Odwiedzin: 403516
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 160

Ogłoszenia 8 października 2023 r

 

Ogłoszenia 08 października 2023 r.- XXVII Niedziela Zwykła

 1.     We wtorek 10 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o 14.00 w naszym kościele. Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.

 2.     W piątek 13 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata naszego patrona, uroczystości odpustowe w naszej parafii obchodzimy w przyszłą niedzielę. Na Sumę odpustową o godz. 12.30 zapraszamy całą służbę liturgiczną, dzieci do szarf, poduszeczek i sypania kwiatków, chór, lektorów i ministrantów. Po procesji będzie błogosławieństwo dzieci.

 3.     W tym roku 40 - godzinne nabożeństwo w naszej parafii będziemy przeżywać nie przed uroczystością odpustową ale w dniach 2-4 listopada 2023 r.. Przesuniemy ze względu na konieczność dokończenia prac remontowych w kościele.

4.     We piątek 13 października w kolejnym Dniu Fatimskim o godz. 17.30 modlitwa różańcowa a potem odprawimy Mszę św.

5.     W sobotę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec odmówimy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

 6.     W przyszłą niedzielę kolejny raz obchodzimy też Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

7.     Zapraszamy uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 29 października 2023 r. W zakrystii możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 15 października.

 8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia Kalendarz Rolniczy w formie książkowej – 35 zł. W Echu Katolickim:

Walczyć czy z ufnością powtarzać: „Jezu, Ty się tym zajmij!"? Czego potrzebuje Kościół tar­gany kryzysami?

*   Jakich kapłanów trzeba dziś światu? Odpo­wiedź w rozmowie „Echa".

*  Nie liczy się prawda. Ważna jest narracja. Jak dziś manipuluje się faktami na temat Kościoła?

*  O napięciach na linii Warszawa - Kijów i tym, co dalej w naszych relacjach.

*  W numerze także m.in. relacje z pielgrzymki mężczyzn do Pratulina i zjazdu Apostolatu Margaretka.

 

Dodano: 08 Październik 2023
Więcej
Ogłoszenia 1 października 2023 r

 

Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 01 października 2023 r.

 

1.     Dziś przypada pierwsza niedziela października. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a kończymy Mszą św. sprawowaną bezpośrednio po różańcu.

2.     Zachęcamy dzieci do codziennego udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele. Po Różańcu dzieci otrzymują obrazki nawiązujące do tematyki różańcowej.

3.     Po Mszy św. o godz. 9.00, adoracja Najśw. Sakramentu, procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

4.     We środę o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych do kina Multikino w galerii Rywal na film pt. „Dźwięk wolności” To prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z Pasji Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. 

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do kin.

Bilety będą w ulgowej cenie – 15 zł. Gromadzimy się o 19.20 w holu kina i wtedy zostaną wspólnie zakupione bilety.

5.     W I czwartek miesiąca w czasie modlitwy różańcowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie apostolatu „Złota Róża” w sali Matki Teresy.

6.     W I piątek miesiąca Msza św. z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20, po południu spowiedź w czasie różańca od 17.30.

7.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do 21.00. Adorację poprowadzi Domowy Kościół.

8.     Uroczystość odpustową będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 15 października.

 9.     W październiku chcemy wraz z dziećmi uczcić śpiewem Matkę Bożą. Zapraszamy uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 29 października 2023 r. W zakrystii i na stoliku pod chórem, możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 17 października. Szczegółowych informacji udziela ks. Mariusz Nejranowski.

10.                      Jeżeli w parafii są dzieci z klas 0–I-II-III, które są jeszcze nieochrzczone, to prosimy o zgłoszenie się rodziców w kancelarii, aby porozmawiać o udzieleniu tegoż sakramentu. Są przypadki, że dopiero przed I Komunią św. ktoś się zgłasza i wtedy jest już za późno na udzielenie tegoż sakramentu.

11.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*  Z Różańcem związane są konkretne obietnice. O czym Maryja zapewnia swoich wiernych czci­cieli?

