Druga Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2016r

Dzisiejsza  niedziela  jest   po??wiÄ?cona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyj??ciu ze ??wiÄ?tyni bÄ?dzie mo??na wesprzeÄ? dzie??o misyjne Ko??cio??a sk??adajÄ?c do puszek ofiarÄ? na ten cel.

ZachÄ?camy do uczestnictwa w nabo??e??stwach wielkopostnych: Gorzkie ??ale w niedziele po Mszy ??w. o 10.00 i 17.45  Droga Krzy??owa w piÄ?tek: 9.00, 16.00 – dzieci, 17.15 i 18.30 – m??odzie??.

Jutro przypada ??wiÄ?to Katedry ??w. Piotra Aposto??a. Przyjd??my w tym dniu na MszÄ? ??w. a przede wszystkim pamiÄ?tajmy w modlitwie o nastÄ?pcy ??w. Piotra, który nie przestaje prosiÄ? o to wsparcie.

Bialskie OHP zaprasza m??odzie?? do udzia??u w projekcie: „Akcja Aktywizacja”.(zob.  Gabl.)

25 lutego po Mszy ??w. wieczorowej wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu, adoracja w ciszy i mo??liwo??Ä? spowiedzi.

28 lutego odbÄ?dÄ? siÄ? miejskie obchody Narodowego Dnia PamiÄ?ci ??o??nierzy WyklÄ?tych. Tego dnia 70 lat temu, mieszka??cy naszego miasta witali powracajÄ?cych z sowieckiej niewoli ??o??nierzy AK, BCH, NSZ i innych formacji podziemia niepodleg??o??ciowego, którzy zostali zes??ani przez NKWD na katorgÄ? w ??agrach. W zwiÄ?zku z tym w przysz??Ä? niedzielÄ? MszÄ? ??w. o godz. 10.00 w par. Narodzenia NMP sprawowanÄ? w int. Ojczyzny i ??o??nierzy podziemia rozpocznÄ? siÄ? obchody.

PorzÄ?dek uroczysto??ci:
10.00      Msza ??w. w ko??ciele Narodzenia N. M. Panny.
11.00      Przemarsz pod gmach Zak??adu Karnego przy ul. Prostej
  Ods??oniÄ?cie tablicy ku czci Niez??omnych ??o??nierzy
11.20      Apel Poleg??ych
11.30      Przemówienia i z??o??enie kwiatów
12.00     Start ulicznego biegu Wilczym Tropem
12.10     Koncert pie??ni ??o??nierskich w wykonaniu funkcjonariuszy   S??u??by WiÄ?ziennej

Przypominamy m??odzie??y, ??e tylko do 25 lutego mo??na siÄ? zapisywaÄ? na wyjazd pociÄ?giem do Krakowa na ??DM. BÄ?dzie to jedna z najdogodniejszych form prze??ycia piÄ?knych chwil. Zapisy i szczegó??owe informacje u ks. Marka.

W Echu Kat. przeczytamy:

• Relacja z Diecezjalnego Kongresu Zelatorek i Zelatorów
  • Jak Karol Wojty??a przekona?? Ko??ció?? do kultu Bo??ego Mi??osierdzia
  • O s??uchaniu siebie i dzieci, czyli jak mÄ?drze wychowywaÄ?
  • Jak samorzÄ?dy przygotowujÄ? siÄ? do realizacji programu 500 plus
  • Jak wielka jest waga przebaczenia w uzdrowieniu duchowym.

W minionym tygodniu odszed?? do Pana: + Jerzy Wierzejski, + Ewelina ...

Dodano: 21 Luty 2016