Ogłoszenia 18 sierpnia 2024 r

Ogłoszenia parafialne XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2024 r.

1.     Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na kolejny „film pod chmurką” pt. „Boska interwencja”

Szkolny trener footballu, Grant Taylor nie odnosi ze swoją drużyną żadnych sukcesów. Kryzysy zawodowy i osobisty powodują, że chce się poddać i rzucić wszystko. Dopiero niespodziewany gość skłania go do uwierzenia w potęgę wiary i nadziei. Grant odkrywa w sobie siłę by wytrwać i dalej walczyć. Wspaniały film o potędze wiary, która daje siłę by zwyciężać.

2.     Zapraszamy ministrantów na wakacyjne spotkanie w sobotę o godz. 9.00.

3.     W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.00 modlimy się w intencji obrony życia dzieci poczętych a nienarodzonych

4.     W niedzielę 25 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka z Białej Podlaskiej do Leśnej Podlaskiej. Zapraszamy do udziału.

5.     W sobotę 31 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

6.     Ksiądz Dziekan Andrzej Biernat i parafia Wniebowzięcia NMP (na Woli) serdecznie zaprasza na Rodzinne Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w Białej Podlaskiej w parafii W.N.M.P w dniach 21-24 sierpnia 2024r. Poprowadzi je Karolina Grodecka dyrygentka z Krakowa wraz z przyjaciółmi. W warsztatach mogą wziąć udział dorośli i dzieci.

1. Na stoliku pod chórem do nabycia Echo Katolickie.

·        Św. o. Maksymilian ciągle fascynuje i inspiruje - ale też… przeszkadza. Dlaczego podejmowane są próby wyrzucenia franciszkanina z historycznej pamięci? - w dziale „opinie”.

·        Z porad zdrowotnych św. Hildegardy korzystają dzisiaj nawet lekarze. O fenomenie postu według świętej z Bingen - w artykule „Miała świętą rację”.

·        Nie był z natury cierpiętnikiem, kochał życie, marzył o wolnej Polsce, ale w obliczu prześladowań nie wycofał się z posługi. Czego nie wiemy o bł. ks. J. Popiełuszce?

Dodano: 18 Sierpień 2024