Odwiedzin: 402014

DziesiÄ?ta Niedziela Zwyk??a 05.06.2016r

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzie?? DziÄ?kczynienia. PodziÄ?kujemy Panu Bogu za Jego niepojÄ?tÄ? i niesko??czonÄ? mi??o??Ä?, za dar Jego wcielenia i odkupienia.   W to dziÄ?kczynienie w??Ä?czajmy sprawy osobiste, dotyczÄ?ce naszej parafialnej wspólnoty, ale i ca??ego narodu. Wyra??amy wdziÄ?czno??Ä? za wolnÄ? i niepodleg??Ä? PolskÄ?, za ka??dÄ? i ka??dego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej ??yczliwo??ci i solidarno??ci. Temu dniowi towarzyszy równie?? zbiórka ofiar do puszek  na ??wiÄ?tyniÄ? Opatrzno??ci Bo??ej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za ka??dy dar serca sk??adamy serdeczne  „Bóg zap??aÄ?”.

Dzisiaj ks. Proboszcz obchodzi 40 rocznicÄ? ??wiÄ?ce?? kap??a??skich. Na MszÄ? ??w. na godz. 18.00 przybÄ?dzie ks. biskup Piotr Sawczuk, by sprawowaÄ? koncelebrÄ? razem z jubilatami.

W ??rodÄ?, 8 czerwca przypada wspomnienie ??w. Jadwigi Królowej, patronki naszej Szko??y Podstawowej nr 9. Zgromadzimy siÄ? w ??wiÄ?tyni i na Mszy ??w. o godz. 10.00 pob??ogos??awimy nowy sztandar z prawnym dodaniem do imienia patronki s??owa ??WIÄ?TA. Zapraszamy. Kanonizowana by??a przez ??w. Jana Paw??a II 8 czerwca 1997r. O godz. 11.30 w szkole uroczysta Akademia z okazji dnia Patrona Szko??y.

RozpoczÄ?li??my czerwiec po??wiÄ?cony czci Naj??wiÄ?tszego Serca Pana Jezusa.   Nabo??e??stwa odprawiamy w niedziele o 17.30, a w dni powszednie po Mszy ??w. wieczorowej.

W ramach ??DM na etapie diecezjalnym planowane sÄ? dwa wyjazdy: do Siedlec 21 lipca na spotkanie otwierajÄ?ce ??DM i do Kodnia 23 lipca. M??odzie??, która chce wyjechaÄ? zapisuje siÄ? u ks. Marka do 15 czerwca. Wyjazd bezp??atny.

Kino Merkury zaprasza od 10 do 16 czerwca na film pt. Bóg w Krakowie(zob. gabl.)

W Echu Kat. przeczytamy:

• O skutecznej szkole Bo??ej mi??o??ci, czyli adoracji Serca Pana Jezusa
  • „DziÄ?kujÄ?” to jedno z najpiÄ?kniejszych s??ów ??wiata
  • Jak ??atwo mo??na manipulowaÄ? naszÄ? ??wiadomo??ciÄ?
  • Czym jest Centrum Integracji Spo??ecznej Caritas Diecezji Siedleckiej
  • Tylko Bóg potrafi z ateisty uczyniÄ? charyzmatycznego ksiÄ?dza.

Dodano: 05 Czerwiec 2016