2024.10.13 Odpust w naszej parfii - relacja

13 października 2024 roku Mszę Świętą odpustową koncelebrował  ks. Kanonik Marian Daniluk oraz ks. prałat Stanisław Zajko

Na początku Mszy świętej ks. Marian Daniluk powiedział:

"Chcę Wam wszystkim pogratulować w święto imienin parafii. Nasz błogosławiony Ojciec Honorat, jest znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Znany z tego, że był na sposób ludzki nieprzewidywalny, ale na sposób Boży jak najbardziej. Wsłuchiwał się w głos Boży i jednocześnie dokonywał wielkich rzeczy. Cieszymy się, że nasza ziemia podlaska Go wydała, że w szczególny sposób wydaje się, że mamy prawo wołać do Niego Błogosławiony Honoracie to my Twoi ziomkowie, prosimy pomóż nam, przede wszystkim budować wiarę. pomóż nam być apostołami, najpierw w swoich rodzinach, potem w środowisku. Pomóż nam zmieniać nasze środowiska, nasze rodziny, nasze miasto, tak by to wszystko się Panu Bogu podobało".

Dodano: 14 Październik 2024