Odwiedzin: 401972

??sma Niedziela Zwyk??a - 26.02.2017 r

Dzisiaj rozpoczyna siÄ? Tydzie?? Modlitw o Trze??wo??Ä? Narodu. Ko??ció?? wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy, oraz do abstynencji, którÄ? mo??emy ofiarowaÄ? Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pija??stwa innych osób lub z pro??bÄ? o uwolnienie od tego na??ogu bliskich czy znajomych.

Dzisiaj prze??ywamy Narodowy Dzie?? PamiÄ?ci ??o??nierzy WyklÄ?tych. W ten sposób przywo??ujemy zas??ugi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodleg??o??ciowych, którzy po zako??czeniu II wojny ??wiatowej zdecydowali siÄ? na podjÄ?cie nierównej walki o suwerenno??Ä? i niepodleg??o??Ä? naszej Ojczyzny.
O godz. 18.00 w par. WniebowziÄ?cia N M Panny na Woli odbÄ?dzie siÄ? Koncert w Ho??dzie ??o??nierzom WyklÄ?tym. Us??yszymy jednÄ? z najpiÄ?kniejszych Mszy ??a??obnych – REQUIEM – Mozarta.

W ??rodÄ?, 1 marca, rozpoczynamy Wielki Post. Msze ??w. po??Ä?czone z posypaniem g??ów popio??em o godz. 6.20, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00, w Ciciborze o 17.00.
PamiÄ?tajmy, ??e w Popielec obowiÄ?zuje post ??cis??y, polegajÄ?cy na wstrzemiÄ???liwo??ci od pokarmów miÄ?snych i spo??yciu jednego posi??ku do syta w ciÄ?gu dnia. Pozosta??e posi??ki muszÄ? zostaÄ? ograniczone co do ilo??ci. Ten post obowiÄ?zuje wszystkich pomiÄ?dzy 18, a rozpoczÄ?ciem 60 roku ??ycia. Wszystkich od 14 roku ??ycia obowiÄ?zuje wstrzemiÄ???liwo??Ä? od pokarmów miÄ?snych.

W g??Ä?bokim prze??ywaniu W. Postu pomogÄ? nam Nabo??e??stwa Wielkopostne. W piÄ?tki Droga Krzy??owa 9.00 i 17.15 – dla doros??ych,  16.00 – dla dzieci,  18.40 – dla m??odzie??y.
Gorzkie ??ale w niedziele po Mszy ??w. o 10.00 i 17.40.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiÄ?ca po Mszy ??w. wieczorowej modlitwy w intencji kap??anów i o powo??ania. W pierwszy piÄ?tek spowied?? od 15.30 przed DrogÄ? Krzy??owÄ?. W I sobotÄ? po Mszy ??w. wieczorowej adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do 21.00. W I niedzielÄ? w ramach adoracji bÄ?dziemy ??piewali Gorzkie ??ale.

W sobotÄ?, , 4 marca, w liturgii czcimy ??w. Kazimierza, polskiego królewicza – dzie?? imienin Pasterza diecezji, biskupa Kazimierza Gurdy. W modlitwach pamiÄ?tajmy o dostojnym solenizancie.

Zelatorom i cz??onkom K ?? R przypominamy o zbli??ajÄ?cym siÄ? wyje??dzie na Kongres Ró??a??cowy do Radzynia w dniu 11 marca. Prosimy zapisywaÄ? siÄ? w zakrystii ju?? dzisiaj.

W Echu Kat. przeczytamy:

• Jaka jest prawda o ??o??nierzach wyklÄ?tych
  • Badajcie duchy, czy sÄ? z Boga, o Sanktuarium w Medjugorje
  • O roli Maryi w dziele Odkupienia
  • Dlaczego modlimy siÄ? o trze??wo??Ä?.

W minionym tygodniu odesz??a ddo Pana:  + Teresa Cybula……..

Dodano: 26 Luty 2017