Odwiedzin: 319452
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 106

Krąg Biblijny 17.04.2018r

 

Krąg Biblijny 17.04.2018 r

Dodano: 20 Kwiecień 2018
Trzecia Niedziela Wielkanocy 15.04.2018 r.

 

Dzisiaj i przez cały tydzień pochylamy się nad Pismem Świętym.        W ramach Tygodnia Biblijnego, we wtorek zapraszamy na krąg biblijny,  a w czwartek na celebrację Słowa Bożego; spotkania rozpoczną się po Mszy św. wieczorowej w sali św. Matki Teresy. Zachęcamy również do osobistej lektury słowa Bożego.

Rozpoczynają się spotkania bliższe przygotowujące dzieci kl. III        do I Komunii św. We wtorek o 16.40 zapraszamy obie grupy. W czwartek o 16.40 pierwsza grupa, a o 18.40 druga. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

W piątek na 19.00 zapraszamy chętną młodzież do udziału w Oazie, szczególnie tę, która w czwartek przyjęła sakrament bierzmowania.
Podziękowanie ks Jackowi za przygotowanie młodzieży do bierzmowania……...

W sobotę, w Szpakach odbędzie się „Ojcowski Poligon Duchowy”. To nocne spotkanie dla ojców i mężczyzn naszej diecezji. Rozpocznie się ono o godz. 19.00, a zakończy Mszą św. sprawowaną o północy pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Gurdy; szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń. Na to wydarzenie organizujemy wyjazd z naszej parafii; mężczyzn prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub ks. Jacka.

Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy się modlić o nowe powołania do służby w Kościele, kapłańskie, zakonne i misyjne. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali katechetycznej spotkanie z pielgrzymami jadącymi do Wilna.

Katolicka Szkoła Podstawowa  im. Cypriana Norwida informuje, że dobiega końca rekrutacja dla uczniów do klasy IV na rok szkolny 2018/19. Chętnych zapraszają do sekretariatu przy ul Wyszyńskiego 53/55.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej w sali katechetycznej odbędzie się drugi wykład z cyklu „Mocne tematy” - Rodzina z problemem uzależnienia, funkcjonowanie rodziny, interwencja kryzysowa.
W przyszłą niedzielę Bialskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego godz. 9.00 Plac Wolności (zob. gablota).

Od soboty, 21 kwietnia w kinie Merkury wchodzi na ekrany film pt. „Tam gdzie mieszka Bóg”

W bieżącym numerze Echa:

 • O dramacie rolników z powodu choroby ASF
 • Biblia to Księga, po którą warto sięgać każdego dnia
 • O trudnych relacjach synowa/zięć/teściowa
 • Bractwo Małych Stópek.

Zmarli:  +  Janina Kulik...
 

Dodano: 15 Kwiecień 2018
Niedziela Biblijna 15.04.2018r - homilia ks. Jacka

 

Posłuchaj

Dodano: 15 Kwiecień 2018
Krąg Biblijny 10.04.2018r

 

Krąg Biblijny 10.04.2018r

Dodano: 15 Kwiecień 2018
Krąg Biblijny 03.04.2018r

 

Krąg Biblijny 03.04.2018r

Dodano: 13 Kwiecień 2018
SAKRAMENT BIERZMOWANIA 12.04.2018r

 

Słowo ks. bp. Piotra Sawczuka na początku Mszy Św.

 

Galeria zdjęć

Dodano: 13 Kwiecień 2018
„Ojcowski Poligon Duchowy” - 21 kwietnia 2018 roku

 

Już po raz drugi Klub Ojca działający przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wraz z Klubem Ojca z Łukowa zapraszają mężczyzn z diecezji siedleckiej na „Ojcowski Poligon Duchowy”. Odbędzie się on w sobotę 21 kwietnia 2018 roku. Ubiegłoroczne spotkanie w Kodniu zgromadziło blisko 200 ojców. Skąd pomysł? Dlaczego taka nazwa? Bycie dobrym ojcem wymaga dziś nieustannej walki - także i tej duchowej - o swoją rodzinę, własną świętość. Ojcostwo to powołanie i jednocześnie najważniejsza kariera w życiu mężczyzny…
Tym razem spotkamy się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach - szczególnym miejscu kultu św. Józefa. 
Program „Duchowego Poligonu”:
19.00 - Zawiązanie wspólnoty
19.10 - Męskie uwielbienie śpiewem
19.30 - Konferencja „Być ojcem jak Św. Józef" - Ks. Tomasz Zaczkiewicz - Pallotyn - proboszcz parafii św. Wincentego Pallotiego z Warszawy
20.15 - Męskie uwielbienie śpiewem
20.30 - Świadectwo męskiej wspólnoty – Andrzej Lewek i ojcowie z grupy Mężczyźni Św. Józefa z Krakowa
21.00 - Apel Jasnogórski – ks. Paweł Siedlanowski
21.20 - Agapa (gorący posiłek)
22.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
         - Spontaniczna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia, przeproszenia i prośby
         - Nabożeństwo różańcowe poprowadzone przez ojców z KO Siedlce
         - Litania do Św. Józefa
23.45 - Przygotowanie do Eucharystii
00.00 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Serdecznie pozdrawiamy w Panu
Ks. Paweł Siedlanowski – opiekun duchowy
Jerzy Dmowski - Klub Ojca Siedlce
Dariusz Szychta - Klub Ojca Łuków

Z naszej parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie.

