Odwiedzin: 352840
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 138

Pierwsza Niedziela Adwentu - 29.11.2020 r

 

Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. Wzorem tego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Roraty w środy i soboty o godz. 6.00. Dwadzieścia minut wcześniej w środy Nowenna a w soboty Godzinki. Weźmy ze sobą lampiony lub świece.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po 18.00 modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. W I piątek dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź kwadrans wcześniej. W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 – poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez cały Adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki postawionej obok skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

Wczoraj zostały pobłogosławione opłatki wigilijne i od dzisiaj będziemy po nie przychodzić. W niedziele po Mszach św. na stoliku za ławkami a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.  8.00  -  9.00  i  16.00  -  17.30.

Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie, zbiórka ofiar do puszek. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne i kalendarze seminaryjne.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, w niedzielę rozkład niedzielny a w poniedziałek i wtorek: 6.30, 9.00, 11.00, 17.00, 18.30.

Na stoliku za ławkami leżą cegiełki z przekazem i kontem o. Oblatów w Kodniu. Kto chce pomóc w remoncie spalonego domu pielgrzyma może taką cegiełkę wziąć.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Kto i dlaczego atakuje osobę św. Jana Pawła II
  • Jakie zadania stoją przed Bractwem Strażnicy Kościoła
  • Brak witaminy D sprzyja zachorowaniu na Covid-19.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Henryk Machaj i Ryszard Michaluk …...

Dodano: 29 Listopada 2020
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22.11.2020 r.

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa,  Króla Wszechświata podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Komunikat ks. biskupa Kazimierza Gurdy……….( rachunek bankowy Ojców Oblatów: Bank Pekao SA oddział w Białej Podlaskiej 38 1240 2177 1111 0010 6854 7667.                                                                                                                     

W środę, 25 listopada po Mszy  św. wieczorowej modlitwy w intencji obrony dziecka  nienarodzonego.

W ostatnim tygodniu listopada codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy Mszę św.

niedziela           22 listopada  -   ul. Zygmunta Starego

poniedziałek      23 listopada  -   ul.  Władysława Jagiełły           Kazimierza Jagiellończyka, Radziwiłłowska

wtorek              24 listopada  -   ul.  Janowska, Jana III Sobieskiego, Sapieżyńska, Stefana Batorego

środa                25 listopada  -   ul.   Okopowa

czwartek           26 listopada  -   ul.   Terebelska (nr nieparzyste )

piątek               27  listopada  -   ul.  Terebelska  ( nr parzyste )

sobota              28  listopada  -   za zmarłych kapłanów (17.30)

niedziela           29  listopada  -   za zmarłych dobrodziejów parafii (17.30)

poniedziałek     30  listopada -    za wszystkich wiernych zmarłych

(17.30)

Przypominamy, że w tym roku przez cały listopad,  każdego dnia możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować za jedną osobę zmarłą.

W zakrystii  są do nabycia kalendarze seminaryjne(ofiara dobrowolna na utrzymanie seminarium) i świece wigilijne na stół świąteczny w trzech rodzajach. Ofiary ze świec są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Lubaszewski Andrzej, Stasiuk Wiesław, Mazur Leszek, Puczko Irena……….

Dodano: 22 Listopada 2020
Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 15.11.2020 r.

 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może w naszym sąsiedztwie są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj też obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Modlimy się za tych, którzy zginęli, zostali ranni oraz za ich rodziny i bliskich.
W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela na wychowanie i naukę. Maryja pozostała  w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII w.  jest obchodzone specjalne święto.
W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy  w ich intencji Najświętszą Ofiarę. Serdecznie zapraszamy na  tę modlitwę.

Porządek czytania kart wypominkowych w tym tygodniu:

niedziela           15 listopada - ul.  Zygmunta Starego ( numery nieparzyste )

poniedziałek     16 listopada - ul.  Zygmunta Starego ( numery parzyste )

wtorek              17 listopada - ul.  św. Królowej Jadwigi ( numery nieparzyste )

środa                18 listopada - ul.  św. Królowej Jadwigi ( numery parzyste )

czwartek          19 listopada - ul.  Okrzei, Poprzeczna, Różana,        Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II, Unitów, bł. Honorata, Grunwaldzka

piątek                 20 listopada - ul.  Sitnicka, Osiedle Sitnickie
sobota             21 listopada - ul.  Anny Jagiellonki
niedziela          22 listopada - ul.  Zygmunta Starego

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnie niedziela przed Adwentem. Jest to też wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji p. organisty i chórów kościelnych.
W zakrystii do nabycia Kalendarze Seminaryjne za dobrowolną ofiarę na potrzeby naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego.


Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w sprawie pomocy Ojcom Oblatom w Kodniu
   
Drodzy Diecezjanie,
w nocy z 11 na 12 listopada br. na skutek pożaru uległa zniszczeniu znaczna część kompleksu Domu Pielgrzyma prowadzonego przez Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej przy Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Ogień strawił poddasze oraz najwyższe piętro, na którym znajdowały się pokoje gościnne. Uszkodzeniu uległy również niższe kondygnacje, na których mieściły się sale konferencyjne oraz stołówka dla pielgrzymów.
Jako wspólnota diecezjalna, dla której Kodeń stanowi ważne miejsce na pielgrzymkowej i duchowej mapie Diecezji Siedleckiej, pragniemy otoczyć Stróżów Kodeńskiego Sanktuarium naszą modlitwą i pospieszyć im z konkretną braterską pomocą.
Zachęcam i proszę wszystkich wiernych, szczególnie tych, którym bliskie jest to miejsce, o materialne wsparcie dzieła odbudowy Domu Pielgrzyma. Osobiste, dobrowolne wpłaty można przekazywać na specjalny rachunek bankowy Ojców Oblatów:
 
Bank Pekao SA oddział w Białej Podlaskiej
38 1240 2177 1111 0010 6854 7667
z dopiskiem „Darowizna na odbudowę Domu Pielgrzyma”
Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać i z serca błogosławię
 
+ Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI
L. dz. 934/2020
Siedlce, dnia 13 listopada 2020 r.W minionym tygodniu odeszły do Pana: + Janina Kempka, Krystyna Lesiak, Barbara Dąbrowa…...

Dodano: 15 Listopada 2020
32 Niedziela Zwykła - 08.11.2020


Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła A - 08.11.2020

  1. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Modlimy się o ustanie wszelkich prześladowań na świecie, ofiary na pomoc materialną prześladowanym wspólnotom możemy złożyć do puszek po Mszy św.
  2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego, który jest Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata.
  3. W środę, 11 listopada odbędą się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej o godz. 10.00. Następnie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerują na Plac Wolności, gdzie odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów i odczytanie Apelu Niepodległościowego. Msze św. w naszej parafii będą odprawione: 7.00, 8.30, 10.00 ( za Ojczyznę ) i 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Światowy Dzień Ubogich, taca na działalność Caritas.
  5.  Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci za zmarłych, polecamy ich Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:
   8. 11. niedziela        - ul. Zygmunta Augusta, Jana II Kazimierza
   9. 11. poniedziałek  - ul. Zygmunta Starego
 10. 11. wtorek           - ul. Królowej Jadwigi
 11. 11. środa             - ul. Anny Jagiellonki
 12.11. czwartek       - ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana, Kwiatowa, Żytnia,
                                    Jana Pawła II, Unitów, Honorata, Grunwaldzka
 13.11. piątek             - ul. Sitnicka i os. Sitnickie
 14.11. sobota            - ul. Księcia Witolda
 15.11. niedziela      -   ul. Zygmunta Starego (nr nieparzyste)
 
 W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Chajkaluk Marian….                 
Dodano: 08 Listopada 2020

 

Dodano: 08 Listopada 2020
Ogłoszenia - Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.2020)

 
Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze św. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

Dodano: 31 Październik 2020
Więcej
Różaniec do granic nieba - 1 do 8 listopada

 Zapraszamy do uczestnictwa w różańcu do granic nieba w naszym kościele codziennie od 1 do 8 listopada po Mszy Świętej o godz 18.00 czyli 18.30 jeśli ktoś nie może uczestniczyć w spotkaniach w Kościele zachęcamy do modlitwy w domu. Działania te są odpowiedzą na prośbę Maryi wyrażona podczas objawień oraz reakcja na bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

 

Dodano: 31 Październik 2020
CMENTARZ ZAMKNIĘTY 31.10-2.11.2020 r

Zgodnie z zarządzeniem władz świeckich

w dniach 31.X. - 2. XI. 2020 (sobota, niedziela, poniedziałek)

CMENTARZ ZAMKNIĘTY

Odwołane zostają Msze święte zaplanowane
na cmentarzu parafialnym i komunalnym w Białej Podlaskiej.

Msze św. w naszej parafii:

1.XI. Uroczystość Wszystkich świętych:
7:00; 8:30; 10:00; 11:30; 13:00; 16:00; 18:00

2.XI. Wsp. wszystkich wiernych zmarłych: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

Dodano: 31 Październik 2020
Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła A - 25.210.2020

 
W poniedziałek,
2 listopada Dzień Zaduszny.
Msze św. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

Dodano: 24 Październik 2020
Więcej
Ogłoszenia - 29 niedziela zwykła - 18.10.2020

 O godz. 18.00 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św. 
a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących
i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. - zapraszamy.

Dodano: 17 Październik 2020
Więcej

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 138

Projekt i wykonanie Orange Computers