*  Anioł Stróż, którego otrzymujemy przy urodze­niu, jest najlepiej dostosowany do misji, jaką mamy do wykonania w życiu. Dlaczego warto się z nim zaprzyjaźnić?

* Których świętych wzywać w chorobie? I jak nie zmarnować cierpienia? W „Echu" do wygrania modlitewnik „Panie, uzdrów mnie".

*  Kim była bł. Jadwiga Carboni, o której nawet niewierzący mówili, że święci muszą być tak jak ona?

*  Jej losy w przedziwny sposób splotły się z ży­ciem św. Tereski. Świadectwo uzdrowienia sio­stry zakonnej.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Jan Barylewski. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 02 Październik 2023
Więcej
Ogłoszenia 24 września 2023 r

 

 

XXV Niedziela Zwykła - 24 września 2023 r.

 

 1.     W ubiegły czwartek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w tej uroczystości, tym, którzy ją przygotowali. Rodzicom młodzieży dziękujemy za dar do kościoła w postaci nowych ornatów.

 2.     Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się procesja z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

 3.     W piątek 29 .09. w parafii św. Michała Archanioła o godz.11.00 Msza Św. w intencji mieszkańców miasta, a o godz. 17.00 Suma odpustowa połączona z sakramentem Bierzmowania.

 4.     W niedzielę l października, rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30, bezpośrednio po różańcu Msza św. wieczorowa. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dzieciom obecnym na różańcu będą rozdawane obrazki związane z tajemnicami różańca. Postarajmy się, aby odmawiać różaniec w domach.

 5.     W I niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

 6.     W niedzielę 1 października w Pratulinie odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii do udziału.

 7.     Duszpasterstwo akademickie wznawia od 1 października, po wakacyjnej przerwie, sprawowanie w każdą niedzielę akademickich Mszy św. o godz. 20.00 w par. św. Anny. Za tydzień w sposób szczególny zaprasza wszystkich związanych z Duszpasterstwem Akademickim, aby podziękować ks. Sławkowi Szypulskiemu za wieloletnią posługę.

Ks. Tomasz – duszpasterz akademicki zaprasza też studentów przez cały rok akademicki na wieczorne spotkania w ośrodku duszpasterstwa, a szczególnie nowych studentów na spotkanie zapoznawcze 5 października o godz. 20.00

 8.     Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Chętni zgłaszają się do Ks. Tomasza.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*  Jak Kościół powinien wykorzystać potencjał młodych ludzi? - w rozmowie z bp. Grzegorzem Suchodolskim.

*  O acedii mówi się, że jest duchową depresją. Jak ją rozpoznać? - w dziale „opinie".

*   Co młodym ludziom daje przynależność do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży?

*  Jakie są zadania zelatora parafialnego? - w ma­teriałach formacyjnych dla kół żywego różańca.    

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Tadeusz Sucharzewski . Wieczny odpoczynek...

 

 

 

 

 

 

 

Dodano: 24 Wrzesień 2023
Więcej
Ogłoszenia 17 września 2023 r

 

Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła

 

 1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

2.     Trwa  Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży, która ma przyjąć 21 września br. sakrament Bierzmowania. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00, a o 17.00 modlitwy nowennowe.

3.     Spotkanie Kręgu biblijnego we środę o godz. 18.45.

4.     We czwartek 21 września o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

5.     W przyszłą niedzielę na Mszę  św. o godz. 9.00 zapraszamy uczniów  klas II i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie w ramach dalszego przygotowania do I Komunii świętej. Komunia św. będzie tak jak dotąd w III klasie, ale program diecezjalny obejmuje przygotowaniem klasy I-III

     6.     W Pratulinie od 20 do 22.10.2023 odbędą się weekendowe warsztaty pt. „Spełniona Żona". Prowadzące to Iga Grzybowska i Emilia Cichecka. Fundacja DDC Duch Dusza Ciało zaprasza. Więcej informacji na plakacie.