Zapisy w zakrystii lub u ks. Jacka.

Wyjazd 21 kwietnia, o godz. 17.30 z parkingu przy kościele bł. Honorata.
Koszt przejazdu 15 zł.


 

Dodano: 09 Kwiecień 2018
Druga Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego 08.04.2018r

 

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno nas skłaniać do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Otaczajmy modlitwą, tych którzy zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.

Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ona obchodzona jako Dzień Świętości Życia Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

W czwartek na godz. 17.00 przyjedzie do nas ks. biskup Piotr Sawczuk i udzieli naszej młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania. Mszy św. o 18.00 nie będzie.

W sobotę 14 kwietnia o godz. 12.00 w Kolegiacie Janowskiej, dawnej katedrze diecezji podlaskiej, pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, będzie sprawowana Eucharystia za zmarłych biskupów wygnańców, a po niej w kryptach Kolegiaty zostanie odmówiona modlitwa przy trumnie z doczesnymi szczątkami biskupa Szymańskiego, sprowadzonymi z Łomży, oraz trumnie z ziemią z grobu arcybiskupa Gutkowskiego. Ksiądz biskup Kazimierz Gurda zaprasza Księży, Osoby Życia Konsekrowanego i wszystkich Wiernych Świeckich do udziału w tych uroczystościach.

Za tydzień Niedziela Biblijna, 10 minut przed każdą Mszą św. będzie czytane Pismo św.

W dniach 13 i 14 kwietnia w Białej Podlaskiej zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w halowej piłce nożnej między duchownymi kilkunastu diecezji. Gospodarzem będzie bialska AWF.

Wspólnota Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR zaprasza na uroczystą inaugurację Ogniska w Białej Podlaskiej, w Kościele św. Antoniego w niedzielę 15 kwietnia o godz. 15.30. Przed Mszą św. o 15.00 Koronka, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.(na stoliku są wyłożone materiały).
W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpoczynają się Koncerty Muzyki Sakralnej.   

                           

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • O rozumieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia
 • Jak rodziło się powołanie św. s. Faustyny Kowalskiej
 • Czego uczy nas św. o . Pio
 • O mądrym wspieraniu osób zmagających się z problemem niepłodności Jak nie dać się nabrać na niekorzystne umowy proponowane przez nieuczciwych domokrążców.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Wacław Lubaszewski i Bronisław Danieluk……...

 

Dodano: 09 Kwiecień 2018
TRIDUUM przed Dniem Świętości Życia 06-08.04.2018 r

 

Dodano: 06 Kwiecień 2018
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 1 i 2 kwietnia 2018

 

Msze św. dzisiaj  będą sprawowane w porządku niedzielnym. W II dzień świąt  wspieramy duchowo i materialnie wyższe uczelnie i szkoły katolickie  przeznaczając dzisiaj tace na ten cel.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy, rozciąga się na oktawę. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze św. będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

5 kwietnia po Mszy św. wieczorowej modlitwy za kapłanów i o powołania.

6, 7 i 8 kwietnia Triduum przed Dniem Świętości Życia, modlitwy o 17.40.

9 kwietnia Dzień Świętości Życia (na Mszę św. wieczorową przynosimy świece).

Od jutra będzie można się wpisywać do Księgi Obrońców Życia(stolik za ławkami).

Do niedzieli włącznie, codziennie o godz. 15.00, zapraszamy na koronkę i nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

Za tydzień, po Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św.

Również po Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie uczestniczących w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej oraz jej sympatyków.

W przyszłą niedzielę Mszą św. w kościele św. Antoniego o godz. 11.30 odprawioną w int. ofiar katastrofy smoleńskiej rozpoczną się obchody 8 rocznicy tej tragedii.. Zapraszamy.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Termin  18 – 20 maj. Nawiedzimy też sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej płynąc z Augustowa statkiem pokonując śluzę w Przewięzi. W drodze powrotnej z Wilna wstąpimy do Trok gdzie na wyspie malowniczego jeziora zobaczymy słynny zamek trocki. Koszt 450 zł. Zapisy i program pielgrzymki w zakrystii.

Przystępujemy do zasypywania i niwelowania terenu pod przyszłą budowę kościoła w Rakowiskach. Przyjmujemy tylko ziemię i drobny gruz po uprzednim zawiadomieniu sołtysa Rakowisk p. Popławskiego.

W gablocie znajdziemy informację dotyczącą IX Zjazdu Absolwentów Szkół Bialskich – Kraszewskiego i Emilii Plater.                                      

W najnowszym numerze Echa Katolickiego:

 • o rozpoczętym procesie beatyfikacyjnym ks. bpa Ignacego Świrskiego,
 • rozważania dotyczące zmartwychwstania i symboliki pustego grobu 
 • relacje z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności  + Marek Tomaszewski ……..
 

Dodano: 03 Kwiecień 2018

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 106

Projekt i wykonanie Orange Computers