Odwiedzin: 321220
Aktualności

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 108

SAKRAMENT BIERZMOWANIA 12.04.2018r

 

Słowo ks. bp. Piotra Sawczuka na początku Mszy Św.

 

Galeria zdjęć

Dodano: 13 Kwiecień 2018
„Ojcowski Poligon Duchowy” - 21 kwietnia 2018 roku

 

Już po raz drugi Klub Ojca działający przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wraz z Klubem Ojca z Łukowa zapraszają mężczyzn z diecezji siedleckiej na „Ojcowski Poligon Duchowy”. Odbędzie się on w sobotę 21 kwietnia 2018 roku. Ubiegłoroczne spotkanie w Kodniu zgromadziło blisko 200 ojców. Skąd pomysł? Dlaczego taka nazwa? Bycie dobrym ojcem wymaga dziś nieustannej walki - także i tej duchowej - o swoją rodzinę, własną świętość. Ojcostwo to powołanie i jednocześnie najważniejsza kariera w życiu mężczyzny…
Tym razem spotkamy się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach - szczególnym miejscu kultu św. Józefa. 
Program „Duchowego Poligonu”:
19.00 - Zawiązanie wspólnoty
19.10 - Męskie uwielbienie śpiewem
19.30 - Konferencja „Być ojcem jak Św. Józef" - Ks. Tomasz Zaczkiewicz - Pallotyn - proboszcz parafii św. Wincentego Pallotiego z Warszawy
20.15 - Męskie uwielbienie śpiewem
20.30 - Świadectwo męskiej wspólnoty – Andrzej Lewek i ojcowie z grupy Mężczyźni Św. Józefa z Krakowa
21.00 - Apel Jasnogórski – ks. Paweł Siedlanowski
21.20 - Agapa (gorący posiłek)
22.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
         - Spontaniczna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia, przeproszenia i prośby
         - Nabożeństwo różańcowe poprowadzone przez ojców z KO Siedlce
         - Litania do Św. Józefa
23.45 - Przygotowanie do Eucharystii
00.00 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Serdecznie pozdrawiamy w Panu
Ks. Paweł Siedlanowski – opiekun duchowy
Jerzy Dmowski - Klub Ojca Siedlce
Dariusz Szychta - Klub Ojca Łuków

Z naszej parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie.

Zapisy w zakrystii lub u ks. Jacka.

Wyjazd 21 kwietnia, o godz. 17.30 z parkingu przy kościele bł. Honorata.
Koszt przejazdu 15 zł.


 

Dodano: 09 Kwiecień 2018
Druga Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego 08.04.2018r

 

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno nas skłaniać do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Otaczajmy modlitwą, tych którzy zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.

Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ona obchodzona jako Dzień Świętości Życia Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

W czwartek na godz. 17.00 przyjedzie do nas ks. biskup Piotr Sawczuk i udzieli naszej młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania. Mszy św. o 18.00 nie będzie.

W sobotę 14 kwietnia o godz. 12.00 w Kolegiacie Janowskiej, dawnej katedrze diecezji podlaskiej, pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, będzie sprawowana Eucharystia za zmarłych biskupów wygnańców, a po niej w kryptach Kolegiaty zostanie odmówiona modlitwa przy trumnie z doczesnymi szczątkami biskupa Szymańskiego, sprowadzonymi z Łomży, oraz trumnie z ziemią z grobu arcybiskupa Gutkowskiego. Ksiądz biskup Kazimierz Gurda zaprasza Księży, Osoby Życia Konsekrowanego i wszystkich Wiernych Świeckich do udziału w tych uroczystościach.

Za tydzień Niedziela Biblijna, 10 minut przed każdą Mszą św. będzie czytane Pismo św.

W dniach 13 i 14 kwietnia w Białej Podlaskiej zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w halowej piłce nożnej między duchownymi kilkunastu diecezji. Gospodarzem będzie bialska AWF.

Wspólnota Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR zaprasza na uroczystą inaugurację Ogniska w Białej Podlaskiej, w Kościele św. Antoniego w niedzielę 15 kwietnia o godz. 15.30. Przed Mszą św. o 15.00 Koronka, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.(na stoliku są wyłożone materiały).
W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpoczynają się Koncerty Muzyki Sakralnej.   

