Ogłoszenia 29 września 2024 r

Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2024 r.

1.     We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy codziennie o godz. 17.15 a kończymy Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci do codziennego udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele. Po Różańcu dzieci otrzymują naklejki i plansze do wklejania.

2.     W I czwartek miesiąca w czasie modlitwy różańcowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w I piątek miesiąca Msza św. z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20 i 18.00. Po południu spowiedź w czasie różańca od 17.15, W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do 21.00. Adorację poprowadzi Domowy Kościół.

3.     W piątek o godz. 17.00 spotkanie i próba scholi. Zapraszamy dotychczasowych członków i nowe osoby.

4.     W sobotę 5 października o godz. 9.30 zbiórka kandydatów na ministrantów i ministrantów. Spotkanie rozpocznie się w kościele. Szczególnie zapraszamy do kandydatów chłopców z klas III.

5.     Za tydzień 6 października do naszej parafii przyjadą księża Oblaci z Kodnia z kalendarzami misyjnymi.

6.     W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, adoracja Najśw. Sakramentu, procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na tę Mszę św. zapraszamy dzieci klas I w ramach dalszego przygotowania do I Komunii św.

7.     Duszpasterstwo akademickie wznawia od 6 października, po wakacyjnej przerwie, sprawowanie w każdą niedzielę akademickich Mszy św. o godz. 20.00 w par. św. Anny.

8.     Uroczystość odpustową będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 13 października.

9.     W październiku chcemy wraz z dziećmi uczcić śpiewem Matkę Bożą. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 27 października 2024 r. W zakrystii i na stolikach pod chórem, możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 13 października. Szczegółowych informacji udziela ks. Mariusz Nejranowski.

10.                       Jeżeli w parafii są dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 0–I-II-III, które są jeszcze nieochrzczone, to prosimy o zgłoszenie się rodziców w kancelarii, aby porozmawiać o udzieleniu tegoż sakramentu. Są przypadki, że dopiero przed I Komunią św. ktoś się zgłasza i wtedy jest już za późno na udzielenie tegoż sakramentu.

11.                       Przypominamy, że za tydzień mija termin zapisów na wycieczkę parafialną dla dzieci do muzeum pożarnictwa i na kręgle. Zapraszamy wszystkie dzieci jak również rodziców na wspólny wyjazd 12 października. Zgłoszenia w zakrystii jeszcze tylko przez tydzień.

12.                       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dochód ze sprzedaży tego numeru Echa Katolickiego będzie przeznaczony na pomoc powodzianon.

13.     W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Aleksandra Kokorzycka, Krystyna Feflińska. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 29 Wrzesień 2024