Odwiedzin: 338851
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 128

Trzecia Niedziela Adwentu - 15.12.2019 r.

 

Trzecia Niedziela Adwentu rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które są tak bardzo atakowane i zagrożone. Wrogowie wiedzą, że rodzina jest  pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Od jutra rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus – godz. 17.40.

W tym tygodniu w środę i sobotę możemy uczestniczyć we Msz św. roratniej –  6.00.

Od   17  -  19 grudnia odbędą się w naszej parafii rekolekcje akademickie o godz. 20.00.

Zostało jeszcze trochę świec na stół wigilijny, diakonia miłosierdzia rozprowadza je pod kościołem.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.13 spotkanie dla dzieci klas pierwszych oraz ich rodziców w ramach dalszego przygotowania do I Komunii św.

W tym tygodniu spowiadamy na rekolekcjach w parafiach : św. Michała Archanioła, św. Anny i Wniebowzięcia NMP. W piątek i sobotę nie będzie spowiedzi w naszej parafii. Za utrudnienia przepraszamy.

Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego” oraz biuletyn Caritas; zachęcamy do czytania.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Janina Popławska…...

Dodano: 15 Grudzień 2019
Druga Niedziela Adwentu - 08.12.2019 r.

 

Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe poprowadzi je ks. Wojciech  Majewski proboszcz par. św. o. Pio w Rakowiskach.

Program rekolekcji:  dzisiaj porządek Mszy św. niedzielny, w poniedziałek i wtorek: 6.30,  9.00,  11.00,  15,30 (dzieci), 17.00 (młodzież), 18.30. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek będą przeznaczone na Rakowiska.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek, kwadrans przed każdą Mszą św.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższą sobotę 14 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o chętnych kierowców z samochodami do zawiezienia kapłanów, zwłaszcza, że dwóch „nowych” będzie miało trudności z odnalezieniem właściwego adresu. Chorych zgłaszamy w zakrystii od dzisiaj.

Ksiądz proboszcz Wojciech, chorych ze swojej parafii odwiedzi też w sobotę od 9.00.

Dzisiaj jest niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny.

W dalszym ciągu trwa zbiórka darów dla najbardziej potrzebujących rodzin. Dary składamy do skrzyni miłosierdzia w kaplicy Matki Bożej. Gdyby ktoś znał rodzinę bardzo potrzebującą pomocy prosimy zgłosić w zakrystii.

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna nie będzie czynna a od 11 grudnia wg stałego porządku:  8.00 – 9.00  i  16.00 – 17.30.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podl. zaprasza do bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego . (zob. w gabl.)

Od  17 – 19 grudnia odbędą się w naszej parafii rekolekcje akademickie.

Zapraszamy w środy i soboty na Roraty – godz. 6.00, taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Kiedy jest potrzebne kierownictwo duchowe
  • W naśladowaniu Niepokalanej nie może zabraknąć modlitwy
  • Narzekania rodziców, że dużo czasu muszą spędzać z dziećmi na codziennym odrabianiu lekcji.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: + Bożena Grudzińska i Irena Połyńczuk…..

Dodano: 08 Grudzień 2019
Poświęcenie medalików i św. Mikołaj 08.12.2019 r.

 


Na Mszy św. o godz. 13.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcone zostały medaliki, a po Mszy św. dzieci odwiedził św. Mikołaj.

 

Galeria zdjęć


Dodano: 08 Grudzień 2019
Roraty w naszej parafii 07.12.2019r

 

Galeria zdjęć

Dodano: 08 Grudzień 2019
Rekolekcje Adwentowe

 

Dzisiaj (8.12.2019r.) rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. proboszcz parafii św. o. Pio w Rakowiskach Wojciech Majewski. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach także wszystkich parafian z najmłodszej parafii: z Rakowisk, Terebeli, Cicibora Dużego i Małego.

Porządek rekolekcji:
niedziela - porządek niedzielny
poniedziałek i wtorek: 6.30, 9.00, 11.00, 15.30,(dzieci), 17.00 (młodzież), 18.30.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek kwadrans przed każdą Mszą św.

 

Dodano: 08 Grudzień 2019
PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 6-13.07.2020 r.

 

Poznanie Piątej Ewangelii, jaką jest Ziemia Święta, może obudzić żywą i prawdziwą wiarę, owocować później wieloma pięknymi wspomnieniami, a także być inspiracją do głębszej refleksji nad tajemnicami zapisanymi na kartach Pisma Świętego.
Ziemia Święta to cel każdej pielgrzymkowej wycieczki – na jej terenie, oprócz Jerozolimy, znajdują się także inne miasta, związane z Jezusem Chrystusem i historiami biblijnymi. Tam rozgrywały się niegdyś ważne wydarzenia, które zmieniły historię świata i ludzkości.

Betlejem – “Dom Chleba”: miejsce narodzenia Pańskiego
Jerycho – najstarsze miasto świata
Kafarnaum – miasto Świętego Piotra
Morze Martwe – kąpiel zdrowotna
Jerozolima – święte miasto trzech religii
Ain Karem – ojczyzna Jana Chrzciciela
Nazaret – świadek pokornego “fiat”
Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
Rejs – po Jeziorze Genezaret
Poznanie tradycyjnej kuchni izraelskiej

Dlatego też w dniach 6-13 lipca 2020 r. planujemy zorganizowanie pielgrzymki do Ziemi Świętej.  Chętni proszeni są o zgłaszanie się do księdza Tomasza.

Program wyjazdu

1 Dzień: Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu. Przylot do Izraela w Tel Aviv. Następnie przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
 
2 Dzień: Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Polu Pasterzy. Następnie przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego oraz nawiedzenie Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Czas wolny a następnie spacer po centrum Betlejem do sanktuarium Matki Bożej Mlecznej. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Gorę Oliwną. Nawiedzenie takich miejsc jak: Miejsce wniebowstąpienia Pana Jezusa. Kościół Pater Noster (Ojcze Nasz). Kościół Dominus Flevit (Pańska Łza) Msza św. Sanktuarium ogrodów Getsemani z Bazylika Agonii Pańskiej. Przejazd pod Ścianę Płaczu. Spacer przez dzielnice Żydowską na Górę Syjon. Nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia N.M.P. Wizyta w Wieczerniku a następnie spacer do Grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
4 Dzień: Śniadanie. Wyjazd z hotelu w Betlejem w kierunku noclegu w Tyberiadzie lub Nazarecie. Po drodze zatrzymamy się w takich miejscach jak: Cezarea Nadmorska, Kościół Stella Maris, Bazylika Zwiastowania w Nazarecie oraz Kościół pierwszego cudu Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej. Tu mamy możliwość dla par małżeńskich odnowienia przyrzeczeń ślubnych. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
5 Dzień: Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Górę Tabor. Msza św. Przejazd nad Jezioro Galilejskie na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do Sanktuarium Rozmnożenia chleba i ryb (Tabgha). Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Wizyta w miesicie Piotra, Kafarnaum. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Czas na obiad – Ryba św. Piotra. Wyjazd z Galilei w kierunku hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 
6 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Betanii. Sanktuarium Domu Mari, Marty i Łazarza. Msza św. Przejazd przez Pustynie Judzką do Jerycha na spotkanie z Górą Kuszenia i Sykomora Zacheusza. Przejazd nad Rzekę Jordan. Czas nad Morzem Martwym w tym relaksująca kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Msza święta w Kaplicy Biczowania Pana Jezusa. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem
 
8 Dzień: Śniadanie. Przejazd na Mszę św. do Domu Pokoju sióstr Elżbietanek. Siostry prowadzą kilka domów w Ziemi świętej dla sierot którymi opiekują się od roku 1967. Wizyta w Ain Karim, mieście narodzin Jana Chrzciciela. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety i w kościele Narodzin św. Jana Chrzciciela. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowo bagażowa. Wylot do Polski o godzinie 18:15 czasu Izraela. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godzinie 21:10
 
Cena: 2000 PLN przy 45 osobach plus 450 USD dodatkowo płatne w Izraelu. Przy mniejszej ilości osób organizator zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny lub uszczuplenie programu (np., brak ryby św. Piotra, rejsu po j. Galilejskim – przy równoczesnym zachowaniu podanej powyżej ceny).
Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz: bilet lotniczy (ELAL), transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (w przypadku mniejszej grupy mini-bus), zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2-3 os. (jedynki za dopłatą – 199 USD), wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm, do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wyloty z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

 

 

 

 

 


Dodano: 04 Grudzień 2019
Pierwsza Niedziela Adwentu - 1.12.2019 r.

