Monta?? s??owno ?? muzyczny pt.: ??Jan Pawe?? II ??b?d??cie ??wiadkami mi??osierdzia?

W zwi?zku z prze??ywanym w Ko??ciele Rokiem Mi??osierdzia oraz obchodami XVI Dnia Papieskiego pani Paulina Matoszuk z grup? teatraln? Nadzieja ze Szko??y Podstawowej nr 9 przygotowa??a monta?? s??owno – muzyczny pt.: „Jan Pawe?? II –b?d??cie ??wiadkami mi??osierdzia” po??wi?cony rozwa??aniom Papie??a na temat mi??osierdzia Bo??ego. Celem monta??u by??o zapoznanie z nauk? Ojca ??w. o mi??osierdziu oraz zach?ta do czynów mi??o??ci wzgl?dem bli??niego.
Wieczorem 19.10.16r. po mszy ??w. w ko??ciele b??. Honorata uczniowie pod kierunkiem pani P. Matoszuk zaprezentowali monta?? s??owno – muzyczny o Janie Pawle II zgromadzonym parafianom.

Oto wybrane fragmenty nauczania papieskiego o mi??osierdziu:
W encyklice o Mi??osierdziu Bo??ym: Dives in misericordia Papie?? nawo??ywa?? wszystkich ludzi, aby spe??niali uczynki mi??osierne:
„Jezus Chrystus ukaza??, ??e cz??owiek nie tylko do??wiadcza i dost?puje mi??osierdzia Boga samego, ale tak??e jest powo??any do tego, a??eby sam czyni?? mi??osierdzie drugim: „B??ogos??awieni mi??osierni, albowiem oni mi??osierdzia dost?pi?”(Mt 5,7)

W ?agiewnikach, w czasie pielgrzymki do Polski, 7 czerwca 1997r powiedzia??:
 „Nic tak nie jest potrzebne cz??owiekowi, jak mi??osierdzie Bo??e – owa mi??o??? ??askawa, wspó??czuj?ca, wynosz?ca cz??owieka ponad jego s??abo??? ku niesko??czonym wy??ynom ??wi?to??ci Boga”.

Jan Pawe?? II zach?ca?? do czynów mi??osierdzia równie?? ka??dego z nas:
„Dzisiejszy cz??owiek potrzebuje waszego g??oszenia mi??osierdzia; potrzebuje waszych dzie?? mi??osierdzia i potrzebuje waszej modlitwy o mi??osierdzie. Nie zaniedbujcie ??adnego z tych wymiarów apostolstwa.”

Obiecajmy naszemu Ojcu ??wi?temu Janowi Paw??owi II, ??e do??o??ymy wszelkich stara??, by by? ??wiadkami mi??osierdzia w naszym codziennym ??yciu.

Zdj?cie pochodzi z przedstawienia, które zosta??o pokazane w ??rod? 19.10.2016r  na holu gimnazjum.

Dodano: 06 Listopada 2016