    7.     Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

Misją Chrystusowego Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez głoszenie Bożego Słowa, sprawowanie sakramentów świętych, a także poprzez troskę o przekaz wiary i świadectwo życia chrześcijańskiego. Nieocenianą rolę w realizacji tego zadania mają mężczyźni. Dlatego pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mężczyzn, na kolejną – XIII już Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie, która odbędzie się w niedzielę 1 października br. Podczas tego spotkania, które rozpocznie się o godz. 10.00, podejmiemy temat chrześcijańskiego wychowania, który – jak ufam – szczególnie pomoże ojcom i dziadkom odkryć wartość ich powołania i misji.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Zapraszam szczególnie członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”, Braci Strażaków z tak wielu jednostek Straży Pożarnej działających w naszej diecezji, członków wspólnoty „Wojownicy Maryi” i innych ruchów zrzeszających mężczyzn. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Unickich Męczenników, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski oraz umocnieniem sił, do owocnego wypełniania przez mężczyzn swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię

+ Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI 

8.     Grupa Modlitwy św. Ojca Pio przy Kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej zaprasza na Triduum Modlitewne przed uroczystością wspomnienia Św. Ojca Pio w dniach 20-23 września.

Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie.

     9.     Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 15:00 w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. W programie spotkania jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja, adoracja i agapa. Informacje o zapisach na stronie internetowej www.siedlanow.pl oraz w portalu społecznościowym Facebook: Niesakramentalni - diecezja siedlecka.

   10.                      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

Co powinno wzbudzić zaniepokojenie osób należących do danej wspólnoty? - odpowiedzi w tekście „Kiedy wspólnota staje się sektą".

* Jak wychowywać dziecko do wiary w Boga i uczyć je miłości do innych? - zapowiedź warsztatów duszpasterstwa rodzin.

* Na czym polega modlitwa wincentyńska i dlaczego jest lekcją miłości bliźniego.

* W tym numerze „Echa" bezpłatny dodatek „Ku Kościołowi synodalnemu".

 

 

 

 

Dodano: 18 Wrzesień 2023
Więcej
Ogłoszenia 10 września 2023 r

 

Ogłoszenia parafialne - XXIII Niedziela Zwykła

1.     We wtorek 12 września rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży, która ma przyjąć 21 września br. sakrament Bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się jeszcze spotkanie.

 

2.     We środę z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej czyli o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

 

3.     We czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

4.     W przyszłą niedzielę 17 września:

·        Na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci klas III. po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III. Jest to spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

·        W parafii św. o. Pio w Rakowiska uroczystość odpustowa. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00

 

5.     Katechezy dla narzeczonych będą przeprowadzone w Białej Podlaskiej w październiku i w listopadzie w parafii Narodzenia NMP przy ulicy Brzeskiej. Będą odbywać się w piątki o godz. 19.00. Chętni zgłaszają się w tamtej parafii. Kolejny cykl katechez będzie w lutym i marcu w parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. Długiej.

6.     1 Bialska Drużyna Harcerek „Ruczaj” i 2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia” organizują nabór do drużyny. Zapraszają dziewczęta z klas 5-6-7 na zbiórkę, która odbędzie się 16 września o godz. 12.00 przy pomniku św. Jana Pawła II przy kościele św. Antoniego. Szczegóły i telefony kontaktowe znajduję się na plakacie.

7.     Akademia Bialska im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zaprasza kandydatów na bezpłatne studia inżynierskie na kierunku budownictwo. Bliższe informacje na stronie internetowej uczelni. w gablocie przed kościołem umieszczony jest kod QR przenoszący na stronę uczelni.

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

W Echu Katolickim:

 

·        W czasach II wojny światowej wielu Polaków ratowało Żydów, ale to Ulmowie zostali beatyfi­kowani. Dlaczego? - odpowiedź w dziale „opi­nie".

·        „Dzienniczek" s. Faustyny to dziś najpopular­niejsza polska książka na świecie. W czym tkwi jego fenomen?

·        Dlaczego media społecznościowe stają się co­raz ważniejsze w życiu parafii?