                           

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

  • O rozumieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia
  • Jak rodziło się powołanie św. s. Faustyny Kowalskiej
  • Czego uczy nas św. o . Pio
  • O mądrym wspieraniu osób zmagających się z problemem niepłodności Jak nie dać się nabrać na niekorzystne umowy proponowane przez nieuczciwych domokrążców.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Wacław Lubaszewski i Bronisław Danieluk……...

 

Dodano: 09 Kwiecień 2018
TRIDUUM przed Dniem Świętości Życia 06-08.04.2018 r

 

Dodano: 06 Kwiecień 2018
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 1 i 2 kwietnia 2018

 

Msze św. dzisiaj  będą sprawowane w porządku niedzielnym. W II dzień świąt  wspieramy duchowo i materialnie wyższe uczelnie i szkoły katolickie  przeznaczając dzisiaj tace na ten cel.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy, rozciąga się na oktawę. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze św. będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

5 kwietnia po Mszy św. wieczorowej modlitwy za kapłanów i o powołania.

6, 7 i 8 kwietnia Triduum przed Dniem Świętości Życia, modlitwy o 17.40.

9 kwietnia Dzień Świętości Życia (na Mszę św. wieczorową przynosimy świece).

Od jutra będzie można się wpisywać do Księgi Obrońców Życia(stolik za ławkami).

Do niedzieli włącznie, codziennie o godz. 15.00, zapraszamy na koronkę i nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

Za tydzień, po Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św.

Również po Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie uczestniczących w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej oraz jej sympatyków.

W przyszłą niedzielę Mszą św. w kościele św. Antoniego o godz. 11.30 odprawioną w int. ofiar katastrofy smoleńskiej rozpoczną się obchody 8 rocznicy tej tragedii.. Zapraszamy.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Termin  18 – 20 maj. Nawiedzimy też sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej płynąc z Augustowa statkiem pokonując śluzę w Przewięzi. W drodze powrotnej z Wilna wstąpimy do Trok gdzie na wyspie malowniczego jeziora zobaczymy słynny zamek trocki. Koszt 450 zł. Zapisy i program pielgrzymki w zakrystii.

Przystępujemy do zasypywania i niwelowania terenu pod przyszłą budowę kościoła w Rakowiskach. Przyjmujemy tylko ziemię i drobny gruz po uprzednim zawiadomieniu sołtysa Rakowisk p. Popławskiego.

W gablocie znajdziemy informację dotyczącą IX Zjazdu Absolwentów Szkół Bialskich – Kraszewskiego i Emilii Plater.                                      

W najnowszym numerze Echa Katolickiego:

  • o rozpoczętym procesie beatyfikacyjnym ks. bpa Ignacego Świrskiego,
  • rozważania dotyczące zmartwychwstania i symboliki pustego grobu 
  • relacje z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności  + Marek Tomaszewski ……..
 

Dodano: 03 Kwiecień 2018
Wielki Tydzień 25-31.03.2018r - fotogaleria

 

Fotogaleria z Wielkiego Tygodnia - cały katalog

 

Dodano: 31 Marzec 2018
WIELKI CZWARTEK - DZIEŃ USTANOWIENIA SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA I EUCHARYSTII

 

„Kapłan jest tym, kto mimo upływającego czasu nie przestaje promieniować młodością ducha, jakby zarażając nią osoby, które spotyka na swojej drodze.”
 
