Odwiedzin: 401988

Niedziela Chrystusa Kr??la Wszech??wiata 22.11.2015

Uroczysto??Ä? Jezusa Chrystusa, Króla Wszech??wiata jest ??wiÄ?tem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia M??odzie??y. ZachÄ?camy m??odzie?? do wstÄ?powania w ich szeregi. Dzia??alno??Ä? tej organizacji jest bardzo po??yteczna dla parafii, diecezji i ca??ego Ko??cio??a. PiÄ?knym darem dla papie??a Franciszka z racji zbli??ajÄ?cych siÄ? ??DM by??oby powiÄ?kszenie szeregów tego stowarzyszenia.
W najbli??szy piÄ?tek 27 listopada kolejny „Przystanek Bia??a” w par. Chrystusa Mi??osiernego – poczÄ?tek godz. 19.00. Zapraszamy m??odzie??. W programie: ??wiadectwa, pantomima, wspólne ??piewy, Teatr Ognia, poczÄ?stunek.

Z racji przypadajÄ?cego dzisiaj wspomnienia ??w. Cecylii, patronki muzyki sakralnej    i ??piewu ko??cielnego kierujemy wyrazy wdziÄ?czno??ci pod adresem p. Huberta, naszego organisty, prowadzÄ?cym chór, scholÄ? dzieciÄ?cÄ? i m??odzie??owÄ?, oraz wszystkim uczestnikom za s??u??bÄ? Bogu i nam przez ??piew i grÄ? na instrumentach. Niech ??w. Cecylia wyprasza wam wszelkie ??aski na ca??e ??ycie.

W ??rodÄ?, 25 listopada po Mszy ??w. wieczorowej Diakonia ??ycia zaprasza na cmentarz przy ul. Janowskiej na modlitwy przy pomniku dzieci zmar??ych przed narodzeniem i za ich rodziców. Zbiórka przy g??ównej bramie o godz. 19.00. We??my znicze.

Od 27 listopada w kinie Merkury bÄ?dzie wy??wietlany film: „Zakazany Bóg”. Jest to kolejny po Cristiadzie film ukazujÄ?cy okrutne prze??ladowania Ko??cio??a w XX w.

Za tydzie?? I niedziela Adwentu na Mszy ??w. o godz. 10.00 pob??ogos??awimy wie??ce adwentowe. Wykonajmy w domu ma??y wieniec z czterema ??wieczkami i przynie??my do po??wiÄ?cenia. Zapalana co tydzie?? jedna ??wieca bÄ?dzie nam przypomina??a o zbli??ajÄ?cych siÄ? ??wiÄ?tach. Przy wie??cu zgromadzi siÄ? rodzina na modlitwie i czytaniu Pisma ??w.
I niedzielÄ? Adwentu rozpoczynamy Rok Mi??osierdzia dlatego kwadrans przed 10.00 bÄ?dziemy ??piewali KoronkÄ? do Bo??ego Mi??osierdzia.(w I niedzielÄ? miesiÄ?ca pozostaje ró??aniec)

W niedzielÄ?, 6 grudnia Domowy Ko??ció?? w ramach akcji „Rodzina rodzinie” bÄ?dzie zbiera?? produkty ??ywno??ciowe, które przed ??wiÄ?tami otrzymajÄ? ubogie rodziny. ZachÄ?camy parafian do wsparcia tej dobroczynnej akcji.
Potrzebujemy te?? chÄ?tnych do w??Ä?czenia siÄ? w pracÄ? zespo??u charytatywnego dzia??ajÄ?cego przy naszej parafii.

Zapraszamy te?? do odwiedzania naszego parafialnego profilu na facebooku.

W Echu Kat. przeczytamy: O przygotowaniach  naszej diecezji do 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Roku Mi??osierdzia – Jaka Francja, Europa, Ko??ció?? i  ??wiat po zamachu w Pary??u – Ile powinna trwaÄ? ??a??oba, jak d??ugo nosiÄ? czarny strój.

Pan organista rozniesie op??atki wg nastÄ?pujÄ?cego porzÄ?dku:

ul. Janowska

poniedzia??ek  od 17.00      -  66A, 66B, 70A