Ogłoszenia 22 września 2024 r

XXV Niedziela Zwykła - 22 września 2024 r.

1.     Biskup Siedlecki KAZIMIERZ GURDA zwrócił się z apelem o pomoc dla poszkodowanych w powodzi i zarządził, aby w całej Diecezji Siedleckiej, w niedzielę 22 września br., po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę ofiar do puszek przed kościołami i kaplicami, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Caritas Diecezji Siedleckiej udostępniła specjalne konto (Bank Spółdzielczy o/ Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „POWÓDŹ 2024”), na które wpływają już ofiary na pomoc powodzianom oraz zorganizowała w Siedlcach i w Białej Podlaskiej (Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Warszawska 15) zbiórkę darów rzeczowych, które będą przekazywane w transportach na tereny dotknięte skutkami powodzi (spis najpotrzebniejszych darów będzie na bieżąco zamieszczany na stronie internetowej diecezjalnej Caritas).

Po każdej Mszy św. zostaną zebrane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi.

2.     Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się procesja miejska z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

We środę o godz. 18.00 modlimy się z intencji dzieci poczętych a nienarodzonych i w intencji Duchowej Adopcji

3.     W piątek o godz. 17.00 spotkanie i próba scholi. Zapraszamy dotychczasowych członków i nowe osoby.

4.     Za tydzień na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców. Dzieci przynoszą różańce, które zostaną poświecone. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci i rodziców.

5.     W przyszłą niedzielę 29 września w naszej parafii będzie gościł diakon Wyższego Seminarium Duchownego. Będzie głosił słowo Boże, zbierał ofiary na seminarium i rozprowadzał kalendarze seminaryjne. Tydzień później – 6 października przyjadą księża Oblaci z Kodnia z kalendarzami misyjnymi.

6.     W parafii św. Michała Archanioła w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza Św. w intencji mieszkańców miasta, a o godz. 12.00 Suma odpustowa połączona z procesją eucharystyczną.

7.     W Białej Podlaskiej przy parafii Wniebowzięcia NMP w ramach działalności Warsztatów Wychowania Chrześcijańskiego odbędzie się cykl pięciu spotkań dla rodziców o tematyce wychowania. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 28.09. Na cykl spotkań trzeba się zapisać. Wszystkie szczegóły dotyczące tematów i zapisów są podane na plakacie.

8.     Duszpasterstwo Akademickie GAUDEAMUS w Siedlcach organizuje spotkanie modlitewno - integracyjne - KODEŃSKI WIECZERNIK AKADEMICKI, w niedziele, 29 września 2024. przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego, w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Informacje znajdziemy na plakacie.

9. Koła Żywego Różańca zapraszają na Dzień Skupienia w dniu 5 października 2024 w Terespolu. Wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii. Informacje na plakacie.

10.  W niedzielę 6 października w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Przeddzień – w sobotę 5 października z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn. Zapisy przez link na stronie internetowej: https://forms.gle/HK4UPSa8546sJsuQA.

11. W sobotę 12 października 2024 r. zapraszamy ministrantów, scholę, chór, oazę na wyjazd integracyjny do Siedlec i Kotunia. W programie zwiedzanie muzeum pożarnictwa i wizyta w kręgielni. Zapisy w zakrystii do 6 października.

12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·         Św. ojciec Pio wciąż fascynuje i realnie pomaga. Jak jest czczony w naszej diecezji? W „Echu” - obrazek z modlitwami za wstawiennictwem świętego!

·        Jakie były okoliczności przeniesienia stolicy naszej diecezji z Janowa do Siedlec przed stu laty?

·        Modlitwa dziecka ma szczególną moc, a Bóg hojnie na nią odpowiada. Jak wprowadzić dzieci w świat modlitwy?

·        Nagłówki mediów mają świecić na czerwono, a nieudane działania przykrywa się m.in. aresztowaniami. Więcej w „rozmowie Echa”

·        Na naszych oczach dokonuje się niszczenie dziedzictwa chrześcijańskiego i dorobku kulturowego. Do czego to doprowadzi nasze społeczeństwo?

·        Co robić, gdy dziecko znika w cyfrowym świecie - w dziale „zdrowie”.

13.     W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Elżbieta Koroluk . Wieczny odpoczynek...

Dodano: 23 Wrzesień 2024