Odwiedzin: 402016

Niedziela Jezusa Chrystusa Kr??la Wszech??wiata 20 listopada 2016

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszech??wiata

Dzisiaj ko??czy siÄ? w Ko??ciele jubileuszowy Rok ??wiÄ?ty Mi??osierdzia. By?? to szczególny czas ??aski. Ufamy, ??e wielu z nas w tym roku wróci??o w mi??osierne ramiona Ojca, odnowi??o swojÄ? wiarÄ?, uporzÄ?dkowa??o swoje rodzinne, ma????e??skie sprawy. Jest za co dziÄ?kowaÄ?. Duchowo ??Ä?czymy siÄ? z Ojcem ??wiÄ?tym oraz osobi??cie i wspólnotowo dziÄ?kujemy za wszelkie ??aski, jakich Pan Bóg udzieli?? ko??cio??owi i ka??demu z nas.

W naszej parafii na Mszy ??w. o godz. 10.00 uroczy??cie zako??czymy Jubileusz Mi??osierdzia. PodziÄ?kujemy te?? za osobÄ? ??w. Matki Teresy z Kalkuty i przed wystawionym Naj??wiÄ?tszym Sakramentem odmówimy Jubileuszowy Akt przyjÄ?cia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana O godz. 15.00 od??piewamy KoronkÄ? i o 15.30 wyjdziemy do ko??cio??a stacyjnego(Chrystus Mi??osierny), by przechodzÄ?c przez BramÄ? Mi??osierdzia dokonaÄ? jaj zamkniÄ?cia – zapraszamy.
Dzisiaj na Mszy ??w. o godz. 13.00 z oprawÄ? liturgicznÄ? wystÄ?piÄ? po??Ä?czone trzy zespo??y ??piewacze z naszej parafii, by uczciÄ? ??w. CecyliÄ? patronkÄ? ??piewu i muzyki sakralnej.

W tym tygodniu na ró??aniec wypominkowy zapraszamy parafian z nastÄ?pujÄ?cych ulic:
         Dzisiaj            -     Terebela  9.30
         Poniedzia??ek   -     ul.   KsiÄ?cia Witolda  17.15
         Wtorek            -     ul.   Kazimierz Jagiello??czyka, Radziwi????owska, W??. Jagie????y
         ??roda              -      ul.  Zygmunta Augusta
         Czwartek        -      ul.  Zygmunta Starego
         PiÄ?tek             -      ul.  ??w.  Królowej Jadwigi
         Sobota            -      ul.  Anny Jagiellonki
         Niedziela        -      Rakowiska

W sobotÄ? w naszej parafii bÄ?dzie rejonowe spotkanie s??u??by liturgicznej, poczÄ?tek godz.10. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów.

W przysz??Ä? niedzielÄ? po Mszy ??w. wieczorowej m??odzie?? zaprasza na adoracjÄ? Naj??wiÄ?tszego Sakramentu z racji wspomnienia patronki KSM-u b??. Karoliny Kózkówny.

Za tydzie?? przed ko??cio??em zbierane bÄ?dÄ? podpisy pod EuropejskÄ? InicjatywÄ? ObywatelskÄ? „ Mama Tata i Dzieci”, której celem jest zebranie do 10 grudnia jednego miliona podpisów popierajÄ?cych projekt prawa gwarantujÄ?cego, ??e w prawie UE „ma????e??stwo” bÄ?dzie rozumiane jako zwiÄ?zek kobiety i mÄ???czyzny i odpowiednio do tego bÄ?dzie rozumiane pojÄ?cie „ rodziny”. Mo??na te?? podpisywaÄ? przez internet www.mamatataidzieci.pl

W tym tygodniu op??atki bÄ?dÄ? rozniesione wg nastÄ?pujÄ?cego porzÄ?dku……...

• Jak powstaÄ? z upadku na samo dno
  • Wskazówki ojca Pio, jak ??yÄ? pobo??nie i osiÄ?gnÄ?Ä? szczÄ???cie wieczne
  • O badaniach naukowych dotyczÄ?cych problematyki  unickiej
  • Co piÄ?ty ucze?? zmaga siÄ? z oty??o??ciÄ? lub nadwagÄ?, jak prawid??owo siÄ? od??ywiaÄ?.

W minionym tygodniu odeszli do wieczno??ci: + Ryszard Hautt,    Henryk Kami??ski, Jadwiga Gre??

Dodano: 20 Listopada 2016