Odwiedzin: 344448
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 133

Szesnasta Niedziela Zwykła - 19.07.2020 r.

 

Niech przeżywany czas wakacji sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem.

W poniedziałek, 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława.

W najbliższą środę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

W czwartek, 23 lipca, święto Świętej Brygidy patronki Europy, w piątek św. Kingi.

W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła i Świętego Krzysztofa, męczennika  z połowy III w. patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. wieczorowej pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne  i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Zbierane ofiary będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji  Miva Polska.

W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, będziemy się  modlić w ich intencjach.

W przyszłą niedzielę Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do udziału w Pielgrzymce  Teściowych i Teściów . Odbędzie się ona w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie – początek o godz. 10.30. (program w gabl.)

W związku z narastającym zagrożeniem epidemii korona wirusa w naszym rejonie przypominamy o obowiązku zakładania maseczek i zachowania odległości.

Za ławkami na stoliku do nabycia prasa katolicka.

W tym tygodniu odeszły do Pana: + Leokadia Wsół,  Bożena Maciejuk i Zofia Chwalczuk  ……..

Dodano: 19 Lipiec 2020
Piętnasta Niedziela Zwykła - 12.07.2020 r

 

Nawiedzając świątynię podczas wakacyjnych wędrówek pamiętajmy, że w każdej z nich czeka na nas Zbawiciel – Jezus Chrystus. Niech nasze zachowanie będzie nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

W poniedziałek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej różaniec i procesja fatimska.

W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerze. Zadbajmy o to aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Jezus Chrystus.

W parafii Narodzenia  NMP  2 sierpnia o godz. 12.00 rozpoczną się dla naszego dekanatu 33 dniowe rekolekcje. Zainteresowani otrzymają pomoce do przeprowadzenia ich indywidualnie od Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi. Wspólnota ta ma zgodę władz kościelnych na prowadzenie tych rekolekcji.

Na stoliku za ławkami jest wyłożona prasa katolicka.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Tadeusz Kulawiec ………  

 

Dodano: 19 Lipiec 2020
Czternasta Niedziela Zwykła - 5.07.2020 r.
 
 
Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary. Każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
 
Idąc do kościoła pamiętajmy o godnym stroju: mężczyźni długie spodnie, kobiety bluzki z rękawkiem.
 
Od dzisiaj porządek sprawowania Mszy Św. wakacyjny: 7.00, 8.30. 10.00. 11.30, 18.00, 20.00.
 
Pandemia w naszym rejonie  się nasila nie lekceważmy tego,  nakładajmy maseczki   i w miarę możliwości zachowujmy odległości.
 
Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców               i chrzestnych, przez cztery niedziele o godz. 19.00.
 
W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta,  głównego patrona Europy. Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec i ojciec Knabit pochodzący z Siedlec.
 
W czasie wakacji czytajmy więcej prasy katolickiej, Echo czeka na stoliku za ławkami.
 
Dodano: 05 Lipiec 2020
Trzynasta Niedziela Zwykła - 28.06.2020 r.

 

Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, są oni wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

2 lipca, w czwartek Diecezjalny Dzień Chorego. Główne uroczystości w Kodniu. Ze względu na epidemię w tym roku wyjazdu autokarem nie organizujemy ale o. Oblaci zapraszają mających swoje pojazdy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. po 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy dziękczynne za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz błagalne o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej parafii.

W  I piątek w czasie wakacji Mszy św. o 16.00 nie ma.  Spowiedź od 17.30 i Msza św. o 18.00.

W I sobotę Msza św. o 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00. Adorację poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Za tydzień porządek Mszy  św. wakacyjny: 7.00, 8.30. 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna K. Ż. R zmieniają tajemnice z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Ks. Grzegorz Koc, moderator KŻR Diecezji Siedleckiej nadmienił, że coraz więcej wspólnot spotyka się na zmiankach różańcowych w swoich parafiach. W naszej parafii od dawna nie powstało ani jedno KŻR. Zapraszamy chętne osoby, aby za tydzień przyszły do sali Matki Teresy po Mszy św. o godz. 10.00.

