Niedziela Naj??wiÄ?tszej Tr??jcy 22.05.2016r

Kiedy czynimy znak krzy??a ??wiÄ?tego wyznajemy wiarÄ? w jednego Boga w Trzech Osobach, wykonujmy ten znak zawsze odwa??nie i czytelnie.

W dalszym ciÄ?gu przypominamy o nabo??e??stwach majowych: w dni powszednie po Mszy ??w. wieczorowej a w niedziele o 17.30. Zapraszamy na majowe dzieci i pytamy dlaczego nie chcecie Matce Naj??wiÄ?tszej przynie??Ä? trochÄ? rado??ci swojÄ? obecno??ciÄ?. Prosimy rodziców o przysy??anie dzieci na nabo??e??stwa majowe.

We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomo??ycielki Wiernych i druga rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry.

25 maja, w ??rodÄ? po Mszy ??w. wieczorowej wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu, modlitwy w intencji obrony ??ycia i adoracja w ciszy. BÄ?dzie te?? mo??liwo??Ä? spowiedzi.

W czwartek bÄ?dziemy obchodziÄ? uroczysto??Ä? Naj??wiÄ?tszego Cia??a i Krwi Chrystusa. UczestniczÄ?c w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarÄ? w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze ??w. zostanÄ? odprawione: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech o??tarzy ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie o??tarzy, chorÄ?gwi, feretronów, udekorowanie  domów. Dziewczynki w bieli prosimy do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf. Zwracamy siÄ? do dziewczÄ?t i ch??opców z klas III, aby wszyscy przyszli w strojach komunijnych jak na rocznicÄ? i zastÄ?pili kl. II, które w tym roku nie mia??y  Pierwszej Komunii ??w. Dziewczynki, które bÄ?dÄ? sypaÄ? kwiatki niech przyjdÄ? w ??rodÄ? po majowym na próbÄ?. Prosimy te?? o przyniesienie dzieciom kwiatków do sypania na procesjÄ?. Przypominamy, ??e w tym dniu mamy obowiÄ?zek uczestnictwa we Mszy ??w.

W ramach dawnej oktawy Bo??ego Cia??a po Mszach ??w. wieczorowych procesja eucharystyczna. Zapraszamy.

W tym roku uroczysto??Ä? Bo??ego Cia??a zbiega siÄ? ze ??wiÄ?tem naszych mam, bÄ?dziemy o nich pamiÄ?taÄ? w modlitwie w tym uroczystym dniu.

W uroczysto??Ä? Bo??ego Cia??a o godz. 19.00 w bialskim amfiteatrze odbÄ?dzie siÄ? Koncert uwielbienia Boga pod has??em: „Bia??a dla Jezusa”.

W Echu Kat. przeczytamy:

• JakÄ? MatkÄ? by??a Maryja
  • Kim sÄ? matki kap??anów
  • O ??w. Ricie
  • Co znaczÄ? s??owa „ Totus Tuus”
  • O liczÄ?cej sobie 350 lat i kulcie ??w. Antoniego w Huszlewie.

Dodano: 22 Maj 2016