Odwiedzin: 357302
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 141

Ważna informacja na wielki Tydzień 2021 r.


Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy transmisje Mszy Świętej przez facebooka. Związane jest to z nowymi obostrzeniami.

W naszym kościele od dzisiaj (sobota) może przebywać 50 osób.
1 osoba na 20 metrów kwadratowych w odstępach minimum 1.5 metra.

Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczkami jak i o korzystaniu z automatów ze środkiem dezynfekującym i z automatycznej kropielnicy z wodą święconą.

Na prośbę aby podać jak uczestniczyć we Mszy Świętej z naszej parafii, podajemy jak to zrobić

https://www.facebook.com/parafiahonoratabp
link dla tych, którzy mają fb.


Dla tych którzy nie posiadają facebooka mogą też uczestniczyć we Mszy Świętej z naszej parafii.
Trzeba wejść na stronę naszej parafii
http://parafia-honorata.pl/
z prawej strony jest napis facebook, należy myszką na niego najechać i otworzy się zakładka na której będzie pisało Parafia bł. Honorata. Klikamy na napis Parafia bł. Honorata i wtedy otworzy się dostęp do strony facebooka dla tych którzy go nie mają.

 

Dodano: 27 Marzec 2021
BRACTWO STRAŻNICY KOŚCIOŁA - nowenna 23.03.2021 r.

 


BRACTWO STRAŻNICY KOŚCIOŁA

Bractwo powstało dla mężczyzn pragnących kształtować swoją wiarę, przywiązanie do kościoła oraz jego obronę a także obronę wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie na wzór bł. Wincentego Lewoniuka i Dwunastu jego Towarzyszy, Męczenników Pratulińskich.

„Bractwo jest wspólnotą apostolsko-modlitewną, mającą charakter stowarzyszenia publicznego, zrzeszającą mężczyzn troszczących się o własne zbawienie oraz zbawienie członków swoich rodzin.”

„Członkiem Bractwa może zostać każdy ochrzczony, pełnoletni mężczyzna wyznania katolickiego dla którego wiara w Boga potwierdzana życiem jest wartością nadrzędną”

Zapraszamy mężczyzn z naszej Parafii do zapoznania się z założeniami Bractwa, rozważenia przystąpienia do bractwa i po przemodleniu decyzji o poinformowanie naszego Ks. Proboszcza o swojej pozytywnej decyzji.

 

Dodano: 22 Marzec 2021
Piąta Niedziela Wielkiego Postu -21.03.2021 r.

 

Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do  ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka zagrożonego zagładą te osoby, które już uczestniczyły w tym zbożnym dziele jak i nowych chętnych.

Od 22 marca rozpocznie się TRIDUUM przed Dniem Świętości Życia o godz. 17.40 a 25 marca o godz. 18.00 uroczysta Msza św.(adoptujący dziecko nich przyniosą świecę). Od dzisiaj jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący adopcję).
Z racji uroczystości Zwiastowania  dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

We wtorek,23 marca po Mszy św. wieczorowej Nowenna przed 25 rocznicą beatyfikacji Męczenników Podlaskich.

Przypominamy o uczestniczeniu w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. W dalszym ciągu obowiązują nas maseczki i odległości.

Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne.

26 marca z Międzyrzeca Podlaskiego z Parafii św. Mikołaja o godz. 20 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończy się w Białej Podlaskiej w naszej parafii. Osoby, które zechcą się  włączyć duchowo będą mogły uczestniczyć w tym czasie w całonocnej adoracji do 6.20 (godz. pierwszej Mszy św.).

Za tydzień Niedziela Palmowa; podczas każdej Mszy  św. obrzęd poświęcenia palm.

Szkoła Specjalna przy ul. Orzechowej  oferuje PALMY WIELKANOCNE wykonane przez uczniów i nauczycieli. Można je nabywać od 22 marca w siedzibie szkoły. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów specjalnej troski. tel (83 3436667)

W Echu Kat. przeczytamy:

  • Czy założyciel ruchu oazowego ks. Blachnicki okaże się  męczennikiem otrutym przez tajne władze służby PRL?
  • Jak każdy z nas może włączyć się w obronę życia i dlaczego to takie ważne ?
  • Z pobożnym rozważaniem 24 godz. Męki Pańskiej Pan Jezus związał wiele obietnic.

