Odwiedzin: 323137
Aktualności

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 111

Siedemnasta Niedziela Zwykła 29.07.2018r

 

W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

W środę, 1 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w naszej świątyni wyruszy 38 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do  grupy 10A  30 i 31 lipca (poniedziałek i wtorek) godz. 18.00 – 19.00. Zdawanie bagaży 31 lipca  18.00 – 19.00 na naszym parkingu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce 120 zł.

Osoby odprowadzające pielgrzymów do Drelowa będą mogły powrócić do Białej autobusami miejskimi – trzeba to zgłosić w zakrystii do 30 lipca do godz. 9.00.

Pielgrzymom duchowym przypominamy o pobraniu z zakrystii Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

W dniu wyjścia pielgrzymki ranna Msza św. będzie tylko jedna o godz. 6.00  Przyjęte intencje  z godz. 6.20 . 7.00 będą odprawione o 6.00.

Dzisiaj możemy pomóc misjonarzom włączając się do Akcji św. Krzysztofa „ 1 grosz za 1 kilometr”. Jest to podziękowanie za szczęśliwe podróże. Za złożone ofiary są nabywane środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku MIVA Polska przekazała 48 samochodów, 2 busy, ambulans, traktor,  39 motocykli, 470 rowerów, 2 łodzie motorowe, 2 silniki do łodzi i 30 wózków dla niepełnosprawnych. Łączna suma przekazana wyniosła ponad 2,5 miliona. Dzisiaj składając do puszki ofiarę możemy pomóc w tym pięknym dziele.

Od 1 – 14 sierpnia Msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 20.00. wraz z Apelem Pielgrzymkowym.
2 sierpnia, w czwartek, przypada odpust Porciunkuli. Ojcowie kapucyni zapraszają na sumę odpustową na godz. 11.00.

Nabożeństwa w I czwartek i piątek będą i sobotę będą odprawiane o 19.30 o 20.00 Msza św i Apel Pielgrzymkowy. Spowiedź w czasie nabożeństw od 19.30.
W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. K. Ż. R. zmieniają tajemniczki.

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Organowy w wykonaniu Marka Pawełka. W programie utwory: Bacha, Martiniego, Guilmanta. Zapraszamy.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • 100 dni abstynencji z okazji 100-lecia niepodległości
 • O św. Peregrynie, patronie dającym nadzieję
 • Niepełnosprawni również pielgrzymują do Częstochowy
 • O akcji „Alzheimer! Jak żyć?


W minionym tygodniu odeszły do Pana:  +  Maria Welik i Wanda Bielecka …….

Dodano: 28 Lipiec 2018
Św. Krzysztof- święcenie pojazdów 25.07.2018 r

 

Dzisiaj 25.07.2018 wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.
W naszej parafia po Mszy Sw. o godz. 18.00 ks. proboszcz i ks. Jacek poświęcili wszelkie pojazdy znajdujące się na naszym przykościelnym parkingu. Chociaż wcześniej podczas Mszy niebo polało nam samochody.

Modlitwa o opiekę na drogę

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka.

Ty jesteś Dawcą Życia - proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie.

Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków.

Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości.

Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich.

Amen.

 

Więcej zdjęć na naszym facebooku

Dodano: 25 Lipiec 2018
Szesnasta Niedziela Zwykła 22.07.2018 rok

 

Dzisiaj Mszą św. o 11.30 rozpocznie się spotkanie pielgrzymów grupy 10A, a o godz. 19.00 ostatnia z czterech katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych.

