Otwarcie Bramy Mi??osierdzia w katedrze siedleckiej 13.12.2015 rok

W Uroczysto??Ä? Niepokalanego PoczÄ?cia Naj??wiÄ?tszej Maryi Panny, 08 grudnia 2015 r., Ojciec ??wiÄ?ty Franciszek, zainaugurowa?? Nadzwyczajny Jubileusz Mi??osierdzia otwierajÄ?c, w Bazylice ??w. Piotra na Watykanie, Drzwi ??wiÄ?te - BramÄ? Mi??osierdzia. Jednocze??nie Papie?? zwróci?? siÄ? z pro??bÄ?, aby w III niedzielÄ? Adwentu „w ka??dym Ko??ciele partykularnym, w Katedrze, która jest Ko??cio??em-MatkÄ? dla wszystkich wiernych, bÄ?d?? te?? w Konkatedrach lub te?? w innych ko??cio??ach o szczególnym znaczeniu, zosta??a otworzona na ca??y rok taka sama Brama Mi??osierdzia”. DziÄ?ki nim wierni na ca??ym ??wiecie bÄ?dÄ? mogli do??wiadczyÄ? ??aski nawrócenia, przebaczenia i pokoju.
W katedrze siedleckiej otwarcia Bramy Mi??osierdzia dokona?? ks. biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda. Obecni na tej uroczysto??ci parafialni koordynatorzy dzie?? mi??osierdzia, na rÄ?ce ks. biskupa z??o??yli deklaracje zawierajÄ?ce konkretne propozycje dzia??a?? charytatywnych zaplanowanych w parafiach na czas Jubileuszu Mi??osierdzia.
NaszÄ? parafiÄ? reprezentowali cz??onkowie Diakoni Mi??osierdzia oraz ks. Jacek.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z dzisiejszego wydarzenia (filmu i zdjÄ?Ä?)

.

Galeria - ZDJÄ?CIA                         Film - TUTAJ