Ogłoszenia 13 października 2024 r

XXVIII Niedziela Zwykła - 13 października 2024 r.

1.     Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

2.     Dzisiaj mija też termin zgłaszania uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 27 października 2024 r.

3.     We wtorek 15 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). O godz. 14.00 rozpocznie się liturgia pogrzebowa w naszym kościele. Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.

4.     Spotkanie kręgu biblijnego we wtorek o 18.45 w budynku za kościołem. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznawać Pismo św. i modlić się Słowem Bożym.

5.     W czwartek o 19.30 na hali sportowej przy szkole nr 9 ministranci rozpoczną treningi piłki nożnej. Zbiórka o 19.30 na hali sportowej.

6.     W sobotę zbiórka ministrantów. Na godzinę 9.00 do kościoła zapraszamy dotychczasowych ministrantów, natomiast na 10:30 w Sali Matki Teresy (budynek za kościołem) zapraszamy kandydatów na ministrantów, zachęcamy do włączenia się nowych chłopców. Do tej pory zgłosiło się już 13 chłopców.

7.     O godz. 10.00 w sobotę w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży - kandydatów do Bierzmowania.

8.     O godz. 15:00 w sobotę próba scholi w sali pod plebanią.

9.     W kalendarzu liturgicznym w piątek 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W związku z tym wspomnieniem Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej zaprasza na Mszę św., w intencji pracowników Służby Zdrowia w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 a o godz. 17.15 odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10.                       Także w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci klas II i ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w ramach trzyletniego przygotowania do I Komunii Św.

11.                       W niedzielę 20 października o godz. 15.00 w sali przy parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. Długiej 1 odbędzie się konferencja nt. „Prawo do życia. Bez kompromisu”. Prelegentem będą prof. Bogdan Chazan i Rafał Piech.

12.                       Zachęcamy do uczestnictwa w codziennej modlitwie różańcowej o godz. 17.15..

13.                       Już wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Czynimy to wierni naszej chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Pamiętajmy jednak, że najlepszym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w wypominkach. Zmarli nie są anonimowi, każde imię to historia i niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. W poszczególne dni listopada będziemy zapraszać rodziny z poszczególnych ulic do modlitwy za zmarłych, dlatego prosimy, aby na kartkach wpisywać adresy rodzin modlących się za swoich zmarłych.

14.                       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim :

·        Nosił w sobie Boga” - mówi o Janie Pawle II siostra zakonna, która pracowała w Watykanie. Czego nie wiemy o świętym papieżu?

·        Mówienie prawdy o ks. Popiełuszce i jego męczeńskiej śmierci to zadanie nie tylko dla historyków, ale też Kościoła w Polsce. Więcej w artykule „Zginął za prawdę”.

·        Był zatwardziałym ateistą, a stał się święty, dlatego o. Honorat Koźmiński może być dzisiaj wzorem dla ludzi, którzy zgubili drogę do Pana Boga.

·        Polacy piją coraz więcej, ale też dostęp do alkoholu jest coraz powszechniejszy, a w tzw. kulturę picia wprowadzane są już dzieci. Więcej w dziele „temat tygodnia”.

Dodano: 13 Październik 2024