Odwiedzin: 323137
Aktualności

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 111

Piesza pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej - fotorelacja z trasy 26.08.2018 r

 

W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku z naszej parafii kolejny już raz wyruszyła piesza pielgrzymka do Matki Bożej Leśniańskiej.

W tym roku na szlak pielgrzymki tylko z naszej parafii wyszło ponad 1100 pielgrzymów z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

 

Niech Was Matka Boża otacza swoją Matczyną opieką i uprasza u Swojego Syna potrzebne dla Was i Waszych bliskich potrzebne łaski i spełnia Wasze prośby z jakimi się do Niej zwracacie.

Za Wasz trud w pielgrzymce serdecznie

DZIĘKUJEMY!

 

 Fotogaleria - wyjście z naszej parafii

 

Fotogaleria - dalsza trasa - Terebela

Dodano: 26 Sierpień 2018
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 

26 sierpnia obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

O najwspanialsza Królowo nieba i ziemi Najświętsza Maryjo Częstochowska! Oto ja niegodny sługa Twój, staje przed Tobą; wznosząc błagalnie ręce do Ciebie i z głębi serca mego wołam: O Matko najlitościwsza! Ratuj mnie, bo tylko w Tobie moja nadzieja; jeżeli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż pójdę? Wiem, droga Matko, że serce Twoje pełne litości wzruszy się moim błaganiem i wysłucha mnie w mojej potrzebie, gdyż wszechmoc Boska w Twoim ręku spoczywa, której Swego upodobania. A więc Maryjo! Błagam Cię powstań i użyj Swej potężnej mocy, rozpraszając wszystkie cierpienia moje, wlewając błogi balsam do mej zbolałej duszy. O najszlachetniejsza Pocieszycielko wszystkich strapionych; a więc i moja szczególna Opiekunko. Wprawdzie czuję to dobrze w głębi duszy, że dla grzechów moich niegodzien jestem, abyś mi miłosierdzie świadczyła, lecz błagam Cię, o droga Matko! Nie patrz na mnie przez owe grzechy moje, ale spojrzyj przez zasługi najmilszego Syna Twego i przez Jego Najświętszą krew, którą przelał za mnie na haniebnym krzyżu; pomnij o najmilsza Matko, na te cierpienia, jakich Sama doznałaś, stojąc pod krzyżem i na wpółumarła patrząc na śmierć drogiego Syna Twego. A zatem, przez pamięć na to wszystko, o Matko! Nie odmów mej pokornej prośbie, ale ją łaskawie wysłuchaj, a będąc przez Ciebie pocieszonym, wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci.
Amen.

Dodano: 26 Sierpień 2018
Dwudziesta Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

 

W tym tygodniu 22 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej a 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła.

25 sierpnia w sobotę,  Dzień Świętości Życia po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Uroczystości rozpoczną się już w sobotę o godz. 10.00 słowem O. Przeora i moderatora Żywego Różańca. Cały program  uroczystości jest umieszczony na plakacie w gablocie.

Z naszej parafii w niedzielę o godz. 8.00 wyruszy pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Po skończonych uroczystościach niedzielnych będzie możliwość powrotu do Białej Podlaskiej autobusem. Osoby zainteresowane muszą się zapisać w zakrystii do środy 22 sierpnia.

Ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę o Diecezjalnym Dniu Dziękczynienia naszej diecezji za 200 lat jej powstania. Będzie to 15 i 16 września w Krakowie. Jedziemy autokarem na jeden dzień w sobotę 15 września. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać.

Podajemy ofertę edukacyjną diecezji siedleckiej:

-  Studia teologiczne dla katechetów
-  Studium Muzyki Kościelnej. / więcej informacji w gablocie i w zakrystii/

W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

 • Jak modlił się  św. Jan Paweł II
 • Cztery miesiące pielgrzymowania do grobu św. Jakuba
 • Czy da się wytrwać w trzeźwości przez całe życie
 • O wspomnieniu Maryi Królowej .
Dodano: 19 Sierpień 2018
Imieniny ks. Jacka 15.08.2018 r

 

Galeria zdjęć

Dodano: 15 Sierpień 2018
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 12.08.2018 r

 

Jutro z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy o 19.30, o 20.00  Msza św. wieczorowa i apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – franciszkanina.  Ostatni dzień apeli pielgrzymkowych.

We wtorek, 14 sierpnia w parafii wojskowej na Dokudowskiej Mszą św. sprawowaną o godz. 11.00. rozpoczną się Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego.

W środę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek sprawowania Mszy św. niedzielny/wakacyjny. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Obrzęd ten symbolizuje duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

14 i 15 sierpnia będziemy przeżywali uroczystości odpustowe w Kodniu i Leśnej Podlaskiej. W gablocie znajdziemy program uroczystości.

W parafii Wniebowzięcia N. M. Panny na Woli Suma Odpustowa o 12.30.                     

W środę, 15 sierpnia, na Mszy o godz. 20.00 będziemy polecać w modlitwach ks. Jacka z racji zbliżającego się wspomnienia jego patrona.

Ponawiamy ogłoszenie o Diecezjalnym Dniu Wdzięczności za 200 lat istnienia naszej diecezji. Odbędzie się on w Krakowie w dniu 15 i 16 września. Organizujemy wyjazd jednodniowy autokarem w dniu 15 września. O godz. 10.00 Kościół Krzyża Świętego, gdzie nasi Unici przyjmowali sakramenty święte, o 12.00 Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II, o 15.00 koronka w Sanktuarium Miłosierdzia, czas wolny i powrót. Zapisy w zakrystii.

