Piesza Pielgrzymka MÄ???czyzn do Pratulina 01.10.2016

Z okazji XX rocznicy beatyfikacji MÄ?czenników Podlaskich, w naszej parafii organizujemy PieszÄ? PielgrzymkÄ? MÄ???czyzn do Pratulina, której has??em sÄ? s??owa z KsiÄ?gi Jozuego: „BÄ?d?? mÄ???ny i mocny…” (Joz 1, 6).

Zapraszamy na tÄ? pielgrzymkÄ? tylko mÄ???czyzn, aby podkre??liÄ? ich rolÄ? w rodzinach i wspólnocie Ko??cio??a. Potrzeba nam dzisiaj prawdziwych mÄ???czyzn, którzy nie bojÄ? siÄ? trudu i wyzwa??; mÄ???czyzn dojrza??ych, których wezmÄ? odpowiedzialno??Ä? za siebie i swoich bliskich oraz zatroszczÄ? siÄ? o ich ??ycie, tak??e w wymiarze duchowym. Przyk??ad takiej postawy mamy w osobach b??. MÄ?czenników Podlaskich. Szczególnie zachÄ?camy ojców, aby wraz z synami podjÄ?li trud wspólnego pielgrzymowania i budowania relacji (bez wzglÄ?du na wiek).
Rozpoczyna siÄ? ona, w sobotÄ? 01 pa??dziernika 2016 r., MszÄ? ??wiÄ?tÄ? sprawowanÄ? o godz. 5.00 rano ko??ciele b??. Honorata, przy ul. Terebelskiej 50a (na którÄ? zapraszamy wszystkich chÄ?tnych, zw??aszcza rodziny pielgrzymów).
Przed wyj??ciem na trasÄ? ka??dy otrzyma krótki opis trasy pielgrzymki, my??li s??u??Ä?ce pomocÄ? w modlitwie S??owem Bo??ym oraz rozwa??ania ró??a??cowe.
IdÄ?c na PieszÄ? PielgrzymkÄ? MÄ???czyzn ka??dy odpowiada za siebie i swoje bezpiecze??stwo oraz jest zobowiÄ?zany do przestrzegania wszelkich zasad, aby sobie i innym stworzyÄ? atmosferÄ? wycieszenia i g??Ä?bokiego do??wiadczenia Boga w modlitwie i s??abo??ci.
Trasa wiedzie przez Grabanów, Rokitno, Olszyn, Zaczopki i ko??czy siÄ? w Pratulinie; w sumie 32 km. Ka??dy z uczestników pokonuje jÄ? samotnie, a w czasie jej trwania obowiÄ?zuje zupe??ne milczenie. PÄ?tnik idzie w??asnym tempem, modlÄ?c siÄ? i rozwa??ajÄ?c S??owo Bo??e. Po drodze, w ko??ciele parafialnym w Rokitnie bÄ?dzie mo??liwo??Ä? krótkiej adoracji Naj??wiÄ?tszego Sakramentu.
W Pratulinie o godz. 13.00 rozpocznie siÄ? Koronka przez przyczynÄ? b??. MÄ?czenników Podlaskich i uca??owanie relikwii. Wcze??niej na godz. 12.30 zapraszamy do ko??cio??a w Pratulinie, rodziny i bliskich, mÄ???czyzn, którzy bÄ?dÄ? pielgrzymowali, na modlitwÄ? i wspólne oczekiwanie.
Zapisy bÄ?dÄ? trwa??y codziennie do piÄ?tku, 30 wrze??nia, w godz. od 18.00 do 19.00. ZapisujÄ?c siÄ? nale??y wp??aciÄ? 10 z??, co stanowi koszt drukowanie materia??ów, które na trasÄ? pielgrzymki otrzyma ka??dy uczestnik.
Osoby niepe??noletnie zg??aszajÄ?ce siÄ? na pielgrzymkÄ? muszÄ?, przed wyj??ciem na trasÄ?, z??o??yÄ? pisemne o??wiadczenie rodziców lub prawnych opiekunów, w którym wyra??ajÄ? zgodÄ? na udzia?? dziecka w Pieszej Pielgrzymce MÄ???czyzn. W o??wiadczeniu tym rodzice lub prawni opiekunowie wskazujÄ? równie?? osobÄ? doros??Ä? (uczestnika pielgrzymki) pod opiekÄ?, której pozostaje nieletni. Formularz nale??y z??o??yÄ? w kancelarii Parafii b??. Honorata w Bia??ej Podlaskiej, ul. Terebelska 50a.
W ??rodÄ? o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie na którym szczegó??owo bÄ?dÄ? przekazane informacje dotyczÄ?ce sposobu jej prze??ycia i przygotowania. Zapraszamy równie?? do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej:
                                                          www.parafia-honorata.pl i naszego profilu na facebooku, gdzie znajdujÄ? siÄ? szczegó??owe informacje. Wszelkich informacji udziela ks. Jacek – tel. 505766786.

ZASADY PORUSZANIA SIÄ? W CZASIE DROGI

Z my??lÄ? o bezpiecznym przebyciu trasy pielgrzymki:
1. W czasie pielgrzymki poruszamy siÄ? lewÄ? stronÄ? jezdni.
2. Ka??da osoba ma za??o??onÄ? kamizelkÄ? odblaskowÄ?.
3. PodÄ???ajÄ?c drogÄ? kierujemy siÄ? za??Ä?czonym opisem trasy.
4. w trakcie pielgrzymki nie odprawiamy innych nabo??e??stw (??piewów, wspólnych modlitw, itd.)
1. Nie planuj nadmiernie d??ugich postojów.
5. Prosimy o zwracanie uwagi osobom zachowujÄ?cym siÄ? nieodpowiednio.

RADY PRAKTYCZNE
KONIECZNIE:

1. przygotuj prowiant na drogÄ? (jedzenie, picie, termos z gorÄ?cÄ? herbatÄ? lub (i) kawÄ?, wodÄ?, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony); najlepiej wszystko do jednego plecaka.
2. we?? odpowiedni strój i buty przystosowane do d??ugich wÄ?drówek.
3. pamiÄ?taj o odblaskach, kamizelce odblaskowej ich brak jest niezgodny z przepisami ruchu drogowego i zagra??a bezpiecze??stwu Twojemu oraz innych u??ytkowników drogi. Za brak odblasków mo??na byÄ? ukaranym mandatem karnym przez policjÄ?.
4. pamiÄ?taj o stosowani siÄ? do odpowiednich przepisów podczas poruszania siÄ? drogami publicznymi
5. miej przy sobie: na??adowany telefon komórkowy, leki, których potrzebujesz oraz podstawowe opatrunki.
6. sprawd?? lokalnÄ? prognozÄ? pogody.
7. poinformuj bliskich o planowanym wyj??ciu.
8. zabezpiecz sobie mo??liwo??Ä? transportu powrotnego w razie konieczno??ci rezygnacji z dalszej drogi (aby kto?? z bliskich lub znajomych móg?? zabraÄ? CiÄ? z trasy).

WARTO:

1. przygotowaÄ? sobie kijki do wÄ?drówek pieszych (np. trekingowe lub nordic walking).
2. PamiÄ?taj tak??e, i?? zbyt du??y ciÄ???ar na plecach to wiÄ?ksze obciÄ???enie i wiÄ?ksze zmÄ?czenie podczas drogi.

Dodano: 23 Wrzesień 2016