Odwiedzin: 384282
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 154

Ogłoszenia 05 marca 2023 r.

 

05 marca 2023 r. - II Niedziela Wielkiego Postu

 

1.     Druga Niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1800 polskich misjonarek i misjonarzy. Dzisiaj można wesprzeć ich dzieło ofiarą złożoną do puszek po każdej Mszy św..

 

2.     W kaplicy M. Bożej wystawiona jest skrzynia miłosierdzia, do której składamy dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących.

 

3.     Jutro 06 marca o godz. 18.45 odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Basi Pospieszalskiej i Joachima Mencel. Serdecznie zapraszamy.

 

4.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych :

·        w piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 17.15 (dla dzieci) i o godz. 18.30 (po Mszy św. ) dla wszystkich. (Zmieniona została godzina odprawiania Drogi Krzyżowej ze względu na sugestie ze strony osób pracujących i ze względu na spowiedzi rekolekcyjne, które się już w tym tygodniu rozpoczynają w parafiach)

·        Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

 

5.     Trwają katechezy neokatechumenalne - głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej. Dzisiaj katecheza piąta „Głoszenie kerygmatu” o godz. 19.00.

 

6.     W tym tygodniu zapraszamy dzieci klas III i rodziców na spotkania sprawdzające stan przygotowania do I Komunii Św.:

·        Klasy III a,b,c - Szkoła Podstawowa nr 9 - we wtorek godz. 18.30

·        Klasy III d i e - Szkoła Podstawowa nr 9 - we środę o godz. 18.30

·        Dzieci z innych szkół – w piątek o godz. 18.30

 

I Komunia Św. w tym roku jest zaplanowana na 14 maja o godz. 11.00

 

7.     Katolicka Szkoła Podstawowa im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Zapisy trwają do 31 marca. Są jeszcze pojedyncze miejsca do klasy II, IV i V. Stosowne dokumenty można składać w sekretariacie szkoły przy ul. Wyszyńskiego 53/55. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły www.kspbp.pl

 

8.     Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej przypomina o naborze elektronicznym do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024.

 

 

 

 

9.     Apostolstwo Dobrej Śmierci zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę: Licheń - Górka Klasztorna - Toruń. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 9-11 czerwca 2023. Zapraszają wszystkich chętnych. Zapisy i informacje pod nr tel.: 783-807736 lub 510-409-530

 

10.                      Na plakatach w gablocie jest już umieszczony program rekolekcji parafialnych w dniach 17-19 marca 2023 r.

 

11.                      W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 10 zł i świece- paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

 

12.                      Na stoliku za ławkami nowy numer Echa Katolickiego:

·        Czym powinien być dla nas, wierzących, krzyż Jezusa? I czy da się bez niego żyć? -odpowiedź w dziale „Formacja".

·        Ludźmi sparaliżowanymi strachem łatwiej jest zarządzać. O dziejących się na naszych oczach absurdach, którymi próbuje się nas zniewolić - w „Temacie tygodnia".

·        Śmierć Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki, nie poszła na marne. Jej misja trwa, o czym świadczy rozpoczęty proces beatyfikacyjny.

·        O żołnierzach wyklętych chciano zapomnieć. W jaki sposób dziś przywracana jest im pa­mięć?

·        Czy istnieje szansa, by izolować Rosję na arenie międzynarodowej dyplomacji? Echa wizyty prezydenta USA w Polsce.

13.   W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Irena Nitek . Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 05 Marzec 2023
Więcej
Ogłoszenia 26 lutego 2023 r.

 

I niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

1.     W kaplicy została wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem składamy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych na Ukrainie.

2.      We środę 1 marca o godz. 18.45 zapraszamy na film pt. „Prorok”.

To film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. "Prorok" opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Film ukazuje ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. Rząd wszelkimi metodami próbuje zniszczyć prymasa wraz z jego wiernymi, dążąc do całkowitej ateizacji kraju. W tym celu rozpoczyna akcję o kryptonimie "Prorok", zrzeszającą setki agentów, którzy będą śledzić każdy krok Prymasa.

3.     W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

4.     W I piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, o 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15.

