Odwiedzin: 336851
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 126

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła - 15.09.2019 r.

 

Dzisiaj rozpoczyna się w Polsce IX Tydzień Wychowania .

We wtorek imieniny ks. Roberta na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w jego intencji.

W środę święto św. Stanisława Kostki ,  na Mszę św. na godz. 18.00 i na czuwanie zapraszamy   kandydatów do sakramentu bierzmowania; będzie to  inauguracja roku przygotowującego do przyjęcia tego sakramentu.

Trwają zapisy chętnych do scholi, która śpiewa w niedzielę o godz. 13.00.   Próba w piątek, 20 września o godz. 17.00 w sali pod plebanią. Potrzebujemy gitarzysty.

W sobotę 21 września odbędą się w Siedlcach:
- XXVIII Siedleckie Forum Nauczycieli i Wychowawców
- spotkanie młodych ; szczegóły w gablocie na plakatach.

W przyszłą niedzielę ksiądz biskup w Rakowiskach na Mszy św. o godz. 10.00 poświęci krzyż i plac pod budowę kościoła.

Wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk oraz dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach Jarosław Gromadziński, zapraszają na piknik „Wojsko wraca do Białej Podlaskiej”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę  22 września w godz. 13.00  -  18.00 na terenach zielonych przy hali sportowej AWF na ulicy Marusarza 8.  Na uczestników będą czekały bezpłatne atrakcje dla całych rodzin; pokaz sprzętu wojskowego, wielkie dmuchane miasteczko oraz tradycyjna, wojskowa grochówka.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Czego spowiednik oczekuje od penitentów
 • O Koronce do Bożego Miłosierdzia
 • O potrzebie autorytetu
 • O losach kampanii wrześniowej przesądziła agresje sowiecka.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Danieluk Grażyna, Caruk Grzegorz i Tur Tadeusz……...                  

Dodano: 16 Wrzesień 2019
POLSKA POD KRZYŻEM w naszej parafii 14.09.2019 r.

 W sobotę 14.09.2019 r.w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w odpowiedzi na apel naszego biskupa zapraszamy wszystkich, aby stanęli pod krzyżem i podjęli szczerą modlitwę za Kościół, oraz nasz Naród.
Program w naszej parafii na plakacie.

Dodano: 10 Wrzesień 2019
22 Niedziela - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 08.09.2019r.

 

Za dwa tygodnie, w niedzielę, 22 września o godz. 10.00 w Rakowiskach podczas Mszy św. ks. biskup pobłogosławi krzyż i plac pod budowę świątyni.

W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy  dzieci i młodzież do naszego chóru parafialnego. Kto ma głos i słuch niech poczuje się odpowiedzialny i zasili ich szeregi. Nasz chór wiele już osiągnął, ale jest za mały liczebnie, żeby mógł się rozwijać. Przyjdźcie pośpiewać na chwałę Pana.

W piątek o godz. 17.00 pierwsze spotkanie powakacyjne wszystkich ministrantów i lektorów.

 W piątek po Mszy św. różaniec fatimski i procesja.

W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w odpowiedzi na apel naszego biskupa zachęcamy wszystkich, aby w tym dniu stanęli pod krzyżem i podjęli szczerą modlitwę za Kościół, oraz nasz Naród.
Ze względu na ślub rozpoczniemy tę modlitwę o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Do godz. 18.00 adoracja w ciszy, Msza św., następnie rozważanie modlitewne o krzyżu i na zakończenie adoracja krzyża.

Za tydzień o 9.30 będzie odmawiany różaniec na zakończenie nowenny „Otrzyj Matce łzy – uratuj Ojcu syna” i Msza św. o 10.00  w intencji uczestników nowenny.

W przyszłą  niedzielę  na Mszą św. na godz. 13.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii  św.  Zapraszamy też na spotkanie uczestników tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę po tej Mszy św.

Zjazd Apostolatu Modlitwy i Postu za kapłanów „Złota Róża”  21.09.2019 w Kodniu. Szczegółowy program w gablocie.

Dekanalny wyjazd na wydarzenie religijno-narodowe „Polska pod Krzyżem” do Włocławka w sobotę o godz. 5.00 z parkingu przy kościele Narodzenia NMP. Koszt 80 zł. Zapisy do środy w par. Narodzenia.

 W Echu Katolickim: 

 • O nauce płynącej z krzyża
 • O życiu za murami Watykanu
 • Jak się dają oszukać seniorzy
 • Książki, gry komputerowe, zabawki mogą być zagrożeniem dla dzieci
 • Dlaczego warto podjąć studia w instytucie w Siedlcach.

W minionym tygodniu zmarli:  + Jadwiga Bielecka i Adam Puchacz...          
 

Dodano: 08 Wrzesień 2019
Oświadczenie-rodziców

 

Dodano: 01 Wrzesień 2019
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła - 01.09.2019 r

 

Od dzisiaj Msze św. niedzielne są sprawowane wg  porządku całorocznego: 7.00,  8.30. 10.00.  11.30,  13.00.  16.00,  18.00.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna, KŻR zmieniają tajemniczki.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 będziemy wypraszać wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

4 września, w środę, zbiórka elektroodpadów,  godz. 12.30 jest zakończeniem zbiórki.

