Odwiedzin: 402019

Jase??ka Bo??onarodzeniowe pt.: ??Witamy Dzieci? Jezus?. 06.01.2017 r

W pi?tek 6.01 2017r., w ko??ciele B??. Honorata po Mszy ??w. o godz. 1300 zosta??y wystawione Jase??ka Bo??onarodzeniowe pt.: „Witamy Dzieci? Jezus”. Jase??ka przygotowali uczniowie ze Szko??y Podstawowej  Nr 9 z grupy teatralnej „Nadzieja” pod kierunkiem nauczycielek: mgr Pauliny Matoszuk i mgr Miros??awy Konkol.
Termin przedstawienia nie by?? przypadkowy. By??a to bowiem Uroczysto??? Objawienia Pa??skiego zwana w tradycji ??wi?tem Trzech Króli. Jase??ka by??y wi?c zwie??czeniem i obrazowym uj?ciem biblijnej historii narodzenia Jezusa. Mali aktorzy wczuli si? doskonale w rol? odgrywanych postaci i z wielkim zaanga??owaniem oddali atmosfer? wydarze?? sprzed 2000 lat.
Jase??ka swymi tre??ciami wskazywa??y wa??n? rol? rodziny: „Prosimy Ci? Jezu dodaj??e nam si??y, aby  nasze rodziny w ??yciu nie zb???dzi??y. Uchro?? nasze dzieci od wszelkiego z??ego, niech m???nie wyznaj? wiar? w Boga Jedynego.
Pami?tajcie o jednym, by rodzina siln? by??a, swoimi czynami Bogu i bli??nim s??u??y??a. Ka??dy niech wype??nia swoje powo??anie, by osi?gn?? z Bogiem wieczne królowanie.”
Nale??y tutaj doda?, i?? wszyscy uczniowie zaanga??owani w Jase??ka to cz??onkowie naszej wspólnoty parafialnej, którzy swoj? dzia??alno??? szkoln? ch?tnie przenie??li na teren parafii. Dla tych dzieci by??o to wielkie wyró??nienie i zaszczyt, i?? mogli wyst?pi? przed szersz? publiczno??ci?, która i tym razem nie zawiod??a swoich aktorów. Na przedstawienie do ko??cio??a przyby??o bowiem wiele rodzin z ma??ymi dzie?mi oraz z dziadkami. Tradycja bowiem przedstawiania Jase??ek przez uczniów ze Szko??y Podst. nr 9 trwa ju?? w tej parafii przez 17 lat.

Dodano: 09 Styczeń 2017