5.      W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzą Domowy Kościół.

 

6.     Przyszła niedziela to niedziela Ad Gentes - pomocy Kościołowi w potrzebie, Na ten cel odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Natomiast ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

7.     Mszą św. o godz. 12.30 rozpocznie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

8.     Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Kół Żywego Różańca i zmianka różańcowa

9.     Rejonowe spotkanie formacyjne Osób Zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi odbędzie się 1 marca br. w parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej. Początek o godzinie 17.00.

 

10.VIII Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 4 marca 2023 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Organizowany jest wyjazd autokarowy, jeśli nazbiera się liczba chętnych. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków żywego Różańca. Zapisy u zelatorki parafialnej Zofii Parafiniuk.

Verte..

 

 

11.W poniedziałek 06 marca 0 godz. 18.45 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Basi Pospieszalskiej i Joachima Mencel. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

12.Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w dniach 17-18-19 marca 2023 r. (piątek – sobota i niedziela). Już dzisiaj zaplanujmy nasze zajęcia aby skorzystać z tego wyjątkowego czasu łaski.

13.                      Katolicka Szkoła Podstawowa im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Zapisy trwają do 31 marca. Są jeszcze pojedyncze miejsca do klasy II, IV i V. Stosowne dokumenty można składać w sekretariacie szkoły przy ul. Wyszyńskiego 53/55. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły www.kspbp.pl                                                                

14.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

·        Postanowienia wielkopostne powinny wynikać z tęsknoty za Bogiem. Jeśli tego nie uwzględ­nimy, mogą stać się jedynie pustą praktyką -więcej w „Temacie tygodnia".

·        Nie możemy zobojętnieć na wojnę, która toczy się u naszych granic. Komentarz w rok po agresji Rosji na Ukrainę.

·        O tym, dlaczego Światowe Dni Młodzieży są wielką szansą dla Kościoła, mówi dyrektor Biura Organizacyjnego ŚDM w Polsce.

·        Patrzę na Kościół jak ktoś, kto z nędznej szopy ateizmu przeprowadził się do królewskiego pa­łacu - świadectwo wdowy konsekrowanej.

·        Ich doświadczenie życiowe, wiedza i pomysły to skarbnica. Co mogą dać społeczeństwu rady seniorów - w dziale „opinie".

 W W minionym tygodniu odszedł do Pana; śp. Wiesław Szymani. Wieczny odpoczynek….

 

 

Dodano: 26 Luty 2023
Więcej
Wielki Post - 2023 r.

 

Przed nami kolejny Wielki Post. Czas wyciszenia, nawrócenia, poszukiwań i modlitwy.   

Za 6 tygodni będziemy przeżywać największą tajemnicę naszej wiary - pamiątkę Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Na początku kolejnego Wielkiego Postu nie zatrzymujmy się więc wyłącznie na posypaniu głowy popiołem.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli post ilościowy i jakościowy. Co to oznacza w praktyce?

Czym jest post ścisły?
Zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego, w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Oznacza to, że można spożyć trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta.
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych powyżej 14. roku życia, a post ścisły wiernych od 18. do 60. roku życia.   

Po co pościmy?
Sam Jezus rozpoczyna swoją publiczną działalność od postu na pustyni (Mt 4,2; Łk 4,2). Post uczy walki i daje wolność od płaskiego, jedynie doczesnego wymiaru ludzkiego życia. Przede wszystkim jednak post poszerza przestrzeń naszego serca dla Boga, służy radości i pełni życia – wyjaśnia ks. Marcin Kowalski w artykule „Post… i czujesz, że żyjesz!”.
Celem postu i umartwienia jest pokonanie tego, co oddala nas od Jezusa. Celem chrześcijańskiego życia jest nie post i umartwienie, ale przeżywanie radości bycia z Panem. Jezus konsekwentnie nauczał, że nawet najświętsze prawa Boże, takie jak szabat, są dla człowieka, nie człowiek dla szabatu (Mk 2,27; Mt 12,1-13). Nasze praktyki duchowe mają służyć naszemu szczęściu i budować autentyczną, przepełnioną radością relację z Bogiem oraz braćmi i siostrami. Post nie może czynić życia nieznośnym pasmem umartwień. Post ma sprawić, że złapiesz nowy duchowy oddech, poczujesz, że żyjesz.

