Odwiedzin: 302390
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 93

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 10.09.2017r

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów kl. I i ich tornistry, a Mszą św. o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie pielgrzymów grupy 10A, na które zapraszamy też pielgrzymów duchowych.

W poniedziałek o 16.30 spotkanie kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów.

We wtorek wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny.

W środę, po nowennie nabożeństwo fatimskie: różaniec, procesja i kolejne spotkanie w ramach Doliny Pokoju, oraz katecheza, której tematem będzie – gniew.

 W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest dla nas chrześcijan godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie, jest więc znakiem naszej nadziei. Uporządkujmy nasze krzyże i miejsca gdzie są postawione.

W czwartek pobłogosławimy nowy krzyż postawiony przed kaplicą w Ciciborze podczas Mszy św. o godz. 16.30. Krzyż ten upamiętnia pierwszą pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski.

W czwartek na 19.00 zapraszamy chętne osoby do chóru.

W piątek, 15 września, przypada wspomnienie liturgiczne N M Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu.

W piątek o 16.30 spotkanie scholi dziecięcej, na które zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w służbę liturgiczną.

W piątek  o godz. 19.00 spotkanie  OAZY, zapraszamy na to spotkanie młodzież, która chce dołączyć do grupy oazowej.

Potrzebujemy kilku osób do śpiewana psalmów/psałterzystów/. Na chętnych czeka p. organista w sobotę po Mszy św. wieczorowej w kancelarii.

Za tydzień Mszą św. o godz. 10.00  w par Narodzenia NMP rozpoczną się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka.

W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 13.00 spotkanie rodziców i uczniów kl. III, którzy rozpoczynają przygotowania do I Komunii św.

W Echu Kat. przeczytamy:

 • „ Różaniec do Granic”
 • Zamiast narzekać na młodzież, warto przyjrzeć się przyczynom agresji i uzależnienia
 • Czym tak naprawdę jest męstwo .


W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Piotr Abramowski, Eugeniusz Borowiec, Władysława Bagłajewska…...

Dodano: 10 Wrzesień 2017
Fatima Dolina Pokoju konferencja o grzechu nieumiarkowania 08.09.2017 r

 

08.09.2017 r Konferencja o grzechu nieumiarkowania

Dodano: 08 Wrzesień 2017
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 3.09.2017r

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania
i ich rodzicami.
Z polecenia ks. biskupa przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swoich parafiach.

Od dzisiaj porządek sprawowania Mszy św. jak w ciągu roku, nie ma Mszy św. o 20.00.

 Rozpoczęły się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie, w piątki o 19.00.

Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły. Nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
Autobusy zabiorą uczniów z Terebeli o 7.22, a z Rakowisk o 7.15.

W Ciciborze  w kaplicy Msza św. rozpoczynająca rok szkolny też o godz. 8.00.

We wtorek, 5 września, przypada wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i pierwsza rocznica jej kanonizacji. Oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 18.00 przygotowuje Diakonia Miłosierdzia, której św. Matka Teresa jest patronką. Zapraszamy do modlitwy w intencji potrzebujących i cierpiących oraz tych, którzy niosą im pomoc.

W piątek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza św.
o godz. 9.00. Po Mszy św. wieczorowej kolejne spotkanie w ramach Doliny Pokoju i obchodu  setnej rocznicy objawień fatimskich oraz katecheza o grzechu nieumarkowania.

Za tydzień dożynki parafialne, zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.00 przedstawicieli parafii z naszych wiosek: z Cicibora Dużego, Cicibora Małego, Rakowisk i Terebeli. Będziemy dziękować za tegoroczne dary. W par. Narodzenia NMP suma odpustowa o 12.00

Również w przyszłą niedzielę, Mszą św. sprawowaną o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie po pielgrzymkowe pątników z grupy 10A, na które zapraszamy również pielgrzymów duchowych.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławimy uczniów kl. I i ich przybory szkolne.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Wywiad na temat objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie
 • Relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Różańcowych do Leśnej Podlaskiej
 • Męczeństwo sióstr nazaretanek z Nowogródka
 • Nowe zasady odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzęta.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności Jan Wietrzyński….