W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona  kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego w tym dniu ogarnijmy serdeczną modlitwą naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

W odczytanym dzisiaj liście ks. biskupa Kazimierza Gurdy zostaliśmy zaproszeni nie tylko do fizycznego uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę, ale i do duchowego. W zakrystii są do pobrania Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

Podajemy ogłoszenie Pana Prezydenta dotyczące osób odprowadzających pielgrzymów do Drelowa: Na uczestników pielgrzymki, chcących powrócić do Białej Podlaskiej z Drelowa będą czekały autobusy MZK. Pierwszy odjedzie po dotarciu pielgrzymów do Drelowa, ok. godz. 18.00. Drugi wyruszy po Apelu Jasnogórskim, ok. 21.30. Osoby zainteresowane proszone są o wpisanie się na listę. Zapisy w zakrystii do 30 lipca, do godz. 9.00.

Diakonia Miłosierdzia posługująca przy naszej parafii włącza się w wakacyjną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do zakrystii, po odbiór plecaków, które należy wyposażyć w przybory szkolne. Plecaki należy przynieść do 15 sierpnia.

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • Krew Chrystusa oczyszcza nas z grzechów, uświęca i uzdrawia
 • Jak swoją rolę powinni postrzegać chrześcijanie, aby nie utracić ewangelicznego smaku „soli ziemi”
 • Dlaczego warto zgłaszać każdą informację w sprawie osób zaginionych.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Szafrański Ryszard, Skrzeczkowski Marian,  Zadrożniak Irena, Wierzchoń Ewa……..

Dodano: 22 Lipiec 2018
Piętnasta Niedziela Zwykła 15.07.2018 r

 

Dzisiaj o godz. 19.00 trzecia katecheza dla rodziców i chrzestnych, a za tydzień czwarta.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „ Kto się przyzna do mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii, Mszą św. sprawowaną o godz. 11.30, rozpocznie się spotkanie pielgrzymkowe grupy 10A. Zapraszamy na nie wszystkie osoby,  które chcą wyruszyć w tym roku na pielgrzymi szlak, jak również tych, którzy w jakikolwiek sposób pragną zaangażować się w posługę w grupie.

Przypominamy też pielgrzymom duchowym o pobranie z zakrystii KART Duchowego Uczestnika Pielgrzymki. W karcie tej oprócz MODLITWY PIELGRZYMA znajdziemy warunki uczestnictwa w duchowej pielgrzymce.

Przypominamy o naborze na studia w Instytucie Teologicznym w Siedlcach oraz do Diecezjalnego Studium muzyki Kościelnej- szczegóły w zakrystii.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • „Szkaplerz noś, na różańcu proś” o łaskach spływających na czcicieli szkaplerza
 • Ojciec Dolindo – gigant posłuszeństwa i pokory
 • Co ojciec Mateusz robił w Siedlcach?            

Zapraszamy do lektury.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Chomko Halina  …...

 

Dodano: 16 Lipiec 2018
Krąg Biblijny 15.06.2018r

 

Krąg Biblijny 15.07.2018r

Dodano: 16 Lipiec 2018
Czternasta Niedziela Zwykła 08.07.2018 r

 

Przypominamy o wakacyjnej zmianie sprawowania niedzielnych Mszy św:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Pamiętajmy, że każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. , która jest źródłem łaski, przynosi pokój i zbawienie.  Przed wyjazdem na letni wypoczynek skorzystajmy z internetu i poszukajmy kościoła, w którym będziemy mogli uczestniczyć we Mszy św.

Dzisiaj w naszej parafii po Mszy  św. sprawowanej o godz. 18.00 kolejna(druga) katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

11 lipca, w środę o godz. 13.00 na parkingu parafialnym będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD (pralki, lodówki, odkurzacze, telewizory, komputery, magnetofony, mikrofalówki, akumulatory….). Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki. Prosimy po 13.00 z niczym już nie przychodzić.
Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

W piątek, 13 dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej różaniec i procesja fatimska.

W sierpniu wyruszy po raz kolejny Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę pod hasłem: OBDAROWANI  DUCHEM  ŚWIĘTYM. Dla pielgrzymów jest przygotowany folder „Mały poradnik pielgrzyma”.( wyłożony na stoliku za ławkami).

