Odwiedzin: 302390
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 93

Trzynasta Niedziela Zwykła 02.07.2017r

 
Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy Diecezjalny Dzień Chorego, główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

Z dniem 1 lipca ks. biskup Kazimierz Gurda przeniósł ks. Piotra Woźniaka do parafii Piszczac, a na jego miejsce przybył ks. Adam Całus. Witamy serdecznie i życzymy dużo satysfakcji z pełnienia posługi kapłańskiej w naszej parafii.Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębiania wiary.  Pamiętajmy, że każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem łaski, przynosi pokój i zbawienie.


Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych jest następujący: 7.00 , 8.30 ,  10.00 , 11.30 , 18.00 , 20.00.

Dzisiaj jest niedziela miesięcznej adoracji po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. KŻR zmieniają tajemniczki.

Dzisiaj rozpoczynają się w naszym kościele katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, bezpośrednio po Mszy św.  o godz. 18..00

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i  o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i pół godziny przed 18.00. W wakacje nie ma Mszy św. o 16.00.

W Echu Katolickim przeczytamy: O skali aborcji na świecie i trudnościach,  na jakie napotykają obrońcy życia nienarodzonych – Co mówi Kościół o ekologii – Jak można mądrze pomagać uchodźcom – Jak zapobiegać nowotworom płuc.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Bursztyńska Alina, Naumiuk Helena, Jastrzębski Józef,  Koszołko Stanisław……..

Dodano: 03 Lipiec 2017
Film z prymicji ks. Michała Pniewskiego

Witaj Pokarmie

 

Fragment prymicji

Dodano: 29 Czerwiec 2017
Imieniny ks. Proboszcza Janusza 24.06.2017r

 

Czcigodny Księże Proboszczu.
Dzień Imienin, to jedna z niewielu okazji, by wyrazić Ci wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.
Zapewniając Cię o tej wdzięczności, pragniemy w imieniu całej wspólnoty parafii bł. Honorata złożyć Ci życzenia prawdziwej, apostolskiej odwagi, pokornej zgody na Boże plany. Niech Pan serc ludzkich Jezus Chrystus - będzie źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej.
Życzymy Ci, drogi Księże Proboszczu, aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego.
Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Ci moc przemiany ludzkich serc.
Życzymy Ci wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz tego, by Twoje szlachetne powołanie, przyniosło Ci zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi.
Dziękując za to, że prowadzisz nas do Jezusa i wzbudzasz w nas nadzieję swoim duchowym wsparciem, życzymy Ci abyś szedł przez życie, jak dotąd z dobrocią w sercu, otoczony ludzką życzliwością. Niech Jezus Chrystus obdarza Cię wszelkimi łaskami, niech daje Ci siły w prowadzeniu parafii i głoszeniu Słowa Bożego, a Matka Najświętsza niech ma Cię zawsze w swojej opiece.
Szczęść Boże.

Dodano: 26 Czerwiec 2017
Montaż słowno – muzyczny pt.: „Bł. Honorat Koźmiński – Ku Bogu, Ojczyźnie i ludziom.”

 

14.06.2017r. Pani Paulina Matoszuk nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 9 przygotowała z grupą teatralną „Nadzieja” montaż słowno – muzyczny o bł. Honoracie Koźmińskim pt.: „Bł. Honorat Koźmiński – Ku Bogu, Ojczyźnie i ludziom”. Celem przedstawienia było zapoznanie dzieci z historią życia świętego człowieka pochodzącego z Białej Podlaskiej w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej bł. Honorata patronem roku 2017. oraz budzenie dumy narodowej poprzez ukazywanie życia polskich świętych. Sztuka została przygotowana w związku z Jego 100. rocznicą śmierci i peregrynacją relikwii bł. Honorata do Białej Podlaskiej, zwłaszcza do parafii której patronuje Bł. Honorat Koźmiński. Przedstawienie zostało pokazane dwukrotnie w holu głównym szkoły w środę na 5 i 6 godz. lekcyjnej. Inscenizację obejrzeli uczniowie z 12 klas.
Wieczorem 14.06.2017r. o godz. 1900 montaż słowno – muzyczny o bł. Honoracie został zaprezentowany licznie zgromadzonym ludziom w kościele parafialnym jako rodzaj adoracji przy głównych relikwiach błogosławionego peregrynujących po naszym mieście.

„Bł. Honorat Koźmiński – Ku Bogu, Ojczyźnie i ludziom.”

Film

Dodano: 25 Czerwiec 2017
Krąg Biblijny 25.08.2017r

 

25.08.2017 r

Dodano: 25 Czerwiec 2017
Dwunasta Niedziela Zwykła 25.06.2017r

 

Dzisiaj z racji 25 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji obrony życia dzieci poczętych,  a nie narodzonych. Adoracja w ciszy do 21.00 z możliwością spowiedzi.

W czwartek, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej. Pamiętajmy w modlitwach o ks. biskupie Piotrze.