Dodano: 05 Wrzesień 2017
Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 27.08.2017 r

 

Wakacje dobiegają końca, od przyszłej niedzieli porządek sprawowania Mszy św. jak w ciągu roku: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00.

Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach, jakie przeszły przez naszą Ojczyznę.

We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Będziemy się modlić podczas Mszy św. o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

W tym tygodniu I piątek miesiąca, dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30. Zachęcamy dzieci zwłaszcza z klas IV, aby rozpoczęły obchodzenie I piątków miesiąca jako dziękczynienie za dar Komunii św.

Prosimy też kandydatów do sakramentu bierzmowania, aby w ramach przygotowania do przyjęcia tego sakramentu obeszli I piątki miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej 15 minutowa medytacja różańcowa i różaniec, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 precesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice różańcowe. Po Mszy św. o godz. 16.00 kolejne spotkanie z rodzicami i kandydatami do sakramentu bierzmowania.

1 września w piątek, przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Miejskie uroczystości rozpoczną się Mszą św. w par. św. Anny o godz. 10.30.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O księdzu Dolindo, jego ciężkiej życiowej doli i prostej modlitwie, która czyni cuda
 • Alkoholizm może dotknąć każdego
 • Ważne informacje dla wszystkich korzystających z programu 500+
 • 44 razy pielgrzymował pieszo na Jasną Górę

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Marian Woźniak i Eugeniusz Kosidło …   

Dodano: 27 Sierpień 2017
Dwudziesta Niedziela Zwykła - 20.08.2017r

 

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła, a w piątek z racji 25 dnia miesiąca modlitwy w intencji obrony życia. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

Monstrancja Fatimska – Wotum Polaków dla Fatimy wędruje przez polskie miasta. W środę w godz. 15.00 – 21.00 będzie w par. Narodzenia w Białej Podlaskiej.

W sobotę, 26 czerwca, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
W sobotę w Leśnej Podlaskiej Diecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w autobusie. Zachęcamy siostry i braci KŻR do wzięcia w niej udziału. Wyjazd autokarem z parkingu o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza pielgrzymka Rodzin do Leśnej Podlaskiej,  zachęcamy do licznego w niej udziału. Pielgrzymi zbierają się przed kościołem, by w szyku zorganizowanym za krzyżem wędrować do Pani Leśniańskiej.
Zwracamy się z prośbą do służb muzycznych, medycznych, porządkowych, które brały udział w pielgrzymce na Jasną Górę o pomoc w sprawnym jej przebiegu. Przewodnikiem grupy jest ks. Marek.
Prezydent Dariusz Stefaniuk dając pielgrzymom możliwość powrotu z Leśnej podstawi autobusy. Osoby zainteresowane tym niech się zapiszą w zakrystii.(do środy włącznie)

Ks. Biskup Kazimierz Gurda zaprasza wszystkie osoby konsekrowane, zakonnice i zakonników, instytuty świeckie, członków Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego a także rodziny osób konsekrowanych na II Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Konsekrowanych i ich Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w sobotę, 2 września 2017 r., o godz. 10.00.

