Odwiedzin: 332564
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 123

Piętnasta niedziela zwykła - 14.07.2019 r.

 

 Dzisiaj o 19.00 kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Będziemy prosić Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Jezus Chrystus.

W sobotę o 18.00 Msza św. i dalszy ciąg nowenny „Otrzyj Matce Łzy-uratuj Ojcu syna”. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 sptkanie pielgrzymkowe  osób związanych z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Na te spotkanie zapraszamy wszystkie służby, pielgrzymów i pielgrzymów  duchowych. Tych ostatnich prosimy o pobranie Karty Duchowego Pielgrzyma i z wpisaną intencją przyniesienie do zakrystii.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O inicjatywie wprowadzania Samorządowej Karty Praw Rodziny
 • Jaki jest sens przyjmowania szkaplerza
 • Dzieci uświęcają rodziców i przyczyniają się do ich wzrostu duchowego
 • O Matce Bożej płaczącej krwawymi łzami tzw. cud lubelski
 • Gdzie mogą szukać pomocy osoby podejrzewające u siebie boreliozę.

 

 

Dodano: 17 Lipiec 2019
Czternasta Niedziela Zwykła - 07.07.2019 r.

 

Z dniem 1 lipca 2019 r. ks. biskup Kazimierz Gurda skierował do naszej parafii dwóch nowych kapłanów: Tomasza Sałacińskiego pochodzącego z Siedlec  i Roberta Jędrycha z Żelechowa. Witamy ich serdecznie i życzymy owocnej służby Bożej w naszej parafii.

Od dzisiaj wchodzi wakacyjny porządek sprawowania niedzielnych Mszy św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

Zapraszamy młodzież po III klasie gimnazjum i starszych do udziału w OAZIE NOWEGO ŻYCIA  I stopnia w Okunince  k.  Włodawy w  dniach    3  -   19 sierpnia. (zob. plakat)

13 dzień lipca wypada w sobotę, ze względu na śluby, różaniec fatimski i procesję odprawimy w piątek po Mszy  św. wieczorowej.

W przyszłą niedzielę ks. proboszcz Henryk Jakubowicz z par. św. Michała Archanioła będzie zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła.

Komunikat Biskupa Siedleckiego


W Echu Katolickim przeczytamy: 

 

 • Wakacje to czas, kiedy można dać szczególne świadectwo wiary
 • Przebaczenie nie jest kwestią uczuć
 • Kilka zasad ułatwiających codzienną komunikację
 • Dlaczego warto przeżyć rekolekcje w drodze.
Dodano: 09 Lipiec 2019
Trzynasta Niedziela Zwykła - 30.06.2019 r.

 

Z dniem 1 lipca 2019 r. ks. biskup Kazimierz Gurda przenosi ks. Jacka Sawczuka do parafii  św. Zygmunta w Łosicach, a ks. Adama Całusa do parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kornicy.  Dziękujemy ks. Jackowi za 4 letnią, a ks. Adamowi za 2 letnią posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy spokojnej i owocnej pracy na nowych placówkach.

Dzisiaj odbędzie się w naszej świątyni kolejny Koncert Muzyki Organowej , zapraszamy na godz. 19.00.

We wtorek, 2 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej -  Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu, wyjeżdżamy autobusem z parkingu przy kościele o godz. 9.00.( nie o ósmej lecz o 9.00)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczorowej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania  do kapłaństwa.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od 17.30. W wakacje nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej , modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.00 i procesja eucharystyczna. KŻR  zmieniają tajemnice różańcowe.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych – po Mszy św.  sprawowanej o godz. 18.00.                                                   

Uwaga: Od przyszłej niedzieli wchodzi wakacyjny porządek sprawowania Mszy św.: 7.00,  8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00.

 W soboty wakacyjne kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach rannych.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Zmiany wśród duchowieństwa
 • O sześcioletniej posłudze biskupa Piotra przed objęciem diecezji drohiczyńskiej
 • Rozwód ma w sobie coś zabójstwa, pisze znany teolog o. Jacek Salij
 • O naturalnych sposobach wzmacniania organizmu dziecka.


W minionym tygodniu odeszła do Pana:  + Lucyna Figurska…...

 

Dodano: 30 Czerwiec 2019
Imieniny ks. proboszcza Janusza 24.06.2019r

 

Czcigodny Księże Proboszczu.


Dzień Imienin, to jedna z niewielu okazji, by wyrazić Ci wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.

Pragniemy w imieniu całej wspólnoty złożyć Ci życzenia prawdziwej, apostolskiej odwagi, pokornej zgody na Boże plany. Niech Pan serc ludzkich Jezus Chrystus - będzie źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej.

Niech Jezus Chrystus obdarza Cię wszelkimi łaskami, niech daje Ci siły w prowadzeniu parafii i głoszeniu Słowa Bożego, a Matka Najświętsza niech ma Cię zawsze w swojej opiece.

Życzymy Ci wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz tego, by Twoje szlachetne powołanie, przyniosło Ci zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi.
Szczęść Boże.

 

FOTORELACJA


 

Dodano: 24 Czerwiec 2019
V Koncert Uwielbienia "BIAŁA DLA JEZUSA Z MARYJĄ 20.06.2019r

 

Fotorelacja

 

Fragmenty koncertu

 

Rozpoczęcie koncertu - obejrzyj

 

Wprowadzenie kopi obrazu Matki Bożej Kodeńskiej - obejrzyj

 

Koncert - świadectwo Agnieszki - obejrzyj

 

Dodano: 24 Czerwiec 2019
Dwunasta Niedziela Zwykła - 23.06.2019 r.

