Odwiedzin: 401913

S??owo na NiedzielÄ? 20.09.2015r

EWANGELIA (Mk 9,30-37)

Je??li kto chce byÄ? pierwszym, niech bÄ?dzie ostatnim ze wszystkich

S??owa Ewangelii wed??ug ??wiÄ?tego Marka.

Jezus i Jego uczniowie podró??owali przez GalileÄ?, On jednak nie chcia??, ??eby kto wiedzia?? o tym. Poucza?? bowiem swoich uczniów i mówi?? im: „Syn Cz??owieczy bÄ?dzie wydany w rÄ?ce ludzi. Ci Go zabijÄ?, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie”. Oni jednak nie rozumieli tych s??ów, a bali siÄ? Go pytaÄ?.
Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy by?? w domu, zapyta?? ich: „O czym to rozmawiali??cie w drodze?” Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali siÄ? miÄ?dzy sobÄ? o to, kto z nich jest najwiÄ?kszy.
On usiad??, przywo??a?? Dwunastu i rzek?? do nich: „Je??li kto chce byÄ? pierwszym, niech bÄ?dzie ostatnim ze wszystkich i s??ugÄ? wszystkich”.
Potem wziÄ??? dziecko; postawi?? je przed nimi i objÄ?wszy je ramionami, rzek?? do nich: „Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imiÄ? moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie pos??a??”.

Oto s??owo Pa??skie.

RzucaÄ? ziarno

Jezus, przebywajÄ?c z uczniami, przekazywa?? im wiele informacji. Niektóre by??y dla nich niezrozumia??e, jak na przyk??ad ta o ??mierci i zmartwychwstaniu. ??yjemy w ??wiecie komunikacji masowej. Ka??dego dnia jeste??my zasypywani ogromnÄ? ilo??ciÄ? informacji. CzÄ???Ä? z nich jeste??my w stanie przyswoiÄ? i zapamiÄ?taÄ?, inne przechodzÄ? obok nas niezauwa??one. Ko??ció??, wykorzystujÄ?c ??rodki spo??ecznego przekazu, pragnie dotrzeÄ? z DobrÄ? NowinÄ? do jak najszerszego krÄ?gu osób. Czy wszyscy oni przyjmÄ? orÄ?dzie o zbawieniu? Tego nie wiemy. Nie zniechÄ?cajmy siÄ? jednak i czy??my swojÄ? powinno??Ä?. S??owo jest jak ziarno gorczycy. Raz rzucone wzrasta powoli. Uczniowie dopiero po czasie zrozumieli to, co do nich mówi?? Jezus.

Panie, powierzamy Ci ??rodki spo??ecznego przekazu: ich odbiorców i nadawców. Niech s??u??Ä? Prawdzie i bÄ?dÄ? przeka??nikami Dobrej Nowiny o zbawieniu.

Rozwa??anie zaczerpniÄ?te z „Ewangelia 2015”
Autor: ks. Mariusz Krawiec SSP
Edycja ??wiÄ?tego Paw??a