Wielki Post 2023. Najważniejsze daty
Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, która w tym roku przypada 22 lutego. Datę rozpoczęcia Wielkiego Postu wyznacza się na 40 dni przed Niedzielą Zmartwychwstania, która przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca – w tym roku jest to 9 kwietnia.

Ważnym dniem w czasie przygotowania do Niedzieli Zmartwychwstania jest Niedziela Palmowa. Obchodzi się ją na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. W tym roku przypada ona na 2 kwietnia.

Wielki Post 2023 zakończy się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 6 kwietnia, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
Niech medytacja ostatnich dni życia Pana Jezusa, pomoże nam w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu..
 

 

Dekoracja Na Wielki Post

 

Środa Popielcowa - fotorelacja

Dodano: 21 Luty 2023
APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PIERWSZĄ ROCZNICĄ AGRESJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PIERWSZĄ ROCZNICĄ AGRESJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

 

W piątek 24 lutego br. minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia. W ewangelicznym geście miłosiernego samarytanina, otworzyliśmy z hojnością nasze domy i serca. Granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych, a duża część z nich znalazła w naszej ojczyźnie pomoc i schronienie. Osoby prywatne oraz instytucje przystąpiły do niesienia pomocy potrzebującym. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej o wartości ok. 260 mln zł.

 

Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy.

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Dodano: 19 Luty 2023
Więcej
Ogłoszenia 19 lutego 2023 r.

 

VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

1.     Dzisiaj rozpoczynamy  56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Niech modlitwa i pochylenie się na problemem, który dotyka tak wielu Polaków, obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji od alkoholu na Wielki Post.

2.     22 lutego Środa Popielcowa otwiera czas Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem: 6.20, 7.00, 9.00,16.00, 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

3.     W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa o Męce Pańskiej. W piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich.  

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 i o godz. 17.40.        

4.     W kaplicy zostanie wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów. Dziękujemy też za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. W sumie zebraliśmy do puszek 11000 zł. Ofiary zostały przekazane do Kurii Diecezjalnej.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

6.     VIII Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 04 marca 2023 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Organizowany jest wyjazd autokarowy. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków żywego Różańca. Zapisy u zelatorki parafialnej Zofii Parafiniuk.

 

 

7.     Wczoraj zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Trwała dłużej niż zwykle, gdyż zgodnie z sugestią wielu osób odwiedzali domy parafian tylko księża z parafii. Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Postaramy się w najbliższym czasie podzielić posumowaniem i refleksjami z kolędy.

8.     Duszpasterstwo przedsiębiorców zaprasza ludzi biznesu i właścicieli firm na comiesięczne spotkania. To Msza św. w intencji przedsiębiorców, ich rodzin i firm oraz luźne spotkanie, na którym dzielimy się radościami i troskami oraz próbujemy nawiązać współpracę. Najbliższe spotkanie jest w czwartek 23 lutego o godz. 18.00 w parafii NNMP w Białej Podlaskiej.  Zaprasza ks. Tomasz Cabaj – duszpasterz bialskich przedsiębiorców

9.     Od dzisiaj zaczynają się katechezy neokatechumenalne - zwane katechezami zwiastowania. Dotykają one egzystencji człowieka i każdego z nas. Są też zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża. Zapraszamy każdego, kto ma pragnienie przeżyć to doświadczenie.

Katechezy są głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej. Pierwsza dzisiaj o godz. 19.00.

10. Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +śp. Roman Giez. Wieczny odpoczynek….

 

Dodano: 19 Luty 2023
Więcej

 

Szósta Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

 

 

1.     Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Syrii i Turcji (2023)

Drodzy Diecezjanie!

Wszyscy jesteśmy świadkami ogromnego dramatu mieszkańców Syrii i Turcji, którzy ucierpieli wskutek silnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w ostatnich dniach te kraje. Tysiące ludzi poniosło śmierć, a dziesiątki tysięcy zostało rannych i pozbawionych dachu nad głową. Cierpiący mieszkańcy Syrii i Turcji potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego.

Do solidarności z narodami dotkniętymi tą tragedią wezwał nas Ojciec Święty Franciszek podczas ostatniej audiencji generalnej, a także – w imieniu Konferencji Episkopatu Polski – jej przewodniczący, abp Stanisław Gądecki. Odpowiadając na ten apel zarządzam, aby w niedzielę 12 lutego br., zorganizować przed kościołami zbiórkę ofiar, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię

Bp Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki

 

1.     We wtorek , 14 lutego przypada święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Módlmy się o wierność wszystkich krajów europejskich Ewangelii, którą głosili ci misjonarze.

