Ogłoszenia 08 września 2024 r

Ogłoszenia parafialne - XXIII Niedziela Zwykła - 08 września 2024 r.

1.     W piątek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej, czyli o godz. 18.40 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

2.     W piątek o godz. 19.30 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów ze szkoły podstawowej i średniej.

3.     W sobotę 14 września w Kodniu odbędzie się Zjazd Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów „Złota Róża” Hasłem zjazdu jest: „ Pod krzyżem stała”. Rozpoczęcie o godz. 11.00

4.     Zakończyliśmy zapisy na wyjazd na piknik strzelecki. Wyjazd osób zgłoszonych, w sobotę 14 września o godzinie 8.00 z parkingu przy kościele.

5.     W przyszłą niedzielę 15 września na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci klas III. po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III. Jest to spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

6.     W niedzielę 15 września w parafii św. o. Pio w Rakowiskach uroczystość odpustowa. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00

7.     Katechezy dla narzeczonych będą przeprowadzone w Białej Podlaskiej w październiku i w listopadzie w parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. Długiej. Będą odbywać się w piątki o godz. 19.00. Chętni zgłaszają się w tamtej parafii.

8.     Koła Żywego Różańca zapraszają na Dzień Skupienia w dniu 5 października 2024 w Terespolu. Wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii.

9.     W niedzielę 6 października w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Przeddzień – w sobotę 5 października z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn. Informacje o pielgrzymce zostaną umieszczone wkrótce na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy będą możliwe przez link na stronie internetowej: https://forms.gle/HK4UPSa8546sJsuQA.

10.                       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·                   Co to znaczy dzisiaj dobrze wychować? Jakie mogą być skutki pozbawienia rodziców prawa do wychowania zgodnie z własnym światopoglądem?

·                   Mniej nas się rodzi niż umiera. Starzejemy się jako społeczeństwo. Z czego to wynika i jakie mogą być tego konsekwencje?

·                   Żyjemy w czasach, w których odróżnienie fikcji od rzeczywistości jest coraz trudniejsze, a niektóre środowiska to wykorzystują...

·                   W numerze relacja ze zdjęciami z Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej

·                   Jakie kierunki kształcenia cieszą się dziś największym powodzeniem? Polecamy dodatek edukacyjny

11.     W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Waldemar Wieliczko. Wieczny odpoczynek….