Ogłoszenia 20 października 2024 r

Ogłoszenia – XXIX Niedziela zwykła - 20 października 2024 r.

1.     Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziele misji. Na stolikach pod chórem są wyłożone kalendarze misyjne na rok 2025. Ofiary za kalendarz można złożyć do puszek i będą przeznaczone na Misje.

2.     Dzisiaj o godz. 18.00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji pracowników służby zdrowia, a o 17.15 odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

3.     Przypominamy, że w październiku gromadzimy się codziennie na modlitwie różańcowej o 17.15.

4.     W piątek 25 dzień miesiąca, różaniec odmówimy w intencji obrony życia.

5.     W czwartek o 19.30 na hali sportowej przy szkole nr 9 kolejny trening ministrantów a w sobotę zbiórka ministrantów. Na godzinę 9.00 zapraszamy ministrantów w czynnej służbie, natomiast na 10:00 tylko kandydatów na ministrantów, zachęcamy do włączenia się nowych chłopców.

6.     W sobotę o 16:00 próba scholii w sali pod plebanią.

7.     Za tydzień – w niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy III Przegląd Pieśni Maryjnej. Wystąpią : Łucja Włodarska, Wojciech Kozak, Mateusz Jakubczyk, Dawid Kalinowski, Szymon Stępnik. W Związku z występami, zaplanowane spotkanie z klasami IV zostało odwołane.

8.     W naszej parafii organizujemy lekcje gry na gitarze. Zaproszenie kierujemy w pierwszej kolejności do dziewczynek śpiewających w scholii, chórze oraz młodzieży zaangażowanej przy parafii. Ilość miejsc ograniczona maks. do 10. Zapisy u ks. Mariusza Nejranowskiego

9.     Zbliża się listopad miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Na stoliku za ławkami i pod oknami wyłożone są kartki wypominkowe, na których wypiszemy naszych zmarłych, polecając ich Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki wyraźnie wypełnione (z podaną ulicą) przynosimy do zakrystii. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana za naszych zmarłych Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy, na który będziemy zapraszać parafian z kolejnych ulic.

10.                       Na stoliku pod chórem Echo Katolickie. Przeczytamy:

·        Rozpoczynamy Tydzień Misyjny , w najnowszym wydaniu Echa Katolickiego o potrzebie wsparcia misji, ale też o tym, że to czas będący wyzwaniem dla nas, byśmy włączyli się w dzieła misyjne tam, gdzie żyjemy - w rodzinie , sąsiedztwie

·        Piszemy też o księżach niezłomnych z naszego regionu i Diecezji Siedleckiej. Za wierność Bogu i ojczyźnie byli prześladowani i mordowani. O tym, kim byli - w artykule „Zapisali wspaniałą kartę”

·        Jak pomóc rodzicom po stracie dziecka i umiejętnie towarzyszyć im w żałobie

·        Przed nami Rok Jubileuszowy 2025. Do czego zaprasza nas Kościół w tym czasie?

·        Dokąd zmierza Unia Europejska oraz czy konflikt na Bliskim Wschodzie zagrozi bezpieczeństwu Europy?

Zachęcamy do lektury

11.     W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Krzysztof Jakubiak, Anna Zawiślak, Alina Sewastianiuk. Wieczny odpoczynek..

Dodano: 20 Październik 2024