 

Dodano: 10 Wrzesień 2023
Więcej

 

Ogłoszenia 03 września 2023 r  - XXII Niedziela Zwykła

1.1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych w Sali Matki Teresy.

2.     Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 będziemy modlić się wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkół w naszej parafii.

 

3.     W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4.     We czwartek o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego

 

5.     W piątek  przeżywamy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.20, 7.00 i 18.00.

 

6.     W sobotę  9 czerwca w Kodniu zjazd Apostolatu modlitwy i postu za kapłanów „Złota Róża”. Rozpocznie się o godz. 11.15. Plan szczegółowy na plakacie w gablocie przed kościołem

 

7.     W przyszłą niedzielę na Mszę  św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów  klas I, pobłogosławimy ich tornistry z przyborami szkolnymi.

 

8.     21 września o godz.. 18.00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania młodzieży, która przygotowała się w ubiegłym roku szkolnym. W niedzielę za tydzień – 10 września zapraszamy tych kandydatów na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie spotkanie.

 

9.      Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Kandydatów i obecną służbę liturgiczną zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.30

10.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·        Choć dowodził egzekucją Józefa i Wiktorii Ulmów, nigdy nie poniósł za to kary - o oprawcach przyszłych beatyfikowanych, niezwykłej rodzinie i ważnym wymiarze tej beatyfikacji dla Polski - mówi historyk i krewny Ulmów.

·        Dziś można zaszczuć człowieka na wiele sposobów. Sprzyjają temu media i pozwalający na anonimowość internet. A konsekwencje często są tragiczne...

·        Co jest wskazaniem do wszczepienia endoprotezy kolana, na czym polega operacja i rehabilitacja i jak dbać o stawy - w dziale „zdrowie”.

·        W numerze także relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej.


1.     W ubiegłym tygodniu odszedł ze wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Tadeusz Jarosz. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

 

 

 

Dodano: 03 Wrzesień 2023
Więcej
2023.08.27 Piesza pielgrzymka do Matki Bożej „Opiekunki Podlasia” w Leśnej Podlaskiej

 

Fotorelacja z trasy

Dodano: 27 Sierpień 2023
Ogłoszenia 27 sierpnia 2023 r

 

Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela zwykła

 

1.     W I piątek Msza z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20 i 18.00, spowiedź dodatkowo od godz. 17.30.

2.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do godz. 21.00, którą poprowadzi Legion Maryi.

 

3.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych.

 

4.     Katechezy dla narzeczonych, które miały odbywać się w naszej parafii we wrześniu i październiku będą przeprowadzone w późniejszym terminie. Poinformujemy wkrótce o terminie i miejscu katechez.

 

5.     W sobotę 2 września od. godz. 10.00 w Pratulinie odbędzie się pielgrzymka duszpasterskich i ekonomicznych Rad Parafialnych. Zapraszamy do udziału członków naszej rady parafialnej.

6.     Także w sobotę od godz. 10.00 w Parczewie odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Osób Zawierzonych Jezusowi w Niewolę Miłości przez Ręce Maryi. Ks. Biskup zaprasza na to spotkanie wszystkich czcicieli matki Bożej a szczególnie uczestników 33-dniowych rekolekcji.

 

7.     3 września jest wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, to również dzień imienin ks. bp Grzegorza Suchodolskiego, o którym będziemy pamiętać w naszych modlitwach.

 

8.     Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza 1 września wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, które rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego o godz. 10.00. Następnie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerują na płac Wolności, gdzie przy Miejscu Straceń, oddadzą hołd poległym.

 

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze „Echa Katolickiego":

* Krytyka pielgrzymek, jaka przetoczyła się przez niektóre media, świadczy o wielkiej sile tej formy pobożności. Co ciekawe, podobne próby obrzydzenia pielgrzymek stosowali też komuniści.

* Wraz z początkiem roku szkolnego rośnie liczba dzieci i młodzieży w poradniach zdrowia psychicz­nego. Co jest tego powodem: stres, zbyt wysokie wymagania rodziców i nauczycieli? - w rozmowie „Echa".