2.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

 

13.02.2023

Poniedziałek

(od. godz. 16.00)

Ul. Jana III Sobieskiego 1 - 2 księży

 

14.02.2023

Wtorek

(od. godz. 16.00)

Ul. Stefana Batorego 12, 14 i domki – 3 księży

15.02.2023

Środa

(od. godz. 16.00)

Ul. Jana III Sobieskiego 3 - 2 księży

Ul. Sapieżyńska 2 – 1 ksiądz

16.02.2023

Czwartek

(od. godz. 16.00)

Ul. Sapieżyńska 10– 2 księży

Ul. Sapieżyńska 4 – 1 ksiądz

17.02.2023

Piątek

(od. godz. 16.00)

Ul. Sapieżyńska 3 i 8 – 2 księży

Ul. Sapieżyńska 6 – 1 ksiądz

18.02.2023

Sobota

(od. godz. 9.00)

Ul. Sapieżyńska 12 – 2 księży

Rodziny nieobecne wcześniej – 1 ksiądz

Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie a chciałby to uczynić, to będzie możliwość w sobotę 18 lutego 2023 r. Zgłosić chęć kolędy można w zakrystii.

 

3.     Ks. Henryk Szustek, proboszcz z Tucznej organizuje pielgrzymki do Włoch (29 kwietnia – 07 maja 2023 r.) i do Francji  (04-14 lipca 2023 r.). Bliższe informacje na plakatach w gablocie przed kościołem.

 

4.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·        Zabić można też słowem, a kradzieżą jest też przywłaszczanie czyjejś pracy. O tym, że Deka­log nigdy nie straci na aktualności, a aktualizacji wymaga nasze myślenie o nim - w dziale „opi­nie".

·        Narzekamy, że życie ucieka nam przez palce, a nie zastanawiamy się, ile czasu marnotrawimy na bezmyślne korzystanie z internetu. Jakie są tego konsekwencje? - w artykule „Zaraz wracam".

·        Z ołtarza widać więcej. O służbie, która sprawia radość i jest okazją do dawania świadectwa, mó­wią dorośli ministranci z naszej diecezji.

·        Doświadczenie pracy z osobami niepełnospraw­nymi uczy wdzięczności i otwiera na inny świat. Więcej w artykule „To są wielcy ludzie".

·        Cierpienie łączy ludzi, a choroba to też próba wiary - mówią siostry zakonne posługujące przy chorych.

 

Dodano: 12 Luty 2023
Więcej
Ogłoszenia 05 lutego 2023 r. - V Niedziela zw.

 Piąta Niedziela Zwykła – 05 lutego 2023 r.   

 

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. po godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 

2.     We wtorek o godz. 17.30 do Sali Matki Teresy w nowym budynku zapraszamy rodziców klas III z dziećmi, które potrzebują nową albę na uroczystość I Komunii św. Będzie możliwość zamówienia uszycia alby. 

 

 

3.     W sobotę , 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Prosimy pomóc chorym i niepełnosprawnym w dostaniu się do kościoła.

 

 

4.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

 

 

06.02.2023

Poniedziałek

(od. godz. 16.00)

Okopowa 18 B – 1 ksiądz

Okopowa 18 D – 1 ksiądz

Okopowa 18 E i F – 1 ksiądz

Okopowa 18 G i H – 1 ksiądz

07.02.2023

Wtorek

(od. godz. 16.00)

Ul. Janowska 68 i 70A – 2 księży

Ul. Janowska 74A – 2 księży

08.02.2023

Środa

(od. godz. 16.00)

Ul. Jana Kazimierza 2 – 2 księży

Ul. Jana III Sobieskiego 2 - 2 księży

09.02.2023

Czwartek

(od. godz. 16.00)

Ul. Jana III Sobieskiego 4 - 2 księży

Ul. Jana III Sobieskiego 6 - 2 księży

10.02.2023

Piątek

(od. godz. 16.00)

Ul. Janowska 76 – 2 księży

Ul. Janowska 78 – 2 księży

11.02.2023

Sobota

(od. godz. 10.00)

Ul. Janowska 80 – 1 ksiądz

Ul. Janowska 82 – 2 księży

Ul. Sapieżyńska 1 – 1 ksiądz

 

W tygodniu po 12 lutego zakończymy kolędę na ulicy Batorego, Sobieskiego i Sapieżyńskiej. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie a chciałby to uczynić, to będzie możliwość w sobotę 18 lutego 2023 r.   

