Trzecia Niedziela Adwentu - 13.12.2015 rok

Dzisiejsza niedziela III Adwentu to Niedziela Rado??ci, ??e Pan jest ju?? blisko, ??e przychodzi, by nam udzieliÄ? swoich darów i ??ask.

Dzisiaj w bazylice ??w. Jana na Lateranie i w we wszystkich katedrach na ??wiecie RozpoczÄ?cie Nadzwyczajnego Jubileuszu Mi??osierdzia w Diecezji.
W katedrze siedleckiej ks biskup otworzy BramÄ? Mi??osierdzia o godz. 10.00 i rozpocznie ??wiÄ?towanie Nadzwyczajnego Jubileuszu w naszej Diecezji. Od nas pojechali parafialni koordynatorzy z deklaracjami zawierajÄ?cymi konkretne propozycje dzia??a?? charytatywnych na czas Jubileuszu.

Dzisiaj wspominamy te?? dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat Tragedii Katy??skiej. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
Rozpoczynamy te?? kwartalne dni modlitw o ??ycie chrze??cija??skich rodzin.

W parafii WniebowziÄ?cia N. M. Panny na Woli dzisiaj o godz. 17.00 ods??oniÄ?cie tablicy po??wiÄ?conej ofiarom stanu wojennego, Msza ??w. i koncert pie??ni patriotycznych i solidarno??ciowych. Zaprasza Prezydent Miasta i Oddzia?? NSZZ Solidarno??Ä?.

W ??rodÄ? rozpoczynamy NowennÄ? do DzieciÄ?tka Jezus, codziennie o 17.40.
W ??rodÄ? przyjedzie do nas samochód z jab??kami od godz. 11.00 bÄ?dziemy je wydawaÄ?. Prosimy wziÄ?Ä? ze sobÄ? torbÄ?.

W przysz??Ä? niedzielÄ? na Mszy ??w. o godz. 10.00 dokonamy uroczystego rozpoczÄ?cia Jubileuszu Mi??osierdzia w naszej wspólnocie parafialnej – rozwa??ymy co jest istotÄ? Roku Mi??osierdzia.

Za tydzie?? przed ko??cio??em bÄ?dziemy mogli nabyÄ? stroiki i ozdoby ??wiÄ?teczne rozprowadzane przez O??rodek „Misericordia” w Bia??ej Podlaskiej. W ten sposób pomo??emy niepe??nosprawnym.

SÄ? jeszcze do nabycia ??wiece na stó?? wigilijny i sianko, rozprowadza je m??odzie?? z KSM -u  przed ko??cio??em.

- Otwarcie drzwi ??wiÄ?tych, ko??cio??y i bramy mi??osierdzia. wszystko o Wielkim Jubileuszu

- Czy odmowa rozgrzeszenia oznacza brak mi??osierdzia

- Jak przebiegajÄ? przygotowania do ??DM w naszej diecezji

- Czy nasza m??odzie?? i dzieci sÄ? zagro??one alkoholizmem.

Odeszli do wieczno??ci: + Krzysztof Lewicki i Ryszard Szyszko………….

Dodano: 14 Grudzień 2015