Odwiedzin: 401979

Og??oszenia XXIX Niedziela Zwyk??a 18.10.2015r

XXIX niedziela jest ??wiatowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna Tydzie?? Misyjny pod has??em: „Od nawrócenia do misji”.
Dzi?? swoj? modlitw? obejmujemy równie?? pracowników S??u??by Zdrowia z racji ??wi?ta ??w. ?ukasza, ewangelisty i lekarza. O 17.30 ró??aniec poprowadzi personel medyczny, a Msz? ??w. o godz. 18.00 b?d? koncelebrowali kap??ani bialscy w intencji ??yj?cych i zmar??ych pracowników S??u??by Zdrowia.

W czwartek liturgiczne wspomnienie ??w. Jana Paw??a II; po Mszy ??w. b?dzie mo??liwo??? uca??owania Jego relikwii. Rozpoczniemy w tym dniu Nowenn? przed ??DM; zapraszamy m??odzie??, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Kolejne spotkanie m??odzie??y w ramach „Przystanku Bia??a” odb?dzie si? w pi?tek 23 pa??dziernika w parafii ??w. Anny. W programie m.in.: debiut zespo??u przygotowuj?cego si? na ??wiatowe Dni M??odzie??y – Newsy ??DM – ró??aniec w pi?ciu j?zykach ??wiata – agapa.

W przysz??? niedziel? liczenie wiernych obecnych w ko??ciele i  przyst?puj?cych do Komunii ??wi?tej.

Za tydzie?? o godz. 15.00 odb?dzie si? w ko??ciele spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania ucz?cych si? poza nasz? parafi? oraz kandydatów z Katolickiego Gimnazjum.

Ks. Marek zaprasza p?tników grupy 10A na spotkanie 25 pa??dziernika o godz. 13.00. W programie: Msza ??w., Adoracja Naj??wi?tszego Sakramentu i spotkanie przy ognisku w o??rodku  „Mustang” w Rakowiskach.

W przysz??? niedziel? po Mszy ??wi?tej wieczorowej modlitwy w intencji obrony ??ycia, a nast?pnie rozpocznie si?, w ciszy, adoracja Naj??wi?tszego Sakramentu w bocznej kaplicy, która potrwa do godz. 21.00, na któr? wszystkich zapraszamy. W tym czasie b?dzie równie?? mo??liwo??? skorzystania ze spowiedzi ??wi?tej.

Dobieg??y ko??ca uroczysto??ci zwi?zane z 25 - Leciem naszej parafii, odpustem ku czci b??. o. Honorata i wizytacj? kanoniczn?. Nadszed?? czas, aby podzi?kowa? wszystkim, którzy natrudzili si? w ich przygotowaniu. Dzi?kujemy Komitetowi Organizacyjnemu, dzi?kujemy paniom, które upiek??y kilkadziesi?t pysznych ciast, dzi?kujemy scholi m??odzie??owej i chórowi. Dzi?kujemy za przybycie na spotkanie z ks. biskupem Radzie parafialnej i wspólnotom naszej parafii. Dzi?kujemy wszystkim za obecno??? i modlitw?. Ksi?dz biskup  si? ucieszy??, ??e tyle nas by??o na ka??dej Mszy ??w., ucieszy?? si? te?? z obecno??ci lektorów i ministrantów. Starajmy si?, ??eby za 25 lat by??o jeszcze lepiej.
Ks. biskup wspomnia?? na Mszach ??w. o siostrach, które b?d? prowadzi??y Katolickie Przedszkole w dawnej kaplicy, a zamieszkaj? na razie w cz???ci naszego nowego domu. Ma to si? dokona? ju?? w czerwcu przysz??ego roku. Potrzeba wi?c przyspieszy? prace. Doko??czy? zacz?t? elektryfikacj? i do zimy otynkowa?.

Zbli??a si? wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmar??ych i listopad, miesi?c po??wi?cony ich pami?ci. Na stoliku za ??awkami i pod oknami le??? kartki wypominkowe na których wypisujemy naszych bliskich zmar??ych.

Jutro o godz. 14.30, w Przedszkolu Katolickim Anio??a Stró??a, odb?dzie si? spotkanie rodziców dzieci ucz?szczaj?cych do tego przedszkola z ks. Biskupem.

Uczniowie Liceum Ogólnokszta??c?cego im. Stanis??awa Staszica w Bia??ej Podlaskiej, mieszcz?cego si? przy ul. Akademickiej 8, zapraszaj? na Koncert Piosenki Religijnej, w niedziel? (25 pa??dziernika), na godz. 17.00. Po koncercie b?dzie mo??liwo??? wsparcia wyjazdu m??odzie??y tej szko??y na ??wiatowe Dni M??odzie??y do Krakowa.

W czwartek rano maturzy??ci z „Elektryka” wyje??d??aj? na autokarow? pielgrzymk? do Cz?stochowy. Koszt wyjazdu to 80 z??. Powrót w pi?tek ok. po??udnia. Zg??oszenia przyjmuje ks. S??awomir w zakrystii.

Parafia Wniebowzi?cia NMP na „Woli” organizuje w dniach 23 – 25 pa??dziernika 2015 r. pielgrzymk? w Sudety i do Pragi na, któr? s? jeszcze wolne miejsce. Zapisy przyjmuje ks. Leszek.

- o sile Ro??a??ca,

- o rozpoczynaj?cym si? dzisiaj tygodniu misyjnym

- oraz odpowied?? na pytanie czy ma????e??stwo po zdradzie jest mo??liwe.

Na stoliku za ??awkami wy??o??ony jest Tygodnik „Niedziela” do wzi?cia za darmo.

W minionym tygodniu odesz??a do wieczno??ci: Janina ?ukaszuk

Dodano: 18 Październik 2015