 

Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że obowiązuje nas uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i codzienna modlitwa. Zadbajmy też o właściwy ubiór idąc do kościoła. Świątynia jest przestrzenią sakralną i nie powinno się przychodzić w strojach weekendowych.(mężczyźni długie spodnie, kobiety dłuższe rękawki).

Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach i módlmy się za nich, dla żyjących wypraszajmy obfite łaski, a dla zmarłych wieczny pokój.

Dzisiaj ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na KUL.

Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. proboszcza.

We wtorek, 25 czerwca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączymy z modlitwami w intencji obrony życia dzieci poczętych.

W czwartek po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu, obrzęd błogosławieństwa wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, będzie można spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej.

W przyszłą niedzielę, 30 czerwca o godz.19.00  II Koncert w ramach Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej – zapraszamy.

Instytut Teologiczny w Siedlcach ogłasza nabór na I rok: Magisterskich niestacjonarnych studiów teologiczno – katechetycznych, kończą się uzyskaniem dyplomu magistra.

Wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. wg porządku niedzielnego rozpocznie się od pierwszej niedzieli lipca – 7 lipca.

W Echu katolickim przeczytamy: Sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji – Nie lubimy, gdy wmawia się nam nieprawdę – Dlaczego warto być wolontariuszem – Jakie orędzie przekazuje nam Pana Jezus za pośrednictwem Luizy.

Po błogosławieństwie odśpiewamy Suplikacje jako zadośćuczynienie za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

Dodano: 24 Czerwiec 2019
„Niedzielę chleba” - 16.06.2019 r. fotorelacja

 

FOTORELACJA


Dodano: 16 Czerwiec 2019
Jedenasta Niedziela – Uroczystość Świętej Trójcy 16.06.2019 r.


Przed jutrzejszym wspomnieniem św. Brata Alberta, przeżywamy dzisiaj „Niedzielę chleba”.  Diakonia Miłosierdzia po każdej Mszy św. będzie rozdawać chlebki, zachęcając do dzielenia się tym co mamy z innymi. Składane z tej okazji ofiary będą przeznaczone na paczki dla biednych z naszej parafii.

W środę, 19 czerwca zakończenie roku szkolnego. W naszej świątyni o godz. 8.00 a w Ciciborze o godz. 9.00 będą odprawione Msze św. w których podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie otrzymane dary i poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów z naszych szkół.
Pamiętajmy, że nie ma wakacji względem Boga, niedzielna Msza święta, codzienna modlitwa i dawanie świadectwa swojej przynależności do Jezusa obowiązuje nas zawsze i wszędzie. Rodzice posyłający swoje dzieci na obozy, kolonie, niech dadzą  oświadczenie, że, ich wolą jest, aby dziecko miało możliwość bycia na Mszy św. w niedzielę.

W czwartek, 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawione: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 10.00 wyruszymy w procesji ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów i udekorowanie domów. Dziewczynki w bieli  zapraszamy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Próba bielanek w środę po nabożeństwie czerwcowym. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii kwiatków do sypania.

W uroczystość Bożego Ciała o godz.19.00 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się  Koncert Uwielbienia;  „Biała dla Jezusa”. Wstęp wolny dla wszystkich. Koncert poprowadzi Wspólnota GUADALUPE. Spotkanie zostanie ubogacone obecnością obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. KULMINACYJNYM PUNKTEM SPOTKANIA POZOSTAJE  Adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

24 czerwca o godz. 18.00 w Parafii Narodzenia NMP spotkanie dla kobiet przy kawie pod hasłem:  „Być kobietą urzekającą”. (zob. gabl.)

Instytut Teologiczny w Siedlcach prowadzi nabór na studia pedagogiczno – katechetyczne – magisterskie i podyplomowe.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O owocach adoracji Najswiętyszego Sakramentu
 • Skąd tyle nienawiści wobec tego, co związane z naszą historią i tradycją chrześcijańską
 • Dobry wypoczynek, czyli jaki .
Dodano: 16 Czerwiec 2019
Wigilia Zesłania Ducha Św. - 08.06.2019r.

 

W sobotę, 8 czerwca w wigilię Zesłania Ducha św. po nabożeństwie wieczorowym młodzież oazowa przygotowała adorację Najświętszego Sakramentu.

 FOTORELACJA

Dodano: 10 Czerwiec 2019
Niedziela Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019 r

 

Dzisiaj kończy się okres Wielkanocy i czas Komunii św. wielkanocnej. Można zyskać w dniu dzisiejszym odpust zupełny za udział w śpiewie publicznym hymnu:           „ O  Stworzycielu  Duchu  przyjdź”.

Dzisiaj po Mszy św.  sprawowanej o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie uczniów klas VIII i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O obecność na spotkaniu prosimy również rodziców.

W dniu dzisiejszym przypada 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Siedlcach.       O godz. 12.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem Kardynała Dziwisza.

Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

W czwartek, 13 czerwca, przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w kościele o. kapucynów odpust ku czci św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 11.00.

W czwartek, racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na różaniec i procesję fatimską.

Zbliża się liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb”. W związku z tym najbliższą niedzielę przeżyjemy jako „niedzielę chleba”. Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. będzie rozdawała chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

Słowo Biskupa Siedleckiego K. Gurdy w związku z zamiarem utworzenia nowej parafii w Rakowiskach…….

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O 20 rocznicy wizyty Ojca św. w Siedlcach
 • W jaki sposób pomnażać owoce Ducha Świętego
 • 100 lecie istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +  Dominik Litwiniuk, Tadeusz Misiura, Jan Gryciuk…....


Dodano: 10 Czerwiec 2019

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 123

Projekt i wykonanie Orange Computers