W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30.

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

W sobotę, 7 września o godz. 14.00 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się Narodowe Czytanie fragmentów ośmiu nowel polskich. Wydarzeniu temu będą towarzyszyć występy artystyczne i różne niespodzianki.(zob. gabl).

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów klas pierwszych i ich tornistry z przyborami szkolnymi.

W najbliższy piątek rozpoczynają się w naszej parafii katechezy dla narzeczonych – 8 katechez w każdy piątek, godz. 19.00. Przygotowanie to dotyczy narzeczonych, którzy mają zamiar w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W przyszłą niedzielę odbędą się w naszej parafii dożynki. Zapraszamy na godz. 10.00 na Mszę św. przedstawicieli naszych wiosek na wspólną dziękczynną modlitwę. W par. Narodzenia NMP odpust i dożynki – suma odpustowa o 12.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O akcji „Polska pod krzyżem”
 • Co powinni zrobić rodzice, aby ocalić niewinność swoich dzieci
 • Jak Polak, katolik szuka miłości.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: +  Martyniuk Stanisława i Nowak Władysława…..
 

Dodano: 01 Wrzesień 2019
Zapraszamy na nowennę Otrzyj Matce łzy - uratuj Ojcu syna dnia 29.08.2019r.

 

Dodano: 26 Sierpień 2019
Więcej
Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019

 

Z racji 25 dnia miesiąca dzisiaj o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji obrony życia dzieci poczętych.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią według porządku wakacyjnego, za tydzień Msze św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00.

Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, dodatkowe Msza św. o godz. 9.00.

4 września, w  środę,  o godz. 12.30 na parkingu przy kościele,  odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przyniesiony sprzęt składamy od razu na samochód, nie zostawiamy na parkingu.

W sobotę, 31 sierpnia, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Mamy w autokarze kilkanaście wolnych miejsc prosimy je zająć.

W niedzielę, 1 września, o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do licznego w niej udziału.
Pan Prezydent Michał Litwiniuk informuje o możliwości powrotu autobusami do Białej Podlaskiej po skończonych uroczystościach. Osoby chcące skorzystać z tej oferty niech  do 28 sierpnia zapiszą się w zakrystii.

1 września będziemy obchodzili uroczystości związane z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, rozpoczną się one Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny o godz. 9.30.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o 10.00 procesja eucharystyczna KŻR zmieniają tajemniczki. Zgłosiło się kilku mężczyzn z prośbą o utworzenie nowego KŻR mężczyzn. Zapraszamy chętnych na spotkanie za tydzień po procesji.

W gablocie znajdziemy plakat i informacje dotyczące budżetu obywatelskiego naszego miasta.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • W kodeńskim sanktuarium wciąż dzieją się cuda
 • O odkrytym powołaniu i woli Boga
 • Więzień Dachau i budowniczy kościoła w Gręzówce
 • Wydarzenia poprzedzające wybuch II wojny światowej.


W minionym tygodniu odeszły do Pana:  + Marianna Błażej i Stanisława Martyniuk.

Dodano: 26 Sierpień 2019
Dwudziesta Niedziela Zwykła - 18.08.2019 r.

 

W sobotę, 31 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół  Żywego Różańca z całej naszej Diecezji, na którą Ks. Biskup serdecznie zaprasza. Jest wynajęty autokar, zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 9.00, powrót o 15.30.

W niedzielę, 1 września, o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do licznego w niej udziału. Może wybiorą się ci, którzy pragnęli, a nie mogli pójść do Częstochowy.

 W dniach 20 – 22 września w par. Narodzenia jest organizowana pielgrzymka śladami św. Jozafata na Kresy przez Grodno, Nowogródek, Witebsk i Połock. Koszt 600 zł.

Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja bialskiej firmy o zatrudnieniu pracowników jak również dofinansowaniu kształcenia uczniów i studentów.  Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się zamieszczonym ogłoszeniem na tablicy.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Nie obawiajmy się, że Maryja przysłoni nam Jezusa
 • O zagrożeniach płynących z mediów
 • Czym jest moralność ekonomiczna
 • O posłudze naszych misjonarzy na Wschodzie.


Podajemy do wiadomości, że ks. biskup z dniem 21 sierpnia 2019 r. przenosi ks. Marka Strzeżysza do parafii Trójcy Świętej w Borowiu k/Garwolina. Zmiana ta jest podyktowana brakiem kapłanów do duszpasterstwa w innych parafiach. Od 1 września będzie nam pomagał ks. Wojciech Majewski przyszły proboszcz w par. Rakowiska.
Dziękujemy księdzu Markowi za cztery lata gorliwej posługi kapłańskiej i życzymy owocnej służby Bożej na nowej parafii.                   

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  +  Teresa Huk, Irena Lubańska, Jan Ulewicz……..

