Odwiedzin: 324597
Aktualności

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 114

KRĄG BIBLIJNY - 25.09.2018r

 

KRĄG BIBLIJNY - 25.09.2018r

EWANGELIA (Mk 9,38-43.45.47-48)

Dodano: 02 Październik 2018
Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 30.09.2018r

 

Jutro rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej, do której nas zachęca Matka Boża. W naszym kościele różaniec będziemy odmawiali codziennie o godz. 17.30.
Dzieci ze szkoły podstawowej pierwszego  dnia (jutro ) otrzymają specjalne plansze, do których będą naklejki „Maryja w Dziejach Narodu”. Które dziecko zbierze 20 naklejek weźmie udział w autokarowej pielgrzymce.

I czwartek miesiąca podczas modlitwy różańcowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o nowe powołania.

W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.30..

W I sobotę miesiąca po różańcu i po wieczorowej Mszy św. medytacja nad kolejną tajemnicą różańcową i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

Za tydzień w I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna,  K Ż R zmieniają tajemnice różańcowe.

W sobotę, Mszą św. sprawowaną o godz. 5.00 rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Mężczyzn  do Pratulina, długości 33 km. Zapisy w zakrystii. Jutro po Mszy św. wieczorowej spotkanie w Sali św. Matki Teresy osób zainteresowanych pielgrzymowaniem.

Również w zakrystii zapisy na wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina, która będzie w przyszłą niedzielę. Z parafii Narodzenia NMP o godz. 9.00 wyruszy także
IV Pielgrzymka Motocyklistów Mężczyzn do Pratulina. Szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 7 października dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy różańce.

Za tydzień przyjadą do nas Ojcowie Oblaci z Kodnia, wygłoszą Słowo Boże i rozprowadzą kalendarze misyjne.
Prezydent miasta Dariusz Stefaniuk zaprasza na spotkanie poświęcone programowi „Czyste powietrze”. 7 października o godz.18.00 w budynku starostwa.

Od dwóch tygodni trwają prace na nowym budynku w części katechetycznej. Zakończono wybijanie stropu płytami, szpachlowanie, w tym tygodniu będą montowane parapety. Kupiliśmy płytkę na posadzki i w niedługim czasie będzie układana. Zostały też zamówione drzwi.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

  • W październiku ofiarujmy jedną tajemnicę różańca w intencji misji
  • W jaki sposób przebiega rekrutacja do seminarium
  • Jak wyglądały ostatnie chwile życia ziemskiego  św. Faustyny
  • Jakie są konsekwencje picia alkoholu przez kobietę będącą w ciąży.

Modlitwa w intencji Parafialnych Misji Jubileuszowych.

Dodano: 01 Październik 2018
Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina 06.10.2018r

Zapraszamy mężczyzn do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Pratulina.
Rozpoczyna ona cykl pieszych pielgrzymek do wyjątkowych miejsc i sanktuariów w naszej okolicy. Na 200 - lecie naszej diecezji chcemy przejść pieszo 200 kilometrów.
Już niedługo kolejna pielgrzymka.

W sobotę 06 października zapraszamy do Pratulina. Rozpoczynamy o godz. 5.00 mszą św. sprawowaną w kościele bł. Honorata w Białej Podlaskiej. Do przejścia będzie 33 km.

 


 

Dodano: 01 Październik 2018
Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania

 

Spotkanie kandydatów przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek 1 października 2018 r.
Początek o godz.17.30 na modlitwie różańcowej.

Dodano: 30 Wrzesień 2018
Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 23.09.2018r

 

Po przerwie wakacyjnej wznawiamy wykłady z cyklu „Mocne tematy” z problematyki uzależnień. Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 temat spotkania: Substancje psychoaktywne – dopalacze, nowe narkotyki.

Dzisiaj o godz. 19.00 przejdzie procesja michałowa z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła.

W poniedziałek, 24 września, przypada 8 r. śmierci ks. Barnarda Waszczuka. O godz. 6.20 będzie sprawowana w jego intencji Msza św. - zapraszamy. 
26 września przypada 10 rocznica śmierci naszego biskupa Jana Mazura; pamiętajmy w modlitwie.   

Prezydent miasta oraz Bialskie Centrum Kultury im.  Bogusława Kaczyńskiego zapraszają na Festiwal Dziedzictwa Narodowego , który odbędzie się w dniach
23 – 30 września. W gablocie znajdziemy plakaty z programem.

