Og??oszenia - Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwyk??a 21.08.2016

Trzeba nam wciÄ??? „wchodziÄ? przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmowaÄ? trud ??ycia zgodnego z ChrystusowÄ? EwangeliÄ?. Pomo??e nam w tym udzia?? we Mszach ??w. nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie. Znajd??my czas, by przyj??Ä? na EucharystiÄ? i karmiÄ? siÄ? Bo??ym S??owem i Cia??em Pa??skim.

W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piÄ?tek , 26 sierpnia uroczysto??Ä? NMP CzÄ?stochowskiej. Z racji uroczysto??ci, nie obowiÄ?zuje wstrzemiÄ???liwo??Ä? od pokarmów miÄ?snych. Dodatkowa Msza ??w. o 9.00. Od wtorku rozpoczniemy Triduum przed tÄ? uroczysto??ciÄ?.

We wtorek, kolejna rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mo??otow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzie?? PamiÄ?ci Ofiar Re??imów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modliÄ? siÄ? o pokój na ??wiecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, oraz by ludzko??Ä? zosta??a zachowana od podobnych zagro??e??.

W czwartek, 25 sierpnia, modlitwy w intencji obrony ??ycia dzieci poczÄ?tych. Po Mszy ??w. wieczorowej wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu, adoracja do 21.00. BÄ?dzie te?? mo??liwo??Ä? spowiedzi.

W przysz??Ä? niedzielÄ? o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka Rodzin Ró??a??cowych do Le??nej Podlaskiej, zachÄ?camy do licznego w niej udzia??u. Pielgrzymi zbierajÄ? siÄ?  przed ko??cio??em, by w szyku zorganizowanym, za krzy??em wÄ?drowaÄ? do Pani Le??nia??skiej.
Zwracamy siÄ? z pro??bÄ? do s??u??b muzycznych, medycznych, porzÄ?dkowych, które bra??y udzia?? w pielgrzymce na JasnÄ? GórÄ? o pomoc w sprawnym jej przebiegu. Przewodnikiem grupy jest ks. Marek.
Pan prezydent Dariusz Stefaniuk poda?? og??oszenie o mo??liwo??ci skorzystania z bezp??atnego powrotu z uroczysto??ci le??nia??skich po  sko??czonej Mszy ??w. Autobusy zabiorÄ? tylko osoby zapisane na li??cie. Zapisy w zakrystii do ??rody do po??udnia.

KsiÄ?dz Biskup z dniem 22 sierpnia przenosi ks. Rados??awa Pietruczuka do Siedlec. DziÄ?kujemy ks. Radkowi za dwuletniÄ? pos??ugÄ? w naszej parafii i ??yczymy obfitych ??ask na dalsze lata.

Uroczysto??ci odpustowe w kaplicy w Ciciborze Du??ym ku czci NMP CzÄ?stochowskiej obejdziemy w przysz??Ä? niedzielÄ? o godz. 9.00.
Do??ynki parafialne bÄ?dÄ? w niedzielÄ? 11 wrze??nia na Mszy ??w. o godz. 10.00.

W Echu Kat. przeczytamy:

• Niezwyk??y ??yciorys o. Dolindo Ruotolo
  • Jak ma wyglÄ?daÄ? nowa ewangelizacja
  • O presji wywieranej na EuropÄ?
  • Coraz m??odsi siÄ?gajÄ? po alkohol
Dodano: 21 Sierpień 2016