Odwiedzin: 330156
Aktualności

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 121

Siódma Niedziela Zwykła - 24.02.2019 r

 

W naszym nowym domu katechetycznym oddajemy do użytku cztery salki.
Jedna z nich będzie przeznaczona na parafialną świetlicę dla dzieci i młodzieży.   Chcemy zapewnić przychodzącym opiekę i pomoc przy odrabianiu lekcji. Proponujemy twórcze spędzanie czasu wolnego, w atmosferze życzliwości , przy herbatce.
Oczekujemy na zgłoszenie się wolontariuszy do pomocy w prowadzeniu świetlicy. Mile będą widziane osoby z wykształceniem pedagogicznym i tu czynimy ukłon w stronę nauczycieli czynnych i emerytów. Kontakt z ks. proboszczem.

Jutro po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji obrony życia z racji 25 dnia miesiąca.

W tym tygodniu I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.30.

W I sobotę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji, po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświetszego Sakramentu, KŻR zmieniają tajemniczki.

Państwowa Szkoła Wyższa i. Jana Pawła II w Bialej Podl.  zaprasza uczniów szkół średnich na bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego  2019 r. w budynku głównym uczelni p. 315.

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczną się  3 marca o godz. 10.00 Mszą św. w kościele Narodzenia NMP, następnie uczestnicy udadzą się pod budynek Zakładu Karnego na Apel Pamięci.

Od 8 marca można w polskich kinach ogladać film „Największy dar.” Jest to hiszpańsko-polskiej produkcji film, w którym zobaczymy najbardziej nieprawdopodobne historie pojadnania i przebaczenia.

Szkoła podstawowa nr 9 prowadzi nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020.Szczególy na stronie internetowej szkoły.

W Echu Kat. przeczytamy: Objawienia prywatne budzą zainteresowanie i emocje- Zakonnicy bez habitów(o tercjarzach)- Dlaczego powinniśmy dbać o nasz język ojczysty.

Odczytać komunikat ks. biskupa Kazimierza Gurdy o śmierci ś.p. biskupa Alojzego Orszulika…… i za naszych zmarłych: + Irenę Knyszyńską i Irenę Sobkiewicz…...

Dodano: 24 Luty 2019
Szósta Niedziela Zwykła - 17.02.2019 r

 

Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia naszych misji parafialnych. Przypominamy i zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Postu i do codziennej modlitwy w intencji misji. Prosimy też chorych i cierpiących by ofiarowali swój krzyż choroby i cierpienia za misje. Od dzisiaj każdego dnia będziemy w naszej świątyni odmaiali modlitwę za misje, w domach też to czyńcie.
Zaproszenie i program misji dotarł już do wielu rodzin do innych jeszcze będzie dostarczony. Przypominaliśmy o zadbaniu o krzyże i kapliczki. Po wizji lokalnej można powiedzieć, że ich stan jest dobry ale w kilku przypadkach wymagają poprawy.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Jak mamy żyć, by obietnica Jezusa z Kazania na Górze stała się naszym udziałem
 • Pod koniec 2019 r. możliwa jest beatyfikacja sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego
 • Czym rodzice się kierują przy wyborze imienia dla swojego dziecka
 • Jak nie zmarnować samotności.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Zygmunt Kosowicz, Zbigniew Nikoniuk, Jan Dadacz…………

Dodano: 21 Luty 2019
Piąta Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.

 

Jutro, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębiania postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.
W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Prosimy pomóc chorym i niepełnosprawnym w dostaniu się do kościoła.
W przyszłą niedzielę przyjadą  przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie i zbiorą ofiary na potrzeby naszej diecezjalnej rozgłośni.

Trwają katechezy neokatechumenalne, są głoszone: niedziela godz. 19.00, czwartek godz. 18.45.  Dzisiaj będzie głoszona katecheza 7 – Kerygmat.