We wtorek, 25 dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej modlitwy w int. obrony życia, a o godz. 19.30 wprowadzenie do niedzielnej  ewangelii, oraz rozważanie o wartości ciszy i milczenia. Do godz. 21.00 będzie możliwość adoracji indywidualnej. Na wtorkową adorację ks. Jacek zaprasza z Pismem św.

W piątek, 28 września o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w par św. Michała Archanioła w intencji mieszkańców miasta,  a w sobotę o 18.00 suma odpustowa.
W niedzielę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. w int. elektryków, energetyków i elektroników. 

W sobotę, 6 października, organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 5.00. Do pokonania będzie 32 km. Zapisy
w zakrystii. Spotkanie informacyjne w poniedziałek, 1 października, o godz. 19.00. Natomiast w niedzielę, 7 października, w Pratulinie Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn, na którą również zapisy w zakrystii.

6 października  w Warszawie na stadionie narodowym odbędzie się spotkanie pod hasłem STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary. Jest ono skierowane szczególnie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga.(więcej  informacji na plakacie)

W Echu Katolickim: Odmówiła leczenia, by ratować życie nienarodzonego syna – Co jest gwarantem małżeńskiego szczęścia – Relacja z pielgrzymki do Krakowa – Czy pacjenta w przychodni można wywołać po nazwisku, o RODO i absurdalnych sytuacjach z tym związanych.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Czesław Sieczko, Władysława Korniluk

Odmówimy wspólnie modlitwę w intencji Parafialnych Misji Świętych .

Dodano: 24 Wrzesień 2018
Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

 

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci,  młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych  osobistych i wspólnych modlitwach.

W sposób szczególny chcemy zaprosić dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy w dniu ich patrona św. Stanisław Kostki. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez młodzież oazową.

W poniedziałek, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni.
W   par. Narodzenia NMP o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza  św. za poległych i pomordowanych, po Mszy św. uczestnicy przemaszerują pod pomnik Sybiraków.

W klasztorze o. Kapucynów w dniach 20 – 23 września odbędzie się Triduum Modlitewne ku czci św. o. Pio. Program w gablocie.

Po przerwie wakacyjnej wznawiamy wykłady z cyklu „Mocne...tematy” z problematyki uzależnień.  Najbliższe spotkanie w przyszłą niedzielę 23 września, po Mszy św. po godz. 18.00. Temat: Substancje psychoaktywne – dopalacze, nowe narkotyki.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Dlaczego czcimy krzyż
  • Kto ze czcią nosi medalik, dostąpi wszelkich łask, obiecała Maryja
  • Szczęście mieszka za klasztornym progiem.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Chwedoruk Krystyna, Stefaniuk Stanisław,   Pięta Stanisław,   Karwacka Teresa……. 

Dodano: 17 Wrzesień 2018
Spotkanie wszystkich pielgrzymujących w gr 10 A 16.09.2018r

 

Już w niedzielę, 16 września, odbędzie się spotkanie wszystkich pielgrzymujących w gr 10 A. Rozpocznie się mszą św. sprawowaną o godz. 13.00 w kościele bł. Honorata, przy ul. Terebelskiej 50A. Potem wspólne spotkanie w sali św. Matki Teresy z Kalkuty.

Będzie okazja do podzielenia się swoimi przeżyciami, wrażeniami, zdjęciami, filmikami z ostatniej pielgrzymki!!!

 

 

Dodano: 15 Wrzesień 2018
Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, we wtorek 18 września 2018 r

 

 

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, we wtorek 18 września 2018 r., w dniu wspomnienia św. Stanisława Kostki. O godz. 18.00 msza św., a po niej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia zostaną ustanowione grupy, w który od października będą odbywały się spotkania.
Na wtorkowe spotkanie, do wspólnej modlitwy, zapraszam również rodziców.
ks. Jacek

Dodano: 15 Wrzesień 2018
Krąg Biblijny 11.09.2018 r

 

KRĄG BIBLIJNY - 11.09.2018r

 EWANGELIA (Mk 8,27-35) Zapowiedź męki Chrystusa

Dodano: 11 Wrzesień 2018
Milczenie, słuchanie, posłuszeństwo - konferencja 2 ks. Jacka 11.09.2018r

 

11.09.2018 r konferencja 2 ks. Jacka

 

Dodano: 11 Wrzesień 2018

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 114

Projekt i wykonanie Orange Computers