Tymi słowami przed laty – w Wielki Czwartek – zwrócił się do Was drodzy KAPŁANI w specjalnym liście Jan Paweł II. Dzisiaj, kiedy nie ma Go wśród nas, słowa te nabierają wyjątkowej mocy i ponadczasowości.
Z całego serca dziękujemy Wam – KAPŁANOM za Waszą obecność na naszej trudnej drodze odnajdywania istoty życia.
Żadne słowa nie są w stanie wyrazić jak wielką wartość, często niedostrzegalną, mają Wasze modlitwy, starania, słowa i gesty.
W tym szczególnym Dniu, w tej szczególnej chwili, w której, przed dwoma tysiącami lat, Chrystus ustanowił Sakrament Kapłaństwa i Eucharystii  na ręce obecnych naszych Kapłanów
 z miłością Wam – KAPŁANOM  życzymy:
•    tej świętości, która wyraża się gorliwością i poświęceniem, by wspierała Was zawsze,
•    mocy Ducha Świętego i miłości do Eucharystii,
•    „abyście byli jedno”,
•    wszelkiej pomyślności i dobra,
•    realizacji wszystkich szlachetnych planów i słusznych zamierzeń, by wśród Was nigdy nie zabrakło tych serc gorących, które przybliżają Chrystusa bliźnim i szanują godność człowieka.

 

 

Dodano: 28 Marzec 2018
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 25.03.2018r


  Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

 

Dodano: 25 Marzec 2018
Więcej
IDEA EDK

 

23 marca 2018 r., odbędzie się kolejna edycja 

EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ.

  

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Jezusem pośrodku zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni.
Jest to nowa forma duchowości, w której spotkanie z Bogiem dokonuje się w zmaganiu, wewnętrznej walce i przełamywaniu własnych słabości; jest to doświadczenie chociaż, ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi.
    Ponad 40 – kilometrową trasę EDK pokonuje się nocą, samotnie, a w zupełnym milczeniu. Każdy z uczestników idzie własnym tempem, zatrzymując się przy wyznaczonych, czternastu stacjach.

EDK Biała Podlaska
Parafia bł. Honorata Koźmińskiego wraz z oo. Kapucynami z Kościoła św. Antoniego oraz Parafią św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, w tym roku, po raz kolejny w Białej Podlaskiej, stwarzają możliwość przeżycia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się ona 23 marca 2018 r. (w piątek), mszą św. sprawowaną o godz. 20.00 w kościele bł. Honorata Koźmińskiego (ul. Terebelska 50A). Po jej zakończeniu uczestniczy wyruszą na dwie trasy:
•    bł. Honorata Koźmińskiego, która będzie wiodła przez Rakowiska, Cicibór Duży, Hrud, Ossówkę, Witulin Kolonie, Bukowice Kolonie, Leśną Podlaską, Nową Bordziłówkę, Ludwinów, Worgule, Łukowce, Sitnik i zakończy się ponownie w bialskim kościele św. Antoniego (ul. Narutowicza 37);
•    św. Mikołaja, prowadzącą przez Sławacinek, Porosiuki, Jaźwiny, Sokule, Danówkę, Witoroż, Drelów do kościoła św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim
 Szczegółowe trasy, wraz ze śladami i opisami, można znaleźć na www.edk.org.pl Przed wyjściem każdy uczestnik otrzyma opis całej trasy. Można także nabyć pakiet EDK (w cenie 12 zł) w skład, którego wchodzi książeczka z tekstami rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, odblask oraz przypinka. Będzie można je zakupić przy parafii bł. Honorata w piątek, 23 marca, od godz. 19.00.
    Idąc na EDK każdy odpowiada za siebie i swoje bezpieczeństwo oraz jest zobowiązany do przestrzegania wszelkich zasad, aby sobie i innym stworzyć atmosferę wycieszenia i głębokiego doświadczenia Boga w cierpieniu i słabości.
ZASADY OBOWIĄZUJĄCE NA TRASIE NOCNEJ DROGI KRZYŻOWEJ:
1.    trasy EDK można pokonywać samotnie bądź w luźnych grupach liczących poniżej 10 osób, zachęcamy jednak, aby było to maksymalnie 5 osób
2.    przejście EDK ma charakter nocnego marszu. Pomimo, że uczestnicy organizują się
w grupy, każdy powinien być przygotowany na indywidualne przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej,
3.    w trakcie EDK obowiązuje zasada milczenia; obowiązuje ona już od I stacji drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji,
4.    rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę,
5.    w trakcie EDK rozważamy oficjalne rozważania drogi krzyżowej wcześniej przygotowane,
6.    w trakcie EDK nie odprawiamy innych nabożeństw (śpiewów, wspólnych modlitw, itd.), ani nie urządzamy tzw. "pikników", wszystko odbywa się w skupieniu i ciszy
7.    nie planuj nadmiernie długich postojów.
Prosimy o zwracanie uwagi osobom zachowującym się nieodpowiednio.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE NA TRASIE EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ:
1.    każdy uczestnik EDK sam odpowiada za siebie i swoje bezpieczeństwo,
2.    każdy uczestnik powinien zatroszczyć się o zaopatrzenie oraz pomoc na wypadek problemów podczas przejścia EDK,
3.    każdy uczestnik musi posiadać elementy odblaskowe,
4.    należy stosować się do odpowiednich przepisów podczas poruszania się drogami publicznymi,
Przed wyruszeniem polecamy zadbać o swoją kondycję fizyczną oraz zapoznać się z ideą EDK na www.edk.org.pl, aby jak najpełniej doświadczyć spotkania z Bogiem.
Zajrzyj też na www.edk.org.pl (zakładka „zanim wyruszysz”)

