Odwiedzin: 332564
Aktualności

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 123

Piąta Niedziela Wielkiego Postu - 08.04.2019r.

 

Dzisiaj przy kościele są rozprowadzane palmy wielkanocne wykonane  przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych. Zebrane fundusze będą przeznaczone  na pielgrzymkę autokarową uczniów na Jasną Górę.

Przy tym stoisku będzie też można nabyć  baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas naszej diecezji.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:  Drogi Krzyżowe w piątki, a Gorzkie Żale w  niedziele.

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach z okazji  IX rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, które rozpoczną się w środę, 10 kwietnia o godz. 10.00 Mszą św. w kościele św. Antoniego.

W sobotę, 13 kwietnia, w par. Narodzenia NMP odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zapisy w zakrystii.

Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 13.00 zgromadzimy się przed kościołem, przejdziemy w procesji wokół świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

W Niedzielę Palmową przejdziemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszymy z parafii św. Michala Archanioła o godz. 19.00 do parafii naszej. Weźmy liczny udział.

W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty i urządzenie grobu Pana Jezusa.

W Echu Kat. przeczytamy:

  • Grzech wciąga jak bagno
  • Atak na byłego prezydenta z Siedlec
  • Dla tych, którzy szukają zatrudnienia
  • Krzyż, dowód Bożej miłości
  • Przebaczenie jest łaską.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Chudycz Franciszek i Osypiuk Irena ……...

Dodano: 07 Kwiecień 2019
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - 32.03.2019 r.

 


W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy Misje Parafialne, zewnętrzna ocena tego świętego czasu  wypadła  dobrze, a wewnętrzną  poznamy po owocach.  Należy się podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przebieg, głównie za modlitwę w intencji misji, za posty o chlebie i wodzie, za sztafetę modlitewną KŻR, chorym za ofiarowanie cierpień, wspólnotom parafialnym za roznoszenie zaproszeń i programów, za sprzątnięcie świątyni. Pojedyncze osoby nie chcą imiennych podziękowań dlatego wszystkim składamy wielkie Bóg zapłać. Pamiętajmy, że krzyż odnowiony i pobłogosławiony na zakończenie misji jest teraz krzyżem misyjnym i ma nałożone odpusty.

Dzisiaj o 15.30 w naszym kościele wystąpi grupa wokalna p. Leona „Awe” z refleksjami wielkopostnymi – zapraszamy.

We wtorek o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.                             

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania przed Najświętszym Sakramentem.

W pierwszy piątek o 9.00, 16.00(dla dzieci), 17.15 i 18.40(dla młodzieży)  Drogi Krzyżowe, a pół godziny przed 16.00 spowiedź dzieci.

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i adoracja  do 21.00. W tym dniu przypadnie 6 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Piotra Sawczuka, pamiętajmy o nim w modlitwach.

W przyszłą niedziele KŻR zmieniają tajemniczki, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie połączona ze śpiewem Gorzkich Żali.

Od dzisiaj po Mszach św. można w zakrystii nabyć baranki wielkanocne. Jeszcze w tym tygodniu można składać do „skrzyni miłosierdzia” dary na paczki dla najbardziej potrzebujących.         

W przyszłą niedzielę przy kościele będą rozprowadzane palmy wielkanocne wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych. Celem tegorocznej akcji jest zbieranie funduszy na pielgrzymkę autokarową uczniów na Jasną Górę.
Szkoła specjalna zaprasza również zainteresowane osoby do swojej siedziby na Dzień Otwarty – 2 kwietnia.(zob. plakat).

W sobotę, 13 kwietnia, w par. Narodzenia NMP odbędą się Światowe Dni Młodzieży, zapisy u ks. Łukasza.(zob. Gabl.)

W Echu Kat: Od czego zależy skuteczność Nowej Ewangelizacji – Co to znaczy, dobrze przeżyta spowiedź – Co wiemy o historii nabożeństwa Gorzkie Żale – Autyzm, epidemia XXI w.
Zmarli: + Lewartowski Zbigniew, Walczak Halina, Tarkowski Wiesław, Gawda Feliksa….       

