Odwiedzin: 402098

Og??oszenia V Niedziela Zwyk??a 07.02.2016r

Od dzisiaj rozpoczyna siÄ? Tydzie?? Modlitw o Trze??wo??Ä?, a w ??rodÄ? czas Wielkiego Postu, niech zaowocujÄ? dobrymi postanowieniami i ich wiernÄ? realizacjÄ?, a wy??o??ona Parafialna KsiÄ?ga Trze??wo??ci – bod??cem do ich podjÄ?cia.

??rodÄ? PopielcowÄ? rozpoczynamy Wielki Post, Msze ??w, po??Ä?czone z posypaniem g??ów popio??em na znak pokuty za grzechy bÄ?dÄ? celebrowane: 6.20, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W Ciciborze o 17.00.

W ??rodÄ? PopielcowÄ? obowiÄ?zuje wstrzemiÄ???liwo??Ä? od spo??ywania pokarmów miÄ?snych i post ??cis??y, nazywany inaczej ilo??ciowym. Polega on na tym, ??e jemy raz do syta, a dwa razy lekko siÄ? posilamy. Prawem o wstrzemiÄ???liwo??ci sÄ? zwiÄ?zane osoby, które uko??czy??y 14 rok ??ycia a?? do ??mierci, prawem za?? o po??cie ??cis??ym sÄ? zwiÄ?zane wszystkie osoby pe??noletnie, czyli te, które uko??czy??y 18 rok ??ycia, a?? do rozpoczÄ?cia 60 roku ??ycia. Przypominamy tak??e, ??e we wszystkie piÄ?tki roku obowiÄ?zuje nas wstrzemiÄ???liwo??Ä? od pokarmów miÄ?snych, a znosi jÄ? og??oszona dyspensa lub przypadajÄ?ca uroczysto??Ä?.

W g??Ä?bokim prze??ywaniu Wielkiego Postu pomogÄ? nam nabo??e??stwa wielkopostne. W piÄ?tki Droga Krzy??owa: 9.00 i 17.15 dla doros??ych, o 16.00 dla dzieci, o 18.30 dla m??odzie??y. Gorzkie ??ale w niedziele po Mszy ??w. o 10.00 i 17.45.
PamiÄ?tajmy, ??e Wielki Post jest „ czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bo??ej z Lourdes i ??wiatowy Dzie?? Chorego. Msza ??w. dla chorych i osób w podesz??ym wieku po??Ä?czona z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 9.00. Prosimy pomóc chorym w dostaniu siÄ? do ko??cio??a.

W piÄ?tek, 12 lutego kolejny przystanek Bia??a. OdbÄ?dzie w par. WniebowziÄ?cia N.M.Panny. Zapraszamy m??odzie??, poczÄ?tek spotkania o godz. 19.00.

ChodzÄ?c po kolÄ?dzie zapisywali??my rodziny chÄ?tne przyjÄ?Ä? m??odzie??, która przyjedzie do Polski na ??wiatowe Dni M??odzie??y. Teraz chcemy podziÄ?kowaÄ? bo ponad 100 osób znajdzie zamieszkanie w naszej parafii. Bóg wam zap??aÄ?.
Do 25 lutego mo??e zapisywaÄ? siÄ? m??odzie?? na wyjazd pociÄ?giem do Krakowa. Wpisowe 100 z??. Osoby, które ju?? siÄ? zapisa??y niech potwierdzÄ? swój wyjazd u ks. Marka.

W gablocie znajdziemy informacje na temat pielgrzymki do W??och.

• Czy wiara pomaga w cierpieniach zwiÄ?zanych z chorobÄ?
  • Wiadomo??ci o przygotowaniach do ??DM
  • Dlaczego katolik ma prawo domagaÄ? siÄ?, by religia by??a finansowana z bud??etu pa??stwa.

W minionym tygodniu odszed?? do Pana: + Micha?? Jas??owski …

Dodano: 08 Luty 2016