Tylko miesiąc dzieli nas od Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych.  Na pierwszej niedzieli misyjnej ks. proboszcz w homiliach podkreślał potrzebę misji i konieczność modlitwy za misje.  Dzisiaj w II niedzielę misyjną przybliżamy temat czym są misje i kogo dotyczą. Powołany został parafialny zespół misyjny podejmujący inicjatywy, pozwalające na dotarcie z Ewangelią do całej parafii. Przez cały czas trwają przygotowania niezbędne, aby misje były głębokie i owocne: założyliśmy Księgę postu i dobrych uczynków podejmowanych w intencji misji, oraz Sztafetę Różańcową, w której każdego dnia jest odmawiany różaniec. Od jutra przedstawiciele wspólnot, sołtysi będą roznosić do rodzin ZAPROSZENIA I PROGRAMY PARAFIALNYCH MISJI. Mamy wielką prośbę do osób dysponujących wolnym czasem, aby pomogli nam w roznoszeniu zaproszeń i programów misyjnych. Kto zechce pomóc niech zgłosi się na początku tygodnia do kancelarii w godzinach urzędowania. Za kilka dni pojawią się też banery i plakaty informujące o misjach.
Prosimy zatroszczyć się o krzyże i kapliczki. Na ile nam pozwoli pogoda postarajmy się odnowić, pomalować i uporządkować. Jest jeszcze miesiąc ale już pomyślmy i przygotujmy dekoracje na domach, balkonach czy w oknach, nie tylko przy kościele ale wszędzie. To też będzie świadczyć o naszym przeżywaniu misji.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Jak reagować na ludzi, którzy wnoszą złe emocje
 • Czego współczesne małżeństwa mogą uczyć się od Maryi i Józefa
 • Czyń dobro cierpieniem i czyń dobro cierpiącym
 • Jak żyć, by zostać świętą
 • O konsekwencjach traktowania zwolnienia lekarskiego jako dodatkowego urlopy.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Bazylczuk Stanisław, Kade Beata, Wróblewska Barbara, Magier Marianna.

Modlitwa w intencji misji parafialnych.

 

Dodano: 10 Luty 2019
Zapraszamy na nowennę Otrzyj Matce łzy - uratuj Ojcu syna dnia 08.02.2019r.

 

Otrzyj Matce łzy - uratuj Ojcu syna


Nowenna wynagradzająca i błagalna o powrót synów marnotrawnych do Ojca

08 lutego 2019 r.
18.00 - msza św.

Po mszy św. modlitwa różańcowa połączona z uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie
Parafia bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej

 

Odtwórz

Dodano: 06 Luty 2019
Czwarta Niedziela Zwykła 03.02.2019r

 

Dobiegła końca wizyta duszpasterska, dziękujemy za oczekiwanie na kapłana, wspólną modlitwę i życzliwe przyjęcie. Ofiary złożone z racji kolędy  przeznaczymy na potrzeby parafii.

We wtorek przypada rocznica przyjęcia święceń biskupich Pasterza diecezji ks. biskupa Kazimierza, pamiętajmy o nim w modlitwie.                                     

W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół  Misyjny.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy za kapłanów.

W przyszłą niedzielę w par. Wniebowzięcia NMP o godz. 19.00 premiera książki pt. „Komisarz” o prawdziwej historii cudu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II potwierdzonego przez Kościół. W spotkaniu wezmą udział redaktor Wojciech Sumliński oraz komisarz Centralnego Biura Śledczego Jacek Wrona.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Pan Bóg liczy na konsekrowanych
 • Religia w szkole gwarantuje normalność
 • O obecnych nastrojach w naszym kraju.


Modlitwa w intencji Misji………                     

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Marianna Krasuska……..

