Ogłoszenia 11 sierpnia 2024 r

Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2024 r.

1. Jutro i we środę po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 zapraszamy do modlitwy w ramach DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA – adoracji Najśw. Sakramentu.

1. We wtorek wypada dzień objawień w Fatimie. Po Mszy św. wieczorowej czyli ok. o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie. Będzie to nasze czuwanie w ramach pielgrzymki duchowej.

1. We czwartek  uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Jest to uroczystość odpustowa w Leśnej Podlaskiej,w Kodniu i w Białej Podlaskiej w parafii Wniebowzięcia NMP.

4.     W sobotę 31 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do udziału. W niedzielę 25 sierpnia wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka z Białej Podlaskiej do Leśnej Podlaskiej. Bliższe informacje za tydzień.

5.     Za tydzień 18 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na kolejny seans filmowy w plenerze. Będzie to film pt. „Boska interwencja”

Przez sześć lat pracy jako szkolny trener footballu, Grant Taylor nie odnosi ze swoją drużyną żadnych sukcesów. Kryzysy zawodowy i osobisty powodują, że chce się poddać i rzucić wszystko. Dopiero niespodziewany gość skłania go do uwierzenia w potęgę wiary i nadziei. Grant odkrywa w sobie siłę by wytrwać i dalej walczyć. Nie poddaje się, nie spoczywa na laurach tylko pnie się coraz dalej, aż w końcu zwycięża pod każdym względem. Wspaniały film o potędze wiary, która daje siłę by zwyciężać.

6.     15 lutego 2024 r. weszła w życie nowelizacja szeregu ustaw dotyczących ochrony małoletnich, którzy stali się ofiarami przemocy, nazwana potocznie ustawą Kamilka. Wszystkie placówki oświatowe i organizacje pracujące z dziećmi, parafie muszą opracować i udostępnić standardy ochrony dzieci i młodzieży. W naszej parafii także zostały opracowane i wprowadzone takie standardy ochrony nieletnich. Zostały zamieszczone na stronie internetowej i są do wglądu w kancelarii parafialnej oraz na tablicy ogłoszeń.

7.     Słowo Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY w sprawie inicjatywy „TAK dla religii w szkole”

Drodzy Diecezjanie!

W związku z prośbą Biskupa Wojciecha Osiala, Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, zachęcam do włączenia się we wspólną inicjatywę tygodników katolickich „TAK dla religii w szkole”. Inicjatywa ta wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów oraz rodziców, mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii.

Zachęcam Rodziców i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, o przyłączenie się do akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji.

Petycję można podpisać na stronie internetowej:                                    www.lekcjereligiiwszkole.pl.

Czcigodnych Księży Proboszczów proszę o poinformowanie wiernych w swoich parafiach o podjętej inicjatywie podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych oraz zachęcenie przede wszystkim Rodziców do włączenia się w akcję obrony nauczania religii w polskiej szkole.

+ Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki

1. Na stoliku pod chórem do nabycia Echo Katolickie. W numerze:

·        Co wiemy o ostatnich latach życia Matki Bożej i jakie przesłanie niesie uroczystość Wniebowzięcia Maryi? - w rozmowie „Echa”.

·        Pielgrzymuje od 55 lat, a jako ojciec duchowny posługuje pątnikom od 20 lat. Niezwykłe świadectwo kapłana naszej diecezji. W numerze także zdjęcia z rozpoczęcia pielgrzymki na Jasną Górę

·        Nie od dziś wiadomo, że prowokacja jest najskuteczniejszą formą reklamy. O coraz częstszych przypadkach obrazoburstwa - w artykule „Kultura unieważniania”.

·        Przesłanie Lourdes jest nadal aktualne. Jak wezwanie Matki Bożej do modlitwy i pokuty realizowała św. Bernadetta?

Zachęcamy do lektury.

1. Dzisiaj przed kościołem organizacja „Małe Betlejem” rozprowadza dewocjonalia wykonane z drzewa oliwnego, jako pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

Dodano: 11 Sierpień 2024