Og??oszenia IV Niedziela Zwyk??a 31.01.2016r

Dzisiaj obchodzimy ??wiatowy Dzie?? TrÄ?dowatych. To szczególna okazja, by pomodliÄ? siÄ? za cierpiÄ?cych na tÄ? strasznÄ? chorobÄ? i za tych, którzy spieszÄ? im z pomocÄ?.

Dzisiaj po Mszy ??w. o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

We wtorek 2 lutego, przypada ??wiÄ?to Ofiarowania Pa??skiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest ??wiÄ?tem Matki Bo??ej Gromnicznej. Dodatkowa Msza ??w. o godz. 9.00. po??Ä?czona z procesjÄ?. B??ogos??awie??stwo gromnic na ka??dej Mszy ??w.

W tym dniu bÄ?dziemy te?? obchodziÄ? ??wiatowy Dzie?? ??ycia Konsekrowanego. Otoczymy naszÄ? modlitwÄ? tych, którzy przez sk??adane ??luby zakonne pragnÄ? ca??kowicie ofiarowaÄ? swoje ??ycie Panu Bogu, ??yjÄ?c wed??ug rad ewangelicznych: czysto??ci, ubóstwa i pos??usze??stwa. Ofiary sk??adane na tace 2 lutego bÄ?dÄ? przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych.

W ??rodÄ?, 3 lutego wspomnienie ??w. B??a??eja, którego czcimy jako orÄ?downika w chorobach gard??a. Po Mszach ??w. udzielimy specjalnego b??ogos??awie??stwa.

W piÄ?tek, 5 lutego, wspomnienie ??w. Agaty, po drugiej Mszy ??w.(godz. 7.00) b??ogos??awie??stwo chleba i wody.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piÄ?tek i I sobota miesiÄ?ca. W I czwartek po  Mszy ??w. wieczorowej wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu i modlitwy w intencji kap??anów, w I piÄ?tek dodatkowa Msza ??w. o godz. 16.00 (spowied?? od 15.30) a w I sobotÄ? adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do 21.00.

W przysz??Ä? niedzielÄ? adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu po Mszy ??w. o godz. 10.00. K??R zmieniajÄ? tajemnice ró??a??cowe.

Od 29 stycznia mo??emy zobaczyÄ? w kinie Merkury film pt. Bernadetta. Cud w Lourdes. (zob. gabl.)
7 lutego odbÄ?dzie siÄ? Pielgrzymka Amazonek do Matki Bo??ej Kode??skiej(program w gabl.)

W przysz??Ä? niedzielÄ? w Liceum im. Kraszewskiego odbÄ?dzie siÄ? akcja: „Dzie?? Dawcy Szpiku dla Tymonka i innych” w godz. 10.00 – 16.00. Potrzebne sÄ? chÄ?tne osoby, które zarejestrujÄ? siÄ? na potencjalnych dawców szpiku.(szczegó??y  gablocie).

Bialskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym, oraz z kl. I – III na „Bal Królowej Zimy”, który odbÄ?dzie siÄ? 7 lutego w sali  przy ul. Brzeskiej 41. wstÄ?p – 5 z??. (zob. gabl.)

W Echu Kat. przeczytamy:

• Zako??czenie Roku ??ycia Konsekrowanego
  • W jakim kierunku zmierza Europa
  • Wp??yw jako??ci jedzenia na naszÄ? psychikÄ?.

W minionym tygodniu odesz??a do Pana: + Golanko Renata …..

Dodano: 01 Luty 2016