 

5.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·       Błogosławiąc, przyzywamy Bożej mocy, a zło­rzecząc, wzywamy złe moce. O sile błogosła­wieństwa w artykule „Dar Kościoła".

·       Absurd goni absurd, a futurystyczne wizje spełniają się na naszych oczach. O czym mo­wa? Odpowiedź w tekście „Czy leci z nami pi­lot?".

·       Rozpoczął się proces beatyfikacyjny o. Józefa Andrasza, spowiednika św. s. Faustyny. Jaką rolę odegrał w jej życiu i szerzeniu kultu Miło­sierdzia Bożego?

·       Diagnoza nie oznacza końca, a w walce z cho­robą ważne jest wsparcie osób, które przecho­dzą przez to samo. Polecamy świadectwa ko­biet amazonek.  

Dodano: 05 Luty 2023
Więcej
2023.02.02 Święto Ofiarowania Pańskiego ( święto Matki Bożej Gromnicznej )

 

  W czwartek 2 lutego obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego ( święto Matki Bożej Gromnicznej ). Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławione zostały świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan.
Z ustanowienia św. Jana Pawła II - 2 lutego obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele.


 

 

FOTORELACJA

Dodano: 03 Luty 2023
Dodano: 03 Luty 2023
Ogłoszenia 29 stycznia 2023 r.

 

Czwarta Niedziela Zwykła 29 stycznia 2023 r. 

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas trzecich przygotowujące do pierwszej Komunii św.

 

2.     We czwartek, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie ( święto Matki Bożej Gromnicznej ). Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan.

Z ustanowienia św. Jana Pawła II - 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele. Taca z 2 lutego przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

 

3.     Po Mszy św. wieczorowej w I czwartek miesiąca - modlimy się w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

 

4.     W piątek 03 lutego – I piątek miesiąca i wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona pomagającego w chorobach gardła. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja. Spowiedź od 17.30

 

5.     W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Krąg Biblijny.

 

  1. W niedzielę 5 lutego wspominamy w liturgii św. Agatę, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. obrzęd błogosławieństwa chleba św. Agaty. (Zjedzony kawałek chleba był antidotum na ból gardła. Mieszkańcy wsi rozkładali w kątach swoich zagród kawałki poświęconego chleba wierząc, że to uchroni przed niszczycielskim ogniem)

7.     Za tydzień w pierwszą niedzielę po Mszy św. po godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 

8.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień

 

30.01.2023

Poniedziałek

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Starego 8 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 10 i 12 – 2 księży

31.01.2023

Wtorek

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Starego 9 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 11– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 13 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 14 i 16 – 1 ksiądz

01.02.2023

Środa

(od. godz. 16.00)

Ul. Zygmunta Starego 15 – 1 ksiądz

Ul. Anny Jagiellonki 6 i 8– 2 księży

Ul. Anny Jagiellonki 10– 1 ksiądz

02.02.2023

Czwartek

(od. godz. 16.00)

Ul. Anny Jagiellonki 2 i 4 – 4 księży

 

 

03.02.2023

Piątek

(od. godz. 16.00)

Ul. Okopowa 18-28 oraz domki jednorodzinne – 4 księży

04.02.2023

Sobota

(od. godz. 9.00)

Ul. Okopowa 3 i 3A – 1 ksiądz

Ul. Janowska domki jednorodzinne – 1 ksiądz

Ul. Janowska 66A i 66B – 2 księży

W kolejnym tygodniu dalej ul. Okopowa, Janowska i Sobieskiego

 

9.     Na stoliku pod chórem nowy numer Echa Katolickiego. 

 

 

10.     W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Wojciech Ostrowski  Wieczny odpoczynek…

 

Dodano: 30 Styczeń 2023
Więcej

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 154

Projekt i wykonanie Orange Computers