Pielgrzymi duchowi mogą już dzisiaj pobrać z zakrystii „Karty duchowego uczestnika pielgrzymki” i kartki z wpisaniem osobistej intencji pielgrzymki duchowej.

W gablocie znajdziemy informacje dotyczącą pielgrzymki do Sankt Petersburga.

W Echu Katolickim przeczytamy: 

 • Jak głosić dziś Ewangelię, żeby ludzie ją przyjęli
 • Co o tatuażach mówi nasza wiara
 • O objawieniach Matki Bożej w jednej z włoskich  miejscowości
 • O przygodzie na Darze Młodzieży
Dodano: 09 Lipiec 2018
Trzynasta Niedziela Zwykła 01.07.2018r.

 

Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Michała Chromińskiego, misjonarza pracującego w Boliwii, który wygłosi Słowo Boże i zbierze po Mszy św. ofiary na misje święte.

Wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. niedzielnych jest następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Dzisiaj o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

W poniedziałek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej – Diecezjalny Dzień Chorego. Wyjazd do Kodnia o godz. 9.00 z parkingu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17.30. W wakacje nie ma Mszy św. o 16.00.

W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwa różańcowa i medytacja nad tajemnicami różańcowymi. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W Echu Katolickim przeczytamy:

•    O historii Diecezjalnego Dnia Chorych i łaskach uproszonych za wstawiennictwem Maryi

•    Czy Bóg mnie słyszy? O egzaminie wiary, kiedy niebo wydaje się być głuche na nasze prośby

•    Co zrobić z wytartym różańcem, poświęconym medalikiem czy obrazami z wizerunkami świętych?

•    Jakie znaczenie ma obecność religii w szkole?

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Witold Figurski, + Barbara Gurynowicz, + Jerzy Antoniuk

Dodano: 02 Lipiec 2018
Życzenia dla ks proboszcza Janusza z okazji imienin 22.06.2018 r

 

Czcigodny Księże Proboszczu.

Dzień Imienin, to jedna z niewielu okazji, by wyrazić Ci wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.
Zapewniając Cię o tej wdzięczności, pragniemy w imieniu całej wspólnoty parafii bł. Honorata złożyć Ci życzenia prawdziwej, apostolskiej odwagi, pokornej zgody na Boże plany. Niech Pan serc ludzkich Jezus Chrystus będzie źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej.
Życzymy Ci, drogi Księże Proboszczu, aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego.
Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Ci moc przemiany ludzkich serc.
Życzymy Ci wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz tego, by Twoje szlachetne powołanie, przyniosło Ci zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi.
Dziękując za to, że prowadzisz nas do Jezusa i wzbudzasz w nas nadzieję swoim duchowym wsparciem, życzymy Ci abyś szedł przez życie, jak dotąd z dobrocią w sercu, otoczony ludzką życzliwością. Niech Jezus Chrystus obdarza Cię wszelkimi łaskami, niech daje Ci siły w prowadzeniu parafii i głoszeniu Słowa Bożego.
Niech bł. Honorat, patron naszej parafii, wstawia się za Tobą u Pana, by nieustannie obdarzał Cię łaską i pokojem. Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi, a Maryja niech przygarnia Cię do swego serca.

 

 

Galeria zdjęć

Dodano: 26 Czerwiec 2018
Narodzenie św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r

 

Od dzisiaj wchodzi wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.
Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że obowiązuje nas uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i codzienna modlitwa. Zadbajmy też o właściwy ubiór idąc do kościoła. Świątynia jest przestrzenią sakralną i nie powinno się przychodzić w strojach weekendowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu w ramach „niedzieli chleba” wspomogli swoimi ofiarami najbardziej potrzebujących. Rozdaliśmy prawie 1500 chlebów.

Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 kolejny wykład z cyklu „Mocne …. Tematy”, pt. „Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie”. Wykład, który odbędzie się w kościele, poprowadzi prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Po przerwie wakacyjnej we wrześniu zaprosimy na kolejne spotkania.

