Sakrament Bierzmowania w naszej parafii 17.03.2016r

17 marca w naszej parafii w trakcie uroczystej Mszy ??wiÄ?tej ks. biskup siedlecki Piotr Sawczuk udzieli?? Sakramentu Bierzmowania. Do tego sakramentu przystÄ?pi??o 151 osób. Na poczÄ?tku Mszy ??w. przedstawiciele rodziców, ??wiadków oraz kandydatów do bierzmowania powitali ks. biskupa i poprosili o dope??nienie wtajemniczenia chrze??cija??skiego swoich dzieci. W odpowiedzi na pro??bÄ? rodziców ks. biskup na poczÄ?tku Mszy ??wiÄ?tej powita?? wszystkich zgromadzonych i powiedzia??, ??e ten sakrament zostanie tej m??odzie??y udzielony. powiedzia?? te??, ??e ...Chcemy zanosiÄ? do dobrego Boga gorÄ?cÄ? modlitwÄ? i wypraszaÄ? ten piÄ?kny szczególny dar, a??eby ta m??odzie?? stanÄ???a przed Duchem ??wiÄ?tym w postawie wiary...  Dalej mówi?? ??e ... tak jak wszystkie sakramenty, Sakrament Bierzmowania bazuje na znakach. To co widaÄ? to nie jest wszystko co o tym sakramencie mo??na powiedzieÄ?, ??e trzeba oczami wiary na to spojrzeÄ?, ??eby wej??Ä? w g??Ä?biÄ? tej tajemnicy... Duch ??wiÄ?ty przychodzi, aby odtÄ?d byÄ? naszym szczególnym przyjacielem i przewodnikiem po drogach ??ycia.
NastÄ?pnie ks. kanonik proboszcz naszej parafii poprosi?? ks. biskupa o udzielenie Sakramentu Bierzmowania dla zgromadzonej na uroczystej Eucharystii m??odzie??y. Po przyjÄ?ciu tej pro??by m??odzie??  przed zgromadzeniem Ko??cio??a wypowiedzia??a jakich ??ask potrzebuje od Boga w Sakramencie Bierzmowania.

CzÄ???Ä? pierwsza - KLIKNIJ

CzÄ???Ä? druga - KLIKNIJ

Zapraszamy te?? na naszÄ? stronÄ? na facebooku

Dodano: 17 Marzec 2016