Odwiedzin: 401961

Trzecia Niedziela Wielkanocy - 10.04.2016r

Trzecia niedziela wielkanocna jest prze??ywana w Polsce jako Niedziela Biblijna. Tegorocznym has??em ca??ego VIII Tygodnia Biblijnego sÄ? s??owa zaczerpniÄ?te z Dziejów Apostolskich; „Gdy us??yszeli EwangeliÄ?, przyjÄ?li chrzest w imiÄ? Pana Jezusa”. Celem Tygodnia Biblijnego jest przypomnienie wiernym o konieczno??ci czÄ?stego czytania i rozwa??ania Pisma ??w. które jest ??ród??em prawdy i ??aski Bo??ej.  Od poniedzia??ku do soboty w??Ä?cznie 20 min. przed wieczorowÄ? MszÄ? ??w. bÄ?dziemy w naszej ??wiÄ?tyni czytali Pismo ??w.( Dzieje Apostolskie). Ka??dego dnia po dwóch przedstawicieli  innej wspólnoty. Zapraszamy.

PamiÄ?tajmy dzisiaj w modlitwach o 96  ofiarach tragedii smole??skiej. Uroczysto??ci miejskie odbÄ?dÄ?(odby??y) siÄ? w ko??ciele ??w. Antoniego gdzie odprawiono o 11.30 MszÄ? ??w. i z??o??ono kwiaty pod tablicÄ? upamiÄ?tniajÄ?cÄ? tÄ? tragediÄ?.

Dzisiaj prze??ywamy czwartÄ? niedzielÄ? synodalnÄ? pod has??em: „Mi??o??Ä? Chrystusa przynagla nas”.

W tym tygodniu, w dniach 14 – 16 kwietnia bÄ?dÄ? siÄ? odbywaÄ? g??ówne uroczysto??ci zwiÄ?zane z jubileuszem 1050- lecia chrztu Polski. Historycy sÄ? zgodni, chrzest Mieszka I odby?? siÄ? 14 kwietnia, w WielkÄ? SobotÄ?. Tego dnia uroczysto??ci bÄ?dÄ? siÄ? odbywaÄ? w Gnie??nie, a w piÄ?tek w Poznaniu.

Dzisiaj w bialskich parafiach oraz Janowie Podlaskim Wolontariusze ??DM po ka??dej Mszy ??w. bÄ?dÄ? rozdawaÄ? ulotki z programem ??DM Bia??a Podlaska na lipiec tego roku, kiedy to do naszego rejonu przyjedzie ok. 750 pielgrzymów.
22 kwietnia w naszej parafii o godz. 19.00 rozpocznie siÄ? kolejny przystanek Bia??a, na którym m.in.:  Co nowego w ??DM, pantomima przygotowana przez m??odzie?? naszej parafii, konferencja ks. Tomasza Kosteckiego, adoracja, poczÄ?stunek. Zosta??o nieca??e 100 dni do spotkania z Ojcem ??w. - zapraszamy do przygotowywania siÄ? na to spotkanie z nami we wspólnocie.
NastÄ?pnego dnia 23.04.2016 r. o godz. 9.00 na Placu Wolno??ci rozpocznie siÄ? sezon motocyklowy „Krzy??”, a u??wietni to wszystko bardzo artystyczny program.(gabl.)

Wspólnota Odnowy w Duchu ??w. przy ko??ciele ??w. Antoniego zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne od 11 kwietnia godz. 18.30.

Kino Merkury zaprasza na film p.t. „Bóg nie umar?? 2” (zob. gabl.)

W Echu Kat. przeczytamy:

• PoruszajÄ?ca historia chrze??cijanki skazanej na ??mierÄ? za obronÄ? swojej wiary
  • Czy gro??Ä? nam zamachy terrorystyczne
  • Dlaczego ostatnio jeste??my ??wiadkami ataków na zakony i osoby konsekrowane.

W tym tygodniu odszed?? do Pana +Franciszek Zdrojewski….

Dodano: 10 Kwiecień 2016