W poniedziałek, 25 czerwca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączymy z modlitwami w intencji obrony życia dzieci poczętych. Adoracja w ciszy do  godz. 21.00.

W środę przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej.
W modlitwie osobistej pamiętajmy o osobie ks. biskupa Piotra Sawczuka. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu; po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice różańcowe.
Również za tydzień, w niedzielę, będziemy gościli w naszej parafii ks. Michała Chromińskiego, misjonarza pracującego w Boliwii. Ks. Michał wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary do puszki na misje święte.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, przez cztery niedziele po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.

W poniedziałek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej – Diecezjalny Dzień Chorego. Organizujemy wyjazd do Kodnia. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.

W bieżącym numerze „Echa Katolickiego”:

 • Zmiany personalne wśród duchowieństwa naszej diecezji
 • O Bożej Opatrzności i umiejętności czytania znaków
 • Jestem żołnierzem Chrystusa, mówi wojskowy, który zamienił karabin na Biblię
 • O sztuce budowania kompromisów.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Janusz Piasecki, Krystyna Osińska….

Dodano: 24 Czerwiec 2018
Jedenasta Niedziela Zwykła 17.06.2018 r

 


“Powinno  się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny” – to najbardziej znane słowa św. Brata Alberta, którego dzisiaj wspominamy w liturgii Kościoła. W nawiązaniu do tych słów, każda rodzina dzisiaj po Mszy św., otrzyma symboliczny chlebek. Ma on być symbolem naszej gotowości dzielenia się z najbardziej potrzebującymi i ubogimi w różnym wymiarze. „Głodnych” duchowo i materialnie nie brakuje pośród nas. Chleb prosimy zanieść tym, którzy są przede wszystkim spragnieni miłości i obecności drugiego człowieka. Być może w geście pojednania, pomocy potrzeba podzielić się najpierw z najbliższymi, a może pójść z tym chlebem do samotnych czy chorych sąsiadów. Dodatkowo możemy dzisiaj wspomóc najbiedniejszych z naszej parafii składając dary do „skrzyni miłosierdzia” (która znajduje się w bocznej kaplicy) lub wesprzeć ich materialnie (puszki będą przy rozdawanych chlebkach lub przy relikwiach św. Brata Alberta).

Zachęcamy do codziennej wspólnej  modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas   nabożeństwa. W dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedziele o 17.40.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na KUL.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej odbędzie się wykład z cyklu „Mocne...tematy” p.t. Wpływ alkoholizmu rodziców na dorosłe życie ich dziecka. Wykład poprowadzi psychoterapeuta od uzależnień. Za tydzień,  24 czerwca, kolejny wykład z tego samego cyklu p.t.  Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie. Ten wykład poprowadzi prawnik z Omega Kancelarie Prawne. Wykłady będą w kościele bezpośrednio po Mszy św. Po przerwie wakacyjnej we wrześniu zaprosimy na kolejne spotkania.

W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli, uczniów i studentów na adorację i dziękczynienie za kończący się rok szkolny.

W piątek, 22 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Na Mszy św. o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie otrzymane dary i poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów z naszych szkół.
W Ciciborze Dużym, Msza św. kończąca rok szkolny również o godz. 8.00.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszać obfite Boże  błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

Od  przyszłej niedzieli wakacyjny porządek  Mszy  św: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.

W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” w ramach narodowej pielgrzymki mężczyzn na Jasną Górą. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Mężczyzn chętnych na ten wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

W Echu Katolickim:

 • O czterech młodych kapłanach wczoraj wyświęconych
 • O obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • Supernowoczesne narkotyki mogące uzależnić po jednokrotnym zażyciu
 • Z Bożym dopingiem wszystko jest możliwe.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Anna Makarewicz, Teresa Łozak, Halina Wisowata, Andrzej Szyc……..

Dodano: 19 Czerwiec 2018

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 111

Projekt i wykonanie Orange Computers