S??owo na niedziel? ZES?ANIE DUCHA ??WI?TEGO 15.05.2016r

EWANGELIA (J 20,19–23)

Jezus daje Ducha ??wi?tego

S??owa Ewangelii wed??ug ??wi?tego Jana.

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi by??y zamkni?te z obawy przed ??ydami. Przyszed?? Jezus, stan??? po??rodku, i rzek?? do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokaza?? im r?ce i bok. Uradowali si? zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie pos??a??, tak i Ja was posy??am”. Po tych s??owach tchn??? na nich i powiedzia?? im: ”We??mijcie Ducha ??wi?tego. Którym odpu??cicie grzechy, s? im odpuszczone, a którym zatrzymacie, s? im zatrzymane”.

Oto s??owo Pa??skie.

Spotkanie

Przyj??cie zmartwychwsta??ego Jezusa do aposto??ów przypomina spotkanie eucharystyczne. Najpierw wchodzi On do wewn?trz i staje po??rodku, pozdrawiaj?c uczniów s??owami: Pokój wam. Podobnie czyni kap??an na pocz?tku Mszy ??w. Pó??niej wskazuje na siebie, na swoje rany, a wi?c objawia si? w konkretnych znakach. W ten sposób daje si? poprzez nie pozna?. Tak samo my Go poznajemy w prze??amanym Chlebie, który jest Jego Cia??em. Na koniec Jezus posy??a swoich uczniów, aby w mocy Ducha ??wi?tego objawili ??wiatu Bo??? mi??o???, która jest silniejsza ni?? ludzki grzech. Tchnienie zmartwychwsta??ego Chrystusa na aposto??ów wskazuje na nowe stworzenie, czyli na nowe narodzenie z wody i Ducha (J 3, 5).

Panie, Ty swoim s??owem dokonujesz przemiany w moim sercu, które odradza si? do nowego ??ycia. Niech Duch ??wi?ty, który tego dokona?? i rozpocz??? dobre dzia??anie, zamieszka w mnie.
Rozwa??anie zaczerpni?te z „Ewangelia 2016”
ks. Mariusz Szmajdzi??ski
Edycja ??wi?tego Paw??a