Odwiedzin: 402017

Og??oszenia - Dwudziesta Sz??sta Niedziela Zwyk??a 25.09.2016

Dzisiaj o godz. 19.00 od ko??cio??a ??w. Anny wyruszy procesja do parafii ??w. Micha??a Archanio??a rozpoczynaj?ca Dni Patrona Miasta i Parafii. W czwartek uroczysto??ci odpustowe o 10.00 i 18.00. Program obchodów znajdziemy w gablocie.

Z racji 25 dnia miesi?ca dzisiaj po Mszy ??w. wieczorowej modlitwy w intencji obrony ??ycia oraz mo??liwo??? adoracji Naj??wi?tszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Mo??liwo??? spowiedzi.

W poniedzia??ek wspomnienie N.M.Panny Le??nie??skiej i 333 rocznica Zjawienia si? Maryi na gruszy na „Okopach Le??nia??skich”. Suma odpustowa o godz. 11.30.

W czwartek, po Mszy ??w. wieczorowej, Ks. Marek zaprasza, do nowej sali, na spotkanie rodziców lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

Najbli??sza sobota b?dzie pierwsz? sobot? pa??dziernika – miesi?ca ró??a??cowej modlitwy. B?dziemy codziennie spotyka? si?  na nabo??e??stwach ró??a??cowych o godz. 17.30. Wyj?tkowo
1 pa??dziernika ró??aniec po???czymy z adoracj? z racji pierwszej soboty miesi?ca i odmówimy po Mszy ??w. wieczorowej.

Za tydzie?? z racji pierwszej niedzieli miesi?ca po Mszy ??w. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna. K??R zmieniaj? tajemnice ró??a??cowe.

W przysz??? niedziel? taca na Caritas diecezjaln? a dzisiaj zbiórka do puszek na dotkni?tych trz?sieniem ziemi we W??oszech.

W przysz??? niedziel? zapraszamy na spotkanie cz??onków Kó?? ??ywego Ró??a??ca, po Mszy ??w. o godz. 10.00.

Czas zg??aszania si? do grona kandydatów do bierzmowania up??ywa 2 pa??dziernika. Prosimy przekaza? karty zg??oszeniowe ks. ?ukaszowi do najbli??szej niedzieli.

Og??aszamy nabór do chóru dzieci i m??odzie??y, spotkanie z ch?tnymi do wielbienia Boga ??piewem w czwartek o godz. 18.45.

W sobot? 08 pa??dziernika w Pratulinie odb?dzie si? diecezjalne spotkanie m??odzie??y  po???czone z dzi?kczynieniem za czas, zako??czonych niedawno, ??wiatowych Dni M??odzie??y. Na to wydarzenie organizowany jest wspólny wyjazd autokarem. Osoby ch?tne prosimy o zg??aszanie si? do ksi???y.

Natomiast, 09 pa??dziernika, do Pratulina zaproszeni s? wszyscy diecezjanie, aby we wspólnocie dzi?kowa? Bogu za dar beatyfikacji M?czenników Podlaskich.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich zaprasza na Msz? ??w. 02 pa??dziernika, na godz. 10.00, do Parafii ??wi?ta Micha??a Archanio??a.

W gablocie znajduje si? informacja dotycz?ca pielgrzymki do Lwowa.

W Echu Kat. przeczytamy: Jak unikn?? zgorzknienia i cynizmu – Jak stworzy? rodzinne archiwum – O zmianie nawyków ??ywieniowych – Jak pomagamy misjom – Historia cz??owieka, którego ocali??a mi??o??? dwóch ojców.

W minionym tygodniu odszed?? do wieczno??ci: + Daniel Zieli??ski…

Z okazji XX rocznicy beatyfikacji M?czenników Podlaskich, w naszej parafii organizujemy Piesz? Pielgrzymk? M???czyzn do Pratulina, której has??em s? s??owa z Ksi?gi Jozuego: „B?d?? m???ny
i mocny…” (Joz 1, 6). Rozpoczyna si? ona, w sobot? 01 pa??dziernika 2016 r., Msz? ??wi?t? sprawowan? o godz. 5.00 rano w naszym ko??ciele (na któr? zapraszamy wszystkich ch?tnych, zw??aszcza rodziny pielgrzymów). Trasa wiedzie przez Grabanów, Rokitno, Olszyn, Zaczopki i ko??czy si? w Pratulinie; w sumie 32 km. Ka??dy z uczestników pokonuje j? samotnie, a w czasie jej trwania obowi?zuje zupe??ne milczenie. P?tnik idzie w??asnym tempem, modl?c si? i rozwa??aj?c S??owo Bo??e. Po drodze, w ko??ciele parafialnym w Rokitnie b?dzie mo??liwo??? krótkiej adoracji Naj??wi?tszego Sakramentu. W Pratulinie o godz. 13.00 rozpocznie si? Koronka przez przyczyn? b??. M?czenników Podlaskich i uca??owanie relikwii. Wcze??niej na godz. 12.30 zapraszamy do ko??cio??a w Pratulinie, rodziny i bliskich, m???czyzn, którzy b?d? pielgrzymowali, na modlitw? i wspólne oczekiwanie.
Szczególnie zach?camy ojców, aby wraz z synami podj?li trud wspólnego pielgrzymowania (bez wzgl?du na wiek). Zapisy b?d? trwa??y codziennie do pi?tku w godz. 18.00 do 19.00. Zapisuj?c si? nale??y wp??aci? 10 z??, co stanowi koszt drukowanie materia??ów, które na tras? pielgrzymki otrzyma ka??dy uczestnik. Dzisiaj równie?? mo??emy si? ju?? zapisywa? w zakrystii. Zapraszamy równie?? do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej i naszego profilu na facebooku, gdzie znajduj? si? szczegó??owe informacje. W ??rod? o godz. 19.00 b?dzie spotkanie na którym szczegó??owo b?d? przekazane informacje dotycz?ce sposobu jej prze??ycia i przygotowania. Na stoliku wy??o??one s? ulotki, które prosz? bra? i zach?ca? innych do podj?cia tego trudu. Wszelkich informacji udziela ks. Jacek.

Dodano: 23 Wrzesień 2016