S??owo na NiedzielÄ? 04.10.2015r

EWANGELIA KRÓTSZA (Mk 10,2-12)

Co Bóg z??Ä?czy??, tego cz??owiek niech nie rozdziela

S??owa Ewangelii wed??ug ??wiÄ?tego Marka.

Faryzeusze przystÄ?pili do Jezusa i chcÄ?c Go wystawiÄ? na próbÄ?, pytali Go, czy wolno mÄ???owi oddaliÄ? ??onÄ?.
OdpowiadajÄ?c zapyta?? ich: „Co wam nakaza?? Moj??esz?”
Oni rzekli: „Moj??esz pozwoli?? napisaÄ? list rozwodowy i oddaliÄ?”.
Wówczas Jezus rzek?? do nich: „Przez wzglÄ?d na zatwardzia??o??Ä? serc waszych napisa?? wam to przykazanie. Lecz na poczÄ?tku stworzenia Bóg «stworzy?? ich jako mÄ???czyznÄ? i kobietÄ?: dlatego opu??ci cz??owiek ojca swego i matkÄ? i z??Ä?czy siÄ? ze swojÄ? ??onÄ?, i bÄ?dÄ? oboje jednym cia??em». A tak ju?? nie sÄ? dwoje, lecz jedno cia??o. Co wiÄ?c Bóg z??Ä?czy??, tego cz??owiek niech nie rozdziela”.
W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedzia?? im: „Kto oddala ??onÄ? swojÄ?, a bierze innÄ?, pope??nia cudzo??óstwo wzglÄ?dem niej. I je??li ??ona opu??ci swego mÄ???a, a wyjdzie za innego, pope??nia cudzo??óstwo”.

Oto s??owo Pa??skie.

Dar ma????e??stwa

Jedno??Ä? kobiety i mÄ???czyzny w zwiÄ?zku ma????e??skim jest wpisana w Bo??y plan zbawienia. Im bardziej dwoje ludzi jest zjednoczonych ze sobÄ?, tym bardziej Bóg zostanie uwielbiony. ??ycie ma????e??skie jest jednÄ? z form powo??ania chrze??cija??skiego. Prze??yte dobrze prowadzi do ??wiÄ?to??ci. Naturalnym owocem ma????e??stwa jest potomstwo. Bóg obdarza ma????onków dzieÄ?mi, powierzajÄ?c im odpowiedzialno??Ä? za ich dobre wychowanie. Gdy pojawi siÄ? kryzys w ma????e??stwie, nie ulegajmy zbyt szybko pokusie rozstania. Szukajmy pomocy w grupach wsparcia, kursach, rekolekcjach i na modlitwie. Bóg pob??ogos??awi?? wasze ma????e??stwo w dniu ??lubu, a teraz bÄ?dzie was ochrania?? i wspomaga??.

Panie, polecam wszystkie ma????e??stwa, które prze??ywajÄ? trudne chwile i kuszone sÄ? wizjÄ? rozwodu. Ochraniaj je i wspieraj swojÄ? mocÄ?.

Rozwa??anie zaczerpniÄ?te z „Ewangelia 2015”
Autor: ks. Mariusz Krawiec SSP
Edycja ??wiÄ?tego Paw??a