Odwiedzin: 402017

PiÄ?ta Niedziela Wielkanocy 24.04.2016 rok

Wys??uchali??my przed chwilÄ? Listu pasterskiego Episkopatu Polski o pos??udze czynnej w Roku Mi??osierdzia. Mamy dzisiaj okazjÄ? jÄ? poczyniÄ?, albowiem Ojciec ??wiÄ?ty Franciszek zwróci?? siÄ? z pro??bÄ? o pomoc humanitarnÄ? dla Ukrainy. W zwiÄ?zku z tym ks. Biskup Kazimierz Gurda zarzÄ?dza w dniu dzisiejszym zbiórkÄ? do puszek pod ko??cio??ami dla naszych sÄ?siadów.

Dzisiaj co godz. 14.00 spotkanie z m??odzie??Ä? udajÄ?cÄ? siÄ? do Krakowa na ??DM.

Jutro dzie?? ??w. Marka Ewangelisty i imieniny naszego ks. Marka, na Mszy ??w. wieczorowej bÄ?dziemy siÄ? modliÄ? w jego intencji.

Jutro racji 25 dnia miesiÄ?ca, wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu, modlitwy w intencji obrony ??ycia i do godz. 21.00 adoracja w ciszy, oraz mo??liwo??Ä? spowiedzi.

W piÄ?tek ??wiÄ?to ??w. Katarzyny Siene??skiej, patronki naszego kontynentu, zachÄ?camy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy.

W przysz??Ä? niedzielÄ? w naszym mie??cie odbÄ?dÄ? siÄ? uroczysto??ci zwiÄ?zane z upamiÄ?tnieniem 1050 rocznicy Chrztu Polski. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza ??w. w ko??ciele WniebowziÄ?cia NMP na Woli, a o 19.00  wystÄ?pi zespó?? w koncercie „Z Or??em i pie??niÄ?”. ZachÄ?camy do w??Ä?czenia siÄ? w te wydarzenia, by upamiÄ?tniÄ? prze??omowe chwile w dziejach naszej Ojczyzny.

W przysz??a niedzielÄ? rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiÄ?c szczególnej modlitwy razem z Maryja. Ka??dego dnia bÄ?dziemy po Mszy ??w. wieczorowej ??piewaÄ? litaniÄ? loreta??ska, a w niedziele o 17.30.
Za tydzie?? bÄ?dzie  pierwsza niedziela miesiÄ?ca po Mszy ??w. o godz. 10.00 wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu i procesja  Eucharystyczna. Zapraszamy dzieci w bieli.

Za tydzie?? rozpoczynajÄ? siÄ? w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, przez cztery niedziele o godz. 19.00.

26 IV o godz. 15.00 w G??ównej Bibliotece Lekarskiej przy ul. Brzeskiej 1 otwarcie wystawy pt. „PielÄ?gniarki w habitach”.(gabl.)

Centrum Edukacji i Pracy M??odzie??y OHP zaprasza osoby niepe??nosprawne do udzia??u w projekcie: „Obud?? swój potencja??”.(gabl.)

W Echu Kat. przeczytamy:

• Ile razy trzeba siÄ? ??egnaÄ? podczas Mszy ??w.
  • Jak przyjmujemy KomuniÄ? ??w.
  • Jakie pope??niamy b??Ä?dy podczas Mszy ??w.
  • Co Pan Jezus mówi nam przez cuda eucharystyczne.

W  minionym tygodniu odeszli do Pana: + Naumiuk Tadeusz i Szulak Zygmunt…...

Dodano: 24 Kwiecień 2016