Dodano: 31 Marzec 2019
Trzeci Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019r.

 

Kończymy dzisiaj misje jubileuszowe dziękujemy  księdzu Wojtkowi Hackiewiczowi  i księdzu Jerzemu Dudzie ze poprowadzenie nas drogami  misyjnymi ku Chrystusowi Panu. Ostatnia Msza św. o godz. 13.00 późniejszych Mszy św. już nie będzie.

Misje parafialne zastąpiły rekolekcje wielkopostne. Informujemy rodziny, które w ty czasie rekolekcji zamówiły Msze św. ,aby zapoznały się ze zmianą godzin odprawiania.

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Jutro Dzień Świętości Życia na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego ( należy wziąć świecę ).

W poniedziałek w sali Matki Teresy z Kalkuty od godz. 17.00 odbiór alb dzieci do pierwszej Komunii Świętej.

W Echu Katolickim przeczytamy:

  • Matka przyszłego wówczas księdza, przyznała, że chciała zabić swoje dziecko
  • Krew świętych to jedne z najważniejszych relikwii
  • Czym objawia się brak miłości w życiu człowieka.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Pawłowicz Mariusz i Derkacz Antoni …..

Dodano: 25 Marzec 2019
Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania - 25.03.2019 r.

 

W poniedziałek, 25 marca 2019 r., o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania ze wszystkich grup. Spotykamy się w kościele.

Spotkanie egzaminacyjne z Księżmi Dyrektorami Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej odbędzie się 26 marca 2019 r., o godz. 15.00. Decyduje ono o dopuszczeniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Dodano: 24 Marzec 2019
Szósty dzień Misji 22.03.2019 r. - w Krzyżu Zbawienie

 

Wprowadzenie w dzień 23.03.2019 r.

OTO MATKA TWOJA

Przybycie świętych znaków

Kopi obrazu Matki Bożej Kodeńskiej

i Relkwi Męczenników Podlaskich

 

Fotorelacja z dzisiejszego dnia

OBEJRZYJ

Dodano: 22 Marzec 2019
Czwarty dzień Misji - 20.03.2019 r

 

Wprowadzenie w dzień piąty Misji - posłuchaj

 

Czwarty dzień Misji - fotorelacja

Dodano: 20 Marzec 2019
Sklepik z pamiątkami misyjnymi

 W sali Matki Teresy w nowym budynku pół godziny przed i po Mszy św. jest otwarty sklepik, w którym można nabyć pamiątki misyjne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Dodano: 19 Marzec 2019
Plastyczne prace dzieci z SZ.P. nr9 na Misje

 

Misje Ewangelizacyjne

Uczniowie klas IV f, g, h, V a, b, c, d, VI e po przeprowadzonych katechezach, w ramach przygotowań do Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych w parafii bł. Honorata, wykonali plakaty z wierszowanymi sentencjami zachęcające do uczestnictwa w misjach parafialnych w dniach: 17–24.03.2019 r. w celu odnowienia i pogłębienia swej wiary. Pani Paulina Matoszuk przygotowała na korytarzu szkolnym wystawę tych prac plastycznych, którą można obejrzeć w dniach 13-28.03.2019 r.
Uczniowie klas O – III w ramach przygotowania misyjnego, po przeprowadzonych katechezach sporządzili serca z rysunkowymi postanowieniami, bądź wypisaną intencją duchową. Siostra Mariola Nacewicz była odpowiedzialna za ten projekt, jak również razem z panią Pauliną za oprawę liturgiczną misyjnej Mszy św. 17.03.19r. o godz. 1300, podczas której wyznaczeni uczniowie przynieśli do ołtarza w procesji z darami serca z postanowieniami.

 

 

Dodano: 19 Marzec 2019

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 123

Projekt i wykonanie Orange Computers