 

Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. Wzorem tego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Roraty w środy i soboty o godz. 6.00. Dwadzieścia minut wcześniej w środy Nowenna, a w soboty godzinki. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.(możemy wziąć ze sobą lampiony).

W tym tygodniu I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek po 18.00 modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. W I piątek dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.30. W I sobotę wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. proboszcz z par. w Rakowiskach Wojciech Majewski. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach wszystkich parafian z najmłodszej parafii: z Rakowisk, Terebeli, Cicibora Dużego i Małego. Ofiary z poniedziałku i wtorku ks. Wojciech zbierze na potrzeby parafii św. Ojca Pio.
Za tydzień na Mszy św. o godz. 13.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. pobłogosławimy medaliki.

 W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez czas adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki postawionej obok skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

Porządek rekolekcji:
       niedziela  -  porządek niedzielny
    poniedziałek i wtorek:  6.30, 9.00, 11.00, 15.30,(dzieci), 17.00 (młodzież), 18.30.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek kwadrans przed każdą Mszą św.

Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek.

W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny, wykonane w nowej szacie i kolorystyce, w trzech wielkościach. Cena  20, 13, 7 zł.

Pan organista rozniesie opłatki  wg następującego porządku:  od godz. 16.30
     poniedziałek   -   Księcia Witolda  1, 2, 3, 4, 5, 6, 8
     wtorek      -   Księcia Witolda   10, 12, 14 i  Kazimierza Jagiellończyka  6, 8, 10, 12
     środa             -    Wł. Jagiełły  1,2,3,4,5,6,7
     czwartek        -    Wł. Jagiełły 9,    Terebelska  56, 58
     piątek            -    Grunwaldzka  1  , Księcia Witolda  21
   sobota od 10.00  -  domy jednorodzinne: Radziwiłłowska, Różana, św. Kr. Jadwigi, Kazimierza Jagiellończyka, Księcia Witolda, bł. Honorata, Aleja św. Jana Pawła II.

Pan kościelny:  od godz. 16.00
    poniedziałek   -    Batorego 14
    wtorek           -    Okopowa   18 – 28
    środa             -     Terebelska   47a

W dniach od  6 – 13 lipca 2020 r. planujemy zorganizowanie pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane niech kontaktują się z ks. Tomaszem.

W zakrystii wywieszony jest grafik dla czytających Słowo Boże w czasie Mszy Świętej. Zapraszamy do zapisywania się  już na rekolekcje.

Dziennikarz śledczy Wojciech Sumiński zaprasza na spotkanie autorskie poświęcone książce pt „Powrót do Jedwabnego” odkłamującej prawdę o niemieckiej zbrodni przypisanej Polakom. Spotkanie odbędzie się dzisiaj  o godz. 19.00 w par. Wniebowzięcia NMP na Woli.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jako lektury adwentowej.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:  +  Władysława Kolejko…...

Dodano: 01 Grudzień 2019
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 24.11.2019 r.

 

Z racji uroczystości Chrystusa Króla w dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny za odmówienie aktu poświęcenia. Po Mszy św. o  godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy okres adwentu,  czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W kaplicy Matki Bożej będzie postawiona skrzynia miłosierdzia, do której będziemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Do ustawionej tam puszki będzie można wrzucać ofiary na zakupienie produktów na paczki.

Przyszła niedziela będzie I niedzielą miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, KŻR zmieniają tajemniczki.

Pan organista zaniesie opłatki wg następującego porządku:
  poniedziałek od 16.30  -   ul. Janowska 66 a, 66 b, 68, 70
  wtorek                  -         ul. Janowska  74 a, 78, 80
  środa            -                 ul.  Janowska  76, 82
  czwartek       -                 ul.  św. Królowej Jadwigi  2, 4, 6, 8, 10, 12
  piątek           -                 ul.  św. Królowej Jadwigi  14, 16, 18, 20
  sobota      od 10.00          ul. Unitów Podlaskich, Kwiatowa, Poprzeczna, Okrzei, Os. Sitickie

