Ogłoszenia 06 października 2024 r

Ogłoszenia 06 października 2024 r.- XXVII Niedziela Zwykła

1.     Zapraszamy udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.15 a kończymy Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci do codziennego udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele. Po Różańcu dzieci otrzymują naklejki.

2.     W niedzielę 13 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata naszego patrona, i uroczystość odpustowa w naszej parafii. Na Sumę odpustową o godz. 12.30 zapraszamy całą służbę liturgiczną, dzieci do szarf, poduszeczek i sypania kwiatków, chór, lektorów i ministrantów. Po procesji będzie błogosławieństwo dzieci.

3.     Od środy 9 października do piątku 11 października w naszej parafii będzie trwało 40 - godzinne nabożeństwo, które przygotuje nas do parafialnego odpustu ku czci naszego patrona bł. Ojca Honorata. Przez kolejne dni – środę, czwartek i piątek - o godz. 9.00 Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 17.15, którą kończyć będzie nabożeństwo różańcowe. Postarajmy się nawiedzać świątynię i adorować Jezusa w Najśw. Sakramencie.

4.     W niedzielę 13 października w kolejnym Dniu Fatimskim o godz. 17.15 modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem.

5.     Dzisiaj mija mija termin zapisów na wycieczkę parafialną dla dzieci do muzeum pożarnictwa i na kręgle. Zapraszamy wszystkie dzieci jak również rodziców. Wyjazd w sobotę 12 października o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

6.     W przyszłą niedzielę kolejny raz obchodzimy też Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

7.     Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 27 października 2024 r. W zakrystii możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 13 października.

8.     Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w piątek pomogli sprzątać kościół. Dziękujemy za odpowiedź na wezwanie, poświęcony czas i wykonaną pracę.

9.     Jeżeli w parafii są dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 0–I-II-III, które są jeszcze nieochrzczone, to prosimy o zgłoszenie się rodziców w kancelarii, aby porozmawiać o udzieleniu tegoż sakramentu.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.. W Echu Katolickim:

·        Była przeciętną Kowalską, zakonnicą drugiego chóru - a jednak Bóg powierzył jej wielkie dzieło. W czym tkwi fenomen s. Faustyny i jej „Dzienniczka”?

·        Historia bł. ks. Jerzego Popiełuszki nie skończyła się. Powraca w nowej odsłonie. Na czym polega dzisiaj „pacyfikowanie” księży?

·        Jak radzić sobie ze zniechęceniem na modlitwie. I czym różni się modlitwa indywidualna od wspólnotowej

·        „Mamo, nie chcę żyć” - oznajmia dziecko. Co oznacza taki komunikat? Jak pomóc młodym ludziom odzyskać sens życia?

·        O zagadkach, jakie kryje w sobie historia budowy kościoła katedralnego w Siedlcach - w rozmowie „Echa”.

11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Anna Kwaśniewska, Iwona Arasymowicz, Zbigniew Bałkowiec, Ireneusz Pilipiuk, Janina Bojko, Irena Borysiak, Krystyna Szyc. Wieczny odpoczynek…

Komunikat Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY w sprawie podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie (2024)

Drodzy Bracia i Siostry!

W ostatnich dniach nasiliły się działania zbrojne w trwającym od wielu miesięcy konflikcie na Bliskim Wschodzie, w Ukrainie i w innych regionach świata. Ta sytuacja wprowadza nie tylko niepokój na arenie międzynarodowej, ale przede wszystkim swoimi działaniami i skutkami dotyka mieszkańców regionów objętych konfliktem, powodując lęk, brak poczucia bezpieczeństwa, cierpienie i śmierć wielu osób. W tej trudnej sytuacji potrzeba – oprócz podejmowanych wysiłków dyplomatycznych – szukania przede wszystkim pomocy i ratunku u Chrystusa, Księcia Pokoju. Dlatego Papież Franciszek zwrócił się z prośbą do wszystkich wiernych, aby dzień 7 października, będący wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, przeżyć jako dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.

Odpowiadając na ten apel Ojca Świętego bardzo proszę wszystkich Drogich mi Diecezjan o włączenie się w tę inicjatywę przez podjęcie, w najbliższy poniedziałek, postu oraz ofiarowania modlitwy, szczególnie różańcowej, w intencji tak bardzo upragnionego i potrzebnego pokoju w świecie.

Czcigodnych Księży Proboszczów proszę o przekazanie swoim Parafianom tej informacji podczas niedzielnych ogłoszeń i zachęcenie ich do włączenia się w tę inicjatywę, a także zaniesienie odpowiedniego wezwania w modlitwie powszechnej podczas sprawowanych w tym dniu Mszy świętych i ofiarowania w tej intencji nabożeństwa różańcowego.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda