Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016r

Na poczÄ?tku Wielkiego Postu wzbud??my w sobie pragnienie owocnego i dobrego prze??ycia tego czasu. TakÄ? okazjÄ? sÄ? ró??ne umartwienia czy wyrzeczenia bÄ?d?? te?? dobre postanowienia. Warto te duchowe Ä?wiczenie podjÄ?Ä?.

Zapraszamy do udzia??u w nabo??e??stwach wielkopostnych: w piÄ?tki Droga Krzy??owa dla doros??ych o 9.00 i 17.15, dla dzieci o 16.00, dla m??odzie??y o 18.30. W niedziele Gorzkie ??ale po Mszy ??w. o 10.00 i 17.45.00.

TrwajÄ? katechezy neokatechumenalne, na dzisiejszej o godz. 19.00 bÄ?dzie g??oszony kerygmat.

W przysz??Ä? niedzielÄ? bÄ?dziemy go??cili cz??onków wspólnoty Anonimowych Alkoholików. PodzielÄ? siÄ? krótkim ??wiadectwem swojego ??ycia i wyj??cia z na??ogu. Wiele rodzin do??wiadcza problemu alkoholizmu, a dziÄ?ki ich ??wiadectwu mo??e uzyskajÄ? nadziejÄ? i wskazówkÄ? gdzie szukaÄ? pomocy.

Rekolekcje Wielkopostne rozpocznÄ? siÄ? w naszej parafii przed IV niedzielÄ? postu. W pierwszym dniu rekolekcji (piÄ?tek) po wieczorowej Mszy ??w. wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzy??owa. 15 osobowe grupy wyposa??one w mapki i rozwa??ania wyruszÄ? w trasÄ?. Szczegó??y w gablocie.

Druga niedziela wielkiego postu jest niedzielÄ? pomocy Ko??cio??owi w ??wiecie „Ad Gentes”. - na ten cel bÄ?dÄ? za tydzie?? zbierane ofiary do puszek.

Dzieci i m??odzie?? rozpoczynajÄ? ferie zimowe. Przypominamy o obowiÄ?zku uczestniczenia we Mszy ??w. bez wzglÄ?du na to czy zostajemy w domu czy gdzie?? wyjedziemy.

Na o??tarzu w kaplicy Maki Bo??ej sÄ?  wy??o??one skarbonki z napisem Ja??mu??na Wielkopostna. Zgromadzone oszczÄ?dno??ci z??o??ymy w NiedzielÄ? PalmowÄ? jako dar serca dla chorych, zw??aszcza dzieci.

• Czym jest, a czym nie jest mi??o??Ä?
  • Wielkopostny cykl „??ladami Jezusa”
  • O b??. ojcu Stanis??awie Papczy??skim
  • Jak rozpoznaÄ? obecno??Ä? antychrysta w ??wiecie.

W minionym tygodniu odeszli do wieczno??ci: +Nowak Helena, Kazimierz Zawadzki, Halina Maziejuk i El??bieta Panasiuk…….

Dodano: 14 Luty 2016