Ogłoszenia 15 września 2024 r

Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła- 15.09.2024

1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie  dzieci klas III i rodzicóww ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

2.     W piątek o godz. 18.00 przybędą do naszej parafii relikwie bł. Rodziny Ulmów i pozostaną w parafii do soboty do godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy przy relikwiach.

W piątek we Mszy św. wieczorowej pomodlimy się w intencji rodzin naszej parafii a po Mszy św. modlitwę różańcową w intencji rodzin poprowadzi Domowy Kościół, potem czas na osobistą modlitwę do godz. 21.00.

W sobotę od godz. 9.00 do 10.00 modlą się Koła Żywego Różańca, o godz. 10.00 spotkanie młodzieży klas VIII Szkoły Podstawowej oraz klas I szkoły średniej rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania.

O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 12.00 i 16.00 sprawowane będą Msze św. z udzieleniem sakramentu małżeństwa. W pozostałych godzina będzie możliwa osobista modlitwa przy relikwiach.

3.     W sobotę o godz. 9.30 zapraszamy scholę na spotkanie integracyjne w Sali katechetycznej, zarówno dotychczasowych członków jak i nowe osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacać liturgię.

4.     Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę, 6 października br., w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie – już po raz XIV – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Będzie ona przebiegała pod hasłem: „Mężczyźni w Kościele”. Wspólnie zechcemy odkrywać rolę i misję mężczyzny wierzącego w Kościele, którego zadaniem jest przede wszystkim życie na co dzień Ewangelią, dzielenie się wiarą i dawanie czytelnego świadectwa swojej przynależności i miłości do Boga i Kościoła.

Dlatego zapraszam Was – Drodzy Mężczyźni – do licznego udziału w tym naszym diecezjalnym spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 10.00. Zachęcam do pokoleniowego uczestnictwa w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Szczególnie zapraszam członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”, wspólnoty „Wojownicy Maryi”, Rycerzy Jana Pawła II i innych ruchów zrzeszających mężczyzn, a także strażaków z jednostek Straży Pożarnej działających na terenie naszej diecezji. Zapraszam także na tę pielgrzymkę Czcigodnych Księży Proboszczów, prosząc jednocześnie o pomoc w zorganizowaniu w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.

Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Unickich Męczenników, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski oraz umocnieniem sił, do owocnego wypełniania przez wszystkich mężczyzn swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię + Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

5.     W sobotę 5 października z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn. Zapisy przez link na stronie internetowej: https://forms.gle/HK4UPSa8546sJsuQA.

6.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·        Absurdem jest traktowanie aborcji jako terapii. A jest ich dużo więcej - o natarciu cywilizacji śmierci na s. 15.

·        Pod przykrywką neutralności znikają z przestrzeni publicznej. Czym dla chrześcijanina powinien być krzyż - w rozmowie „Echa”.

·        Jeśli chcemy doświadczyć mocy Pana Boga, musimy wspiąć się na drabinę pokory. Jak to zrobić - w dziale „opinie”.

·        O duchowych owocach internowania prymasa Wyszyńskiego w trzecią rocznicę jego beatyfikacji - w dziale „historia”.

·        W numerze także relacja z dożynek diecezjalnych w Woli Gułowskiej i pielgrzymki zawierzonych Jezusowi w niewolę przez ręce Maryi.

Zapraszamy do lektury

7.     W ubiegłym tygodniu odeszła śp. Maria Młodzianowska. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 15 Wrzesień 2024