 

Dodano: 19 Sierpień 2019
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019

 

Do 14 sierpnia włącznie (do środy) Msza  św. wieczorowa o godz.. 20.00 połączona z apelem pielgrzymkowym.

We wtorek z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy o 19.30, o 20.00 Msza św. i apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

W środę, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i  męczennika.

W czwartek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny(wakacyjny). Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

W Ciciborze Msza św. 15 sierpnia  będzie odprawiona o godz. 10.00.

15 sierpnia uroczystości odpustowe  będziemy przeżywali w Leśnej, Kodniu i w par. Wniebowzięcia na Woli. Suma odpustowa o 12.30.

W przyszłą niedzielę przyjadą do nas o. Oblaci z Kodnia, będą głosić Słowo Boże i rozprowadzą kalendarze misyjne na 2020 rok.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O roli i posłudze księży kapelanów w powstaniu warszawskim
 • Ten kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga
 • O nowej i niebezpiecznej „pijackiej tradycji”
 • Jak rozpoznać czerniaka.


Posłuchajmy dwóch komunikatów:

1)  Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego     ws. LGBT+.

Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.
Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. „Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).
Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. „małżeństw homoseksualnych” oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.
Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.
Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 8 sierpnia 2019 r.

2) Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy - w sprawie akcji propagandowej środowiska LGBT+ w Białej Podlaskiej

Duże zaniepokojenie wśród wielu mieszkańców Białej Podlaskiej wzbudziło zorganizowanie w dniu 8 sierpnia br. na Placu Wolności akcji propagandowej grupy Stonewall (wym: stołnłoł) oraz marki Sprite, która w ramach Letniej Akademii Równości promowała postulaty społeczności LGBT+ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych). Ich obecność była związana z zaplanowaną szerszą akcją agitacyjną skierowaną do mieszkańców tych miejscowości, gdzie do tej pory nie ma tzw. marszów równości. Ma to zapewne - jak zauważa Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki w swoim oświadczeniu ws. LGBT+ - „związek z ofensywą środowisk LGBT+, […] a także   zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach                   do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej”. Wydaje się, iż zaplanowanie tego typu spotkania w Białej Podlaskiej może być reakcją na uchwalenie przez Radę Miasta Karty Praw Rodziny, która zobowiązuje władze lokalne do ochrony praw, jakie przyznaje rodzinom Konstytucja RP. Szczególne znaczenie w tym kontekście ma prawo rodziców              do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a nie jak postuluje ruch LGBT+, na standardach WHO i tzw. edukacji seksualnej promującej środowiska homoseksualne oraz domaganie się przez nie prawa do „małżeństw homoseksualnych”, jak też adopcji dzieci.
Dziękuję tym wszystkim, którzy podejmują działania na rzecz rodziny   i jej praw oraz obrony prawdy o człowieku, jego naturze, naturalnej różnicy płci oraz Bożym powołaniu do szczęścia i zbawienia. Apeluję o szacunek w stosunku do osób tzw. mniejszości seksualnych, ale nie do akceptacji ideologii, która godzi w dobro człowieka.
Polecam Was Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Kodeńskiej, Pani Jedności, oraz Błogosławionych Męczenników z Pratulina i proszę o łaskę wytrwania  w wierze i prawdzie.
Z pasterskim błogosławieństwem
                         
BISKUP SIEDLECKI
L.dz. 903/2019
Siedlce, dnia 9 sierpnia 2019 r.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Bronisława Szucka ……..            

Dodano: 13 Sierpień 2019
Osiemnasta Niedziela Zwykła - 04.08.2019 r.

 

We wtorek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Do 14 sierpnia Msze św. wieczorowe odprawiamy o godz. 20.00 wraz z apelem pielgrzymkowym. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

Przypominamy jeszcze raz o odpowiednim ubiorze idąc do kościoła na Mszę św. Mężczyźni w długich spodniach a kobiety w bluzkach z rękawkiem.

Przy kapliczce Matki Bożej nie stawiajmy kwiatów na obrzeżach studzienki, spadające płatki zatykają pompkę i przestaje działać. Stawiajmy kwiaty na ziemi.

Prośba do narzeczonych, aby na swoim ślubie nie pozwolili strzelać i zaśmiecać teren przy kościele. Jest to czyn   wymagający publicznego potępienia. Będziemy zmuszeni ogłaszać, z której godziny goście weselni zaśmiecili plac przy kościele i zapraszać do sprzątnięcia.


W par. Narodzenia NMP, w każdy 2-gi czwartek miesiąca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. dla kobiet z konferencją i adoracją.

W „Echu Katolickim” przeczytamy:

 • Czy Kościół w Polsce zostanie zepchnięty na margines  
 • Co współczesnemu człowiekowi ma do zaoferowania bł. Edmund Bojanowski  
 • Niezwykłe świadectwo nawróconego Pawła  


W tym tygodniu odeszli do Pana: + Janina Semeniuk  i Marian Koszołko……….

Dodano: 04 Sierpień 2019

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 126

Projekt i wykonanie Orange Computers