Ogłoszenia 04 sierpnia 2024 r

Ogłoszenia parafialne XVIII niedziela zwykła -04 sierpnia 2024 r.

1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych.

2. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia zwykłego.

3.     W czasie trwania pielgrzymki Msze św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu, w czasie którego będziemy adorować Pana Jezusa, będziemy polecać intencje duchowego pielgrzymowania, odmówimy dziesiątek różańca w łączności z pielgrzymami i modlitwę pielgrzyma. A po błogosławieństwie Eucharystycznym odśpiewamy apel jasnogórski. O 21.00 zachęcamy do łączenia się przez Radio Podlasie z pielgrzymami gromadzącymi się na trasie pielgrzymki.

4.     W niedzielę za tydzień – 11 sierpnia przed kościołem będą rozprowadzane dewocjonalia wykonane z drzewa oliwnego, jako pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

5.     W dniu 29 lipca przedstawiciele mieszkańców Białej Podlaskiej złożyli 3500 podpisów skierowanych do Prezydenta i Rady Miasta o nadanie nowo budowanej ulicy i mostowi nazwy św. Jozafata. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tej ważnej inicjatywy.

Każdego 12 dnia miesiąca godz. 17.30 w kościele Narodzenia NMP na Brzeskiej przez wstawiennictwo św. Jozafata sprawowane jest nabożeństwo o pojednanie i zgodę w rodzinach i Ojczyźnie. W tym miesiącu w nabożeństwo włączy się zespół „SwietoAńska Kamratnia" z Krakowa. Po nabożeństwie o 19.00 Zespół wykona Koncert Muzyki Kresowej. Szczegóły na plakacie.

6. Na stoliku pod chórem nowe Echo Katolickie.

·        Jakie działania podejmuje Kościół - w tym nasz diecezjalny - na rzecz trzeźwości Polaków? - w rozmowie z diecezjalnym duszpasterzem ds. trzeźwości.

·        Dlaczego jesteśmy wezwani do wspólnej modlitwy? Czym ona jest i jakie przynosi owoce?

·        Otwarcie olimpiady pokazało, że musimy chronić świętość, a szyderstwu z chrześcijaństwa stanowczo mówić: nie!

·        O czym - oprócz prowokacji - świadczy używanie wulgaryzmów w świecie polityki i dlaczego społeczeństwo to akceptuje? - w rozmowie „Echa”.

Zachęcamy do lektury

7. W ubiegłym tygodni odszedł do wieczności śp. Zygmunt Waszczuk. Wiueczny odpoczynek...

Dodano: 04 Sierpień 2024