Pierwsza Niedziela Adwentu - 29.11.2015r

W dzisiejszÄ? pierwszÄ? niedzielÄ? Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który prze??ywaÄ? bÄ?dziemy pod has??em: „Nowe ??ycie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050 – lecia chrztu Polski oraz rok, w którym
w naszej Ojczy??nie, w Krakowie odbÄ?dÄ? siÄ? ??wiatowe Dni M??odzie??y. Módlmy siÄ? zatem codziennie, by dobrze prze??yÄ? ten wyjÄ?tkowy czas.
    Wczoraj delegaci z naszej parafii przywie??li z katedry siedleckiej jubileuszowÄ? ??wiecÄ? i bÄ?dÄ? one p??onÄ?Ä? we wszystkich polskich parafiach w I niedziele miesiÄ?ca, przypominajÄ?c ??wiat??o wiary przyjÄ?te w 966 roku, ??wiat??o, którym pragniemy ??yÄ?
i przekazaÄ? je przysz??ym pokoleniom.
    Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci bÄ?dÄ? odprawiane Msze ??w. „roratnie” w ??rody i soboty o 6.20. W ??rody o 6.00 nowenna,
a w soboty godzinki. (dzieci niech przyjdÄ? z lampionami).
    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiÄ?ca po Mszy ??w. wieczorowej modlitwy w intencji kap??anów i o powo??ania. W I piÄ?tek dodatkowa Msza ??w. o 16.00, spowied?? od 15.30.  W  I sobotÄ? adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do 21.00. W I niedzielÄ? adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu po Mszy ??w. o 10.00.
    Druga niedziela Adwentu jest dniem pomocy Ko??cio??owi na Wschodzie, po Mszach ??w. bÄ?dÄ? zbierane do puszek ofiary na ten cel.
    Od dzisiaj mo??emy nabywaÄ? ??wiece wigilijne. PieniÄ?dze przeka??emy diecezjalnej Caritas.
    Za tydzie?? do busa przy ko??ciele bÄ?dzie mo??na przynosiÄ? dary, które podzielimy na paczki i dostarczymy najbardziej ubogim rodzinom. W ten sposób przy??Ä?czymy siÄ? do akcji Rodzina – Rodzinie.
    DziÄ?kujemy rodzinom, które pobra??y op??atki i wszystkim, którzy podjÄ?li trud rozniesienia. Op??acili??my za nie  elektryfikacjÄ? i tynkowanie.
    Za tydzie?? rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, przeprowadzi je
ks. dr pra??at Andrzej Jakubowicz, proboszcz i budowniczy ko??cio??a w Sarnakach.
    W dniach 28 kwietnia do 05 maja 2016 r., bÄ?dzie organizowana pielgrzymka
z naszej parafii do Ziemi ??wiÄ?tej. Szczegó??owe informacje u ks. Rados??awa.
    W Echu Kat. przeczytamy: Po co jest Adwent – Po??egnanie siostry Heleny Uss – Czy mo??na spotkaÄ? Boga na Facebooku – O niezwyk??ej ucieczce z obozu
w Sobiborze.
    Przyby??a dzisiaj do nas Siostra El??bieta M??ynarczyk ze zgromadzenia Sióstr S??u??ek NMP Niepokalanej, która bÄ?dzie dyrektorkÄ? przedszkola b??. o. Honorata
w naszej dawnej kaplicy i zechce teraz przybli??yÄ? ten temat.

Odeszli do Pana: + Józef Jankowski i Albin Antol…...

Dodano: 30 Listopada 2015