Apel Ks. Biskupa Gurdy o pomoc poszkodowanym w nawałnicach.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wychodząc na przeciw osobom pokrzywdzonym organizuje szereg działań mających na celu pomóc tym osobom. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
W dniu 21.08.2017 o godz. 18.45 na stadionie przy ul. Warszawskiej odbędzie się mecz charytatywny. Organizatorzy zapraszają.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • O sztuce rozwiązywania konfliktów
 • Skąd bierze się upodobanie do „szemrania”
 • Jak wygląda posługa misjonarza w Boliwii
 • O niebezpieczeństwie wirusa HPV.
Dodano: 20 Sierpień 2017
Imieniny ks. Jacka 17.08.2017r


„Wiedz z niewzruszoną pewnością, że nie brak mi sług i posłańców, którym mogę dać zadanie poniesienia moich słów, którzy przeprowadzą moją wolę. Ale bardzo potrzeba, abyś ty błagał w mojej sprawie i żeby dzięki twej pomocy i pośrednictwu moja wola została spełniona". - Matka Boża z Guadalupe


Drogi księże Jacku w dniu Twoich imienin i urodzin.

Jesteśmy szczęśliwi, że mamy Ciebie, Pasterza, który dba o to byśmy pili ze źródła wody żywej.
Że mamy Nauczyciela, który sieje słowo- mając nadzieję , że wzejdzie plon stokrotny.
Opiekuna, który zapobiegliwie dolewa oliwy do naszych lamp, aby jej nie zabrakło na powitanie tego najważniejszego gościa.
Ojca, który z radością wita w swym progu zagubionego syna marnotrawnego.
Kapłana, który łamiąc się z nami ofiarnie chlebem, karmi nas do syta.
Człowieka, który każdego dnia troszczy się o to, byśmy stali się solą tej ziemi.
Dzisiaj życzymy
- Bożej miłości
- Matczynej opieki
- ludzkiej dobroci
- żelaznego zdrowia
-anielskiej cierpliwości
- wytrwałości Hioba
Niech Bóg obdarza Cię wszelkim dobrem, doda sił Ducha św. i twórczego natchnienia, byś mógł dalej służyć Kościołowi i przemieniał nasze serca.
Niech Twe wysiłki włożone w naszą formację i funkcjonowanie naszej pięknej świątyni, przełożą się na ogrom skarbów zgromadzonych w niebie.
Szczęść Boże

!

 

Więcej zdjęć TUTAJ cz.1

 

Więcej zdjęć TUTAJ cz.2

Dodano: 17 Sierpień 2017
Słowo na poczatku Mszy Św. ks. Adama 15.08.2017r

 

Słowo na poczatku Mszy Św. ks. Adama 15.08.2017r

Dodano: 15 Sierpień 2017
Dodano: 15 Sierpień 2017
Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 13 sierpnia 2017

 

Dzisiaj 13 sierpnia, różaniec fatimski odmówimy o 19.30 o 20.00 Msza św. wieczorowa i  apel pielgrzymkowy połączony z procesją fatimską.

W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – franciszkanina. Dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. W poniedziałek Msza św. o 20.00 i ostatni apel.

15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, porządek sprawowania Mszy  św. niedzielny/wakacyjny/. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Za przyczyną Królowej nieba i ziemi pobłogosławione zioła, kwiaty i owoce będą służyły dobru ludzi i zwierząt.

14 i 15 sierpnia będziemy przeżywali uroczystości odpustowe w Kodniu i Leśnej Podlaskiej. W gablocie znajdziemy dokładny program uroczystości.

15 sierpnia, odpust w par. Wniebowzięcia N. M. Panny na Woli, suma odpustowa o 12.30.

W czwartek wspomnienie św. Jacka, na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji naszego ks. Jacka.

Kino Merkury zaprasza w dniach 18 – 27 sierpnia na film: Fatima Ostatnia Tajemnica.

W Echu Katolickim przeczytamy:

 • Co mówi Kościół o wniebowzięciu Maryi
 • 100 rocznica powołania Rycerstwa Niepokalanej
 • Czystość jest najpewniejszą inwestycją w miłość
 • Bogata fotorelacja z trasy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę
 • Zachęta do wzięcia udziału w konkursach: literackim i fotograficznym.


 

Dodano: 14 Sierpień 2017
Dodano: 14 Sierpień 2017

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 93

Projekt i wykonanie Orange Computers