S??owo na NiedzielÄ? 27.09.2015r

EWANGELIA (Mk 9,38-43.45.47-48)

Zazdro??Ä?. Zgorszenie

S??owa Ewangelii wed??ug ??wiÄ?tego Marka.

Jan powiedzia?? do Jezusa: „Nauczycielu, widzieli??my kogo??, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imiÄ? wyrzuca?? z??e duchy, i zabraniali??my mu, bo nie chodzi?? z nami”. Lecz Jezus odrzek??: „Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imiÄ? moje, nie bÄ?dzie móg?? zaraz ??le mówiÄ? o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego ??e nale??ycie do Chrystusa, zaprawdÄ? powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Kto by siÄ? sta?? powodem grzechu dla jednego z tych ma??ych, którzy wierzÄ?, temu by??oby lepiej uwiÄ?zaÄ? kamie?? m??y??ski u szyi i wrzuciÄ? go w morze. Je??li twoja rÄ?ka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij jÄ?; lepiej jest dla ciebie u??omnym wej??Ä? do ??ycia wiecznego, ni?? z dwiemia rÄ?kami pój??Ä? do piek??a w ogie?? nieugaszony. I je??li twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij jÄ?; lepiej jest dla ciebie chromym wej??Ä? do ??ycia, ni?? z dwiema nogami byÄ? wrzuconym do piek??a. Je??li twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wy??up je; lepiej jest dla ciebie jednookim wej??Ä? do królestwa Bo??ego, ni?? z dwojgiem oczu byÄ? wrzuconym do piek??a, gdzie robak ich nie umiera i ogie?? nie ga??nie”.

Oto s??owo Pa??skie.

OdrzuciÄ? grzech

S??owa Jezusa piÄ?tnujÄ?ce zgorszenie sÄ? bardzo mocne. Lepiej utraciÄ? co?? ze swojej w??asno??ci, ni?? naraziÄ? siÄ? na grzech. Walka z grzechem wpisana jest w nasze ??ycie chrze??cija??skie. Szatan bÄ?dzie krÄ???y?? wokó?? nas i podsuwa?? nam ró??ne pokusy, aby nas odwie??Ä? od czynienia dobra. Do??wiadczajÄ? tego osoby, które opowiedzia??y siÄ? za Jezusem i ??wiadczÄ? o Nim, g??oszÄ?c Jego s??owo. Nie zniechÄ?cajmy siÄ? jednak. To Syn Bo??y pokona?? moce ciemno??ci i przez krzy?? oraz zmartwychwstanie otworzy?? nam bramy nieba. Krew i woda, które wyp??ynÄ???y z Jego przebitego boku, obmywajÄ? nas z grzechów i namaszczajÄ? do pe??nienia misji w Jego imiÄ?.

Panie, oto stajÄ? przed TobÄ? i pragnÄ? odrzuciÄ? grzechy, które mnie zniewalajÄ? i oddalajÄ? od Ciebie. B??ogos??aw mojemu postanowieniu i dodaj mi si??y, abym szed?? drogÄ?, którÄ? Ty wyznaczasz.

Rozwa??ania zaczerpniÄ?te z „Ewangelia 2015”
Autor: ks. Mariusz Krawiec SSP
Edycja ??wiÄ?tego Paw??a