Dodano: 03 Luty 2019
Spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania - luty

 

W niedzielę, 10 lutego 2019 r., po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00, obędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Spotkania poszczególnych grup w lutym 2019 r.:
Grupa I    – 05 lutego 2019 r., godz. 16.00
Grupa II   – 05 lutego 2019 r., godz. 17.00
Grupa III  – 05 lutego 2019 r., godz. 17.00
Grupa IV  – 08 lutego 2019 r., godz. 16.00
Grupa V   – 05 lutego 2019 r., godz. 16.00
Grupa VI  – 08 lutego 2019 r., godz. 16.00
Grupa VII – 08 lutego 2019 r., godz. 16.00
Na spotkaniu wykazujemy się znajomością katechizmowych pytań od 49 – 71, pamiętając również o ewangelii J 20, 19 – 23, lekturze Księgi Dziejów Apostolskich (pierwsze 5 rozdziałów) oraz owocach Ducha Świętego.

Dodano: 03 Luty 2019
Pierwsza sobota miesiąca 02.02.2019r - OTRZYJ MATCE ŁZY - uratuj Ojcu syna

Rozważanie Bolesnej Części Różańca Świętego w ramach nowenny wynagradzającej  i błagalnej o powrót synów marnotrawnych do Domu Ojca

 

Dodano: 02 Luty 2019
Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej 02.02.2019r

 

Dziś święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej

W sobotę, 2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego - życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Jego darów oraz podążania przez całe życie z ufnością, nadzieją i radością za Panem. Życzymy również licznych i pięknych owoców Waszej posługi. Niech przez Was ludzie, z którymi się spotykacie, doświadczają bliskości Pana Boga.

 Niech w realizacji Waszego powołania wspiera Was Maryja, a Ten, któremu poświęciliście swoje życie, niech prowadzi Was drogą świętości!


 

Dodano: 02 Luty 2019
Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2019

 

W tym tygodniu pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiaca. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16.00, spowiedź od 15.30.            
              
W sobotę, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, poprzedzi ją procesja ze świecami. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosłwimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

2 lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnnych i innne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

Taca z 2 lutego przeznaczona na zakony kluzurowe w diecezji.

Z racji pierwszej soboty po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W pierwszą niedziele miesiąca po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, KŻR zmieniają tajemnice.

Prezydent Białej Podlaskiej i Bialskie Centrum Kultury zapraszają na koncert kolęd zespołu Śląsk, który odbędzie się 2 lutego w sobotę o godz. 18.00 w kościele na Woli.

Dodano: 02 Luty 2019
Wizyta duszpasterska w nadchodzącym tygodniu 28 stycznia – 02 lutego 2019 r

 

 

28 stycznia 2019 r. /poniedziałek/
•    15.30 – ul. Terebelska 74 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 70 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 45 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 49E – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Terebelska 47 – 1 ksiądz

29 stycznia 2019 r. /wtorek/
•    15.30 – ul. Terebelska 47A – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 49D – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 47C – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 49C – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Terebelska 58 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Władysława Jagiełły 1 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Terebelska 47B – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Terebelska 49A – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Władysława Jagiełły 2 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Władysława Jagiełły 3 – 1 ksiądz

30 stycznia 2019 r. /środa/
•    15.30 – ul. Władysława Jagiełły 7 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Władysława Jagiełły 9 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Władysława Jagiełły 4 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Księcia Witolda 2 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Władysława Jagiełły 6 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Księcia Witolda 6 – 1 ksiądz
•    17.30 – ul. Władysława Jagiełły 5 – 1 ksiądz
•    17.30 – ul. Księcia Witolda 8 – 1 ksiądz

31 stycznia 2019 r. /czwartek/
•    15.30 – ul. Księcia Witolda 14 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Księcia Witolda 12 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Księcia Witolda 3 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Księcia Witolda 1 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Księcia Witolda 4 – 1 ksiądz

01  lutego 2019 r. /piątek/
•    15.30 – ul. Grunwaldzka 1 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Księcia Witolda 5 – 1 ksiądz
•    15.30 – ul. Księcia Witolda 10 – 1 ksiądz
•    16.30 – ul. Księcia Witolda 21 – 1 ksiądz

02  lutego 2019 r. /sobota/
•    11.00 – rodziny, które w wyznaczonym dniu nie mogły przyjąć księdza; prosimy o zgłaszanie się do zakrystii

Dodano: 28 Styczeń 2019

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 121

Projekt i wykonanie Orange Computers