Epidemia koronawirusa nie zakończyła się, dlatego przypominamy o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. W kościele nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa i zachowanie bezpiecznego dystansu.

W przyszłą niedzielę taca na Katolickie Radio Podlasie. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczęcie katechez chrzcielnych o godz.19.00

W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Padyrz Marian, Wolski Andrzej i Kopytiuk Krzysztof……..

Dodano: 28 Czerwiec 2020
Imieniny naszego Proboszcz Janusza 24.06.2020 r.

 

 

Fotogaleria

Dodano: 24 Czerwiec 2020
24.06.2020 r. - imieniny ks. Proboszcza Janusza

 

 

 

Czcigodny Księże Proboszczu Januszu.


Dzień Imienin, to jedna z niewielu okazji, by wyrazić Ci wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.
Zapewniając Cię o tej wdzięczności, pragniemy w imieniu całej wspólnoty parafii bł. Honorata złożyć Ci życzenia prawdziwej, apostolskiej odwagi, pokornej zgody na Boże plany.

Niech Pan serc ludzkich Jezus Chrystus będzie źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej.
Życzymy Ci, drogi Księże Proboszczu, aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego.

Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Ci moc przemiany ludzkich serc.

Niech bł. Honorat, patron naszej parafii, wstawia się za Tobą u Pana, by nieustannie obdarzał Cię łaską i pokojem. Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi, a Maryja niech przygarnia Cię do swego serca.

Dodano: 23 Czerwiec 2020
Dwunasta Niedziela Zwykła - 21.06.2020 r.

 

Trwa czerwiec – miesiąc  szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy  św. o godz. 18.00 a w niedziele o 17.45.

Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski..

We wtorek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca.  Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Msza św. w intencji ks. proboszcza będzie odprawiona o godz. 18.00.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom , młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, było dobrze zakończone i ofiarowane Panu Bogu.  Będziemy dziękować za miniony rok i prosić o dobre przeżycie wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku ale także duchowego wzrostu. Pamiętajmy, że niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

W czwartek o godz. 10.00  Mszą św. kończy rok szkolny Liceum Katolickie a w piątek o godz. 8.00 Msza św. dla pozostałych szkół z terenu naszej parafii. Na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na adorację podczas, której podziękujemy za rok szkolny.

W piątek na godz. 15.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci I komunijne z rodzinami przed sobotnią uroczystością. Pierwsza Komunia rozpocznie się o godz.  11.00.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Anna Beniuk i Noga Bolesław…….

Dodano: 21 Czerwiec 2020
2020.06.18 Dziewiąta rocznica święceń ks. Łukasza - fotorelacja

 

Fotogaleria

Dodano: 21 Czerwiec 2020
Jedenasta Niedziela - 14.06.2020 r.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz.  13.00 ks. prałat Stanisław Zajko odprawi Mszę św. dziękczynną z racji obchodów 50 lecia kapłaństwa a w przyszłą niedzielę ks. Sławomir Szypulski odprawi też Mszę św. o godz. 11.30 z racji 25 rocznicy kapłaństwa – zapraszamy.

Do przyszłego czwartku trwają obchody oktawy Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczorowej, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. ( wyjątkowo   dzisiaj procesja będzie po Mszy św. o godz. 10.00) a nabożeństwo czerwcowe o 17.45).  Zapraszamy bielanki i całą służbę liturgiczną do uczestnictwa w tych obchodach. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków.

W czwartek ks. Łukasz wraz ze swoimi kolegami na Mszy św. wieczorowej będzie obchodził 9 rocznice święceń. Zapraszamy szczególnie Domowy Kościół i Oazę młodzieżową.

W piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to  też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów a w sobotę Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

3 miesiące temu z powodu koronawirusa przerwane zostały katechezy neokatechumenalne (pozostały dwie). Dzisiaj jedna o godz. 19.00 a druga w środę 18.45.

Instytut Teologiczny w Siedlcach informuje o możliwości podjęcia studiów po których można będzie podjąć pracę nauczyciela religii. ( kontakt na plakacie)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja podobnie jak w ubiegłych latach będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www..lubelszczyzna.edu.com.pl.  Od 15 czerwca do 10 lipca 2020 r.  Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie i stronie Katolickiego Liceum www.klobp.pl.

Na stoliku za ławkami czeka na nas Echo Katolickie ze zdjęciami wyświęconych w sobotę kapłanami.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:  +  Eugenia Guellard …...

Dodano: 14 Czerwiec 2020
50-lecie kapłaństwa ks. Prałata Stanisława Zajko 2020.06.14

 

W dniu dzisiejszym ks. Prałat Stanisław Zajko na Mszy Świętej o godz. 13.00 obchodził swoje 50-lecie kapłaństwa. Jest On dla nas parafian bardzo bliski, ponieważ tworzył historię naszej parafii.

Historia parafii

28 października 1990 roku ks. bp. Jan Mazur Ordynariusz Diecezji Siedleckiej erygował parafię bł. Honorata utworzoną z części parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej. Parafia korzystała z kaplicy przy ulicy Janowskiej, obok której znajdowały się mieszkania księży. Kaplica służyła parafii przez 8 lat. Pierwszym proboszczem parafii, organizatorem życia parafialnego i budowniczym był ks. Stanisław Zajko.

W listopadzie 1991 r. radni miejscy na sesji Rady Miasta przekazali nieodpłatnie plac pod budowę kościoła przy ulicy Terebelskiej. W lutym 1992 roku Komisja Sztuki i Architektury w Siedleckiej Kurii zatwierdziła do realizacji plan kościoła i budynku parafialnego. Plany wykonywali inżynierowie Janusz Jaworski i Witold Kalinowski z Warszawy.

2 sierpnia 1992 r. dokonano poświecenia placu pod budowę kościoła przy ul. Terebelskiej i postawiono krzyż. Przystąpiono do budowy kościoła. W lipcu 1993 r. bp. Jan Mazur poświęcił kamień węgielny. W latach 1992 - 98 wysiłkiem parafian, mieszkańców Białej Podlaskiej i pierwszego proboszcza księdza Zajki wybudowano kościół i plebanię. Kościół ma styl współczesny, kształt bryły nieregularny. Wewnątrz podparty na 8 filarach, na których opiera się więźba dachowa.

W listopadzie 1999 roku parafia przeżywała Misje Ewangelizacyjne „Z wiarą Ojców w Trzecie Tysiąclecie”, które przeprowadzili księża z diecezji - ks. Franciszek Juchimiuk i ks. Sylwester Ługowski. Misje Ewangelizacyjne były okazją do zmobilizowania parafian do postawienia znaków naszej wiary. Postawiono krzyże: na ul. Królowej Jadwigi przy bloku 7, przy Szkole Podstawowej nr 9, na rogu ulicy Radziwiłłowskiej i Osiedlu Sitnickim oraz dwa krzyże przy ul. Anny Jagiellonki. Dalsze prace trwały przy ogrodzeniu kościoła i otoczenia zrobiono parking i założono pierwsze zieleńce. Kolejne lata to wystrój wnętrza kościoła; przybywają ławki, konfesjonały, krzyż w głównym ołtarzu, pierwsze witraże i mozaiki, a w 2003 r. organy.

W sierpniu 2006 roku proboszczem parafii został ks. kanonik Janusz Onufryjuk, budowniczy organizator parafii św. Brata Alberta w Łukowie.

 

 

 

Fotogaleria

Dodano: 14 Czerwiec 2020

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 133

Projekt i wykonanie Orange Computers