • O heroicznym, ale zapomnianym buncie w „fabryce śmierci” w Treblince.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Kazimiera Brygoła i Mieczysław Cieślewicz ……...

Dodano: 12 Sierpień 2018
Osiemnasta niedziela Zwykła 05.08.2018r

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Organowy p. Marka Pawełka, w programie utwory Bacha, Martininiego i Gulimana.

Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Zachęcamy do liczniejszego udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę przez  codzienne uczestnictwo we Mszy św. w apelu pielgrzymkowym i przyjęciu Komunii  św.

Dnia 15 września organizowana jest Pielgrzymka dziękczynna do Krakowa z okazji 200-lecia diecezji siedleckiej. 

Program pielgrzymki jednodniowej:
                     
10.00  -  Kościół  św. Krzyża w Krakowie , gdzie Unici jeździli przyjmować sakr. św.
12.00  -  Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II
15.00  -  Koronka w Sanktuarium Miłosierdzia
-  Czas  wolny i powrót.   Zapisy w zakrystii.

Oferta edukacyjna diecezji…..( dla katechetów i organistów…)

W Echu Katolickim przeczytamy:

Wspomnienie o bp. I. Świrskim

 • O depresji i jej objawach – Smaki Sapiehów i Radziwiłłów
 • Smutny święty to żaden święty, mawiał św. Jan Bosko
 • Co zrobić, by podwyższyć przyszłą emeryturę, odpowiada ZUS na dyżurze telefonicznym.

W minionym tygodniu  odeszli do Pana:  + Lech Czech, Irena Rewczuk i Jadwiga Przywuska…….

Dodano: 05 Sierpień 2018

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 110

Projekt i wykonanie Orange Computers