Odwiedzin: 402075

Sz??sta Niedziela Wielkanocy 01.05.2016r

DzisiejszÄ? niedzielÄ? rozpoczynamy maj – miesiÄ?c, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwÄ? razem z MaryjÄ?, MatkÄ? Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabo??e??stwo na godz. 17.30. W dni powszednie po Mszy ??w. wieczorowej.
    Dzisiaj rozpoczynajÄ? siÄ? w naszej parafii katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Przez cztery niedziele o godz. 19.00.
    We wtorek, 3 maja przypada uroczysto??Ä? Naj??wiÄ?tszej Maryi Panny Królowej Polski i g??ównej patronki naszej Ojczyzny. To równie?? 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  MszÄ? ??w. w tym dniu bÄ?dÄ? sprawowane: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.
Miejskie obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpocznÄ? siÄ? o 9.30 z??o??eniem kwiatów przy Miejscu Strace?? na Placu Wolno??ci i uroczystÄ? MszÄ? ??w. w ko??ciele ??w. Antoniego. W gablocie znajdziemy program trzydniowych obchodów.
    W niedzielÄ? 8 maja odbÄ?dÄ? siÄ? obchody ??wiÄ?ta 34 Pu??ku Piechoty. Od godz. 10.00 bÄ?dÄ? trwa??y uroczysto??ci pod pomnikiem przy ul. Warszawskiej. O godz. 11.30 w par. ??w. Micha??a Archanio??a bÄ?dzie sprawowana Msza ??w. a na zako??czenie piknik wojskowy dla ca??ych rodzin.
    W przysz??Ä? niedzielÄ?, 8 maja dzieci kl. III obejdÄ? RocznicÄ? I Komunii ??w. na Mszy ??w. o godz. 8.30. W czwartek po nabo??e??stwie majowym próba. Spowied?? od ??rody.
    Za tydzie?? o godz. 14.00 po??wiÄ?cenie pól w Rakowiskach i Terebeli, a za dwa tygodnie w Ciciborze Du??ym i Ma??ym.
    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiÄ?ca, nabo??e??stwo majowe po??Ä?czymy z modlitwami w intencji kap??anów i o powo??ania.
W I piÄ?tek dodatkowa Msza ??w. o 16.00, spowied?? od 15.30.
W I sobotÄ? adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do godz. 21.00.
    Prezydent Miasta Dariusz Stefaniuk zachÄ?ca do zg??oszenia propozycji do Bud??etu Obywatelskiego na jakie inwestycje miejskie  przeznaczyÄ? kwotÄ? 1 mln z??. np. utworzenie terenów zielonych, placów zabaw, przej??Ä? dla pieszych czy inne. WiÄ?cej informacji na stronie internetowej bud??etu obywatelskiego, oraz na portalu urzÄ?du miasta. 8 maja po Mszy ??w. o godz. 10.00 pracownicy urzÄ?du miasta bÄ?dÄ? udzielaÄ? wszelkich informacji.
    8 maja w Parczewie Diecezjalny Dzie?? Rodziny pod has??em: „Ma????e??stwo sakramentem dnia codziennego”. PoczÄ?tek o godz. 10.00. Wyjazd busem o godz. 8.30. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
Kino Markury zaprasza na film „M??ody Mesjasz” w dniach 6 – 19 maj.

W Echu Kat. przeczytamy:

• O Ochotniczych Stra??ach Po??arnych
  • Co wspólnoty katolickie mogÄ? daÄ? wspó??czesnemu cz??owiekowi
  • 10 rocznica sprowadzenia do Siedlec relikwii ??w. Joanny Beretty Moli
  • Jak postÄ?powaÄ?, gdy na ciele znajdziemy kleszcza.
Dodano: 01 Maj 2016