Odwiedzin: 402089

Niedziela Palmowa czyli MÄ?ki Pa??skiej 20.03.2016r

NiedzielÄ? PalmowÄ? rozpoczynamy Wielki Tydzie??, doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa.

Dzisiaj przejdziemy DrogÄ? Krzy??owÄ? ulicami naszego miasta, poczÄ?tek o godz. 19.00 w par. Chrystusa Mi??osiernego.

Obchody Uroczysto??ci Zwiastowania Pa??skiego z dnia 25 marca sÄ? przeniesione na 4 kwietnia.

??wiÄ?te Triduum Paschalne rozpocznie siÄ? w Wielki Czwartek MszÄ? ??w. koncelebrowanÄ? zwanÄ? MszÄ? Wieczerzy Pa??skiej o godz. 18.00. BÄ?dziemy dziÄ?kowaÄ?  Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kap??a??stwa. Po Komunii Naj??wiÄ?tszy Sakrament przeniesiemy do ciemnicy. Adoracja do 22.00. Poprowadzi jÄ? Ko??ció?? Domowy.

W Wielki PiÄ?tek, Liturgia MÄ?ki Pa??skiej o godz. 18.00 a szczytowym jej momentem bÄ?dzie adoracja krzy??a ??wiÄ?tego. Sk??adane ofiary przeznaczone bÄ?dÄ? do Jerozolimy. Po Komunii przeniesiemy Naj??wiÄ?tszy Sakrament do Grobu Pa??skiego. Adoracja do 22.00.
O 21.00  od??piewamy Gorzkie ??ale.

W Wielki PiÄ?tek zapraszamy na adoracjÄ? uczniów szko??y podstawowej  8.00 – 17.00 co pó?? godziny(zob. gabl.) o 15.00 od??piewamy wspólnie KoronkÄ? do Bo??ego Mi??osierdzia. Przypominamy, ??e w Wielki PiÄ?tek obowiÄ?zuje post ??cis??y.

W Wielki Czwartek i Wielki PiÄ?tek spowied?? od 16.00 – 17.40.

W WielkÄ? SobotÄ? Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na odnowienie przyrzecze?? chrzcielnych przynie??my ??wiece. Adoracja przy Grobie Pa??skim od 8.00 przez ca??Ä? noc do Rezurekcji.

B??ogos??awie??stwo pokarmów w WielkÄ? SobotÄ? w ko??ciele 8.00 – 15.00 co pó?? godziny, na wioskach o 10.00 (prosimy o pojazdy). M??odzie?? gimnazjalna adoruje w WielkÄ? SobotÄ? od 8.00 – 17.00. (zob. gabl.)

Zapraszamy stra??aków do warty przy Grobie Pana Jezusa i do procesji, g??ównie zwracamy siÄ? do Jednostki Stra??y w Ciciborze Du??ym, ale zapraszamy te?? innych ochotników.

W NiedzielÄ? Zmartwychwstania Pa??skiego Msza ??w. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystÄ? procesjÄ? o 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek. NastÄ?pna Msza ??w. o 8.30.

W Echu Kat. przeczytamy:

• O bogatej symbolice obchodów Triduum Paschalnego
  • O duchowej adopcji dzieci nienarodzonych
  • O harcerzach, ich idea??ach i akcjach
  • Jak siÄ? przygotowaÄ? do prze??ywania tajemnicy Wielkiej Nocy.
Dodano: 21 Marzec 2016