Ks. biskup z dniem 30 czerwca, przenosi ks. Piotra Woźniaka do parafii Piszczac. Dziękujemy ks. Piotrowi za ponad dwu letnią posługę w naszej parafii i życzymy wszelkich Bożych łask. W czwartek na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji solenizanta choć będzie na urlopie.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca po Mszy  św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna, KŻR zmieniają tajemniczki różańcowe.

W przyszłą niedzielę – Diecezjalny Dzień Chorego, organizujemy wyjazd do Kodnia. Zapisy na autokar od dzisiaj. Wyjazd z parkingu o godz. 8.00.

Za tydzień porządek sprawowania Mszy św. niedzielnych wakacyjnych: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.

Nadszedł czas urlopów, wycieczek, pamiętajmy o godnym stroju wchodząc do kościoła na Mszę św. czy na zwiedzanie. Mężczyźni w długich spodniach i koszulach, kobiety w bluzkach z rękawkami. Uszanujmy Najświętszy Sakrament przez przyklęknięcie i chwilę modlitwy. Kościół to przestrzeń sakralna i należy się w niej właściwie zachować.

Cegiełki na Pratulin……….

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Relikwie bł. o. Honorata w Białej Podlaskiej
  • Drogą wiodącą do nieba jest radość
  • Jerycho Młodych w pratulińskim sanktuarium
  • Śladami bł. Męczenników Podlaskich.
Dodano: 25 Czerwiec 2017
Koncert uwielbienia w amfiteatrze - Biała dla Jezusa 15.06.2017r

 

W uroczystość Bożego Ciała (15.06.2017r) po raz kolejny w amfiteatrze odbył się koncert uwielbienia Boga pod hasłem „Biała dla Jezusa”.
Uwielbienie muzyką i modlitwą poprowadziła grupa Deus Meus. W trakcie koncertu zostały wprowadzone relikwie bł. Honorata. Trzeci już koncert tak jak i poprzednie zorganizowali: Fundacja Dziesięć Talentów, Duszpasterstwo Akademickie oraz Domowy Kościół. Patronat honorowy objęli biskup siedlecki i prezydent miasta.

Fotogaleria


Dodano: 21 Czerwiec 2017
Peregrynacja relikwi bł. Honorata 14-15.06.2017r

 

Galeria foto

 

Wprowadzenie do naszej parafii

 

15 czerwiec 2017 r - Boże Ciało

Procesja na Plac Wolności

Dodano: 21 Czerwiec 2017
Jedenasta Niedziela Zwykła 18.06.2017r

 

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, nabożeństwo odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o 17.40.

Do czwartku włącznie,  codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci w bieli, młodzież i dorosłych. Prosimy do procesji przygotowywać się wcześniej już przy końcu litanii.

W tym tygodniu w piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej parafii, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy polecać Bogu ks. proboszcza z okazji imienin.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie wakacji. Msza św. na zakończenie roku w naszym kościele i w Ciciborze Dużym o godz. 8.00.0. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

W przyszłą niedzielę 25 dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji obrony życia, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi.

W sierpniu wyrusza kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Kto planuje pójść w tym roku, a ma zdolności muzyczne, gra na gitarze, bądź chce pomagać w kierowaniu ruchem(musi mieć prawo jazdy) niech się zgłosi do ks. Marka lub Jacka.

W zakrystii są do nabycia cegiełki na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie.

W Echu kat. przeczytamy:

  • O duchowych córkach św. Brata Alberta
  • Internet kryje w sobie wiele niebezpieczeństw
  • Jak nakłonić mężczyznę do dbania o swoje zdrowie
  • Jaskra jest podstępną chorobą oczu.
Dodano: 18 Czerwiec 2017
Prymicja ks. Michała Pniewskiego galeria zdjęć

 Prymicja ks Michała Pniewskiego - 11.06.2017r


Może wtedy, gdy wszedłeś w ciszę kościoła
z rozpędzonej na oślep ulicy,
może wtedy, gdy wzrokiem ściągałeś gwiazdy,
może wtedy, gdy ktoś - ratunku - krzyczał...

Może wtedy, gdy w oczy dziecka spojrzałeś,
w których niebo się jasne odbija,
może wtedy, w wieczór majowy
ludzie śpiewali Ave Maria...

Może wtedy, gdy plażą pustą kroczyłeś,
a fale biły o brzeg coraz mocniej,
może wtedy, gdy pola śpiewały kłosami,
zbudzone wschodem słońca...

Może wtedy, jak wiatru powiew,
szept Pana serdecznie słyszałeś:
"Pójdź za mną" - żniwo bieleje,
a robotników wciąż jeszcze mało.

Poszedłeś, niosąc swą młodość, jak sztandar,
na drogi Bożego powołania,
by swe marzenia przemienić w czyn
i światu ukazać Ewangelię Pana.

Z miłością szczerą i wiarą w duszy,
naprzód odważnie idź, przyjacielu,
i niech Maryja swym płaszczem okryje
codzienną drogę do wielkiego celu.

ks. Henryk Szydlik

Galeria Msza Święta

Galeria - Błogosławieństwo

Dodano: 15 Czerwiec 2017

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 93

Projekt i wykonanie Orange Computers