ZAPISY
    Osoby, które pragną uczestniczyć Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, mogą zapisać się poprzez formularz znajdujący się na stronie www.edk.org.pl. Wszelkie informacje można również znaleźć na parafialnej stronie internetowej: www.parafia-honorata.pl oraz www.antoni-kapucyni.pl i profilu na facebooku: BIALAPODLASKA.EDK.
       
RADY PRAKTYCZNE
KONIECZNIE:

1.    przygotuj sobie własny (przez Ciebie zrobiony), drewniany, niewielkich wymiarów krzyż (np. brzozowy); pamiętaj, że dajesz świadectwo dla osób, które zobaczą Cię w nocy na trasie Drogi Krzyżowej.
2.    przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą lub (i) kawą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony); najlepiej wszystko do jednego plecaka.
3.    weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do temperatury, która będzie tej nocy oraz niesprzyjających warunków pogodowych.
4.    pamiętaj o odblaskach, najlepiej kamizelka odblaskowa ich brak jest niezgodny
z przepisami ruchu drogowego i zagraża bezpieczeństwu Twojemu oraz innych użytkowników drogi; każdy powinien mieć inne elementy odzieży odblaskowej. Za brak odblasków można być ukaranym mandatem karnym przez policję.
5.    pamiętaj o stosowani się do odpowiednich przepisów podczas poruszania się drogami publicznymi.
6.    miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową) oraz zapas baterii, leki, których potrzebujesz oraz podstawowe opatrunki.
7.    sprawdź lokalną prognozę pogody.
8.    poinformuj bliskich o planowanym wyjściu.
9.    zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji
z dalszej drogi (aby ktoś z bliskich lub znajomych mógł zabrać Cię z trasy i pozostaw mu plan i opis trasy). Pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia.
10.    zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem wybranej trasy.
11.    zapoznaj się z opisem wybranej trasy (opis trasy będzie także dostępny przed wyjściem na trasę).

WARTO:
1.    przygotować sobie kijki do wędrówek pieszych (np. trekingowe lub nordic walking).
2.    zabrać ze sobą GPS, pliki ze śladami tras można ściągnąć ze strony www.edk.org.pl
3.    zabrać mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK (mapa z trasą będzie w pakiecie
z materiałami).
Pamiętaj także, iż zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.

    Dołącz do EDK i przejdź swoją DROGĘ PIĘKNEGO ŻYCIA! Zgłoś się przez stronę www.edk.org.pl
   

PROPOZYCJA DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ, A NIE MOGĄ PÓJŚĆ NA EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ
    W czasie trwania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Kościele św. Antoniego (ul. Narutowicza 37) będzie trwała całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Ten czas można spędzić na modlitwie „ekstremalnej” poświęcając na nią całą noc – rozpoczynając o godz. 21.00 i zakończyć w sobotę rano o godz. 6.30, uczestnicząc we mszy świętej. W ten sposób można duchowo, poprzez modlitwę, towarzyszyć bliskiej osobie, która zmaga się na trasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, oczekując jej powrotu.

 


     
TO JEST TWOJA DROGA PIĘKNEGO ŻYCIA!

 

Dodano: 21 Marzec 2018

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 108

Projekt i wykonanie Orange Computers