Pan kościelny
 poniedziałek   od 16.00    ul. Sobieskiego  1    Okopowa  18
 wtorek           od 16.00    ul. Sobieskiego  3    Okopowa  18 e
 środa             od 16.00   ul. Sobieskiego   2    Okopowa  18 b
 czwartek        od 16.00   ul. Sobieskiego   4, 6
 piątek            od 16.00   ul. Batorego  12
 sobota           od 11.00   ul.  Jana Kazimierza  2

Do końca listopada o godz. 17.20 odmawiamy różaniec wypominkowy i odprawiamy Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach:
  poniedziałek      ul. Okopowa
  wtorek              ul. Terebelska numery parzyste do 66
  środa                ul.  Terebelska numery parzyste od 70
  czwartek           ul.  Terebelska numery nieparzyste do 47
  piątek               ul. Terebelska numery nieparzyste  od 49
  sobota                kartki za wszystkich zmarłych przez nas polecanych

Ks. Tomasz Cabaj (duszpasterz akademicki ) zaprasza na spotkanie pt. „Najpiękniejsze na świecie”. Będzie to niezwykła opowieść o 10 przykazaniach przedstawiona w oryginalny sposób. Spotkanie odbędzie się jutro o 19.00 w par. Narodzenia NMP.

W minionym tygodniu odszedł do Pana :  + Ryszard Muszyński……

Dodano: 25 Listopada 2019
Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła - 10.11.2019 r.

 

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się Mszą św. w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej 11 listopada o godz. 10.00. Następnie uczestnicy ceremonii wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerują na Plac Wolności, gdzie odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów i  odczytanie Apelu Niepodległościowego.
Po zakończeniu uroczystości oficjalnej nastąpi część artystyczna.

W naszej świątyni 11 listopada Msze św. będą odprawione o godz.: 7.00. 8.30, 10.00 i 18.00.

Przez cały listopad codziennie o 17.20 odmawiamy różaniec wypominkowy i o 18.00 sprawujemy Najświętszą Ofiarę za naszych zmarłych.

Od jutra wypominki będą czytane wg. następującego porządku:

   11 listopada    ul.  Anny Jagiellonki
   12 listopada  ul.  Grunwaldzka, bł. Honorata, Jana Pawła II, Kwiatowa, Okrzei, Poprzecza,                                
        Różana, Unitów Podlaskich, Żytnia  
   13  listopada    ul.   Sitnicka i Osiedle Sitnickie
   14  listopada    ul.   Księcia Witolda
   15  listopada    ul.   Zygmunta Starego (parzyste)
   16  listopada    ul.   Zygmunta Starego (nieparzyste)
   17  listopada    ul.   św. Królowej Jadwigi (parzyste)
   18  listopada    ul.   św. Królowej Jadwigi (nieparzyste)       

Od 12 listopada będą roznoszone opłatki:

             p. organista                                                                         
   12.11 ul. Anny Jagiellonki  - godz. 16.30                
   13.11 ul. Z. Starego 1, 2, 3, 5, 7, 10 - godz. 16.30    
   14.11 ul. Z. Starego 8, 9, 11, 13 - godz. 16.30         
   15.11 ul. Z. Starego 12, 14, 15, 16 - godz. 16.30           
   16.11 ul. Sitnicka - godz. 11.00         
                           
            p. kościelny
   12. 11 ul. Terebelska 45a , 47 - godz. 16.00
   13. 11 ul. Terebelska 45 , 49 - godz. 16.00
   14. 11 ul.  Terebelska  47b, 47c, 49a, 49c - godz. 16.00
   15. 11 ul.  Terebelska 49d, 49b - godz. 16.00
   16. 11 ul.  Sapieżyńska 10, Terebelska domki - godz. 11.00                                                                                                                                               


UWAGA:  Od 11 listopada do 11 grudnia kancelaria parafialna będzie czynna po południu
                                                15.00   -   16.15  ( rano bez zmian  )

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Zły duch wie, że ma mało czasu
  • Siostra Faustyna opisuje jak wygląda niebo, czyściec i piekło  
  • O współczesnym spojrzeniu na miłość do ojczyzny.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Bogdan Gawda……..
 

Dodano: 10 Listopada 2019
Dodano: 10 Listopada 2019

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 128

Projekt i wykonanie Orange Computers