* O mistycznych spotkaniach z Jezusem pochodzącej z naszej diecezji s. Hilarii Główczyńskiej - w artyku­le „Wołanie miłości".

*  Samotność a osamotnienie -jak je rozumieć? I jak oswoić samotność doświadczaną wbrew sobie?

 

Dodano: 27 Sierpień 2023
Więcej
Ogłoszenia 20 sierpnia 2023 r

 

Ogłoszenia parafialne XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023 r.

 

1.     Dzisiaj o godz. 20.15 zapraszamy na kolejny „film pod chmurką” pt. „Próba ogniowa”. Nastąpiła zmiana tytułu, gdyż planowany film wczoraj był emitowany w telewizji.

Caleb próbuje ratować swoje małżeństwo wypełniając zadania z książeczki otrzymanej od ojca.

 

 

2.     W sobotę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 6.20, 7.00, oraz o godz. 18.00.

 

3.     W sobotę 26 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

 

4.     W niedzielę 27 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka z Białej Podlaskiej do Leśnej Podlaskiej.

 

5.     W parafii Św. Anny w Białej Podl. organizowane są rekolekcje zawierzenia w niewolę Jezusowi przez Maryję. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia o godz. 16:00, a rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 03 września o godz. 16.00  Więcej informacji na plakacie

 

  1. Na stoliku pod chórem do nabycia Echo Katolickie.

W najnowszym numerze „Echa Katolickiego":

*  Obszerna relacja z uroczystości w Kodniu z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej.

Żyje, bo stał się cud - świadectwo odzyskania zdrowia za wstawiennictwem Matki Bożej Kodeńskiej.

*  Tutaj cuda dzieją się po cichu. Czarna Madon­na wciąż skutecznie wstawia się za tymi, którzy się do Niej zwracają.

*  Władza stała się bożkiem, za nią wielu polity­ków jest w stanie podeptać fundamentalne war­tości. O kampanii wyborczej od kuchni w roz­mowie „Echa".

 

 

Dodano: 21 Sierpień 2023
Więcej
Ogłoszenia 13 sierpnia 2023 r

 

Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

 

  1. Dzisiaj wypada dzień objawień w Fatimie. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej przed Najśw. Sakramentem.

 

  1. We wtorek o uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Jest to uroczystość odpustowa w Leśnej Podlaskiej i szczególna uroczystość w Kodniu, oraz w Białej Podlaskiej w parafii Wniebowzięcia NMP.

 

3.     Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski..

4.     W uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia br. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

5.     W sobotę 26 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do udziału. Zapisy na wyjazd autokarowy u zelatorki parafialnej Zofii Parafiniuk do 20 sierpnia.

 

6.     W niedzielę 27 sierpnia wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka z Białej Podlaskiej do Leśnej Podlaskiej. Bliższe informacje za tydzień.

 

  1. Na stoliku pod chórem do nabycia Echo Katolickie. W numerze:

·        Czym dla młodych z naszej diecezji był udział w Światowych Dniach Młodzieży?

·        Co św. Antoni miałby do przekazania nam dzi­siaj? W jakich sprawach pomaga najchętniej? O łaskach i cudach za jego wstawiennictwem - w wywiadzie „Echa".

·        Co można, a czego nie wypada robić podczas Liturgii? - w artykule „Forma i treść".

·        Chcą pokazywać, że naród białoruski i Białoruś ma nie tylko twarz reżimu Łukaszenki. O białoru­skich katolikach w Polsce, którzy pielgrzymowali do Kodnia - w dziale „opinie".

·        O. Maksymiliana Kolbego znamy głównie z tego, że oddał swoje życie za drugiego człowieka. Po latach światło dzienne ujrzały także inne dowody jego świętości.

 

  1. W minionym odeszli do Pana: +Stanisława Skakun i Wiesława Kaniuga. Wieczny odpoczynek...

 

Dodano: 13 Sierpień 2023
Więcej

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 160

Projekt i wykonanie Orange Computers