Odwiedzin: 401998

Trzynasta Niedziela Zwyk??a 26.06.2016r

Od dzisiaj do ??rody w??Ä?cznie zbieramy podpisy za poparciem projektu Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Nale??y podaÄ? imiÄ? i nazwisko, dok??adny adres z kodem pocztowym, pesel i podpis. Na stoliku za ??awkami sÄ? listy.

W ??rodÄ? ??wiÄ?towaÄ? bÄ?dziemy uroczysto??Ä? ??wiÄ?tych Aposto??ów Piotra i Paw??a. To dwa filary, na których opiera siÄ? ca??a nasza wspólnota ko??cielna. Dodatkowa Msza ??w. o godz. 9.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy ??wiÄ?tej. PamiÄ?tajmy w modlitwie o ks. Biskupie Piotrze Sawczuku i ks.Piotrze.

W tym tygodniu pierwszy piÄ?tek, sobota i pierwsza niedziela miesiÄ?ca. W pierwszy piÄ?tek nie ma Mszy ??w. o godz. 16.00 W pierwszÄ? sobotÄ? po Mszy ??w. wieczorowej adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do 21.00. W niedzielÄ? po Mszy  ??w. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. K??R zmieniajÄ? tajemnice ró??a??cowe.

W sobotÄ?, 2 lipca w Kodniu Diecezjalny Dzie?? Chorych. W zakrystii zapisy na wyjazd autokarem.

Od przysz??ej niedzieli wakacyjny porzÄ?dek sprawowania Mszy ??w: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. RozpocznÄ? siÄ? te?? katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

10 lipca po Mszy ??w. o 11.30 spotkanie z rodzinami, które przyjmÄ? m??odzie?? na ??DM, a 22 lipca wycieczka krajoznawcza w ramach  do ??DM po piÄ?knych miejscach naszego regionu. Zapisy w zakrystii.

Ks. Marek, przewodnik grupy 10A zaprasza wszystkich, którzy chcÄ? pielgrzymowaÄ? na JasnÄ? GórÄ? na spotkanie, które odbÄ?dzie siÄ? w niedzielÄ? 10 lipca w naszej parafii.
 o godz. 19.00 Zaproszenie skierowane jest szczególnie do osób, pe??niÄ?cych funkcje w ró??nych s??u??bach(muzycznych, medycznych, porzÄ?dkowych i innych).

UdajÄ?cym siÄ? na wakacje i urlopy przypominamy, ??e w tym czasie obowiÄ?zuje nas niedzielna Msza ??w. i codzienna modlitwa. Zadbajmy te?? o w??a??ciwy ubiór idÄ?c do ko??cio??a. ??wiÄ?tynia jest przestrzeniÄ? sakralnÄ? i nie powinno siÄ? przychodziÄ? w strojach wekendowych jak np. krótkie spodnie, skÄ?pe bluzeczki czy podkoszulki.

W Echu Kat. przeczytamy:

• Ojcostwo to dar
  • Diecezjalny Dzie?? Chorego
  • Kiedy siÄ? modlicie, mówcie: Ojcze
  • Ostrze??enie przed nadmiernym u??ywaniem soli.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Ewa Maziejuk i Micha?? Lewczuk……….

Dodano: 26 Czerwiec 2016