Za dwa tygodnie Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. By zapewnić pątnikom powrót Pan Prezydent zachęca do skorzystania z podstawionych autobusów. Zapisy od dzisiaj do 22 sierpnia.

Dobiega końca  dobroczynna akcja „Tornister pełen uśmiechu”. Do 15 sierpnia włącznie należy przynieść pobrane tornistry z przyborami szkolnymi.

W Echu Katolickim:

 • Bogata fotorelacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
 • O godnej postawie podczas modlitwy
 • Papież Franciszek dokonał zmiany zapisu w Katechiźmie Kościoła Katolickiego dotyczącego kary śmierci
 • O heroicznym, ale zapomnianym buncie w „fabryce śmierci” w Treblince.


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Kazimiera Brygoła i Mieczysław Cieślewicz ……...

Dodano: 12 Sierpień 2018
Osiemnasta niedziela Zwykła 05.08.2018r

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Organowy p. Marka Pawełka, w programie utwory Bacha, Martininiego i Gulimana.

Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Zachęcamy do liczniejszego udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę przez  codzienne uczestnictwo we Mszy św. w apelu pielgrzymkowym i przyjęciu Komunii  św.

Dnia 15 września organizowana jest Pielgrzymka dziękczynna do Krakowa z okazji 200-lecia diecezji siedleckiej. 

Program pielgrzymki jednodniowej:
                     
10.00  -  Kościół  św. Krzyża w Krakowie , gdzie Unici jeździli przyjmować sakr. św.
12.00  -  Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II
15.00  -  Koronka w Sanktuarium Miłosierdzia
-  Czas  wolny i powrót.   Zapisy w zakrystii.

Oferta edukacyjna diecezji…..( dla katechetów i organistów…)

W Echu Katolickim przeczytamy:

Wspomnienie o bp. I. Świrskim

 • O depresji i jej objawach – Smaki Sapiehów i Radziwiłłów
 • Smutny święty to żaden święty, mawiał św. Jan Bosko
 • Co zrobić, by podwyższyć przyszłą emeryturę, odpowiada ZUS na dyżurze telefonicznym.

W minionym tygodniu  odeszli do Pana:  + Lech Czech, Irena Rewczuk i Jadwiga Przywuska…….

Dodano: 05 Sierpień 2018
XXXVIII Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę 2018r - już na trasie

 

Część pierwsza zdjęć

Część druga zdjęć

Dodano: 01 Sierpień 2018
Zaproszenie rolników na modlitwę

 

W związku z trudną sytuacją rolników oraz występującym na terenie naszych parafii problemem ASF i wynikającymi z tego konsekwencjami niszczenia rodzinnych gospodarstw rolnych, w ramach Krucjaty Różańcowej, w dniu 29 lipca br., zapraszamy serdecznie wszystkich rolników oraz osoby dobrej woli do wspólnej modlitwy w ich intencji. Siedleckie spotkanie modlitewne rozpocznie się przy pomniku św. Jana Pawła II w centrum miasta o godz. 18.00. W procesji różańcowej będzie niesiony Krzyż Wdzięczności pobłogosławiony w roku 2006 przez papieża Benedykta XVI. Po procesji Mszy św. w katedrze siedleckiej o godz. 20.00 będzie przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Serdecznie zapraszają do włączenia się w tę akcję ks. Stanisław Chodźko – diecezjalny duszpasterz rolników oraz ks. Jan Spólny, moderator diecezjalny Krucjaty Różańcowej.

Dodano: 29 Lipiec 2018
Audycja pielgrzymkowa w Katolickim Radiu Podlasie z udziałem pątników z grupy 10A,

 

Zapraszamy do odsłuchania audycji pielgrzymkowej z udziałem pątników z grupy 10A, która miała miejsce 25 lipca w Katolickim Radiu Podlasie.

Audycja do odsłuchania

Dodano: 28 Lipiec 2018
38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę

 

Trwają przygotowania do 38 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Wyjście grupy 10A oraz grup 10B i 11 - 01 sierpnia z parafii bł. Honorata Koźmińskiego (ul. Terebelska 50A). Msza św. rozpoczynająca pielgrzymowanie o godz. 6.00.

ZAPISY DO GRUPY 10A:
30 i 31 lipca 2018 r. - od godz. 18.00 do 19.00 w sali św. Matki Teresy z Kalkuty (nowy budynek za kościołem).
Opłata – 120 zł (w tym wpisowe, ubezpieczenie, obsługa toalet i bagaż podstawowy – do 15 kg)
- trzecia osoba i następne z domu nie płacą. Zwolnienie nie obejmuje ubezpieczenia i obsługi toalet (10 zł.)

ZDAWANIE BAGAŻY
UWAGA!!!! W tym roku mamy wspólny samochód bagażowy z grupą 11.

Zdawanie bagaży 31 lipca (wtorek):
w Terespolu o godzinie 12.00
w Piszczacu o godzinie 13.30
w parafii Chrystusa Miłosiernego, ul. Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej w godzinach 15.00 - 16.00
w parafii WNMP, ul. Długa 1 w Białej Podlaskiej w godzinach 16.00 - 18.00
w parafii bł. Honorata Koźmińskiego, ul. Terebelska 50a w Białej Podlaskiej w godzinach 18.00 - 19.00

 

Dodano: 28 Lipiec 2018

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 111

Projekt i wykonanie Orange Computers