Og??oszenia XXVIII Niedziela zwyk??a - 11.10.2015r

Dzisiaj prze??ywamy XV Dzie?? Papieski pod has??em: Jan Pawe?? II – Patron Rodziny. Celem  dni papieskich obchodzonych od 2001 roku jest propagowanie nauczania ??w. Jana Paw??a II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej m??odzie??y polskiej przez Fundacj? Dzie??o Nowego Tysi?clecia. Dzi?kujemy wszystkim, którzy z??o??yli ju?? lub z??o??? ofiary do puszek na stypendium dla tej m??odzie??y.

Dzisiaj prze??ywamy te?? 25 Lecie powstanie naszej parafii i Odpust ku czci jej patrona b??. o. Honorata. Uroczysto??ciom przewodniczy ks. biskup Kazimierz Gurda rozpoczynaj?c te?? wizytacj? kanoniczn? parafii ingresem o godz. 10.00. B?dzie te?? przewodniczy?? uroczystej Sumie odpustowej o godz. 13.00. O 16.30 zechce si? spotka? z Rad? Parafialn?, a o 17.00 ze wszystkimi wspólnotami naszej parafii.

Jutro Msz? ??w. o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Chwa??y i b?dziemy dzi?kowa? Panu za 25 lat s??u??by Bo??ej w tej  ??wi?tyni.
We wtorek w sam dzie?? o. Honorata o 17.30 siostry ze Zgromadzenia Sióstr S??ug Jezusa za??o??onego przez naszego patrona poprowadz? ró??aniec, a nast?pnie ojcowie kapucyni odprawi? Msz? ??w. Uroczysto??? zako??czymy procesj? fatimsk? bo b?dzie to 13 dzie?? miesi?ca i uca??owaniem relikwii b??. o. Honorata Ko??mi??skiego.

W czwartek po Mszy ??w. wieczorowej dzieci ze szko??y podstawowej nr 9 wyst?pi? z przedstawieniem o b??. o. Honoracie.

W pi?tek, 16 pa??dziernika  ks. biskup o godz. 8.00 odprawi w naszej  ??wi?tyni Msz? ??w. i w ramach wizytacji odwiedzi wszystkie nasze szko??y.

Za tydzie?? ??wiatowym Dniem Misyjnym rozpoczniemy Tydzie?? Misyjny, sk??adka na tac? b?dzie przeznaczona na cele Misyjne Ko??cio??a.

Za tydzie?? o godz. 10.45. pos??uchamy programu: „??piewane wspomnienia Bohaterów Podlasia”. W??ród nich b??. o. Honorat Ko??mi??ski. Program przedstawi grupa wokalna „AVE” pod kierunkiem p. Leona G??uchowskiego.

W przysz??? niedziel? b?dziemy te?? prze??ywa? Dzie?? Pracowników S??u??by zdrowia z racji przypadaj?cego ??wi?ta ich patrona ??w. ?ukasza. Zapraszamy na Msz? ??w. na godz. 18.00 a pó?? godz. wcze??niej przedstawiciele S??u??by Zdrowia poprowadz? ró??aniec.

Podajemy do wiadomo??ci, ??e alumn Wy??szego Seminarium Duchownego  Diecezji Siedleckiej Micha?? Pniewski, syn Marka, jest kandydatem do ??wi?ce?? diakonatu i kap??a??stwa.
W Echu Kat. przeczytamy:

Papie?? Franciszek do M??odych

- Czym jest Krucjata Wyzwolenia Cz??owieka

- Dlaczego witamina D jest tak wa??na dla organizmu

- O misjonarzu z Samogoszczy, który blisko 50 lat pracuje w Brazylii.

Dodano: 12 Październik 2015