W minionym tygodniu zmarła:  +  Marta Hautt……..

Dodano: 21 Marzec 2021
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - 14.03.2021 r.

 
Kończymy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, dziękujemy kapłanom z parafii św. Michała Archanioła za ich przeprowadzenie i życzymy całej wspólnocie radosnego doczekania poświęcenia swojej świątyni. Księdzu Adamowi rychłej nominacji na proboszcza.

Do świąt mamy jeszcze ponad dwa tygodnie, prawie trzy, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa 9.00, 16.00 i 17.15.  W niedziele Gorzkie Żale po 10.00 i o 17.40.

W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N. M. Panny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że ten rok jest poświęcony św. Józefowi. W piątek pół godz. przed Drogą Krzyżową czyli o 8.30 będzie też odprawiona Msza św.

W zakrystii można nabyć baranki na stół świąteczny i paschaliki wielkanocne.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. i na spotkanie na godz. 13.00 zapraszamy kandydatów do sakr. Bierzmowania i ich rodziców.

Do chorych pojedziemy w sobotę przed Niedzielą Palmową 27 marca o godz. 9.00. Chorego zapisujemy w zakrystii osobiście a nie przez telefon.  Podczas wizyty nie może chory być sam,  powinien być ktoś z rodziny.

21 i 22 marca kino MERKURY zaprasza na film Dobry Łotr. Więcej inf. w gablocie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do włączenia się w kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze. Jest to odpowiedź na potrzeby i konieczność zapewnienia opieki dzieciom, które nie mają możliwości wychowywać się w rodzinie biologicznej. Więcej informacji i kontakt w gablocie i na ulotkach za ławkami.

W Echu katolickim przeczytamy: Św. Józef a objawienia fatimskie  -  nikogo nie zmusimy do wiary  -  o jałmużnie, która  zakrywa wiele grzechów  - o niezwykłej diecie św. Hildegardy.

Dodano: 14 Marzec 2021
Program Rekolekcjii Wielkopostnych

 

Dodano: 10 Marzec 2021
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021 r.

 

Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego wszystkich parafian zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek.

Program rekolekcji:

piątek  -  12 marca      6.30    Msza św. z nauką ogólną
                                 9.00    Msza św. z nauką ogólną, Droga Krzyżowa
                                11.00   Msza św. z nauką ogólną      
                                15.30   Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci (bez Mszy św.)                                                  
                                17.00   Msza św. z nauką dla młodzieży                         
                                18.30   Msza  św. z nauką ogólna

sobota  -  13 marca     6.30  Msza św.  z nauką  ogólną
                                  9.00  Msza św.  Z nauką ogólną
                                 11.00 Msza św.  z nauką ogólną
                                 15.30 Msza św. z nauką dla dzieci
                                 17.00  Msza św. z nauką dla młodzieży
                                 18.30  Msza św. z nauką ogólną                                                       
niedziela  -  14 marca, zakończenie rekolekcji. Spowiedź w piątek i sobotę. Do spowiedzi przygotowujemy się przez zrobienie rachunku sumienia z książeczki. Rekolekcje poprowadzą kapłani z par. św. Michała Archanioła.

Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki droga krzyżowa w niedziele gorzkie żale.                                                                                            

W kaplicy Matki  Bożej stoi skrzynia miłosierdzia, do której możemy składać dary dla najbardziej potrzebujących.                                                                                                          

Wg. objawień św. Ojca Pio z 1950 r. o Trzech Dniach Ciemności, każda katolicka rodzina powinna posiadać w domu poświęconą świecę. Poświęcone paschaliki są symbolem Chrystusa, który prawdziwie zmartwychwstał i jest światłością świata. Nabywając taką świece  wspieramy wielkopostne dzieła Caritas Diecezji Sieleckiej. Oprócz wspomnianych świec można w zakrystii nabyć baranki wielkanocne.

Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego”


Dodano: 07 Marzec 2021
Zyczenia urodzinowe ks. Łukaszowi 28.02.2021 r.

 

Galeria zdjęć - kliknij

 

Dodano: 01 Marzec 2021
Druga Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021 r.

 

Druga Niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883  polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dzisiaj można wesprzeć ich dzieło ofiarą złożoną do puszek wychodząc z kościoła.

 Jutro 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazwani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość Polski po zakończeniu II wojny światowej zasługuje na naszą wdzięczną pamięć, a przede wszystkim na modlitwę.

W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji kapłanów i o powołania. W tym dniu będziemy obchodzić imieniny Pasterza naszej diecezji bpa Kazimierza. Pamiętajmy o   Dostojnym Solenizancie w modlitwie.

W pierwszy piątek spowiedź kwadrans przed godz. 16.00, a w I sobotę po Mszy  św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą KŻR.

W pierwszą niedzielę KŻR zmieniają tajemnice, adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Gorzkich Żali.

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne  na 13.00 na Mszę św. i konferencję.

Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 12 marca przed IV niedzielą W. Postu.

Przypominamy ogłoszenie o skrzyni miłosierdzia postawionej w kaplicy M. Bożej, do której składamy dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących.

Rozpoczęła się rekrutacja elektroniczna do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 9.

Zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową a w niedziele na Gorzkie Żale. W piątki przed Drogą Krzyżową o 9.00 pół godziny wcześniej czyli o 8.30. będzie odprawiona Msza św.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Teresa Zminczuk, Mirosława Chutna, Alina Jankowska, Jan Łukaszuk ……...

Dodano: 28 Luty 2021
Iv edycja wielkopostnych rekolekcji internetowych „Oddanie33”

Tutaj można uczestniczyć kliknij

https://oddanie33.pl/

 

https://www.facebook.com/oddanie33

 

Dodano: 21 Luty 2021
Więcej
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.

 

Słyszeliśmy w Liście Pasterskim ks. Biskupa zachętę do powstawania grup modlitewnych i formacyjnych. W diecezji powstało Bractwo Strażnicy Kościoła. Zachęcamy mężczyzn  do przyłączenia się do tej inicjatywy. Chcemy by na wzór męczenników z Pratulina kształtowali oni swoje serca i rodziny.
We wtorek 23 lutego będzie drugi dzień diecezjalnej nowenny do Męczenników Pratulińskich.  Zapraszamy chętnych mężczyzn na Mszę św.  wieczorową i spotkanie.
Na stoliku za ławkami wyłożone są deklaracje, kto z mężczyzn chce wstąpić do Bractwa Strażników Kościoła niech ją wypełni i we wtorek na 18.00 przyjdzie. W przyszłą niedzielę na 11.30 i 13.00 przyjedzie do nas pan Krzysztof, by złożyć świadectwo swojego powrotu do Boga i Kościoła.

W kaplicy jest „skrzynia miłosierdzia”, do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych.  Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów.
Dziękujemy darczyńcom za dary przekazane w okresie adwentu, w tym również bialskiemu Kołu PCK za przekazanie 9 paczek żywnościowych.
Diakonia Miłosierdzia przekazała potrzebującym 45 paczek oraz 6 rodzinom udzieliła wsparcia w formie: wykupienia leków, zakupu opału, opłacenia rachunków.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w piątki i niedziele.

W przyszłą niedzielę pomoc Kościołowi w świecie, zbiórka do puszek – Ad Gentes.

Rozpoczyna się kolejna tura rekolekcji „Oddanie33”, szczegóły na naszej stronie internetowej.

Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się Mszą św sprawowaną 28 lutego o godz.10.00 w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej.

Od 22 lutego rozpoczyna się rekrutacja elektroniczna do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 do Szkoły Podstawowej nr 9. Bliższe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.[

Czytajmy prasę katolicką.

W minionym tygodniu odeszła do Pana;  + Bożena Bandzerewicz.

Dodano: 21 Luty 2021

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 141

Projekt i wykonanie Orange Computers